Jump to content

Prognoze nākotnei ..... ,


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Jā un noteikti tu.

Man Z.B tavi krutumi, mauc uz SO etc vietnēm, es tevi viegli iemaukšu ignore list un atslābsti, krutais atradies. 

Mūsu komunikācija un mana laika tērēšana tavu postu lasīšanai ir izbeigusies uz visiem laikiem. 

Es turu savu vārdu un tici man, nekad nelasīšu nevienu tavu postu, ne tikai šai vietnē vien. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 26 minūtēm , Achat teica:

Un noteikti tu neesi mans Tiesnesis. Tas Kungs ir teicis: " Netiesājiet un netopiet tiesāti ". 

Recigi

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Un kas? 

Tais pat FB grupās, btw pirms koronkas  pat bija jaukāk? 

Tu domā man ir bail vai kauns? Neceri.  No šejienes pat noteikti daudz ko krutāku var izvilkt no xxx postētājiem. 

Raimonds visp var atslābt, lai tik posto, liek linkus un kopē. 

Jo vairāk rakstus viņš raksta, jo labāk. 

Lai kopē savas tēmas Labas programmas sākuma nosacījumi, C++ tuvums dzelžiem utml. 

 

Ziņu linkus utml. 

 

Link to comment
Share on other sites

Tā Kunga baušļi ir mazliet citi. 

Daži šeit domā, ka kaut kādi mīnusi bootā var ietekmēt manu pašapziņu un pašvērtējumu. 

Kaut vienīgi tikai  pat Kiwi-Aussie chatteros mans posts/ likes ratio ir 1,5X vairāk likes nekā postu skaits un LOL, vismaz 30 cilvji tur zina, kas es esmu.

Tā ka droši varat spiest savas  poģeles līdz kaut - 10000000000000000000, man tas ir kā pīlei ūdens un ņirgas vienkārši izraisa smieklus un relaksācijas sajūtu. 

 

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Artanis said:

Man tieši visvairāk uzdina dusmas šī valdības piekoptā demagoģija, ka, redz - "MUN režīms jau ir patiesībā slikts priekš nabaga darbiniekiem, un to likvidējot mēs jau tikai labāko jums daram". Tupa diršana - vesela čupa iedzīvotāju ļoti labprāt iemainītu kaut kādu mistisku nākotnes labumu (kas vispār pat nav skaidrs, cik un vai vispār būs) pret reālu naudu, ko var saņemt un tērēt ieguldot to nepieciešamajā šodien un tagad. Un valsts šo iespēju cilvēkiem atņēma, slēpjoties aiz "mēs jau tikai rūpējamies par jums" muldēšanas!

Edited 2 hours ago by Artanis

Nu tā apmēram. 

Valsts arī iedomājas, ka nozare X automātiski nozīmē Y ienākumu mēnesī. 

Tu neieskaidrosi ierēdnim, ka pat ja tu esi  datoriķis, normāli var gadīties, ka tu dabūn 10-50 par pirmo gigu, 50 par otro, 100 par nākamo utml. 

Viņi domā, ka tu automātiski pelni sākot darbību xxxx mēnesī no pirmās dienas. 

Nav ne jausmas, cik vajag laika un pūļu vajag lai iestrādātu brendu, vienalga, esi tu frizieris,  bāra īpašnieks, tulkotājs vai programmētājs utml. 

 

Tie ir tik atrauti no reālās dzīves, kā tie lielo firmu darbinieki, kuriem ir laimējies būt laimīgajam darbiniekam No 0001 vai No 200 199 un bez jokiem. 

Tu priekš viņiem ko slēp, automātiski uzreiz no pirmās dienas VIEGLI  pelni xxxx un varbūt xx xxx un xxx xxx mēnesī un esi naudasmaiss ar naudas printeri. 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Achat teica:

Kaut vienīgi tikai  pat Kiwi-Aussie chatteros mans posts/ likes ratio ir 1,5X vairāk likes nekā postu skaits un LOL, vismaz 30 cilvji tur zina, kas es esmu.

Nē nu traka slavenība esi. Visa pasaule tevi zin, bet Latvijā neviens nespēj novērtēt. Tā nu iet pie tiem tumsoņām. 

Bet tā tik atgriezies un atgriezies pie mums un prasi atzinību 😄

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Ko tu tur runā ne pa tēmai. Manupŗāt Artanis doma bij ka katrs pats krāj savai pensijai, vai valsts tur to naudu kautkādā fondā, nevis iekasē no tagadējiem strādājošajiem

Nu tas Fonds jau pie mums tā arī saucas - iekasēt no tajā brīdī  strādājošajiem un atdot tā brīža pensionāriem, atbilstoši iemaksām. Vai godīgi tās iemaksas tika pārrēķinātas no CCCP, vai godīgi bija 90-to beigās ļaut dažiem kompetentajiem īsu brīdi iemaksāt prāvas summas un baudīt treknas vecumdienas, arī ir jautājums un ir būtiska Fonda sastāvdaļa. Fonds arī apsolās, ka tad, kad tu (ne konkrēti Tu) būsi vecs un nespējīgs, tad iekasēs no tajā brīdī strādājošajiem. Ja tādu būs... Ja nodzīvosi līdz pensijas vecumam kāds nu tajā brīdī būs... Ja uzticies Fondam...

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Zin... teica:

Un arī tiešām, noteikt kaut kādas minimālas sociālās iemaksas, jo tāpat nākotnē lielākie blaveji par pensiju būs tieši tie, kas bļauj tagad, ka nodokļi ir "pee kaka" un pats visu tipa sakrās.

Kā tu to zini? Varbūt tomēr lielākie "sašutušie" (negribētos šajā kontekstā lietot vārdu "bļāvēji") ir tie, kas cerēja uz "normālu" pensiju, bet dabūja kaut kādas kripatas komplektā ar nepārtrauktu pensionēšanās vecuma celšanu? Turklāt šāda sistēma nevar un arī nevarēs pastāvēt pie nepārtrauktas dzimstības mazināšanās. Domāju, daudziem tas varētu būt kaut kur zemapziņā zināms. Un nemaz negribas iesākt sarunu par mūžīgo atkarību no valsts... 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zin... said:

Bet tā tik atgriezies un atgriezies pie mums un prasi atzinību 😄

Atzinību no Jums? 

Jūs domājat man to vajag? Tiešām? Ja? 

Ubagojat Jūs, nevis es.

Labots - Achat
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Achat teica:

Atzinību no Jums? 

Jūs domājat man to vajag? Tiešām? Ja? 

Ja tik daudz piemin +- pogu spaidīšanu kā tu, tad jau, visticamāk, novērtējumu dikti vajag. Tas tāds novērojums no malas, neapvainojies.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, marrtins said:

Ja tik daudz piemin +- pogu spaidīšanu kā tu, tad jau, visticamāk, novērtējumu dikti vajag. Tas tāds novērojums no malas, neapvainojies.

Un, es vienreiz tev saspiedu - rep jo uzvilkos, un tad? 

Tā nav mana parasta prakse un citas dienas ne ar vienu es to nedarīju. Es parasti lieku tikai laikus. 

Kamēr tu, izsktatās, ka iespējams pat it kā  stalkojot pat xx gadus vecus cilvēkus postus lai tos mīnusotu utml jaukumi, jo esi ļoti noslogots darbā ik dienu. 

 

Droši sēdi un spaidi pogas. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Zin... teica:

Ideja tiešām nebija slikta, bet vajadzēja cīnīties ar visiem baltic taxi, Lattelecom, autobusu parkiem un pārējiem, kas principā arī to ideju nolaida podā. Tipa neļaut MUN piedāvāt specifisku savu pakalpojumu lielajām firmām. Savādāk katrs baltic taxi darbinieks bija uzņēmējs. 

Par to jau ir stāsts - lēmējiem ir jābūt gudrākiem un jāizdomā mehānisms kā nepieļaut prastas apčakarēšanas shēmas - kā ar takšiem, piemēram. Tur prāts par īsu un vnk likvidē. :( 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu lab, kas tad tur slikts bija tiem takšiem? Kāpēc programmēt (piemēram) varētu zem MUN, bet braukt ar Taxi nē?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Programmēt var viens, taksis arī viens var kā mun braukt, tur nekas slikts nav un ideja paredzēta. Bet ja sav programmēt priekš kāda Accenture ka mun un balti, taxi kā mun, jo tiki atlaists un pieņemts atpakla kā mun, tad isti smuki vairs nav un tā ir prasta valsts jāšana un paša darbinieka jāšana. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu bet tak vienmēr kāds programmē priekš kāda vai brauc ar taksi priekš kāda...

 

Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

tad isti smuki vairs nav un tā ir prasta valsts jāšana un paša darbinieka jāšana. 

Hmm... varbūt tomēr valsts jāj pilsoņus, ka tiem ir visādi jāshēmo? Kas tā tāda vispār ir par valsti un kam tāda vajadzīga, kur 50+% aiziet nodokļos un nodevās? Kurš kuru te jāj?

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zin... said:

Bet ja sav programmēt priekš kāda Accenture ka mun un balti, taxi kā mun, jo tiki atlaists un pieņemts atpakla kā mun, tad isti smuki vairs nav un tā ir prasta valsts jāšana un paša darbinieka jāšana. 

Accenture tā nedara. Te ir  daudzi citi gudrinieki. Šai lapā savulaik postojoši kadri ar, tā ka,  Accenture te patiešām ir pēdējais ko vainot. Kuriem to MUN pašnodarbināto cik es zinu, nav. 

No vienas puses, tev noteikti liekas, ka programmēt jaunus projektus un vienlaikus apkalpot vecus darbus ir cool game utml. Damn.

 

 

 

+ Accenture parasti cenšas likt uz benča, ja nav aktīvu projektu, nevis atlaist cilvēkus. 

Nuja, 2008/2009 gadījās un tad? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Achat teica:

Un, es vienreiz tev

Runa jau bija par absolūti ko citu...

Bet nu labi, lai jau paliek...

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , marrtins teica:

varbūt tomēr valsts jāj pilsoņus, ka tiem ir visādi jāshēmo?

Varbūt tomēr tas, ka darbinieki no uzņēmuma krīzes laikā tika nostādīti fakta priekšā - vai nu MUN vai atā? 🤔 Nekompetentie šoreiz bija vainīgi :(

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja par Accenture, viņi man piedāvāja gigu 2009 ajā un neprasīja nekādu MUN formēt utml. 

Mēs toreiz nevienojāmies un vienalga, kaut kad ap 2011 o viņi atkal šo to piedāvāja 2 reizes. 

Kaut neesmu strādājis Accenture, man palika tiešām  labs iespaids par viņiem un ne par kādu MUN viņi nelika noformēties.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Achat teica:

Accenture

Tups piemērs, lai neteiktu SIA "a" 

 

 

Just now, marrtins teica:

Varbūt, bet lietas būtību jau tas nemaina

Jāsāk domāt kuram seit Stokholmaa sindroms 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zin... said:

Tups piemērs, lai neteiktu SIA "a" 

Noteikti tups: viņi vienmēr man piedāvāja parastu algu ar visu nomaksātu VSOI un INN likmēm un nekad neko neminēja par MUN vai SIA papīriem. 

BTW, intervijās viņi bija ļoti korekti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Jāsāk domāt kuram seit Stokholmaa sindroms 

Kā tu to domā?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Visur tu saskati, ka valdība vainīga, bet tavi glābēji ir tie, kas dara visu pretēji cik vien var.... Tālāk doma pats. 

 

Ir stulbi domāt, ka valdība ir vainīga pie tā, ka, labu gribēdama, piedāvāja MUN tiem, kam darbs nebūs,kaut kas jādara.

A daži uzņēmīgi tie, kas mēģina saskatīt valdības caurumus un kā apjat visus redz - mums vairs nebūs jāmaksā slimības lapas, sociālās darba devēja iemaksas utt, atliek tik Sašam pateikt - tu būsi MUN, ja nē, atlaists. Kurš šeit kuru apjāja un kurš bija ieguvējs? Kompetentie? Darbinieks? Vai tomēr tas, kas cīnās pret Kompetentajiem? 

Un beigās labāk vai tā starpība būtu aizgājusi tam "cīnītājam" vai tomēr "kopējām labumam"? Manuprāt stradnieciņam izdevīgāk būtu bijis ja nauda gājusi būtu "kopējā labumā". Ik tieši, ja ar taksi braucot, sanāk avārijā iekļūt un salauzt kāju. 

 

Bet tev tāpat liekas, ka vainīgi tie tur, kas gribēja sistēmu atvieglot nevis tie, kas saredzeja sev vieglu papildus peļņu. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nu ir jau te koks ar diviem galiem. 

Viena lieta ir, ja taksistam un apkopējam liek formēt MUN. 

Otra lieta, ja tas reāli ir 1 persona iesācējs. 

Latvija nograuztu daudzus iesācējus datoriķus, frizierus, amatniekus un  varat sparaust mīnusus cik vien gribat, U.S IRS vai U.K ieņēmumu dienests ir  Ziemassvētku "sala tēvi " salīdzinot ar LV  vai LT VID. 

Laipni lūdzam ieelpot realitāti un spiest mīnusiņus nobeidzot biksēs no lepnuma un krutuma sajūtas.  Uztaisiet biznesu un tad spaidiet poģeles mājaslapās. Kad bizness būs vismaz 3 gadus bez zaudējumiem.

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

Ir stulbi domāt, ka valdība ir vainīga pie tā, ka, labu gribēdama, piedāvāja MUN tiem, kam darbs nebūs,kaut kas jādara.

Redz, ir milzīga atšķirība, vai valsti pieprasa kaut ko caur, piemēram, likumiem (vardarbības monopols) vai pilsoņi savstarpēji veido attiecības. Kas tad ir vainīgs, ka Saša nerubī kā vispār darbojas nodokļu sistēma un ir apjājams katram, kam nav slinkums vai nav morāles? Kas vainīgs, ja Sašam nav citas izvēles, kā pakļauties apjājēja jebkurai iegribai, jo neko vairāk par barankas rullēšanu nav apguvis, lai gan ieguvis [pieņēmums] valsts obligāto pamatizglītību? 9 gadus cilvēks nobumbulējies un nezin kā darbojas nodokļus sistēma, nezin kā darbojas saliktie procenti (ātrie [bezmaksas] kredīti - es jau nāku). Iznācis no valsts izglītības mašīnas, neko daudz nesaprot un nu tagad valsts uzmetusies par Lielo Brāli un metīsies Sašu aizsargāt un par Sašu parūpēties un pasargāt no visām dzīves likstām...

 

Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

mums vairs nebūs jāmaksā slimības lapas, sociālās darba devēja iemaksas utt,

Joprojām - tad ar ko atšķīrās programmētājs (nu vispār jebkurš MUNs) no Sašas? MUNam nedrīkstētu būt pa vienam klientam? Kāpēc vieniem drīkstētu piešķirt MUM statusu, bet Sašam - nē? Un sociālās iemaksas no MUM tika maksātas, ja nu kas.

 

Pirms 14 minūtēm , Zin... teica:

Manuprāt stradnieciņam izdevīgāk būtu bijis ja nauda gājusi būtu "kopējā labumā". Ik tieši, ja ar taksi braucot, sanāk avārijā iekļūt un salauzt kāju. 

Bet manuprāt katram būtu jābūt izvēlei. Bet izvēli jau var izdarīt tikai informēts pilsonis, Saša ir tāds? Ja nē, kāpēc nē? (retoriski jautājumi)

 

Pirms 15 minūtēm , Zin... teica:

Bet tev tāpat liekas, ka vainīgi tie tur, kas gribēja sistēmu atvieglot nevis tie, kas saredzeja sev vieglu papildus peļņu. 

Nē vainīgi ir tie, kas MUN sistēmu demolēja. MUN sistēma ar sākotnējiem 9% no apgrozījuma ir viena no tām retajām izmaiņām, kas manā skatījumā bija mega laba, bet, kā jau ierasts - nekas labs, ko ieviesīs Kompetentās Personas, ilgi jau neturpināsies. Un vainīgi, protams, ir visi citi - šajā gadījumā uzņēmēji, kas ekspluatē proletariātu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Bet manuprāt katram būtu jābūt izvēlei. Bet izvēli jau var izdarīt tikai informēts pilsonis, Saša ir tāds? Ja nē, kāpēc nē?

Vai MUN izveides laikā Sašam bija izvēle? Ņemot vērā kas notika pasaulē? 

Kaut gan bija izvēle - parādīt darba devējam vidējo un mēģināt atrast darbu tajā laikā 🤪

 

Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Un vainīgi, protams, ir visi citi - šajā gadījumā uzņēmēji, kas ekspluatē proletariātu.

Pamato tieši kurš šajā gadījumā cits varēja būt vainīgs? 😄🤣

 

Tas būtu - es ieviešu savā kafejnīcā akciju - visiem bērniem ēdiens par puscenu. Vecāki to sāk izmantot līdzņemšanai. Es sāku zaudēt naudu,jo redzu kas patiesībā notiek un pieņemu lēmumu slēgt pasākumu. Beigās es esmu vainīgs pie tā, ka bērni vairs neēd par puscenu, jo vecāki stūma pilnu mūli. 

 

 

 

Pirms 9 minūtēm , marrtins teica:

Kas tad ir vainīgs, ka Saša nerubī kā vispār darbojas nodokļu sistēma un ir apjājams katram, kam nav slinkums vai nav morāles? Kas vainīgs, ja Sašam nav citas izvēles, kā pakļauties apjājēja jebkurai iegribai, jo neko vairāk par barankas rullēšanu nav apguvis, lai gan ieguvis [pieņēmums] valsts obligāto pamatizglītību? 9 gadus cilvēks nobumbulējies un nezin kā darbojas nodokļus sistēma, nezin kā darbojas saliktie procenti (ātrie [bezmaksas] kredīti - es jau nāku). Iznācis no valsts izglītības mašīnas, neko daudz nesaprot un nu tagad valsts uzmetusies par Lielo Brāli un metīsies Sašu aizsargāt un par Sašu parūpēties un pasargāt no visām dzīves likstām...

Pats tu negribi valstij neko maksāt tādēļ uzlabojot izglītības kvalitāti, bet prasi, lai valsts dod no skolas ara Harvardas līmeni 🤣 bezmaksas skolotāji? 

 

 

Un tu tak te visus pa idiotiem uzskati, bet tagad pēkšņi esi izbrīnīts, ka jā, vidējais statistiskais jebkur pasaulē nezinās vai nu par nodokļiem vai pa datoriem vai par klavierēm vai par bedres rakšanu... Visiem emulatoriem jābūt? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kā tu vari salīdzināt kafejnīcas akciju ar MUN režīmu iesācējiem biznesā. 

Man liekas, tu neesi bijis freelancer vai uzņēmējs. 

 

Protams, tev ir vara: pogas mod panelī un tāpēc tu zini visu par pasauli. 

Kāpēc tu to te dari par velti? Varas izjūtai, es atbildēšu, esi stiprs un nenoliedz realitāti, neaizliedz Sevi. 

Labots - Achat
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Vai MUN izveides laikā Sašam bija izvēle? Ņemot vērā kas notika pasaulē? 

Kaut gan bija izvēle - parādīt darba devējam vidējo un mēģināt atrast darbu tajā laikā 🤪

Protams, ka bija izvēle, ja viņš nebija galīgi garīgi (hehe) atpalicis - bet to izvēli, visticamāk, jau bija izdarījis labu laiku iepriekš.

 

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Pamato tieši kurš šajā gadījumā cits varēja būt vainīgs? 😄🤣

Vainīgs pie kā? Vainīgs pie tā, ka Saša ir izdarījis savas izvēles dzīvē un tad ar tām ir jāsadzīvo? Vai vainīgs pie tā, kuri bija tie, kas izdemolēja MUN sistēmu? Es domāju, ka atbildes abos gadījumos tev būtu jābūt skaidrām?

 

Pirms 5 minūtēm , Zin... teica:

Tas būtu - es ieviešu savā kafejnīcā akciju - visiem bērniem ēdiens par puscenu. Vecāki to sāk izmantot līdzņemšanai. Es sāku zaudēt naudu,jo redzu kas patiesībā notiek un pieņemu lēmumu slēgt pasākumu. Beigās es esmu vainīgs pie tā, ka bērni vairs neēd par puscenu, jo vecāki stūma pilnu mūli. 

Lūk tas nu gan ir slikts bizness - zaudēt naudu. Pats vien esi vainīgs!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, marrtins said:

Kas vainīgs, ja Sašam nav citas izvēles, kā pakļauties apjājēja jebkurai iegribai, jo neko vairāk par barankas rullēšanu nav apguvis, lai gan ieguvis [pieņēmums] valsts obligāto pamatizglītību? 9 gadus cilvēks nobumbulējies un nezin kā darbojas nodokļus sistēma, nezin kā darbojas saliktie procenti (ātrie [bezmaksas] kredīti - es jau nāku).

Nu, ir jau sašas, kam ir savi vāģi un kuri tiešām meklē klientus paši un kam nav kunga virsū. 

Tikai tie nav taksometri pasažieru vadāšanai.  Kravas+ cilvēki vai kravas.

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka par tādiem Sašām te nebija runa. Tie parādītu vidējo, ja kas neapmierinātu :D

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, marrtins said:

Domāju, ka par tādiem Sašām te nebija runa.

Yeh. Paņemsim to pašu datoriķi un tā reālistiski. 

Ja darba tev nav,  varbūt 1 mēnesī dabūsi 50-100-150 baksus frīlansā, nākammēnes bik vairāk, vēlāk vairāk, ja augs reputācija. 

Kamēr *iD domā, ka Tev momentā būs xxxx, visdrīzāk xx xxx mēnesī no pirmās dienas un tā ar visiem darbiem BTW. 

 

Nekādas vainas, te ir sociālie dienesti, cietumi, patversmes un ja jāmaksā uzreiz no min algas VSOI un IIN no pirmās dienas, tas cietums vrb liktos ērta vietiņa, es nejokoju. Turklāt izlaistajiem pienākoties kursi, soc palīdzība utml jaukumi. Nu parasti "neizrūna " tur, droši var sēdēt. 

 

Ir visādi studentu MD, kursa darbi, bakalaura darbi utml,  mok " godīgāk " nekā pirmo mēnesi dabūt 100-150 frīlansā.

Jo tev IR pienākums uzreiz vismaz gandrīz štuku pelnīt mēnesī, ja gribi pilnu VSOI un IIN maksāt un vēl kustināt mikrobiznesu no pirmās dienas. 

Nevari? 

Nekas,  cietumā vienmēr kaut ko iedos paēst, būs apkure un jumts virs galvas. 

Soc dienesti ar eksistē,  galu galā: ja nepelni uzreiz pietiekami, ir uzreiz jāskrien pēc soc palīdzības, to tagad MĀCA. 

Na* censties? Padoties ir  reāli vienīgā izeja tādiem.  

Valsts ir panākusi ko sabiedrība gribēja, rūpējoties par ilgtermiņa nākotni visai tautai. 

 

Applausi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , marrtins teica:

Protams, ka bija izvēle, ja viņš nebija galīgi garīgi (hehe) atpalicis - bet to izvēli, visticamāk, jau bija izdarījis labu laiku iepriekš

Nu jā, ja Baltic taxi visus atlaida un lika iet par MUN, valstī bezdarbs, tad pieļauju, ka otrā izvēle bija iet par valdes locekli Baltic taxi, bet valdība droši vien neļāva to darīt. 

 

Pirms 22 minūtēm , marrtins teica:

Lūk tas nu gan ir slikts bizness - zaudēt naudu. Pats vien esi vainīgs

Tad jau valstij principā bija slikta ideja - zaudēt "peļņu", lai palīdzētu tiem, kam zhopa. Pati vien vainīga, saprata kļūdu un atslēdza iespēju 🤪

 

Atklanos.

 

Ceru, ka kāds rīt paskaidros labāk nekā es, ka principā mafija, jeb tie, kas, pret komeptentajiem" izdemolēja labu ideju nevis tie, kas to ieviesa. Un to, ka valsts neciniijaas pret tiem un rezultātā cieta visi. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zin... said:

taxi visus atlaida un lika iet par MUN, valstī bezdarbs, tad pieļauju,

Nu un visi MUN bija takšu šoferi? 

Tu nekad neesi bijis uzņēmējs vai pašnodarbinātais,  es to redzu, vari neteikt neko. 

 

vienkārši, varēja jau takšiem to neatļaut un kāpēc ne? 

Daudzās valstīs takša licence maksā diezgan palielu naudu par katru auto mēnesī. No tā arī savāc naudu. 

vienkārši tev viss ir melns un balts,  tu vari ielikt tantuku, kas ada zeķes un kaut kādu random Jurīti - iesācēju frīlanseru vienā grozā ar taksistu, kurš ir zem liela dispečeru punkta izsaukumiem.  

 

Yeah, ir viegli redzēt, ka daudzi citi pogu spaidītāji te nekad nav pat aprēķinājuši savu iespējamo biznesa sākuma punktu un pirmos mēnešus.

Priekš kam vajag, ja algu maksā citi ( bosi, kuriem ir klienti ).

Labots - Achat
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Nu jā, ja Baltic taxi visus atlaida un lika iet par MUN, valstī bezdarbs, tad pieļauju, ka otrā izvēle bija iet par valdes locekli Baltic taxi, bet valdība droši vien neļāva to darīt. 

Es jau augstāk izskaidroju. Varu vēl piemetināt - labiem meistariem pieraksts ir uz priekšu. Kāpēc? (retorisks jautājums)

 

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Tad jau valstij principā bija slikta ideja - zaudēt "peļņu", lai palīdzētu tiem, kam zhopa. Pati vien vainīga, saprata kļūdu un atslēdza iespēju 🤪

Nu ja - tāpēc jau man tā sākotnēja ideja (9%) patika :) Principā jau valsts, kā monopolists uz vardarbību, varētu vispār nodokļus dubultot? Trīskāršot? Kāpēc nē? Visiem taču būs labāk - ņemsim tik ārā no kopējās siles un Kompetentie izdalīs, kuram nepieciešams vairāk. Uzņēmumus nacionalizēt, jo tie ir noziedzības un nekompetence perēkļi un visas Kompetentās Personas, kā zināms, strādā tikai valsts labā. Un pie tam tās kapitālistu cūkas tāpat ar to vien tik nodarbojas kā apjāj proletariātu un Valsti :sarkasms:

 

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mārtiņ. Tu sāc domu vingrinājumu no premisas, ka katrs pats sev Saša.

 

Valsts sāk savus vingrinājumus no prerogatīvas, ka Saša principā ir debils. Un jā, tas ir tāpēc, lai Saša sasniedzot pensijas vecumu, vismaz kaut ko dabūtu, nevis cīnītos ar ekstrēmu nabadzību. Nu tur nāk līdzi visādi valstiskie parametri kā veselības aprūpes pieejamība, vidējais dzīves ilgums utt. 

 

Kompetentie vienmēr gribēs izspiest maksimumu no tiem, kam ir un no kā var izspiest. 99% gadījumu tie ir darba ņēmēji, kas savu ikmēneša ienākumu nekādi nevar momentāni kapitalizēt un pasargāt. Nodokļi vienmēr iet pa priekšu.

 

Tas, kas mani parasti uzvelk, ir tas, ka Kompetentie bazūnē, ka Latvijā ir zems nodokļu slogs darba ņēmējam, tur abt 34%. Bet tie ir tīrākie meli, jo 24% sociālā nodokļa likme, ko maksā darba devējs, nerodas nekur citur, kā vien darba ņēmēja pievienotajā vērtībā. Līdz ar to tiešo nodokļu slogs darba ņēmējam ir ap 55%. Un šis ir tas brīdis, kad iepriekšējiem MUN iestājas patiesības stunda. Pakalpojuma cenu celt strauji bieži vien nav iespējams. Nodokļi jāmaksā. Maciņā paliek mazāk par pusi nopelnītā. (No kā vēl jāsamaksā PVN, akcīze, NĪN, n'shit).

 

Nu un tad rodas lēmumi par iešanu pagrīdē.

 

Pēc būtības, ja tev nav lielu uzkrājumu, tad legāla veida kā samazināt nodokļu slogu nav. Jāsaprot tas, ka ne jau ienākuma nodoklis ir matemātiski lielākā daļa no kroņa maksājumiem, bet gan sociālais. Ja ir lieli uzkrājumi, tad var dibināt Sia, maksāt sev minimālo algu, un peļņu gūt caur dividendēm, nevis algu. Bet ir jābūt spilvenam pirmā gada darbībai. Nu tur pa ceļam vēl var visādas mazās optimizācijas caur grāmatvedību dabūt un "lietderības koeficientu" celt. Bet cik cilvēkiem šis ir iespējams?

 

Mana personīgā nostāja gan tuvinās valsts modelim, jo, piedod, bet cilvēki ir stulbi. Nav nekāda pamata apelēt pie pilsoniskās sabiedrības saprāta, kas paši investēs savos pensiju uzkrājumos. Tam kaut kādā mistiskā veidā būtu jākļūst par kultūras sastāvdaļu, bet... nezkāpēc visi izvēlās aifonu, gucci, bmw un Vidusjūru šodien. Jo kas zin - var nedavilkt, var noprintēt uzkrājumu vērtību līdz nullei, utt.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , msp teica:

Un jā, tas ir tāpēc, lai Saša sasniedzot pensijas vecumu, vismaz kaut ko dabūtu, nevis cīnītos ar ekstrēmu nabadzību

Te sākas divas problēmas, ko martinnnnnaa veidīgie nesaprot - 1)vairāk nekā puse Sašas nekrās,

2)tie, kas būs ekstrēmajā nabadzība visvairāk kliegs par savu tiesību uz pensiju + radīs papildus slogu policijai zogot vai, ko citu un diez cik marrtins būs laimīgs ja šis marrtins sistēmas rādījums šim īpašumu apzagtu un menti neko īpašu, jo tak budžetā neviens nemaksā .... 

 

Pirms 17 minūtēm , msp teica:

piedod, bet cilvēki ir stulbi.

Pēdējie gadi tam ir labākais pierādījums ever. Protams marrtinnnns to izliekas neredzam. 

 

Pie pašreizējās stulbuma pakāpes pie antivax un anti 5g utt pat paredzētu, ka ja arī maģiskā kārtā visi krātu, tad atrastos kārtējie solījumu devēji ar kko (blockchain, investīcijas, mmm, ivermektina izplatīšana) un lai dod siem naudu un cik valdība slikta un anti kkas un bla bla bla un šiem atņemtu naudu un atkal daži miljonāri un pārējie nabagi un vainotu tak protams valdību, jo atļāva atdot naudu.  

Un tad iestājas mūsu attīstības pakāpe, ka tomēr rūpējas kkaa pa tādiem pabērniem . Bet tas notiek no kā? Marrtiinnnnnsaaa nodokļiem. Jeb kāds cits antivakseris samaksāja kādam (kas nav kompetents) un beigās marrtinns maksā par to, par ko pats iestājies. 

Protams vainīga būs valdība. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, msp said:

Valsts sāk savus vingrinājumus no prerogatīvas, ka Saša principā ir debils. Un jā, tas ir tāpēc, lai Saša sasniedzot pensijas vecumu, vismaz kaut ko dabūtu, nevis cīnītos ar ekstrēmu nabadzību

MUN tika ieviests priekš tiem, kuri nepelna to 1000 mēnesī. 

Lai viņi netupētu bezdarbniekos, neietu uz sociem un vismaz ar kaut ko nodarbotos. 

MUN ir limiti, cik naudas tu vari izņemt no MUN mēnesī, gadā. 

Pārsniedzot šo nelielo limitu, tu vairs neesi MUN.

 

Man rodas iespaids, ka daudzi nemaz nav izlasījuši to MUN likumu.

4 hours ago, msp said:

 

Mana personīgā nostāja gan tuvinās valsts modelim, jo, piedod, bet cilvēki ir stulbi.

Man patīk šis uzskats. 

Interesanti, kurš ir stulbāks: tāds Saāša vai mēs šeit vai valsts. 

 

Ja tam Sašam nav tik daudz ienākumu, lai nomaksātu pilnu VSOI un IIN no min algas,   viņš to  NEVAR izdarīt. 

 

Mēs te pieņemam, ka visi noteikti  uzreiz, uzsākot darbību, automātiski nopelna daudz. 

 

Tas ir kā ar jaunajiem IT speciem un IT reklāmām:  paņemam piedāvāto algu junioram un senioram,   saskaitam kopā tur 800 ar 6000,  dabūnam  6800, dalām ar 2  un   dabūnam 3400. 

Secinājums: visi, kas programmē pelna uzreiz vismaz 3400. 

Nāk jaunieši un prasa 3400 algu uz papīra, piesakoties uz Jr Dev vakanci. 

Valsts arī mēra vidējo temperatūru istabā.  

 

 

Galu galā, nebūs jau slikti:  tie, kas patiešām pelna maz,   IES uz sociem,  neveiks sava MUN darbību, stāsies bezdarbniekos,   tur ir visādi NVA kursi pārkvalifikācijai ar stipendijām kursu laikā. 

Pēc tam var iet uz sociem,  prasīt citus pabalstus. 

 

 

Nesaprotu šo attieksmi ar iedomu: visi pelna daudz, tikai nez ko slēpjot. 

Tie, kuri pelna daudz,  sen ir uzcepuši parastas formas SIA ar pilnu kapitāla apmaksu, neķēpājas ar visādiem IU, IK vai MUNiem. 

 

BTW, cilvēki tais bagātajās valstīs labāk saprot, ka sākot kaut ko darīt, uzreiz tūkstoši kontos neieripos. 

 

 

Nevis pagrīdē, bet bezdarbniekos tos Sašas iedzīsiet. 

 

 

Tas, ka cilvēki ir stulbi un  mēs : gudri: to mēs lasam jau 30 gadus no vietas. 

Zināma mantra. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...