Jump to content
Sign in to follow this  
e = d

galvenais ceļš un pagriezienu rādīšana

Recommended Posts

ZzigizZ

Sveiki.

Nu murgs. :(

Tā var sapīties visos domu lidojumos.

Tā Sēlijas zīme nav pareiza- sūdzējieties kamtur CSDD? Kreisais nav jārāda- no loģikas.

Italijum pirmajā bildē pa kreisi IR jārāda, jo tas ir ceļš ar atzarojumu, pa kuru turpinās galvenais.

snukurins

Šeit protams braucot pa galveno rādīsiet labo bet nogriežoties pa kreisi nerādisiet neko jo tas tak iet taisni.

Bļin viss cesu rajons nepareizs

post-68280-0-41993400-1377084753_thumb.jpg

post-68280-0-92351800-1377085050_thumb.jpg

post-68280-0-27633400-1377085323_thumb.jpg

Edited by snukurins

Huan Kaktus

jo tas ir ceļš ar atzarojumu, pa kuru turpinās galvenais

Tas NAV ceļš ar atzarojumu. Tā ie Vīlipa iela, kura nekur neatzarojas. Vairums braucēju tur gana pareizi izprot, kādi pagriezieni tur jārāda.

ZzigizZ

Nezinu. :9

Pirmajā rādīsu.

Otrajā, trešajā taisni nerādīšu, ievērošu labās rokas likumu.

snukurins

nigerskijs gangsterskijs, on 21 Aug 2013 - 13:52, said: Un sarkānā smagā vadītājs tieši tāpēc netiek arā, ka ir daži kas pat tur pa kreisi nogriežoties nevar atrast slēdzi blakus stūrei, respektīvi tevis dēļ!

Smagi ķļudies,smagais nedrīkst sākt braukt kamēr nav nepārprotami norādīts ka braukšu taisni ko var zināt tikai tad kad ieslēgts labais pagrieziens.

ZzigizZ, on 21 Aug 2013 - 14:47, said: Otrajā, trešajā taisni nerādīšu, ievērošu labās rokas likumu.

Tadā gadījumā atkal iznāk ka vienu un to pašu zīmi var tulkot atkarībā no situācijas un pagrieziena lenķa.Kur satiksmes noteikumos kaut kas minēts par galvenā ceļa pagrieziena lenķiem?

šitas kuriozs:

50. Izbraucot uz ceļa no pagalmiem, stāvvietām, degvielas uzpildes stacijām un citām blakusteritorijām, vadītājam jāpalaiž garām gājēji un tran sport līdzekļi, kas virzās pa ceļu.
Nobraucot no ceļa, vadītājam jāpalaiž garām gājēji, velosipēdu un mopēdu vadītāji, kuru ceļu viņš šķērso.

Mopēdu vadītāji tagad vairs neskaitas parasti vadītāji un var braukt pa ietvi?
Laikam jau nav ko brīnīties ja jau pirms futbola mača veiksmei sāk upurēt jērus. Edited by snukurins

ju

Turpināju meklē par uzbraukšanu uz VEF tilta

atradu šitādu http://www.traffic.lv/traffic/Cases/017/017a.html

Bet arī tur rādās statuss, ka jautājums ir procesā, lai gan lapā aktivitātes ar kopš 2007. gada beigušās.

Atradu arī vienā vietā atbildi arī uz CSDD jautājumiem, kur tipa teikts, ka arī tiešām josla beigsies.

Bet tik un tā, nekur no noteikumiem tas īsti neizriet. Tā tik vai tā ir interpretācija.

Tur vienā vēstulē teikts, ka zīme jāuzstāda, kur divas joslas pāriet vienā. Ceļu satiksmes notiekumos par to nekas nav.

No ministrijas vispār tīra atrakstīšanās.

Latvijas valsts ceļi atsaucas uz LVS 77-2, ka to zīmi uzstāda tādās vietās, ko pie autovadītāja apliecības iegūšanas neviens neprasa (šī standarta zināšanu).

Moš kādam ir pieejam tam LVS (jo parastajam mirstīgajam nav), un var punktus par šo ceļa zīmi šeit iekopēt.

Te tiešām risinājums - avārija -> tiesa.

Moš saorganizējam, tādu vieglu avāriju, tipa spoguļus noskrāpēt :)

RimaNTSS

Daugavgrīvas un Buļļu ielu krustojumā, virzienā uz Rīgas centru, ļoti rietais parāda kreiso pagriezienu, bet pats aizbrauc pa galveno ceļu. Nu tad visi sāk rādīt uz viņu ar pirkstu un nezin ko vēl mutiski izteikt. Tur gan vēl pa kreisi ir vietiņa, kur varētu nogriezties. Vispār, šis ir diezgan nesmuks krustojums un ik pa brīdim tur notiek atgadījumi.

post-78751-0-12989100-1377086892_thumb.jpg

ZzigizZ

Tadā gadījumā atkal iznāk ka vienu un to pašu zīmi var tulkot atkarībā no situācijas un pagrieziena lenķa.Kur satiksmes noteikumos kaut kas minēts par galvenā ceļa pagrieziena lenķiem?

Nezinu. :( Man mācīja, ka ir ceļš, tad atzarojumi, tad krustojumi, tad ceļa apzīmējumi, tad zīmes, tad luksofori, un beigās policija...

Tiešām domu, fantāziju lidojumi.........

snukurins

o jē.Daugavgrīva/Buļļu.Nogriežoties no galvenā braucot taisni nerādam neko bet braucot pa galveno rādam labo.IDEĀLI.

post-68280-0-48023700-1377087444_thumb.jpg

Edited by snukurins

Sky_High

šitas kuriozs: 50. Izbraucot uz ceļa no pagalmiem, stāvvietām, degvielas uzpildes stacijām un citām blakusteritorijām, vadītājam jāpalaiž garām gājēji un tran sport līdzekļi, kas virzās pa ceļu. Nobraucot no ceļa, vadītājam jāpalaiž garām gājēji, velosipēdu un mopēdu vadītāji, kuru ceļu viņš šķērso. Mopēdu vadītāji tagad vairs neskaitas parasti vadītāji un var braukt pa ietvi?

Kā tu spēj paelpot un parakstīt vienlaicīgi? :D

snukurins

Kā tu spēj paelpot un parakstīt vienlaicīgi

Tu diršanas laikā vari arī pamatot?

ZzigizZ

o jē.Daugavgrīva/Buļļu.Nogriežoties no galvenā braucot taisni nerādam neko bet braucot pa galveno rādam labo.IDEĀLI.

Nu mana doma lido un saka, ka tā arī ir. :)

Tas pats manis pieminētais Itanium pirmais foto...

:D

Tas pats jau sanāk pa galveno no labās uz šeieni. Neslēgsi pagriezienu un no tālākas (pretējās ielas) šoferītis nogriežoties pa labi, Tevi gaidīs, jo tu brauc taisni, nevis pa kreisi...

Edited by ZzigizZ

MaurI

Par VEF tilta lietu runājot...

Tā brīdinājuma zīme Nr 108 norāda uz to, ka ir ceļa sašaurinājums par vienu joslu no labās puses, kas nosaka vadītājam nepieciešamību ar to rēķināties un savlaicīgi pārkārtoties uz blakus joslu. Ārpus apdzīvotām vietām ceļa sašaurinājuma zīmes izlika laikam, ja ceļš sašaurinājās par >=0.5m vai kaut kā tā. Precīzi neatceros, bet CSDD testā tāds jautājums bija.

snukurins

Vai tad tiešām tagad ar mopēdiem drīkst braukt pa ietvi?

To ka velosipēdisti drīkst braukt bet agrak nedrīksteja zinu un īpaši arī neliekas bīstami.

Kur tas noteikumos rakstīts?

Tas pats jau sanāk pa galveno no labās uz šeieni. Neslēgsi pagriezienu un no tālākas (pretējās ielas) šoferītis nogriežoties pa labi, Tevi gaidīs, jo tu brauc taisni, nevis pa kreisi...

Šitas nekādā veidā neiet kopā ar labās rokas principu.

Edited by snukurins

ju

Par VEF tilta lietu runājot... Tā brīdinājuma zīme Nr 108 norāda uz to, ka ir ceļa sašaurinājums par vienu joslu no labās puses

Tas parādās tikai CSDD testā, un viss. Bet pamatojuma noteikumos nav.

Sky_High

Vai tad tiešām tagad ar mopēdiem drīkst braukt pa ietvi?

Nē! Un tas arī nav vajadzīgs, lai darbotos tas noteikumu punkts, kurš tevi tā izbrīna!

šitas kuriozs: 50. Izbraucot uz ceļa no pagalmiem, stāvvietām, degvielas uzpildes stacijām un citām blakusteritorijām, vadītājam jāpalaiž garām gājēji un tran sport līdzekļi, kas virzās pa ceļu. Nobraucot no ceļa, vadītājam jāpalaiž garām gājēji, velosipēdu un mopēdu vadītāji, kuru ceļu viņš šķērso. Mopēdu vadītāji tagad vairs neskaitas parasti vadītāji un var braukt pa ietvi?

smartdevil

Jūs tā kā špikojat kā citi brauc? Varbūt laiks pašiem sākt kurstināt to vietu uz kuras sēžat, ja cita nedomā.

RimaNTSS

Un kura detaļa tev nokritīs, ja tu parādīsi pa kreisi?

Loģiski, ka pa galveno nav jārāda un ja tu nerādi, tad visiem, kuri skatās uz zīmēm sapratīs, ka tu negriezies. Bet pieklājības pēc, ja redzi, ka kāds uz tavu darbību gaida,  vēlas izbraukt priekša uz galvenā ceļa vai nogriezties no galvenā, šķērsojot tavu joslu, tad uzspied uz pagrieziena un miers - painformē pārejos. Neredzu problēmu.

snukurins

Tur pat nevaru iedomāties kāpēc varētu nerādīt kreiso, kur jau ir joslas šķērsošana un vēl nogriešanās no galvenā. Un labais pagrieziens atkal būs tikai informācijai pretī braucošiem.

Edited by smartdevil

ZzigizZ

Šitas nekādā veidā neiet kopā ar labās rokas principu.

Tas vairāk kā kultūra lidoja domās. Lidoju no šīs puses, ieslēdzu labo. Pa labi no galvenās aizlaiž man pretī bez pagriezieniem- mazam zaļam mocītim (man pretī) jāgaida, lai nogriestos pa labi, JO nezin- brauksi taisni vai pa kreisi pa galveno...

Atkal murgs ne doma...

snukurins

smartdevil> pieklājības pēc protams var rādīt arī tur kur nav jārāda.

Strīds tak nav par piklājības normām bet to ko nosaka ceļu satiksmes noteikumi.

Kāpēc mazam zaļam mocim būtu jaienāk prātā ka transporta līdzeklis kurš pārvietojas pa galveno ceļu nogriezīsies no tā ja nerāda pagriezienu?

Nē! Un tas arī nav vajadzīgs, lai darbotos tas noteikumu punkts, kurš tevi tā izbrīna!

Tad kādā veidā man nogriežoties es varu šķērso mopēda kustības ceļu?Ja es nogriežos pa labi un viņš neatrodas uz ietves bet uz brauktuves man priekšā man ir jāgaida lai viņš pabeigtu manevru tāpat kā jebkurš transports,ja viņš atrodas aiz manis un es gatavojos nogriesties rādot virzienrādītāju pa labi viņam nav tiesību spraukties garām.Pa kreisi nogriežoties man ir jāpalaiž tikai tie kas pabeidz manevru un pretīm braucošie transporta līdzekļi.

šajā krustojumā kur galvenais ir pa kreisi un pirms tā ir uzstādīta attiecīga zīme virzienrādītāju rāda tikai retais un tas manuprāt arī nav vajadzīgs jo viss tāpat ir skaidrs.

post-68280-0-32725900-1377091897_thumb.jpg

Edited by snukurins

Sky_High

Snukur, vienkārši pasaki ar kādu auto brauc. Kaut vai krāsu un marku. Kad tuvosies Rīgai, lūdzu, atsūti man PM brīdinājumu.. :D

RimaNTSS

Un kura detaļa tev nokritīs, ja tu parādīsi pa kreisi?
Nejautā man, bet tiem 99,99% autovadītājiem, kas neuzskata par pareizu tajā vietā rādīt pagriezienu. Vai pats, joka pēc, pamēģini tur kaut reizi izbraukt.. Es nestrīdos, vienkārši konstatēju faktu.

snukurins

Sky_High >sarunāts,bet tie kas nogriežoties no galvenā un nerāda virzienrādītāju lai raida skaņu signālu.Vismaz kaut kāda identifikācija.

Savādāk kaut kā pēdējā laikā neviens nogriežoties neko nerāda.Domāju-dīvaini gan.

Edited by snukurins

Huan Kaktus

Tobiš, tu gribi teikt, ka man no labās rindas nogriežoties sētā pa labi (ieslēgts pagrieziens, veicu manevru), mopēdam ir TIESĪBAS sparukties man garām, un man šamais ir jāpamana un jāpalaiž?! Ja tā, tad Latvijas noteikumu sacerētājus ziepēs, un esmu priecīgs, ka nenākas bieži braukāt pēc Latvijas noteikumiem :D

Edited by Huan Kaktus

ZzigizZ

šajā krustojumā kur galvenais ir pa kreisi un pirms tā ir uzstādīta attiecīga zīme virzienrādītāju rāda tikai retais un tas manuprāt arī nav vajadzīgs jo viss tāpat ir skaidrs.

Nu gan es esmu saspiedis smadzenes! :( :(

Kur šeit ir galvenais ceļš? Tiešām sāku vārīties!

Konkrēti beztēma- lieniet gudrībās, bet man jāpārliek korkas, a šeit palasot neko nesaprotu. Domāju, ka pārlkšu, a tagad- jāmācās no jauna. :(

snukurins

Huan Kaktus> jā,es arī cenšos saprast kā mopēds tur var nokļūt nepārkāpjot noteikumus un nebraucot pa ietvi.

ZzigizZ > un kurš tad ir galvenais ja zīme norāda ,,galvenā ceļa virziens,, pa kreisi?

Kāpēc galvenais nav galvenais ja zīme ,,galvenais ceļš,,ir pa kreisi?

Izrādās var būt tā ka zīme raāda pa kreisi bet šamais iet taisni?

Edited by snukurins

ZzigizZ

Sory- Tā nav zīme galvenajam ceļam, bet gan, ka NEvari braukt tikai pa labi. Atkal kļūdos?

snukurins

šajā krustojumā kur galvenais ir pa kreisi un pirms tā ir uzstādīta attiecīga zīme

Tāpēc jau arī rakstīju jo foto zīme nav redzama.Luk pilna aina.

Tā aizlieguma zime aizliedz nogriesties pa labi

post-68280-0-37948600-1377094137_thumb.jpg

Edited by snukurins

versatile
Tobiš, tu gribi teikt, ka man no labās rindas nogriežoties sētā pa labi (ieslēgts pagrieziens, veicu manevru), mopēdam ir TIESĪBAS sparukties man garām, un man šamais ir jāpamana un jāpalaiž?! Ja tā, tad Latvijas noteikumu sacerētājus ziepēs, un esmu priecīgs, ka nenākas bieži braukāt pēc Latvijas noteikumiem

Pēc Latvijas noteikumiem, pa labi nogriezties vari tad, kad esi ieņēmis labo galējo stāvokli - tb neviens nekur nevar aizspraukties.

Agrāk mopēds nepiederēja pie mehāniskajiem transportlīdzekļiem un drīkstēja braukt pa veloceļiem. Varbūt no tiem laikiem tāda norma palikusi, hvz.

Edited by versatile

ZzigizZ

Nesaprotu, nezinu...  Mēģinu iedziļināties domu gājienā. Ja reiz neieslēdz pagriezienu- kāpēc  tam sudrabotajam būtu uz Tevi jāgaida? Tu takš brauksi taisni tajā pagalmā...

Huan Kaktus, on 21 Aug 2013 - 16:50, said:snapback.png

Tobiš, tu gribi teikt, ka man no labās rindas nogriežoties sētā pa labi (ieslēgts pagrieziens, veicu manevru), mopēdam ir TIESĪBAS sparukties man garām, un man šamais ir jāpamana un jāpalaiž?! Ja tā, tad Latvijas noteikumu sacerētājus ziepēs, un esmu priecīgs, ka nenākas bieži braukāt pēc Latvijas noteikumiem

Pēc Latvijas noteikumiem, pa labi nogriezties vari tad, kad esi ieņēmis labo galējo stāvokli - tb neviens nekur nevar aizspraukties.

Agrāk mopēds nepiederēja pie mehāniskajiem transportlīdzekļiem un drīkstēja braukt pa veloceļiem. Varbūt no tiem laikiem tāda norma palikusi, hvz.

Šo var beigt...  IR jāpamana, jo iespracās... :D

Huan Kaktus

@@versatile, arī pēc citiem noteikumiem pa labi nogriezties var tikai no galējā labā stāvokļa :) Tieši tas jau izraisīja jautājumu, no kurienes tur mopēds rodas, kurš jāpalaiž :)

P.S. Ja tāda norma tiešām ir, tad ar to noteikumi provocē mopēdu vadītājus radīt avārijas situācijas.

Edited by Huan Kaktus

snukurins

Ja reiz neieslēdz pagriezienu- kāpēc tam sudrabotajam būtu uz Tevi jāgaida

Tāpēc ka atrodos uz galvenā un neesmu devis nepārprotamu norādi ka no tā nogriezīšos braucot taisni jeb citiem vārdiem sakot viņam nav tiesību uzbraukt uz galvenā kamēr tas var traucēt kādu kas pa to pārvietojas.Ši tad arī būtība ir vienīgā šīs zīmes jēga nepārprotami norādīt kurš ceļš ir galvenais.Protams nekas slikts nebūs ja parādīsi kreiso šajā situācijā jo to nevar pārprast.

Edited by snukurins

ZzigizZ

Āpāc! Sory...

A ja Tu atrodies sudrabotā vietā??? Tu principā stāvi un gaidi kamēr krustojums tukš uz 5 sekundēm. Tu takš nezini ko citi darīs.

A par mopēdiem- šobrīd man jūk: vai viņiem pienākošie 0.5m strādā tikai laukos vai arī pilsētās... Pilsētās nevarētu būt, jo platumi daudz neatļauj. :sorry:

Nē, tomēr tā nav- vai nu palaid iespraudušos garām un nogriezies, vai nu- paspēj piespiesties labajai malai (lai mopēds pagaida) un nogrriezies pirms, protams, palaižot atrodošos uz gājēju ceļa.

Edited by ZzigizZ

snukurins

P.S. Ja tāda norma tiešām ir, tad ar to noteikumi provocē mopēdu vadītājus radīt avārijas situācijas.

Pa šito nenākas pārāk satraukties jo gājēji,velosipēdisti un mopēdu vadītāji gandrīz visi mauc kā māk un šamos der paturēt acīs.Sen jau neizbrīna velosipēdists kurš uz gājēju pārejas un no blakusielas izlido neskatoties.Tas pats arī par gājējiem kuri ,,divās joslās,, pārvietojas pa ceļu un nemaz nedomā par to ka būtu jāiet pa ceļa nomali vai vismaz jāpaiet malā ja brauc auto.

Pēc tam vēl brīnās ka tik daudz nobraukti gājēji tumsā,kā tad nebūs ja šamie nokārušies ar atstarotājiem ir pilnīgi pārliecināti ka ir vienīgie ceļa karaļi.Pamēģiniet nobraukt gājēju kurš pārvietojas pa pareizo ceļa pusi un pa ceļa nomali,nenopraucot no ceļa.Tas nav iespējams.Šito arī agrāk mācija,nebija vajadzīgi nekādi atstarotāji,gājējs vienkārši nedrīkstēja tur atrasties.

A ja Tu atrodies sudrabotā vietā???

Ja es atrodos sudrabotā vietā tad gaidu kad visi aizbrauc vai arī ja satiksme ir intensīva parāda ka mani palaiž.

ZzigizZ> ja taisies likt exsāmenu tad gan labāk pakonsultējies ar kādu pasniedzēju,mūsdienās tak likumus maina katras piecas minūtes.

Edited by snukurins

Huan Kaktus

gājēji,velosipēdisti un mopēdu vadītāji gandrīz visi mauc kā māk un šamos der paturēt acīs

Tas pats par sevi. Bet te, dievs nedod, mopēda vadītājs vēl būs izlasījis noteikumus, un ja līdz tam, vienkārši pašsaglabāšanās instinkta vadīts nelīdīs zem autiņa, kurš nogriežas, tad tagad, svētā pārliecībā, ka šamam tak priekšroka, līdīs obligāti.

ZzigizZ

Ja es atrodos sudrabotā vietā tad gaidu kad visi aizbrauc vai arī ja satiksme ir intensīva parāda ka mani palaiž.

Nu redz- kas arī bija jāpanāk, jāpaskaidro. :) Visur, kur Tu esi "galvenais"- citi maļ smadzenes- ko Tu darīsi: pa labi, pa kreisi, taisni, apgriezīsies. A visur, kur Tu esi "maziņs"- CITIEM jāparāda, ka vari braukt pēc TAva uzsaukuma, vēlmēm.

Zin- suņi rej, bet karavāna iet tālāk. A kādreiz suņus sadzird arī saimnieki. Cik jau ir video reģistru parādīti sižeti, kur pagriezienu nerādītāji saņem savu sodu...

snukurins

Huan Kaktus> tāpēc jau arī izlasot šito punktu biju šokā.

Viens ir tad ja šamais ielīdīs starp vieglo,bet kas notiks ja ielīdīs blakus smagajam kuram nav vertikālā skata spoguļa?

ZzigizZ>

Tu jauc prasības ar pieklājību,nevienam nekur tevi nav jālaiž jo noteikumos ir prasība ,,izbraucot uz galvenā palaist visus,,

Palaist ārā no pagalma vai mazāksvarīga ceļa intensīvā satiksmē ir pieklājība.

Ja intensīvas satiksmes apstākļos visi būs nepieklājīgi tad tai vārtrūmē pēc noteikumu prasībām varēsi arī ziemot.

Edited by snukurins

labiitis

Nogriežoties no kurienes? Ceļš taisni iet.

Un šinī vietā tu sapisies. Bet labi sanāca 2 lapas... 

snukurins
Situācijās, kad galvenais ceļš krustojumā maina virzienu, ļoti daudzi nerāda pagriezienu, ja reāli pagriežas, bet turpina braukt pa galveno ceļu. Vai atkal rāda signālu, ja brauc taisni, bet nobrauc no galvenā ceļa.

Tiko ievēroju ka atbilde jau slēpjas topika pirmajā postā..

,,ļoti daudzi,,   tomēr daudzi māk pareizi braukt krustojumos izrādās.

Edited by snukurins

drunk_lizard
Posted · Hidden by Mezavecis, August 21, 2013 - Herņa
Hidden by Mezavecis, August 21, 2013 - Herņa

jezus... taadi kroplji kaa snukurs rullee ar smagajiem? un vieteejie pedjuki ir tikai speejiigi samainiit manu profilu?

kaa es nozjeeloju, ka nav sjobriid adm korku... snjukuram tiktu apbanots viss ip apgabals un dzeests lietotaajs ar visiem postiem NAKUJ!!

bet mums tacju demkokraatija, mljedz... pedjuki vilki pie rulljiem itvisur... nozjeelojami...

snukurins
Posted · Hidden by Mezavecis, August 21, 2013 - Herņa
Hidden by Mezavecis, August 21, 2013 - Herņa

Es zinu ka tu neko sakarīgu pateikt nemāki.