Jump to content

Sals kniebj / Karstums cepina


Bastjens
 Share

Recommended Posts

No rīta ap 10:00 Rīgā 4.stāva uz neaizstiklotas lodžijas pie loga bija -16. Zemes līmenī gan jau, ka visi -20 bija.

Link to comment
Share on other sites

Nja, karlsons, 2021 versija, jeb latvietis - praktiskais :D 

Link to comment
Share on other sites

rēcat rēcat, bet vietas daudz un visu var salikt ..parastajā copmaņu kastē nekam nav vietas :D

nu skaidrs , ka jūras pusēs biku siltāks...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

var salikt

kasti alus...😁

tfu, snabja, ko es te rakstu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , osscar teica:

rēcat rēcat, bet vietas daudz un visu var salikt

Un nav jānes. Tas lielākais ieguvums!

Link to comment
Share on other sites

Šodien ledu nu tāds... nav tāds spogulis kā decembra vīdū bija  Pulksteņezerā....šodien aizšāvu uz Vecdaugavu...pie reizes jūru apmeklēju....ledus labs, biku grubulis..sniegu varēja netīrīt - jo daudz nebija - pāris cm....nu izslidojāmies ok + tauta jau dīķa hoķi griež pilnā sparā. poliči garām nebrauca, no ledus nost nedzina.  Vismaz jauniešiem un sīkajiem ok laiks - labāk nekā "sēdēt" telefonos.

decembris:

IMG-20201213-115324.sized.jpg

 

 

šodien:

IMG-20210117-150321.sized.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Jautrs rīts izvērtās…

Jāved bērnus uz dārziņu. Aizeju iedarbināt auto, lai mazliet iesilst. Nelec. Akumulatoram tik kādi 5 gadi, bet nu režīms nav baigi draudzīgs, pārsvarā 5km braucieni.

Nu OK, pārliku bērna beņķi uz otru auto. Viens bērns iesēžas, tūliņ sēdināšu otru bērnu - figu, nevar viņa pusē durvis atvērt :D Nu OK, kāpa iekšā no otras puses. Labi, ka sharāns - pietiek vietas, lai izgrozītos (t.i., bērnu sprādzēju, pašam sēžot vidējā beņķī).

Jābrauc… Braucam… Nebraucam… Braucam… Velk uz vienu sānu… Izrādās - rocene vienā pusē ieķīlējusi :D Bet nu neko, pēc 5min mocībām atgāja vaļā.

Atbraucu mājās, domāju - "jāpiepīpē" un jāiedarbina otru auto.  Zem haubes pie stikla sasalis ledus. Uzmanīgi veru vaļā haubi un skatos, kā haube kustēsies - stūri spiedīsies tajā ledū vai celsies augšā. Spiežas uz leju… Nu ok, tieku vaļā no tā ledus, atveru haubi. Aizeju pie otra auto, mēģinu atvērt haubi - figu, nesanāk! :D Izmocījos tā un šitā, nu nekādi nesanāk.

 

Tagad mājās lādējas vecais akumulators, cerams, ka ar to pietiks, lai piešķiltu to auto…

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Zem haubes pie stikla sasalis ledus.

atbraucot mājās, tos vajag notīrīt, kamēr nav sasalis, arī logu slotiņas vajag pacelt

Link to comment
Share on other sites

man sencis arī šādi sajūgu nokūpināja - nepiefisksēja ka aizmugurējie rati mierā..piesaluši...es mīnusos roceni neizmantoju..tikai  šad tad padarbinu krustojumā stāvot :D  Sūdīgāk tiem kam elektroniskās...tās pašas "noraujas"

Jā durvis mēdz piesalt..galvnais nelauzt ar spēku..it kā apstrādāju ar to turtlewax zīmuli, bet tāpat baigi nepalīdz...

Link to comment
Share on other sites

Atbraucot mājās, stikls arī bez tīrīšanas ir tīrs :D

Just now, osscar teica:

Jā durvis mēdz piesalt..galvnais nelauzt ar spēku..it kā apstrādāju ar to turtlewax zīmuli, bet tāpat baigi nepalīdz...

Man ir aizdomas, ka šoreiz tur cita vaina. Kad durvis piesalst, tās vismaz mazliet pakustās. No ārpuses grūti atraut, toties no iekšpuses atstumt parasti ir viegli.

Šoreiz tās durvis vispār nekustās - vai nu slēdzene neatslēdzas līdz galam vaļā, vai arī tas atvēršanas mehāmisms "ieķīlējis", vai kas tml.

Link to comment
Share on other sites

vēl dubakā mēdz būt ka riepas nolaiž - jo iīpaši ja biku krīt spiediens riepā ...un ar tādu maļās pa sniegu - viņu sadzen  gar diska malu - stabils "mīkstais" garantēts - vakar redzēju 2  liekam ""cīsiņu". 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , binary teica:

Izrādās - rocene vienā pusē ieķīlējusi

Rocene kā suga, aukstā laikā, jāaizmirst.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

Rocene

ko darīt tiem, kam automātiskā?

Link to comment
Share on other sites

visi pa mani ņirdz, ka es ar getzu braucu, bet rocene tam nekad nav iesalusi, nekādos mīnusos... strādā perfekti jau 12+ gadus... interesanti, ko korejieši nepareizi nokopējuši?!...

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Didzis teica:

Rocene kā suga, aukstā laikā, jāaizmirst.

Ja ar trosēm viss OK, tad problēmu ziemā tikpat, cik vasarā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 4 minūtēm , binary teica:

trosēm viss OK, tad problēmu ziemā tikpat, cik vasarā.

It kā saejot mitrums iekš apvalka, kas sasalst

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , binary teica:

Jāved bērnus uz dārziņu. Aizeju iedarbināt auto, lai mazliet iesilst. Nelec. Akumulatoram tik kādi 5 gadi, bet nu režīms nav baigi draudzīgs, pārsvarā 5km braucieni.

Ir ir. ~5 gadi, un aķīts ir praktiski nokauts. Ja brauc katru dienu. Protams bij visādi brīnumu stāsti, kur 2005.gada civikam 2013? gadā nomainīju aķīti, un uz aci izskatījās dzimis līdz ar auto.

Jā un roceni noraut uz nakti, it sevišķi ziemā, patīk tev krievu ruleti spēlēt :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , binary teica:

Šoreiz tās durvis vispār nekustās - vai nu slēdzene neatslēdzas līdz galam vaļā, vai arī tas atvēršanas mehāmisms "ieķīlējis", vai kas tml.

Vagiem problēma, iesalst atslēga. Pūt ko gribi, vaļā nelec. Man Passātam arī katru ziemu, ja ir zem -10 pasažiera durvis netaisās ciet un aizmugurējās vienas vaļā. Parasti palīdz pasildīt mašīnu un tad ar dūri padrebināt apmēram ap atslēgas vietu pa kuzavu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Roceni es neatstāju pa nakti arī vasarā, ir vadīklas ierūsējušas aizmugurē, tā ka bremzi noķīlē un mājās jābrauc bez viena bremžu diska un ar spīlēm uz virzuļa. Gan jau ka gumijas bija saplaisājušas un tur jau bija sūdi un 3 dienas kempingā ar norautu roceni pielika tam punktu. 

Vienalga, spēlēt krievu ruleti negribu un roceni lietoju tikai, kad īslaicīgi jāapstājas, jāuzsāk slīpumā vai gribas ielikt to autiņu šķērsām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , ivo teica:

ko darīt tiem, kam automātiskā?

Daudziem vāģiem to automātisko var atslēgt, bet acīmredzot ne visiem.

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

arī logu slotiņas vajag pacelt

Ne visiem var pacelt, haube traucē, pats nobrīnījos. Jāmet kautkāda prakladka apakšā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Kazarms teica:

Vienalga, spēlēt krievu ruleti negribu un roceni lietoju tikai, kad īslaicīgi jāapstājas, jāuzsāk slīpumā vai gribas ielikt to autiņu šķērsām. 

OO jā, tagad ar tomātiem tādas atrakcijas vairāk nav pieejamas :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , M@R$$ teica:

Ir ir. ~5 gadi, un aķīts ir praktiski nokauts. Ja brauc katru dienu. Protams bij visādi brīnumu stāsti, kur 2005.gada civikam 2013? gadā nomainīju aķīti, un uz aci izskatījās dzimis līdz ar auto.

Jā un roceni noraut uz nakti, it sevišķi ziemā, patīk tev krievu ruleti spēlēt :)

Nu es ne pirmo gadu pie stūres sēžu ;) Arī pāris aķi ir nomainīti. 5 gadi aķim - tāds pusmūža vecums - nav vairs jauns, bet par vecu arī grūti nosaukt. Un arī ar "roceni uz nakti" ir pieredze. Ar ieķīlējušām bremzēm gan tā pieredze tāda švakāka - tas drīzāk nevis "1 no 6", bet "1 no 1000" gadījumiem (velkot paralēles ar krievu ruleti).

 

Pirms 10 minūtēm , Kazarms teica:

Vienalga, spēlēt krievu ruleti negribu un roceni lietoju tikai, kad īslaicīgi jāapstājas, jāuzsāk slīpumā vai gribas ielikt to autiņu šķērsām. 

Jāuzsāk slīpumā? Rocene? Nu… Var arī tā, jā.

 

 

----

 

oh, btw, sanāca to haubi atraut. Tagad jācer, ka stāvošs auto ir spējīgs kaut cik salādēt aķi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , binary teica:

oh, btw, sanāca to haubi atraut. Tagad jācer, ka stāvošs auto ir spējīgs kaut cik salādēt aķi.

Hehe, galvenais lai rūc otrs :) 5min un šķil!

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , binary teica:

Jāuzsāk slīpumā? Rocene? Nu… Var arī tā, jā.

Var jau arī citādi, bet šitā ērtāk, ja sajūgs tuvojas savam dzīves galam un mainīt tagad negribas, jo nezinu vai vispār to autiņu sev vēl turēšu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , ggg97 teica:

Ne visiem var pacelt, haube traucē, pats nobrīnījos.

Manam arī nevar. Vispār jau var bet tad jāatstāj slotiņas augšējā pozīcijā - manuālī aprakstīts, kā to var izdarīt. To točna var visiem, savādāk - kā slotiņas nomainīsi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , M@R$$ teica:

Hehe, galvenais lai rūc otrs :) 5min un šķil!

Piešķilt jau var, tik man gribētos, lai varētu piešķilt arī tad, kad tas otrs nebūs tuvumā :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , binary teica:

Piešķilt jau var, tik man gribētos, lai varētu piešķilt arī tad, kad tas otrs nebūs tuvumā :D

 

Nu tad būs kāds aplis pa rajonu jāizmet. Uzliec kādu albūmu un mauc :D Kad beigsies, aķis būs +/- pilns.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , alusbundza teica:

kāds sakars tur ar roceni?

Sakars tāds, ka sajūgs slīpumā bez rocenes vairāk jāslidina un negribas to darīt, ja ņem jau pie paša gala. Auto ir smags ar 1.6 benzīna nemotoru, tāpat neuzvelk, kā to darītu kkāds dīzelis.

Nu māku es visādas tur left-foot brake, ar sajūgu turēt mašīnu slīpumā, ar purnu bremzi -papēdi gāzi utt., bet elementāri pieturēt roceni un lielā slīpumā aizbraukt bez maz kā uz līdzenas vietas ir dafigā ērtāk. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

darklight

Man Leonam vienām aizmugurējām durvīm tagad tāds joks - vaļā taisās bez problēmām, bet ciet vairs aizsist nevar. Nefiksējas. Nākas aizslēgt un tad sist ciet. Kad mašīna uzsilusi, viss šancē normāli, bet nākamajā rītā jautrība sākas no jauna.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , darklight teica:

Nefiksējas. Nākas aizslēgt un tad sist ciet. Kad mašīna uzsilusi, viss šancē normāli, bet nākamajā rītā jautrība sākas no jauna.

Jap, man Passātam šis pats priekšējām pasažiera durvīm. Un katru ziemu atkārtojas. Ir mēģināts pūst atkausētājus, bet palīdz īslaicīgi. Parasti pietiek auto pasildīt un kārtīgi izklaudzināt ar dūri pa durvīm. Hz. Gan jau, ja izjauktu un visu iztīrītu kārtīgi, problēma pazustu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ggg97 teica:

Daudziem vāģiem to automātisko var atslēgt, bet acīmredzot ne visiem.

Ne visiem var pacelt, haube traucē, pats nobrīnījos. Jāmet kautkāda prakladka apakšā.

kompī vajag pārlikt slotiņas servisa režīmā, tad tās uzbrauc augšā, paliek un ir ar roku atlokāmas.

 

Bet ar to ir cita problēma - _patiešām_katru_reizi_ jāatceras tās atlikt atpakaļ pie stikla. Vienreiz neatliksi, 'automātiski' ieslēgsi tīrīšanu ar servisa režīmu un dabūsi saskrāpētu haubes malu. 

 

Līdz ar to - autiņiem, kam ir metode ar to servisa režīmu - vispār labāk nelocīt - uzšpricē de-iceri vai webasto lietot un nav ko tur nodarboties ar sentēvu 'locīšanas sportu' 

 

Labots - hero
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Ar aizsalstošām durvju atslēgām es arī katru ziemu cīnījos, kamēr noskaitos un izņēmu mehānismu ārā no durvīm, un kārtīgi izkarsēju (vairākas stundas uz radiatora, pie kura roku nevarēja turēt).

Kopš tā laika aizmirsu par durvju aizsalšanu, arī nākošajās ziemās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Runājot par slotiņām, vēl vecam civikam dažreiz slotiņas bij iesalušas ledū, un nedod dies nospiest loga tīrīšanu (vai mazgāšanu). Labā ziņa, vismaz hondām ar priekšējā loga atkausēšanu nav problēmas, nospied pogu un īsā laikā ir vaļā, jo baisi nepatīk ar logu kasāmo trīt stiklu, vasarā, kad iespīdēs saule, visas švīkas kodīs acīs...

Atceros vēl vienreiz ģēniji  servisā, kad bij baisa ziema, bij nomazgājuši auto, izdzinuši ārā... un durvis varēja lauzt vaļā. 

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Virzīšu tēmu atpakaļ.
Man aiz loga -7,6 pēc Celsija. "Ziema vēsturiski normālā/parastā" ilgi nenoturēja savas pozīcijas...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...