Jump to content

INTERESANTI: ar ko sākt programmēšanas apguvi?


Guest
 Share

Recommended Posts

Man ir vajadziiga kaada iesaaceeju proga programmeshanai, takaa esmu iesaaceejs vajadzeetu ariii pamaaciibu liidzi taadai progai (veelams =] )

 

Un kaadu progu lietojat tie kuri nopietni programmee???

Link to comment
Share on other sites

lol

aizej uz 636

nopeec biezu graamatu par c++ un saac programeet

vai arii vari saaakt ar Pascal

Kur taadu var nopirkt???
Link to comment
Share on other sites

lol

aizej uz 636

nopeec biezu graamatu par c++ un saac programeet

vai arii vari saaakt ar Pascal

Kur taadu var nopirkt???

636 veikalaa

www.636.lv

Link to comment
Share on other sites

Guest lameris

Delfi galiigi nepopulaars. Es saaktu ar parasto C, peec tam ar C++ BUildert

Link to comment
Share on other sites

Delfi galiigi nepopulaars. Es saaktu ar parasto C, peec tam ar C++ BUildert

 

Delfi?

:>

Un kaabuutu ar Delphi?

builderts ar galiigi nepopulaatrs... neviens pat pa taadu neko nezin...

gudriits :>

Spiidolis :>

Link to comment
Share on other sites

Kaut arī pats sāku programmēt ar BASIC (jo tā bija vienīgā iespēja), es iesaku sākt ar PASCAL. Vēlams nopirkt kādu PASCAL grāmatiņu un tā kārtīgi izstudēt.

 

Ja negribas neko meklēt un pirkt, tad viena programmēšanas vide jau ir pa rokai - tas ir interneta pārlūks. Attiecīgi pieejamā valoda ir javascript. M$ mājas lapā ir pieejams lielisks javascript manuālis.

Link to comment
Share on other sites

c nu gan nav tā valoda ar kuru sākt

pascal tiešām būs visvairāk piemērots

basic ir interpretators ar tam raksturigajām īpatnībām

Link to comment
Share on other sites

c nu gan nav tā valoda ar kuru sākt

pascal tiešām būs visvairāk piemērots

basic ir interpretators ar tam raksturigajām īpatnībām

 

BS icon_smile.gif))

 

Kāpēc tad pascal būtu piemērotāks? C ir tieši tādas pamata pašas konstrukcijas, labi saprotamas un vēl labākas. Tikai sintakse cita.

 

Pie tam uz C ir bāzēts krietni vairāk koda.

 

C vajag mācīties, nav nekā sarežģīta!

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Standartā jau māca:

  • (lai iemācītos pamatus)

2.Assambler (lai izprastu pamatu pamatus)

3.C (lai kaut ko varētu sakarīgu uzprogrammēt)

4.utt (skaties pēc vajadzības)

Link to comment
Share on other sites

c nu gan nav tā valoda ar kuru sākt

pascal tiešām būs visvairāk piemērots

basic ir interpretators ar tam raksturigajām īpatnībām

 

BS icon_smile.gif))

 

Kāpēc tad pascal būtu piemērotāks. C ir tieši tādas pašas konstrukcijas, labi saprotamas un vēl labākas.

 

C vajag mācīties, nav nekā sarežģīta!

 

C nav to pašu konstrukciju, bet ir līdzīgas. Ja ir kārtīgi noformulēta gramatika, tad jebkurai valodai būtu jābūt saprotamai.

 

Pascal ir valoda, kas īpaši izstrādāta apmācības nolūkiem, bet, izkļuvusi no laboratorijas, kļuva iecienīta plašās tautas masās. Šis topiks nav par to, kādā valodā cilvēkam jāprogrammē, bet gan, ar kādu valodu sākt programmēšanas apguvi.

 

Bet C++ mācīties tiešām vajag. Kā otrā valoda tā būs laba.

Link to comment
Share on other sites

Guest lameris
c nu gan nav tā valoda ar kuru sākt

pascal tiešām būs visvairāk piemērots

basic ir interpretators ar tam raksturigajām īpatnībām

 

BS :)))

 

Kāpēc tad pascal būtu piemērotāks? C ir tieši tādas pamata pašas konstrukcijas, labi saprotamas un vēl labākas. Tikai sintakse cita.

 

Pie tam uz C ir bāzēts krietni vairāk koda.

 

C vajag mācīties, nav nekā sarežģīta!

Piekriitu. Man patiik C

Link to comment
Share on other sites

c nu gan nav tā valoda ar kuru sākt

pascal tiešām būs visvairāk piemērots

basic ir interpretators ar tam raksturigajām īpatnībām

 

BS icon_smile.gif))

 

Kāpēc tad pascal būtu piemērotāks? C ir tieši tādas pamata pašas konstrukcijas, labi saprotamas un vēl labākas. Tikai sintakse cita.

 

Pie tam uz C ir bāzēts krietni vairāk koda.

 

C vajag mācīties, nav nekā sarežģīta!

Piekriitu. Man patiik C

Jaa, vajag maaciities. Bet ne kaa PIRMO valodu. Tad tas ir diezgan murgaini (nu, murgainaak nekaa ja saak ar Paskaalu).

 

Paskaals ir valoda, kas paredzeeta, lai maaciitu programmeet. C/C++ ir valodas, kas paredzeetas, lai taisiitu lielas lietas.

 

Starp citu - arii, piemeeram, IBO datorskolotaaji, kuri, lai arii nevar vienoties par to, kura valoda ir labaaka, tomeer ir pilniigi vienispraatis, ka ar C/C++ nevajag saakt. Un tas jau ir pasaules liimenis...

 

Es pats arii esmu daudz programmeejis, un mans celsjh bija QBasic->Pascal->C/C++. Bet, zinot, kas ir kas, es tomeer LJOTI silti iesaku vispirms apguut Paskaalu, un tikai tad kjerties pie C/C++. Ne tikai Paskaalu buus vieglaak saprast no saakuma, bet arii tas pieradinaas pie vairaakiem laba programmeeshanas stila nosaciijumiem (piem. attureeties no GOTO).

Link to comment
Share on other sites

hmmmz a kaapeec neviens nepiemin taadu lietu kaa DBVS ?

tikpatlab var maaciities VisualFoxPro

tas pac beisiks vien ir - bet paraleeli tam iemaacaas arii taisiit datubaazes ....

 

es pat teiktu ka tieshi taa ariii ir jaadara - nu nav muusdienaas vajadziigi pliki aplikaaciju cepeeji ... visur liidzi velkas dati & datubaazes

 

Jaa, reaalaa programmeeshana pie mums notiek ar datubazem - vai tas webs, vai graatvediiba un uzskaite. Viss paareejais - tikai taaada niekoshanaas hobija liimenii...

Link to comment
Share on other sites

Lai apguutu Oracle piemeeram vajag vismaz 3 gadi manupraat

Tu domā oracle DBA vai Oracle PL/SQL? DBA tiešām vajag ilgi stāžēties, bet PL/SQL gan var abgūt ātri, ja ir jau programmēšanas pamati iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Man bija apm shaadaa seciibaa:

Basic (BK0010)

ASM pamati(BK0010)

QBasic (intel x86)

ASM (intel x86) (no saakuma man nebija ASM kompilaatora. Njemos caur debug.exe. taa bija laba skola :O))

Pascal (intel x86)

Delphi (intel x86)

 

C kautkaa neiepatikas.

Nesmu programmists. Programmeeshanu apguvu sava prieka pec.

Varbuut es kljuudos.. tachu es nedomaaju ka ieksh C var uztaisiit kautko taadu ko nevar ieksh Delphi un otraadi.

Tapatas es nedomaaju ka gala kods briesmiigi atskjirtos.

Delphi ir smuka, viegli uztverama valoda.

C turpretiim ir kautkas liidziigs kurlmeemo zhestu valodai.

Tu skaties uz Delphi kodu un priecee acis.. Skaties uz C... nu nezinu. nejuutu baudu :O)

Varbuut tieshi savas nezinaashanas deelj es nesaprotu ar ko C ir paaraaks par Delphi un otraadi.

Manpraat te ir daudz steriotipu.

Noteikti kautko ietekmeeja arii MS.

Windows ja nemaldos ir ASM un C mistrojums.

Un dabiigi ka dokumentaacijas kuraas ir aprakstiits kaa MS funkcijas tiek izmantota C sintakse.

Manpraat taadeelj arii C ir populaaraaks.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs :)

Ir divas dazhaadas lietas... linux un windows.

Ja zem windows vel cilveeki bakstaas ar Delphi tad zem linux ir kudi mazaak kuri njemtos ar Kylix.

Es domaaju tanii tabulaa OpenSource var mieriigi aizvietot ar unix/linux

Piekam runaajot par izmantojamiibu :)

Acereesimies ka katra no tabulaa piemineetajaam programmeeshanas valodaam tiek izmantota savaa specifiskaa nozaree.

taadeelj driizaak taa tabula paraada kaada tipa uzdevumi tiek risinaati.. nevis kaadas valodas tiek izmantotas.

Preciizaak butu ja tabulaa buutu...

Desktop aplikaacijas MS OS videi tiek rakstiitas x% C++ x% Delphi

WEB risinaajumi x% blabla x% blabla

 

asm tik maz tiek izmantots kaadelj?

varbuut taadelj ka vinjaa neviens netaisa web lapas un datubaazes?

Shinii tabulaa mes vienkaarshi redzam projekti kuri ir jaakodee asma ir stipri retaak kaa projekti kurus var izpildiit C++

viss.

Link to comment
Share on other sites

Guest Healer
Man ir vajadziiga kaada iesaaceeju proga programmeshanai, takaa esmu iesaaceejs vajadzeetu ariii pamaaciibu liidzi taadai progai (veelams =] )

 

Un kaadu progu lietojat tie kuri nopietni programmee???

 

Puis, sākumam tev nevajag vairāk kā papīra lapu un rakstāmo, varbūt vienīgi ķebli uz kura pakaļu piemest un galdu, lai vieglāk klecerēt. Ak, jā un uzdevumu.

A tās valodas un ko labāk un kas nav moderni - tas tevi interesēs vēlāk, kad varēsi skaitļu masīvu sakārtot pēc burbuļa metodes.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, sākt var vienalga vai ar pascal vai c, bet sākumā noteikti vajadzētu iztikt bez objektorientētās programmēšanas (OOP). Vispirms vajadzētu iemācīties vispār valodas sintaksi, darbības ar bildi un failiem, tad var izmēģināt āķīgus algoritmus, dažādus datu tipus un masīvus. Pēc tam var mēģināt apjēgt kā dinamiski rīkoties ar atmiņu un būvēt visādas bezveidīgas datu struktūras. Un tikai tad, ja viss iepriekšējais ir pilnīgi skaidrs, var ķerties pie oop.

Vienvārdsakot, vislabākais būtu Pascal vai C, bet noteikti ne C++, ne Java, ne arī Borland visuālie rīki.

DBVS droši vien sākumā arī nevajadzētu, var samaitāt visus uzskatus par programmēšanu. Savukārt assembleru kā pirmo valodu mācīties būtu muļķīgi. Vispirms vajag izprast augstāka līmeņa valodas un tad ir jēga skatīties, kas lācītim vēderā. Vai mūsdienās vispār assemblerā būtu jāprogrammē (es nerunāju par savām os, vai speciāliem dzelžiem), ir atsevišķs fleims, bet programmēšanas sākšanai diezgan nesvarīgi.

Link to comment
Share on other sites

asm tik maz tiek izmantots kaadelj?

varbuut taadelj ka vinjaa neviens netaisa web lapas un datubaazes?

Tāpēc, ka neportabli un darbietilpīgi.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs icon_smile.gif

Ir divas dazhaadas lietas... linux un windows.

Ja zem windows vel cilveeki bakstaas ar Delphi tad zem linux ir kudi mazaak kuri njemtos ar Kylix.

Es domaaju tanii tabulaa OpenSource var mieriigi aizvietot ar unix/linux

Piekam runaajot par izmantojamiibu icon_smile.gif

Acereesimies ka katra no tabulaa piemineetajaam programmeeshanas valodaam tiek izmantota savaa specifiskaa nozaree.

taadeelj driizaak taa tabula paraada kaada tipa uzdevumi tiek risinaati.. nevis kaadas valodas tiek izmantotas.

Preciizaak butu ja tabulaa buutu...

Desktop aplikaacijas MS OS videi tiek rakstiitas x%  C++       x%  Delphi

WEB risinaajumi x%   blabla   x% blabla

 

asm tik maz tiek izmantots kaadelj?

varbuut taadelj ka vinjaa neviens netaisa web lapas un datubaazes?

Shinii tabulaa mes vienkaarshi redzam projekti kuri ir jaakodee asma ir stipri retaak kaa projekti kurus var izpildiit C++

viss.

 

Ar to gribēju tikai pateikt to, ka C izmantošana ir populāra tieši OpenSource projektos.

 

Manuprāt, opensource iet roku rokā ar freeware.

Tādi riktīgi PASCAL kompilatori ir par maksu. Būtu interesanti kompilēt free opensource bildīšu lūriķi kompilēt ar 2000Ls vērtiem Delfiem.

 

Unix vēsturiski ir rakstīts iekš C. M$ un Borland savulaik sadalīja ietekmes sfēras, un C tika m$, bet pascal borlandam. Diemžēl savu OS uztaisīja m$ nevis borland. icon_wink.gif Līdz ar to arī ir izskaidrojams, kādēļ C++ tik ļoti ir izplatīts. Visādi API, SDK tiek izplatīti C sintaksē. Tā ir m$ padarīšana, un viņi dara, kā grib. Savukārt translēšana uz citām valodām patērē laiku. Vairums ļautiņu iet pa vieglāko ceļu - piratizē, t.i., iedvesmojas no sveša koda un neapgrūtina sevi ar lieku galvas lauzīšanu. Bet ir arī tādi, kas rīkojas citādi. Atkal var pieminēt Borlandu, kas win api ir padarījis pieejamu pascal nometnei. (šo padarīšanu sauc par VCL).

 

Labi, tagad par burkāniem. Cik no jums ie piedalījušies Opensource projektos? Tieši tā. Mazajam koderim reizēm vajag paēst, bet, lai varētu šo dziņu apmierināt, nepieciešams uzrakstīt kaut ko slēgtajā kodā.

Bet tam atgādināšu, ka labais tonis prasa pieskaņot programmēšanas valodu projektam nevis otrādi. Ja tiek noteikts, ka projektā oficiāla valoda būs PwerBuilder, tādēļ, ka Jankam tā baigi patīk, var iebraukt auzās. Var piepēži atklāties, ka šamējai videi ir problēmas ar OLE objketiem vai arī kompilēšanās laiks štengri ilgāks par Delphi. icon_eek.gif

===============================

bet topiks tomēr bija par to, ar kādu valodu sākt programmēšanas apgūšanu.

Link to comment
Share on other sites

asm tik maz tiek izmantots kaadelj?

varbuut taadelj ka vinjaa neviens netaisa web lapas un datubaazes?

Tāpēc, ka neportabli un darbietilpīgi.

 

es gan driizaak teiktu ka programmieri ir izlaidushies un aiz slinkuma vairs negrib burties asm

 

peec principa - leenu straadaa - da nopeerc aatraaku CPU ...

 

Es rīkotos līdzīgi. Ja problēma nav algoritmā, bet "lēni" realizētos atsevišķos soļos ar pareizu sarežģītību, tad ielikt 100Ls katrā no desmit kastēm būs lētāk nekā apmaksāt cilvēkmēnesi koda labošanai.

Protams, ja kvadrātiskas realizācijas vietā ir izvēlēta eksponenciāla, tad ātrāks procis neglābs. Īstā māksla ir neuzrauties uz šādiem gadījumiem.

Link to comment
Share on other sites

asm tik maz tiek izmantots kaadelj?

varbuut taadelj ka vinjaa neviens netaisa web lapas un datubaazes?

Tāpēc, ka neportabli un darbietilpīgi.

es gan driizaak teiktu ka programmieri ir izlaidushies un aiz slinkuma vairs negrib burties asm

peec principa - leenu straadaa - da nopeerc aatraaku CPU ...

Arī fakts. Ideāli jau būtu, ja katrā programmā varētu atrast to šauru vietu, uz kuras izpildi tiek patērēts visvairāk laika un pārrakstīt to ASM, kaut vai lai arī tas būtu tikai 1% no kopēja koda, bet kurš gan ies un lieki ņemsies?

Link to comment
Share on other sites

asm tik maz tiek izmantots kaadelj?

varbuut taadelj ka vinjaa neviens netaisa web lapas un datubaazes?

Tāpēc, ka neportabli un darbietilpīgi.

es gan driizaak teiktu ka programmieri ir izlaidushies un aiz slinkuma vairs negrib burties asm

peec principa - leenu straadaa - da nopeerc aatraaku CPU ...

Arī fakts. Ideāli jau būtu, ja katrā programmā varētu atrast to šauru vietu, uz kuras izpildi tiek patērēts visvairāk laika un pārrakstīt to ASM, kaut vai lai arī tas būtu tikai 1% no kopēja koda, bet kurš gan ies un lieki ņemsies?

 

Softs...

100'000 koda rindas taipashaa C++

1% =1000

1000 rindas C++ cik bus ASM ?

Jo vairaak koda, jo lielaaka iespeeja ielaist kljuudu.

Un vispar.. jo vairaak koda rindu, jo daargaaks softs :)

ASM nav paarskataams.

Lai kaa tu komenteetu savu kodu un izmantotu makrosus.. nu fig...

nu nav vinsh paarskataams.

Ieksh ASM ielaist kljuudu ir daudz vienkaarshaak kaa C vai Delphi.

Kljuuda ASM (agraak) vareja elemetaari nokarinaat kasti.

Vienkaarshi netaadu ciparinju ierakstiji.

 

Es baidos ka nevienmeer buus leetaak samaksaat koderim pa liekaam 10'000. Reizem bus leetaak nopirkt jaunaaku CPU :O)

 

ASM ir sava nisha un nav ko saliidzinaat ASM un Delphi.

Kaa laba ilustraacija vareetu buut vecie viirusi :O)

Ja nemaldos 99% bija sarakstiiti ASM

Bija kautkas paskaalaa un chupinja C.

Nu ja es vel kautkaa saprastu to ka ieksh C raksta viirusus tad to ka viirusus raksta ieksh Paskala vai beisika...tas gan man likas nedaudz diivaini :O)

 

Bet nu ASM arii muusdienas noder :O)

A to kaa tauta buutu tikusi pie JS un daudziem citiem labumiem :)

ASM vajadzeetu zinaat kautvai taadeelj lai saprastu datora logjisko uzbuuvi.

Un ASM kaa 2traa valoda ko maacaas, nav nemaz tik slikti.

Principaa njemot veeraa to cik asm ir vienkaarsh... var arii saakt ar asm.

ASM no tehniskaa viedoklja ir kudi vienkaarshaaks pa beisiku.

Tas viss protams kamer netaisaas taisiit kautko objektorenteetu :)

kamer taisa kautkaadas vienkaarshas lietinjas, zem dos.. nav nekaadu probleemu.

Link to comment
Share on other sites

icon_arrow.gif Es sākumā mācīju TurboPascal(ne ļoti patika)

Tagad mācos Borland Delphi 7. Neklausi ka Delphi ir slikts! Man patīk. Pēc delphi mācīšu PHP un C++. Sākt programmēt var no jebkuras valodas, piemēram, no Pascal es jau neatceros galīgi neko, bet Delphi vēl gandrīz neko nesaprotu... Sāc ar to, ko uzskati par nopietnu un vajadzīgu. Tās valodas ir visai līdzīgas! icon_mrgreen.gif

Link to comment
Share on other sites

Jūs tikko mani piespiedāt nozagt Delphi 8 un nopirkt grāmatu Turbo Pascal ikvienam... jāieskatās programmēšanas pasaulē...

Link to comment
Share on other sites

Jūs tikko mani piespiedāt nozagt Delphi 8 un nopirkt grāmatu Turbo Pascal ikvienam... jāieskatās programmēšanas pasaulē...

Es sarunāju ar priekšniecību, un man ir Delphi 8, bet īstais štuks bija Dabūt gan Delphi7 (win32), gab Delphi8(NET). Dēļ vecajām iestrādēm un iekāriena vēl neesmu morāli saņēmies kaut ko iekš Delphi8 izdarīt. Mans dambretes projekts nekompilējās, jo, redz, pointerus es lietojot.

 

Padalies, kādi būs pirmie soļi iekš Delphi8.

Link to comment
Share on other sites

Jūs tikko mani piespiedāt nozagt Delphi 8 un nopirkt grāmatu Turbo Pascal ikvienam... jāieskatās programmēšanas pasaulē...

Es sarunāju ar priekšniecību, un man ir Delphi 8, bet īstais štuks bija Dabūt gan Delphi7 (win32), gab Delphi8(NET). Dēļ vecajām iestrādēm un iekāriena vēl neesmu morāli saņēmies kaut ko iekš Delphi8 izdarīt. Mans dambretes projekts nekompilējās, jo, redz, pointerus es lietojot.

 

Padalies, kādi būs pirmie soļi iekš Delphi8.

Ko es varu dalīties? Es vispār par programmēšanu kautko redzu primo reizi. Labi, php neskaitās. Man vēl grāmata jālasa...

p.s

tu tāds guru programmēšanā vari man paskaidrot kāda vella pēc man ir jāinstalē simtiem Framework un NET FRAMEWORK u.t.t

Link to comment
Share on other sites

Jūs tikko mani piespiedāt nozagt Delphi 8 un nopirkt grāmatu Turbo Pascal ikvienam... jāieskatās programmēšanas pasaulē...

Es sarunāju ar priekšniecību, un man ir Delphi 8, bet īstais štuks bija Dabūt gan Delphi7 (win32), gab Delphi8(NET). Dēļ vecajām iestrādēm un iekāriena vēl neesmu morāli saņēmies kaut ko iekš Delphi8 izdarīt. Mans dambretes projekts nekompilējās, jo, redz, pointerus es lietojot.

 

Padalies, kādi būs pirmie soļi iekš Delphi8.

Ko es varu dalīties? Es vispār par programmēšanu kautko redzu primo reizi. Labi, php neskaitās. Man vēl grāmata jālasa...

p.s

tu tāds guru programmēšanā vari man paskaidrot kāda vella pēc man ir jāinstalē simtiem Framework un NET FRAMEWORK u.t.t

 

...simtiem icon_smile.gif Izvēloties Delphi8, Tu automātiski parakstījies uz NET Framework instalēšanu. Kā jau minēju, Atšķirībā no Delphi2-7, kas bija paredzēti win32, Delphi8 ir paredzēts NET videi. Tas ir pirmais neMicrosoft kompilators NET videi! Kādēļ vispār vajadzīgs NET, mēs ar NC vēl dažiem pirms neilga laika jau diskutējām.

Katrā ziņā NET ir nākotnē, lai neteiktu, ka tas ir vienīgā iespēja, lai šodien rakstītu softu m$win vidē varētu darbināt no win98 līdz longhornam.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...