Jump to content

Boot gurmānu atziņas


versatile
 Share

Recommended Posts

Pirms 9 minūtēm , osscar teica:

gadžetos nekas revolucionārs pēdējos gados nav noticis

Tikai tas, ka gadžeti tagad ir "melnās kastes". Ja arī kaut kur var ielīst, tad nepieciešamais aprīkojums ir ~kosmoss. Nevis tā kā kādreiz, kad visi būvēja detektoru radio un "tranzistoru kapsētas". Nu ko vēl citu pajautāt? Lielākajai daļai jautājumu, kas rodas, ātrāk un labāk atbildes (ar visu video) atrast netā vispārīgi vai piem. jūtūbē konkrēti. Nesaku, ka tas ir labi vai slikti, tas tā ir.

Labi, ka ir Rūdolfs, kurš regulāri uzlabo noskaņojumu ar savām anekdotēm.😉

Pirms 15 minūtēm , raiviic teica:

Cilvēks dzīvo lai ēstu, vai ēd lai dzīvotu?

Ēd šodien, lai varētu paēst rīt.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

es kabačus izgrebju un ar malto gaļu pietūcītus cepu cepenē - ala laiviņas. ātri un bez čakara...daudz to kabaču bija šogad

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Dažus fermentācijas rezultātus gan jau atklāja banālas problēmas dēļ - sāls deficīts! Mēģināja saglabāt vispār bez sāls - ar mazāku sāls daudzumu un atklāja visādus rezultātus.

-----------

Pirms 20 minūtēm , osscar teica:

daudz to kabaču bija šogad

Kopš ir pieejami miltainie ķirbji, kaut kā rudens-ziemas periodā nekādi kabači netiek lietoti! Cepeškrāsnī ar vistu. Vistas biezzupa. Sautējums ar sīpoliem un tomātiem.

 

-------------

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , AndrisBB teica:

Tie kartupeļu ko viņi tur Peru kalnos audzē, īstenībā diezgan atšķiras no tā ko mūsdienās sauc par kartupeli.

Kartupelim tur ir baisākā biodaudzveidība, tas tiesa. Bet pamatā visiem viņiem miza ir gana plāna un iekšā tā pati ciete vien ir. Fakts arī, ka sākotnēji pret kartupeli bija skepse, bet tas vairāk tāpēc, ka kartupelis nāk no mežoņiem un Eiropa zina labāk, ko var un nevar ēst.

 

Pirms 20 minūtēm , osscar teica:

es kabačus izgrebju un ar malto gaļu pietūcītus cepu cepenē - ala laiviņas. ātri un bez čakara...daudz to kabaču bija šogad

Es ceptus kabačus galīgi neesmu iemīlējis. Parasti taisu sautējumu - kabači, lēcas, sīpoli, ķiploki. To visu apcep, pielej klāt kapātu tomātu konservus, kokospienu un pieber Santa Maria indiešu garšvielu maisījumu. Vāra kamēr kabacis ir gatavs. Pasniedz kopā ar rīsiem vai kuskusu. Pēc garšas var pielikt kādu piparu klāt, lai nav garlaicīgi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

vēl citreiz kabaci var rīvēt kopā ar kartupeli ala pankūkās, be tas čakarīgāk un eļļaināk 

burkās ar protams ģeld visos veidos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pofig smalki vai rupji- ka tik tikko ceptas , kraukšķīgi apceptas... un krējumu pa virsu. Eh sakārdinājat- jāiet gatavot. Sen nav ēstas. 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

man patīk abos variantos, bet smalki ir čakars ja pēc fen šui (reti kur tādas dod) ///nospiež, cieti atsevišķi, suslu ārā, tad var pienu, ut.t...tā ir cita garša nevis kā riupjās..rupjās ir cits paveids. Teiktu, ka smalkās ir bērnības garša - es rīvēju, māte cepa...rupjās ir nu tāda friška var  teikt.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

nu kartupeļu pankūkas protams ir štelle, es sākumā apcepu uz pannas kraukšķīgi speķīti, tad pārlieku citā šķīvī, pankūkas cepu tajos taukos un pašas pankūkas pasniedzu ar to cepto speķīti + ķiploku mērci - krējums-majonēze+ķiploku pierīvēju uz smalkās rīves, jo man nav ķiploku spiedes :) nu var jau protams arī smalki sakapāt.. 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Ļoti garšīgas kartupeļu pankūkas kadreiz cepa Braslas krogā (pie Braslas tilta uz Valmieras šosejas).

Es gan kartupeļu pankukas ēdu ar brūkleņu ievārījumu.

P.S. Kroga tur vairs nav - nodega.

Labots - Stepselis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, RudeWolf teica:

Varam uztaisīt sabiedrības sašķelšanas aptauju - ja kartupeļu pankūkas, tad rīvētas:

 

1)rupji (spied patīk)

2)smalki (spied ļoti patīk)

Ar "rupji" domāts skaidiņās?

 

Krogos kartupeļu pankūkas bieži ir atsaldētās no Promo. Vieta, kur tās būtu pašu rīvētas, un kura būtu krogs, nevis restorāns vai ēdnīca (lidiņš), varētu būt jāpameklē.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Daiļais teica:

... kā skabie foruma veči paliek par gādīgām mājsaimniecēm, pavarda turētājām :dance3:

Bet nu vislabākie pavāri ir vīrieši!

 

...vislabākās pavāres ir sievietes un vislabākie pavārēni ir bērni!

 

Man personīgi vislabāk patīk rupjās. Virtuves kombainam man ir žuljena rīve un ar to var industriālos apjomos to masu ražot. Piemet ķiploku, vegetu un ķimenes. Ja ir, var kādu speķīti, lai Danilāns priecīgs.

 

Kārtīgas smalkās ir vergu darbs. Ja izmanto to rīvi, kam tā kā ar droboviku izšauti caurumi. Plus pirksti arī parasti tad lupatās.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Braslas krogā bija skaidiņās rīvētas (gaidot pat varēja dzirdēt, kā rīvē ar rokām).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Kā ar blenderi?

Nu teorētiski, ja samal smūtijā un tad nospied... Kāpēc gan ne.

Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
Pirms 50 minūtēm , Stepselis teica:

Ļoti garšīgas kartupeļu pankūkas kadreiz cepa Braslas krogā (pie Braslas tilta uz Valmieras šosejas).

Es gan kartupeļu pankukas ēdu ar brūkleņu ievārījumu.

P.S. Kroga tur vairs nav - nodega.

konkurenti nodedzināja

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

Doktors Danilāns ir pret speķīti? 😮 100x neveselīgāk ir ēst saldumus, speķis ir tīra enerģija, cukurs = baltā nāve.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , RudeWolf teica:

Nu teorētiski, ja samal smūtijā un tad nospied... Kāpēc gan ne.

Tur jau nav īpaši jāspiež, pārliec 'caurdurī' un atļauj gravitācijai darīt savu darbu. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, RudeWolf teica:

Kārtīgas smalkās ir vergu darbs.

Kādreiz, kad vēl bija vecā krievu centrbēdzes sulas spiede art to atskabargu ripu apakšā, tajā kartupeļu masa labi sausa izspiedās. Ar jauno Stolar centrbēdzes, kurai biezumi tipa paši nāk ārā, neesmu mēģinājis, nezinu, cik sausa masa nāk ārā.

Link to comment
Share on other sites

Ja baigais slinkums pašam rīvēt, tad var izlīdzēties ar gatavu sauso masu. Tik , ja gatavojat , obligāti ievērot ūdens proporciju kas uz paciņas. Nu nav jau kā paša rīvētas, bet nav arī galīgi neēdamas. Laikam ir gatavots izmantojot lilofīlo žāvēšanu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Daiļais teica:

skabie foruma veči paliek par gādīgām mājsaimniecēm

Nu rijīgie veči te sen jau izveidoja kulinārijas sadaļu kurā ne tikai NC (lai viņam vieglas smiltis), bet daudzi nopietnie  ar receptēm un padomiem dalījās. Nu kaut kā tas bija pieklusis, bet šķiet atkal interese rodas. Nez vai vispār vajadzēja jaunu sadaļu, varēja taču veco turpināt, tur daudz kas labs atrodams.

 Kā arī tas, ka labākie pavāri vienmēr bijuši veči, kas dažreiz radīja arī pārpratumus. Ir taču skaidrs, kāpēc mežoņi apēda pētnieku Kuku, kad tas pie viņiem aizkuģoja. Nu padzirdēja, ka komandā ir ļoti garšīgs koks, bet sajauca un aprija Kuku :biggrin:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

motleyman

Ja jau panesās Z-svētku tematika, tad man jautājums. Kāpēc Latvijā nekur neražo un nekur nav nopērkams tradicionālais Z-svētku dzēriens EGGNOG ? Visā Eiropā ir, tikai ne pie mums. KĀPĒC ????? 

eggnog.jpg

Link to comment
Share on other sites

Es jau zirņu sezonu sen atklāju..ar cūku vaigiem ir ok....+ Ayran vai kefīrs

Vēl pēc asinsdesas jābrauc.. ievārījums jau ir pareizais

Link to comment
Share on other sites

Nu nez vai visā Eiropā, bet vispār dīvaini, kāpēc olu dzēriens saistās ar Ziemassvētkiem, tas drīzāk iederētos Lieldienu laikā.  Latviešu tradīcijās (ne kristīgajās, ne pagāniskajās) tāds nekad nav bijis, toties zirņi ar speķi, cūkas šņukuriņš, piparkūkas, vispār 9 ēdieni gan kopš seniem laikiem. Galvenais, neizmest zivju zvīņas, bet glabāt makā, tad naudu tur turēsies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, motleyman teica:

Ja jau panesās Z-svētku tematika, tad man jautājums. Kāpēc Latvijā nekur neražo un nekur nav nopērkams tradicionālais Z-svētku dzēriens EGGNOG ? Visā Eiropā ir, tikai ne pie mums. KĀPĒC ????? 

eggnog.jpg

Kad jauc šo ar to, kas ziemīšos uz galda, man liekas, ka var atmest pedāļus. Pārāk smags dzēriens.

Labāk šnapsels, palīdz visām kaitēm.

 

Par zirņiem, es ar nenocietos un pāris nedēļas atpakaļ nošmorēju. Lielākais lunis bija, ka biju piemirsis, ka tēvam bija iesēti zirņi šovasar... a es nopirku veikalā tos mazos tizleņus :D 

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

Es visulaiku domāju ka pumperniķels ir kautkāds latviešu našķis. Šodien veikalā ieraudziju šo, izrādās tas oriģināli bavāriešu.

Pusi jau apēdu.

 

 

PXL_20231102_201841366.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , versatile teica:

Velkamists!

Tīri labi man tas baltā izstrādājums garšo...hvz 😁

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , motleyman teica:

Visā Eiropā ir, tikai ne pie mums. KĀPĒC ????? 

Noliksi šo vai karstvīnu, kas pirmais izbeigsies? 😄

 

Gribi ko tādu, pērc Bailey's, minimāli būs uz to pusi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šarlote nav kas tuvāks? Tad, kad negribas neko un nav bails, ka dibens aizlips no sīrupa, reizēm palietojās.

image.png.d6b9825808a530ec0c38d22d0d4ae5b6.png

Labots - Edzhua
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , AndrisBB teica:

domāju ka pumperniķels ir kautkāds latviešu našķis

 

Tu jauc ar sklandurausi!

image.png.f789950e186e4694f5ffb57d1cca57de.png

Link to comment
Share on other sites

Par vietējo ēdienu

FB_IMG_1698739964657.jpg

 

Bet ja nopietni, 

Pāris lietas ir iegaršojušās:

1) etiķis uz frishkaam

2) pupiņas tomātu mērcē un angļu brokastis vispār

3) tēja ar pienu

4) mushy peas

5) brūnā mērce

6) indiešu ēdiens 

Link to comment
Share on other sites

Pāris dienas atpakaļ barucu ar autobusu garām vienai ētuvei, kas pa lielam 'pasniedz' tikai angļu brokastis.

8 no rīta diezgan daudz cilvēku, bet interesants novērojums, ka tikai veči vecumā no 50/60+ gadiem, pa vienam katrs sēž pie sava galdiņa un štopē iekšā All-Day-Breakfast. Diezgan interesants skats, gandrīzvai mākslas foto sanāktu, ja nobildētu 😂 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...