Jump to content

Mājas apkure


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

 

 

Malkas apkures sistēmai vajag kā minimums 2 cirkulācijas sūkņus! Mazajam katla lokam un lokam uz radiatoriem, 

Un to saka kas? 


Viktorslat, cik tad mums te latvijā ir siltumsistēmu inženieri? Torgaši un gudriņi no dīleriem neskaitās!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    72

  • Ronalds

    60

  • Raimonds1

    86

  • vvv

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

ir mēģinātas kkādas citas beramās granulas - smird, bet darbojas

ir mēģināta t.s. "kamīna pagale" (ražotājs, šķiet Dr.Fire vai kaut kā tml.) - deg ~2h, bet ar laiku to darvu "saēd"

 

man gan ir vecs, primitīvs Dakon katls - kā šie brīnumu darbojas modernās apkures iekārtās HVZ

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pie mums šodien nebija elektrība, no rīta līdz pēcpusdienai. Es varēju kurināt. Un ko darītu siltumsūkņa vai gāzes katla īpašnieki? Šodien jau silts ārā, salt nesaltu. ronalds_, tādā gadījumā atkal ar malkas katlu labāk.
 

 

Siltumsūkņa gadijumā protams nē, bet granulu katla variantā izmestu arā ģenerātoru, būtu gan silts gan arī ūdens pieejams, kā arī citas lietas kas patērē nedaudz elektrību.

Link to comment
Share on other sites

Savā katlā lietoju "Poļu zaļo velnu" - zaļš pulveris polietilēna maisā, sadeg ar zilu liesmu - visa darva no katla sienām nokrīt un var visu smuki sasūkt putekļusūcējā un katls tīrs, kā pirmajā dienā. Dzirdēju, ka nav vēlams pielietot čugunniekiem, jo aiziet pa pieskari blīvējums. 

Link to comment
Share on other sites

Viktorslat, diezgan daudz ir nekompetentu cilvēku visās jomās, ne tikai apkurē... Savā laikā, kad sev mājā centrālapkuri taisīju, diezgan daudz konsultējos ar cilvēkiem, "kas katru dienu projektē sistēmas". Diezgan daudz pretrunīgas informācijas bija, viens saka tā, otrs savādāk, trešais nemaz nezina. Neko nesaku, kopumā viņi visi fišku rubī, bet, kad jānolaižas līdz detaļām, tā teikt, sīkās lietas, kas man bieži vien bija svarīgāk, nav nemaz tik zinoši tie spečuki. Uzskatu, ir labi, ka ir šādas tēmas, var izlasīt reālu lietošanas pieredzi, varbūt kādu vērtīgu padomu atrast.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kāds ir mēģinājis šādu brīnumu?

 

Pēc savas pieredzes varu teikt: Ja katls nopietni darvo, nelīdzēs ne kartupeļu mizas, ne apses malka, ne veikalos nopērkamā darvas ķīmija. Tas, ka tos pulverus ieberot darva kļūst nedaudz trauslāka tam es piekrītu, varbūt ideāli superīgā variantā tā paliek tik trausla, ka nokrīt no katla dūmvada sienām, bet pēc būtības darva nekur nepazūd.

Ja katlam ir neliela darvošanās, tad ķīmija var palīdzēt. Es uzskatu, ka tā ir cīņa ar sekām, pareizāk būtu meklēt/novērst cēloni.

 

Ja tā kā man tagad, kad katlā veidojas cieti trausli izdedži, neredzu vajadzību pielietot kādu ķīmiju. Vienkārši ar drāšu birsti tas viss tīrās nost.

 

Otrkārt, ja veidojas darva, tad tā smird gan kuršanās laikā, gan arī kad katls izkurējies! Tā asā pretīgā smaka ievelkas visā mājoklī, pat nelīdz atsevišķa katla telpa, ja tā ar durvīm norobežojas no pārējām telpām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nelīdz atsevišķa katla telpa

 

nju, nju - man kats atrodas pagrabā (tiesa gan sanāk, ka aiz 2 durvīm) un pagaidām (tfu tfu tfu) smaku nemana

nu vienīgi ja pats dūmos ielien

 

darvošanās iemesls manā gadījumā - ne vienmēr ideāli sausa malka, pa laikam nākas kombinēt ar pusžuvušu

 

kartupeļu mizas, pa manam ir pupu mizas :)

 

kas attiecas uz ķimikālijām - iedarbojas, bet protams, ne uzreiz

bet darvu sodrējos pārvērš un tad jau darbs birstei

Link to comment
Share on other sites

Man tikko atnaaca izliidzinaata paarreekins - 126,- EUR

..

Un kāds sakars izlidzinatajam rēķinam ar reālo apkures patēriņu?

Būtu pateicis cik kwh saskreka pa janvārī - no šādiem cipariem būtu kaut cik jēga

Runājot par siltumsūkni.

 

Ja kas, tad kamīnu kurinu pēc principa: ja siltumsūknim 22 grādi nepietiks, tad kurinu, jo citādi gan rāķins lielāks. Bet tā par 3 kubiem malciņas ziemā gan vairāk nesanāk.

Nu gan cirks sarakstīts.

3m2 malkas= 2000kg kurināmā ar enerģētisko vērtību 4kwh/kg ; tas nozīmē pa sezonu papildus SS tiek nokurinati 8000kwhalkas veidā.

Ja pienem kā SS cop ir 4 , tātad tas ir 2000kwh elektrības *0.165 = 330eur/gadā.

 

Izdalām uz 7 apkures menesiem un sanāk vairs nevis 150eur ziemā, bet 190eur. Kur 40eur ir aizvietoti ar malkas kurināšanu

Runājot par siltumsūkni.

 

Ja kas, tad kamīnu kurinu pēc principa: ja siltumsūknim 22 grādi nepietiks, tad kurinu, jo citādi gan rāķins lielāks. Bet tā par 3 kubiem malciņas ziemā gan vairāk nesanāk.

Nu gan cirks sarakstīts.

3m2 malkas= 2000kg kurināmā ar enerģētisko vērtību 4kwh/kg ; tas nozīmē pa sezonu papildus SS tiek nokurinati 8000kwhalkas veidā.

Ja pienem kā SS cop ir 4 , tātad tas ir 2000kwh elektrības *0.165 = 330eur/gadā.

 

Izdalām uz 7 apkures menesiem un sanāk vairs nevis 150eur ziemā, bet 190eur. Kur 40eur ir aizvietoti ar malkas kurināšanu

Runājot par siltumsūkni.

 

Ja kas, tad kamīnu kurinu pēc principa: ja siltumsūknim 22 grādi nepietiks, tad kurinu, jo citādi gan rāķins lielāks. Bet tā par 3 kubiem malciņas ziemā gan vairāk nesanāk.

Nu gan cirks sarakstīts.

3m2 malkas= 2000kg kurināmā ar enerģētisko vērtību 4kwh/kg ; tas nozīmē pa sezonu papildus SS tiek nokurinati 8000kwhalkas veidā.

Ja pienem kā SS cop ir 4 , tātad tas ir 2000kwh elektrības *0.165 = 330eur/gadā.

 

Izdalām uz 7 apkures menesiem un sanāk vairs nevis 150eur ziemā, bet 190eur. Kur 40eur ir aizvietoti ar malkas kurināšanu

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau tur izskatās, ka viņš lai nemocītu sūkni un lai būtu lētāk, piekurina papildus ar malciņu un tur aiziet 3m2 malkas. Līdz ar to tavs aprēķins nav pareizs.

Link to comment
Share on other sites

Par siltumsūkņu īpašniekiem tikai jāpriecājas, ka viņiem labi. Nepiesienieties viņiem. Dieva priekšā viņi būs taisnīgāki, jo mēs pārējie, sadedzinot malku, granulas, dabas gāzi..., bail pat padomāt, sezonas laikā cik atmosfēru piesārņojam. Siltumsūkņu īpašnieki nē. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja viņi elektrību sūknim ražotu uz velo trenažiera, es tev 100 punkti piekristu! Pagaidām arī viņi ir ļauni, nu ne jau tik spēcīgi kā mēs! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

jema, beidz, varbūt siltumsūkņu darbināšanai elektrība pa tiešo HES, labi jau labi, HESu uzbūvēt arī nozīmē dabu čakarēt, bet vienalga, gaisu piesārņo mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Ziemā HESi ražo praktiski neko, jo ūdens stāv apkārt sniega veidā nevis krājas ūdenstilpnē.

HES pamatā ražo pavasarī un brīžos kad jānosedz pīķa patēriņš.

 

Ziemā pamatā ir TEC elektrība ko ražo dedzinot gāzi, vai imports no Ru kur to ražo AES no kodoldegvielas :)

 

A SS pamatpatēriņš tieši ziemā. Vot tev i "zaļā apkure" :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Siltumsūkņu īpašnieki nē.

Jaunais cilvēk, marš atpakaļ uz skolu! 

Apkurinot ar elektrību tiek sadedzināta gāze un labi daudz, jo pie mums HES ražo mazu daļu - pārējais no Krievijas gāzes TECos un no Nordpoola kas vispār nāk no AES...  Turklāt, elektrība netiek ražota ar 100% efektivitāti un vēl tiek pazaudēta pārvadot. Savukārt koki, kas tiek audzēti mežos, patērē to CO2, kas tiek sadedzinot saražots. Un pats galvenais - koks, ja to nesadedzina, nokrīt un sapūst, ražojot to pašu CO2, bet bez jēgas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

tas sūknis, kas pumpē uz radiatoriem, tur speciālistam bija jāredz, ka tas sūknis dzen vienlaikus i uz radiatoriem, i uz silto grīdu, tas nav pareizi, jo radiatoriem savs režīms, siltai grīdai savs. Un ko saimnieks? Nevar tikt skaidrībā ar meistariem, vienu darbu dara vieni, otru citi, beigās vēl kaut kāds pēdējais meistars, kas neko nevar ietekmēt, tik savieno. Normāli būtu, ja atdotu visu sistēmas izbūvi vienai blicei, tad arī varētu pieprasīt kvalitatīvu gala produktu.

 

Tā teorētiski prastākais būtu divi akumulatori - viens grīdai un viens radiatoriem.

katls secīgi abus piesilda no t1 līdz t2, kas ir kaut kāda sakarā ar apkures t uzstādījumu un āra temperatūru un savukārt atsevišķa automātika ar atsevišķu cirkulāciju nodrošina akumulatpra ūdens cirkulāciju attiecīgi grīdā vai radatoros. Faktiski sanāk 4 loki.

Link to comment
Share on other sites

Štrunts par to, pārfrāzēsim savādāk.

Malkas katlu īpašnieki piesārņo Latvijas gaisu. Siltumsūkņu īpašnieki savukārt veicina krievijas - agresorvalsts ekoloģisko apstākļu pasliktināšanos. Lai dzīvo siltumsūkņu īpašnieki!

:sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Cik elektrības tērējam, kas ražo un vai iepērkam vai pārdodam ir publiski pieejama informācija šeit: http://www.ast.lv/lat/elektroenergijas_sistema/energosistemas_pasreizejais_stavoklis/situacija_energosistema/

vvv, TECi mums Rīgā, un tie sildās ar krievu gāzi.

 

Paņēmu pagājušo gadu, no uz vietas saražotā 40% TEC, 33% HES, 25% mazās stacijas, 2% vējš.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

Elektrību ražo no metāna ch4 turbīnās, kurām lietderības koeficiets ir virs 50%

Metāns no fosilajiem uz kwh saražo vismazāk co2 tieši dēļ tā, ka tas c ir viens, bet h ir četri. saliekam cipariņus ch4  + o2 = co2 + h2o

 

Pie tam vai tik ziemā tie TECi nepamanās to siltumu arī izmantot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

piekurina papildus ar malciņu un tur aiziet 3m2 malkas. Līdz ar to tavs aprēķins nav pareizs.

viss tur pareizs - ja gitis nepiekurinātu ar malciņu, tad nāktos gadā Latvenergo samaksāt par 2000 kwh patērētām vairāk.

 

šobrīd gitis stāsts ir no sērijas - es gatavoju ēst un ēdu 5 reizes nedēļā un jūtos labi. un tad tā starp citu piemin, ka sestdien un svētdien pieēdas aizbraucot pie mammas uz laukiem. Tad lūk jautājums  - gitis apetīte ir tikai 5dienas nedēļā vai tomēr 7?  :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

3m3 malkas= 2000kg kurināmā ar enerģētisko vērtību 4kwh/kg ; tas nozīmē pa sezonu papildus SS tiek nokurinati 8000kwhalkas veidā. Ja pienem kā SS cop ir 4 , tātad tas ir 2000kwh elektrības *0.165 = 330eur/gadā

 Es taču teicu, ka man pašam savs mežiņš, bet arī Tav aprēķins ir ļoti apšaubāms.

 

Labi. Siltumsūknim ir savi papildus izdevumi. Principā dzesēšanas šķidrumu (etilēnglikols vai kaut kas cits) ir jāmaina reizi 6 gados- spirts paliek spirts - kaut kur pazūd :)

 

Ja kādam reāla interese par siltumsūkni, tad droši PM vai 266 septiņi divi viens 99 - varu uzrādīt elektrības rēķinus par pēdējiem gadiem, lai nebūtu mājieni par kaut kādām izskaitināšanām.

 

3 m3 uz gadu! (nevis mēnesi!!!) un pārsvarā tikai tumšajos vakaros smukumam kamīnā - dažreiz arī aukstajos Jāņos.

 

P.S. Laikam jau pāris lapas iepriekš rakstīju, bet: Tā kā interesējos par šo tēmu, tad brīdinājums - Latvijā ir ļoti slikts serviss šīm iekārtām. Ir tikai viens servisa inženieris, kas prot normāli labot visu ražotāju iekārtas un viņam ir pieejamas detaļas pa taisno no pārsvarā visiem  ražotājiem, arī siltumnesēju Tu pats nenopirksi - etilēnglikols ir inde!.. Caur firmu cena būs X10.

 

P.P.S. Visi šie brīnumi darbojās automātiski, BET tajos var ieet arī servisa režīmā, un tur ir pieejamas daudz optimizācijas funkcijas (saku jums kā lietotājs ar 7 gadu piredzi.)

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

gitis - labi, tev ir mežīņš, kuru kurini. bet ko tu darītu ja nebūtu malkas ? vairāk lietotu ss.

par cik vairāk? par tik cik šbrīd tiek nokurināta malka.

 

kāda ir attiecība starp malku un ss?  1kg saulas malkas =4kWh siltuma http://www.drova.lv/lv/kurinama-siltumatdeve/

ja siltumsūknis ir efektīvs un kontūrs ir ierakts pietiekoši dziļi mitrā vietā, tad tā efektivitāte var būt visi 4 (COP koeficents). tātad siltumsūknis iztērējot 1kwh elektrības saražo 4kwh siltuma.

 

malkas svars kubikmetrā ir 650kg, tu raksti ka gada laikā tiek nokurināts 3m3 malkas - 3*650*0,7=1365kg koksnes. pareizinam ar siltumietilpību = 1356*4 = 5460kWh  - tas ir tas ko tu papildus siltumsūkņa saražotajam piekurini klāt.

 

nebūs malkas izmantosi gāzi/mazutu/ogles/elektrību/saules paneļus. vienalga ko lai izmantotu bet 5460kwh būs jāiedzen mājā gada laikā, lai būtu tāds pats komforts.

ar ss sanāk 1365kwh elektrības *0.165eur = 225eur

ar dabasgāzi 620m3 gāzes *0.43eur = 266eur

malka - tev bez maksas, citam pusotras kastes šī http://www.drova.lv/lv/piedavajums/110*1,5=165eur

 

P.S. Ja tu vienu dienu izdomātu ar malku nevis piekurināt tikai aukstākajās dienās bet visu laiku kurināties un ss izslēgtu ārā. vai tas nozīmētu ka pēkšņi tev mājas apkurei nepieciešamais situms būtu 0, jo redz malka no sava meža?

Link to comment
Share on other sites

ko tu darītu ja nebūtu malkas

 

Nu daru laikam tā kā ērtāk.

Piedāvāja man gāzi ievilkt. bet tā kā tateritorija man (1ha), tad pievilkšana vien + katls + pieslēgšna galīgi atkrita.

Mana opcija - lieto ko tu lieto, bet man ir rezervīte. Un, ja kas, tad malku sagādāšu ieprieks, nevis pirkšu caur ss.

Ja kas, tad ir man arī pirtiņa, kur lielākā daļa malciņas tiek nokurināta.

 

Šoziem tiešām tika nokurināti kādi 20 klēpji malkas mājā kamīnā, kas atbilst janvāra auksto dienu skaitam.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

nu skaidrs, vēl viens (erny) parādījies šeit, nu ir kaput

nu nav taču nu ne mazākās sajēgas, pat ne aptuveni, bet iekakāt kaut ko aij kā vajag....

oho zizdecu maina uz kaput :)

Labots - Viktorslat
Link to comment
Share on other sites

Vienīgi kamīns ir visneefektīvākais apkures rīks , tāpēc reāli droši vien ar to saražo drusku mazāk siltuma kā minēts aprēķinos ....

Link to comment
Share on other sites

kā minēts aprēķinos ....

 

Un Tu tiem tici? 

 

Bet varbūt ka kamīns ir sajūgts ar centrālapkures sistēmu?

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Kamīni mēdz būt ļoti dažādi ar ļoti dažādu efektivitāti.


Un dažādi mēdz būt arī malkas kubikmetri un to svari - atkarībā no mērījumu metodikas, koksnes zortes un mitruma līmeņa. Tā kā jūs te jaucat zemenes ar pīrādziņiem pa lielam.


Saprotu, ka Ernestam patīk visu smalki sarēķināt, bet šeit ar dotajiem lielumiem un personāžiem nekādi aprēķini nav iespējami principā.

Link to comment
Share on other sites

Nav man nekas pret jebkuru apkures sistēmu (kaut vai atomreaktors). Ir man kaimiņi izmēģinājuši pat tādu eksotiku kā jonu apkures katls (lieto uz zemūdenēm).

Mēģinu padalīties pieredzē, bet nemēģinu neko pārliecināt. Ja ir jautājumi, tad lūdzu; un, ja kas devu mājienus jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

Lai ka arī nebūtu vienalga kamīna efektivitāte būs zemāka kā krāsnij vai vēl jo vairāk apkures katlam, un tas nozīmē ka reāli kamīns saražo mazāk siltuma kā tad ja tā malka tiktu sadezināta katlā ... a pārdevējs, ja nav galīgs losis, savai precei norādīs maksimālo siltumietilpību, tobiš to kas būtu iegūstama apkures katlā nevis kamīnā .

Link to comment
Share on other sites

Bet kamīns ir smukāks :)

 

Nopietni runājot te daudz kas atkarīgs no mājas plānojuma - kamīns viesistabā ar plašu kāpnu telpu un simetrisku otro stāvu darbojas ļoti labi.

 

Bet kā jau minēju: tas man ir rezerves variants, kas man personīgi neko nemaksā.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

 Labi, ka šajā tēmā parādījās siltumsūkņa lietotāji, kas savu siltumsūkņu pieredzi komentē. Nu taču, forši jums tie siltumsūkņi, iedomājies, kā es staipos ar malku, diendienā, a jums rudenī nospiež pogu PUSK, pavasarī nospiež pogu STOP. Un biedrs gitis pareizi dara, ka lielākā aukstumā siltumsūknim piepalīdz ar malku.

 Man ir prieks, ka foruma biedri prot savās mājās siltumu nodrošināt, dažādos veidos, citi ar siltumsūkņiem, citi ar gāzi, citi ar granulām, citi ar malku. Visi kaut ko ierakstam par savām apkures sistēmām, skat, ļoti interesanti palasīt.

 Turpinām, biedri! :)

Link to comment
Share on other sites

Man ir prieks, ka foruma biedri prot savās mājās siltumu nodrošināt, dažādos veidos, citi ar siltumsūkņiem, citi ar gāzi, citi ar granulām, citi ar malku.

 

 

Jā!

 

Bet varbūt atklāsim savu pieredzi (negatīvo), kļūdas un kā to atrisinām. Tas būtu interesantāk.

 

Ne jau velti es nonācu pie sava slēpti reklamētā meistara par siltumsūkņiem: Oficiālais remonts ap 300 Ls tajā laikā, bet tā 5X mazāk un labi kontakti un ļoti vērtīga informācija.

 

Konkrēti:

1) Vājā vieta siltumsūknim ir trejgaitnieka vadība (apkure / siltais ūdens), bet to var regulēt un vispār bez viņas var iztikt ieejot servisa režīmā, kas parastam lietotājam nav pieejams.

Modelis THERMIA DIPLOMAT

2) Ar standarta iestatījumiem siltumsūkņi jūk prātā āra temperatūras diapazonā -5 līdz + 5 grādu robežās.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Nē, veči mēs te varam ar krāniem mērīties, un jau uz mašīnām tika atrādīts, ka viņas uz gaisu brauc, visi blads ekonomisti, ņemam šā gada janvāri, slikts, auksts pārmaiņām bagāts mēnesis, davai  rakstam GODĪGI, cik tad mēs nokurinājām savu energo nesēju:

 

Granulu katls 25KW, platība 200+, bet visur uz radiatoriem ir termo galvas, plus Sauter automāts Grandeg katlam, ĻOTI slikti siltināta māja - patēriņš 1605 kg granulas, 260 eur.

Link to comment
Share on other sites

Par apkuri janvārī nevaru pateikt, bet elektības patēriņš (apkure, siltais, aukstais ūdens, gaisma, plīts u.t.t) 220 platībā labi siltinātā mājā  148 eur + kamīns 20 klēpji malkas.

 

Labi, šomēnes nopirku siltumnesēja šķidrumu - etilēnglikolu (15 L), kas man pietiks 3 gadiem par 30 eur.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Kā tu nevari pateikt, cik tieši, elektrības skaitītāja nav? Tu savu izlīdzināto iebāz sev pakaļā, jo viņš informāciju tad nenes! Man vēl papildus enerģija ir uz 600 kW/h

Link to comment
Share on other sites

Man viss uz elektrības - teicu, ka par janvāri rādītājs ir 148 eur par visu!

Nav man izlīdzinātais - cik nokurinu, tik maksāju.

 

Nepaliec jema rupjš, - ja nesaproti, tad pārlasi divreiz:)

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

Tad es tevi apskaužu (labā šī vārda nozīmē) malacis, ja ko var tādu dabūt gatavu, cepuri noņemu! Mājas sienas no kā sastāv, celšanas gads?

Link to comment
Share on other sites

2006 -2009. Fibo + 15 cm akmens vate (cietā) un uz bēniņiem cik nav žēl - laikam ap 45 cm.

Logi koka pakešu, bet nezinu vai tas labi vai slikti, jo izskatās ka tie koka logi tomēr nav tik ilgmūžīgi kā plastmasnieki.

 

P.S. Par logiem laikam atsevišķa tēma.

Labots - gitis
Link to comment
Share on other sites

154m2 telpas , 2.9 griestu augstums , siltās grīdas , 22gradi telpās, karstais ūdens ar cirkulāciju, piespiedu ventilācija ar rekuperāciju.

Janvārī patēriņš gāze 254.5 m3. (113eur) + 7eur par gāzes katla un karsta ūdens cirkulācijas sūkņa darbošanos

Link to comment
Share on other sites

Stāvi 2? Bēniņi, plaknes vai beramais, jebkurā gadījumā, visu cieņu, 45 tas ir biezums, man naudiņa pietika tikai uz 30 cm ekovati, vajadzētu piekrāt piķi, vēj 20-30 uzmaukt, jo kur ir spāres spīd tā kā lampiņa!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...