Jump to content

Mājas apkure


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

2 stāvi plus bēniņi.

Vienkārši dažādu ražotāju vates krustām šķērsām (pamīšus) izrullētas, kuras bija kaut kur sadabūtas vai palikušas pāri.

 

Ja kas, tad siltais gaiss ceļās uz augšu un meklē izeju, tāpēc, lai to piežmiegtu, kā saka, nevajag pist kapeiku :)

 

Bet!!! nevajag piemirst arī par ventilāciju mājā, jo citādi nosmakt var.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    72

  • Ronalds

    60

  • Raimonds1

    86

  • vvv

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

Priekš tā ir cukas skurstenī, pēc vecām metodēm, es pie apkures katla varu brīvi pīpēt, blakus neko nejūt, jo 14 metri vienā cukā iebāzta nerživeika tā uzsilda skursteni, ka blakus cuka cigareti rauj ārā no pirkstiem, bet tagad ārā +5, truba tek tā kā kandžas aparāts, nomazgā izdedžus, bet truba ir jāsiltina!


Lai nebūtu plika diršana pacēlu mājas plānu, mani ir divi skursteņi, pirmais 5 puses un 2 pilno ķieģeļu cukas, 2 skurstenis, 3 puses un viena kamīnam paredzēta pilnā cuka! Tā tiek ventilēta māja, tas ir 80 gadu princips! Neko pārbūvēt, nenojaucot māju nav iespējams!

Link to comment
Share on other sites

 

 

pareizinam ar siltumietilpību

 

kurināmā siltumspēja tā ir 


 

 

a pārdevējs, ja nav galīgs losis, savai precei norādīs maksimālo siltumietilpību
 
Link to comment
Share on other sites

Ja šādā laikā (līdz nullei) man 24h aiziet viens maiss t.i vidēji 18kg egles malkas, tad kad āŗā stabili ir visu diennakti mīnusi, tad aiziet divreiz vairāk tātad 36kg uz 64m2. Dzīvoklī vidējā T ir +22C. Ja ir 24C tad tas arī nav labi, nevar izgulēties, patstāvīgs nogurums utt. takā nevar teik - jo siltāks, jo labāk.

 

Par siltināšanu. Tā kā pats siltināju un dzīvoklī taisīju remontu sapratu, ka ja siltina, īpaši jādomā par ventilāciju virtuvē un vannas istabā (telpās kur izdalās tvaiks). Pārējās telpās tā ventilācija nav tik izteikta. Protams ja no pamatiem nenāk mitrums!

 

Ja nemaldos tad building forumā viens sarēķināja, ka reāli sadedzinot 1kg malkas var iegūt vidēji 2kwh. Tātad 4kwh ir tikai teorētiski max iespējamais rezultāts. Protams, to apreiķinu ietekmē ļoti daudz faktoru – katla lietderības koeficents, malkas mitrums, suga utt.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja šādā laikā (līdz nullei) man 24h aiziet viens maiss t.i vidēji 18kg egles malkas, tad kad ārā stabili ir visu diennakti mīnusi, tad aiziet divreiz vairāk tātad 36kg uz 64m2.

Kaut kā ļoti daudz. Man mājiņa uz to izmēru, nekas īpaši nav siltināts, bet es tagad vienreiz dienā, no rīta, kurinu. Man tur maks 10kg ieiet. Varbūt pat mazāk. Nekad neesmu svēris. Tas pie tam alksnis, nedaudz bērzs. Kamēr kuras man kādi 25C rāda, no rīta ir kādi 21C.

Jā ir man siltuinājums, kādi 20cm vate 3 sienām, māja veca vasarnīca. Pamati paaugsti, nesiltināti. Griesti ar nav siltināti, tur kaut kādas vecās skaidas, tik cik bija.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ņemam šā gada janvāri

 Grūti man kaut kādu malkas daudzumu izdalīt. Parasti katlu telpā sanesu malku ilgākam laikam, katlu telpā vietas pietiek, pat 3 grēdiņas varu sakraut, mitrākas malkas gadījumā ļoti labi, blakus katlam izsausē dažās dienās, tā ka skaitīt nodedzinātās grēdas šķūnītī, neko nedos. Māja slikti siltināta. Tā aptuveni varu pateikt, pa pēdējo vienu mēnesi, kad lielais sals bija (no 27. decembra līdz 25. janvārim) malka iztērējās bez maz vai tik pat, cik pa oktobri, novembri, decembri (kamēr bija silts) kopā ņemot. Tā rupji, pie lielākiem mīnusiem malkas patēriņš dubultojas salīdzinot ar malkas patēriņu pie nelieliem plusiem, kā tagad. Nav man pieredzes, kā ir labi siltinātā mājā, bet vienalga, neticēšu tādiem apgalvojumiem - kad ārā tā vidēji (ap nulli) apkurei tērēju, piemēram, 100 eiro mēnesī, kad ārā mīnus 20, tad 110 eiro mēnesī...

Link to comment
Share on other sites

Man arī patēriņš bija 2x lielākās nē kā piemēram tagad. Tādēļ ir grūti saprast, kad stāsta par tie super zemajiem patēriņiem, kad ārā -20, tad pie +5 vispār kurināt nevajadzētu. Bija jau diskusijā par mašīnas patēriņu, tur jau ar tos stāstu bija pietiekami daudz. Fakts ir viens māja ir jāsiltina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mans novērojums.

 

Vakar ap pusnakti aizmirsu pārslēgt siltumsūkni no ūdens uz mājas sildīšanu (jā - daru to manuāli, jo tā ir lētāk). Pa 18 stundām temperatūra telpā (ārā ap plus3) nokritās bez sildīšanas no 22 līdz 18 grādiem 220 kv m mājā (kobatūra 220 * 2,65= apmēram 600 kubikmetri).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mans novērojums.

 

Vakar ap pusnakti aizmirsu pārslēgt siltumsūkni no ūdens uz mājas sildīšanu (jā - daru to manuāli, jo tā ir lētāk). Pa 18 stundām temperatūra telpā (ārā ap plus3) nokritās bez sildīšanas no 22 līdz 18 grādiem 220 kv m mājā (kobatūra 220 * 2,65= apmēram 600 kubikmetri).

Tagad interesantāk cik kWh tiks patērēti lai dabūtu atpakaļ 22gradus un vismaz diennakti tos noturēt.
Link to comment
Share on other sites

Man ir doma nākošajā apkures sezonā taisīt pmaksimāli pilnu pierakstu par kurināmā patēriņu malkas katlam un temperatūrām. Tikai prasās arī meteostaciju uzlikt pie reizes uz mājas, lai būtu pilnīgi dati. Pa istabām salikšu kādus 3 DT22 sensorus pie NodeMCU

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Es atkal kurinu ar koka būvgružiem, kas atlikuši no jumta maiņas un man absolūti nav skaidrs, cik kurināmā nav patērēts. Vien tas, ka no pelniem esmu izķeksējis 3 spaiņus naglu.

Link to comment
Share on other sites

Uzminiet, kura māja lieto siltumsūkni :) Un šādu skatu esmu novērojis ne pirmo gadu un veģetācijas laiks dārza augiem ir mazāks nekā citur.

 

post-1472-0-46090700-1455373317.jpg

 

 

siltumsuknis.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Siltumsūknim vajag daudz un mitras zemes. Vislabāk iemest kontūru purvā vai dīķī. ;) Fakts kā tāds, ka ne visur SS būs efektīvs!

Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

Taisnība, man arī vienīgajam apkārtnē viss pagalms sniegā.
Par to pieredzi: Copy-pastēju no sava Elektrum konta Elektrības patēriņš periodā pēc AS Sadales tīkls sniegtajiem datiem 6415.00 kWh Jema, un citi, kam tie ziemas mēneši ir svarīgi - nu es neskraidu katru mēnesi uz skaitītāju, man ir pajāt cik Janvārī, cik tur Martā. PAJĀT!  Es 2015. gadā nopirku 6415kW enerģijas, tas ir par visu Karl, par visu! Man par 2015. gadu bija jāsamaksā 1062.43 EUR, viss. Izsūknēt ūdeni no zemes, sasildīt, apkurināt, uzcept pīli un piparkūkas, ieiet pirtī (8kW krāsns), viens TV, 3 datori, mājas “serveris”, 4 telefoni un 1 planšete, gaismas, pat fasāde ir izgaismota un pāris spuldzes dārzā. Jā, vēl 2 rūteri, pie kam viens – divu kanālu (sarkasms). Es kurinu kamīnu, kad nav slinkums, jo man patīk dzīva uguns, man vienalga cik tur siltums rodas un cik malka maksā. OK, kad bija tie - 26C pāris naktis, bišķu vairāk pakurināju kamīnu pirms gulēt iešanas, ķipa lai SS "vieglāk" bet cik nu tur bija vai nebija vieglāk - nezinu. Māja kaut kur 214-220m2, precīzi nezinu. Sienas no Aeroc Eco Term 375 Plus un vēl pa virsu 100 Rockwool vate, griesti bija 3m, bet kad saliku ventilācijas sistēmu palika 2,70 apmēram. Ventilācija pilnīgi automātiska ar rekuperāciju. Ja būtu ielicis vēl logus ar 2x paketi, vispār būtu zajbeco. Pārsegums - 450 vate (200+200+50). Visa gaisma = 12v LED. Dažas lampas bija 38,- EUR gabalā pat, bet nu...tā sanāca. Fasādē vienīgie 220 LED.  Jā, viss notekūdens drenējas uz SS caurulēm. Lai pēc iespējas mitrāks, speciāli raku drenāžas, lai lietus ūdens tek tieši tur. Dienvidu fasāde - gandrīz viscaur stikls. Ziemā, pie jebkura sala, ja saulīte uzspīd - super silda. 

 

Es neskaitu - cik tieši apkure!

 

Par to malku - nu zjbl jau skaidrot - man NEDER nekas, kur es nevaru jebkurā brīdī pazust uz nenoteiktu laiku no mājas. Es vienkārši ieeju pie SS, uzlieku "Vacation" un viss. Man nevajag nevienu, kurs iet un kurina.
Visur ir siltās grīdas, kur caurules guļ uz 100 putuplasta + 2x folija, kur blīvāka straume (ir vietas, kur ļoti blīvi grīdas apkures caurules iet) - papildus folija ar putām. Visi ūdens vadi siltināti, ventilācijas caurules - visas ar vati + foliju. Ventilāciju un apkuri taisīja (arī zīmēja) profesionāli, pēc projekta, ar katru detaļu un precīzi. Nekādas pašdarbības nebija. SS regulē visu sistēmu - cirkulācijas sūkņus (pēc nedēļas dienām un stundām - ķipa, piektdienas vakaros dušai padod cirkulāciju līdz 2:00, jo varu atvilkties sakodies un sagribēt iet dušā), savukārt pirmdien, piemēram cirkulācija ir tikai no 22:00-24:00. Temperatūra – vannas istaba – ap 22C, guļamistabā – varbūt tikai 17C, jo patīk gulēt vēsumā. Sīcim – siltāka istaba, noliktava – ap 10C – jo nakujam tur vairāk? 4 cilvēki visu lieto – nu es piekasos par ūdens tērēšanu, man nepatīk, ka tecina bezjēgā, bet nu visi katru dienu mazgājās. Ok, lielais mēdz pēc treniņa sporta klubā nomazgāties, tā ka tur ietaupījums sanāk. Es jau iepriekš rakstīju – SS pieprasa citu sistēmu, es teiktu – citu sistēmas dizainu, arī citu attieksmi. Ja padomju cilvēks iemauc cik lēti var māju, plānās sienās, vēl pamanās salikt radiatorus (pirka dāčai, bet vecmuterei palika pāri) un ir paradis, ka kad paliek par siltu atraut ziemā logu – ķipa pavēdināt, tad nederēs viņam SS. 

Labots - Viktorslat
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Labs salīdzinājums ar tiem pagalmiem. Savā gadijumā atšķirības nav pagalmiem ar\bez ss kontūra. Tik kurmji nerokas kur kontūrs, bet blakus. Tikko atkal sākuši "art" pagalmu.

Link to comment
Share on other sites

 Viktorslat labi visu sarakstīja. Var teikt, ka tev viss OK. Kā teikt, gribat labu pieredzi ar SS, Viktorslat der par paraugu. Tevi var šajā ziņā apskaust. Nē, nē, nekādas ironijas. Pilnīgi noteikti, daudzi gribētu tādu sistēmu, kā tev. Un pilnībā tev piekrītu par "profesionāli, pēc projekta ar katru detaļu, un precīzi". Jo cik reālu bēdu stāstu par SS, tur visur noteikti šī apstākļa iztrūka. Es jau reiz forumā rakstīju par savām kādreizējām "attiecībām" ar SS, kas, paldies Dievam, neizveidojās, jo, tad, kad jau biju apķēries ar vienu SS firmu, no viņu puses bija viena vienīga vēlme - notirgot man savu dārgo iekārtu, noplēst no manis piķi par iekārtas uzstādīšanu un čau. To tagad zinu, kad saprašana par apkures sistēmām pašam nāca, toreiz mani viegli būtu aptinuši ap pirkstu un atstājuši vienu ar lielajiem elektrības rēķiniem. Visas tās viņu tāmītes, ko man uz e-pastu sūtīja, hujņa vien bija, lieli cipari par viņu iekārtām, un aizdomīgi mazas izbūves izmaksas. Un tā viņu runāšana :). Es saku, man māja nesiltināta, šie, tas taču nekas, būs labi, es saku, man radiatori tik der, jo siltās grīdas es nevaru, precīzāk, pārāk sarežģīti, lai būtu izdarāms, tā šie pretī, nekas, ko tu uztraucies, ar radiatoriem ar būs tik pat labi, saku, ka man pagalms slīpumā (paprāvs slīpums, vairāk kā 2 m augstuma starpība), šie tik, nebēdā, mēs slīpumā uztaisīsim, sīka vienība tas. Vēlāk uzzināju, ka šie visi ir diezgan nopietni argumenti, lai neizvēlētos SS. Tā mūsu "sadarbība" aizgāja līdz tam, ka viņi paziņoja, ka mans elektrības pieslēgums nebūs atbilstošs, vajadzēs lielākus Ampērus ievadā, jo, redz siltumsūkņa palaišanas brīdis prasa lielu strāvu, bijām jau aizbraukuši līdz Latvenergo interesēties par pieslēguma jaudas palielināšanu, rindu izstāvējām, uzzinājām, ka tas, ja vēl izrādīsies iespējams, nebūs ne ātri, ne lēti (tas tā maigi teikts - daudzi simti)... Tā arī beigās nolaidāmies līdz malkas katlam. :sarkasms:

 SS ir ļoti labi, tik jābūt labvēlīgiem sākuma nosacījumiem, manā gadījumā tādu nebija.

Link to comment
Share on other sites

Ar radiatoriem var likt, tik šie jāliek pēc aprēķina 50 turp\40 atpakaļ. Sanāk tādi diezgan palieli. Caurmērā 1.5m plati, 60 augstumā. Pie malkas katla būtu 90cm plati un reiz 40.

Bet ja māja bez siltinājuma, tad labāk to nosiltināt.

Strāvu laikam vajag 20A. Nekas jau tur giga nav, 2kw kompresors jāiestartē. + ja grib pasildīties ar el.tenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ir te kāds REĀLS tā panasonic vai līdzīga lietotājs ar pieredzi?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...