Jump to content

automātiski auto bez vadītāja un citas jaunās tehnoloģijas


e = d
 Share

Recommended Posts

Jurkins
Pirms 9 minūtēm , raivix95 teica:

Elektromobīlis ir mēģinājums radikālam lēcienam

???

Pepelacs ar gravicapu būs tas lēciens?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , AndrisBB teica:

Raudāšana par to ka infastruktūra to nepieļauj ir tikai tehniska vai loģistikas problēma , kura ir atrisināma 10, 20 vai 30 gadu laikā, atkarībā no tā cik daudz resursi tiek ieguldīti

 

Ar labiem nodomiem ceļš uz elli esot bruģēts...

 

Domājot reāli, piekritīšu @snukurins. Ātrākais un efektīvākais veids būtu mazāk pārvietoties ar iekšdedzes dzinēju. Megapolēs to viegli risināt ar efektīvu sabtransu (metro - ideāli). Privāti - velo, el.skūteri, monowheeli, K2 galu galā utml. Un patērēt mazāk, patēriņu apliekot ar vēl lielākiem nodokļiem.

 

Pāri paliek preču transportēšana. Arī risināma: dzelzsceļa elektrovilce, kuģu flotes (ir reāli piemēri tepat Baltijā) uz LNG, kuģu ģeneratoru darbināšana ar lokāliem elektropieslēgumiem, kamēr ostās. Nu paliek fūres - Euro6, zemākiem lielāki nodokļi.

Link to comment
Share on other sites

Radikāls lēciens būtu, ja varētu lidināties kā lidojošie šķīvīši un nevajadzētu tankštellē iegriezties.

Link to comment
Share on other sites

Radikāls lēciens būtu ja dzinējs svērtu 20 kg un enerģijas avots priekš 1000 km 2-3kg, vai kaut kas no levitācijas vai kopējās konstrukcijas svara samazinājums par 1000kg

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , abi teica:

Radās pamatīga vēlme atvērt maciņu priekš 2 gab. tādiem skrejratiem pa 50 EUR gabalā 

Foršs džeks esi, atklāti atbalsti zādzību. Gan jau latgalīte un lombardi ar patīk... :(

Link to comment
Share on other sites

Tu ar tāds foršs, taisnīgs džeks esi, cepuri nost! Tik būtu labāk ja savu enerģiju veltītu, piemēram, politikā Jūrmalas pilsētā lai tur nezog desmitos un simtos miljonu ik gadu. Būtu reāls pienesums valsts labklājībā.

 

ukaz.jpg

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Artanis
pirms 5 stundām , snukurins teica:

Ja iedomājamies tādu iedomu vidi kur nav neviena laucinieka un pašu lauku arī ne

Tevi tiešām dzemdībās nometa ar galvu pa priekšu uz grīdas... Ar pašreizējiem attīstības tempiem lauktehnikai, automatizācijai, un agrikulturālajai ģenētikai, cilvēku, kas nepieciešami ēdiena audzēšanai, novākšanai un apstrādei ar katru gadu būs mazāk un mazāk, tāpat kā ēdiena audzēšanai nepieciešamajai fiziskajai teritorijai. Pateicoties selekcionēšanai, kaitēkļu un slimību apkarošanai un GM, mūsdienās no 1ha iegūst desmitiem reižu vairāk ražas nekā pirms trīsdesmit gadiem.

 

Tu vari kaut vai apmīzies skaridīt un ar putām uz lūpām visiem stāstīt, cik tavs darbs ir svarīgs, un cik tu pats esi neaizstājams, un ka tādu gurķi māki izaudzēt tikai tu viens uz pasaules, bet fakti paliek fakti, pāķi paliek pāķi, un tas, ka vēl pēc desmit gadiem viens operators/mehāniķis varēs pārraudzīt vesela tīruma novākšanu,  sēžot pie galda vairāku kilometru attālumā, ir nenoliedzama realitāte. 

 

ourworldindata_share-working-in-agricult

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

@Artanis, labāk izstāsti, kā var būt Latvijā audzēti rīsi? Tak tur ūdenī dēstus sprauž utt... pie mums kur to dara, ja dara?

 

Hehe, laba novirze no tēmas... a pa lielam, rīsi arī ir veids kā pelnīt naudu elektrībai lai to pašu savu superīgo elektroauto piebarotu ?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Telefoni nemaz nevar izspiest plansetes, jo telefons pats par sevi plansete vien ir. Atsiriba tik ta ka lielakaja gadijuma GSM funkcionalitate ieks CPU tiek izslegta.

Link to comment
Share on other sites

Artanis

@rubb  Nemanīju, ka es būtu kaut ko par rīsiem teicis. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Artanis teica:

pēc desmit gadiem viens operators/mehāniķis varēs pārraudzīt vesela tīruma novākšanu,  sēžot pie galda vairāku kilometru attālumā, ir nenoliedzama realitāte

Bet rūpnīcās jau notiek tas pats. Arī tur operators aizejot var izslēgt gaismu, jo roboti var strādāt tumsā. Tiešajā preču ražošanas procesā cilvēka klātbūtne kļūst arvien mazāk nepieciešama kā pilsētā tā laukos. Galu galā ne jau visi, kas dzīvo pilsētā, strādā rūpnīcās, un ne visi kas dzīvo laukos, nodarbojas ar lauksaimniecību. Protams antisemīts e=d (es gan domāju ka definējot minēto biedru kā antisemītu, ir pieļauta kāda kļūda, jo šķiet ka visvairāk par visu pasaulē viņš neieredz pāķus) ir pārliecināts ka viņš visus lauciniekus uztur, un dzīvošana pilsētā pati par sevi jau garantē krietni augstāku IQ un citas vērtīgas spējas un prasmes, kas citā veidā nekādi nav iegūstamas. Sava taisnība jau ir. Iebraucot Rīgā, jau pie pirmajiem Juglas luksoforiem gluži fiziski sajūtu, kā palielinās mans IQ tuvojoties pilsētas centram sāk pat pietuvoties centrāltirgus apkārtnes bomžu līmenim. No otras puses, stumjoties pa sasprūdušo Valdemāra ielu domāju - manis un visu pārējo pāķu šeit vēl ikdienā pietrūkst līdz pilnīgai laimei. Ja man, lai darītu savu darbu, kas nav lauksaimniecībā, nav nepieciešams uzturēties Rīgā, tad es labāk tomēr uzturos laukos un esmu pāķis. Un arī e=d no tā tiks savs prieciņš, viņam būs ko neieredzēt un par ko justies pārākam. Bet cik vispār ir tādu, kam lai veiktu savu darbu, ir nepieciešams obligāti atrasties konkrētā vietā? Un nākotnē šī vajadzība uzturēties konkrētā vietā kļūs arvien mazāka. Ja lauka novākšanu un rūpnīcas darbību var vadīt attālināti, sēžot pie galda, tad kāda starpība kur šis galds atrodas - pilsētā vai laukos. Un vispār - ir veselīgi ik pa laikam no tā galda piecelties, pastaigāties, pavingrot, paelpot svaigu gaisu. Un tad, ja tas galds atrodas nevis Rīgas centrā, bet laukos, tā jau ir priekšrocība. Tāpēc labāk paliksim kur katrs esam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Kādēļ šeit tiek iesaistīti rīsi?

Vajag kaut ko jaunu. Audi 80 ar gāzi liekas pārāk nodrāzts.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Interesanti zināt kur tad paliek tā nauda ko iegūst 

Nopusas lielzemnieks ar 200ha saimniecību iekāpjot savā Land Cruiser , lai aizbrauktu uz banku paņemt kredītu jaunai John Deer tehnikai un pēc tam noguris brauc uz savu 350kv m māju paskatīties uz savu 65" x9 Sony TV panorāmu (runāju tagad par reālu zemnieku)

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Interesanti zināt kurš tad to tehniku remontēs reālā laikā

Zemnieks nemaz pats tādas lietas nedrīkstēs darīt. Tā tehnika jau tagad tiek būvēta tāda, lai viņš to nevarētu izdarīt. Tiks izsaukts ražotāja pārstāvis no Holandes. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas tad liecina, ka cilvēkam ir seifā piķis?

 

Kas liedz tam pašām lauceniekam arī uzturēt loģistikas ķēdi, lai atņemtu piķi pilsētniekiem?

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

Kas tad liecina, ka cilvēkam ir seifā piķis?

Viņš ziedo partijai.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

tad mierīgi varētu uzmīst vidējai algai Latvija valstī un pareizināt to vismaz ar trīs.

Nu, ja tev tas ļauj mierīgāk gulēt, es jau pašlaik uzmīžu vidējai tavējai algai (CSK 2017.g.) un reizinu to 3.5x gandrīz 5x (nejauši salīdzināju valsts vidējo bruto ar savu neto). Vai man tagad tavuprāt jāpārvācās uz Holandi? :D Eh, tāds klauns tu esi...

Labots - Artanis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , M_J teica:

Zemnieks nemaz pats tādas lietas nedrīkstēs darīt. Tā tehnika jau tagad tiek būvēta tāda, lai viņš to nevarētu izdarīt. Tiks izsaukts ražotāja pārstāvis no Holandes.  

Atbrauks un pateiks, ka jāpērk jauns traktors.

Bija  gadījums šeit Latvijā vienam starptautiskajam uzņēmumam, kas ražo detaļas visiem lielākajiem kravas automobiļu ražotājiem. Salūza rūpnieciskais robots. Mūsējie tehniķi detaļu pasūtīja robota ražotāja pārstāvjiem. Tie atbildēja, ka tādas netiek nodrošinātas un jāpērk jauns robots. Tad nu mūsējie sameklēja , kas detaļu pa 1,5 tūkstoši. uztaisīja Rīgā. Vēl es tur esmu novērojis, ka ir tendence no ārzemju filiālēm ievest vecas iekārtas, pat ļoti vecas.

Link to comment
Share on other sites

Artanis
Pirms 11 minūtēm , Aigars teica:

Tie atbildēja, ka tādas netiek nodrošinātas un jāpērk jauns robots.

Kas tur neparasts? Pat man ir gadījies, ka zvana klients, kas kaut kur nopircis līdz klinķim nolietotu vadības plati (piedevām prototipu, kas bija tikai dažos eksemplāros), kuru mēs ražojām pirms deviņiem gadiem, un prasa lai viņam rītā izsūtot rezerves daļas. Es arī uzreiz pasaku, ka jāpērk jauns dzelzis, jo mums kopš tā laika jau divas pilnīgi jaunas revīzijas iznākušas.

Link to comment
Share on other sites

3D printeri izdrukās to detaļu tuvākajā darbnīcā un nebūs jāgaida onka no Holandes.

Link to comment
Share on other sites

@e = d, beidz dzīt sviestu. Nu nebūs tā, ka 3D printeris izdrukās elementāru viena slāņa plati, par vairākiem slāņiem pat nerunāsim....

Link to comment
Share on other sites

Es domāju metāla klunci kombainam.. Elektronikas plati pagaidām nesanāks gan.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 10 minūtēm , e = d teica:

Es domāju metāla klunci kombainam..

Metāla kluci sanāk baigi dārgi printēt, tiek pielietots tikai gadījumos, kad izfrēzēt nav iespējams. Esu veicis visādus darbus priekš firmas, kas taisa 3d printerus (ne gluži tādā izpratnē kā parasti pastmasas printeri, bik cita tehnoloģija) un taisa detaļas pārsvarā no titāna. https://www.hieta.biz/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Artanis teica:

Kas tur neparasts? Pat man ir gadījies, ka zvana klients, kas kaut kur nopircis līdz klinķim nolietotu vadības plati (piedevām prototipu, kas bija tikai dažos eksemplāros), kuru mēs ražojām pirms deviņiem gadiem, un prasa lai viņam rītā izsūtot rezerves daļas. Es arī uzreiz pasaku, ka jāpērk jauns dzelzis, jo mums kopš tā laika jau divas pilnīgi jaunas revīzijas iznākušas.

 Var jau būt, ka tā darīt var, bet man nesimpatizē ražotāji, kas pēc dažiem gadiem atsaka jebkādu atbalstu savam ražojumam, jo raugi, viņiem tas vairs nav interesanti. Esmu tādus remontējis, jo ne jau vienmēr īpašnieks var atļauties uzreiz nopirkt jaunu dzelzi. Parasti bojātā detaļa ir dažu centu vērtībā, galvenā problēma ir jebkādas informācijas, un shēmas nepieejamība. Informācija tiek rūpīgi slēpta, kaut arī verķis sen vairs netiek ražots. Tas arī ir iemesls, kāpēc arī metāla kluci kombainam ar 3D printeri uz vietas izdrukāt neļaus, kaut tehniski tas būtu iespējams. Ko tad holandes onkulis ēdīs, ja visi savus kombainus remontēs paši?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 6 stundām , Artanis teica:

ka vēl pēc desmit gadiem viens operators/mehāniķis varēs pārraudzīt vesela tīruma novākšanu,  sēžot pie galda vairāku kilometru attālumā, ir nenoliedzama realitāte. 

tad atbildi, kāpēc gan visi pilsētas biezie (saprātīgie) , arī Eiropā ar vien vairāk pieprasa bioloģiski audzētu pārtiku?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 3 stundām , Zin... teica:

Nopusas lielzemnieks ar 200ha saimniecību iekāpjot savā Land Cruiser ,

Un tad uzlīst bišķi lietutiņš divus mēnešus diendienā, un sēžas šis savā kreiserī un brauc pie valdības pēc subsīdijām. Un iedos, jo citādi atnāks Sprūds, un viss būs irsā.-

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , M_J teica:

Zemnieks nemaz pats tādas lietas nedrīkstēs darīt. Tā tehnika jau tagad tiek būvēta tāda, lai viņš to nevarētu izdarīt. Tiks izsaukts ražotāja pārstāvis no Holandes. 

Tu esi naivs, zemnieks remontē pats cik var, un ja nevar tad sauc, jo firmu piebraukšanas maksa ir astronomiska!!!! Cenas neceļamas, man dēlam ir saimniecība iz 250 govīm, zinu ko dzirdu :biggrin:

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , jema teica:

Tu esi naivs, zemnieks remontē pats cik var, un ja nevar tad sauc, jo firmu piebraukšanas maksa ir astronomiska!!!! Cenas neceļamas, man dēlam ir saimniecība iz 250 govīm, zinu ko dzirdu :biggrin:

 Nu bet protams! Arī es kā vietējais "kūšu mehāniķis" daru to pašu. Kad paskatos, cik par to pašu darbu prasa holandietis, jūtos kā idiots. Vienkārši tas holandietis, slēpjot informāciju, dara visu, kas ir viņa spēkos, lai man apgrūtinātu iespēju šo remontu veikt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Bet mēs ir krutāki, var tos nasī izraut! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 9 stundām , M_J teica:

Kad paskatos, cik par to pašu darbu prasa holandietis, jūtos kā idiots.

Iedod piemērus, savādāk izklausās ka no holandiešu skatu punkta viņi prasa tikai standarta maksu, nevis kautko astranomisku.

Link to comment
Share on other sites

Čehu "Comap", kas apkalpo gensetu (koģenerācijas stacijas) kontrolierus - servisa stunda 60 eiro, ceļš 0.60 eiro/km, ja visa diena tad pa lēto - tikai 450 eiro dienā. Bet čehi jau ir lētais variants. MTU - gensetu serviss, 1000 eiro/diena. Holandiešu "Trioliet", kas apkalpo lopu barošanas iekārtas, tagad nevaru uz sitienu atrast, bet bija apmēram tas pats. Laikam jau tas ir normāli un pareizi, bet ja es parēķinu cik vienam Jaunpiebalgas zemniekam, ir jānodod piena, lai par to samaksātu, es no viņa to nevaru paprasīt. Viņš nav no lielajiem oligarhu zemniekiem, visu dara paša ģimene, un nelaimīgā kārtā viņš ir nopircis barošanas līniju, kur, noraustoties elektrībai, sistēma restartējas, barības sadale paliek pusratā un jāsāk viss no sākuma. Un Trioliet pat nepiedāvā risinājumu konkrētajai iekārtai - tipa, pats vainīgs, ka nopirki saviem laukiem nepiemērotu iekārtu. Pērc citu!

Link to comment
Share on other sites

Oo! Zašibis! Šajā tēmā jau govis brauc ar automātiskiem auto.. :D


Vēl arī elektrību ražo.. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Paletes, AUDI 80 un ar gāzi šeit ir izsmiekls.. :D

Labots - Zux
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...