Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

Raimonds1
Pirms 54 minūtēm , ju teica:

Man arī rūtermodems bēniņos, vasarā tur riktīgi karsts, varbūt kādu grādu vairāk kā arā. Ziemā jau nekas, tas aparāts pats sevi silda, trakāk ir vasarā, jo tad īsti nav kas to dzesē. man jau 3 modeļu huaveji tur bēniņos ir bijuši.  visi vismaz pāris gadus tur ir kalpojuši, kamēr nepaņemu jaunu, bet maiņa nav bijusi tāpēc, ka kaut kas tur nobeidzas. 

 

Vispār jau tie rūteri ir paredzēti telpām ar zināmu temperatūras un mitruma diapazonu.

Tehnoloģiski nevarētu būt pārāk sarežgīti tiem tādu lokālu iekštelpu ar izmēriem 200x200x200mm un kārtīgu stabilu mikroklimatu nodrošināt. Nekāda pārkaršana, nekāda salšana, nekāda kondensācija, 10 vati varbūt tāda iekārta tērētu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Ronalds teica:

Takš paņem garāku elektrības vadu, pietin rūteri ar izoleni pie kārts

Kuļibinu mums netrūkst! :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

Hey! man arī probza ar tele2 zonu rāda tik 3 strīpas no 5 vakaros nets ir reizēm pat nožēlojami 300kbps

 

 es nepareizi uzrakstiju aiz 5 bij jābūt komatam! - respektīvi huawei aplikācijā ir zonas indikators kurā ir attēlotas 5 zonas stipruma strīpiņas un tās man nekad un nekādos apstākļos nav bijušas vairāk par trijām, pārvietojot modemu pa māju arī nekas nemainās vietām pat 1 tikai rāda

notestēju šodien pl 14.00 ātrums ir ok ar visu to ka modems stāv 1 stāvā uz virtuves skapja... bet teiksim vakar ap 19.00 bij ap tiem 300kbps...

bet kā ar tām antenas izejām? kapēc tur ir 2 sma izejas un ja tomēr es gribu likt antenu vai obligāti jāmeklē tāda kurai arī 2 vadi? vai varbū der arī teiksim - ISKRA P-56 

speed 14.00.PNG

striips.PNG

Link to comment
Share on other sites

Augšejā labajā stūrī uz tām strīpiņām tooltipā rāda FDDXXX, t.i. frekvenci, pavēro kas ar to notiek.

Man ir antena ar vienu vadu, skaitītājs, laikam, ka viena pie kreisā jāslēdz.

 

1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

nekāda kondensācija,

Kondensāts tur nevar rasties, jo tiešām labi žāvē. Ja nu vienīgi, kaut kā slēdz ārā pa nakti vai tml.

 

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Bet jo augstāka frekvence, jo labākai zonai jābūt.

?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , ed cokmo teica:

bet kā ar tām antenas izejām? kapēc tur ir 2 sma izejas un ja tomēr es gribu likt antenu vai obligāti jāmeklē tāda kurai arī 2 vadi?

2 konektori ir priekš multiple-input multiple-output jeb MIMO (pašizglītoties var ar google palīdzību).

Strādās arī ar vienu antenu, bet optimāli būs, ja ņemsi tādu antenu, kas arī atbalsta MIMO (labāks throughput un diversitāte) tāpat kā otra antena, bāzes stacijas pusē.

Bet nu problēma diez vai būs antenā, ja jau pa dienu iet 20 Mbps download un vakarā pāris simti kbps tikai, simts reizes jau te aprunāts, ka no lietotāja puses vienīgā opcija ir mēģināt slēgties (ar Ronalda iedotajiem softiem)/palūgt operatoram, lai tavu kasti piesaista kādai citai, ne tik pieblīvētai frekvencei. Nekad šādas izvirtības pats neesmu veicis, komentēt nespēšu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ed cokmo teica:

notestēju šodien pl 14.00 ātrums ir ok ar visu to ka modems stāv 1 stāvā uz virtuves skapja...

Nav oki! Paskaties uz upload ātrumu! Liekot rūteri iekštelpās pie normāla ātruma netikt! 

 

Normāli ir šādi!

7767534501.png

 

Pirms 55 minūtēm , ju teica:

Augšejā labajā stūrī uz tām strīpiņām tooltipā rāda FDDXXX, t.i. frekvenci, pavēro kas ar to notiek.

Cik esmu sastapies tad LMT rāda, bet tele2 rāda tikai 3G vai 4g.... 

 

Es takš devu linku kur var dabūt programmu kur huawei rūteriem paskatīties kādā frekvencē viņš strādā un to fekvenci nomainīt! 

@ju, jo augstāka radioviļņu frekvence, jo sliktāk viņa apliec šķēršļus! virs 800 mhz tiešā redzamība uz torni ir gandrīz obligāta, lai normāli internets strādātu! Iekšā mājā, īpaši pirmajā stāvā dabūt tiešo redzamību praktiski nav iespējams! Ļoti iespējams ka dēl šķēršļiem rūteris uz 800mhz diapazonu slēdzas. Bet ja pārslēgsi ar spēku uz 2600, tad iespējams ka paliks vēl sliktāk! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , CosmosDC teica:

Strādās arī ar vienu antenu, bet optimāli būs, ja ņemsi tādu antenu, kas arī atbalsta MIMO

Šo es esmu pētījis - teorijā tā ir, praktiski neviens nav apstiprinājis, ka divas antenas ko līdzētu! Lasīju arī ārzemju, tai skaitā krievijas forumus. Cilvēki ir mēģinājuši - nekādu jūtamu ātrdarbības pieaugumu nav ieguvuši! 

Pirms 6 minūtēm , CosmosDC teica:

Bet nu problēma diez vai būs antenā, ja jau pa dienu iet 20 Mbps download

Šajā gadījumā būs arī zonā problēmas jo ļoti zems upload ātrums, kas liecina par signāla problēmām! Torņa raidītājs ir jaudīgāks, rūteris viņu +/- uztver. Bet tornis rūteri uztver slikti, tāpēc uploads slikts. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Ronalds teica:

Šajā gadījumā būs arī zonā problēmas jo ļoti zems upload ātrums, kas liecina par signāla problēmām! Torņa raidītājs ir jaudīgāks, rūteris viņu +/- uztver. Bet tornis rūteri uztver slikti, tāpēc uploads slikts. 

Taisnība.

Es vairāk par to, ka autors arī ar tiem 6 Mbps upload būtu priecīgs, ja tas turētos tā arī vakaros, un vienkārši uzceļot antenu augstāk, nemainot frekvenci, tas neko būtisku neuzlabos (varbūt kādu resursu bloku vairāk iedos, bet arī atkarīgs no tā, kāds operatoram algoritms sēž apakšā).

Par to, ka nomainot frekvenci, nāksies pēcāk "jāties" ar teju tiešo redzamību, arī pareizi.

Izskatās, ka arī mani šāda tēma drīz sāks skart uz kādu laiku, pietam arī tele2, noteikti došu ziņu, kas un kā izdevās. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Bet jo augstāka frekvence, jo labākai zonai jābūt.

Pamatosi? Vispār jau klasiskā viļņu izplatīšanās sapratne saka ko citu... 

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Torņa raidītājs ir jaudīgāks, rūteris viņu +/- uztver. Bet tornis rūteri uztver slikti, tāpēc uploads slikts

Ir tāds termins kā "balanss". Nav tā atšķirība tik liela, tas ir mīts par lielajām jaudām BS un mazajām galiekārtās, kas rada starpību upload un download. Tur bikiņ savādāk pasākums strādā. Tie nav konvenciālie sakari dispičeram ar taxi... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ed cokmo teica:

notestēju šodien pl 14.00 ātrums ir ok ar visu to ka modems stāv 1 stāvā uz virtuves skapja... bet teiksim vakar ap 19.00 bij ap tiem 300kbps...

piekrītu Ronaldam, ka šis ātrums pa dienu nav ok. pirms domāt kādu antenu pirkt, vajadzētu tomēr noskaidrot kādas frekvences operātors piedāvā konkrētajā lokācijā.

Tam Huawei ir Settings, kurā ieejot var redzēt arī signāla parametrus - RSSI, RSRP, SINR. turpat redz arī frekvenci, kuru rūteris pašlaik lieto, vajadzētu redzēt arī torni, pie kura pieslēdzies. 

@ed cokmo, kurā pusē esi apmēram?

 

var mēģināt šo skatīt, kur var redzēt kādas frekvences konkrētā tornī ir. info ticamību gan negarantē :)

https://www.cellmapper.net/map?MCC=247&MNC=2&type=LTE&latitude=56.962767491913155&longitude=24.073669943104733&zoom=11&showTowers=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&heatMapEnabled=false&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , uldise teica:

 

@ed cokmo, kurā pusē esi apmēram?

es tēmēju uz torni kas bildēs (abi torņi dzeltenos trīstūros ir viens no tiem: Tele2 un otrs Bite īsti nezinu kurš ir kurš bet diezvai uz 2345 metru attāluma tam būs nozīme griežot virziena antenu) uz citiem torņiem vai Alūksnes pusi man tehniski nav iespējas tik lielu mastu izbūvēt lai būtu tieša redzamība,.. man 100m aiz mājas ir kalns vakar vakarā uzkāpu tajā +-  mājas skursteņu augstumā un skatoties pār māju caur mežu šūpojoties zariem varēju redzēt sarkano torņa lampu tā ka uzliekot antenu 3m mastā domāju būtu praktiski tieša redzamība.

bet nu jā pilnīgi piekrītu no 1 stāva kur modems ir pašlaik tur man priekšā ir vēlviens mežš kas sākas jau 30m attālumā no loga un noteikti pat to izzāģējot nebūtu tiešas redzamības ar torni jo priekšā kalns.

 

bet vispār ja nelīs lietus rīt patestēšu ko modems saka ka to paceļ mastā tad ar būs kāda skaidrība ko darīt.

Pirms 9 minūtēm , uldise teica:

 

 

 

tornis1.PNG

Link to comment
Share on other sites

ja var ticēt manis liktajam cellmaper.net, tad Alsviķos ir Tele2 tornis, un tikai uz 800Mhz..

LMT arī ir tornis Alsviķos, varētu būt labāk, jo tiem ir 1800Mhz.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

, jo augstāka radioviļņu frekvence, jo sliktāk viņa apliec šķēršļus! virs 800 mhz tiešā redzamība uz torni ir gandrīz obligāta,

Te tur raksti pavisam otrādi, tā kā tās ir, be tur tu rkastīji

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

Bet jo augstāka frekvence, jo labākai zonai jābūt.

 

Pēc manas saprašanas, tas nav viens un tas pats. 

Tāpēc jau es arī liku !?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 17 minūtēm , ju teica:

Pēc manas saprašanas

viens un tas pats

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Bet ja pārslēgsi ar spēku uz 2600, tad iespējams ka paliks vēl sliktāk!

Tad jau pēc šī var saprast, ka frekvenču pārslēgšanai nepieciešams bezmaz vai «rubiļņiks», kuru nedrīkst raut ar pārāk lielu spēku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , ju teica:

Pēc manas saprašanas, tas nav viens un tas pats. 

Nu bļāviens, tiešām tik tēlaini domāt nespējīga ir jaunā paaudze?  Tas IR VIENS UN TAS PATS, tikai pateikts citādi !!!

Vai tiešām nepielec, ka laba zona nozīmē labu signālu konkrētajā vietā, bet vietā, kur var būt laba zona 800MHz, zonas var nebūt vispār 2600MHz.

Ieslēdziet taču beidzot smadzenes (ja ir).

 

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, sajēga par radioviļņu izplatīšanos nav lielākajai daļai cilvēku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Diemžēl, sajēga par radioviļņu izplatīšanos nav lielākajai daļai cilvēku.

Kāpēc diemžēl? Vienkārši nav un tas ir normāli.

Līdzīgi būtu teikt - diemžēl, sajēga par adrenoglomerulotropīna sintēzes procesiem nav lielākajai daļai cilvēku.

:)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es, laikam, beidzot iebraucu tajā loģikā, pārlasot 5 reizes.

Formulējums tiešām neveiksmīgs.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 18 stundām , ed cokmo teica:

patestēšu ko modems saka

 

Cik atceros, tad tur ir visi 3 operatori vienā čupā.

 

Man ir nācies no Taviem torņiem ņemt internetu. Mums tur lauku mājas pie Tūjas, vairāk kā 5 km attālumā no torņiem. Mēs iztiekam ar Huawei modēmu un ļoti vienkāršu, vertikāli orientētu virziendarbības antenu (vienu, ne MIMO) - modeli gan vairs neatceros. Skatījos Argusā, uz sitienu līdzīgu neredzēju. Parasti izdodas dabūt vismaz 3-5 Mbit gan up gan down, ātrums īpaši nestaigā.

Kā saprotu, tad torņiem ir izteikta virziendarbība - katram operatoram tie emiteri orentēti mazliet savādāk. Uz mūsu māju vislabāk orientēts bija Bites signāls, viņiem pirms 1,5 gadiem bija arī vislabākais ātrums, likās, ka nav pārāk daudz patērētāju. Mums tagad ir Tele 2, ir gana labs, bet ne ideāls. Ja tas būtu mans vienīgais pieslēgums, es labprāt ietu atpakaļ pie Bites, bet man Tele piedāvāja komplektā pārāk labus nosacījumus.

Link to comment
Share on other sites

es biju domājis to, kas pie jūras :)

bet Tev Alūksnes torņi nesanāk tuvāk?

bet @ed cokmo vispār sanāk, ka tornis bez maz vai aiz loga, tā kā tur ar zonu būtu jābūt kārtībā arī bez antenas.. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Just now, uldise teica:

bet Tev Alūksnes torņi nesanāk tuvāk?

 

Nesanāk - tur kalni un meži priekšā. Starp citu, tie Alsviķu torņi arī aiz meža sanāk, bet tāpat iet pārsteidzoši normāli.

Māja sanāk puskalnā, koka, antena pie galasienas, USB modēms un rūteris bēniņos zem jumta. Strādā jau 4. gadu, ja vien pareizi atceros.

Antenu vairs toč nevaru atrast, pēc skata līdzīga šitai, tik īsāka:

 

yagi-antenna-18dbi-05_3_1_1_.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , ju teica:

 

 

Aluksnes torņi man 6.2km plus priekšā kalns, man viens paziņa kā reiz dzīvo Tūjas pusē viņam LMT tieša redzmība uz Alūknes torni un down ātrums esot 50Mbps!... uznesu tikko kā rūteri uz bēniņiem man tur arī logs kā reiz uz torņa pusi, nomēriju ātrumu  kamēr modems vēl lejā bija  down 12.4 up 6.11 ,... bēniņos speedtest veicu vairākas reizes mērijumi diezgan stabili ap down 40 un  up 20 turās!  zona rūterim gan kā ir tā ir 3 strīpas ... vispār izskatās ka nekādu antenu nepirkšu bet gan modemu likšu nozarkārbā kuru vēl hvz kur dabūt :) un celšu mastā!

speed1.PNG

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , VebKamera teica:

Antenu vairs toč nevaru atrast, pēc skata līdzīga šitai, tik īsāka:

Kādreiz operātori deva šādas, man arī vēl tāda plauktā stāv: https://www.discoverytelecom.eu/catalog/3252.html


Pirms 47 minūtēm , ed cokmo teica:

nozarkārbā kuru vēl hvz kur dabūt

nu tak ieej Depo un nopērc, pats sev nesen pirku, tajā rūterim būtu iekšā jāiet (pamēri gan, pirms pērc :) ). tiesa gan maksāja ja nemaldos kādus padsmit eur.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , ju teica:

Es, laikam, beidzot iebraucu tajā loģikā, pārlasot 5 reizes.

Formulējums tiešām neveiksmīgs.

Es gan neiebraucu. Ronalds gan jau bij domājis, ka bāzes stacijas mazāk noslogotas augstākās frekvencēs, attiecīgi interneta ātrums būs lielāks. Bet nu izteicās pilnīgi savādāk, kas cilvēkiem, kuriem radiosakaru joma nav pavisam sveša, izsauc dabīgu pretreakciju. :) 

Link to comment
Share on other sites

nu, pirmais, kas būtu jāņem vērā salīdzinot to pašu 800Mhz(Band 20) ar 1800(Band 3), 2100(Band 1), 2600(Band 7) ir tas, ka 800Mhz joslas platums ir 10Mhz, kāmēr pārējām trim būs 20Mhz. vēl jau arī šur tur ir Band 38, Band 40, kuriem būs attiecīgi 50Mhz un 30Mhz. jo josla platāka, jo vairāk var izstumt cauri.

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Es gan neiebraucu. Ronalds

Ronalds rakstīja "Bet jo augstāka frekvence, jo labākai zonai jābūt."

 

Ņemot vērā, ka viņš līdz šim par šo tēmu rakstīja sakarīgi, tad, kā saprotu, doma bija tāda, ka, lai lietotu to augtsāko frekvenci, tur arī zonai jābūt labākai, t.i. jābūt tajā tīri labajā augstākās frekvences pārklājumā jau iekšā.


Pirms 8 minūtēm , Antenis teica:

Bet tie izmetņi uzskata ka ir gan!

Kurš atļāva te zaļknābim izteikties!?

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tas ir bezsakars. Termini ir jālieto atbilstoši. Pretējā gadījumā nav nekādas jēgas no to lietojuma! :D

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 34 minūtēm , ed cokmo teica:

Ja modems pie masta tad liekas ka šitāds ar jāliek 

Slikti nav, bet tur vajag arī kārtīgu zemējumu.

Link to comment
Share on other sites

Pēdējā laikā par to ko vadu projektus un kaut ko visā tajā sakarā gudru sarakstu.

 

Nez, betona kārtējā reinkarnācija?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ed cokmo teica:

bēniņos speedtest veicu vairākas reizes mērijumi diezgan stabili ap down 40 un  up 20 turās!

Domāju ka neko diži vairāk liekot mastā nedabūsi! Liec vien bēniņos un būs oki! ;)

 

Par to zonu. Nu jā neprecīzi izteicos. Vainīgs....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ps. Vienīgi ja apkārt ir koki, tad tagad viņiem ir nobirušas lapas. Pavasarī, kad atkal saplauks, var būt koki priekšā. Bet es tagad liktu rūteri bēniņos. Kad pavasarī saplauks lapas, ja ātrums kritīsies, tad arī varēs domāt tālāk! ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , ju teica:

Pēdējā laikā par to ko vadu projektus un kaut ko visā tajā sakarā gudru sarakstu.

 

Nez, betona kārtējā reinkarnācija?

99% ka jā. Bet kamēr nelamāsies, es nebanošu. Bet mums te arī morderi ir.... ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

ps. Vienīgi ja apkārt ir koki, tad tagad viņiem ir nobirušas lapas. Pavasarī, kad atkal saplauks, var būt koki priekšā. Bet es tagad liktu rūteri bēniņos. Kad pavasarī saplauks lapas, ja ātrums kritīsies, tad arī varēs domāt tālāk! ;) 

 

sākumā modems bija bildē-1,  tagad stāv bēniņos bildē-2,(tiku pāri savam mežam), pieliekot modemu pie masta bildē-3 tiktu pāri arī kaimiņa mežam! nezinu bet man liekas ka vajadzētu būt uzlabojumam

 

p.s. mežs ir skuju - lapas nebirst!

p.s.2 nu vispār atrums mani arī tagad apmierina vienkārši domāju ja jau iesākts tad jādabū maksimus, jo piemēram arī telefonā man ir tele2 internets un tas Alūksnē šodien uzrādija stabili 78Mbps down un 45Mbps up....

 

Gunča - iemet lūdzu linku kur to vadu var dabūt?

 

 

modem.PNG

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...