Jump to content

Vinila atskaņotājs


nezinīc
 Share

Recommended Posts

Nu tas šķidrumiņš jau tikai statisko lādiņu noņem, tīrīt neko īpaši netīra. Es pagaidām iztieku ar karbona birstīti un birstīti + šķīdumu adatas tīrīšanai.

Link to comment
Share on other sites

Kaa skidrums ipashi neko netira?Kad man kartejo reizi nejaushi uz plates uzkrit chikens,visu notira puslidz normali...

Link to comment
Share on other sites

Da labi, saprotu jau es to "krāniņu staipīšanu", lai gan esmu "jaunbiedrs" bet tas nebūt nenozīmē ka vakar piedzimis..

Starp citu, par tām peripērijām runājot, nāk atmiņā man viens sens gadījums,

Kādreiz ( 90 gadu sākumā ) strādāju autokapsētā, nu tad mums pagadījās viena vecā volga, ielikām reklāmā, atskrēja viens vietējais un nopirka un piekodināja, ja ir vēl kas līdzīgs, tad lai obligāti zvana. Tālāk tuvākos divus menešus mūsu autokapsētas vismaz 20% peļņas sastādija viņa pirkumi, jo mēs meklējam visādus lūžņus, sapuvušas volgas, žiguļus un vecos zazus, kurus visus Viņš atskrēja un uzreiz nopirka.. līdz brīdim kad mūsu šrotā neieradās piekusuša izskata sieviete ar diviem bērniem pie rokas, vienu ratiņos un ceturto, cik nojautu, vēderā un paprasīja..

"vai man nomesties uz ceļiem, lai jūs manam vīram nepārdotu vairāk nevienu volgu?"

mums mājās nav ko ēst un visas labakās mantas jau sen ir lombardā...

 

nu tad manuprāt.. var jau fanot, bet tiešām ir jāzin mērs... :)

Labots - Sviestc
Link to comment
Share on other sites

mmm... Katram ir savs fetišs :)

(anekdote Laba). Visu vajag ar mēru.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Labi, nenoturējos. Uzrakstīšu.

Vai Jūs kaut reizi esat iedomājušies, aizdomājušies, kāpēc Jūsu vinils sprakšķ, knakšķ, ir netīrs?

Kāpēc nupat Elkorā vai eBajā vai Upē par bargu naudu nopirktais vinils pēc mēneša ir kļuvis par tipisku "hipsteru vinilu", bet mans 1982 gada BUGGLES "Plastic Age" joprojām skan kā jauns?

Piemērs: paņemam no laukiem atvestu Smokie Melodijas 1981. gadā spiestu, izvelkam no konverta, pļekš uz atskaņotāja, ar birsti pārlaižam kā nebūt pāri un uz priekšu. Kad beidzas pirmā puse, apgriežam otrādi, nopukojamies, ka otra puse arī netīra, nobraucam ar birsti, pēc noklausīšanās iestumjam atpakaļ konvertā (papīra, polietilēna, sliktākajā gadījumā tāpat pliku iekš Outer sleeve jeb jacket) un ņemam nākošo plati. Jauno, no Elkora. Un kāpēc, jūsuprāt šai jaunajai platei B puse ir netīra?

 

Tāpēc ka neviens nekad (NEKAD!!!!) nepiemin to, ka slipmatu vajag tīrīt!!!

Katru reizi, uzliekot plati, jūs to uzmetat ar netīro pusi uz slipmata, notīrat tikai spēlējamo pusi. Un tā tā draza tur krājas, un pārnesas no viena diska uz nākošo. Un maitā jaunos diskus.

 

Tāpēc slipmatu vajag tīrīt ar mitru lupatiņu katru dienu pirms (un vēlams arī pēc) klausīšanās. Ne jau mazgāt, bet ar mitru lupatiņu viegli pāriet pāri.

 

Otrkārt, es plati izņemot no konverta, sākumā B pusi notīru viegli uz riņķi ar lupatiņu, tad tikai lieku uz slipmata un tīru A pusi. Karbona birste notīrīs cepumu drupačas, bet karbona birste netīra putekļus un taukus. Otriem paredzēta mitrā, destilēta ūdens un izopropilspirta šķiduma lietošana, bet putekļus ir jātīra ar mikrošķiedras lupatu, vai, vislabāk, ar to AudioTechnica tīrāmo suku, linku uz kuru biju reiz ielicis. To lietoju gan es, gan Osscar, labākas ierīces atputekļošanai nav.

Pašās beigās plati ieteicams oriģinālā papīra vāka vietā (kurš tomēr ir abrazīvs, plūksnojas un putekļojas jau pats, kā nekā papīrs) ielikt plati speciālajā lavsāna antistatiskajā iekšējā vāciņā - es lietoju MFSL un Nagaoka, bet var arī HAMA tajā pat Elkorā. Šajā maisā plate neelektrizēs un neraus klāt papildus putekļus.

Tā kopjot, jums vinils nesprakšķot kalpos 20-30 un vairāk gadus.

 

Protams, ja vēlme ir ar šrr trrr knikt knakt piedevu tēllot ahūno hipsteri un aizbildināties, ka "tā ir īstā vinila skaņa"... nu ne krāna tā NAV vinila skaņa. Saudzīgi kopts vinils uz laba špīlera ar labu galvu skan bez visas šīs hipsteru atribūtikas.

 

Es vēl aizmirsu pieminēt adatas kopšanu ! :-)

Labots - Tornis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Torni,gaidam курс молодого бойца par adatas kopšanu...pats lidz tam vel neesmu nonacis/izaudzis,bet jāsāk jau bus...

 

P.S. un ja pareizi sapratu sprakshtus/cherkstonu var nonemt ar zerostatu?

Link to comment
Share on other sites

Kādu tur vēl kursu - vajag šitādu:

http://www.discomania.lv/item.php?id=483

Vai - vēl labāk šo komplektu:

http://www.discomania.lv/item.php?id=5300

 

Pudelītē ir kaut kāds šķidrums un birstīte - laiku pa laikam ar to birstīti notīram adatu. viss.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Joki paliek joki, bet bez kārtīgas adatu, atskaņotāja un arī skaņuplašu izvēles un uzpasēšanas kvalitatīvu skaņu nedabūt.

Vienīgi katram ir savas iespējas un savas prasības. Jāmeklē saprātīgs kompromiss starp vēlmēm un iespējām... :shok:

 

Par adatas tīrīšanu- interesanti, vai es tai adatai ko nodaru pāri, tīrot ar parasto spirtu? :beee:

Birstīte adatas tīrīšanai gan ir speciāla- ar īpaši biežu sarojumu- dabūju no Ebay kopā ar vienu no atskaņotājiem.

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Adatu tīrīt ieteicams pie ieslēgta pastiprinātāja, tā labi dzirdams, vai nenomaitā kaut ko. Birste slapja, kustības virziens - galvas-tonarma garenvirzienā, tīrīt tikai velkot "uz sevi", citādi adatu no turētāja kājas viegli var nolauzt. Galvai un tonarmam jābūt nofiksētai turētājā, lai trīcošās roķeles nepaklūp, ja šie tur brīvi šlankāsies :)

Link to comment
Share on other sites

Es parasti noņemu galvu kopā ar headshell un tad tīru. Tā parocīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Partyman, plate čerkst dēļ statiskās elektrības (ir redzēti aparāti, kuri līdzīgi birstei šļūc pa plati, pie tam ir ar drāti iezemēti pie radiatora vai zemes vada rozetē). To labo ar mitru gaisu istabā, tīrīšanu ar mitru birsti un Zerostat pielietošanu. Tā pat nav sprakšķēšana bet dzirksteļošana. Pilnīgā tumsā labi izdodas novērot - ziemā, kad labi sakurināts, sauss gaiss istabā.

Tad ir lielie mehāniskie knikšķi, kas rodas no lielajiem skrāpējumiem - adata šķērsām pāri platei vai vēl kas.

Un vissliktākais ir mikroplaisas un mikrodefekti - tas rodas no netīrītu plašu bružāšanas pa konvertu, kur mikroabrazīvas daļiņas iešvīkā mazas, bet daudz švīciņas. Tās dod to nepārtraukti sprakšķi un "smilti" skaņā, un faktiski nav likvidējamas, ja nu vienīgi izmazgājot ar ultraskaņu un tad spēlējot slapju plati ar mazmazmazliet glicerīna piejaukumu, bet tikai vienu reizi :D

Link to comment
Share on other sites

(par adatinas tirishanu)Vai ar sho shkidrumu un birsti nevar veikt ieprieksh minetas darbibas?

Reloop-Record-CD-Cleaner-MK2.jpg

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

Domāju ka var izmantot parastu pacietu otiņu un kādu no spirtotiem šķidrumiem.

Link to comment
Share on other sites

un kādu no spirtotiem šķidrumiem.

...piem.Russian Standard?

post-92452-0-76246800-1352224866_thumb.jpg

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

...vai Jūs kaut reizi esat iedomājušies, aizdomājušies, kāpēc Jūsu vinils sprakšķ, knakšķ, ir netīrs?

 

*** Un kāpēc, jūsuprāt šai jaunajai platei B puse ir netīra? Tāpēc ka neviens nekad (NEKAD!!!!) nepiemin to, ka slipmatu vajag tīrīt!!!

Katru reizi, uzliekot plati, jūs to uzmetat ar netīro pusi uz slipmata, notīrat tikai spēlējamo pusi. Un tā tā draza tur krājas, un pārnesas no viena diska uz nākošo un maitā jaunos diskus.

***Tāpēc slipmatu vajag tīrīt ar mitru lupatiņu katru dienu pirms (un vēlams arī pēc) klausīšanās. Ne jau mazgāt, bet ar mitru lupatiņu viegli pāriet pāri.

*** Karbona birste notīrīs cepumu drupačas, bet karbona birste netīra putekļus un taukus. Otriem paredzēta mitrā, destilēta ūdens un izopropilspirta šķiduma lietošana, bet putekļus ir jātīra ar mikrošķiedras lupatu...

 

:sorry:Tornim švaks omiņš bijis rakstot šo tekstiņu:

Tiem - kas jau krāmējas ar un ap Vinilldiskiem, lielākoties ir skaidra bilde un izprot lietas būtību par processu no fizikas viedokļa..

1. Demfer_matracis....no kāda materiāla šamajam ir jābūt - lai viš atņemtu to puteklīti no Vinilldiska!!!

2. Tikai mans viedoklis - ar mikro šķiedras lupatīņu labāk OPtiku spodrināt, netuvoties Vinilldiskam, tādam nolūkam ir spesiālas birstītes.

3. UN par mitrināšanu - mitrina tikai TĪRU no putekļiem Vinilldiska ripuli, citādi putekļi laika gaitā iesēzas skaņas celiņa iekšējā gropē un tas jau ir OČEŅ niharošho.

4. Pats svarīgākais moments: Vinillu nokauj celtniecības materiālu putekļi, kurus nevajag sadzīvot un ar kuriem ir grūš cīnīties !!!

 

IR ar papildus montējami tonarmi Vinilldisku mitrināšanai: labi noder, kad ir vēlēšanas Vinilldiska kopiju iedzīt kādā no Audio formāta nesējā ( lenta, audio_kasete, CD_Audio ripulis )

post-63199-0-00670600-1353592341_thumb.jpg

Labots - Vitalii
Link to comment
Share on other sites

Vitālij, labākajai, pēc manām domām, vinila birstei no AudioTechnica apakšā kā reizi ir mikrošķiedras slaukāmā virsma, ar noteiktu virzienu pie tam.

 

post-81709-0-96417300-1353592841_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu kā tad - te reti kuram vinila aparāts ar galvu ir tajā summā - tagad pirks tīrītāju pa 300 ls :D

Link to comment
Share on other sites

Nopirku pagājšnedēļ Knosti disco-antistat vannu ar birsti par 20 EUR apmēram ēLīcī. Okkinokki un nittigritti manuprāt ir pilnīgi nevajadzīgas lietas. Ja nu pērk kaut ko sarežģītāku par Knosti, tad jāpērk ir ar ultraskaņu. Tas ir vienīgais veids, kā visu sūdu dabūt no gropēm laukā.

 

PS Var lēti dabūt divus WEGA direct drive aparātus - PSS-200P - viens ideālā kārtībā, tikai vāks puspulēts :) pa 45 Ls, otrs tehniski pilnīgā kārtībā, bet korpuss apskrāpēts, vāks salauzts, bez eņģēm - pa 25Ls. Pirmajam oriģinālā AT galva, oriģinālā adata, praktiski jauna (~ 50 stundas), otrajam AT galva un jauna erzatsnadel no WilliamThakker.

 

Aparāti - direct drive, pusautomāti (auto stop & return), 33/45, stroboskops. SME headshells, MM galvas AT91.

 

Ja kādu interesē, PM.

 

post-81709-0-25586800-1353842546_thumb.jpg

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiciens!

Manam atskaņotājam ir nolauzta kātridža adatiņa. Zinu, kad jāsūta no e-bay un no Vācijas visdrīzāk, bet neko nesaprotu vāciski, un nezinu kā ātrast.

Tālāk vai man jāmaina ir viss kārtridžs vai varu mainīt tikai stylus?

Lūdzu palīdziet iedodiet kādu linku vai kā meklēt lai zinātu, kad derēs. Nevaig nekādu kruto, līdzīgu šim vai augstāku.

Atskaņotājs: Technics SL-BD3

Kārtridžs: Pioneer 295T

 

https://www.dropbox.com/s/tcakambfc1ggxx7/2012-12-07%2016.49.30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja nesaproti vāciski, ir google translate. Es lieku tulkošanu no DE uz ENG, tad tulko puslīdz pieņemami, ideju saprast var. Uz LV tulko krietni sūdīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Labrītt! :)

Man te sacēlās viens jautājums..

Pieslēdzot Aiwa 80 gada ražojuma vinila atskaņotāju pie šāda lūk Radiotehnikas pastiprinātāja

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/blocks/rtu101.htm

nav skaņas, ir, bet nu knapi sadzirdama,

iepriekš klausījos mūsdienu "plastmasnieka" vinila atskaņotāju, lētā gala "noname" , ar to bija viss o.k.

Cik saprotu, tad tajā Radiotehnikas pastiprinātājā nav priekšpastiprinātāja, kurš savukārt bija "noname" atskaņotājā, bet tajā Aiwā nav,

vai arī man tajā Raditehnikā ir kaut kas nobiris?

 

Lai gan, par to priekšpastiprinātāju runājot, kā tad šamais komplekts strādājā, kas skaitās orģināls

http://www.radiopagajiba.lv/RRR/blocks/rt101.htm

 

vai arī šis ,Radiotehnikas plašu atskaņotājs arī jau bija ar iebūvētu priekšpastiprinātāju?

 

 

Eh... neko nesaprotu.... :sorry::resent:

Link to comment
Share on other sites

AIWAI preampa nav. RRR pastiprinātājā preampam ir jābūt, spriežot pēc ЗС-М marķējuma uz paneļa, tur tajā ieejā arī tā AIWA jāsprauž.

Link to comment
Share on other sites

Nepareizi DIN vadi savienoti, visdrīzāk.

Aiwa 80 kas Tev laukā nāk? - visdrīzāk "tulpītes", kā pāreju uz DIN veidoji?

 

DIN ir 5 izvadi - augšējais (vidējais) ir masa + ekrāns. Tālāk gar sāniem katrā pusē paliek pa 2 kanāliem, visdrīzāk Tev no labās puses jāpārlodē uz kreiso, vai otrādi.

Nelodē pastiprinātājā, bet gan vada pievadā.

Link to comment
Share on other sites

Nu man jau bija vads, ar kuru vienoju pirms tam to mūsdienu "noname" plašu atskaņotāju, viens gals divas "tulpītes" otrā vecais apaļais "pieckāju" (Radiotehnikas galā) tā kā Aiwai pašai jau nāk ārā vads ar 2 "tulpītēm" tad šis abas saslēdzu ar pārejām ar vecā vada "tulpītēm"...

ka tad tā var būt, ka no iepriekšējā atskaņotāja din vadi bija pareizi, bet Aiwai neder?

:SOH:

 

Tad sanāk, ka ir iespējams, ka tajā 5 kāju DIN (tad tā saucās tas padlaiku lielais apaļais?) savienojumā piemēram labā pusē lodējot abus kanālus, signāls iet caur priekšpastūzi, bet lodējot kreisā neiet caur to? Nu vai otrādi....?

Link to comment
Share on other sites

Tu paskaties uz aizmugures paneļa, ko Tev tas "noname" dod laukā - vēl vienkāršāk ir apskatīties, kur Tu to 5 kāju štekeri spraudi pastiprinātājā :)

Ja kādā universālajā ieejā (vai magnetafona, tunera utt) - tad "noname" atskaņotājam ir bijis iebūvētais pastiprinātājs (pre-amps).

 

Aiwa noteikti pre-amps nav (100% pārliecību gan nesniedzu) - tad Tev viņa izeja ir jāsprauž šajā Y-101 ieejā = ЗС-М.

Tālāk jau var skatīties, ja vēl nekas neskan.

 

Turpmākie risinājumi - DIN kreisā/vai labā puse kanāliem (slinks, neskatījos shēmā. principā Radiopagājībā viņas visas ir).

Aiwa ir nosprādzis.

Y-101 pre-amps ir nosprādzis, ja "noname" ir iebūvēts pre-amps.

utt.

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

O.K.

Skatīšos tālāk, kas un kā....

Paldies par Padomiem.

 

Heurēka! Izdevās!

Pārlodēju kanālu ieejas vadus no vienas uz otru pusi un pārliku no AUX ieejas uz PHONO ( tas pats 3C-M vien ir, jo mana Radiotehnika ir eksporta variants, visi uzraksti angliski) un viss aizgāja. IR skaņa!Vel reiz paldies Tornim,Melvinam un protams arī Long John, trešajam par telefon konsultāciju.

Link to comment
Share on other sites

imaginaryenemy

Sveiciens visiem! Esmu nolēmis pievienoties vinila pasaulei ar Pro-ject Debut Carbon aparātu. Interesē ,ko jūs ieteiktu par pre ampu ( vai arī visu ampu ) uz max 100 ls ? Vai ir kas zināms par šitādu kantori - http://goodsound.lv/ . Nedaudz bail man to lietoto tehniku pirkt , īpaši no ebay, jo galīgi nav nekādu zināšanu konkrētā jomā. Esiet iecietīgi pret jauniņo ;)

Link to comment
Share on other sites

Grūti pateikt kaut ko par to kantori, cenas arī neredz.

Pastiprinātāji man šādi tādi arī ir piedāvājumā - skat. linku parakstā.

Link to comment
Share on other sites

imaginaryenemy

Bildes es paskatījos, bet vienīgais kritērijs, pēc kura varu kaut ko izvēlēties šobrīd , ir " šitas ir smukāks par to otru" . Varbūt kādi ieteikumi ?

Link to comment
Share on other sites

Vel jau vera janem kadas skandas sleksi pie pastiprinataja.No Tava ieprieksh piemineta saita labakais piedavajums,manuprat, ir Sansui AU-X417R

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

Goodsound ir tāds pat "kantoris" kā es un Ivo :)

PM jau uzrakstīju. Jāsaprot, kas tam Pro Ject par galvu virsū, ko klausīsies, cik lielā telpā, un vai skandas jau ir.

Link to comment
Share on other sites

DIN ir 5 izvadi - augšējais (vidējais) ir masa + ekrāns. Tālāk gar sāniem katrā pusē paliek pa 2 kanāliem, visdrīzāk Tev no labās puses jāpārlodē uz kreiso, vai otrādi. Nelodē pastiprinātājā, bet gan vada pievadā.

 

Aha, ( DIN - ar stekeri ОНЦ 1-5 ) 2-1/4...trakts atskaņošanai un 2-3/5 - tikai un vienīgi pie audio_signāla ieraksta.

nekā tur sarežģita naf.

Tikai tai RRR_Radiotehnika-101 Vinilla preamts tāds struntiks vien ir: labi šam gadijumam der RRR_Radiotehnica UP-001 ... ja labi grib - var MC galvu piekarināt ar nelielu piepūli.

ja preamps ir kārtībā - signals iet cauri, tātad strādā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

imho labs aparāts. pilna automātika  + kvarcs. Laikam no sony augstā "gala". Viss atkarīgs pa kādām naudām un kāda galva virsū....

Link to comment
Share on other sites

The PS-LX5 is a direct drive, quartz locked turntable that is fully automatic.  It uses an aluminum light weight tone arm.

 

Pēc šī teksta spriežot - labs aparāts.

Link to comment
Share on other sites

Aparāts labs, jau, protams, 80tie gadi, svarā no vieglajiem, bet paklausīties pa reizei vinilu nav ne vainas. Viena bēda tikai - galva nav maināma. Ar to XL150 vai XL200 ir jādzīvo. Jaunas adatas dabūt var, ~ 10Ls robežās. Man dizains tīri labi patīk. Nu, protams, mani Technics SL-1500 un WEGA JPS-350P smukāki :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...