Jump to content

Programmēšana


kyzn
 Share

Recommended Posts

Ar ko lai sāk programmēt, tā kā darbā neesmu noslogots (matemātika neklibo :D), tad es vēlētos to brīvo laiku atvēlēt papildus zinību ieguvei, proti, vēlētos programmē, tik nezinu pa kādu svēru...

Gribētu uzprasīt no sākuma vienu jautājumu..

Kādi ir programmēšanas veidi? (WEB izstrādes lietas neņam vērā)

Ar cieņu, Toms!

Link to comment
Share on other sites

Sāc ar Pascal. Vai vēl labāk - ar meklēšanas fīču šajā foruma sadaļā. Neesi Tu pirmais, kas uzdod šo jautājumu, un man jau apnicis visu laiku stāstīt vienu un to pašu. :p

Link to comment
Share on other sites

Nu, īstenībā es gribēju zināt programmēšanas novirzienus, tad jau nākošais būtu konkretizējošāks jautājums :)

Vilx, zinu, ka tomēr ir jāizmanto visas foruma iespējas :)

Link to comment
Share on other sites

Tomēr sākšu ar Pascal valodu.

Bet nu jau līkrocim ir errors visur :p

Novilku http://www.freepascal.org/download.html šo te, (freepascal), sāku rakstīt šo rindiņas, ko jau +- zināju, bet man nekas nekompilējas.

Uses Crt;   
Var  x: Real;
begin
  ClrScr;	  
  x:=(20+70)/(3+6);
 Writeln('x=',x:8:2);
  Readln;  
end.

 

Kur vaina?

Link to comment
Share on other sites

Program TavsNosaukums;

Uses Crt;

Var x: Real;

begin

ClrScr;

x:=(20+70)/(3+6);

Writeln('x=',x:8:2);

Readln;

end.

Link to comment
Share on other sites

Lēnām sāku domāt par savu roku līkumu...

Man izmeta arā Compilation failed, pasakot, ka ";" sintekse neder. Why that?

Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

Pēc pascal iesaku VB. tur ar vebam var kodet šo to.

 

Nu progā kādu erroru met āra? jo naosaukums jau nav obligāts

uses wincrt;

var x:real;

begin

darbība

writeln('x=',x:8,3)

end.

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu tomeer labaak saakt ar Java- tam ir tiiri normaali maaciibu materiaali - JavaDocs.

Vai arii C++.

Saprotu visus kas saka ka jaasaak ar Pascal(pats esmu saacis ar to), bet tomeer mans viedoklis ir taads, ka labaak maaciities kaadu no muusdienu laika prog.valodaam. Pascalaa neviens vairs neprogrammee un izdeviigaak ir maaciities valodu kuru tu vareesi peec tam arii utilizeet.

 

Ja veelies programmeet zema liimenja programmeeshanas valodaas izmanto C(zemaaka par C++, liidzinaas paskaalam), C++, ja grib augstaakaa liimenii, tad nav ekvivalentu Javai - ar to tieshaam var izdariit gandriiz visu ko sirds veelas izmantojot neskaitaamas bibliotekas.

 

uzskates materiaali:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of...mming_languages

 

http://en.wikipedia.org/wiki/C_(programming_language)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Java_(programming_language)

Link to comment
Share on other sites

Ar pascal sākt būtu ieteicams, ja taisies tālāk pārsēsties uz delphi. Ja gribi ko nopietnāku, tad kā jau ieteica - izvēlies Java. Ja kļūsi par Java lietpratēju, tad hobijs var pārvērsties par patstāvīgu darbu, jo labiem Java programmētājiem alga nav no sliktākajām.

 

Mans ieteikums būtu vienkāršāks - met mieru Pascal, jo arī Delphi nav nekas īpašs, ja gribi tā pa nopietnam, tad izvēlies Java. Un lai izprastu algoritmus, ciklus un visu pārējo, rīkojies vienkāršāk - atver MS Excel, aizej uz Tools->Macros->VB Editor un atrod kādu labu iesācēju tutoriāli googlē par VB skriptiem. Izpratīsi algoritmus un visu pārējo - varēsi ķerties pie kā labāka :)

Link to comment
Share on other sites

Reizēm kļūda ir nevis tajā rindiņā, kurā norāda kompilators, bet gan iepriekšējā rindiņā (vai pat vēl dažas rindiņas augstāk). Tā arī šajā gadījumā - esi aizmirsis semikolu pirmās rindiņas galā...

 

P.S. Es tomēr joprojām uzskatu, ka Pascal ir piemērotāks, lai mācītos programmēt. Protams, reālās lietas tajā netaisīs. Bet, kad pati programmēšana kā tāda ir apgūta, tad citas valodas apgūt ir dažu nedēļu jautājums.

Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

Var gadīties ka nekompilējas arī tāpēc ka nebija saglabāts fails. Nu vismaz topika veidotāja kodam.

Link to comment
Share on other sites

Ja saliki semikolus, kur vajag, bet neiet, vari mēģināt restartēt paskālu.

 

Iespējams, tev pirms katras kompilēšanas vajag nospiest F2.

Labots - voltrix
Link to comment
Share on other sites

Es sāku justies kā loks. Saliku visur sintakses, restartēju pascalu, noseivoju. Nekas nenotiek.

Link to comment
Share on other sites

Vispar iesaku labak izmantot DevPascal, jo

1)Kompilē uz 32 bitu software

2)Ertak rakstit programmu

3)Parada visus errorus uzreiz nevis tikai to, pie ka apstajas

 

 

Par tavu erroru - pārbaudi vai KATRAS rindiņas galā ir semikols!

Link to comment
Share on other sites

Skrīnšotu studijā!

 

Pievienots: Ahem - arī FreePascal kompilē uz 32-bitu Windows .exe!

Link to comment
Share on other sites

Edzinsh, arī freepascals parāda visus errorus.

Un KATRAS rindiņas galā NAV VAJADZĪGS SEMIKOLS.

Link to comment
Share on other sites

Vilx- es tevi saprotu, bet man shkjiet ka piemeeram javaa buutu daudz vieglaak,aatraak iemaaciities, jo ljoti daudz sintakses kljuudas atkriit tieshi kljuudu mekleetaaja esamiibas peec - nevajag 3h mociities, lai atrastu debiilo semikolu, kursh ir tur kaukaadajaa rindaa aizmirsies(protams javaa ar ir iespeejamas shaada debilisma liimenja kjuudas, bet taas ir daudz mazaak). Liidz ar to ir iespeejams vairaak koncentreeties uz koda pareiziibu nevis sintaksi.

Link to comment
Share on other sites

A, nu vispar logiski, jo tas Devpascal izmanto freepascal compileri...... Bet vinsh ir ertaks, jo ir ka windowsa programma!

Link to comment
Share on other sites

Ieteiktu tomeer labaak saakt ar Java- tam ir tiiri normaali maaciibu materiaali - JavaDocs.

 

:D :D :D

 

kopsh kura laika javadoc ir maaciibu materiaali? javadoc ir klashu/metozju dokumentaacija, kaadu crapu saraksti tur, taads arii ir.

 

ar javu labaak saakt taapeec, ka uzliec eclipse virsuu un tev ir gan normaals syntax check, gan var eerti debugot, utt, etc ... un nav jaaprasa forumaa kaapeec nekompileejaas tas vai shitais, ibo neva saprast, uz kuru rindinju errors attiecaas, utt :D eclipsee ja dumiibas saraksti, tad craps ieziimeejaas sarkans. klasi arii vari uztaisiit nedomaajot par sintaksi, utt.

 

kamon, beidziet chakareeties tak

Link to comment
Share on other sites

kyzn, tev tak tur rāda, kurā rindiņā ir kļūda! Pievērs uzmanību iekavām aiz dalīšanas zīmes!

Link to comment
Share on other sites

voltrix, tā bija viena no vainām. Tagad tāds jautājums, vai ir iespēja to visu parādīt ar atrisinājumu?

Link to comment
Share on other sites

prātīgāk būtu uzreiz ķerties pie javas, gan OOP iemācīsies, gan ir daudz labu materiālu un kodēšanas rīku

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Es ieteiktu C#, gan atbalsta dēļ, gan vides un pielietojuma. Var taisit samērā viegli visadas noderīgas utilas.

Link to comment
Share on other sites

Javai ir viens milzigs minuss - nav pointeru! Pascals ir lieliska pirma valoda, ko macities, kas, starp citu, ir ari OOP. Pascala sintaksi ir daudz vieglak atcereties neka javas un tas lauj koncentreties uz programmesanu, nevis sintaksi.

Link to comment
Share on other sites

nu un ka javaa nav pointeru? :p

kas tad tik sarezgjiits ir javas sintaksee? manupraat pascal ir daudz murgainaaka taa sintakse nekaa javaa :)

Link to comment
Share on other sites

JAVA

class myfirstjavaprog
{  
	public static void main(String args[])
	{
	   System.out.println("Hello World!");
	}
}

Pascal

program HelloWorld;

begin
 writeln('Hello World');
end.

Vienkarsaka un saprotamaka?

Link to comment
Share on other sites

klau, piefiksējam ka programmēt grib iemācīties cilvēks bez iemaņām un izpratnes par programēšanu. nu nafig viņam bliezt virsū ar smago artilēriju, kas paredzēta nopietnu programmu izstrādei?

pascal ir unikāla valoda dēļ tās "lasāmības", jo viņā pēc iespējas mazāk tiek izmantoti simboli "{,},(,), ... " kas iesācējam netraucē izprast kā izpildās komandas un kā veidojās programmas struktūra. kad cilvēciņš "uzkačās" mainīgo lietošanu, ciklu veidošanu un funkciju lietošanu, tad tālāk pāriešana uz sarežģītākām programmēšanas valodām vairs nešķitīs kā kā ķīniešu ābece.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...