Jump to content

galvenais ceļš un pagriezienu rādīšana


Recommended Posts

versatile

Nu es arī slēdzu ārā tur, jā. Bet sākumā parādu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Pagrieziens jārāda, ja tiek veikt manervs. Punkts. Nevis, kur galvenais ceļš maina virzienu.

Noteikumos gan nav definēts, kas ir manervs noteikumu izpratnē un tad nu katrs izfilozofē pa savam.

Un kā tu te rīkojies? Tīri interesei. https://goo.gl/maps/d32uLBo5BmtPa kreiso joslu.

Es neko nerādītu, jo netiek veikts nekāds manervs (manā izpratnē). Vienīgais, kad tur ir vērts kaut ko rādīt, ir nogriežoties pa labi.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevis, kur galvenais ceļš maina virzienu.
Vienkārši ceļš, nav ko pīt vairs galveno iekšā.
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Vienkārši ceļš, nav ko pīt vairs galveno iekšā.

Tb, jebkurā līkumā tagad ir jārāda pagrieziens? :D

braucot taisni ja galvenais aiziet pa labi ir jārāda kreisais pagrieziens

Tu esi debīls? :shok:

Link to comment
Share on other sites

Es neko nerādītu

Es ar. Jautājums bija speciāli versatilem, viņš cītīgs pagriezienu rādītājs.

 

 

 

Tb, jebkurā līkumā tagad ir jārāda pagrieziens?

Da ne es par to, gribēju norādīt, ka pēdējā laikā jau vairs par zīmi, kā iet galvenais ceļs, neiet runa, bet situācijas par dajebkuru ceļu ar krustojumiem.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Šodien cirks ar vienu šādu pagriezienmīli. Viņš brauc pa apļa kreiso joslu, cītīgi rāda kreiso pagriezienu. Nu labi, skaidrs - grib turpināt rotēt, bet nē
Untitled1.jpg

Šeit ar visu savu kreiso aizlec labajā joslā :lol:
Untitled2.jpg

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Nepiefiksēja, ka nav atslēdzies rādītājs.

 

Tas aplis tāds stulbs. Tā vieta, kas otrajā bildē. Braucot tālāk uz tiltu, sanāk, ka jārāda labais pagrieziens un drīkst tikai no labās joslas.

 

Varēja jau tur arī uzlikt zīmi, ka pa abām joslām no apļa var izbraukt, tipa tādu kā otrā pusē aplim.

https://goo.gl/maps/FYYCy7JHjW42

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu par apļiem vispār jocīgi. Daži pie iebraukšanas rāda kreiso pagriezienu, ja taisās izbraukt relatīvi uz kreiso pusi. BET dažās valstīs tā arī ir jādara.

Link to comment
Share on other sites

Anglijā, pirms iebraukšanas aplī, rāda labo, ja turpinās pa apli un pirmajā ārā neies. Pie mums sanāktu, ka tad jārāda kreisais.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

 

Nepiefiksēja, ka nav atslēdzies rādītājs.

Domā, viņam tur bija jārāda kreisais? Tad jau uz Jūrkalnes Tavā bildē arī būtu jārāda.

 

 

 

ka jārāda labais pagrieziens un drīkst tikai no labās joslas.

Ja labā josla ir brīva, tad jā. Ja tur pilns ar transportu, var plēst pa sliedēm neko nerādot.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Un kā tu te rīkojies? Tīri interesei. https://goo.gl/maps/d32uLBo5BmtPa kreiso joslu

Nu, tā kā šeit nav diskusijas par to, ka taisni ceļš aiziet tikai no labās joslas braucot, tad, šajā vitrzienā braucot, es to pagriezienu nomidžinātu gan, arguments iepriekšējais - lai citi zinātu, ka krustojums izprasts ok un negaidītu manevru nebūs.

Ja tur no labās joslas būtu tikai opcija braukt pa labi, neko nerādītu. Neeksistē divu virzienu "taisni". Šeit, braucot tai pašā virzienā, nerādu, lai nemaldinātu. https://www.google.lv/maps/@56.9462132,24.1637393,3a,75y,119.63h,79.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNTBBVNqrWjNb8LGoZQIY4A!2e0!7i13312!8i6656Ko es varu nomaldināt pirmajā gadījumā, parādot?

Tad jau, pēc tādas pašas loģikas, šeit, pa labo joslu braucot, arī nekas nav jārāda - https://www.google.lv/maps/@56.9467694,24.1337852,3a,75y,352.55h,63.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1szTiJGBaLxm2gQ1uJBifybw!2e0!7i13312!8i6656?hl=lv

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

 

 

Domā, viņam tur bija jārāda kreisais?
Pēc noteikumiem, pirms Aizsaules ielas, jā. Tur pat zīme ir, ka smagajiem tikai pa labi. Es tur kreiso nerādu.

 

 

 

Tad jau uz Jūrkalnes Tavā bildē arī būtu jārāda.
Esmu licis kaut kādu bildi uz Jūrkalnes?

 

 

 

Ja tur pilns ar transportu, var plēst pa sliedēm neko nerādot.
Izbraucot no apļa uz tilta pusi vēl jau sliežu nav, ir divas joslas uz ceļa seguma apzīmējuma, kas vedina no apļa izbraukt arī pa kreiso joslu, lai gan noteikumos tas ir aizliegts.

 

Es jau saku, ka tas aplis ir ačgārns/savāds.


 

 

Tad jau, pēc tādas pašas loģikas, šeit, pa labo joslu braucot, arī nekas nav jārāda - https://www.google.l...12!8i6656?hl=lv
Nu tu ar atradi vietu ar ko salīdzināt, tur tak parasts + veida krustojums.
Link to comment
Share on other sites

versatile
Tu apstājies lai palaistu tos kas brauc pretī pa galveno ceļu,ko lai domā tie kas ir aiz tevis?Kāpēc apstājies ceļa vidū ,nerādi nekādus signālus?

Un ko lai domā tas, kas grib izgriezties pa kreisi uz galvenā ceļa no tā paša ceļa, kur tu gribi braukt taisni, ar ieslēgtu kreiso pagriezienu?

Kabata manevram jums vienā laikā parādīsies. Ja tu esi normāls cilvēks un slēdz kreiso, kad brauc pa kreisi - manevru varat veikt reizē. Bet viņš nezina, ka tu brauksi taisni, nedod ceļu un...

tas ir tikpat p.ederastiski, kā uzmes ar tālajiem, ka palaidīsi, un vilkt sānā. 

 

 

Nu tu ar atradi vietu ar ko salīdzināt, tur tak parasts + veida krustojums.

Ar ko tad tas krustojums neparastāks? Tur ir virziens taisni. Tātad, pārējie virzieni nevar būt taisni.

vienīgais iemesls nerā'dit būtu, ja tur būtu vēl arī opcija pavisam pa kreisi nogriezties - lai nemaldinātu.

Pirmajā reizē braucot, Tu tak nezini, ka tas pa kreisi tur tāds relatīvi lēzens - tāpat parādītu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Esmu licis kaut kādu bildi uz Jūrkalnes?

Sorry, Piedrujas (jūra,ruja, viens un tas pats :D) . Bet jā, pareizi par tās kreisās joslas izbraukšanu. Drošu vien vajadzētu aizkrāsot kā Mūkusalas aplī uzbraucot uz Salu tilta.

,ko lai domā tie kas ir aiz tevis?Kāpēc apstājies ceļa vidū ,nerādi nekādus signālus?

Tev tiesības ir? Joprojām maļ kaut ko par pagriezienu rādīšanu, braucot "taisni".

Iesaku iebraukt krustā un midžināties ar tālajiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 No Valmieras uz Cēsīm braucot ir tāds nejēdzīgs krustojums, kur kaut kādus padsmit gadus atpakaļ baisa avārija notika. Kad man sanāk kādreiz braukt tur, nogriežoties no galvenā ceļa, es kreiso pagriezienu parādu, cik esmu novērojis, visi tur rāda. Nekādu maldināšanu tas neizraisa, bet aizmugurē braucošie gan tiek papildus brīdināti, informēti, nu un nekas, ka iznāk braukt taisni... kas zina, a varbūt aizmugurē biedrs snukurins, kas manu pagrieziena nerādīšanu vēl var saprast, ka es turpināšu braukt pa galveno... :)

https://www.google.lv/maps/@57.3174779,25.3217818,3a,75y,141.67h,85.69t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4eSXiHmYDAI5BZuOrL6SYQ!2e0!7i13312!8i6656

 Tie kam iznāk saruna ar pieredzējušiem autobraukšanas instruktoriem, apprasieties, kā bija senāk ar šajā tēmā ķidāto jautājumu, cik sen tur izmaiņas. Pats vairs precīzi neatceros, bet kaut kas atmiņā ir, ka kādreiz mācīja nerādīt pagriezienu, ja turpini braukt pa galveno ceļu, tā, kā to snukurins stāsta.

 Pareizi, jūs biedri, rakstāt, un redzat, to variantu ir visai daudz, un nebūt nav vienkārši, un ja intensīva satiksme, kā Rīgā, tad tas vēl vairāk sarežģas. Labi, ka šī diskusija turpinās.

Link to comment
Share on other sites

versatile

vvv, kā tur ir - tas krustojums sanāk apdzīvotā vietā (der gan zilā, gan baltā zīme) vai ārpus?

Principā, te leilākā problēma ir nepārredzamība. Pēc idejas, nav jārāda - bet šeit nav iespēju nomaldināt, ja parādīs. Es rādītu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

kaut kas atmiņā ir, ka kādreiz mācīja nerādīt pagriezienu, ja turpini braukt pa galveno ceļu, tā, kā to snukurins stāsta.

jā, man bērnībā (90o sākums) arī tā mācīja. Bet tie noteikumi jau seeeeen nav spēkā.

Un instruktori ne vienmēr visu zina. Manam instruktoram bija pārsteigums, ka vairs nav spēkā punkts par velo 1m no brauktuves malas un ka drīkst braukt kau vai pa 3o joslu, ja tā paredzēta, lai nogrieztos.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Es jau saku, ka tas aplis ir ačgārns/savāds.

Vēl tas aplis ir dīvains ar to, ka, pa apli braucošajiem, ir jādod ceļš tiem, kuri uzbrauc uz apļa (pa Gaujas ielu virzienā uz Čiekurkalnu). Daudz tādu apļu pie mums nav redzēts, tagad arī nevaru nevienu citu tādu iedomāties. Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

versatile

Tad tur tās zīmes par galvenā ceļa virziena maiņu ir saliktas nepareizi. (Tiesa, tas google maps poligons vēl neko nenozīmē, tur kaut kur var būt zilā zīme "lejaspisumi" un viss ok.)

Būtu jābūt vienkārši zīmei par asu līkumu un krustojumu - tad, taisni braucot, būtu jārāda pagrieziens.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un instruktori ne vienmēr visu zina. Manam instruktoram bija pārsteigums, ka vairs nav spēkā punkts par velo 1m no brauktuves malas un ka drīkst braukt kau vai pa 3o joslu, ja tā paredzēta, lai nogrieztos.

Par to jau tas stāsts. Un kāpēc tagad visi saklūp biedram snukurins virsū, saka, ka tiesības viņam jāņem nost. Braucot, jāpatur prātā arī tas apstāklis, ka uz šosejas būs daudzi, kas rīkosies pēc tiem noteikumiem, kas viņiem iegājušies, lai arī daudz kas ir mainījies, un spēkā esošie noteikumi pat ir kājām gaisā.

Atvaino, snukurins, tevi tik kā piemēru.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Un kāpēc tagad visi saklūp biedram snukurins virsū, saka, ka tiesības viņam jāņem nost.

Tāpēc, ka šļukuriņš, manuprāt, šai pašā vai kādā no citām satiksmei domātajām tēmām, paziņoja, ka atsakās sekot līdzi CSN izmaiņām un brauks pa vecam. Papildus bīstamību piedod tas, ka biedram esot "pilnās korkas" - kā saprotu, tiesības vadīt smagākus transportlīdzekļus, vai, nedod Dievs, vizināt pasažierus.

Nu un plus tas, ka minētais cilvēks visā nopietnībā pagalvo, ka braucot taisni, jārāda kreisais pagrieziens. Ja situācijā nevienu nav iespējams nomaldināt, varbūt var arī parādīt, bet ne viņa minētajās.

Labots - versatile
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Un tu domā, ka snukurins ir vienīgais tāds?

 Cits jautājums biedriem.

 Noteikti esat novērojuši uz šosejām. Brauc smagais, teiksim, uz 90, satiksme pa pretīmbraucēju joslu samērā intensīva, aiz smagā neglābjami veidojas rinda, visi steidzas, tač zinām, ka 90, lai arī tas skaitās maksimālais braukšanas ātrums, tāda "vilkšanās" vien ir, visi gonko. Tad, lūk, smagā šoferis redz, ka priekšā brīvs, ir izveidojusies izdevība aiz viņa braucošajiem viņu apdzīt, smagais parāda labo pagriezienu, dodot aizmugurē braucošajiem zīmi, tagad mani var apdzīt... Laikam CSN neļauj tā signalizēt (vismaz kādreiz tā bija), bet, vienalga, daudzi tā dara - gan smagie signalizē, gan aizmugurējie apdzen... Es vienreiz piedzīvoju, par matu no avārijas - priekšā tā brauc smagais, aiz viņa rinda, smagais parāda labo pagriezienu, tas, kas tieši aiz viņa, pat vairāki, uzsāk smago apdzīt, vadoties pēc smagā priekšā teikšanas, a smagais, kā izrādījās, labo pagriezienu rādīja, jo grasījās nogriezties no šosejas uz nelielu sānu ceļu, a pretī tieši brauc... ja tur nebūtu notikusi kaut kāda pārdabiska veiksme, būtu smags negadījums, kur ciestu daudzi, kaut kā visi paspēja atgriezties atpakaļ, baigā taurēšana tik bija... Kopš tās reizes, es ļoti sauztraucos, kad kāds pirms braucošais smagais, rāda, nu var mani apdzīt.

 Kā, jūs biedri, skatāties uz šādu lietu? Ko mūsdienu instruktori par to saka?

Link to comment
Share on other sites

 

 

minētais cilvēks visā nopietnībā pagalvo, ka braucot taisni, jārāda kreisais pagrieziens.
vvv piemērā es ar parādītu, bet ne + veida krustojumā.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
Es pat nezinu, uz robežas.

tas ir ārpus pilsētas pie priekuļu selekcijas stacijas.

kā var maldināt nerādot pagriezienu?

aizmugurē braucošais tajā vietā apdzīt nedrīkst,pretim braucošie no galvenā ceļa tev vienalga jāpalaiž!

vvv - ja nogriežas -pagrieziens mirgo, ja grib palaist- ieslēdz lai 2-3 reizes nomirgo. pats tā vienmēr daru-palīdzu.

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

Ja auto brauc taisni, tad jebkāda pagrieziena rādīšana būs citu satiksmes dalībnieku maldināšana!

Link to comment
Share on other sites

vvv piemērā aizmugurē braucošajam (ja tāds būtu) es pirms paša krustojuma pāris reizes nomirkšķinātu kreiso un viss, bat ja brauktu pa labi, tad ar ieslēgtu labo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

vvv - ja nogriežas -pagrieziens mirgo, ja grib palaist- ieslēdz lai 2-3 reizes nomirgo. pats tā vienmēr daru-palīdzu.

Tajā gadījumā neviens negaidīja 2-3 reizes, visi steidzās, uzreiz metās dzīt.

 

 

Ja auto brauc taisni, tad jebkāda pagrieziena rādīšana būs citu satiksmes dalībnieku maldināšana!

Ei, ei, nekritīsim galējībās. Pagrieziens jārāda, piemēram, apdzenot velobraucēju. Tač brauc taisni. Tik nesakiet, ka CSN šajā ziņā arī ir izmainīti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ei, ei, nekritīsim galējībās. Pagrieziens jārāda, piemēram, apdzenot velobraucēju. Tač brauc taisni. Tik nesakiet, ka CSN šajā ziņā arī ir izmainīti.

 

Tas ir apdzīšanas manevrs. Biki cita tēma. Un tomēr arī tas ir saistīts ar braukšanas trajektorijas maiņu.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

pagrieziens jārāda vienmēr pie virziena vai trajektorijas maiņas ,neskatoties uz krustojuma prioritātēm!

Link to comment
Share on other sites

 

 

O, biedrs snukurins ar parādījās. snukurins - vecā skola.

 

Jāā, vecā skola, kurā arī "apdzīt pa labo pusi" ir iespējams :D

Link to comment
Share on other sites

pagrieziens jārāda vienmēr pie virziena vai trajektorijas maiņas

Tač vienojāmies, katrā ceļa līkumā pagriezienus nerādīsim.

 

 

Un tomēr arī tas ir saistīts ar braukšanas trajektorijas maiņu.

Ne vienmēr velosipēdistu apdzenot trajektoriju maini.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

kukkuru

Kāpēc netika izskatīts šāds varisnts - ja gribi braukt taisni, mirkšķini abus pagriezienus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vienmēr velosipēdistu apdzenot trajektoriju maini.

Par tēmu - kā ir iespējams apdzīt, nemainot braukšanas trajektoriju?

Vai noteikumi paredz kādu situāciju, kad apdzenot nav jārāda pagriezienus?

 

Offtopic, vvv - lūdzu saki, ka neesi viens no tiem "labajiem cilvēkiem", kas  apsteidz velosipēdus gar pašu velosipēda stūri.

Labots - Koalīcija
Link to comment
Share on other sites

Koalīcija, tev taisnība. Ir atšķirīgas lietas - apdzīšana, apsteigšana. Atvainojos, ka saputrojos.

Nē, nē, velosipēdus neapbižoju. Pats esmu savā laikā ļoti daudz pa šosejām ar velosipēdu nobraucis.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...