Jump to content

Pascal


Guest anisnowy
 Share

Recommended Posts

OS`e? Ja win, tad lieto Borland Pascal, ja *nix, tad freepascal (un dosbox, ja vajag win formātā)

Link to comment
Share on other sites

Es kā redaktoru droši vien izmantotu Context. Kompilēt ir racionāl iar FreePascal, kā nexodus minēja.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu
OS`e? Ja win, tad lieto Borland Pascal, ja *nix, tad freepascal (un dosbox, ja vajag win formātā)

Nexodus: freepascal eksistē arī win videi natīvi, nekādu tur dosbox nevajag. Kā arī tīram DOSam.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Vēl ir Lazarus, bāzēts uz Freepascal. (Edit: nepalasīju augstāk :oops: )

Ja negribas pašam likt kopā, meklē Lazarus - full. Tā ir pēdējā automātiski saliktā versija.

Un vēl ir forums krievu valodā.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Nezinu vai to var saukt par "bāzēts uz" .

Cik es zinu, Lazarus ir tikai IDE + GUI'ska bibliotēka, kura izmanto freepascālu. Tāpat kā Object Pascal/Delphi, Turbo Pascal/Turbo Vision.

Link to comment
Share on other sites

Nexodus: freepascal eksistē arī win videi natīvi, nekādu tur dosbox nevajag. Kā arī tīram DOSam.

bubu, kā tu iedomājies kodu, kas kompilēts uz linux mašīnas palaist uz Win? Tur vajag kompilēt priekš win un softus testēt DOSBox. tā tas domāts!

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Ā, tika domāts laist pašu nokompilēto kodu. Es biju saprastis palaist vispār pašu fpc.

Bet taču tā kā fpc ir cross-platformisks, tad izmantojot portablos unitus (graph, sysutils, un tml), tad jau var iztikt ar vienu os. Jo uz citām tāpat taču ies.

Link to comment
Share on other sites

ar Freepascal strādāt var winxp natīvā vidē. arī ar fpc kompilētiem softiem nav nekādu problēmu uz winxp. ar win9x ir cita runa, tur tas gļuko bezjēgā, bet uz winxp nekādu dosbox nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Neiet runa par XP! Iet runa par *nix sistēmām! Piemēram man, kad mācīšos RTU, būs jālieto Freepascal kompilētājs un DosBox, lai varētu softus nodot, jo šamie ir jānodod nevis *nix executable veidā, bet kā exe.!

Link to comment
Share on other sites

Err... es ar kaukaa neiebraucu, kur tajaa visaa pasaakumaa vajadziigs DOSBox. :? FPC tachu taisa Win32 native .EXEs! Kaapeec veel DOSBox? :?

Link to comment
Share on other sites

Guest kipis

sveiki! man arī ir doma sāk apgūt programmēšanu pašapmācības ceļā, tāpēc gribēju jautāt ar ko sākt? :oops: paldies jau iepriekš!

 

P.S. sorre anisnowy, ka es tavā topikā, bet jaunu negribējās taisīt :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sāc ar algoritma jēdziena apgūšanu. Kā izstrādes vidi vari ņemt to pašu Free Pascal

Link to comment
Share on other sites

Nu kur ir problēma? Delfi ir programmēšanas valoda, tikai tā ir balstīta uz Pascal. Tāpat kā PHP ir balstīts uz Python un Perl!

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu
bubu, vai nu tu, vai wikipēdija kļūdās:

 

Hm.. nu ok. Bet agrāk toč tā tas nesaucās. Moš tāpēc, ka Tagad jaunās Delphi vairs nav normāls Delphi, bet priekš .net orientēts.. Nez. Agrāk toč Delphi skaitījās ide balstīta uz Object Pascal valodu.

 

Nu kur ir problēma? Delfi ir programmēšanas valoda, tikai tā ir balstīta uz Pascal. Tāpat kā PHP ir balstīts uz Python un Perl!

Nepareizi, Nexodus. Delphi, kā jau minēja, ir balstīta uz Object Pascal, kas savukārt balstīts uz Pascal. Un PHP ir balstīts uz Perl un C nevis Python.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Maxriter

Es naakamgad esmu nolemis iet macities pascal, bet vai maz ir jēgas??

Man daudzi sastāstīja ka pascal ir novecojusi programmēšanas valoda un vispār naw jēgas tādu mācīties!

tapec vēl svārstos vai pec 9.kl iet maciteis pascal, bet citas programmesanas valodas mana pilseta

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu

Ja vispār iepriekš nav programmēts, tad paskālam kā pirmai valodai, lai iemācītos programmēt nav ne vainas. Ir pat ļoti ok sākt ar paskālu.

Link to comment
Share on other sites

Saakt noteikti vajadzeetu ar Pascal. Tas arii tieshi taadam meerkjim tika radiits - maaciishanai.

 

Kad programmeet jau maaceesi, tad iemaaciities jaunu valodu buus 1-2 nedeelju jautaajums.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...