Jump to content

Sals kniebj / Karstums cepina


Bastjens
 Share

Recommended Posts

Gan jau ka zini, bet ja nu kas - izņem bačas, tad ieliec bāzē un tikai pēc kādām 15s āra sensorā un gaidi. Būtiska ir secība.

Link to comment
Share on other sites

šodien  izbaudīju ziemas priekus - super laiciņš, saulīt un -15 no rīta ( rīt gan jau + sola..)

Dūņezerā ledus labs +- 15cm. pa virsu biku sniegs, cope švaka - labi ka bija slidas līdzi - izslidojos uz nebēdu :D

 

skaista mums tā daba:

IMG-20211209-113742.jpg

 

 

IMG-20211209-103711.jpg

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

2021.12.8. , 09:51, Racer teica:

Gan jau ka zini, bet ja nu kas - izņem bačas, tad ieliec bāzē un tikai pēc kādām 15s āra sensorā un gaidi. Būtiska ir secība.

 

2021.12.8. , 10:02, ggg97 teica:

Tiem verķiem ir vairāki sakaru kanāli, tie nav nejauši saspaidīti, nomainīti?

 

Nav jau tā, ka pirmo gadu to iekārtu lietoju. Lietošanā apmēram no 2009.gada. Laikam jau laika zobs pie vainas būs. :)

Labots - kaads
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man oregon arī reizēm gļuko..spaidu reset pogu..pamainu kanālus..aiziet pēc tam

Link to comment
Share on other sites

Man bij jautri - no rīta braucu uz darbu. Man 4-gadīgas zviedru Hakapelittas navarkas, kuras biju izlēmis rīt mainīt, jo tādas ļoganas - biju jau sarunājis piebraukt pēc darba servisā un sarunāt ko un kā. No Klijānu ielas pāri Brasas tilta sliedēm uz Upes ielu un kaut kas sāka grabēt, piestāju - riepa nobortējusies priekšā labajā pusē. Pacēlu uz domkrata, uzbortēt ar kompresoru, protams, ir bezecerīgi. Domāju uzlikt cīsiņu "zapasku", tā pieskrūvēta bagāžniekā ar skrūvi un nekad nav lietota. Štrumi nebij līdz, atskrūvēt neizdevās. :D Nosalu, pārbesījos un domāju ko darīt, tjip saukt SOS servisu utt. Tad uzzvanīju savam servisam Jassam, džeks teica, lai atsūtu koordinātes Waze un sēžu un sildos mašīnā. Pēc 20 min bij klāt ar disku ar tāda paša izmēra riepu un aķa pistoli. 5 min laikā pārskrūvēja un es braucu tālāk. Rīt riepas būs piegādātas un nomainīšu - nav labi ar dažādām riepām ilgi braukt īstai pilnpiedziņai. Onkuls Mērfijs neguļ, labi, ka uz laukiem neaizbraucu. :D

 

Par tēmu - vakarā atbraucu mājās, paskatījos prognozi un izdomāju mājelei jumtu notīrīt, lai nav pigoru, 1,5h stunda fiziska darba un oma atgriezās. Vienīgi nebij nekādu drošinošo striķu tāpēc tā uzmanīgi, kādu pusmetru no malas palika kādi 5 cm sniega. 

Link to comment
Share on other sites

man arī pēc disku krāsošanas AT škas biku līki uzmontētas un dažas mīnusos laiž biku...braucu pa Dienvidnieku vakar - viens māj - tev mīkstais aizmugurē ( AT škai reāli nejūt mīksto ja nav pilnīgs pipec..ja uz diska brauc tad jūt ka ne tā, bet  .0,5 bar nejūt vispār) ...neko nometu stāvvietā - piepumpēju ar kompresoru un braucu tālāk... tas galvenais mīnus augsta borta AT škām...ka vispār nejūt kāds viņām spiediens...un uz aci ar tikai redz kad galīgi  zero

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Racer teica:

nav labi ar dažādām riepām ilgi braukt īstai pilnpiedziņai.

mercedes benz g klasse?

Labots - Müller
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bāc, man arī viena aizmugurējā laiž nost, bet nu čeks ir, rīt braukšu, lai skatās, nav baigi, bet 3 dienās tik viena atmosfēra, vecajām spiedienu turēja, tā kā disks nevarētu būt traumēts, lai skatās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

Kāpi uz jumta, lai to notīrītu?

Jepp, ar garajām trepēm no otrā stāva āra terases - bik štjromīgi bij, laikam vajadzēja ieraut, lai būtu drošāk. :D 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

Jepp, ar garajām trepēm no otrā stāva āra terases

Testamentu pirms darba uzrakstīji?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Racer teica:

Jepp, ar garajām trepēm no otrā stāva āra terases - bik štjromīgi bij, laikam vajadzēja ieraut, lai būtu drošāk. :D 

Tu tā katru ziemu izklaidējies? Jebšu izdomāji pamēģināt, kā tas ir?

Nēnu es uz jumta parasti arī esmu bez drošības striķiem :D Bet sniegu tīrīt no augšas pagaidām nav ienācis prātā. Drīzāk ir doma kaut kad nākotnē tikt pie šāda verķa - http://xtarh.com/pic/picr__18080.jpg.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

ir doma kaut kad nākotnē tikt pie šāda verķa

Kas tas ir? Lai bērniem Tevi vieglāk uz mežu aizvilkt un no kraujas nolaist vecumdienās? 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Da nu, man netālu Līvānenes dzīvo onkelīts kas katru gadu tīra skursteni, vienkārši uz tā stāvot, man, tikai paskatoties, paliek slikti, jo piemīt bailes no augstuma, atrašanās šaurā telpā, lidošanas un ūdens :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Racer teica:

Kas tas ir? Lai bērniem Tevi vieglāk uz mežu aizvilkt un no kraujas nolaist vecumdienās? 

https://www.youtube.com/watch?v=C64yhxL_1tY

https://www.youtube.com/watch?v=eacQwzoEztA

 

Principā "nogriež" sniegu un tas pa slidīgo plēvi nošļūc lejā. Strādāšana - no apakšas, līdz ar to nevar nokrist no jumta.

 

Ja bieza kārta, tad vēl var ko šādu mēģināt - https://www.youtube.com/watch?v=0aIR95XdFYQ

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mums uzņēmumā notiek nopietna būvniecība un šodien noskatījos kā čomi kurina kaut kādam (rīt apskatīšos intereses pēc brendu) "bezceļu pašizgāzējam" - tāda dura  ar trim tiltiem uz forvardera riepām zem kartera ugunskuru, lai ap 11:00 pielaistu un skaļi smējos. Vot, ko nozīmē, ka nav puskača. Gadus 30 atpakaļ līdzīgos laika apstākļos padomju TDT-55 bez kādām problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Jurkin, tā kādreiz bija norma aukstos rītos. Fāters man mantojumā atstāja vāciešu ātro lodlampu ar dubultgalvu, mazāk kā minūte, un tas verķis rūca, loģiski, ka laikos, kad soļera bij bāzēta uz parafīnu, un tādas ziemenes vēl nebija, savādāk dīzeli pie dzīvības nevarēja dabūt.

Vēlāk jau pamanījāmies šķaidīt ar benzīnu 1:10, bet labākais variants bija vispār neslāpēt nost :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Principā "nogriež" sniegu un tas pa slidīgo plēvi nošļūc lejā. Strādāšana - no apakšas, līdz ar to nevar nokrist no jumta.

Ok, tas bij sarkasms, bet man nevajag. Tā ir māja, kuru renovēju, rīt bračka piebrauks, otrpus korei nostāsies, uzvilkšu aprīkojumu un jamais piedrošinās. Es vecs augstkāpējs (gana daudz pa jumtiem un torņiem kāpelējis) un labi zinu ko var un ko nevar darīt augstumā. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , aoma teica:

tā kādreiz bija norma aukstos rītos

Ja nebija puskača 🤣. Mums neko nevajadzēja sildīt.

Tiesa, gan jāpiebilst, ka puskačs ir tāds personība ar raksturu - reizēm varēja raustīt līdz nelabumam, nelīdzēja nekādi krievu lamuvārdi, un tad nosolies to miskasti nodedzināt, ierauj 50 gramus siltu tēju un hops... no pusapgrieziena.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Racer teica:

labi zinu ko var un ko nevar darīt augstumā. ;) 

Zini, kāda ir visbiežāk dzirdētā frāze traumpunktā? "Es visu mūžu tā esmu darījis" ;)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

A kāpēc tāds stress? Pusmetrs sniega ir papildus siltumizolācija. Metrs sniega - vēl labāka 😁.

Link to comment
Share on other sites

Var jau būt, ka tā ir karma, bet saņēmu no vecāka kolēģa puskaču, kam vienīgais variants uzraut, bija ielikt 10 kapeikas starp kontaktiem, kad nācās tās kapeikas nodzert vai nopīpēt, bija jāiet pie kolēģiem lienēt :)

Pirms 12 minūtēm , Jurkins teica:

ka puskačs ir tāds personība ar raksturu

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

Zini, kāda ir visbiežāk dzirdētā frāze traumpunktā? "Es visu mūžu tā esmu darījis" ;)

Taisnība. Arī Darvina balvas ieguvēju pēdējas frāzes ir ko vērtas! :D 

Nesatraucies, kā jau pieminēju, jau gadiem ar to nodarbojos, apmācības ir notikušas bieži un par un pašpārliecinātību, kas ved pie paviršībām un rutīnu viss ir skaidrs. Man labs čoms un kādreizējais kolēģis no 90-iem pat savu firmu uztaisīja un apmācības izveic. Gadi 5 laikam man vairs nav apliecības, bet nu lēnām rosoties, visu var ievērot ar divkāršu uzmanību tam ko dari. ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Müller teica:

mercedes benz g klasse?

Nu lab, lab - piekrītu. :) Kad vēl autosportoju, man pēdējā īstā pilnpiedziņa bij 2000-o sākumā, kad no Tamoviča '85 kvatru nopirkām, tur bij panelī slēdzis, ar ko caur vakumšļaukām varēja salēgt starpasu diferenciāli un pakļējo tiltu sabloķēt. Pēc tam vēl  rAudi ar Torsenu, kas kaut cik bij pinpiedziņa, bet tas nu tā.

 

Es jau vairāk pukstu par tām mūsdienu it kā pilnpiedziņām, kuras atsslēdzas pie hvz cik km/h un pēc 5 min spolēšanas uzkarst un liek kaut kādu muftu atdzesēt. :D Mans Subērītis tai ziņā ir dikti tuvu īstai pilnpiedziņai. ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , binary teica:

Bet nu doma viņiem visiem vienāda - "nogriezt" sniega strēmeli un ļaut viņai nošļūkt pa plēvi.

kinda doma jau forša, bet pats līdz olām stāvi krītošajam sniegam apakšā...

manai vasarnīcai tāds stipri lēzens tas jums , turklāt ar ruberoīdu, līdz ar to īsti no tā lejā nešļūc, ja vien nav apledojis... pirms nedēļas, kad bija lielais biriens, sapratu, ka sākšu tīrīt... foto brīdī vēl turpināja snigt, bet zīmēm par pārstāšanu...

IMG_20211203_131558.thumb.jpg.3978a104d0f9235fc41e1c11d1217a56.jpg

tagad rīt vēl sākšot līt vai slapjš snigs birt, varu neuztraukties par slodzes pieaugumu... neesmu gan tik nedrošs par tām jumta kopnēm kā veicaistēvs, kas tās savulaik būvēja, bet nafig izaicināt likteni...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Athlons teica:

kinda doma jau forša, bet pats līdz olām stāvi krītošajam sniegam apakšā...

Nu nav jau jāstāv tieši zem teknēm ;)

Man varētu būt cita problēma - kātu vajag 10-12 metrus garu. Grūti iedomāties, kā ar tādu būtu manevrēt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Athlons teica:

tagad rīt vēl sākšot līt vai slapjš snigs birt

Tāpēc jau kāpu uz tā jumta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...