Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Statistika jau parāda, ka Linux visu laiku ir ap 2%, tikai ja tas tā būtu, tad diez vai Windows 10 būtu iebūvēts WSL, bet spēļu ražotāji diez vai sāktu ražot spēles priekš Linux sistēmām; biznesā neviens neies ieguldīt lielu naudu tur, kur nebūs atdeves. Kaut gan, viss ir iespējams, teorijā.

 

Biju Internetā uzskrējis vienai citai statistikai, kas liecina par to, ka Linux uz darba galdiem pamazām panāk Windows; vismaz Windows 8.1 un 7 noteikti. Un man tas iet kopā ar to, kāpēc Windows 10 ražotāju izvēli iebūvēt savā sistēmā WSL; ir jāsaprot, ka priekš Windows Linux ir ienaidnieks N1 kopš seniem laikiem, līdz ar to, lai pieņemtu lēmumu par tā iebūvi savā sistēmā, ir jābūt ļoti nopietnam pamatam. Tas dod pamatu domāt, ka statistika runā nepatiesību.

1 minute ago, e = d said:

 

Tādas statistikas liek apšuabīt to patiesumu. :) Linux uz serveriem ir pārliecinoši N1

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

No sakuma ir janodefine, kas ir serveris.

Ieprieks minetie linki iekljauj tikai web-serverus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ta padoma, tad maz ticams ka web serveri ir ta lielaka serveru kategorija, tapat ari maz ticams ka Windows bus ipashi populars citu servera tipu starpa, it ipashi IoT laikmeta. Ok tur datubazes, web-serveri, utt, protams ganjau aiznjem butisku dalju, bet visa interneta infrastruktura maz ticams ka turas uz Win serveriem.

Nemaz neskaitot visadus specifiskas nozimes serverius, kuri varetu but lielaka daja.  

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Man patīk šito plēšanos palasīt. 👍

 

Tagad tā padomāju... vai starp maniem paziņām ir kāds, kurš lieto uz mājas datora linuksu. Nav. Pilnīgi godīgi. Nav. Lūk , statistika.

 

p.s. biju muterītei uzlicis mint. Pilnīgi tīru, neko nekonfigurēju. It kā jau neko, bet, piedodiet, meta ārā visādus logus ar jautājumiem par atjaunošanos vairāk nekā man w10. Nu nah, viņa neko nesaprot no tā. Tik jautājumi - ko es nepareizi izdarīju, kas tur tagad notika. Man jau nav grūti atbildēt un paskaidrot, bet pati saka - tak nezvanīs man dienas vidu  par tādiem sīkumiem. Nu i nah. Nopirku pa  ~100 eirikiem mazu refurbišotu datoriņu ar w10. Bēdu nezin. Gan jau kāds teiks, ka var nokonfigurēt. Gan jau. Bet nah? Nah to mintu, gaidīšu kanabisu.

p.p.s tā nav linuks nīšana, čista viedoklis.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Man atkal šķiet ka ta M$ draudzība ar linux, un arī fokusēšānās uz Azure un cloud skaidrojama ar to ka tā uz priekšu skatoties OS nozīme gala lietotājam paliek ar vien mazāka,  Pa lielam visu jau var izdarīt brauzerī (nu protams ne visu, bet tendence jau labu laiku) un kāda starpība kāds OS. Es te tā padomāju, gandrīz visam ko izmantoju ir pieejamas web alternatīvas.

Labots - spameris
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Lūk , statistika.

Man statistika preteeja.

 

Ofisa no kadiem 20 darbiniekiem vismaz 15 ir Linux (dazadi, kas nu kuram patik), un tad atlikushie 5 - offisa admins, pardoshanas/marketinga cilveki, tie lieto Win/Mac, kurs nu kuram, bet apmeram uz pusem.

 

Majas visi mani laptopi/datori ir Linux, tad parejie Mac.

 

Radiniekiem, muteritei, brachkam kautkad sen uzinstaleju Linux un visi lieto jau paris gadus. Ja nepatik, lai mekle kadu citu kursh instales, neieshu tur galvu lauzit ar visam tam Win problemam, pats sev nevaru uzinstalet :D

Pec tada argumenta uzreiz ari Linux ir labs.

 

Isuma no kadiem 40 cilvekiem, 80% Linux, 15% Mac, 5% windows. Taka statistika jau veidojas no ta kam jauta :D

 

 

 

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Paturpinot sevis rakstīto.

https://businessquant.com/microsoft-revenue-by-segment

 

Klauds ir/būs M$ galvenais peļņas avots. Un tādā klaudā tas ka linux ir citā līmenī adaptēts nav nekāds noslēpums. Kautvai pašā klaudā vairāk, vai mazāk viss ir par un ap konteineriem. Pamēģiniet WIN konteineru bildu  noautomatizēt... ir sanācis bet ar baigu lamāšanos :D

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , AndrisBB teica:

statistika jau veidojas no ta kam jauta

Nu jā, piekrītu. Bet cik ir tādu kā Tu? Un cik tādu kā es? (pie tam es neesmu gluži uz jūs ar datorlietām) Tā arī ir statistika. 😁

 

Jā, un, starp citu, man arī ir ienākusi prātā doma, ko pieminēja @spameris, ka drīz būs nevis OS bet brauzeris.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Isuma no kadiem 40 cilvekiem, 80% Linux, 15% Mac, 5% windows. Taka statistika jau veidojas no ta kam jauta :D

 

Savulaik sievasmātei uzliku Linux Mint - ne nu gluži ieriebt, bet drīzāk eksperimenta pēc. Nu jau gadi trīs lieto, ka prieks :)

Vienīgā problēma, par ko ir sūdzējusies - weather programma (applets) pārstāja strādāt, jo Yahoo noraka savu API, caur kuru tā gāja.

Link to comment
Share on other sites

Ja internets, mazbērnu bildes palūrēt, varbūt kaut ko uzrakstīt, tad, protams, Linux būs pašā laikā. 

Vienīgi es sievasmātei jau esmu nopircis otru refurbished datoru, un tur windows jau komplektā (dators gandrīz par OS cenu), un tad ko tur likt to linuxu. Tā kaut kā.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Kam no jums jau ir parādījies 20H2 updteits? Nesen vienu laptopu pārinstalēju, uzliku W10 2004 versiju, un pēc tam, meklējot updeitus, parādījās arī 20H2. Tikmēr uz mana PC kā nav, tā nav

Link to comment
Share on other sites

Ir kādu brīdi pāris kompjiem birojā. Update assistant liek virsū 2009

Link to comment
Share on other sites

... Kaut kas ir jaforse jo..? Kāpēc?

Ja MS ielika apdeitos, tad arī uzliec, nevis velk nez ko un apgreido uz priekšu principā pec! Netraucē mehānismam darboties :)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pačukstēšu mazu noslēpumu, ir tāds neliels fails uz 80 MB, kas atļauj no revīzijas 572 un augstāk uzreiz pārcelt Win 2004 uz 20H2, bez liekām dejām apkārt galdam :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Man rāda mazliet citādāk:
image.png.f984b58dbb6440fa1692712599c342fd.png

Nez, ar ko atšķiras "INTEL - System - 10.1.1.38" no "INTEL - System - 10.1.1.38", un ar ko - "INTEL - System - 10.1.1.38" no "INTEL - System - 10.1.1.38"…

Link to comment
Share on other sites

Kā tur ar tām licencēm no ebay? Ņem pirmo un miers, vai ir kāds uzticams veikals, izņemot, protams, ms?

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ju teica:

Kā tur ar tām licencēm no ebay?

Nauda kabatu spiež ?  Ja vajag legālu iestādei - visas tās ir nelegālas. Ja vajag mājās - ir pietiekami daudz tautas daiļamata meistaru bezmaksas varianti.

  • Atbalstu 1
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Ja vajag mājās - ir pietiekami daudz tautas daiļamata meistaru bezmaksas varianti.

Izstāsti, kādi. Saliec pa punktiem - 1., 2., 3., ...

Boņuka lietotās sborkas nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Vajag mājai vienam datoram. Ir doma pamēģināt, kā tā opcija strādā. Viena lieta lauzt ar kādām zālītēm, cita lieta, ja "oficiāla" atslēga.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ju teica:

Viena lieta lauzt ar kādām zālītēm

ar ''zālītēm'' jau labu laiku vairs neviens nelauž. Priekš tam ir skripti un viss strādā smuki.

 

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , vvv teica:

Boņuka lietotās sborkas nevajag

Protams, ka ne, jāņem oriģinālā no Microsoft. Bet gan jau par, piemēram,  KMS būsi ko dzirdējis, ja ne, Google pastāstīs. Pašam nevajag, bet dažiem klientiem gan vajadzēja gan Win, gan Office aktivizēt - viss notiek. Protams, jāskatās, no kurienes velc, lai kādu bonusu nesaķertu.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Viņi (veikali) iet bojā un parādās no jauna. Aizvakar vienu nopirku, gan pa 3.88. Apmēram pēc stundas atnāca meils ar atslēgu. Tagad skatos, ir lētāk😁. Black Friday atlaides 😁.

24160989_2020-11-1314_52_15-.thumb.png.9d8d44349ca6938e298c32026a9fed20.png

Da nu naher tos skriptus ar autorenew, ja var paņemt atslēgu.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nav mēģināts šādus pirkt (ja kas, arī feisbukā ik pa laikam piedāvā :sarcastic:), bet vai pie kārtējā, vai vismaz lielā apdeita viss nenolido, neesmu pārliecināts. Sazin kur viņi tās atslēgas dabū, ne jau no M$, varbūt no kāda kantora, kas sapircies daudz licences, hvz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Sazin kur viņi tās atslēgas dabū

Jā, HVZ, bet man jau trešo gadu strādā, un viens otrs w7, kurš apgreidojies uz w10 jau piecus, sešus.

Un ofiss pa ~5 eiro arī jau trešo gadu. Un kopā ar 5TB onedrive. Visus 5TB gan neesmu aizpildījis 😁. Vispār interesanti vai var tā, ka fails stāv tikai uz onedrive?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

varbūt no kāda kantora, kas sapircies daudz licences

Tieši tādu skaidrojum ulasīju, kad meklēju atbildi intetrnetā par šiem keyiem. Esot pilna pasaule ar lieliem uzņēmumie, kas nopērk uzreiz teiksim 1000 keyus un nekad visus neiztērē. Keyi paliek pāri. Legāli tos pārdod nedrīkst, bet nelegāli var gan :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raiviic teica:

Protams, jāskatās, no kurienes velc, lai kādu bonusu nesaķertu.

Vasarā meitai nopirku stacionāro datoru, tuvējā (pāķu) datorsalonā, par W10 home OEM licenci arī samaksāju. Sainstalēja datoru, arī programmiņas bonusā uzinstalēja, tas, laikam, viņiem tā normāli, lai klientiem izpatiktu, es jau neko neprasīju, nu bet laipni. Tad tur MS Ofiss pilnā versija divās valodās (eng un ru), gan jau aktivizēts ar kaut kādu KMS. :)

Nafig. Jau pirmajā vakarā MS Defenders sāka brēkt. Pārinstalēju W10, pa tīro. Nav tie «tautas daiļamata meistaru bezmaksas varianti» OK.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , raiviic teica:

Protams, jāskatās, no kurienes velc

Nē, pag. Velk jau no MS. Ne par kādiem VasiliyIzPodolskaBlackAnalEdition jau neiet runa.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Ā, skaidrs, pārpratu.

Nu tad tas ir vēl viens svarīgs iemesls visādus KMS miskastē.

Defenders bļauj par jebkuru kejgenu/aktivatoru. Un izdzēš naher.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Jurkins teica:

Defenders bļauj par jebkuru kejgenu/aktivatoru.

Tā ir, jo darbības princips jau līdzīgs - iejaucas sistēmā un defenders ne tikai bļauj, bet arī aizvāc. Vēl jautrāk ir kaut ko vilkt ar Edge (nezinu kā ar Chrome) - it kā novelk, bet beigās izmet paziņojumu, ka nesaglabās, jo nezin vai nav kaitīgs. Firefox novelk bez problēmām un noskanējot ar vairākiem softiem, neko kaitīgu neatrod.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, TOoMoOT teica:

Esot pilna pasaule ar lieliem uzņēmumie, kas nopērk uzreiz teiksim 1000 keyus un nekad visus neiztērē

Lielie uzņēmumi pērk VL licences ar vienu numuru un nevajag te tuftu izplatīt tālāk!

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Protams, jāskatās, no kurienes velc, lai kādu bonusu nesaķertu.

tu varbūt zini no kurienes vilkt. vidējais statistiskais jūzeris lūzeris nezin, līdz ar to risks saņemt bonusu ir tuvu 100% :)

 

tā ka nafig nafig, defenderis ar edge pareizi saka ka šaubīgs, un pareizi dara ka met ārā visu kas sarakstos.

 

jālieto linux ar libre, ja negrib oficiāli microzoftus pirkt.

 

PS: te vēl ārzemju rakstiņu lasīju par to kā gudrinieki pārdevēji ESD licences sareģistrē savā kontā. un ja klientam ko vajag pārinstalē - bez maksas izsaukuma - fig 😕

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Kas tas par sviestu ar to S versiju? Kā saprotu, to elementāri, pie tam oficiāli, var pārslēg uz standarta home.
Tipa, ja pats muļķis, tad sēdi tik ar MS stori?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...