Jump to content

Tele2 Mājas rūtera ārējā antena


-Jānis-
 Share

Recommended Posts

Pirms 19 minūtēm , ed cokmo teica:

pieliekot modemu pie masta bildē-3

nebūs tā, ka bildē-3 punkts būs augstākais apkārtē ar domu, ka to varētu interesēt zibeni? jeb aiz mājas ir vēl augstāki koki?

un ar pilsētu nesalīdzini, tur bija citas frekvences nekā Tev tur uz vietas mājā ir.. drīzāk ar telefonu vari veikt salīdzinošo testu piebraucot tam tornim nelielā attālumā - nu tā, ka ir stabila tiešā redzamība.

 

Pirms 19 minūtēm , ed cokmo teica:

nu vispār atrums mani arī tagad apmierina

un kā ir tagad vakarā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , uldise teica:

nebūs tā, ka bildē-3 punkts būs augstākais apkārtē ar domu, ka to varētu interesēt zibeni? jeb aiz mājas ir vēl augstāki koki?

un ar pilsētu nesalīdzini, tur bija citas frekvences nekā Tev tur uz vietas mājā ir.. drīzāk ar telefonu vari veikt salīdzinošo testu piebraucot tam tornim nelielā attālumā - nu tā, ka ir stabila tiešā redzamība.

 

un kā ir tagad vakarā?

ātrums arī tagad sestdienas vakarā tāds pats ļoti labs down40 un up20,..(vot stulbums izrādās tik vienkārš risinājums :)),...  pie mājas tieši blakus ir liepa kas ir augstāk vismaz 10m par masta augšu, un masts jau stāv tur vismaz 5 gadi - tur patreiz ir gan TV antena gan Triatel,... tfu tfu tfu vēl ne reizi zibens trieciens nav dabūts 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ed cokmo teica:

Gunča - iemet lūdzu linku kur to vadu var dabūt?

Jebkurā daudz maz jēdzīgā datorbodē var dabūt, bet vari ņemt kaut vai šeit:

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/tikla_produkti_ar_vadiem/poe_adapteri/gembird_passive_utp_poe_injector_pp12poe015mw

 

Par 99 centiem nogādās līdz Tev tuvākajai Viršu DUS ar DPD un ir arī citi piegādes veidi.

Labots - Guncha
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , ed cokmo teica:

,... tfu tfu tfu vēl ne reizi zibens trieciens nav dabūts  

Vispār jau antenas masta zemējumam būtu jābūt tik pat obligātam, kā drošības jostām autiņā vai dūmu detektoram mājā. Nu cik tur darba vienu drāti novilkt no jumta uz leju un galu iespraust zemē. Tur var iztikt bez baigiem kontūriem un visa jumta noklāšanu ar daudziem zibensnovedējiem. Statisko lādiņu novadīs tāpat no antenas masta un arī zibens spēriena elektromagnētiskais impuls tiks dzēsts. Lielākā daļa defektu elektronikai rodas tieši no šiem diviem faktoriem. Pie tišā zibens trāpijuma tikai Dieva pielūgšan var varbut palīdzēt, bet visa elektronika tāpat tiks nokauta.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tik tāds "sīkums" ka SXT LTE maksā 108 eur + PVN.... 

Ūdens droša kaste - patsmit eur..... Ir drusku starpība vai ne? 

Bet autoram uzliekot rūteri bēniņos tiek iegūti sakarīgi ātrumi! Te nu vispār vairāk ne uz ko nav jāiespringst! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ed cokmo teica:

sākumā modems bija bildē-1,  tagad stāv bēniņos bildē-2,(tiku pāri savam mežam), pieliekot modemu pie masta bildē-3 tiktu pāri arī kaimiņa mežam! nezinu bet man liekas ka vajadzētu būt uzlabojumam

 

Tava bilde 100% nav mērogā, tāpēc dabā 99,99% nebūs tāda uzlabojuma, kā ceri. 

 

Link to comment
Share on other sites

Beton, kastē ieliekam rūteri un novietojam vietā kur laba zona! (Ja nav bēniņu vai skārda jumts)

Un pings LTE nav īsti no signāla stipruma un ātruma atkarīgs. Tipiski ir padsmit ms.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 9 stundām , Ronalds teica:

Bet autoram uzliekot rūteri bēniņos tiek iegūti sakarīgi ātrumi!

 

Es arī domāju, ka izmocoties ar antenas mastu, zemējumu, zibensaizsardzību un plastmasas kastēm rezultāts būs mazāks, kā ieguvums. Ja bēniņos ir 40/20, es neko labāku nemeklētu. Ilgtermiņā tas ātrums vairāk būs atkarīgs no torņa noslodzes, ne no linka kvalitātes.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Ronalds teica:

Un pings LTE nav īsti no signāla stipruma un ātruma atkarīgs.

nu tā teikt - "it depends" :) 

man bija vecais SXT, tam pings bija 24, uzliku jauno, shim ir 16.

ja tiek aizsista visa pieejamā truba, ping uzlec līdz pāri 300 mierīgi...

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

ir gan jega -ir divas antenas-13m masta,labi apzinos ,ka lp27 antenas ir gavno,bet atrums no 80-125mbs ,tur viss skaisti,bet nesaprotu kadel uplods ir mazins !tel.var dabut 80mbs un 25 uplodu

image.thumb.png.b2e25b217e390ec56f3d0b2b20ab29a3.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Kaspars627 teica:

bet nesaprotu kadel uplods ir mazins

Par šo jau 100x ir runāts! Antena nav salāgota ar rūtera raidītāju, lielu zudumi uz raidīšanu! Es vēl  nekur neesmu redzējis normālu uploadu izmantojot antenu! 

Pirms 58 minūtēm , Kaspars627 teica:

tel.var dabut 80mbs un 25 uplodu

Uzliec rūteri mastā, antenas vietā un būs tev gan labs uploads, gan downloads. Ja ir nauda, paņem mikrotika  SXT LTE. Arī viss būs labi! 

Un kurā vietā turi to telefonu? Takš neslēdz klāt telefonam nekādas antenas! Pats redzi ka bez antenām iet labāk kā ar viņām! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Kaspars627 teica:

bet atrums no 80-125mbs

Priecājies ka tev brīvs tornis! Ja nav noslēpums kurā vietā tas ir? 

Reti kur virs 30-40 mbps var dabūt dēl torņu noslodzes! Pat ja rūteri piekarināsi 10m attālumā no raidītāja! ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Antenis teica:

Yagi antene virs 500Mhz ir 1kārši stulbums.

Beidz murgot, tas, ka Yagi nevar nosegt 800-3000 ir taisnība, bet joslu, kas ir 10% no frekvences - mierīgi. Attiecīgi vienā diapazonā tas ir efektīvākais risinājums.

Labots - Racer
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Brivs tornis gan neteiktu.ir ta,ka ar antenu pieregulesanu cakarejos...tip rada idealus signala radijumus,bet atrums nekads,nedaudz piegrozot ari atstaju uz sadiem atrumiem,protam,nokritas ari lidz 40mbs,bet daudz dod tas 4g+

patesteju ruterus ar cat 4  ruteriem neiet atrak par 30-50mbs  uzlieku ar cat6 uzreiz citi atrumi!

Varbut kads lieto sada tipa antenas https://www.eurodk.lv/lv/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna

var ari privati uzrakstit,intrese ko reali antena dara dzive,kad uzslieta masta,cik labi uzlabo signalu un ka turas atrumi?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

@Kaspars627 Tu nenonāc pretrunās ar sevi? Tev Rūters + antena = 80/7 mbps! Telefons bez nekādām antenām 80/25! 
Nu tad palīdz antenas???? Es te nerunāju par teoriju, es runāju par antenām ko useris parastais var dabūt/nopirkt un rūterim pielikt!
Piekrītu ka ideāla, saskaņota antena dos labus rezultātus, šaubu nav! Tik neviens man tā ari nav pateicis kur tādu dabūt!

Es runāju par risinājumiem kas ir pieejami cilvēkam parastajam, bez zināšanām radiotehnikā, bez dārgiem mēraparātiem un iemaņām ghz diapazona antenu izveidē! 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

man majas vispar nav Tele2 zonas-tel.reizem paradas ,tadel ari mocijos ar ara antenu stelesanu!

tiku ar antenu pari kokiem un tie interneta atrumi uzlabojas,tel.testi veikti tuvak BS

Man viena antena stav vertikali,otra horizontali,ja abas antenas noliek vertikali-uplods palielinas,bet nokrit loti Download

Runajot par cat4 tas izmanto tik vienu frekvenci pie kuras piesledzas un max atrumi uz papira ir 150 Download un 50 uplod

par cat6 notiek agregacija apvieno divas frekvences  teiksim band 3+band 7 ,vai band20+band3 dazadi apvienojumi iespejami,uzprasiju Tele2 kadas frekvences tiek izmantotas mana dzivesvieta 800Mhz un 1800 Mhz  un ar programu toolbox 0.9  izvelejos so frekvencu apvienosanu un tiku pie atra interneta!savadak sledzas klat 800Mhz un tur knapi 5mbs atrums

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Ja kadam vajag varu ielikt interneta atrumus ar katru frekvenci atseviski un 4g+,ka ari atskiribas ar vienu antenu un divam antenam,ka ari piebildisu,ka ir svarigi,kurai ligzdai pieskruveta horozonta un vertikala antena

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Vecit nokaca to programmu LTEwATCH un spelejies ar sava operatora frekvencem ,kuru majas velies izmantot sava ruteri,vai ari Toolbox.09


nav jau problemu,ja vajag varu katru focet atseviski un ar foto tulin saksu tik piebildisu,ka BS ir 3,5km attaluma un prieksa mezs

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

te apvienojot 800mhz ar 1800mhz  ar divam antenam

image.thumb.png.651da4d42c9d2464cfd8499700d1f8e7.pngimage.thumb.png.8931b8c0412b29666bb49ed83b986b32.png


tagat ar vienu antenu ,ka redzi signals sudigs palika un ari atrums nokritas,talak katra frekvence atseviski

image.thumb.png.555d66ae9fa4409279a9d469a015aa96.png

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

ludzu 800mhz ar vienu antenu ,ka var redzet signals loti labs ,tulin katru frekvenci ar divam antenam un signala izmainas var redzet programma

image.thumb.png.a8e5c81c34b9d3db0a32d1aabc5faff6.png

 


e 800mhz ar 2 antenam

image.thumb.png.1b0e91211ccfb111f5924b7af5c49bdd.png


1800mhz  ar  2antenam

image.thumb.png.5d40dda77277ec3caa0eec660e270f59.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

un te cat6 vai ari vienkarsi 4g+ ,vai ari man ruteri apvienoti 800+1800mhz ta ka cat6 loti uzlabo atrumu,ka ari divas antenas

image.thumb.png.7d4d029518a530dd5741067b146fce1c.png

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Antenis,vari likt kadus kemus gribi un gudri izrunāties virsu-bet man 4g+ internets strada ar labiem atrumiem un tas,ka Tev ,kaut kas nepatik,vai neapmierina -nav mana problema!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

antenis -es jau tev teicu ruteris Huawei B525s-23a cat6  un 13m masta divas antenas LP 27 un ruters ar lte watch programmu  apvienotas divas frekvences ,ko Tu vel nesaproti?ko Tu vel gribi?


Antenis man vismaz ir ar atrumiem un programmu,ko pieradit,ka izmainas signala radijumi,Tev pat nav tik daudz,ka tikai seit gudri spregat!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

@Kaspars627 neņem pierē, ir tādi, kuriem nepielec :)

kura vietā apmēram fiziski atrodies, kur strādā minētais setups?

tas, ka Tev upload ir tik ļoti švakāks par download rāda to, ka tās antenas īsti jau labas nav, kabelī noteikti zudumi ir lieli. ideāli būtu dabūt rūteri mastā, un pamēģināt to pašu ar rūterī iebūvētajām antenām.

 

LTE Advanced protams ir labi, ja tas strādā. Mikrotikam par tādu tikai sapņot..

Link to comment
Share on other sites

Kaspars627

Fiziski nemu signalu no Vecumnieku BS, velejos jau lauzt ligumu ar Tele2 ,bet sie palaida 4g+ un nav par ko sudzeties!Protams tas divas lp-27 antenas ir sudi + vel zudumi kabeli... bet nu 3.5km attalumam ir normali!

Ruteri masta -vai tadas izvirtibas ir vajadzigas?ir tak tie masta celamie ruteri,bet nav 4G+!

Runajot par antenam tas jau saprotams,ka nekas labs nevar but ,kas der visam neder nekam un ari kabelis ir sudigs!

vel esmu skatijies uz so brinumu https://www.eurodk.lv/lv/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-24dbi-outdoor-parabolic-antenna-1800mhz

Bet isti neticu,lai panaktu tiesam labu pastiprinajumu,tur jau vajadzetu but nenormali lielam skivim+ lai iegutu nepieciesamo lenki ari varetu but problemas

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Kaspars627 teica:

Ruteri masta -vai tadas izvirtibas ir vajadzigas?

es tik tā - var vienkārši paeksperimentēt, ja ir iespēja. tad arī būtu ar ko salīdzināt vai ir vai nav jēga meklēt citu antenu. jo Tev jau sanāk, ka tieši vajag šādu platjoslas antenu, kas spēj strādāt abās frekvencēs.

ir te biedri, kas ir likuši šādus rūterus ūdens necaurlaidīgās montāžas kastēs un cēluši mastā, un viss strādājot bez problēmām.

 
Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , uldise teica:

tas, ka Tev upload ir tik ļoti švakāks par download rāda to, ka tās antenas īsti jau labas nav, kabelī noteikti zudumi ir lieli.

 

Doma daļēji pareiza, bet zudumi uz raidīšanu un uztveršanau ir simetriski (ja runājam par kabeli). ;) Vairāk sliecos domāt, ka antena nav salāgota, attiecīgi tas uztveršanu maz ietekmē, bet raidīšanu gan. Ja stāvviļņa koeficents, jeb SWR  ir liels (virs 2), tad raidītājs met lejā jaudu, tāpēc arī ar upload (raidīšana) ir švaki.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Saistībā ar LTEWatch līdzīgām programmām, ir kaut kas tāds pieejams arī priekš tāda brīnuma kā TP-Link MR6400?

Ja kādam šāds brīnums ir, kur tajā GUI var apskatīties kāda frekvence tiek izmantota?

Link to comment
Share on other sites

Katrā ziņā te labi redzams ka LTE advanced, jeb cat6 ierullē! (vietās kur viņš ir...)

Tikai kā lai uzzina vai konkrētā vietā viņš ir.... 

Man tāda nelaba aizdoma, ka tas tikai dažos LV torņos pieejams ir. Un ja tornis ir pāŗslogots vai torņa links nevelk - nekāds LTE advanced nelīdzēs.

Link to comment
Share on other sites

Tātad iedvesmojoties ar @Kaspars627 novilku ltewatch [h] softu un bandus paslēdzelēju savējam E5186s-22a

 

Piespiedu LTE advanced, jeb band 44

7774583514.png

 

Piespiedu 2600mhz, jeb band 7

7774591164.png

 

Automātiskais režīms

7774595161.png

 

Tātad sanāk ka piespiedu LTE advanced režīmā ātrums ir jūtami lielāks! :)

 

@Kaspars627 - paldies ka par LTE advanced atgādināji un parādīji softu kas rūteri pareizā režīmā pārslēdz

Link to comment
Share on other sites

Opā!

Tikko vēlreiz LTE advanced režīmā notestēju

7774643065.png

Nu pa visam skaisti! 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Ronald pamēģini ielikt band 3. Man, piemēram, ieliekot lte advanced strādā 1800MHz un ātrums identisks band 3. Es neredzu ltwach, kur var izvēlēties frekvences priekš lte advanced

Link to comment
Share on other sites

image.png


Ieliku Band 3, kā prasīji

7774654667.png

Njā... es vairs neko nesaprotu... :( 


Nē nu ātrums ir pat ļoti oki! 

Link to comment
Share on other sites

nu viss jau atkarīgs, cik Tev konkrēti tās frekvences ir pieejamas. LTE Advanced nozīmē, ka tiek lietotas divas(?) frekvences vienlaiciigi. a ja ir vairāk, tad..

kāds gudrāks varētu pakomentēt..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , uldise teica:

LTE Advanced nozīmē, ka tiek lietotas divas(?) frekvences vienlaiciigi. a ja ir vairāk, tad..

Vispārējais 3GPP standarts priekš LTE-A jau visādas lietas nosaka, konkrēti par frekvenču joslas apvienošanu - lielākā daļa šie Huawei brīnumi spējīgi apvienot B3+B7/B7+B20 un B3+B20, tātad sanāk divas, bet vai tas ir maksimums, nav ne jausmas.

Tiešām nevienam nav saimniecībā tāds brīnums kā TP-Link MR6400, un kas zinātu, kā un vai vispār var līdzīgas izvirtības ar viņu veikt?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...