Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 4 minūtēm , Rob Vuu teica:

 

Var rēķināt šādi, primitīvi:

"cik maksās pamesto vieglo bruņojumu uzražot pa jaunam" VS "cik maksās salasīt un ar aviāciju atvest mājās"

 

Bet var rēķināt arī šādi:

"cik naudas/dzīvības vajadzēs lai kāds ar smago bruņojumu atkal sakautu nu jau labi bruņotus islāmistus" VS "cik būtu maksājis tomēr salasīt un pārvest mājās, lai mežoņiem netiek"

Mani nepamet sajūta, ka vismaz lidaparāti varēs kalpot kā trojas zirgi. Neticu, ka Talibiem būs tādi profesionāļi, kas mācēs pārtaisīt elektrotehniku. Līdzīgi varētu būt ar naktsredzamības iekārtām un rācijām.

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Neesmu pārbaudījis, bet raksta, ka talibiem uz šo brīdi helikopteru spēki esot 26. vietā pasaulē😁. Pieļauju (pat ļoti), ka tā īsti nav, bet "melno vanagu"gan šiem esot krietna čupiņa... ap 30.

Pieļauju, ka šamējie šo tehniku ātri vien nokaus. Viņiem jau jebkurš cits drukāts vārds izņemot Korānu ir : fuj, pē, kaka. Nerunājot nemaz par informāciju no jaunākiem datu nesējiem. Diez vai Korānā ir rakstīts, kā veikt šo mašīnu apkopes un remontus.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Katra lidmašīna, kamēr var veikt lidojumu ir potenciāla tālā rādiusa "raķete". Es gan piekrītu, ka visai tai tehnikai vajag apkopi/teh-atbalstu. Noteikti darbojošās vienības reāli būs mazāk, jo daļa jau tagad prasa apkopi un daļu nāksies kanibalizēt detaļām. Strēlnieku ieroči... arī atkarīgs, kā šiem ar NATO munīciju.

Piebildīšu, ka pats kā konkrētās industrijas pārstāvis, lielāku nodarījumu redzu tieši PRiski. Būs video, kur hammeris velk aiz sevis pa asfalstu ieslodzītos, vai kur attiecīgai ASV ļotenei turbīnā iemet kādu cilvēku. Talebana vidējais kājnieks, protams, ir smilšu bauris, bet PR lietās viņi nav uz mutes krituši.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , TOoMoOT teica:

Mani nepamet sajūta, ka vismaz lidaparāti varēs kalpot kā trojas zirgi.

Kas to zin, kādu softu amerikāņi pirms aiziešanas ielādējuši šo lidaparātu smadzenēs. Pieļauju ka tur var būt interesantas "dāvaniņas".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , M_J teica:

Pieļauju, ka šamējie šo tehniku ātri vien nokaus.

Gribētos cerēt. Ir tikai viens bet... kaut kas ir aiz tiem talibiem. Nav tur viss tik vienkārši. Pierādījumu man nav, tikai čujs saka 😁.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , binary teica:

Noteikumos rakstīts citādāk - ja brauc pa bauktuvi, tad pēc iespējas tuvāk tās labajai malai (un nē, tas nav "tuvāk ceļa vidum" :D).

 

https://www.pilsetacilvekiem.lv/velosipedistiem-ir-jabrauc-viena-metra-attaluma-no-brauktuves-malas/

 

Un "tuvāk ceļa vidum" piemēram nozīmē pa joslas vidu, lai apdzenošajiem auto, nākas iebraukt pretējā joslā, nevis spraucas garām atstājot 50cm attālumu, kad pretī brauc cits auto.

 

Ir starpība vai velosipēds brauc tā ka bloķē un nevar apdzīt vispār, vai tā ka var apdzīt tikai tad, kad tas ir droši visiem, it īpaši velosipēdistam, jo apdzīšanas laikā viņš ir visneaizsargātākais no visiem iesaistītajiem.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , binary teica:

Pēkšņi viens no viņiem, stāvot uz līdzenas vietas, izdomā apkrist, turklāt nevis zālītē, bet joslas virzienā

Ja ir "ieklipojies" pedāļu klipšos, tad nokrist nav nekāda lielā māksla, jo tik viegli kurpes no viņiem neatbrīvosi. Kad tiko sāk mācīties mīties ar SPD vai citiem pedāļiem, tad īstenība varbūtība ka nokritīsi ir 50:50, citam padodas labāk, citam sliktāk.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 53 minūtēm , TOoMoOT teica:

Neticu, ka Talibiem būs tādi profesionāļi

Pakistāņiem ganjau ir.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 29 minūtēm , Jurkins teica:

kaut kas ir aiz tiem talibiem.

Es šaubos, ka ir kaut kas "aiz". Taleban ir veca organizācija, kas darbojas zem ļoti senas un dzīvas idejas. Cita lieta, ka ļoti daudzi varētu būt "ar" viņiem. Galu galā ir ļoti daudzi spēlētāji, kas ir gatavi palīdzēt kādam, kam sanāk pazemot ASV vai Rietumus kopumā. Nejau tikai ASV piekakāja gultu, pavei kā tagad EU valstis spirinās un negribīgi glābj savus afgāņu draudziņus. Tas noteikti patīk krieviem, ķīniešiem un citiem domubiedriem, jo šāda lieta atvieglo viņu maigās varas darbību.

Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, Rob Vuu teica:

Fakts, ka šobrīd velosipēdists neredz mašīnu, kas viņam tuvojas ar 5-10x lielāku ātrumu nekā brauc pats, ir pilnīgi nedroši un neloģiski.

Latvijā nav ceļu, kur būtu atļauts braukt ar 150-300km/h. Pat ja koriģējam uz ofisa pelmenim pilsētvidē krietni vieglāk uzturamiem 25 km/h, 5-10x tāpat sanāk 125-250km/h. Bet vispār, piekrītu, uz aktīvas lidostas skrejceļa velo nav ko meklēt.

  • Patīk 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

pilsētvidē krietni vieglāk uzturamiem 25 km/h

25km/h varbūt mazliet pārspīlēti, 20 varētu būt tuvāk patiesībai. Ja paskatās Garmina statistiku, tad lielākā masa brauc starp 17 un 25. Bet nu tie vidējie ātrumi, ieskaitot visas stāvēšanas utt.

 

Screenshot from 2021-08-30 10-34-41.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es, kad ar lisapēdu braukāju, tad 26km/h turēt uz ielas kruīza režīmā nebija problēma. Pilsētā tā Vdelta sanāk ap 20-30kmh, bet uz šosejas drusku skābāk. Reāli bailīgie momenti bija tad, kad baļķvedējs grib ar kādu izmainīties un pats minies maliņā. Reizēm tas arī notiek pagriezienos...

Kā lisapēda infrastruktūras apdzīvotājs gan teikšu uzreiz, kā es kā tāds zadrots parasti viens stāvu pie sarkanā, kamēr ričuki pēc fakta rauj garām. Bet nu - ja mašīnas tik maz ķertu mentori, tad gan jau arī tās rautu uz sarkano pāri. Tie paši cilvēki vien ir pie stūres.

Labots - RudeWolf
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 12 minūtēm , kreizā Kāja teica:

pārvietojas labi ja uz 15 km/h un vidējais būs vēl 2x lēnāk, ar brunčiem un velo ar groziņu.

Nu bet loģiski, tu jau nevari redzēt velobraucējus, kuri brauc tādā pašā ātrumā vai ātrāk kā tu (ja nu vienīgi viņi tevi apdzen), tikai tos kas brauc būtiski lēnāk par tevi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Šodien ievēroju, ka vietējā RIMI veikalā vairs nav plastmasas maisiņi. Tikai papīra kastes, papīra maisiņi un auduma somas. Gaļu arī salika papīra tūtiņās, kuras līdz atnešanai mājās bija pajukušas. Besī, "atlajst sajemu"! :D

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 6 stundām , M_J teica:

Pieļauju, ka šamējie šo tehniku ātri vien nokaus.

Domājams, talibiem ir daudz palīgu un atbalsts no citām zemēm :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , marrtins teica:

Domājams, talibiem ir daudz palīgu un atbalsts no citām zemēm :sarkasms:

Redzēju TV ar kādām "spēļmantiņām" viņi staigāja pa Kabulu, tajā svētdienā. 

Labām. Visticamāk arī dārgām. 

Kādam notiekošais Afganistānā ir izdevīgs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , TasEsmuEss teica:

pajukušas

ir tak speciāls papīrs gaļai.. nekas neizjūk. Laikam te ietaupījuši :D A tā.. papīra maisi man patīk, Barbora/Rimi piegādā sen jau tikai papīra maisos.. ļoti ērti miskastei.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

A tā.. papīra maisi man patīk, Barbora/Rimi piegādā sen jau tikai papīra maisos.. ļoti ērti miskastei.

Man gan tie papīra maisi nepatīk. Labāk patiktu, ja atstātu preci ar visām saliekamajām plastmasas kastēm (bez papīra maisiem), pēc tam nākamās piegādes laikā savāktu tās kastes atpakaļ. Tagad tie papīra maisi tik krājas un krājas līdz brīdim, kad vai nu tiek aizvesti kaut kur (kur?!), vai vienkārši iemesti ugunskurā.

 

Mums miskastei īsti neder - cits izmērs, turklāt miskastei tik daudz maisu nevajag. Nav jau TIK daudz to atkritumu :D

Link to comment
Share on other sites

Bonis. Ehh, tur grāmatu varētu uzrakstīt.... Pigors nepajokam. :D

Link to comment
Share on other sites

Drīzāk p*jols. Te brauc uz Turciju sievai pē kažokiem, te iesprūst Baltkrievijas robežzonā, te tusē ar Kirgīzijas vēstniecēm, bet mitinās Zolitūdes hruščovkā. :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Nē. Viņam drīzāk nav rakstura, ātri apvainojas, lepni paceltu galvu izriestiem pleciem pamet forumu - es ar jums vairs nespēlējos, koroč, lai admini šo izdzēš. Tad šmiga beidzas, paliek kauns, un nu jau ar citu segvārdu klusiņām (sākumā) ielien atpakaļ, bet vecā publika šitādus ātri atkož, man pašam kauns, ka neatpazinu kaspiču, bet tos periodus biju kaut kā palaidis garām. toties betonu atpazīšu no pirmajiem 3 vārdiem :) un Kuldīgas kluci arī :)

Labots - aoma
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Kautkas cilvēkiem nav īsti kārtībā ar galvu.

Drīz laikam sitīs ārā zobus, ja kādam nepatiks cita džempers.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Drīz laikam sitīs ārā zobus, ja kādam nepatiks cita džempers.

Manipulatīvs salīdzīnājums, jo salīdzini zirgus ar knīpstangām. Staigā savā džemperī kur tīk. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ausekli laikam vajadzēja tur zīmēt, tad būtu īstais smeķis.

Vai labāk kautkādu 7 metrīgu stilizētu vagīnu, tad būtu mietpilsoņiem ko cepties :D

Kautgan pilna Rīga jau ar skulptūram/dekorācijām ar plikiem krāniem, brīnums ka tos nav aplauzuši.

Šitā r tādā pavedinošā pozā :)

dqcu.jpg

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Konservatīvā sabiedrībā mākslu vispār neuzskata par mākslu, tikai kā uz ļopšu rēķina nopelnīt lieku šekeli.

 

Aņuks: gruzīns zvana čomam - čau, nezini kādu idiotu, kam varētu savu nojāto lexusu notirgot?

Čoms: baigi nojāts?, es vispār reizēm aizdomājos par lexus iegādi...

Gruzīns 1: tu ko, brat, mašīna kā konfete, brauksi, bēdu nezināsi :D

Labots - aoma
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Brat, latvietis nedzīvo Kaukāzā, īsu brīdi tevi pacietis, kamēr nepārkāpsi vietējās paražas, tad labāk ātrāk tinies, esmu tur bijis, 82-tajos, nedomāju, ka ka īpaši mainījies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , e = d teica:

Konservatīvas sabiedrības pieņem tikai beigtu mākslinieku darbus.

šo varētu uztvert kā pamudinājumu "māksliniekiem" eitanazēties. Vismaz kaut kāda cerība uz atzīšanu.

 

Vispār jau nav mana daļa - tā laikam bija rīdzinieku nauda, ko tam dolbajobam samaksāja par "gleznojumu", bet man nepatīk, ja nodokļu maksātāju nauda aiziet kuiņām šādiem mērķiem. Mana patikšana un arī plašākas sabiedrības nepatikšana gan neko nenozīmē (nu skaidrs). Pie mums pirms daudziem gadiem uzstādīja vides objektu "baltā krāce". Pēc tam pilsētas galvenā pīle "māksliniece" vīzdegunīgi vēstīja, ka visiem jau nesaprast (saredzēt mākslu iebetonētās veļasmašīnas Rīga-17 mirstīgajās atliekās). Nu pēc tam bija ir "sidraba ābele".

Patiesības labad gan jāatzīst, ka ir tādi tīri smuki objektiņi. Laikam jau par gaumēm nestrīdas.

Link to comment
Share on other sites

Man arī patiktu, ja šamie nevis pieķēzītu vidi ar sūtiem, bet tik diskutētu, diskutētu, diskutētu..., kamēr nomirtu no bada.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , aoma teica:

Biju atradis 17 vietas

aha, pēc pēc 1,0 + 0,7 (uz galviņu) varētu būt, ka baltā krāce sāk likties īpaši tuva 😁

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Ta vienreiz es Daugavu pārpeldēju, kur tā sala pa vidu, 22. novembrī, a šie apbrauca pa tiltu riņķī, pienāca klāt, es tur ar pēdējiem spēkiem...

Nu nav jēgas tevi uz atļurbeni vest, saki kur dzīvo... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , aoma teica:

Ta vienreiz es Daugavu pārpeldēju

Tas bij pirms vai pēc Staburags tika apppludināts? 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Vo vellos, zināju, ka ir instalācijas, kakofonijas, performances un pertuberācijas (neesmu pārliecināts), tagad zināšu, ka ir arī murāļi. 🤣🤣🤣 Ji-bitīt matos, dolbajobi neglābjamie.

 

Sīkāk (par autentiskumu negalvoju, mož i kaut ko sajaucu):

instalācija - pietirš pie kaimiņa durvīm uz paklājiņa, piezvana un aizmūk,

kakofonija - piezvana pie kaimiņa durvīm, tirš uz paklājiņa un tad mūk,

performance - piezvana pie kaimiņa durvīm, pagaida, kamēr šis atver un tad tirš uz paklājiņa.

Kas bija perturbācija, neatceros :(

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...