Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

Radiolietis

www.speedtest.net/result/a/4076249417

 

LMT galiga pakalja ir. Ar ara antenu sestienas vakara sita aizsists tornis. Te ko murgo par 5G, ja pat 4G nespej pavilkt. Tad 5G pec laika aizsitis tapat un visi sapni par super5G kas visu glabs bus izgaisusi :(

Link to comment
Share on other sites

ieleic vairāk info: kurā LV pusē tā ir, cik tālu LMT tornis, kādi ir signāla līmeņi - RSRP un SINR.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Valkas puse ap 3 km no torna. Mezs pa vidu, bet no rita un pa dienu turas ap 30 - 40 Mbps. Signals -87dBm

Labots - Radiolietis
Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

RSSI ir 87dbm. Vakar joka pec pa vakaru kad vesaks ara izviku ruteri ara un noliku tur kur antena ir. Antenu atsledzu un RSSI nokrita uz 103 dbm ka ari PING ap 60ms un down uz 0,30Mbps. Taka antena soreiz pie vainas nebus. Sorit gan down 34Mbps Up 37Mbps.


Ar so programmu uz telefona skatos tos signalus.

Huawei_Manager_1.2_PL.apk

Labots - Radiolietis
Link to comment
Share on other sites

nu, RSSI jau ir tikai viens no rādītājiem, es jautāju pēc RSRP un SINR. tos jau vajadzētu redzēt tanī pašā browserī atverot rūtera IP, un tad attiecīgā sadaļa, precīzi es vairs neatceros, par cik gadus jau to huawei nelietoju.

pats nesen pie sevis pabeidzu antenas masta projektu, par cik iepriekšējā vietā pie mājas sienas viss strādāja līdz brīdim, līdz nesākās vējš un/vai lietus.. pie manis šī antenas pārvietošana deva +20dbm apmēram, kas ir ļoti daudz manuprāt. šobrīd signāls turās neatkarīgi no laika apstākļiem, par cik ir nodrošināta tieša redzamība. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pie šīs tēmas - tīri intereses pēc - vai ir kāda programma vai skripts, kas noteiktos laika sprīžos nomērīs interneta pieslēguma ātrumu? Kaut vai tikai ping un up / down? Tipa, lai uztaisītu tādu kā pieslēguma ātruma tabulu. Derētu ne tikai mobilajam internetam.

Tāpat 1/2 šejienes cilvēces kompji bezmaza vai 24 h/d rukā.

Link to comment
Share on other sites

@Radiolietis signāla līmeņi ir vairāk kā ok, problēma gan jau ir tā, ka 800Mhz, pie tās slēdzas visas iespējamās iekārtas, līdz ar to slodze liela. pie sevis, kad reiz veicu testus ar huawei, uz 800Mhz signāls bija stiprāks nekā uz 1800Mhz, bet ātrumi ar 1800 krietni labāki.

vai Tev ir iespēja tikt pie 1800, es nezinu, jāskatās vai konkrētajam tornim tāds raidītājs ir. vismaz kādreiz vecajam huawei varēja pats pamainīt frekvenci ar atsevišķu tūli, kā ir tagadējam, man nav ne jausmas. jāuzliek kāds Mikrotik testam, tam var pats mainīt :)

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Var mainit, jau ieliku softu ar ko mainit. Paskat manus ieprieksejos postus. Uz 1800Mhz signals sliktaks, bet nu atrums nekads. Pat no ritiem nevelk virs 10Mbps. Var jau but ka tas mezs to atrumu aped.

Link to comment
Share on other sites

Es tagad īsti nesparotu. Tādas aizdomas, ka LMT svaigākajam rūterim nemaz ārējo antenu nevar pieslēgt, jo pilnīgi nekas nemainās, ir ārējā antena pieslēgta vai nav.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Antena pievienota pie MAIN pieslēgvietas? Iestatījumos uzrādās, ka pieslēgta ārējā antena?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 44 minūtēm , laikamTak teica:

Antena pievienota pie MAIN pieslēgvietas? Iestatījumos uzrādās, ka pieslēgta ārējā antena?

Un fizisks slēdzis tam rūterim nav?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Radiolietis teica:

Uz 1800Mhz signals sliktaks, bet nu atrums nekads

cik ir sliktāks signāls? pēc būtības, ja vien nav uz pašas robežas tas signāls, ātrumam būtu jābūt lielākam labos laika apstākļos, par cik joslas platums ir tikai 10Mhz (jeb varbūt es kļūdos un ir arī lielāki?). pie manis uz 1800Mhz joslas platums ir 20Mhz.

 

1 stundu atpakaļ, ju teica:

LMT svaigākajam rūterim nemaz ārējo antenu nevar pieslēgt

tā nu gan nevar būt taisnība, pieslēgt noteikti var. no autora rakstītā es saprotu, ka ikdienā lieto pieslēgtu, kamēr bija atslēdzis nost, lai pamēģinātu kā ir bez. 

 

1 stundu atpakaļ, laikamTak teica:

Iestatījumos uzrādās, ka pieslēgta ārējā antena?

vismaz iepriekšējam Huawei E5186 iestatījumos nekā tāda nebija, tikko pieslēdzi anteni, rūteris izmanto to atslēdzot iekšējās, kā ir jaunajam B715, man nav ne jausmas.

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Man ir tas E5186. Ja neko tur uzstadijumos nerada kad to antenu piesledz. Tik pec signala redz kad tas palielinas ar antenu. 1800Mhz signals ir RSRP -102dbm RSSI -97dbm SINR 18db

 

 

Ja iktiena tiek lietota antena, jo telpas tas ruteri knapi uztver pat to FDD800

 

Labots - Radiolietis
Link to comment
Share on other sites

Man arī ir E5186, skatos, ka tagad ir vēl kas jaunāks.

pirms 11 stundām , laikamTak teica:

Antena pievienota pie MAIN pieslēgvietas? Iestatījumos uzrādās, ka pieslēgta ārējā antena?

Nekur tādu informāciju neredzu. Iepriekšējai kastei bija.

Pamēģināju katram gadījumam pie abām. Bet tās, tiešām, šķiet, ir priekš wi-fi, jo viņiem tirgo speciāli 2 antenu komplektu.

 

pirms 10 stundām , Stepselis teica:

Un fizisks slēdzis tam rūterim nav?

Šamam nav, iepriekšējām kastēm bija.

 

Nu jā, trokšņu līmeņus neskatījos, bet signāla līmenis vai ātrums nekādi nemainās.

 

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, ka tā tieši nekur nav pateikts, kam tās ārējās antenas vajadzīgas. Ne Huawei pašu aprakstā, ne arī TELE2 instrukcijā, ko atradu. Tur tik teikts "ārējā antena". 

Lai gan, Huawei piemin MIMO, ko atrodu, kas tiek pieminēts tikai komplektā ar  IEEE 802.11n . Līdz ar to vēlreiz gūstu apstiprinājumu, ka tur nav paredzēts slēgt klāt ārējo 4G antenu. 

Tad kāda jēga man no tās bezmaksas antenas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Radiolietis teica:

Man ir tas E5186. Ja neko tur uzstadijumos nerada kad to antenu piesledz. Tik pec signala redz kad tas palielinas ar antenu. 1800Mhz signals ir RSRP -102dbm RSSI -97dbm SINR 18db

nu pie šāda signāla ātrumam no rītiem piemēram būtu jābūt zvērā.. mazliet izbrīna, ka RSSI un RSRP vērtības ir tik tuvu.

 

pirms 5 stundām , Radiolietis teica:

telpas tas ruteri knapi uztver pat to FDD800

te jau derēs @Ronalds pieredze ar paša rūtera uzcelšanu turpat, kur šobrīd ir tā antena, un tad apskatīties, kas no tā mainās.

 

pirms 2 stundām , ju teica:

Interesanti, ka tā tieši nekur nav pateikts, kam tās ārējās antenas vajadzīgas

tam E5186 ir divi LTE antenas sloti, kur katrs darbojas savā polarizācijā. es slēdzu pie kreisā slota, ja skatās no rūtera aizmugures, pašai antenai "ragi" vertikāli. var slēgt otru antenu klāt, tad tā jāliek tā, lai "ragi" ir horizontāli. un attālumam starp antenām jābūt vismaz pusmetram. vienreiz kopā ar LMT cilvēku pie sevis šādi saslēdzām, jēgas gan nebija nekādas. cik es sapratu, tad šādi slēgt ir jēga, kur tuvumā ir vairāki torņi, tad teorētiski to MIMO var arī dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Antenas slotam jau nu gan ir dziļi pie kājas kādā polarizācijā šim pieslēgtā antena darbojas.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 16 minūtēm , uldise teica:

tam E5186 ir divi LTE antenas sloti, kur katrs darbojas savā polarizācijā. es slēdzu pie kreisā slota, ja skatās no rūtera aizmugures, pašai antenai "ragi" vertikāli. var slēgt otru antenu klāt, tad tā jāliek tā, lai "ragi" ir horizontāli. un attālumam starp antenām jābūt vismaz pusmetram. vienreiz kopā ar LMT cilvēku pie sevis šādi saslēdzām, jēgas gan nebija nekādas. cik es sapratu, tad šādi slēgt ir jēga, kur tuvumā ir vairāki torņi, tad teorētiski to MIMO var arī dabūt.

Vairāki torņi nekad nesniegs MIMO funkcionalitāti, tas tiek realizēts "vienas antenas ietvaros" jeb vienas sektora antenas ietvaros, ko redzi uz radiotorņiem. 

Jāskatās specifikācija Huawei brīnumam, iespējams, ka tās divas antenas ir nevis priekš MIMO, bet gan priekš diversitātes - nav būtisku uzlabojumu no signāla uztveršanas skatu punkta, taču ne-tiešās-redzamības-apstākļos uzlabo radiolinka kopējo kvalitāti, galvenokārt, palīdzot novērst vairākceļu izplatīšanos fenomena sekas.


Pirms 5 minūtēm , e = d teica:

Antenas slotam jau nu gan ir dziļi pie kājas kādā polarizācijā šim pieslēgtā antena darbojas.

Lūdzu, nekomentēt to, par ko nav nekādas saprašanas. Paldies.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , uldise teica:

esi patsģinājis?

 

IMG_20180716_103824.jpg

Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

@uldise, tas vertibas mainas, ja ara vejs, tad tas RSRP krit lidz -110dbm. Kad sanaks, tad izvilksu ara to ruteri un noliksu kur antena.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Radiolietis teica:

ja ara vejs, tad tas RSRP krit lidz -110dbm

Vējam nu nekādi signāla stiprumu nebūtu jāietekmē! Lietus - tas jā! Vai nu antena mastā šūpojas, vai kāds zars šūpojas priekšā! Un -110dbm ir ļoti maz! 

Es te meklētu vietu kur nolikt rūteri lai signāla līmeņi būtu labāki. 

Link to comment
Share on other sites

Es nesen mēģināju Iskra P-42 pie Huawei B593 un bija pat sliktāk. Čujņiks saka, ka pastiprinājums vienkārši pazūd oriģinālajā 10m garajā un HVZ cik kvalitatīvajā kabelī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Guncha teica:

Čujņiks saka, ka pastiprinājums vienkārši pazūd oriģinālajā 10m garajā un HVZ cik kvalitatīvajā kabelī.

Šeit  varētu būt problēma ar salāgošanu. Televīzijas antenās, uztvērējos, kabeļos - viļņa pretestība 50 om, bet LTE rūterim 70. Vajag salāgotājus, kur gatavus dabūt nezinu, pašam bez mēraparātiem neuztaisīt.... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

viļņa pretestība 50 om, bet LTE rūterim 70

Vispār jau ir otrādi televīzijas uztveršanai lieto 75 om kabeļus , bet raidošajos traktos 50 om ... par konkrēto rūteri nezinu...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Radiolietis teica:

tas vertibas mainas, ja ara vejs, tad tas RSRP krit lidz -110dbm

nu jā, man bija tas pats - vējš jau šūpo kokus, kuri tad arī traucē tam signālam. ja vēl komplektā lietus, tad vispār viss ir slikti.

nu, ja pie Tevis nav iespējams dabūt nekādi labāku redzamību ar torni, kas pie 1800Mhz ir būtiski, tad jāpaliek vien pie 800Mhz.

 

@e = d ja jau ieliki bildi no rūtera, ieliec bildi arī no antenām.. jaa jau Tev divas, iespējams esi trāpījis uz pareizo polaritātes kombināciju :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Dils teica:

Vispār jau ir otrādi televīzijas uztveršanai lieto 75 om kabeļus , bet raidošajos traktos 50 om ... par konkrēto rūteri nezinu...

Jā... Sajaucu... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

Šeit  varētu būt problēma ar salāgošanu. Televīzijas antenās, uztvērējos, kabeļos - viļņa pretestība 50 om, bet LTE rūterim 70.

Nu gan samuldējies. :D TV traktos visur ir 75 omi gadu gadiem...

Link to comment
Share on other sites

Tieši tas. 

Man tikai interfeisā nerāda šitos rssi parametrus. Pēc speedtest ātrumu tur starp 30 un 40.

Antena ir jāieslēdz settingos, auto režīmā šis to neņem. B315 rūteris.

Tuvākais tornis ap 3km, bet ļoti šaura tiešās redzamības josla. Bija pirms tam directional antenas un ar tām ļoti slikti. 

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Radiolietis

Ja tas apps ir polju valoda, bet nu viss tur saprotams, vajag tik iebraukt taja app. Uldise ar Tavu app nevar parslegt frekveces tatad man tas nederes soreiz...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...