Jump to content

Sals kniebj / Karstums cepina


Bastjens
 Share

Recommended Posts

Pirms 16 minūtēm , osscar teica:

Cik tad ir tas ledus..reti

Man gribētos teikt otrādi.. cik tad ir tās kupenas.. reti 😁

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Daiļais teica:

Ziemas riepai jau nu kā minimums ir jābūt kantītei sānos

Tā runā… testos gan ne vienmēr uzvar skandināvu tipa ar kantīti…

mana nu jau 6 gadu favorīta riepa ir:

image.jpeg.e4bf3532ba9c7908328f16fc58c1294f.jpeg
 

viena no cietākajām skandināvu tipa mīkstajām riepām, bet kopumā izcila ;) 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Rīgā satiksme šajās dienās būtu daud raitāka, ja ofisos sēdētāji paliktu mājās un strādātu attālināti. Ko viņi jau pa šiem diviem gadiem ir labi iemācījušies darīt. 
 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

drīzāk tās ir vasarenes ar maega rupju ptrotektoru

 

Es šajā apgalvojumā saskatu problēmu. Gumijas cietībai ir nozīme. M+S kā likums ir pa cietu priekš mīnus grādiem. Jā, protektors rok, bet lameles nelocās un neiekrampējās ledū vai pieblietētā sniegā.

No budžeta klases vienmēr ziemā esmu licis vai nu Kleber Krisalp vai Maxxis Arctic Trekker. Un ne vairāk par 3 sezonām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , msp teica:

M+S kā likums ir pa cietu priekš mīnus grādiem

Es šajā apgalvojumā saskatu fundamentālu problēmu. Uzraksts M+S ir uz visām ziemai paredzētām riepām. Pat radžotajām. Tad kas tur īsti ir par cietu, un kurš ir tas likums?

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Sacentīsimies pārgudrībā?

Ok, lai būtu MS uz visām riepām. Vissezonas ir tas formulējums, kas Tev īpaši varētu patikt. Ja traktora protektoru taisītu no tā paša sastāva, kā ziemas riepas, tad +30 grādos baigi ar tām nepabrauktu, ja vien nav īpašs fetišs uz ļodzīgu dinamiku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Uzraksts M+S ir uz visām ziemai paredzētām riepām. Pat radžotajām. Tad kas tur īsti ir par cietu, un kurš ir tas likums?

M + S nozīmē mud + snow…

Ziemas riepas, kas atļautas lietot LV ir:

- radžotās - skandināvu tipa…

- skandināvu tipa ziemas (lameļu)…

- centrāleiropas ziemas riepas…

- vissezonas riepas

visām šīm virsū ir jābūt M+S

 

LV reāli lietot vajadzētu pirmos 3 variantus. Centrāleiropas ziemenes vairāk pilsētai, piepilsētai…

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , e = d teica:

Uzraksts M+S ir uz visām ziemai paredzētām riepām.

Viens šoferis kaut kad man teica tā - pie mums tīrās ziemas riepas, bez uzraksta M+S nemaz neieved.

Link to comment
Share on other sites

nevajadzētu sala profilu par riepu tēmu pārvērst. imho katrs brauc ar to as viņam vislabāk der un miers, ja kādam patīk gumijas satāvu baudīt, taustī - lai tā dara, mani tas neuztrauc.  Man vasarenes arī neder, jo kāpās smiltīs ar tām nav ko iesākt..vai slapjā zālē...

Katram savs un viss. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, osscar teica:

 ja kādam patīk gumijas satāvu baudīt, taustī

Laizīt, gremot...

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Yeah... kaut kā neatceros tik ziemīgu decembra sākumu... varbūt bērnībā, bet tad bija cits laika ritējums un skats uz dzīvi...

Janvārī/februārī, kad mums iepriekšējā ziema bija, nācās iepirkt lāpstu kāda bija, jo visas lētās bija izpirktas... nevarēju iedomāties, ka jau novembra beigās vicināšu šamējo... 😄 un jā, tagad reizi dienā jāšķūrē, lol...

Ar ziemenēm arī so so šogad... 6-tā vai 7-tā sezona un protektors pa minimālo atļauto... baigi negribējās pirkt jaunas...

no vienas puses labi, ka nepirku, jo nākamajā dienā pēc maiņas, vienu no ziemenēm sagraizīju pret kaut ko tā, ka nelabojama... tagad viena aizmugurējā pirkta tālajā 2008-tajā... :mrgreen2:

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

Un galvenais lai nebūtu vecas. Ir bijusi kādus desmit gadus atpakaļ, kad bija laikam sesto sezonu. Nu protektors pa pirmo, bet uzvedās kā gandrīz vasaras. Gumija bija palikusi cieta. Pirmajās sezonās nebija problēmu. Es neieteiktu pirkt lietotas ziemenes, lai cik nebūtu labs protektors. Laikam gan var, pēc marķējuma atšifrēt kura gada?

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , Betmenis teica:

pagudro uzstādītie plastmasas stabiņi un betona mēsli

tavos laukos arī RDSD pie šprices ticis? Izsaku līdzjūtību.

Uz Rīgu tak tu nebraucot.

Pirms 7 minūtēm , Athlons teica:

tagad viena aizmugurējā pirkta tālajā 2008-tajā

TA neiziesi. Ja uz ceļa trāpīsi reidā, paliksi bez uzlīmes.
Nu, ja vien nav viens un tas pats modelis riepām.

Ar to 2008. gada mizu ieteiktu aizripot līdz servisam un tikt pie vēl vienas jaunas.
 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
1 stundu atpakaļ, Regisss teica:

mana nu jau 6 gadu favorīta riepa

Ceru, ka pa tiem 6 gadiem nav viens un tas pats pāris. Bet par šīm arī siltas atmiņas.
Autiņam virsū tagad Lassa Snoways 3 (nepiesieties, dabūju "mantojumā" ar auto) bik bail kustināt. Protektors labs, riepas jaunas pag gad liktas, bet netur tā, kā gribētos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , versatile teica:

Ceru, ka pa tiem 6 gadiem nav viens un tas pats pāris.

Passatam bija 6 sezonas - pavasarī vēl pārdevu… 3x Alpus izbraukāju. Bija ap 5 - 5.5 mm proķis palicis… bet nu riepa jau pacieta…

Šogad pilnīgi jaunas tādas pašas Passatam uzliku. Jāsaka gan ka agrāk bija Made in Germany, tagad Made in Poland.

Šādas riepas bija man arī uz BMW, 3 sezonas (līdz pārdevu auto). Ļoti patīk kā šie Goodyear UG ice+ uzvedas visos apstākļos… 👍

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Secināju, ka šitajā pļurā labāk tur kaut kādas pumpainās rallija stila riepas. Visas radzes un smalkās lamiles atpūšas pie -0.x.

 

Ienāca labas atsauksmes par asimetrisko kordinjāni cordiant winterdrive. Bet pirmais nevis otrais modelis. Tieši pļurai. Prais/performance izcils it sevišķi ja nav plānots braukt 10 sezonas un nodot mantojumā jaunajai paaudzei.

 

Pats uzliku 2. Modeli ar radzēm - ķipa ar domu lauki un dāmai ar jāvar pabraukt, bet nu raksts smalkāks, pļuru ārā nespiež un autiņš vienkārši peld. Pie mīnus 2x.xx°C gan jau būs pašā laikā.

 

Vēl viens secinājums - pāriešu uz 3 komplektiem. Vasara, vissezona, pilnīga ziema. Vismaz mašīnai ar ko sanāk vairāk braukt. Jo Jaunpiebalga, Rīga, Limbaži man bieži maršruti un tā vidussezona ir viltīga ar temperatūru maiņām pa reģioniem.

Labots - ImissimI
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā, man arī pakaļpiedziņas agregātam prasās radzes. Citādi pie dzelzceļa pārbrauktuves kalniņā grūti uzbraukt - stop zīme, visi stājas, nospolē ledu.

Volvo pilnpiedziņai gan viss dziļi pie kājas. Bik gan mīzīgi braukt, jo stūres pastiprinātājs elektrisks, un nav skaidras pārliecības, ka stūre paliek vieglāka - bet iet kā tanks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Regisss teica:

nav tā ka šī riepa man ļoti patiktu…

nav kaut kāda Michelin riepa gadījumā ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kaads teica:

nav kaut kāda Michelin riepa gadījumā ?

Nokian wr suv 4…

pēc šodienas tās riepas nepatīk arvien vairāk… bet manā izmērā nav daudz variantu ko izvēlēties kur nu vēl LV vispār ko dabūt… :( 2020.g. janvārī bija pavisam maz variantu :( 245/50 R19

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Betmenis teica:

Patīk/nepatīk riepa? Jūs ko,uz kurieni pasauli velkat?rozā riepas vajag,es jums saku,rozā.

Tev kā zilītim arī vajag, iespējams, rozā! ;)

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ir sabiris, daudzas vietas ir diezgan grūti izbraucamas, sētnieki liekās, ka jau nervu sabrukumu dabūjuši un runa iet par pilsētu. Laukos tagad cieņā kaimiņš kam ir traktors ar lāpstu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , AVilks teica:

Laukos tagad cieņā kaimiņš kam ir traktors ar lāpstu.

Laukos cieņā ir sniega moči un pilnpiedziņas auto ar kaut cik normālām ziemas riepām :)

Link to comment
Share on other sites

Man laukos nav pat 10cm biezs sniegs. Gribēju ar lāpstu tīrīt, konstatēju ka nav jēgas. 
Pēc stundas kaimiņš garambraucot paskatījās, ka nav iztīrīts, un izšķūrēja 😂

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Regisss teica:

Passatam bija 6 sezonas

Nu nezinu kā var 6 sezonas ar vienām ziemenēm braukt. Man ziemenēm pēc 2. sezonas protektors tuvu minimumam - tiek nobrauktas līdz galam pa vasaru.

Vienīgais izskaiadrojums, ka maz tiek braukts.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , xp teica:

Vienīgais izskaiadrojums, ka maz tiek braukts.

Janvārī būs 6 pilni gadi autiņam un būs arī 100k noskrējiens… nu vai 99k km… 16.5k km gadā… un kā jau minēju - ar iepriekšējām riepās 3 reizes uz Alpiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Runājot par riepām. Šogad izdomāju [pirmo reizi mūžā] paeksperimentēt ar vissezonas riepām (GOODYEAR VECTOR 4SEASONS GEN 3 91V).  Uzliku pavasarī. No ceļa malā piešķūrētas / piesnigušas kupenas tiek ārā labāk nekā kaut kādas (modeli neatceros) Dunlop ziemenes kā arī pa šī brīža piesnigušām Rīgas ielām iet pārliecinoši. Vasarā arī viss mega stabili - lietū vai saulē. Esmu patīkami pārsteigts. Kaut kā līdz šim ar aizspriedumiem skatījos uz vissezonas riepām.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , xp teica:

Nu nezinu kā var 6 sezonas ar vienām ziemenēm braukt. Man ziemenēm pēc 2. sezonas protektors tuvu minimumam - tiek nobrauktas līdz galam pa vasaru.

Vienīgais izskaiadrojums, ka maz tiek braukts.

Es arī nobraucu 5 gadus ar vienām ziemenēm, nobraukums līdzīgs kā @Regisss , ap 15k km gadā, uz ziemenēm 5 mēneši  gadā apmēram. Skandināvu mīkstā riepa, sākuma protektors 10mm, beigas ap 5.5mm, gumija pēc 5 gadiem tāpat mīkstāka nekā jaunai centrāleiropas tipa ziemenei.

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos pa logu - sniega noteikti ir vairāk kā vasarā un vairāk kā ierasti ziemā. Pārbaudi savas webkameras uzstādījumus - varbūt pārraida kādu ierakstu vai bildi no Līgo. Vai otrs variants - neizplati fake news!

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Laikaziņas saka ka tūliņ būs plūdi un pavasaris, ķipa ja gribi šoziem slēpot, tad fiksi.

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, man ir ap 30k gadā un pa šoseju - tad varbūt tā sanāk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Betmenis teica:

ierastā ziema?

Nu ko tu tirs atkal? Pāris ziemas siltākas pa vidu ieraudzījis jau auro ka klimats karst uz nēģeri jau dzimst..

Link to comment
Share on other sites

 Atceros, bērnībā ar zirgu kamanās -20 grādos braucu uz skolu cauri snieputenim, pa lauku, jo ceļu nevarēja saredzēt. Tās lūk bija ziemas.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , base7 teica:

Atceros, bērnībā ar zirgu kamanās -20 grādos braucu uz skolu cauri snieputenim

Tāpēc arī visi vaimanā, ka redz, toreiz ziemas bija žostkās, tiri piri.

Nē, ziemas bija tādas pašas, tikai ērtības ir mainījušās, un to ka braucot kamanās tev putenī viss purns izsala, to tu mūžam atcerēsies. Bet tagad braucot siltā komfortablā auto, un ģērbjoties siltā kvalitatīvā apģērbā ziema vairs nav problēma, un īsti jūtama..

Tas pats ar sniegu. Tagad tehnikas visu iztīra. Ja būtu kā senāk, kad tādu iespēju nebija, arī viss būtu aizputināts un ceļus neviens neredzētu.

Link to comment
Share on other sites

50-to gadu ziemas mazāk atceros.🙂 Bet ''īstās ziemas'' beidzās 60-tajos, kad Alūksnes pusē, tikai uz vienu Jauno gadu sniega nebija. Vēlāk jau viss palika šķidrāks, gan ziemas nereti bez sniega, gan vasaras bez kārtīgiem pērkona negaisiem.

Link to comment
Share on other sites

Ziemas atceros līdz ~90to gadu vidum. Liepājā bij reāli ziemās jārokas ārā no mājām.

Beidzās tas viss ap ~2000, jo tieši, šķiet, 2000? jaunā gadā lija lietus.

Un tad jau pošlo poehalo.

Link to comment
Share on other sites

Nu katrs spriež pēc sevis piedzīvotā. Nu varu piekrist, ka pēc  2000. gada tiešam kopumā ziemas siltākas, mazāk sniega...

Link to comment
Share on other sites

Nu gan jums īsa atmiņa. Tīri labi atceros 78-79 gada ziemu kad bija līdz -42 un  arī riktīgi sniegotas ziemas ne pārāk sen. Vai tik nebija 2013 gads , kad sniegs stāvēja līdz aprīļa vidum , bet tad bija konkrēti plūdi. Dabā tomēr nevar skatīties ka vienu gadu silts, nu ir viss savādāk.  Tomēr atkārtojās cikli. Starp citu cik zinu , ledus laikmeti arī ir bijuši vairāki. Arī siltuma periodi, kad ''Antarktīdā auga palmas''. Interesanti kas tad bija vainīgs, ka tāda sasilšana? Nedaudz ''nobuksēs'' Golfa straume un būs klāt nākošas ledus laikmets.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Starp citu vai jūs ievērojāt mirkli kad politiķu runās "Globālā sasilšana"  tikai nomainīta uz "klimata pārmaiņām"  ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...