Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Pirms 7 minūtēm , CAP teica:

da pa lielam nekā tur īsti nav..

izņemot jaunu problēmu un kļūdu sarakstu....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu man kopš februāra vidus- kaut kā neko kas neietu neesmu manījis. Kaut kas savādāks kā agrāk, bet ne pārāk. Kā jau esmu rakstījis agrāk: ja bez vajadzības nelien tur kur nevajag , W10 iet bez problēmām . Kādreiz , jaunībā , kā  sāc bakstīties , tipa ''ko uzlabot'' , tā pēc kāda laika sākās brīnumi ar XP. Nu tagad, vienīgā vajadzība , kad atnāca jaunā ( un iepriekšējai versijai ar) reģistrā  jāpamaina viens ieraksts. Nu pie vainas ne jau Microsofts, bet TV kartes ( stica) ražotāji (draiveri)  komplektā ar TV softa taisītājiem.   . Pēc defaulta palaiž DVB T, bet man DVB C. Katru reizi, kad palaidu, bija čakars. Nu nomainīju reģistrā vienā vieta no 0 uz 1 ,  pēc gudru ļaužu ieteikuma, un nav vairs čakara. Nu ja sāc ko ''uzlabot'' vai palaist kādu ''gudru'' reģistra tīrīšanas softu, tā ... sakās bļaustīšanās ka Windows mēsls. Vismaz man tā W10 liekas visstabilākā no visiem Windowsiem.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
2020.05.27. , 20:13, CAP teica:

laikam jau oficiāli pieejams kļuvis.

Nu nezinu, man tieši pašlaik atnests kārtējais "slimnieks" ar W10 1909 versija, nu savedu kārtībā, domāju, pie reizes apgreidošu. Nekā, atvelk dažus apdeitus un pasaka - tev jau viss jaunākais ir, ko gribi :D ?  Dzelzis pietiekami jauns un W10 atbalstošs, tā kā laikam vēl jāpagaida.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , Jurkins teica:

Pasen atpakaļ būdams dusmīgs, ka mans dators naktī mostas un taisa apdeitus, kardināli atrisināju to lietu.

Manējais no hibernate nekad nav modies :D Cita lieta - pēdējā laikā reizēm hibernate nenostrādā, SSD brīvas vietas par maz (no 512GB brīvi kādi 40-50 GB, turklāt ~10GB ir kaut kādi mistiski - pirms restarta rāda, ka brīvi 40GB, pēc restarta - jau 50GB).

 

pirms 12 stundām , snukurins teica:

Kas tad ir uz tā diska ja tikai 70GB paliek?Atstāj to HDD kā otru uz kura glabājas faili.Loptopa gadījumā HDD var ielikt DVD rūma vieta kurš mūsdienās lieki aizņem vietu.

Es savā laptopā nevaru ielikt HDD - nav DVD vietas :D Nēnu ielikt  varu, ir pieejams 2.5" slots, tikai tad tas laptops NVMe SSD vairs neredz.

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Manējais no hibernate

Es turu uz parasto sleep. Modās kā traks ?. Un man vēl aizvien stāv defaultais kūleris. Diezgan skaļš. Gribētos uzlikt kaut ko klusāku, bet kaut kā neesmu līdz tam ticis.

Link to comment
Share on other sites

No hibernate arī mostas visai ātri. Vairāk laika paiet, kamēr ieraksta "HDD paroli". Nu un tā parole kā reiz ir iemesls, kāpēc sleep vietā izmantoju hibernate

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Būs jāizmēģina. Katrā ziņā briest vai nu atritināšana uz sākumu vai pārinstalēšana. Citādi nevaru to task sheduler dabūt atpakaļ. Citādi jau nekādu problēmu nav, visas aplikācijas strādā. Bet nagi niez to YOLO izmēģināt. Un tur bez nvidia experience nekā.

 

Nez nevar to jauno win būvējumu novilkt un palaist kā apgreidu?

Atradu pats. Tajā lapā, kas ļauj izveidot to win10 iegūšanas tūli, parādījusies poga "Atjaunināt tūlīt". Čujs saka, ka šis saliks visas savas telemetrijas un atjaunināšanas fīčas atpakaļ.

Labots - Jurkins
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Athlons

Jautājums @binary @Jurkins... paskaidrojiet, для особо тупых, kāpēc izmantojiet sleep un hibernāciju? 2000 ta 20-tajā.... ar ssd zābak laiks praktiski tas pats, kas pamosties... turklāt viena no windozes fīčām ir tāda, ka pēc restarta strādā labāk... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

ruukjis

@Athlons

Nezinu par Jurkinu un binary, bet varu pastastīt kāpēc es izmantoju sleep. Tam nav nekāda, ne mazāka, ne drusciņ drusciņ sakara ar boot-time. Es kompi slēdzu ārā, ja zinu, vai kā minimums domāju ka zinu, ka darbi padarīti, vai vienkārši ZB. Ja tomēr ir sajūta, ka lietas vēl vajadzētu darīt, bet gribās uzvārīt pelmeņus, jo vēders prasa savu tiesu, vai jāpārliecina sieva, ka tas kā viņa domā nav pareizi, tad kompis tiek iemidzināts - netērē tik daudz W, bet pamodinot varēšu turpināt iesākto.

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es kompi neslēdzu ārā mēnešiem, un ja restartēju tad tikai tad, kad galīgi jau sāk lēns palikt, visādi pusmiruši procesi utt, bet slinkums pašam meklēt un piebeigt viņus.

Nekādus speciālus spēep vai hibernate arī neizmantoju. Ja vāku aizver, tad laikam viņš ieiet hibernācijā, bet tas parasti tik kad jāpārvieto kompis mājas/darbs utt., bet reti ņemu darba kompi uz māju, vai mājas kompi uz darbu. Darbu uz māju vieglāk paņemt ar ārējo SSD.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Athlons teica:

Jautājums @binary @Jurkins... paskaidrojiet, для особо тупых, kāpēc izmantojiet sleep un hibernāciju? 2000 ta 20-tajā.... ar ssd zābak laiks praktiski tas pats, kas pamosties... turklāt viena no windozes fīčām ir tāda, ka pēc restarta strādā labāk... :biggrin:

Lai visi izmantojamie softi (tai skaitā virtuālās mašīnas un viņās izmantojamie softi) būtu atvērti, browserī vajadzīgās lapas ielādētas, kursori softos būtu "pareizajās" vietās utt utjp.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Ja vāku aizver,

Man nav vāka ko aizvērt ?. Ja būtu, es arī tā darītu. ?

Īstenībā nemaz neaizdomājos, kāpēc. Boot time, jā, ir praktiski momentā. Bet pēc tam jāver aplikācijas vaļā. Gan jau ka, varbūt, var sakonfigurēt kaut ko. Bet slinkums. Nu kāpēc darīt savādāk, ja tas "savādāk" nebūs izteikti labāk, bet apmēram tāpat. Tas, ka pēc restartēšanās iet ātrāk... nu HVZ. XP laikos tā bija. Tagad diezin vai. Man arī ir bijis, ka mēnešiem nerestartēju.+

 

edit: lai gan, gadās, es pat "vāku neaizveru"?, šis pats iemieg pēc noliktā laika.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu man pēc restartēšanas strādā ātrāk, bet tas tāpēc, ka firefox uzreiz pēc restarta vēl nerij 10-15 GB RAM :D

Link to comment
Share on other sites

Es intereses uzliku jauno uz virtuālās mašīnas. Likās, ka nekā jauna nav. Vienīgais pārsteigums, ka vairs nevar tā pa vienkāršo uzlikt automātisko ielogošanos. Vienīgi ar izmaiņām reģistros.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 3 stundām , Aigars teica:

vairs nevar tā pa vienkāršo uzlikt automātisko ielogošanos

Rodas jautājums, kā instalēji?  Vienmēr instalēju ar lokālo, ne M$ akkountu, neveidojot nekādas paroles un ielogojas bez kādiem jautājumiem. Šodien beidzot apgreidoju to, par kuru rakstīju iepriekš - nekādu problēmu.  Mājas lietotājam, protams, ja negribi, lai sieva vai bērni tiek pie taviem failiem, nekādas paroles nevajag.

Untitled.jpg.0b17713511d85b4ca51898dafe5c83b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr instalēju ar lietotāja paroli un pēc tam un pēc tam uztaisu autologinu. Iespējams, ka labāk uzreiz bez paroles. Es par to nebiju aizdomājies. Bet tas nav arī tik svarīgi.

Ekrānattēls 2020-05-29 22-56-22.png

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 37 minūtēm , Aigars teica:

instalēju ar lietotāja paroli un pēc tam un pēc tam uztaisu autologinu

Ar ko tas atšķiras no paroles neesamības vispār ?  Saprotu, ka admina kontam parole, ja gar kasti grābstās vēl citi, bet ja mājās lietotājs viens ... Darba vietā, protams, ka vajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , raiviic teica:

Darba vietā, protams, ka vajag.

Ir manā darba pieredzē, ka darba vietā nedrīkstēja paroles likt, neliels birojs, priekšnieks pensijas vecumā, nebija nekāds gudrinieks par datorlietām, tad nu viņam ik pa laikam patika pēc darba laika beigām, kad visi prom, caurskatīt darbinieku datorus, vai darbinieki haltūras netaisa darba laikā, vai ko viņš tur skatījās... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , raiviic teica:

Saprotu, ka admina kontam parole, ja gar kasti grābstās vēl citi, bet ja mājās lietotājs viens ...

Mājas datora gadījumā lietotājs ir viens līdz brīdim, kad atnāk mājās un saprot, ka kāds nospēris datoru :crazy:

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
pirms 5 stundām , Aigars teica:

Vienīgais pārsteigums, ka vairs nevar tā pa vienkāršo uzlikt automātisko ielogošanos.

Tu gribēji teikt nemāki, jo šajā aspektā nekas nav mainījies kopš Win XP - "control userpasswords2" komandu neviens nav atcēlis... un netplwiz arī.

Ja tev nav redzams ar sarkanu apvilkatis logs, tad esi kaut kur nereāli sapisies - vai nu instalējot Windu vai... es pat nezinu... kaut ko esi salauzis, visticamāk jau esi uztaisījis MS nevis lokālo kontu.

 

pirms 1 stundas , ieleja teica:

dzīve bez paroles jo?

dzīve ar paroli jo?... Nu labi, izstāstīšu savu domu gājienu (tas attiecas tikai uz mājas lietotāju) - man ir autologins, jo neviens pārlūks neatceras nevienu paroli, attiecīgi, tas ko kompja zādzības gadījumā varētu hijackot ir Steam un Battlenet konti, kurus bez problēmām var atjaunot. Dati, protams, būtu žēl, bet uz kompja nav ko nopludināt... nu varbūt manus game saves - par tiem Pro varētu ņirgt cik tizls esmu spēlītēs, visādi citādi poskuj.

Kāpēc tad vipār paroli? Windows+L un sīkais vai sieva nevar saspaidīt pilnīgu ārprātu, kamēr es lieku stangu vai mirkstu vannā.

Ja man būtu dati ko sargāt, tad izmantotu tikai un vienīgi disku kriptēšanu - nav ko ākstities ar Win parolēm - tās varu salauzt tik ātri cik startējas tava kaste.

Link to comment
Share on other sites

ruukjis
Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Skaidrs,mošk sakarā ar ES gudru datu drošības regulu izņemts?

Kāds acīmredzami lieto kaut ko "garšīgāku" kā es...


Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

nu līdz šim strādāja.

 

Vēljoprojām strādā:

image.thumb.png.dc55310f0999babd63e945b14963fcea.png

Link to comment
Share on other sites

Esmu parasts lietotājs, kas čakarē tikai savas saimniecības datorus. Sanāk, ka to pašu iegūstam instalējot bez lietotāja paroles vai arī to izdzēšot. Tad jau skaidrs, kāpēc tāda opcija vairs nav. Paldies visiem!

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 2 stundām , Aigars teica:

skaidrs, kāpēc tāda opcija vairs nav

Tev taču jau teica - nekur nav pazudusi, jau kopš XP laikiem ir pieejama caur Run.

Untitled.jpg.3a245ab56e08555ba027567410275c1b.jpg

Bet ja instalējot uzliec un tad vienalga atslēdz - jēga = 0. Nu ja, kā snukurs tieca, izmanto RD, jā, bet pats lietoju Teamviewer, nav problēmu bez paroles.

 Vēl kas - instalējot atslēdz internetu, tad būs iespēja veidot lokālo akkountu, nebūs jāčakarējas ar M$ un viņu mākoņiem :D.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

 Vēl kas - instalējot atslēdz internetu, tad būs iespēja veidot lokālo akkountu, nebūs jāčakarējas ar M$ un viņu mākoņiem

Kā reiz uzinstalēju tīro installu 2004. Ar visu pieslēgtu internetu caur vadu, ir iespēja veidot lokālo kontu. Nomaskējuši gan, vienā atvērumā maziem burtiņiem kreisajā apkakšējā stūrī piedāvā bezsaistes konta veidošanu, kad to nospiež pēc tam vēl trīs reizes mēģina «pierunāt» uz MS kontu, jāuzmanās.

Link to comment
Share on other sites

Kā jau es teicu, uzliekot uz virtuālā datora tīri intereses jauno lējumu Win10_2004_English_x64.iso, ne control userpasswords2, ne netplwiz nav pazudis, bet šī opcija nav. Uz 1909 pēc kumulatīvā atjauninājuma ir. Par to, ka jēga nav, man pieleca. Paldies par to! Principā es nekādas izmaiņas instalācijas procesā salīdzinot ar 1909 nemanīju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Aigars teica:

Principā es nekādas izmaiņas instalācijas procesā salīdzinot ar 1909 nemanīju.

Jā. Arī neko savādāku nepamanīju.

Link to comment
Share on other sites

 

A man nespīd, jo pirms tam diska ielādes sektors bija mbr, tagad obligāti vajagot gpt. Tamburīnu dejas nepalīdzēja, negribu nest nost veco sistēmu, kas, starp citu, lieliski strādā, un sākt visu no jauna. Ir kādas idejas?

P.S Uefi atbalsta, ļoti labi atbalsta, tikai pie instalēšanas aiz pieraduma izvēlējos mbr.

w10.JPG

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Paga, tas instalējot svaigu OS, vai apgreidojot? Ja apgreidojot, meklē vainu citur, jo tieši vakar vienam laptopam ar mbr apgreidoju 1909 uz 2004 - nekādu problēmu. Ja svaigam - nav šobrīd pie rokas, kam vajadzētu, čakarēt savējo ar papildus SSD nav vēlmes.

Link to comment
Share on other sites

Gribējās apgreidot, clean install taisījis esmu tikai 1x, pirms trim gadiem kad sapirku jaunus dzelžus. Izložņāju biosu, tur īsti nav kur piesieties.

Ekrānšāviņs no aomei. 

aomei.JPG

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Hvz, kas tev tur, klienta kaste vēl pie manis, speciāli atvilku to pašu softu - kā redzi - MBR un vakar 2004  (W10 Pro  64 bit)  atjaunojās bez žagošanās.

Untitled.jpg.b023e9015571264a3e51d375ab5e1605.jpg

 

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

hvz pēc kāda principa tas 2020 apdeits iznāk - (3 kastes ar win 10 home ) - viena apdeitojās - pārējām pagaidām nepiedāvā....un edge jaunais ikonas dizains ala firefox zilais :D

Link to comment
Share on other sites

jā uz htpc uzlikās latviskais defaultā..uz pārējiem ENG

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cepums indusiem. Bieži nevajag, bet kādreiz izmantoju vienu portablo tūli, kurš pēc kaut kāda w7 apdeita nebija pielūdzams strādāt. Jānotestē.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mateushs
On 7/2/2020 at 12:06 PM, zionlv said:

Windows 10 ISO ir MS mājaslapā brīvi pieejams.

 

Nu, parādi, lūdzu, kur tur var brīvi lejupielādēt un saglabāt sev datorā iso failu kā tas ir Linux sistēmām

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Mateushs, Windows nav Linux, tāpēc negaidi, ka Windows mēģinās līdzināties Linuxim. Turpini vien sēdēt savā Linux pasaulē, ja reiz nespēj pieņemt to, ka var būt arī citādāk.


image.png.aca707077dacd282508e6632ee0a892d.png

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...