Jump to content

Jauns auto ~ 15K EUR, līdz 20 K max


Tornis
 Share

Recommended Posts

Urban cruiser un toijotām vispār dizains nepatīk. JĀ, man tai kastei, kas mani pārvieto, pašam ir jāpatīk. A1 īsti nepatīk, bet pat ja patiktu, tad normāla komplektācija sākas ar to ciparu, kur mana vēlme tērēt beidzas. Un vai Jūs esat painteresējušies, cik izmaksā servisa apkopes tam pašam A1 pirmajos 5 gados?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Knaabis

    20

  • osscar

    20

  • ivo

    19

  • Tornis

    37

Top Posters In This Topic

Pie dīlera maksā dārgi protams, tā jau ir visu jaunu auto bēda. A nebrauksi pie dīlera, zudīs garantija. Vēl viena arguments par sliktu jaunam auto...

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Nekas tur dàrgs pie normàliem dìleriem nav. Sasitìsi-kasko sataisìs,saplìsìs-sataisìs garantijas ietvaros.No visiem torña kandidàtiem izskatàs,ka Skoda Rapid ar 1.4 turbo DSG automàtu ir pats labàkais variants.

 

Link to comment
Share on other sites

Lampiņām ir arī cits risinājums - paņem orģinālo xenonu, reizi 2 gados pie regulārajām apkopēm servisā maini (liekot normālas lampas, nevis ķīņu) un aizmirsti par problēmu.

Interesanti, kāpēc ksenons jāmaina ik pēc 2 gadi, kalpo jau viņš dofiga ilgi. Kad plīst tad gan maksā daudz - piem oriģinālais Osram D1S sākot ar 40ls, a cik par to noplēsīs oficiālais dīleris bail pat iedomāties.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
A nebrauksi pie dīlera, zudīs garantija.

es, kad nopirku 2008. g. reno trafiku, noriskēju un apkopes pie dīlera netaisīju

apkopes taisīju normālā servisā par normālām cenām un vis štokos 

Link to comment
Share on other sites

Nemot vera,ka autors ir absoluts feinschmecker's/гурман's  un temas sakuma izvirzitie modeli ir vizuali galigi nebaudami un ari meitenes neatskatisies uz tadiem, iesaku tomer franchu(kaut ari pats no franciem negibstu) Citroen ds3...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu pirmo manu rakstu lasīji?

 

Izvēle, liekas, izdarīta, laikam tomēr Rapids. Motoru un kārbu vēl domāju.

Link to comment
Share on other sites

Rapidam līdzīga varētu būt vw jetta. Tik cena augstāka jo par brendu jāmaksā. Un jettas tāpat kā golfi ir no mexico. 

Passat laikam neierakstās, bet tas ir labi nostrādāts un ir pieejams atkausējamais stikls, kurš labi noder ziemā un kuru golfam nemaz nevar dabūt. 

Vēl jau ir variants ņemt kādu 2-3 gadīgu ar līdz 100 tkm, bet toties daudz lētāk - iespēja iekaplēt kapeiku. 

Link to comment
Share on other sites

Es pirms pusgada nopirku Jeti - 1,4 TSI, saliku iekšā gandrīz maksimālo komplektāciju (parking sensori, priekšējā stikla apsilde, navigācija, ksenons utt.) Kopā ar 4 gadu garantiju izmaksāja 21kE ar PVN. Sevišķi pa pilsētu ir foršs autiņš - ļoti manevrētspējīgs un ietilpīgs (krēslus aizmugurē var bīdīt un izņemt. Esam braukuši uz treniņu 4 cilvēki ar 4 hokeja somām). Degvielas patēriņš pilsētā ~8,3, ārpus pilsētas ~6,5. vidēji 7,5. Ziemu gan mazliet vairāk. Ar apdzīšanu problēmas neesmu konstatējis. Papildus fīča - ražotājs var noformēt šo auto kā komerctransportu un tad arī nodokļu jautājums labāk sakārtojas. Pagājušonedēļ biju veikt pirmo apkopi pie 15kkm, nekādu problēmu nebija. Katrā ziņā - iesaku.

Link to comment
Share on other sites

Qashqai?

Veinīgā pieredze ar šo bija medībās- kolēģis izvizināja.

Salons kluss, pa bezceļu (ok, Ņivu un bobiku ceļu) izbrauca bez problēmām.

Man patika

Link to comment
Share on other sites

Izvēle, liekas, izdarīta, laikam tomēr Rapids. Motoru un kārbu vēl domāju.

 

 

Ko tur domāt, Tev taču budzetā (17,5 kEUR) lien pati krutākā komplektācija ar tomātu + no papildaprīkojuma 17" ripuļi un 5 gadu garantija. Vienīgi dīvaini liekas, ka viņi nepiedāvā tomātu kopā ar dīzeļdzinēju, bet Tev jau nepatīk dīzelīts. Man gan pieredze cita - kad 3 gadus atpakaļ no 4. golfa 1.9 TDI biju spiests pārsēsties uz Focus 1.6 benžu, sajūta tāda kā no žiguļa zapiņā pārkāpjot. Par degvielas patēriņu vispār nerunājot.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

17 collas pa latvju bedrēm gan nav prāta darbs. 15 vai 16 ar pamatīgiem baloniem ir komfortabls risinājums ;)

 

Man vienai mašīnai ziemenes 15" un vasarenes 17" zemprofila. pēdējās tiek vilktas stipri nelabprāt. 

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, kāpēc ksenons jāmaina ik pēc 2 gadi, kalpo jau viņš dofiga ilgi.

 

Tas tikai cilvēkam, kuru uztrauc, lai negaidīti nebūtu jāmaina lampiņas un finansiālais aspekts nav tik svarīgs (topika autors tādaz bažas izteica).

btw ksenons ar laiku "kļūst arvien zilāks" līdz ar to pat ja darbojas tad apgaisojums pasliktinās (bet toties izskatās cool) ;) 

Bet te nu katram pašam izlemt, kas svarīgāk - labs apgaismojums vai "cool blue".

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Man kas lidzìgs ivo,esmu spiests no rs oktàvijas pàrsésties zafìrà 1,8 benzìnà.pierasts pie turbo motora,tagad tas servisa vàgis atgàdina 90to gadu latviju.

Link to comment
Share on other sites

Pie dīlera maksā dārgi protams, tā jau ir visu jaunu auto bēda. A nebrauksi pie dīlera, zudīs garantija.

Es gan riskētu un apkopes netaisītu, eļļu pats var nomainīt. Ja arī kas sabojātos, pie paziņām pa lēto nomainītu. Sanāktu lētāk nekā piķot lielās summas par apkopēm, kuras reizēm pat īsti netiek veiktas, paņem mašīnu notur un atdod. Un pietam piķi arī savāc. Nu risks uz motoru vai kārbu ir!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Finālā izvirzījās ŠKODA YETI ar 2WD,  1.4TSi motoru + 6MT, Active (vienkāršākajā) pamatkomplektācijā, ar papildus klimatkontroli, kruīzkontroli, dubultksenonu, otru disku komplektu ziemai, apsildāmām logu mazgātāja sprauslām un apsildāmu priekšējo stiklu. Salīdzinot RAPID un YETI, tomēr vecums un resnums darīja savu un taburetes stila braucamais patika labāk. Ceru ierakstīties 18K EUR.

Link to comment
Share on other sites

A to ksenonu vajag? Lampiņas padārgas, kā arī ar maiņu pašam var būt problēmas. Un efekts, iespējams, nemaz nav tāds, lai par to piemaksātu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
· Hidden by Žaks Noriss, Februāris 8, 2013 - reklāma????
Hidden by Žaks Noriss, Februāris 8, 2013 - reklāma????

Es jūs visus mīlu!



Jā gan!

Link to comment

Atlaidi paprasi, tad gan jau ierakstīsies.

Bet Rapid vienalga smukāks... bet yeti praktiskāks, to gan nevar noliegt.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Tikai kurš braucis (ilgi un tālu) ar Xenon, zinās starpību. Protams, lauku šķūninga ķīniešu ksenons ir pārpratums, bet pareizi ieliktais, ar autokompensatoriem un pareizi fokusēts ir super. Īpaši ziemā, kad viss spīd.

Link to comment
Share on other sites

Ahā PK8, PW1, PWG :)

"Corner" gaismas baigi labā lieta...

 

Apsildāmais stikls arī noder. Ne tikai ziemā , bet arī mitrā laikā. Momentā var dabūt vaļā aizsvīdušu logu.
 

Link to comment
Share on other sites

1.4 TSI, regulāri sanāk izbraukt ar tādu, bet iekš kolēģa 4us gadus vecas Jettas, izskatās ļoti atsaucīgs un ekonomisks dzinējs. Bērnu slimības tam dzinējam arī varētu būt izslimotas (kolēģis gan paspēja paremontēt). Yettijs vispār izskatās apbrīnojami prātīgs sanācis, it kā mazauto, bet ietilpīgs un ar sakarīgu klīrensu. Un ksenons ir akujet laba manta, un ja kada lampiņa izdeg reizi 5-os gados, domāju par to var neuztraukties...

Link to comment
Share on other sites

tiri vizuali man Yetiņš liekas "nopietnaks",Rapid tads diezgan mieTpilsonisks...auto tikai, ka parvietoshanas lidzeklis no punkta A lidz punktam B,bija Ostapa laikmetaa...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

Rapid ir mazāks, zemāks, un man grūti jamā līst iekšā ārā, bet tā jau smuks un miiilzīīīgu bagāžnieku. Ya nebūtu ar Yeti izbraucis, tad vēl domātu, ... tiesa, Rapidam xenon nav pieejams.

Link to comment
Share on other sites

Vai auto jau iegādāts?

Runāšu no sievietes skatpunkta - tādēļ iepriekš lūdzu atvainot par kā nezināšanu :)

Man ir Juke, bet mamma brauc ar Seat Ibizu, škiet, 2009. vai 2010.g. 1,4 benzīns. Patēriņš viņai vidēji 5,9l uz 100km (pilsēta/šoseja apmēram puse uz pusi). Auto viegli vadāms, gana stabils. Tā kā taisīts uz VW polo bāzes (tikai virsbūve spāņu), uzturēšana gana lēta, tiesa, vienīgais ko mainīja, bija viens gultnis, kas varētu būt no bedres, jo bija uzsists disks. Gana labs aprīkojums, borta dators, kruīzs, el.logi, spoguļi. Cik zinu - sniegā iesēdusies nav :D Pacieti amortiņi... kopumā mamma ļoti apmierināta ar auto!

Par Juke - iegādāju maijā 1,6l benzīnu - esmu sajūsmā! Iepriekšējais auto bija Rav4 (3-durvju, 4x4), bet šis ir 2WD, jo 4WD nesanāca (tie no 17tk Ls cik atceros), toties JUKE ir DAAAAAUDZ stabilāks! Ja Rav4 griezās kā vilciņš (ok, pats bija īsāks), tad Juke uz ceļa turās super, sniegam cauri iet kā tanks. Es gan mēģinu ekonomēt uz degvielu un velkos uz šoseju uz 90kmh, līdz ar to vid.patēriņš 5,9-6l (2/3 šoseja, 1/3 pilsēta). Vakarā varu pačekot, bet šķiet, ka, braucot uz 100kmh, ēd ap 7l. Juke ņēmu klīrensa dēļ, jo ceļi mums ir kā ir un es nedzīvoju pilsētā, visiem sniegiem esmu tikusi cauri. Patika, ka tam ir laba aprīkojuma pakete par sakarīgu cenu (ir apsildāmie sēdekļi, el logi, spoguļi, kruīzs, borta dators, ir 3 režīmi - t.i. Economy, Normal un Sport, kas regulē gāzes pedāļa jūtību - ar Econ stāvā kalnā neuzbrauksi, bet spiežot grīdā, vairāk par 11l nepatērēsi). Diezgan liels bagāžnieks, nezinu kā aizmugurējiem sēdēšana, bet tā kā tur kāds sēž reti, nebija primārais, toties var nolaist sēdekļus un pārvadāt gana daudz mantu. Pie tam Norde iedeva 5 gadu garantiju, signalizāciju + reģistrāciju + abas apdrošināšanas, drošības komplektu un paklājiņus CENĀ. Ja domā daudz braukt un ekonomēt uz degvielu - juke ir dīzelis ar 6 ātrumiem, bet tas ir dārgāks. Vari painteresēties par Demo mašīnām - tur var dabūt kādu atlaidi (savu paņēmu no Alfas :D - toties par to pašu cenu bija spoileris, lietie diski, tonēti logi - ja, protams, tas svarīgi).

 

p.S. Aizmirsu piebilst, ka, pērkot Juke, dīleris teica, ka apkope jāveic pie 20'000km, bet, kad nupat zvanīju, Nordē teica, ka tomēr tikai no 30'000km... tā kā ripoju tālāk  :)



Noprecizēju, braucot uz 100kmh, patēriņš ir ap 6,5-6,7l. Par benzīna patēriņa ierobežojumu Econ režīmā sameloju - uz šosejas ieminot grīdā (virs ~70khm) patēriņš nebūs virs 12,8l, bet pie braukšanas uzsākšanas tas diezgan minimāli tiek ierobežots.

Aizmirsu gan pieminēt to, ka Juke ir iebūvēta bluetooth sistēma, kas  ir ļoti ērti, jo nav tel jātur rokās, arī dzirdamība (abām pusēm) ļoti laba. Pieņemu, ka vēl ērtāk to lietot, ja par papildu 500Ls tiek uzstādīta Nissan Connect navigācijas un audio sistēma (5" LCD, navigācija, atpakaļskata kamera, 6 skaļruņi)

Labots - donis7
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Nekas, nekas, dārgā. Pirmo reizi aizbrauksi servisot savu mīlēto Nissanu un tad tik ieraudzīsi rēķinu. Nissanam patīk (vismaz patika) pieliet logu apskalotāju šķidrumu par 5Ls. Johaidī, par 5Ls var kādu 8 litrus iegādāt, nez kur šie manam auto tik daudz atrada kur saliet. Tad vēl šis un tas, kaut kāda lampiņa izdegusi atklājās, bremzes jāpieregulē, jo ar tādām nedrīkst klientu laist uz ielas utt. Beigās rēķins x2 sanāca.

Link to comment
Share on other sites

VW parasti saskaņo ja papildus kaut kas jāmaina/jāpapildina. Vai arī pirms apkopes jautā vai papildināt logu šķidrumu? 

Link to comment
Share on other sites

nezinu, kā nordē ar nissaniem, bet skandi, kas darbojas gan ar nissaniem, gan mitsu un hyundai, pēdējā laikā gan uzjautā vai pieliet šķidrumu... :D

pirms krīzes un tās laikā, gan neko nejautāja...

Link to comment
Share on other sites

Izdegušo lampiņu maiņa apkopes laikā gan būtu uzskatāma par obligātu pasākumu, par ko nebūtu jājautā.

Link to comment
Share on other sites

O , jā, es atceros, kad no Skandi treknajos gados ar Pajero braucu laukā , zobos turot apkopes rēķinu par 300+ Ls, un ne jau uz 100K Km lielo dīzeļa apkopi. Logu šķidrums 3 LVL/litrā, uc jautrības. Kā garantija beidzās... ;) tā arī izvēlējos makam tuvāku servisu.

Link to comment
Share on other sites

Nemācēšu pagaidām par Nordi neko komentēt, iepriekšējo mašīnu apkalpoju Amserv - tur gan rēķini bija astronomiski, bieži nepamatoti, jo tika norādītas vainas, kas nemaz neeksistēja, tiesa, par logu šķidruma papildināšanu vienmēr pajautāja un, ja piekritu, papildināja bez maksas, bet tas, manuprāt, pašsaprotami, ja rēķins virs 400Ls.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...