Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Visi fondi neko neemitē. Tikai operē ar dalībnieku samestu piķi. Tāpēc jau nosaukumā ir fonds.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , e = d teica:

Tāpēc jau nosaukumā ir fonds.

Reizēm uz šķūņa ir rakstīts XY..., bet iekšā ... malka.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tas ir vecs teiciens no sovoka laikiem, kad faktiski visur bija otrādāk. 

Link to comment
Share on other sites

Netici tiem vecajiem čekistiem, kuri Tev stāsta, ka toreiz uz šķūņiem rakstīja "malka", bet iekšā vecmeitu paradīze.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Baidos, ka man galva sāks kūpēt, ja centīšos dziļi iedziļināties tajās rebēs, bet teikumu

" The newly created SDRs will be credited to IMF member countries in proportion to their existing quotas in the Fund. " vienādi tulkoju gan es ar savām diezgan švakajām angļu valodas zināšanām gan gūgles tulkotājs. Var jau būt, ka neizdevusies faktu pasniegšana.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

 

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

The newly created SDRs will be credited to IMF member countries

Nu tieši tā, jauno summu sadalīs pa galviņām un katra no dalībvalstim būs parādā savu summu IMF. Varēs iemaksāt uzreiz vai būs kā parāds, par kuru rēķinās %. Attiecīgi arī LV nāksies iemaksāt savu daļu.

Tas kur katra dalībvalsts ņems naudu, tas cits jautājums.

Jeb vienkāršākā veidā, ja pirmstam fonds bij 1000, tad tagad paceļ līdz 1500 un tos 500 iekasē no dalībvalstīm. 

Link to comment
Share on other sites

Pag, Tu tagad gribi teikt, ka Tubriklandija saņem no fonda to savu daļu, kura tai jāiemaksā. Var aizņemties kaut kur citur vai izvilkt no zeķes, iemaksāt un palikt parādā? Murgs kaut kāds! 😁

 

Tāpēc jau Krievijā viens otrs cepas. Un, manuprāt, pilnīgi pamatoto. Krievijas zelta/valūtas rezerves esot gandrīz 600 jardi. Tak paņemam tos 17 jardus no turienes, ieguldam attīstībā un, ja gribam, tad atdodam paši sev ar procentiem. Atslēgas vārds šajā gadījumā nav Krievija. Krievijas vietā var ielikt jebkuru citu valsti.

 

nu iedomājies. Tev ir bankā/zeķē/matracī ļimons. Vajag darbagaldu pa 10000, lai ražotu pievienoto vērtību. Kāda velna pēc iet aizņemties tos 10000 no Antona un pēc tam atdot ar procentiem?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kāds murgs?

Ir kopējā "tumbočka", kurā katra dalībvalsts iemaksā savu daļu. SVF izdomā cik tumbačka liela. Tad attiecīgi izrēķina cik % no tumbočkas satura pieder, kurai valstij.

Tad ja kādam baigi vajag naudu, tad aizņemas no tumbočkas un par aizņemšanos maksā %. Neko baigi dīvainu tur neredzu. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Tev ir bankā/zeķē/matracī ļimons. Vajag darbagaldu pa 10000, lai ražotu pievienoto vērtību. Kāda velna pēc iet aizņemties tos 10000 no Antona un pēc tam atdot ar procentiem?

Parasti jau tie kas aizņemas, tiem nav tā ļimona zeķē. Ķīnieši jau neaizņemas no tā fonda, faktiski sanāk ka tik aizdod citiem un par to saņem savu %. 

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, ķīnieši tak nedrīkst iemaksāt vairāk par savu daļu, citādi šie vēl nopirks visu fondu. Jeb ne tā. Un, ko nozīmē, kur katra valsts ņems naudu...? Ja tās nauda nav, tad jāaizņemas citur? Murgs! Pilnīgs un absolūts murgs!

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Vienkāršā valodā runājot: ja tu aizņemies no kāda, tu esi aizdevējam parādā, kā segums ir tava kredītspēja (īpašumi, alga, utml.). Kungi aizņemas savādāk. Ieraksta ierakstu excelī, ka ir parādā zilajam gaisam, konvertē to parādu valūtā un tērē. Kaut kad "atdos" un tad ierakstīs excelī, ka parāds dzēsts. "Kaut kad" pienāks "kaut kad", bet, varbūt, arī nepienāks :sarkasms:

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Stepselis teica:

Šitādi šuvajevi ir visās nozarēs. Ja Šuvajevs saka, ka aizņemties ir īstā lieta un tā tikai vajag darīt, tad, ja viņš būtu fiziķis, tad teiktu, ka enerģijas nezūdamības likums ir blēņas un māņi, ka viņš, šuvajevs, kūtiņā būvē mūžīgo dzinēju. Esot jau gandrīz gatavs, lai aizdodot drusku naudas pabeigšanai. Kad pabeigšot, atdošot visu un ar procentēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Jurkins teica:

SVF strādā kā krājaizdevu

 

Kā obščaks. Jā jāaizņemas, tad no savējiem, lai nauda (%) paliktu ģimenē.

Un arī kontrole lielāka tad ir.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 15 stundām , M_J teica:

Šitādi šuvajevi ir visās nozarēs

Pa lielam jau viņš neko Tādu tur nepateica - aptuveni tā kā šī krāpniecības shēma, ko mūsdienās sauc par finansu sistēmu, darbojas. Ja pārlasās to pašu viņa citēto Keinsu, tad, protams, valsts parāds arī nav nekāda problēma. Var paprasīt Zimbabwei :sarkasms:

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 18 stundām , kreizā Kāja teica:

sociālais budžets iekasē miljardu nodokļos, pensijās var izmaksāt tikai pusi, jo redz pārējais iztērēts administratīvajās izmaksās un tā it visā

Kompetentajiem un Atbildīgajiem ēst ta arī gribas, bet tu tikmēr pasēdi maliņā un balso :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , msp teica:

Kā obščaks.

Nu es gan sapratu, ka viņi līdzīgi kā banka izdarījās - uzrakstīja +n jardus un sadalīja pa valstīm. No zila gaisa. Jo viņiem ir tiesības tā darīt. Tāpat kā bankām. Tas Šuvajevs jau arī savā vervelējumā apstiprināja to pašu (par bankām).

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Nu es gan sapratu, ka viņi līdzīgi kā banka izdarījās - uzrakstīja +n jardus un sadalīja pa valstīm. No zila gaisa.

Tad tu nepareizi saprati.

Link to comment
Share on other sites

Tad Tu gribi teikt, ka viņiem ir liela zeķe, kur valstis kārtīgi maksāja savu daļu un tagad šie no tās zeķes paņēma piķi un sadalīja.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 22 stundām , Jurkins teica:

" The newly created SDRs will be credited to IMF member countries in proportion to their existing quotas in the Fund. "

Tak pats vakar iepostoji atbildi no kurienes piķis.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

marrtins
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Nu es gan sapratu, ka viņi līdzīgi kā banka izdarījās - uzrakstīja +n jardus un sadalīja pa valstīm. No zila gaisa. Jo viņiem ir tiesības tā darīt. Tāpat kā bankām.

Vienkāršojot: katrai valstij, atkarībā no dažādiem rādītājiem, piešķirts savs SDR apjoms. Tad tos pēc vajadzības (vajadzības dažādas) atkarībā no esošajiem/atlikušajiem SDR var iemainīt pret citu valstu nacionālo valūtu, maksājot par to phrocente. IMF arī var kādu turīgāku valsti "piespiest" apmainīt savu valūtu pret citas valsts SDR. Palielinot kopējo SDR apjomu (emitēšana) palielinās arī apjoms, ko var iemainīt. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

The newly created SDRs

Nu tak! Man nesanāk tā vakara krēslā pa kluso uztaisīt newly created EUR🤣. Mani tūlīt meklēs poličonkuļi.

Pirms 52 minūtēm , marrtins teica:

atkarībā no esošajiem/atlikušajiem SDR

Tātad tomēr zeķe?

Pirms 52 minūtēm , marrtins teica:

Palielinot kopējo SDR apjomu (emitēšana) 

Vai legālas blēdības?🤣

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Tātad tomēr zeķe?

Nosacīti. Praktiski visas nozīmīgākās CB pēdējā gada laikā ir sadrukājušas kaudzēm savus nacionālos Fiatus (spec. dažiem: jā, ECB nedrukā nacionālu fiatu). Attiecīgi, arī vairāk vajag SDR, lai tiktu pie kārotā Fiata.

 

Ja patīk zeķes, tad var tā - iebāz roku zeķē, kura ir iesprausta citā zeķē un tad velc ārā :sarkasms:

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Sazvērestības teorijas stāsta, ka tā viena zeķe esot gribējusi kļūt par galveno zeķi, tāpēc atnāca istabene 😁. Kas zin, varbūt gaidāms revanšs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

Pēdējais laiks izstāties no ANO

Pēdējais laiks valstīm sakārtot savas robežas, savādāk paliek jau smieklīgi, katrs tumsas aizsegā nāk un iet kur grib. Tad kāpēc jātērē budžeta līdzekli tādai robežsardzei un armijai? 

Gribu dzīvoju tur, padzīvošu tur, ta vēl kaut kur.... Tad varbūt beigt atsevišķām valstīm pastāvēt kā tādām? Lai tak tie laimes meklētāji klīst, un laupa visu savā ceļā, kā sirmā senatnē?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 12 minūtēm , aoma teica:

Lai tak tie laimes meklētāji klīst, un laupa visu savā ceļā, kā sirmā senatnē?

Somiem laiks sakārtot robežu

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Es vispār nesaprotu, ko šitiem liberālkakustumditājiem nozīmē robeža. Pie tam robeža ar "slepkavu" (Dibens to teica nevis es) un viņa līdzskrējēju. Pēc to ANO parazītu domām, katram radījumam, kas pienāk pie robežas, esot tiesības lūgt patvērumu. WTF?!Es saprastu(arī ne vienmēr), ja kaimiņvalstī notiktu asiņaina karadarbība un tos dienvidzemju iemītniekus tur galētu nost (vispār jau man pohuj, bet nu tā pieklājības pēc). Nu tak prasiet patvērumu Baltkrievijā. Baķkam kartupeļu pietiks visiem. Eku, jardu SVF iedeva.

Laikam laiks izstāties no ES arī 😁

https://www.tvnet.lv/7323276/ect-pienem-pagaidu-noregulejumu-uz-baltkrievijas-robezas-esoso-nelegalo-imigrantu-lietas

Link to comment
Share on other sites

Visa rietumu pasaule uzgavilēja, kad maidana rezultātā nomainīja prokrievisko prezidentu, tomēr tikai pēc tam attapās, kur liks ap 40 miljoniem badacietēju hoholu, un Eiropas savienībā neuzņēma viss.

Tagad fanojam par nabaga baltkrievu tautu, a prezidents ir pašu ievēlēts, līdz ar to reālā vara valstī, gribēja gāzt, pārāk maz atbalsta, ar pāris tūkstošiem orgāni vienmēr tiks galā, arī pie mums.

Kad pēc augusta puča augstākajā padomē tikai 13 deputāti nobalsoja pret, tā, lūk bija demokrātiska varas pārņemšana.

No ārpuses kaut ko mainīt ir pilnīgs abloms, Afganistāna ir lielisks piemērs.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja krievs uz Briseli nosviestu kādas pārdesmit megatonnas, tas nebūtu nekāds zaudējums.

Just now, aoma teica:

Visa rietumu pasaule uzgavilēja

Jā, atzīšos neuzgavilēju. Nekādu (no vārda pavisam) siltu jūtu pret Krieviju, bet Ukrainu ES... Tad labāk nošauties😁.

Link to comment
Share on other sites

Kamēr es būšu dzīvs, nesviedīs :D Muļķīgi būtu nezināt iemeslu, kāpēc esi aizgājis viņsaulē, no otras puses, tam tāpat nekāda jēga vairs nebūs :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 9 minūtēm , Jurkins teica:

prasiet patvērumu Baltkrievijā. Baķkam kartupeļu pietiks visiem

Prigožins visiem bēgļiem sasolījis, ka Merkele šiem maksās baltu naudu. Tā kā ej ka nahuj ar saviem kartupeļiem :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , laikamTak teica:

Tā kā ej ka nahuj ar saviem kartupeļiem

ņifiga, lai briseles geji iet nakuj (velns, šiem laikam patiktu) ar visiem ruberoīdiem.

Link to comment
Share on other sites

Redz, ir tāda šlaka - juristi. Vēl konkrētāk advokāti. Tie izdzimteņi sava labuma dēļ māti pārdos, kur nu vēl metīsies aizstāvēt tiesā kaut kādus pasaules staigātājus ārstus, inženierus un skolotājus idiotiskā prasībā pret savu valsti.

Link to comment
Share on other sites

Sagaidot Merķeli, kādam no svītas bij radusies ideja: - Может цыган позовём, чтобы Меркель в аэропорту душевно встретили? - Дмитрий Сергеевич, зачем бюджетные средства тратить. В МИДе свои таланты есть. Пусть Мария Владимировна "Барыню" исполнит.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Šodien no rīta virtuālajā darba kafijas mītingā ar kolēģiem no UK, DE, FR, NL sākām runāt par dažādām "velo" draudzīgām sistēmām katrā valstī un kurā no ofisiem izdevīgāk pirkt jaunu velo. Visās, izņemot FR (tur cita veida sistēma), ir noteikumi, kas atļauj darbiniekiem nopirkt velo caur darbu un dabūt apmēram 40% atlaidi, atkarībā no tā cik % maksā nodokļos no algas. Ietaupījums sanāk uz tā rēķina ka darbadevējs nopērk to velo un izdevumi aiziet attaisnotajos izdevumos un tiek atskaitīts no algas pirms nodokļu maksāšanas, gan darbiniekam, gan darbadevējam (arī darba devējam sanāk ietaupīt uz nodokļiem).

Parasti pēc gada, kad velo nomaksāts (faktiski bezprocentu aizdevums no darbadevēja), tad tas pāriet darbinieka īpašumā.

Man piemēram par 4k velo sanāk samaksāt 2.3k.

 

Kapēc neviens LV nav sācis kautkādu "Mana Balss", lai ieviestu kādus atvieglojumus velosipēdistiem?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...