Jump to content

Windows 10


maiss
 Share

Recommended Posts

Labvakar. Kāds zin, kā var izslēgt windows update.

Iejot computer management -  services and applications - services -  windows update un veicot Service status : stop, tad  startup type : disabled, tad apply . Bet šis vienalga pats ieslēdzas un veic updeitu instalēšanu. Kā var pilnībā izslēgt updeitus , vai arī win 10 to nevar izdarīt ?

Labots - kuliks
Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 27 minūtēm , kuliks teica:

vai arī win 10 to nevar ?

Pats jau atbildēji uz savu jautājumu.

Link to comment
Share on other sites

var var.. ir veidi kā to izdarīt.. tik vai vajag..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@raiviic Tu kādu laiku slavināji W@8, ja nemaldos, (slinkums meklēt) tad atmeties uz W@7, bet vai nekad neesi padomājis - tas supports vienreiz beigsies, pēc tam - a, ko nu?
Nupat uzsūtīju jaunus dzelžus, nav variantu- tikai W@10. A, koo nu?
20 gadus nodzīvoju uz podziņnokijām, tagad ir Nokia 5, normāls andrīts. Paranoja ir ārstējama, to jebkuršs psihiatrs pateiks. Veco kasti ar W@7 ārā nemetīšu, ja nu kas, mēs, latvieši, esam piesardzīgi :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , aoma teica:

20 gadus nodzīvoju uz podziņnokijām

Es vēl neesmu «salūzis». Joprojām ar podziņnokiju. Vienīgi man nav tieksme apsaukāt jūtīgo telefonu lietotājus par neprātīgiem, tādiem, kam ar galvu viss nav kārtībā un tamlīdzīgi. :sarkasms:


Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Starp citu XP kaut suports beidzies joprojām ir vēl dzīvs un tiek lietots.

XP bija ļoti OK. Arī man ir viens dators ar XP, kuru pa retai reizei lietoju.

Link to comment
Share on other sites

man uz vecā datora, kam 10it gadi (tiesa.. ir ssd+gpu arī parasts, bet jauns) win10 darbojas bez problēmām ar C2D E8500 proci un 6gb ddr2 ram :D

 

jābūt mazohistam, lai sevi mocītu ar win7/xp, lai cik lieliskas OS savā laikā tās bija.

Link to comment
Share on other sites

Manā gadījumā uz XP datora stāv viena vajadzīga programma, darbojas uz XP, uz W10 nē, vajag jaunāku versiju, a to jaunāku versiju programmai jāpērk, dārgi. Tāpēc vecais labais XP dators tiek saudzīgi glabāts.

Nepiekritīšu, ka XP ir mazohisms. Jā, daudz kas no jaunā uz XP neies, bet darbināt ierastu vecu softu var bez nekādas aizķeršanās, nesanāk tur nekāda sevis mocīšana.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

darbs tikai ar Word,Excel,PDF un epastu

Ja par pdf, tad W10 lielais ieguvums ir iebūvētā iespēja printēt uz pdf formātu. Ļoti noderīga lieta, kuru es bieži izmantoju. Senāk diezgan daudz saprintēju uz xps formātu, skaties, pēdējais lielais W10 apdeits xps failus vairs pēc noklusējuma never vaļā, XPS vīveris tagad speciāli jāiespējo, jāsecina, ka sāk pamazām atteikties no xps formāta.

Link to comment
Share on other sites

shadow118
2018.06.29. , 21:26, camel teica:

Tomēr labāk par pretīgajām standarta w10 melns uz balta tēmām, un high contrast tēmas ir vispār murgs.

Krāsas nav gluži tādas kā man patiktos, bet diemžēl pamainīt kautko vairāk laikam vairs nevar

Kaut kādā no nākamajiem updeitiem būs arī standarta Exploreram tumšā tēma

fileexplorerdarkmode_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Te vieni goti lieto w10, vai kā? Izskatās drūmi, tad labāk dzimtā ādiņa.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , aoma teica:

tad atmeties uz W@7, bet vai nekad neesi padomājis - tas supports vienreiz beigsies, pēc tam - a, ko nu?

Nu lai beidzas, kas tur tāds šausmīgs?

Link to comment
Share on other sites

Nekā šausmīga jau nav. Un strauji arī nekas nebeigsies. Pamazītēm jaunās programmās nebūs atbalsts operētājsistēmai, pamazītēm...

Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 22 stundām , aoma teica:

Paranoja ir ārstējama

Kopš kura laika paranoja ir tad, ja nepatīk produkts, kurš pats izdomā, ko un kā jūzerim vajag (var daudz ko sakonfigurēt, bet pēc kārtējā piespiedu apdeita viss jāsāk no gala), vai tas, ka dizainiski interfeiss ir absolūts mēsls. Ja grib taisīt visu plakanu, OK, bet tad tikai planšetēm, ne PC lietošanai.

 Kā arī - nez vai supports tik ātri beigsies -  saprātīgie lietotāji panāks to, ka termiņi būs jāpagarina, vai arī W10 beidzot jāpadara lietojams. 

  Tas, ka info sūta HVZ uz kurieni, mani maz satrauc - nopietnie softi (Adobe produkti) legāli un bankas lietas kārtoju tikai no Linux vides jau tikko internetbanka parādījās.

Ja pienāks brīdis, kad Photoshops, Premiera, Lightroom prasīs W10 - tie ir arī ābola videi (diemžēl uz Linux tikai caur anālo atveri darbināmi, citādi sen jau būtu tikai uz Linux).

Link to comment
Share on other sites

Ķipam. Rīt man atvedīs jaunus dzelžus - ja semjorka nestrādās, nāksies migrēt.

Link to comment
Share on other sites

oficiāli uz 8.paaudzes nestrādā vairs w7...

 

ko beigās pasūtīji?

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ko biji ieteicis, plus vēl atmiņas karšu lasītāju un korpusu, veco kasti tad varēšu uzšķiņķot māsas bērniem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Labs vakars. Netaisīšu jaunu tēmu. Līdz ar apgreidu nācās pāriet uz win10.

Mļac! Kā nomainīt ciparu klavierē komatu uz punktu. Reģions->Papildu iestatījumi->Decimālatdalītājs var izvēlēties dajebko. Tāpat ir komats. Logitech bezvadu klaviatūra. Vai varbūt tur tas āķis? Kaut kādi draiveri speciāli? Nekad neesmu klavierēm un pelēm pat uzmanību pievērsis. Gūglesmāte pagaidām nepalīdz.

 

edit: izvēloties angļu valodu vai latviešu QWERTY viss mainās. Jocīgi. Jau kopš win7 pašiem sākumiem neinstalēju nekādus "apostrofus", bet lietoju latviešu standarta izkārtojumu, un viss bija ok. Kādu izkārtojumu W10 jāizvēlas, lai būtu latviešu burti zem apostrofa un decimālpunkts?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nestāsti pekstiņus, uz W7 nav bijis latviešu standarta izkārtojums. Punkts numpadā vai komats numpadā, tas atkarīgs tikai no tastatūras izkārtojuma. Ja tev ir iebūvētais latviešu standarta izkārtojums, tad numpadā būs komats, ja gribi numpadā punktu pie šī izkārtojuma, tad jālieto taustiņu kombinācija labais Alt + numpada punkts. Ja pārslēgsi uz iebūvēto latviešu QWERTY izkārtojumu, tad numpadā būs punkts, tikai diakritiskās zīmes nāksies rakstīt caur AltGr, nebūs caur apostrofu. Ja gribi latviešu burtus zem apostrofa un numpadā punktu, nāksies instalēt savu izkārtojumu, vai nu Lāča apostrofu ar punktu, kurš ir diezgan apgraizīts, vai uz iebūvētā latviešu standarta bāzes izveidotu izkārtojumu, kurā vienkārši numpada komats pret numpada punktu samainīts, to ar MS KLC var izveidot ­1 minūtē.

Link to comment
Share on other sites

tak windows 10 reģionālajos uzstādījumos ieejot paplašinātajos uzstādījumos var nomainīt decimālatdalītāju uz kādu vēlies.. punkts, komats

Link to comment
Share on other sites

CAP, reģionālajos uzstādījumos nomainot decimālatdalītāju, numpada komats uz punktu nenomainīsies. MS Excelī darbosies kā punkts, bet citur paliks komats.

Man arī numpadā komats, ir programmas, kas nesaprot komatu, vajag punktu, kā nu ir tā ir, spiežu punktu no klaviatūras, kur tas pie burtiem.

Link to comment
Share on other sites

Jā, taisnība @vvv izrādās, ka es esmu pirms n gadiem sev uztaisījis custom izkārtojumu. Nu, biezpiens jāēd.

Tikai uztaisot tagad custom izkārtojumu, nevaru piedabūt, lai W10 šo redz. Uzstādījumos redz, bet izvēlēties nevar.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins, gribi es priekš tevis pārtaisīšu Latviešu (standarta) izkārtojumu, tā lai numpadā punkts. Iedošu saiti uz failu. Tik ka būs jāuzinstalē. Izdomā nosaukumu, kādu piešķirt izkārtojumam. «Latviešu punkts», «Latviešu standarta ar punktu»...

Link to comment
Share on other sites

Man arī svarīgi, lai visām programmām num padā ir punkts - es uzinstalēju laacz apostrofu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jau vairākkārt te esmu rakstījis, ka Lāča apostrofs ir nepilnvērtīgs. Daudz kas tajā ir tupa izravēts. Uzskatu, ka modificēts uz punktu numpadā latviešu standarta izkārtojums ir labāk. Jo tajā ir visādas papildus rakstzīmes, kas var kādreiz noderēt. Protams, ja nav vajadzības pēc tādām, ja tādas nekad netaisies lietot, tad Lāča apostrofs ir OK. Piemēram, grāda zīme ° Lāča apostrofā pat nav.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Un sev pieliku, ko ikdienā nākas izmantot ²³°×ØΩΔ ≥ ≤ u.c. Šo to laikam savulaik no VVV nošpikoju.

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

cik bieži standarta cilvēkam vajag ievadīt grādu simbolu? :D ko tāpat var ievadīt pēc vajadzības ar alt+248 vai alt+0176

Link to comment
Share on other sites

Gan m'e'gin'aju l'a'ca apostrofu, gan modific'eju standarta. Ieinstal'eju...

740245779_2018-07-1423_43_05-Iestatjumi.thumb.png.ed7c7699b5632e7e59cea1808448ea46.png

822361159_2018-07-1423_43_27-Iestatjumi.png.3c941c9f1841d8cce44f384aa7beea86.png

476257764_2018-07-1423_43_43-Window.png.f526353ec9aa4ac8de4296c62ef8cfd9.png

Nu vot, rakstu tagad no ang'lu izk'artojuma

 

Tiklīdz pievieno kādu dzimto izkārtojumu, tā šo ļauj izvēlēties, citus nē. Atkal kaut kāda speciālā "drošības" fīča? Nu, ok, taisu pats ar kreatoru... nu labi, rokas līkas. Bet lāča apostrofam tas pats.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pēc vajadzības var arī ar roku piezīmēt...


Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

ko tāpat var ievadīt pēc vajadzības ar alt

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ggg97 teica:

Šo to laikam savulaik no VVV nošpikoju.

Nebija man tāda izkārtojuma, neatceros. Droši vien kāds cits biedrs tas bija.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad pardon, bet to "pareizo" reizināšanas zīmi × kāds te forumā pie klavas topikiem eksponēja.

Link to comment
Share on other sites

× zīmi no klaviatūras lietoju. ggg97, forši, vai ne, ka tāda ir. Nevis kā Lāča apostrofā tādas nemaz nav.

Jurkins, tu datoru pēc tastatūras izkārtojuma pievienošanas pārstartēji. Pamēģini restartēt datoru.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tepat forumā par šo ir piepinota tēma:

 

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Ja vēl kādam interesēs, izveidoju izkārtojumu - latviešu standarta izkārtojums, kuram numpadā punkts. Saite.


Pirms instalēšanas mape jāatzipo.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , vvv teica:

× zīmi no klaviatūras lietoju

Kur viņa ir?

 

pirms 11 stundām , CAP teica:

cik bieži standarta cilvēkam vajag ievadīt grādu simbolu? :D ko tāpat var ievadīt pēc vajadzības ar alt+248 vai alt+0176

Man ° zīme ir uz šī taustiņa pie Latvian QWERTY.

keyboard.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Zux teica:

Kur viņa ir?

Reizināšanas zīme × uz Latviešu (standarta) izkārtojuma atrodas zem 8, taustiņu kombinācija Shift+8 izraisa *, taustiņu kombinācija Shift+AltGr+8 izraisa ×. Lieki teikt, ka ar Lāča apostrofu Shift+AltGr+8 neizraisa neko. :sarkasms:

Reizināšanas zīme × uz Latviešu QWERTY izkārtojuma tieši tāpat.

Un tagad apskaudiet, reizināšanas zīme × uz Latviešu izkārtojuma (tas, kas ŪGJRMV) atrodama turpat, zem 8, bet taustiņu kombinācija ir vienkārši Shift+8, nevis Shift+AltGr+8.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...