Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 17 minūtēm , ruukjis teica:

Parasti tos savāc biroja tehnikas apkalpotāji kā BBTC, Rolling; lielajiem kopētājiem pilnīgi noteikti var atdot ražotāja pārstāvim Konica, Canon utt.

Skaidrs.

Es pie ZAAO interesējos kaut kad, viņi neņēma.

Link to comment
Share on other sites

darklight
pirms 15 stundām , binary teica:

penosil flakonus

Visefektīgāk ir mest ugunskurā. Galvenais tikai, lai ventilis nav iekaltis atvērtā stāvoklī - tad nav nekāda prieka.

 

Labots - darklight
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , kreizā Kāja teica:

savukārt veco saimniecības gāzes plīts propāna balona dedzināšanu ir ērti apvienot ar veloceliņa ierīkošanu caur tuvējām ēkām.

Varētu lūdzu norādīt kādā stāvoklī vai leņķī jānovieto balons ugunskurā, lai efekts notiktu pareizā virzienā?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kreizā Kāja teica:

līdz iegūstam vēlamo veloinfrastruktūru.

Vai tiešo redzamību līdz vēlamajam sakaru infrastruktūras tornim.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

atkārtot vairākas reizes līdz iegūstam vēlamo veloinfrastruktūru

Tad jau vajag veselu kravu

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , CAP teica:

maximās un rimi ir konteineri.. tur arī aizstiep..

Printeru izlietotos kārtridžus? Maksimās un RIMI? Neesmu redzējis, ka tur tādas kastes. Tajā zaļais.lv arī neko par kārtridžiem neatradu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

kārtridžus

Jā. Nu tak atver linku, tur ir karte.. Cēsīs - https://www.zalais.lv/lv/kur-izmest/item/1484

tas viss iet pie elektroprecēm.. tāpat kā beigtas klvaviatūras, peles, spuldzes un dafiga viss cits.. vienīgais tās kastes nav baisi lielas.. bet nu kārtridžiem derēs.

 

nē.. nu, ja ir miljons kārtridžu un oriģināli (ražotāja), tad var tēst uz Mārupi.. :D

https://www.rolling.lv/uzp

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , CAP teica:

bet nu kārtridžiem derēs

Skaidrs. Ja tu tā saki, gan jau tā ir. Vienkārši kaut kad senāk ZAAO laukumā prasīju par kārtridžiem, viņi teica, nē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , vvv teica:

nu ļoti dīvaini..

https://www.zaao.lv/lv/privatpersonam/elektrisko_un_elektronisko_saidzve_radusos_bistamu_videi_kaitigo_precu_atkritumu_savaksana

https://www.zaao.lv/privatpersonam/eko_karte

 

nečakarējies un labāk aizstiep uz to maxima kasti, vai arī vk nevis zvani.. aizved uz tuvāko laukumu.

 

jo kārtridži arī ir bīstamie atkritumi un pieskaitāmi pie elektroprecēm(tehnikas)

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , CAP teica:

nu ļoti dīvaini..

Kas tur dīvains, esmu tur vedis veco sadzīves tehniku, vienā tādā reizē uzprasīju par kārtridžiem, atbildēja, ka neņemot, nu tas bija sen.

Vienreiz veco ledusskapi vedu, sievasmātei kas bija, nokalpoja, sievastēvs vēl bija dzīvs, tas durvis ledusskapim izņēma, nu bleķis viņam bija vajadzīgs no tām durvīm, aizvedu tādu, nepieņēma, jo pieņemot tikai neizjauktā stāvoklī, neizkomplektētu... Cimperlīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

neizjauktā

nu tas jau viņiem mājaslapā ir rakstīts..

 

ā.. nu ar kārtridžiem šajā gadījumā ar ZAAO var būt nianse tajā, pie BUJ pamanīju, atbild, ka viņiem nav bīstamo atkritumu atļaujas.. mož tāpēc neņem kārtridžus.. lai gan baterijas ņem.. dīvaini..

 

nu uz manis minēto konteineru gan droši vari kārtridžu aizgādāt.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , jacobs teica:

Kā es pats, piemēram izšaujot armijas signālraķeti mikroautobusa salonā

 

pirms 11 stundām , AndrisBB teica:

Man vectēvs jaungada naktī izšāva virtuvē. Vot tā bij gaisma

Mans nelaiķa fāters jaungada naktī paņēma stangās mazkalibrenes patronu, ar izņemtu lodi, un uz'mauca ar rokas kuvaldu.

Blīkšķis bij pamatīgs, pats palika bez pirkstgala, nebija jau visiem zināms, ka pulvera vietā kapsulā ir dinamīts...

Toreiz vēl nē, bet tagad saprotu, ko nozīmē dzīve bez internetiem....

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es jau vairs neatceros, kā tieši notikumi attīstijās, man tad bij kādi 12 gadi laikam, bet bij tā ka pusnaktī mēģināja izšaut, bet kautkas negāja. Protams nebij jau skaidrā un mēģināja tur kautko čakarēt pēctam virtuvē. Rezultāts apdzedzinātas rokas, vēders un grīdā izdegušais caurums vēl pāris gadus atgādināja par notikumu.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc puiši, es jums teikšu, man ir pilnīgs lockdawns uz jebkādām uguņošanām, pusaudža vecumā, esot kompaškā, gudrinieks no jūrniekiem bij sagādājis signālraķetes, laikam jau izbojātās, ķimerējoties gar šņorīti, negaidīti tā manta palaidās, un čalim vēderā caurums dūres lielumā. protams, avīzes neziņoja, bet nu nevajag šaut, , kaut dēļ saviem mīluļiem suņiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kas tik bērnībā nav darīts, jābrīnās, ka vesels un bez traumām, ja neskaita rētu uz kakla no gaisenes  lodes (mēs, čali, kaut kur 14 - 15 gadu vecumā kariņu pa nopietnam spēlējām un protams, arī putnus, kaķus u.c. apšaudījām):vinsent:.

 Bet (ne mūs kompānijā, bet ne visai tālā ciematā), kādreizējā Aizputes -Liepājas mazbānīša sliežu tuvumā (Rokas birze), daži vietējie čaļi vietā, kur vēl šo to no kara laikiem varēja atrast, bija uzgājuši, nezinu vai mīnu vai kādu lielāku lādiņu, un nolēmuši aizstiept uz sliedēm, uzraut gaisā vilcienu. Par laimi vilcienam, bet par nelaimi idiotiem, laikam bijis par smagu un pusceļā viens nolēmis tā kārtīgi pa objektu uzbliezt ar lāpstu - viņa atliekas no tuvējiem koku zariem ilgi lasīja. Pēc tā gan sapieri to mežu pamatīgi iztīrīja.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 1 stundas , Zoom teica:

Kāds bija teiciens par aitām un cirpējiem? 🤣

Neķer kreņķi! Gan jau arī tu kādreiz satiksi savu cirpēju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , aoma teica:

nevajag šaut

Nedaudz vajag un drīkst. Profilaksei.

Link to comment
Share on other sites

Āa. Man kaimiņš mēģināja savu perspektīvo medību suni pieradināt pie bises šāvieniem, rezultātā sūdu strīpa 10 metru garumā un vairāk neviens to suni nav redzējis, kaut gan lika sludinājumus avīzēs.

Link to comment
Share on other sites

Karbīda pudeles, glicerīns ar zilajiem graudiņiem, alumīnija pulveris ar zilie graudiņiem, magnijs un citi jautrie materiāli, kas deva zināmu jautrību tajos pelēkajos laikos, tā kā tagadējie pieaugušie ir nejauši izdzīvojušie bērni :tender:

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Aha. Vēl tās veco laiku trubiņatslēgas, piepakojām ar sēru no spičkām, uzmauca uz resnas, caur dēli izdzītas naglas, un kā deva ar āmuru, labi ka visi pirksti vietā.

Es kā ķīmijas skolotājas mazdēls pat biju sagādājis nitroglicerīna recepti :D mēģinājām vārīt bet kaut kāda sastāvdaļa iztrūka un sanāca kaut kas varen smirdīgs :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , aoma teica:

sagādājis nitroglicerīna recepti

Mums ar bračku gan tikai krāsns stūris nobruka...😃

 

Link to comment
Share on other sites

Maizes krāsni mēs pamestā mājā reāli uzbliezām gaisā ar tolu, sagādātu no 2. ww vācu "sivēniem" toreiz bija tādu pilns mežs, cīnījāmies ar detonatora izveidi, tad viens umņiks izdomāja, davai, attaisām durvis, es iebliezīšu ar monteni :D

Link to comment
Share on other sites

Tā jau bērnībā visur čaļi izklaidējās, ne velti lielajam kaimiņam tas jau folklorizējies :vinsent:.

Citēt

Маленький мальчик нашел пулемет —
Больше в деревне никто не живет.
Охает старая бабка Матрена,
Но на нее не хватило патрона.

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tā bija mūsu bērnība - nākot no skolas, ložņājām pa vāciešu pamestajām pussagruvušajam zemļankām, tagad jau tur tikai iedobes mežā palikušas, meklējām tikai kaut ko sprāgstošu, pārējo ignorējām, toreiz biju sīks, kādā trešā vai ceturtā klasē :)

Tagad, būtu zinājis, cik maksā tie citi atradumi, būtu bagāts palicis. Kad sākām visus "labumus" stiept uz skolu, un demonstrēt tur, izsauca sapierus, un tie vieglāk atrodamo savāca, bet mēs nepadevāmies, un šad tad šo to labu atradām, tikai bijām gudrāki un utilizējām klusākos nostūros, ne vairs ciem centrā :D

Kad paklausījos, ko mans fāters stāstīja par saviem "piedzīvojumiem" īsi pēc kara, jābrīnās, ka mans dzimtais ciems kartē vēl eksistē..

 

Viens piemērs: pēc Staļina nākšanas pie pie varas, Jāņi bij ta atļauti, ta nē, tad nu atļautajā reizē puiši, tur, kur tagad estrāde, respektīvi muižas parkā, sadomāja sarīkot "uguņošanu", izraka milzīgu bedri, tajā iekūra ugunskuru, pa apli novietoja dažādākus šāviņus, pēc kāda laika, ba-bah, centrā esot visi logi izbliezti, pakurlie palikuši pavisam kurli, bet līķu nav bijis :)

Labots - aoma
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jema teica:

Karbīda pudeles, glicerīns ar zilajiem graudiņiem, alumīnija pulveris ar zilie graudiņiem, magnijs un citi jautrie materiāli, kas deva zināmu jautrību tajos pelēkajos laikos, tā kā tagadējie pieaugušie ir nejauši izdzīvojušie bērni :tender:

Jā tas viss tika mēģināts. Bij vēl sifona baloniņi tādi melni. Izlietotajā sabāz sēru no sērkociņiem, iebāz kokteiļa salmiņu, kurš arī pilns ar sēru un piespičko - kaimiņienei reāli āra palodzi saspridzinājām, tas baloniņš bij atvēries kā grāmata. Šitos izmantoja zivju spridzinātāji.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 2 stundām , aoma teica:

Es kā ķīmijas skolotājas mazdēls pat biju sagādājis nitroglicerīna recepti

Glicerīna nitrēšana ir reti riebīga reakcija. Baigi jāčeko t, jo reakcija ir exotermiska un var aiziet pozitīvajā saitē. Tādā gadījumā to zupu vislabāk ieliet ledus vannā, kurā turi trauku, jo pie zināmas t notiek eksplozija. Plus pēc tam nitroglicerīnu vajag neitralizēt no skābēm, jo savādāk tas ir nešpetni jutīgs.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Vecīt, es toreiz vēl skolā negāju, a Tu man te pa augstajiem plauktiem :)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tas vairāk bija lasītājiem, kas interesējas par tēmu šodienā. Nav jau nekur amatieru spridzinātājs miris!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atceramies Nobelu, kā viņam sanāca nitroglicerīnu pārvērst dinamītā :) Amerika pēc tam tika iekarota :)

Link to comment
Share on other sites

Ir tāds, bet diemžēl sprādzien drošs, palīdz sirdij.

Ceru, ka par šo nenobanos, bet visefektīvāk un lētāk ir piesūcināt attiecīgos minerālmēslus ar soļarku :D

Link to comment
Share on other sites

tu domā tos zilā krāsā?

vai sēra?

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Vajag amonija nitrāta mēslus. Soļķi lej klāt, jo viņi ir super hidroskopiski un uzsūcot mitrumu krītas jau tā zemā jutība. Es gan uzreiz teikšu, ka mūsdienās AN mēslus ir samērā čakarīgi nopirkt. Prasa apliecības visādas. Var jau būt, ka pāķos kaut kur mētājas īstā manta, bet baigi jāskatās, vai nav mitrumu dabūjusi.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Kancelkultūra pat nabaga amatieru sprāgumistiem ķeras pie rīkles...

Bet nu - šī ir viena lieta, kas mani reāli ievilka dabaszinātnēs. Šķiet, ka ierosinātājs bija Žils Verns un mani vectēvi, kas nekautrējās padalīties ar vecajām zintīm.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...