Jump to content

Jautajums


Guest Iesacejs Vēl
 Share

Recommended Posts

Guest Iesacejs Vēl

Sveicinati.

Gribeju uzdot jautajumu , kadu programmesanas valodu jus ieteiktu iesacejam , kuru nebutu gruti apguut un kura butu pietiekosi laba un neaptalikusi ?

Butu ari labi ja patektu kur vinju var novilkt, dabuut ? :?:

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

jauna zvaigzne ir dzimusi!

assambler ir ljoti cieniijama programmeesjanas valoda

kaudze info un pati valoda par velti.....

tupoljevs, ibio

Link to comment
Share on other sites

Pascal. Un Search abos forumos - pirms Tevis šis jautājums jau ir uzdots 1000 reižu!

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Butu ari labi ja patektu kur vinju var novilkt, dabuut ? :?:

valodu kā tādu nekur nenovilksi. var tikai nolādēt

meklē kādu manuāli

Labots - Val
Link to comment
Share on other sites

Nez kā vispār tas būtu mācīties ASM kā pirmo programēšanas valodu ja sapratne no programēšanas ir pilnīga 0? ;)

Link to comment
Share on other sites

Nez kā vispār tas būtu mācīties ASM kā pirmo programēšanas valodu ja sapratne no programēšanas ir pilnīga 0? ;)

iisteniibaa buutu kruta - saakt no pashiem pamatiem vaarda vistieshaakajaa noziimee :)
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Kā reiz ASM ir laba izvēle.

Maz komandas... nekas daudz nav jāapgūst

Pietiek ar aptuvenu nojausmu pa datora uzbūves pamatprincipiem lai varētu močīt vaļā.

Ar laiku tiek diezgan fundamentāli apgūti datora uzbūves pamati un tad var ķerties pie kādas no augsta līmeņa valodām.

Principā.. tīri subjektīvi.. tādā DOS līmenī teksta modē... ar ASM nav nekādu problēmu.. es pat teiktu ka prastāk kā ar kaut kādu Delphi vai VB :)

Link to comment
Share on other sites

Nez kā vispār tas būtu mācīties ASM kā pirmo programēšanas valodu ja sapratne no programēšanas ir pilnīga 0? ;)

 

domaju ka nevajadzetu but nekadam problemam macities ASM ka pirmo. Ņem tik tutoriāļus un uz priekšu. Vienīgais jautājums vai tas ir vajadzīgs?

 

Piekrītu velim ka modernās valodas ar klasem mantošanām utt ir daudz sarežģitāk saprast iesācejam nekā ASM.

Labots - tnt
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

pasji pamati jau ir masjiinkods, mhhhhhh

un autoram - ja tu uzdod taadus jautaajumus, tad no tevis NEKAG NESANAAKS koderis

piedod, bet tas taa ir....

Link to comment
Share on other sites

drunk_lizard, dzert vajg mazāk.

Pirms n gadiem man ar bija tādi jautājumi. Un es interesējos pie cilvēkiem, ar ko sākt. Var jau būt, ka tagad dzimst cilvēki ar zināšanām par programmēšanas valodām...

 

tnt taisnība par ASM. Problēmu nebūs, vajadzības arī maz.

Link to comment
Share on other sites

Autor, tu to vari! Uz priekšu!

Un pavisam nopietni - neļauj dzīvē stāties priekšā kautkādiem, kas apgalvo, ka tu nespēj. Visi mēs esam spējīgi. Pascal rokās un aidā!

Starpcitu, ir arī programmēšanas kursi - www.progmeistars.lv

Veiksmi.

Link to comment
Share on other sites

Ja nu gribas baigi ultra moderni tad reku ir par Java materials latviešu valodā http://www.webkursi.lv/

tas ja negribas ASM :-D

 

n198

O es jau ar saku ka vaig ar pec iespejas sarežģītāku sākt.. Grūti mācībās viegli karā. Joks

 

Vispirms vajag saprast pamatus lai varetu OO macities. kāda jēga paņemt java un mācīties kā uz ekrāna var dabūt Hello world!

Labots - tnt
Link to comment
Share on other sites

tnt, runa iet ka asm praktiski neko cilvekam nedos, kāda jēga viņam mācities tos visus reģistrus ut.t. ka modernās valodās tas nav vispār vajadzīgs. es ieteiktu Visual C# Express. Javu gan neieteiktu sākumam.

Labots - n198
Link to comment
Share on other sites

Ja jau kārtējā diskusija par tēmu panesusies...

 

Pascal. Tāpēc, ka tapa radīts tieši lai mācītu programmēt. Un ir ellīgi labs priekš tā. Rada arī saprašanu par to, kas ir ātra darbība, un kas nav; kas aizņem daudz atmiņu, un kas nē.

 

Kad Pascal jūties kā zivs ūdenī, tad tālāk jau kur deguns rāda.

 

Pievienots: Da kāda atšķirība starp Javu un C#? IMHO diezgan tuvas lietas pēc savas ideoloģijas & uzbūves.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Vilx- līdzīga ideloģija jā.

Bet kur tu vel labāku IDE esi redzējis par Visual studio?

Vai salīdzināsi Visual studio ar Eclipsi?

Labots - n198
Link to comment
Share on other sites

Ar ASM ir tie sūdi ka pamatā visi exampli utt. ir kā jau minēja, iekš DOS vides, reiz kad skatījos, neatradu nekādus win versijas kompilatorus, vienīgi kodus varēja normāli ar higlight notpad++ rakstīt :)

Vispār tauta varēja padalītes darbos ko ir izvedojuši tagad/agrāk iekš ASM, domāju ka būtu samērā interesanti.

Starp citu ar tutorialiem ASM ir grūtāk nekā pascal, C#, C++. VB utt. (varbūt slikti meklēju).

Link to comment
Share on other sites

ASM atbalsts bija ari turboPascal un C++ točna bija.

n198 tu mani pārprati es nesaku ka vajag sākt ar ASM.

 

Domāju ka viss piemērotākais sākšanai tiešām ir pascal. arī RTU sāk ar paskalu.

 

Un vēl man liekas ka VisualStudio nav tā pati labākā IDE. Man nepatika. Labāk Delphi.

Link to comment
Share on other sites

Delphi ir visu laiku labaka izstrades vide. Un autoram FreePacal (Lazarus) vieta iesaku novilkt Delphi 7 Personal Edition - free for personal use.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem, bet parasti jau iesaka tomēr lietot TASM, vai MASM (vismaz manuāļos).

Totālam iesācējam sākt ar ASM nebūtu vienkārši tā iemesla pēc ka, cik esmu redzējis manuāļus/grāmatas Eng/Rus valodās, visur jau pirmajās lapās ir frāzes "...šī grāmata paredzēta tiem kas kaut nedaudz pārzin algorimiskās valdoas..." otrkārt tapēc ka ASM pirms uzrakstīt "HELLO WORLD" tiek dzīts samērā daudz visādu zinību, kuras praksē vēl nevar ne kodēt ne "apspēlēt" skolnieks, kas savukārt ļoti apgrūtina mācīšānās procesu.

Labots - Delphin
Link to comment
Share on other sites

Guest Iesacejs Vēl

Liels paldies par info , meginasu sakt ar pascal , un tad jau redzes...

 

Starp citu , nav taa ka man ir 24 gadi un peeeksni majas sezhot un spelejot cs izdomaju kljut par programmetaju , es vienkārši saku maciiities par programmetaju , un esmu tikai 10.klase un mums to tikko saka maciit , un vienkārši gribeju zinat ar kuru butu labak sakt , lai varetu atrak utt apgut visu .

ps.skola izmanto Qbasic - diezgan veca :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

eem

visiem tiem "augsto" valodu faniem

iesaku iepaziities ar projektu "menuetOS" un tad bljaustiities par savaam siskaam....

rakstiits tiiraa asm...

Link to comment
Share on other sites

Qbasic nav nevainas lai saprastu pamatus. Mums skolā arī mācija Qbasic. Pēc tam RTU nebija nekādu problēmu iemācīties pascal, c++, ada, asm utt ko nu tur macija.. Jo masīvs paliek masīvs un cikls paliek cikls jebkurā valodā.

 

D_L nu ko var teikt džeki normāli pacentušies. Par to jau neiet runa ka asm nevar kaut ko uzrakstīt vienkārši cik to var viegli un ātri izdarīt. Kad RTU mācija ASM tad kā piemēru tur rādija piemēram C++ uzraksti vienu rindiņu vai divas bet ASM butu 100.

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes tomēr apautāšos:

 

Vai kādam ir zināmi netā sakarīgi ASM resursi ar manuāļiem + sampliem priekš visa līmeņa zināšanām? (kas līdzīgs cplusplus.com) ?

Tas ko izteicu augstāk par ASM pašrakstītu softu parādīšanu un padalīšnos pieredzē vēl spēkā (no sevis gan neko paradīt nevaru jo to valodu knapi zinu Hello world līmenī). :-)

Link to comment
Share on other sites

Paldies par linku Леший ;)

 

Piekrītu ka ASM ir pārāk smags tomēr lai to mācītos kā pirmo valodu taču ja cilvēks izurbjas cauri šai valodai, tad principā IT pasaule viņam ir vaļā - jebkuru valodu varēs samērā ātri iemācīties jo zinās visus pamatprincipus + kā strādā PC (ko ne citās valodās nemaz tik padziļināti nemāca).

Tiesa gan, vai Pascal's ir tā valoda ar ko sākt nezinu, neko sakarīgu tajā valodā tāpat cik zinu neuzrakstīt, varbūt ka drīzāk ar kādu C++

Link to comment
Share on other sites

tnt:

Kas kuram sakarīgs, bet tas ko pateicu par Pascal'u ir fakts ko runā programēšanas forumos/pavedienos Pats to neesmu baudījis jo kaut kā jau pašā pamatā tā valoda vienkārši negāja pie sirds (nezinu kapēc :p). Pieļauju ka win aplikācijas ar Pascal'u īpaši neparakstīsi kā arī darbam ar mikroprocesoru programatoriem arī šī valoda diezvai būs derīga.

Link to comment
Share on other sites

Ņem Delphi un taisi tādas win aplikacijas ka nelabi metas. Tev vajadzetu parunat ar vienu RTU pasniedzēju kurš pasniedza Delphus viņš tev izskaidrotu ka vienīgais ko tev vajag ir delphi jo tur var visu uzprogrammet. Bet dephi apakšā ir Objektu paskāls. Vienīgais ko nevarot atomelektrostacijas programmēt ar delphi jo taimeris pa lēnu esot :D tam labāk ADA izmantot. :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...