Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

Lietoju to visu nīsto Linuxu jau gadus 15, vismaz 10 kā pamat OS darbam/mājām (darbā gan nav alternatīvas, jālieto Linux gribot negribot, savādāk neko nevarēs izdarīt. Tur vairāk kašķis par to uz kāda pamata strādāt, Debian, Arch, Fedora utt., bet pārsvarā visi strādā uz Debian bāzētām distributīviem), būtībā visam, reti kad sanāk palaist Windows un nesūdzos. Sainstalējis esu visiem, kas man prasa sainstalēt datoru, ja nepatīk, tad lai meklē kādu citu, kas viņiem Windowu uzinstalēs, neiešu es tur čakarēties.

Reti kad kāds tagad prasa kautko pārinstalēt, vainu negrib vairs Linuxu, vainu vienkārši viss strādā jau gadiem. Muterītei jaunu noteikti, kā uzinstalēju gadus 5 - 6 atpakāļ tā iet, pirmstam visulaiku bij kautkādas problēmas, tad sīkie kautko piebeidz, tad pati. A tagad neko tur izmainīt tolkam nevar, viss strādā un miers. 

 

Kautkā neesu novērojis īpašu softwāres trūkumu, lietoju to kas pieejams. Nekādus Wine nelietoju, ja tiešām tik ļoti vajag to Windows applikācija, tad vieglāk palaist virtuālo kasti.

Tas vai labāks par Windows nezinu, sen nav Windows lietots, nav ar ko īsti salīdzināt. Tik tas ka katru reizi kā ieslēdzu, tā bezgalīgie updeiti un dators nav lietojams uz pus dienu.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Lietoju to visu nīsto Linuxu

Vecīt, tu kaut ko jauc. Linuxu neviens nenīst. W10 ir nīstamo topā.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
pirms 2 stundām , vvv teica:

Aktuālais tagad 2021 nevis 2020.2.

Nu tad uz VirtualBox. :grin:

923389578_Screenshotat2020-05-1214-31-01.thumb.png.55139ac459d1a2c8e83783bfed5571cf.png

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

No sērijas, kas labāks ... audi vai bmw. Nu tak lietojiet, ko sirds liek. Da kaut oktālo būtu taisiet.

Ja man ir programma, kuras uz linuksa nav, tad es lietoju win nevis taisu divas os. Kāda hera pēc ieteikt 2 os? Krāniņš garāks? Kāda hera pēc dejot ar tamburīnu ap kaut kādu wine? Kāda hera pēc virtualbox?

p.s. nopietns jautājums - virtualbox saprot fizisko videokarti?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

p.s. nopietns jautājums - virtualbox saprot fizisko videokarti?

Ne gluži. Bet nu kaut kāda 3D accelerācija viņam ir. Tiesa, max video atmiņa ir 128MB.

image.png.3f75b2a12c7762564fa153acd4bee0c2.png

Link to comment
Share on other sites

Kā ir ar legalitāti? Windows licence jāpērk?


HIGH-Zen, skatos tu manam komentāram plusiņu ieliki. Ja tu novērtēji manu sarkastisko joku, tad plusiņu atstāj. Ja padomāji, ka es tiešām tā darīšu, tad ņem to plusiņu ārā, neesmu to pelnījis, W10 no datora nedzēsīšu.

Link to comment
Share on other sites

Macisti tā dara, tur vēl var saprast, ir kaut kādas programmas no tā paša Autodesk, kas arī Macam paredzētas, ja pie reizes prasās Revitu (priekš Mac nav), tad tas ir risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 23 minūtēm , ieleja teica:

bet citām virtualizācijām var tikt pie videokartes resursiem

Man nepatīk virtualbox (nu nepatīk un viss) tāpēc nopirku e-līcī vmwari.  Sāku skatīties, ka ir kaut kādi "vm sphere" vai kaut kā tā, kuriem ir pieeja, bet pilnīgi piekrītu @ieleja.

 

Ja kas, tad pirms un bišķiņ pēc pēdējā datora apgreida nopietni domāju par pāreju uz linux. Uzliku ubuntu, vmwari (hmm, mož meloju, neatceros varbūt virtualbox), w10 un nākamajā dienā nonesu visu nost. Kāpēc? Skatīt biedra @ieleja pēdējā komentāra pēdējo palīgteikumu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

 

Pirms 35 minūtēm , vvv teica:

Kā ir ar legalitāti? Windows licence jāpērk?

Pēc paša vēlēšanās. Win 7 vēl bija novelcenes ar reģistrācijas numuru. Ar Win 10 laikam kods jāizloba pašam, ja tāds ir vajadzīgs.

[HowTo] Legally use Windows 10 in VirtualBox.

 

@vvv joks ieskaitīts :)

Labots - HIGH-Zen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , ieleja teica:

ne Virtualbox (kas bezmaksas tikai nekomerciālajai lietošanai), (..)

Nemānies? Pat sources ir brīvi pieejamas (GPL).

Nebija tā, ka tikai VirtualBox Extension Pack ir "free for personal use"?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Kāda hera pēc ieteikt 2 os? Krāniņš garāks?

Nekas dīvains jau tanī ka izmanto 2 OS nav. Es visulaiku izmantoju un strādāju iekš Linux VM uz Linux dažādu iemeslu pēc (piemēram vajag specifisku versiju konkrētajam projektam, softwārei). Tāpat arī Windows. r daži kolēģi kas pa lielam strādā uz Linux caur VM uz Ābola, jo tā ērtāk un ātrāk.

Bieži piemēram ir vieglāk nopirkt ārēju SSD uz kura uzliek turēt VM priekš kautkāda projekta. Ja vajag, iedod kādam citam, kurš var uzreiz turpināt darbu. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Par VirtualBox licencēšanu:

Citēt

The VirtualBox base package contains the full VirtualBox source code and platform binaries and is licensed under the GNU General Public License, version 2. You can distribute and modify the base package, provided that you distribute all modifications under the GPLv2 as well.

 

 

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 20 stundām , HIGH-Zen teica:

Piemēram GNU/Linux Mint Mate. Labs konkurents desmitajam Windows.

Nu tā gluži nebūs. Kā jau te visi pamanījuši, mana galvenā iebilde pret Linux kā darbastaciju (kaut kā otrā OS ir jau kādus 24 gadus) - softi. Nu piemēram - beidzot tiešām lielisks video montāžas softs, kur paņemtas labākās Premiere, Final Cut, After Effects, Audition u.c. iespējas un saliktas vienā, tiešām profesionālā softā - Black Magic DaVinci Resolve, vai profesionālāko Black Magic DaVinci  Studio - un paredzēts gan Win, gan Mac, gan Linux (BEIDZOT UZ LINUX KAS LABS !!!) platformām - bet :

Citēt

If you’re running Red Hat or CentOS Linux, you can even build your own workstation using low cost motherboards, extremely fast processors, massive amounts of RAM and up to 8 GPUs. Imagine building your own super computer for incredible real time performance!

Nafig man CentOS, ja gandrīz visu laiku esmu lietojis Debian atvasinājumus, par "sarkanās cepures" izstrādājumu neinteresējos, bet citus oficiāli neatbalsta. Forumos ir ieteikumi, kā šo palaist arī uz Ubuntu vai Mint - bet ar piebildi, ka pilnvērtīgi nedarbosies.

  Vēl: Ir skaneris  Reflecta CrystalScan 7200 - fig to uz Mint palaidīsi, ja arī ar tamburīnu kas sanāks, tad ne jau pilnvērtīgi visas iespējas, Digital ICE noteikti ne. Pie tam - lietoju ne oriģinālo, bet, iespējams labāko softu negatīvu/dipu ciparošanai SilverFast Ai Studio - pat jau caur Wine izdosies palaist, 100%, ka pilnvērtīgi nedarbosies. Tā kā - protams koderiem, IT guru, un pieticīgam mājas lietotājam bez bērniem/mazbērniem (spēles :D ) - Linux ir OK, normālam darbam ar grafiku, audio, video, CADiem - ļoti tālu no vēlamā.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 49 minūtēm , AndrisBB teica:

Nekas dīvains jau tanī ka izmanto 2 OS nav

@AndrisBB, Tev, acīmredzot to vajag darbam, kā pats aprakstīji. Bet man tāpat kā ļoti lielai daļai W lietotāju. Nu  absolūti neredzu vajadzību priekš linuksa, ja man normāli strādā w10 ar tām aplikācijām, kas mani interesē. @Mateushsprāt gan jau vajadzētu ķert kaifu pa netu sērfojot no linuksa un tad fiksi pārslēgties uz W, ja gribas padarīt ko citu. Brīnums, ka nerekomendē divas mātesplates datorā iebāzt.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
pirms 3 stundām , raiviic teica:

Reflecta CrystalScan 7200 - fig to uz Mint palaidīsi

Reflecta CrystalScan 

Citēt

This scanner has an infrared lamp for scanning film. VueScan's 'Filter | Infrared clean' option can be used to remove dust spots from film scans. This is similar to (and we think better than) the ICE and FARE algorithms.

pirms 4 stundām , raiviic teica:

Black Magic DaVinci  Studio

Uzinstalēju pēc šīs instrukcijas.

Palaist gan neizdevās. Domāju tāpēc, ka minimālās sistēmas prasības ir stipri lielākas par kompim esošajām.

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

Tas vai labāks par Windows nezinu, sen nav Windows lietots, nav ar ko īsti salīdzināt. Tik tas ka katru reizi kā ieslēdzu, tā bezgalīgie updeiti un dators nav lietojams uz pus dienu.

Ja to datoru tik pa retam ieslēdz, tad varbūt tie updeiti tur arī sakrājās, bet ja lieto dien dienā, tad tie "bezgalīgie updeiti" izpaužas kā pārdesmit sekundes ilgāka izslēgšanās/ieslēgšanās reizi pāris nedēļās

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ieslēgšana ir varbūt reizi pāris mēnešos, un tad kad vajag kautko darīt.

Tapēc arī tie updeiti tik ļoti traucē. Kautkad jau senāk teicu, ka vienīgais risinājums ir ja zin ka vajadzēs Windows, tad jau pāris dienas pirmstam pa nakti atstāt lai ieslēdzas un izslēdzas. 

 

Vispār tīri no lietošanas viedokļa ierīcei ir jābūt darba gatavībā un darbaspējīgai, lai vai kad es viņu ieslēgtu.

Nespēju iedomāties ka piemēram es uztaisu kautkādu instrumentu priekš klienta un tas nav lietojams, tad kad vajag lietot. 

Gandrīzvai kautkāda komēdija sanāk, ugunsdzēsējiem jābrauc kautko dzēst a GPS iekārta izdomā updeitoties un restartēties :D

 

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
Pirms 10 minūtēm , AndrisBB teica:

ugunsdzēsējiem jābrauc kautko dzēst a GPS iekārta izdomā updeitoties un restartēties

Šis triks bija vēl ar Win7. Reāls gadījums - notiek sēde un jārāda prezentāciju. Ieslēdz datoru a tas kādu stundu apdeitojas. :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bet nu savādāk laikam jau ar čaiņiklietotājiem nevar, ja pa katru cenu nepiespiedīsi, tad visdrīzāk neupdeitos nekad.

Link to comment
Share on other sites

 Nez kas Jums par kastēm, ja ''stundām'' apdeiti. Man kompis uz aizvēsturisko Q9550S. Un neko, apdeiti aizņem minimāli , minūtes. Nu laikam , ka SSD un regulāri ieslēgts. Vai nu tas W10 pa kluso visu saliek un tik uz īsu brīdi vajag, tiešam , lai pārstartētu un max uz kādu minūti, aizķērās(garāks) tas starts. Bet nedara restartu, ja es neļauju. Nu , jā, ja pilnīgi  jauna versija tam W, tad būs kāda pusstunda. Bet to jau, šis, nedara , neprasot vai gribu.

 Ja būtu sistēma uz jaudīgāku proci un sistēma uz M.2 SSD, tad jau pat nepamanīs tos apdeitus.

Labots - oxygen
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 16 minūtēm , HIGH-Zen teica:

Šis triks bija vēl ar Win7. Reāls gadījums - notiek sēde un jārāda prezentāciju. Ieslēdz datoru a tas kādu stundu apdeitojas.

Win7 jau var atslēgt auto-update. Es updeitoju manuāli ~ 1x gadā.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , oxygen teica:

Nez kas Jums par kastēm, ja ''stundām'' apdeiti.

Normālas kastes, tik labs laptops, cik labu var nopirkt saprāta robežās (Precision 5540 top konfigā) 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Sākumā naktī draņķis modās augšā un es cīnījos ar to orķestri?, bet tagad jau labu laiku, nez, kādu gadu?  vai nekādu problēmu ar apdeitiem. Un arī ne ar ko citu. Darbā uz kāda kompja ir bijis ar canon kombainiem, bet tas ir cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

W10 ar apdeitiem lielāka aizķeršanās var sanākt tikai divas reizes gadā, kad iznāk lielie ikgadējie pavasara un rudens apdeiti, un tad arī pagājušā rudenī lielais apdeits bija uz pavisam īsu brīdi, pat neatšķīrās no parastā ikmēneša. Apdeiti ir kumulatīvi, ja vairākus mēnešus dators nav apdeitots, nekrāmējas visi iepriekšējo mēnešu apdeiti, aktuālais kumulatīvais apdeits uzliekas un viss, tas var notikt fonā, tā, ka nepatraucēs. Nez vai pāris mēnešus stāvējis izslēgts dators ilgu laiku apdeitosies pie ieslēgšanas. Ne pārāk sen vienam datoram tīro installu veicu, W10 pakotne no rudens, uzinstalējas svaigs Windows uz stāvokli, kāds tam bija jābūt rudenī, palaidu apdeitus, nebija kaudze, 4 dažādi apdeiti un viss, nebūtu pats bakstījis, lai apdeitojas, fonā saapdeitotos, pie izslēgšanas tik pamanītu, ka apdeiti. Nevajag stāstīt nepareizas lietas par W10 apdeitiem, sākumā, tikko W10 parādījās, jā, tad apdeiti bija traucējošāki, ja jūsu pieredze ar W1­0 ir no 2015. gada, tad aizmirstiet to, sen viss šajā ziņā ir savādāk.

Labots - vvv
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Protams ka virtuālaja mašinā, tas jau nenozīmē ka uzreiz jāpaliek nelietojamam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ieleja teica:

tev ar tavu 1 vai 2 kastēm pēdējā laikā viss gājis slaidi, citiem citādi

Tev taisnība. Citiem gan jau gadās citādi. Vienkārši, tie, kam citādi, izsakās te biežāk kā tie, kam kā parasti. Tas rada maldīgu iespaidu, ka W10 apdeiti ir kaut kas šausmīgs. Ikdienas dators man nav nekāds ņiprais, 2011. gada modelis :D, SSD svaigs tikai, ja es ar savu datoru-aizvēsturi neko neciešu, tad ar krietni jaunākiem datoriem visam jābūt daudz labāk, pie tam internets man kapara, apdeiti lejuplādējas 10 reiz ilgāk kā tiem, kam optika.


Pirms 30 minūtēm , ieleja teica:

tiksi pie uzlabotā čipa beta testera lomas bez rindas

Labi, ka pateici. Cik tur trūka, ka es šodien būtu aizmigrējis uz Linux. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu. Neesmu skatījies.


Nospiedu iestatījumos «Atjaunināt», nē, tikai kārtējais ikmēneša kumulatīvais atjauninājums.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Pat maikrosofts saprot, ka bez Linux-a mūsdienās nekur. :grin: Ir iespēja uzstādīt pa taisno uz Windows.

 

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen
pirms 10 stundām , ieleja teica:

kaut kur šis jau redzēts

96814137_Screenshotat2020-05-2010-32-09.png.ca8a335ef42a75a17ee66a5bc97d9e30.png

 

Doma jau nav slikta. Tur komentāros ir pieminēts, ka šis Microsoft menedžeris nepieinstalē atkarības(dependencies).

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu vēl jau japastrādā, dažādas noderīgas commands trūkst, kautvai "remove"

 

 

winget01.png

Screenshot from 2020-05-20 09-25-22.png

Link to comment
Share on other sites

Mateushs
On 5/12/2020 at 4:54 PM, Jurkins said:

 @Mateushsprāt gan jau vajadzētu ķert kaifu pa netu sērfojot no linuksa un tad fiksi pārslēgties uz W, ja gribas padarīt ko citu. Brīnums, ka nerekomendē divas mātesplates datorā iebāzt.

 

Mjā... Pirmkārt, uz Linux var darīt ļoti daudzas lietas, tāpēc "ja gribas padarīt kaut ko citu", nav jāslēdzās uz Windows. Otrkārt, divas OS uz viena datora ir absolūti normāla prakse, kuru ļoti daudzi piekopj, tāpēc salīdzinājums ar divām mātesplatēm vienā datorā ir, maigi sakot, ļoti neveiksmīgs. Ja nav ko teikt, labāk nesaki neko

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

OOOO! @Mateushs pamodās. Prasās teikt tā - kraties Tu ar savu linuksu pie linuksa. Un labāk sāc ar sevi. Ja nav ko teikt par tēmu, tad nesaki. Ja vēl neesi sapratis, tad Tu raksti tēmā par Win. Nospiedošais vairums lietotāju vispār nezina, kas ir OS, viņus neinteresē, kas tajā datorā iekšā notiek un nekad mūžā neliks 2 OS. Pat vienu OS neliks, jo tā būs uz datora virsū. Un nemaz neinteresēsies. Un tā tas bija pirms 20 gadiem. Dažiem bija slapjie sapņi, ka nu tūlīt, tūlīt pingvīni uzvaras gājienā ies pār pasauli. Nekas nav mainījies.

Tev te neskaitāmas reizes tika skaidrots, ka ir cilvēkiem (un tādu nebūt nav maz) nepieciešamas aplikācijas, kuru nav uz linuksa. Nepielec? Un jā, aizej TUR ar visiem emulatoriem. Diemžēl, pēc Tevis rakstītā izskatās, ka Tu pat nesaprati, kādā veidā tas pieminētais Notepad++ palaižās uz linuksa. Atslābsti, samierinies un dari savas daudzās lietas uz linuksa.

p.s. piekrītu, salīdzinājums ar geju bāru bija labāks.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

A ja par W10 runājam, tad vakar dabūju, ko gribēju ?. Pasen atpakaļ būdams dusmīgs, ka mans dators naktī mostas un taisa apdeitus, kardināli atrisināju to lietu. Pat kaut kur pierakstīju, ko un kur darīju. Velns, vajadzēja pierakstīt, kur pierakstīju?. Nē, viss strādā super, vienkārši unikāli labi salīdzinot ar iepriekšējiem Win. Kaut kāda uzkāršanās, nāves ekrāni... kas tie tādi. Bet sagribēju paspēlēties ar nvidias objektu atpazīšanu. Skuju! Neinstalējas. Izrādās esmu Task Sheduler aiznahrenizējis ciet, kas esot kardināli nepieciešams. Un nekādas interneta pamācības nepalīdz?. Tā kā pārlieku liela interesēšanās par OS ir kaitīga. Būs jāmēģina attīt atpakaļ. W10 neesmu tinis. Un vispār par tik lielu laika periodu neesmu tinis. Jāpapēta, kāda ietekme uz ieinstalētajām aplikācijām.

Link to comment
Share on other sites

Būtu forši ja Linux speči ar savu pagātīgo pieredzi padalītos attiecīgajā sadaļā. 

Jautājums pa tēmu.

Es pirms nedēļas paziņas datoram, kuram W10 liku pirms 3 gadiem un nekas nebija darīts, ieliku SD disku ( 500GB uz 240). Palika 70GB brīvi. Jautājums ir, cik daudz vietas ar laiku aizņems Windows atjauninājumi?

Link to comment
Share on other sites

shadow118
1 stundu atpakaļ, Aigars teica:

Jautājums ir, cik daudz vietas ar laiku aizņems Windows atjauninājumi?

Pec lielajiem update jāpalaiž disk celanup, tad parasti pat kaut kādu vietu atgūst atpakaļ

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...