Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

shadow118
pirms 10 stundām , Zux teica:

Kur viņa ir?

 

Man ° zīme ir uz šī taustiņa pie Latvian QWERTY.

keyboard.jpg

Bet ar viņu nevar dabūt "\"

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , shadow118 teica:

Bet ar viņu nevar dabūt "\"

Man tādi taustiņi ir divi. Otrs pa vidu starp kreiso Shift un "Z" taustiņu. Tā kā tie tiek lietoti ļoti reti, tad po, kur viņi atrodas.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 17 minūtēm , Zux teica:

Man tādi taustiņi ir divi. Otrs pa vidu starp kreiso Shift un "Z" taustiņu. Tā kā tie tiek lietoti ļoti reti, tad po, kur viņi atrodas.

man tā slīpsvītra ir tik viena (ir full size kreisais Shift) un ar Latvian (QWERTY) to \ nevar dabūt :D A ° var dabūt ar Alt+Shift+5 (viegli atcerēties, jo uz 5 ir %, kas jau iekļauj grādu simbolu)

pirms 22 stundām , CAP teica:

cik bieži standarta cilvēkam vajag ievadīt grādu simbolu? :D ko tāpat var ievadīt pēc vajadzības ar alt+248 vai alt+0176

No visiem spec simboliem, tas varētu būt kāds otrais biežākas aiz €, vismaz man

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , CAP teica:

cik bieži standarta cilvēkam vajag ievadīt grādu simbolu? :D ko tāpat var ievadīt pēc vajadzības ar alt+248 vai alt+0176

Diezgan bieži. Cita lieta - standarta cilvēki parasti izmanto workaroundus - vai nu *, vai nu vārdiem. Tas pats ar € - aizvieto ar E, e, eur.

 

pirms 10 stundām , vvv teica:

Un tagad apskaudiet, reizināšanas zīme × uz Latviešu izkārtojuma (tas, kas ŪGJRMV) atrodama turpat, zem 8, bet taustiņu kombinācija ir vienkārši Shift+8, nevis Shift+AltGr+8.

Vēl viens iemesls, kāpēc jāizvairās no ŪGJRMV.

Tiem standarta izkārtojumiem ir visādi ¹, ², ³, ™, ©, ®, ±?

Link to comment
Share on other sites

Vēl daži sadzīvei noderīgi simbolu šortkati, ko der iegaumēt -

 

Alt + 128 = €

Alt + 248 = °

Alt + 0178 = ² 
Alt + 255 =    (nepārnesamā atstarpe)

Alt + 7     = •  (bullet point priekš sarakstiem)

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Tiem standarta izkārtojumiem ir visādi ¹, ², ³, ™, ©, ®, ±?

Latviešu valodas izkārtojumos nav. No tevis pieminētajiem ir tikai ±.

Ar visādām tamlīdzīgām zīmēm diezgan bagāts ir ASV internacionālais izkārtojums. Vienkārši US ir pagalam pliks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

Vēl viens iemesls, kāpēc jāizvairās no ŪGJRMV.

ŪGJRMV ir ļoti pateicīgs latviešu tekstiem, bet ar visādiem simboliem tur ir čābīgi. Piemēram, @ ir zem Shift+AltGr, * zīme vispār nav, tikai no numpada, parastais apostrofs ' (tā saucamais typewriter aphfostrophe) vispār nav ir tikai vienkārši apostrofs ’, tam ir cits unikods, ir sastaptas angliskās vietnes, kur manējo apostrofu nesaprot. Nespēju saprast, kāpēc tik ļoti pievērsta uzmanība acute accent ´, vai izkārtojuma veidotāji piedomājuši par iespēju rakstīt citā valodā no šī izkārtojuma, latviešu valodā tač nav burti ś, ń, ź, ć, ó, tai pat laikā vēsturiskajos tekstos bieži redzētais garais ō, tā vietā ir õ, kaut gan Latviešu QWERTY izkārtojumā tas pats, garais ō ir tikai Latviešu (standarta) izkārtojumā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , shadow118 teica:

ir full size kreisais Shift

Jā, latviešu izkārtojumiem (ne tikai latviešu, arī citu Eiropas valodu) pateicīgākas ir ISO klaviatūras ar mazo kreiso Shift, nevis ANSI klaviatūras.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 10 stundām , vvv teica:

Jā, latviešu izkārtojumiem (ne tikai latviešu, arī citu Eiropas valodu) pateicīgākas ir ISO klaviatūras ar mazo kreiso Shift, nevis ANSI klaviatūras.

varbūt, bet nu tas kā pierod, man labāk patīk ANSI. Baigi lielā atšķirība jau nav, ANSI ir tik par vienu taustiņu mazāk nekā ISO. Vienīgi tas, ka es Shift spiežu tajā vietā, kur uz ISO jau ir cita poga :D Dažreiz, kad sanāk parakstīt uz ISO, tad teikumi bieži sākas šitā - \hello :D Un arī pa Enter grūtāk trāpīt, jo arī to es spiežu pogas kreisajā pusē, kur uz ISO ir cita poga

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , shadow118 teica:

bet nu tas kā pierod

Tā ir, pieradumam liels spēks. Ja vien neesi programmētājs, tad \ neesamība uz klaviatūras nav kritiski. Es pats tādu apgriezto slīpsvītru gandrīz neesmu izmantojis, tik ka Komandu uzvednē tā bijusi vajadzīga.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , vvv teica:

Komandu uzvednē

? Kas tas tāds? Komandrinda?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ieleja teica:

vai tad tā neievada failu sistēmas "ceļus"?

Jā. Tāka \ neesamība var izrādīties kritiska.

Link to comment
Share on other sites

Vai nu jāpārslēdzas uz Latviešu (standarta) izkārtojumu vai uz US izkārtojumu vai arī jālieto ISO klaviatūra, kur \ starp kreiso Shift un Z.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pirms 29 minūtēm , ieleja teica:

 

Neticu, ka nomainīs. Izveidos un piedāvās - jā. Varbūt mēģinās uzspiest, bet manuprāt, tālāk par mēģinājumu netiks. 

Pilnībā izslēgt, protams, nevar. Kā nekā viņi pieņēma tādu lēmumu kā - defaultā uzstādīt visiem win10 'Candy Crush' un daudz citus junk apps. ? 

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Pēdējo lielo laidienu kāds ir saņēmis normāli? Mans Win10 dators, kuru iekurbulēji tikai reizi mēnesī lai padzenātu spēles (Win10 legāls) visu laiku mēģina to updeitu uzlikt, bet tas beidzas ar zilajiem logiem un daudziem restartiem, parasti atstāju uz nakti un no rīta šis ir reversējies atpakaļ uz pēdējo stabilo versiju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

jā, miljoniem datoru.. arī man personīgi gan mājās, gan darbā, gan laukos viss čikiniekā..

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , TOoMoOT teica:

Neticu, ka nomainīs.

Pēdējo gadu tendence - aizvien vairāk parādās programmatūru īrēšana. Skat, kas notika ar Adobe programmām - vairs nav iespējams nopirkt, tikai īre. Tāpat Autodesk. Neskatoties uz milzīgo daudzumu neapmierināto lietotāju, viņi tā izdarīja. Neizslēdzu, ka MS var rīkoties līdzīgi ar savām OS. Lasīju, ka nākošajam Office pastāvīgā licence būs krietni dārgāka, spiež viņi uz to, lai visi īrē.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , vvv teica:

spiež viņi uz to, lai visi īrē.

Mhm - mācās no datorspēļu biznesa - kas jāspēlē online, to visi ir spiesti pirkt. Ar pareizu cenas politiku ir iespējams no klientiem izpumpēt DAUDZ vairāk naudas, kā arī izsaukst pirātismu.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pat netaisos tajā marazmā piedalīties. 1) par laimi spēles mani vairs tik ļoti "neņem", kā agrā jaunībā un 2) nu jau Linux ir visai cienījama platforma. Savus senčus arī pārsēdināju uz Linux - šamie laimīgi: gandrīz viss latviski. Un apdeiti teju visām programmām nāk vienā paketē un nozīmīgi gļuki jau kur tie gadi kā nav novēroti. Lai tas Maikrosofts iet ieskrieties - es viņu skriešanās sacīkstēs nepiedalīšos.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , VebKamera teica:

nu jau Linux ir visai cienījama platforma

Labi tiem, kuriem nav nopietni jāstrādā. Sen būtu pārgājis tikai uz Linux (kā otrā OS ir jau kādus padsmit gadus), ja ne foto/video lauciņa darbi, kur Adobe produktiem (kurus ar šamaņa dejām vēl var palaist uz Linux, bet plug-inus nekādi) nav konkurences. Gimp, DarkTable, Kdenlive, Lightworks, Cinelerra var nepieminēt.

  Ja ar W7 vairs strādāt nevarēs, nāksies kāpt ābolu dārzā, kaut sajūsmu tas man neizraisa.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 16 minūtēm , raiviic teica:

Labi tiem, kuriem nav nopietni jāstrādā

 

Khm. Kā saprotu, tad vienīgais reālais darbs ir tiem, kas ar grafiku un foto noņemas. Pārējie tikai izklaidējas un atpūšas.

 

Nu ko - tā kā es "pa īstam" nestrādāju, tad manām "izklaidēm", par kurām man kāds (laikam muļķis) par laimi maksā, par 95% pietiktu arī ar Linux. Tie pēdējie 5% ir piem. prezentācijas, kur tomēr PowerPoint ir tāds kā biznesa standarts un OO un LO neviens tā īsti nopietni neņem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Artanis teica:

arī izsaukst pirātismu

hm, es gan teiktu- pinveidot, labi, visu šņagu uzlauzt nevar, un iespējams, arī nevajag,.

paldiezzhttp://rgmechanicsgames.com/

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raiviic teica:

Labi tiem, kuriem nav nopietni jāstrādā. Sen būtu pārgājis tikai uz Linux (kā otrā OS ir jau kādus padsmit gadus), ja ne foto/video lauciņa darbi, kur Adobe produktiem (kurus ar šamaņa dejām vēl var palaist uz Linux, bet plug-inus nekādi) nav konkurences. Gimp, DarkTable, Kdenlive, Lightworks, Cinelerra var nepieminēt. 

Nu… Ja ne tie minētie, tad varbūt var pieminēt DaVinci? Jebšu tas ir kaut kāds iesācēju mēsls, ar ko neko jēdzīgu nevar izdarīt?

Vot nesapratu, ko vispār nozīmē tas "tiem, kuriem nav nopietni jāstrādā". Kaut kādas bildītes graizīt un roļikus montēt nozīmē "nopietni strādāt"?

 

Ja par tēmu - ja mēģinās uzspiest, būs vien kārtējo reizi jāmēģina migrēt uz Linux - cik līdz šim mēģināts, pagaidām visi mēģinājumi ir bijuši neveiksmīgi :D Slackware priekš servera / wifi rūtera bija OK, bet priekš desktopa mazliet par daudz hardcore (priekš manis), savukārt ubuntu tajos gados vēl bija tik jēls, ka apnika cīnīties. Favorīts - nu kā var pazust tīkla karte no tā, ka tiek nomainīta ekrāna izšķirtspēja? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , binary teica:

Vot nesapratu, ko vispār nozīmē tas "tiem, kuriem nav nopietni jāstrādā".

Es ļoti labi saprotu biedra raiviic teikto. Programmas, ko viņš lieto, darbojas uz Windows, acīmredzot, uz Linux nav līdzvērtīgu alternatīvu. Varbūt kaut ko izdarīt ar Linux programmām var, bet nav tur profiņa prasībām atbilstoša softa. Pieļauju, ka tā tas ir daudzās jomās. Ne tikai biedra raiviic pieminētās.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Nu vot, piemēram, man tagad ir uznākusi neveselīga ? interese par CNC. Tīri kā hobijs, nekādas nopietnības. Bet Fusion 360, kuru var dabūt legāli bez maksas, ir tikai uz win. Līdzvērtīgas cad/cam Linuxam laikam nav i ne tuvu. Vismaz pēc lasītā forumos tā sapratu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neviens neko nedala. Tik izsaka bažas par iespējamību, ka nākotnē var nākties regulāri maksāt maziņmaigajiem, lai varētu legāli lietot viņu OS.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , CAP teica:

Lācis vēl nav beigts, bet ādu jau dala :D

 

Pat, kad lācis būs jau nosprādzis, vēl kādu piecgadi varēs ar viņu (no)jāties

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 10 stundām , Jurkins teica:

uznākusi neveselīga ? interese par CNC

 

Tādām lietām nevajag jaunāko Win. Paņem vienu vecu kasti offlainā un uzmet jebkuru vecu Windows. Pie tīkla neslēdz, e-pastus nesaņem un Boot forumā nelien. Ies Tev tā kaste vēl 20 gadus un Tavu CNC vizinās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , VebKamera teica:

Ies Tev tā kaste vēl 20 gadus un Tavu CNC vizinās. 

Mach3 man tagad iet uz kaut kāda pentiumD un wxpsp3 un, jā, ies vēl 20 gadus. Bet pati cad/cam, šajā gadījumā fusion360, kam labāku alternatīvu neesmu atradis gan prasa labu dzelzi. Un jūs jau te visi rakstiet, ka jābrauc ar jaunu autiņu nevis ar audi 80 ar gāzi ?. Ar softu toč tā ir - ja pamēģināts ar fusion, tad galīgi nestāv kāpt uz kaut kā primitīva. Un labam (tas ir jaunam) dzelzim to pašu win7 var uzlikt veicot "atraktīvas samojedu šamaņu dejas ar tamburīnu" un jautājums, vai gluži pilnvērtīgi. Mani apmierina arī e-bay pirkts win10 ?, kuram atrubīti visi šedulētie tāski (mļaķ, tos indusus varētu Mohendžo-daro liktenis piemeklēt). Nu ok, ja tas induss izlaidīs savu jauno sū, bet win10 neaiztiks tad nav problēmas. Bet, ja mēģinot iziet netā, sāksies visādi uzbraucieni, tad būs slikti.

Un vispār stāsts jau ir par to, ka pat, ja būtu liela vēlme, alternatīvas uz Linuxa nav. Autodeskam nav intereses par tiem dažiem procentiem linuxistu. Un gan jau tā arī paliks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , vvv teica:

Pēdējo gadu tendence - aizvien vairāk parādās programmatūru īrēšana. Skat, kas notika ar Adobe programmām - vairs nav iespējams nopirkt, tikai īre. Tāpat Autodesk. Neskatoties uz milzīgo daudzumu neapmierināto lietotāju, viņi tā izdarīja. Neizslēdzu, ka MS var rīkoties līdzīgi ar savām OS. Lasīju, ka nākošajam Office pastāvīgā licence būs krietni dārgāka, spiež viņi uz to, lai visi īrē.

License ar ierobežotu termiņu un no mākoņa atkarīgais '[X] as a service' ir dažādas lietas. OS un Softi ir dažādas lietas. Tevis nosauktajiem softiem profesionālā līmenī praktiski ir monopols, bet Windows ir pietiekami bieži aizvietojams, lai to par monopolu nesauktu. Tāpēc uzskatu, ka tevis nosauktais piemērs pierāda to, ka viņi grib kāst naudu reizi noteiktā X laika posmā, bet galīgi nav saistīts ar to, vai reāli Windows to varētu izdarīt pilnībā pārejot uz Daas.

 

Edit

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Jurkins teica:

Autodeskam nav intereses par tiem dažiem procentiem linuxistu. Un gan jau tā arī paliks.

Autodeskam arī par makistiem ir salīdzinoši maza interese. Kaut kas priekš mac ir, bet liela daļa viņu softa tikai priekš Windows.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Rezultāts ir viens: gribēsiet būt afigennie profesionāļi - maksāsiet kā mīļie. Kas arī ir diezgan normāli, no loģikas viedokļa skatoties.

Ja būs baigais spiediens, es sēdēšu uz Linukša un tos 3 softus kurus galīgi nevar portēt, turēšu uz kaut kādām klonējamām virtuālajām mašīnām ar veciem Win. Autodesku un Adobi man īpaši nevajag, pārējiem procesiem (piem. tam sū***jam *.ppt) dzelžu jauda mūsdienās ir diezgan pietiekama, lai caur VM to afigenna svarīgo pasākumu varētu veikt.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , VebKamera teica:

Rezultāts ir viens: gribēsiet būt afigennie profesionāļi - maksāsiet kā mīļie.

+1

Tā tas ir bijis vienmēr, tā tas vienmēr arī būs.

Link to comment
Share on other sites

maksāt mazas summas periodā ir psiholoģiski vieglāk kā lielāku summu vienā reizē :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...