Jump to content

gribu iemācīties programmēt


Snake5
 Share

Recommended Posts

tātad, kā jau teicu, gribētu iemācīties programmēt tieši c++ un vienīgi nekur nevaru atrast normālus tutoriāļus! mož kāds zin, ar ko sākt, vai kur ņemt tutoriāļus? un ar kuru progu? man gan ir m$ visual c++ bet baidos, ka ar to nevarēs...

Link to comment
Share on other sites

Es sirsniigi iesaku aiziet uz graamatniicu un nopirkt Bjerna Straustrupa (Bjarne Stroustrup) graamatu "C / C++ valoda" angliski vai krieviski. Es nezinu varbuut p2p tiiklos var samekleet.

Ak jaa Bjerns Straustrups ir shiis valodas radiitaajs, resp. autoritaate, katraa zinjaa esmu atskatiijies tik daudz ljoti sliktu webaa atrastu turoriaalju un rakstu , ka rekomendeeju iegaadaaties graamatu. Ja interese ir nopietna shis ieguldiijums atmaksaasies

 

Hint: peerc graamatu vismaz 2 izdevumu, jo pirmais bije diezgan nebaudaams.

 

Vispaar iedomaajos ja neesi paziistams ar C vispirms dereetu saakt ar Kernigan and Ritchie , C language. Ljoti saprotama un viegli lasaama graamata.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Microsoft Visual C++ nav ne vainas - dikti labs IDE. Un grāmatas par tēmu arī var dabūt daudz un dažāas. Aizej, piemēram, uz 636 - noteikti kaut ko atradīsi.

 

Starp citu - kāda ir Tava līdzšinējā programmēšanas pieredze? Ja nekāda, tad noteikti neiesaku sākt ar C++. Tam daudz labāks būs Pascal. Izdarīt tur tāpat var visu to pašu.

Link to comment
Share on other sites

nadaudz ar M$ visual C# esmu pastrādājis, man kompī ir gan M$ Visual C++, visual C#, visual basic(īsti nepatīk)! bet toc tas visual C# tāds paviegls liekas! esmu strādājis ar skriptiem Game Maker'am (gluži kā programmēšana)! bet no sākuma labprāt iemācītos tādas darbības kā figūru attēlošana ekrānā(kā arī saliektas bildes un vēl kas līdzīgs kā vienkāršs 3d)! bet par grāmatām padomāšu un, kad atnākšu mājā, apskatīšu arī MZM ieteikumu!

Link to comment
Share on other sites

Guest Zigis Kukljis

Stingri iesaku nopirkt grāmatu un izlasīt. Es tā darīju un labi iemācījos. Tas nekas ka bija ap 2000 Lpp bieza bet za to viss tu ir. Ja ir grāmata tad arī vieglāk lasīt un progrmmēt - nav vislaik jāmainas no C++ uz lasāmvielu un arī acis nebojā. :-)

 

Un starp citu - novelc labāk MS Visual Studio 2005 Team Suite Trial Edition un lieto 180 dienas bez maksas. Daudz labāks par Express, jo Express Editionos neatradu tādu lietu kā QuickWatch, ka man lieti noder atkukuņojot programmas.

 

pamatus nezini, bet jau gribi pie opengl/directx un vektoru programmēšanas ķerties...

aizmirsti. iemācies iztaisīt vienkāršu programmu ar kautvai Bubble sort algoritmu + GUI + threadi... Un tad sāc skatīties uz figūrām. Un tici man - spēli uztaisīt ir ĻOTI liels darbs.

 

A kas i - tjipa ieksh OpenGL baigi grūti figūras zīmēt. Jāiemācas tik Windows Message lietas un OpenGL inicializācija un tā lieta iet. A vot tas D3D gan nav labs. Lai mazāko figūru uzzīmētu daudz jāraksta, laigan pēc tam vieglāk par OGL. Ja grib figūras viegli zīmēt - tad Managed DX un C#. Tur toč - 3min. darbs un figūra gatava.

Link to comment
Share on other sites

Guest Zigis Kukljis

i huļi to vajag? no gūgles nokopēs piemēru un uzskatīs sevi par koderi, laigan pat to, kas ir poligons, nezinās.

 

Zini - ja nekodēs tad arī neuzzinās. Protams, vajag ģeometriju, bet ja jau tikai vienkāršas figūras tad tik x=?,y=?,z=?u=?,v=?,nx=?ny=?nz=? un aiziet. A ko vairāk? Tik nodefinē trijstūrim trīs šitādus, uzliec light un gatavs.

 

Nujaa - vēl textūru vai krāsu(tad bez u un v varam) uzliec lai smukāk, vai vispār tik rullē ar x,y,z un bez light ar Ortho vai kā viņ tur modi un būs īsts ģeometrisko figūru attēlotājs. :-)

Labots - Zigis Kukljis
Link to comment
Share on other sites

Guest Zigis Kukljis

Vispār labāk vispirms iemācies C un tad C++. Tie new un delete man galiigi nepatiik. Labaak malloc un free. Vismaz neatgādina C# kurā ikdienā programēju.

 

Nu iekš C# tāda delete nav bet vienalga tas new galīgi garām.

Labots - Zigis Kukljis
Link to comment
Share on other sites

Atkaartoju 233452. reizi - SĀC AR PASCAL! Nopietni! Ja tagad man netici, tad zini - kad izmācīsies to, tad sapratīsi, kāpēc vajadzēja. Tāpat kā ar skolu. Pascal vajag. Punkts.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

atradu netā prograamin soft pack, ielādēju, un tagad domāju skatīties, ko varēs padarīt! bet man noderētu mācīties ar sintakses pārbaudi, jo citādāk kļūdos bieži!

Link to comment
Share on other sites

DJ_BioniX

es ar saaku ar pascaali... tiiri interesants... iesaakumam protams :) tālāk sekoja C, tad C++, tad C# un visbeidzot pieseedos Web lietaam, tas ir PHP, JavaScript un arii tagad domaaju ielauzties arii ASP . NET un tas viss pa 5-6 gadiem :) proetams arii pieredzee naak liidzi SQLi... :)

Topika autoram es arii iesaku pamaaciities paskaalu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja godiigi no pieredzes:

Pamatskolaa apguvu qbasic, izzinaaju to briinumu no a-z, ieskaitot 3D grafiku. Aprobezota programmeesanas valoda :).

Tālāk domāju kerties pie C/C++, bet aplauzos sintaksee. Pascal daudz saprotamāks, it kā pats runājies ar datoru.

Iesaku saakumaa aprunaatiesa ar datoru, tad saakt sveshvalodas ;).

..no pieredzes.

Link to comment
Share on other sites

Pastāstīšu par savu pieredzi, lai var mācīties no manām kļūdām :)

 

Es ar sāku skolā ar BASIC uz vecajiem PSRS BK. Par laimi neko daudz neuztaisīju, tikai bildītes ar LineTo. Pēc tam uznāca entuziasms uz Pascal, bet sāku arī nevis ar kādiem garlaicīgiem šķirošanas algoritmiem, bet gan mēģināju uzcept GUI ar pogām utml. Nepsapēju - videne beidzās. Tad kādu laiku kompji nebija pieejaimi, bet pēc tam uz vecā Pentium 133 sadomāju atkal ar Pascal for Windows paņemties. Drīz vien pieleca, ka neviens nezina Windows labāk par M$ un tad nu tiku pie Visual C++. Uff, kas par mokām bija, bet bija to vērts! Un atkal - sāku nevis ar vienkārši. konsoles progām, bet ar Class Wizard ģenerēto aplikāciju moddingu. Un izrādās, ka nekur jau no tiem algoritmiem nedēsies - sāku ar skaņas izvadi DirectSound pīties un izķidāju MIDI formātu pa vienam baitam. Tur nu bez ātras šķirošanas neiztika, bet tas tomēr bija jautrāk - šķirot nevis tikai lai apgūtu šķirošanu, bet šķirot MIDI eventus un dzirdēt, kā tie aiziet uz skaņu karti. Tad atmetu MIDI ar roku, sapratu, ka tam ceļš atpakaļ uz MIDI sintiņiem ne kompjiem un uzcepu DirectSound straumēšanas moduli dll veidā savām vajadzībām. Tad beidzot sāku studēt programmistos un apgūt visādus algoritmus un skaitliskās metodes, un paralēli paniekojos ar 3D grafiku, secināju, ka pliks DirectX man bišķi par smagu, jo pašam jātaisa savs mehānisms, kā visu ērti darbināt. Nolēmu neigudrot riteni, bet paņemt ko gatavu - OGR 3d, tīri labi, ja zini pamatus 3d, tad OGRE vai līdzīgs dzinis ir labs palīgs, izejas kods pieejams, vari pats modificēt, ja ievajagas.

Tad kursa darba ietvaros pārmetos atkal uz skaņu - šoreiz skaņas sūtīšana tīklā, tjipa, skype. Pieliku klāt open source mp3 kodeku - tīri neko, bet biju pāršāvis pār strīpu - vajadzēja UDP ne TCP paketes skaņai lietot, citādi starp runātājiem iestājās 20 sek kavējums. Būs jālabojas.

 

Nu secinājums man radās, ka tomēr C++ pagaidām ir visejošākā, jo visvairāk tutorialu, izejas kodu, savietojamības ar dažādu programmu SDK un API komplektiem. M$ gan pēdējā laikā uz C# spiež, bet paši pavisam nesen tikai DirectX atbalstu tam C# pielika, tā kā es vēl pie C++.

 

Nu viss, gana man murgot, varbūt kāds tagad var pateikt manas kļūdas un apstāstīt topika iesācējam, kā viņam nevajadzētu darīt :)

Link to comment
Share on other sites

Midix, manējā videnē (Salacgrīvas) arī bija vecie labie BK-elektronika ar atsevišķu barošanas bloku blakus milzīgai klaviatūrai. Vienīgi programmas nevarēja saglabāt, nebija datu nesēju.

Tad tiku pie sava pirmā datora mājās. IBM AT286 17Mhz(!) :D, tālāk pie IBM PC 386 @33Mhz ar turbo pogu @40Mhz (labs brīnums), uz abiem šiem surogātiem mans qbasic vilkās. PentiumII 266 bija īsts zvērs :D.

Ko gribēju pateikt. Jāmācās, jāmācas un vēlreiz.. jāmācās.

Link to comment
Share on other sites

Nu secinājums man radās, ka tomēr C++ pagaidām ir visejošākā

 

To, vai tā ir, var paskatīties šeit.

 

TIOBE Programming Community Index for January 2007

 

http://www.tiobe.com/index.htm?tiobe_index

 

ak vai, nav gan.

 

Es sirsniigi iesaku aiziet uz graamatniicu un nopirkt Bjerna Straustrupa (Bjarne Stroustrup) graamatu "C / C++ valoda" angliski vai krieviski.

 

es tādu grāmatu varu uzdāvināt (krievu val.)

sūti PM

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, man laikam vajadzēja teikt - "visplašāk atbalstītā", jo pagaidām vēl arvien priekš C/C++ netā visvairāk info un izejas kodu un SDK. Piekrītu, ka Java ir krietni perspektīvāka (tāpēc jau M$ to C# izlaida, lai ar Javu pacīnītos). Galvanais Javai ir tā cross-platform / cross-hardware un vispār universālums. Tikai diemžēl ja taisa progas Javai jārēķinās, ka pa vidu vienmnēr sēž tā Virtuālā mašīna, tāpēc programmas efektivitāte būs mazāka nekā progām, kas raxtītas tieši konkrētai videi. Bet ar mūsdienu kompjiem tā vairs nav liela problēma.

Vispār no C++ uz Javu vieglāk pāriet nekā no Basica.

Un Pascal/Delphi - arī iet uz leju, pat Borlands vairs tos turpmāk neatbalstīs ar jaunām versijām.

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

midix:

Negribēju rakstīt bet Java ir tas pats c++ tikai tur ir ļoti daudz kas noņemts(izgriests) no c++, piemēram visāda sarežģīta mainīgo pāradresācija u.t.t. kas apgrūtina programmas koda lasīšanu t.i. Java ir bāzēts uz c++ bet novienkāršots, Java vispār ir web lapu taisīšanai paredzēta(programmēšana nebalstās tikai uz web lapu taisīšanu)

Link to comment
Share on other sites

Vispaar jau Java ir stipri atskjiriiga no C++. Sintakse tikai aizlieneeta. Un kas Tev liek domaat, ka Javaa nevar rakstiit patstaaviigas programmas? :? Java nav nevienu briidi paredzeeta tikai Webam. Nejauc ar JavaScript gadiijumaa?

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Jā es jaucu ar Java script bet doma tā pati, nevar zināt ko tieši cilvēks ar vārdu Java domā

Labots - snail
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka nākamās perspektīvās valodas būs dinamiskās: Ruby un varbūt Groovy. Katrā ziņā tās pašlaik ir visinovatīvākās. Un Ruby vajag darbināt uz JVM (JRuby to dara).

 

Un kas Tev liek domaat, ka Javaa nevar rakstiit patstaaviigas programmas?

 

Diezgan pat labi var, piem. draugu zoles serveris ir manis taisīts. :-) Un arī tele2 zz kluba čata serveris ar klienta programmu mobilajiem.

Bet nu tagad es vairāk atpūšos un dažreiz uztaisu kautko webisku.

 

Jā, Java ir universāla, es tajā esmu kodējis gan mobilās programmas, gan banku sistēmas.

 

Protams, pati valoda kā tāda vairs nav nekas inovatīvs, tā bija inovatīva pirms 10 gadiem.

Kā nekā pirmais plaši izplatītais populārais GC un cross-platform VM - tagad visi tādus izmanto.

 

Java vispār ir web lapu taisīšanai paredzēta

 

Vispār no sākuma Javā laida tikai apletus. Sākotnējais WEB atbalsts bija tikai ar servletiem un nekas ģeniāls

un ērts tas nebij. OMG atceros toreiz daudzi taisīja tādus gigantiskus servletus katrai web lapai, pilnīgs sviests rezultāta sanāca. Tikai pēc tam topā nāca MVC modelis un JSP.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...