Jump to content

galvenais ceļš un pagriezienu rādīšana


Recommended Posts

 

 

Ir gan iespējams, tu nezini kāds braucējs otrajā mašīnā sēž. Tad arī nebrauc pie zaļā, jo Tu nezini kāds braucējs brauc pa šķērsielu...

Nevajag izraut no konteksta. Skatos ka esi dikti ietiepīgs, nav vērts tev skaidrot kaut ko.

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

 

 

Pēc pēdējās bildes ko te iemeta kaut kā visi maniakālie pagriezienu rādītāji notinušies... nekomentē vairs par savām pērlēm kad smuku bildi ieliek...
. Nu ja , bet nupat Tu gan mūs visus , maniakālos apgaismoji un par tēmu iekomentēji ;)
Link to comment
Share on other sites

Brauktuvju krustošanās vieta nav krustojums.

Tev taisnība. Atvaino, tavu #186 es pārpratu.

 

 

cik mašīnas šajā krustojumā pārkāp stāvēšanas noteikumus?

Tomēr, manuprāt, šeit ir viens krustojums un viens atsvišķi apskatāms ļoti plats izbraucamais ceļš no dzīvojamās zonas, nevis viens liels krustojums.

 

5 autiņiem es izrakstītu plāksterus 100%,

+ 4 autiņiem ,iespējams, izrakstītu, ja būtu sliktā noskaņojumā un skaldītu centimetrus,

+1, tam oranžajam, kas ir zaļajā zonā noparkojies?

 

Skrandaini, kad deadline šim testam?

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Nevajag izraut no konteksta. Skatos ka esi dikti ietiepīgs, nav vērts tev skaidrot kaut ko.

Tieši tā - nevajag izraut no konteksta!

 

Tādēļ vislabāk vienmēr rādīt pagriezienu, jo maldināt normālu vadītāju nav iespējams.
Ir gan iespējams, tu nezini kāds braucējs otrajā mašīnā sēž.

Loģika? Kā es viņu varu maldināt? Ja tur sēž cirvis, kurš, ieraugot virzienrādītāju, izdomā kaut kādus savus pieņēmumus bez pamata, tas neatceļ virzienrādītāju rādīšanu un nepataisa to par maldināšanu. Labāk Tavuprāt ir nerādīt vispār neko, lai visās pusēs stāvošajiem būtu - nu diez kurā no visiem ceļiem kundziņš tagad izdomās rullēt?

 

Pēc pēdējās bildes ko te iemeta kaut kā visi maniakālie pagriezienu rādītāji notinušies... nekomentē vairs par savām pērlēm kad smuku bildi ieliek...

Ar redzi švaki? Neredzi, ka zīmē otrajai joslai ir uzzīmēts, ka tā skaitās kustība TAISNI?

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Par to pēdējo krustu, kur skaidri redzama balta taisna bulta uz zila fona vispār var būt kaut kādi jautājumi, es vienkārši nespēju noticēt, ka kāds kam ir autvadītāja apliecība to nepazīst. Man škiet, ka te tiek vienkārši trolēts, pretēji Einšteinam tomēr neticu, ka kāds var būt tik bezgalīgi stulbs.

Link to comment
Share on other sites

Nigerskij, vai tad tev nepieleca - tas tak atkal ir bēdīgi slavenais snukurins :D :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

hyk, on 22 Aug 2013 - 20:01, said: Pēc pēdējās bildes ko te iemeta kaut kā visi maniakālie pagriezienu rādītāji notinušies... nekomentē vairs par savām pērlēm kad smuku bildi ieliek... Ar redzi švaki? Neredzi, ka zīmē otrajai joslai ir uzzīmēts, ka tā skaitās kustība TAISNI?
 

 

Nē nu manis pēc tu vari braukt kā gribi...

 

Ja neredz acīmredzamās pretrunas savos apgalvojumos tad nav ko daudz piebilst...

Dotajā attēlā ļoti labi tiek parādīta pretruna ar šiem stulbajiem apgalvojumiem ko iepriekš visu laiku saki.

 

Cilvēkam tiek uzskatāmi iebāzts acīs piemērs ka viņa apgalvojumi nav pareizi bet turpina palikt pie sava...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

hyk, Tu jau protams esi tik liels kungs, ka demagoģēt varēsi, bet konkrētās pretrunas nenosauksi, vai ne? Piemēram, lai neatklātos tas, ka Tu neesi sapratis atšķirību kāda ir, kad ir zīmes, kas norāda virzienus, un, kad nav...

Link to comment
Share on other sites

Nu pastāsti, pastāsti...?

Tu kvēli aizstāvi viedokli ka pagrieziens ir jārāda arī ja tas var maldināt... un ka nav jārāda tikai tad kad braukšanas virziens ir pilnīgi taisns... šajā gadījumā pēc tavas teorijas takš ir jārāda jo kā redzams ceļš maina virzienu :) bet redz ka pa kreisi nedrīkst dotajā attēlā un tas savukārt sanāk pretrunā ar tavu apgalvojumu...

 

 

Te parādās ļoti uzskatāmi jau visur redzamais "vecie, cēlie supermeni" ir sarakstījuši kopīgi vairāk glupību nekā viens pats ruksis... :D

 

Tas pats kas ar bumbdevil - kvēli raksta ka liedos pa apli visus nogriezīs un visiem viņu jālaiž, bet kad iebāž acīs CSN punktu kažoks uz citu pusi raksta "ha ha viņiem tāpat nav kur likties un tāpēc mani - kungu palaidīs"...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Kā jau es teicu...

 

 

Piemēram, lai neatklātos tas, ka Tu neesi sapratis atšķirību kāda ir, kad ir zīmes, kas norāda virzienus, un, kad nav...

Tagad atklājās. :)

 

 

Ar redzi švaki? Neredzi, ka zīmē otrajai joslai ir uzzīmēts, ka tā skaitās kustība TAISNI?
Link to comment
Share on other sites

parādi CSN kas nosaka ka horizontālais apzīmējums atbrīvo no pienākuma rādīt pagriezienu ? :)

 

Tas protams ja tu paliec pie sava ka vienmēr kad maina kustības virzienu kaut vai pa 15grādiem ir jārāda pagrieziena rādītājs, ja tu atsauc savus apgalvojumus tad ... :)

Labots - hyk
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Kāds vēl horizontālais (ceļa) apzīmējums? Aļo, mēs te par zīmi runājam! Tu vēl ar vien neesi tur pamanījis zīmi "Braukšana joslās"? Virzienrādītājs ir jārāda tad, kad Tu nogriezies. Strīdīga situācija tur varētu būt, ja nebūtu zīmes kā tas ir no Tallinas ielas puses, bet šajā gadījumā zīmē ir skaidri parādīts, ka tā skaitās braukšana taisni - tātad tā nav nogriešanās.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Nu tad parādi kur rakstīts ka zīme "braukšana joslās" atbrīvo no pagrieziena rādīšanas...? :D tu tak kvēli strīdējies ar citu biedru par to otru krustojumu kur brauktuves reāli iet tādos pašos leņķos kā te...

 

pēc tavas teorijas sanāk ka arī te ir jārāda pagrieziens jo transporta līdzeklis takš maina trajektoriju par kādiem 15 grādiem krustojumā... :D

 

starp citu te vēl bija tava pērle par "rindām" pastāsti kas pēc CSN ir "braukšana rindās" ? :)

Link to comment
Share on other sites

Zīme braukšana joslās neatbrīvo no pagrieziena rādīšanas - tie kas griezīsies pa labi, tie arī rādīs pagriezienu, tie kas brauks taisni - brauks taisni. Ja kāds braucot taisni rādīs kreiso pagriezienu, tad aizmugurē braucošais domās - o jopcik, stulba blondīne grib uzgriezties uz Deglava ielas. Tā ir maldināša un avārijas situācijas radīšana. Kāpēc jāstrīdās vispār par acīmredzamām lietām?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja kāds braucot taisni rādīs kreiso pagriezienu, tad aizmugurē braucošais domās - o jopcik, stulba blondīne grib uzgriezties uz Deglava ielas. Tā ir maldināša un avārijas situācijas radīšana. Kāpēc jāstrīdās vispār par acīmredzamām lietām?

 

Tieši tā...

Diemžēl te viens cits uzskata ka pirms 2 lapām dotajā situācijā kas ir praktiski identiska pēc ceļa uzbūves tas ir atļauts un ar putām uz lūpām to aizstāv nākamās 2 lapas... 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

vienmēr ir jāizvērtē šoferim, kurās vietās jārāda pagriezieni, kuros nē,  neesam taču roboti,

priekš tam ir smadzenes un katrā konkrētā situācijā ir var būt savādāk

Link to comment
Share on other sites

Uzskatu, ka pagrieziens ir vienmēr jārāda nogriežoties!!! vienkārši noriebušies tie braucēji, kas nesās lielā ātrumā un vispār nerāda pagriezienus ne apdzenot, ne nogriežoties. Pēdējā laikā esmu ļoooti to ievērojis, it sevišķi kā gajējs Rīgas ielās! Gājēji Rīgas autovadītājiem ir vienkārši pie vienas vietas! Pilnīgi un galīgi nedomā, ka apdraud citus! Par savu dzīvību, ja ir vienalga, tad varētu vismaz nervus nebojāt pārējiem.

Labots - win7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Es domāju ka šis izsaka visu. Ceļu satiksmes noteikumi - 70. punkts.

"70. Pirms jebkura manevra — braukšanas sākšanas, pārkārtošanās, nogriešanās, apgriešanās braukšanai pretējā virzienā, apdzīšanas, transportlīdzekļa apturēšanas u.tml. — transportlīdzekļa vadītājam jāpārliecinās par ceļu satiksmes drošību un par to, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, un laikus jādod brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem."

Tad jau pēc Snukurina teiktā aŗī uzsākot braukt nav jārāda, JO brauc jau vienalga taisni!

 

Mans viedoklis - IR jārāda kā pirmajā attēlā, tā arī otrajā.

Link to comment
Share on other sites

Tu brauc pa galveno ceļu, nemainot kustības virzienu, kāda H pēc būtu pagrieziens jārāda?

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Man arī atmiņā, ka savā laikā mācīja, varu neatcerēties, bet pa galveno ceļu braucot nebija jārāda pagrieziens, ja tu turpini braukšanu pa galveno ceļu. Nezinu, kā ir tagad pareizi. Pats cenšos rīkoties tā, lai mana pagriezienu rādīšana vai nerādīšana apkārtējos satiksmes dalībniekus nesamulsinātu, lai viņiem būtu saprotams, ko es grasos darīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc tevis teiktā izbnāk ka jārāda ir katrā ceļa līkumā

KRUSTOJUMĀ, ja mainās kustības virziens!!!

 

p.s. Un šeit arī nav jārāda, ko?

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Knaabis, krustojums ir arī tā vieta, kur ātrgaitas šosejai pieslēdzas pagalam maziņš meža celiņš, nu un ko, tagad iedomājies, šoseja met līkumu, un tieši līkumā šosejai pienāk mazs ceļš, vizuāli pat nepamanāms var būt, pēc tava teiktā, tagad visiem pa šoseju braucošajiem jāsāk pagrieziens rādīt?

Link to comment
Share on other sites

Kustības virziens skaitās ka mainās, ja nobrauc no galvenā ceļa uz mazāk svarīgu.

Un ja ir vienādas nozīmes krustojums, tad, Tavuprāt, kustības virziens nemainās???!!! :)

 

 

Knaabis, krustojums ir arī tā vieta, kur ātrgaitas šosejai pieslēdzas pagalam maziņš meža celiņš

Šajos (apskatāmajos) gadījumos par krustojumu vēsta ceļa zīme!

Un vēl jau nevajadzētu aizmirst pašu galveno, ka pagriezienu ir jārāda nevis policistam, ķeksīša dēl, bet lai par savu manevru SAVLAICĪGI informētu pārējos vadītājus!

Savādāk liela daļa to ieslēdz, ja vispār ieslēdz, pēdējā brīdī griežot stūri...

Tad jau man to vairs nevajag, jo jau redzu ko tas gudrelis darīs.

 

p.s. Tāda sajūta, ka dažam roka nolūzīs vai kāda lieka lampiņa izdegs, ja ieslēgs pagriezienu mazliet savlaicīgāk!

 

p.p.s. Protams striktu līniju nenovilksi katrā gadījumā par krustojumiem, kur galvenais ceļš maina virzienu, tāpēc iesaku piedomāt katrā gadījumā atsevišķi, vajag vai nevajag rādīt. Par daudz jau nevar informēt, bet par maz gan var.

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Es saku, kā ir pareizi, pēc tagadējiem noteikumiem vadoties, nemaz nezinu. Šajā krustojumā:

https://www.google.lv/maps/@57.1520019,24.8468306,3a,75y,165.6h,87.62t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNPI7L7W5O0qOfwv26ObRUA!2e0!7i13312!8i6656

braucot pa galveno ceļu, tas ir griežot pa kreisi, es kreiso pagriezienu parādīšu.

Savukārt šajā krustojumā:

https://www.google.lv/maps/@57.1517721,24.8523356,3a,75y,313.58h,82.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWP9Kvi0E0QyEq3-gzGDovQ!2e0!7i13312!8i6656

nerādīšu nekādu kreiso pagriezienu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un ja ir vienādas nozīmes krustojums, tad, Tavuprāt, kustības virziens nemainās?
 Vienādas nozīmes ceļu krustojuma gadījumā ir jau sarežģītāk - ja gribi braukt pa kreisi, ir jāieslēdz kreisais pagrieziens, ja gribi braukt pa labi, ir jāieslēdz labais pagrieziens, ja gribi braukt taisni, ir jāatturas no pagrieziena ieslēgšanas vienā vai otrā virzienā.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kustības virziens skaitās ka mainās,

 

Kustības virziens vai nu mainās vai nemainās. Kad skaitās, ka tas mainās, mācīja fizikā pamatskolā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

pa galveno ceļu braucot nebija jārāda pagrieziens, ja tu turpini braukšanu pa galveno ceļu.
Krusta veida krustojumā, jau tā kā būtu jārāda, ja galvenais ceļš mana virzienu, protams tu arī.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Es saku, kā ir pareizi, pēc tagadējiem noteikumiem vadoties, nemaz nezinu. Šajā krustojumā: https://www.google.l...!7i13312!8i6656braucot pa galveno ceļu, tas ir griežot pa kreisi, es kreiso pagriezienu parādīšu. Savukārt šajā krustojumā: https://www.google.l...!7i13312!8i6656 nerādīšu nekādu kreiso pagriezienu.
100% , jo pirmajā ja Tu nerādīsi, tu vari maldināt pretī braucēju par savu nolūku, otrājā tu vienkārši brauc pa savu ceļu.
Link to comment
Share on other sites

 Vēlreiz saku, es rādu pagriezienu, ja ir krustojums, tāds, kā saitē, kuru es ieliku caur četriem komentāriem augstāk. Tai pat laikā, kurā katrā ceļa līkumā, ja galvenajam ceļam pieslēdzas mazākas nozīmes ceļš, es nafig nerādu pagriezienu. Kā ir pareizi, es nezinu, kā mūsdienās māca instruktori, es nezinu. Vai satiksmes noteikumos ir punkts, pēc kura var viennozīmīgi saprast, kā jārīkojas šajās situācijās? Zinātāji, sakiet. Varbūt forumā kāds biedrs pavisam nesen ir mācījies tiesībām, gan jau instruktors ir devis norādes, jārāda vai nē. Nokomentējiet, lūdzu.

Link to comment
Share on other sites

Signāli ir jārāda apkārtējiem ceļu satiksmes dalībniekiem par saviem nodomiem un nemaldinot viņus! Tas ir ideālā gadījumā, lai idioti saprot! Bet ir nerakstītie zelta likumu uz ceļa, piemēram, ja gribi apdzīt lielo fūri un fūre parādīs kreiso pagriezienu , tas nozīmē, ka priekšā kāds ir, kas maisa, lien vien atpakaļ, nekur tas noteikumos nav aprakstīts, bet tas strādā, ja apdzinējs nav pedālis ar pirktām tiesībām!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ezis666

Augšminētais ir pilnīgi pareizi

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vai tiešām bija jāraksta tik emocionāli? Drīzāk stresains autovadītājs pie stūres ir lielāks drauds satiksmei un tādu vajag ātrāk izolēt. 

 

Te jau viens biedrs pateica, ka pagriezieni domāti nevis mentam, ķeksītim par noteikumu zināšanām, bet citiem vadītājiem, gājējiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

versatile

Mežaveci, palasot kādu vājprātu runā daži labi ar "pilnajām tiesībām" - tur nelaime var notikt, jo kāds izdomās, ka nav jārāda pagrieziens, kad galvenais aiziet pa kreisi, bet pretimbraucošais, loģiski, saprot ka brauks taisni. Nav brīnums, ka paliek emocionāls, jo te nav strīds par kaut kādu nesaprotamu ceļa zīmju izvietojumu vai vēl kaut ko - ir elementāra pamatlieta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tagad (jau fakn sen(!)) šī konkrētā zīme LIEK rādīt pagreiziena rādītājus, PAT ja Tu turpini braukt pa galveno, jo GALVENAIS MAINA VIRZIENU!

Par šo, lūdzu, konkrētu(s) noteikumu punktu(s), vēlams ar paskaidrojumiem. Citādi tavs komentārs ne ar ko nav savādāks par pārējiem.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...