Jump to content

Prognoze nākotnei ..... ,


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Nepārtraukti te kviec, ka sis forums sīkums, ka tev neinteresē nekas te un vispār briesmīgi cilveki te, bet apstāties nevari un runā tik tālāk. 

Laikam jau tev tomēr ļoti uztrauc ko par tevi šeit domā 👌

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Stasss teica:

Uztaisīju IK papīru, kas man deva iespēju oficiāli reklamēt savu pakalpojumu, bet apgrozījums man bija nulle un līdz ar to iemaksas valsts kasē ari nulle. Bet klientu man pietika un nauda bira. Nice, ne?

Es biznesu neprotu, tāpēc sorry par stulbu jautājumu, bet kā ar "apgrozījums bija nulle" var dabūt gatavu "nauda bira"?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī interesē @binary uzdotais jautājums - kā reiz pirms nedēļas vai divām redzēju db.lv rakstu par vienu kantori, un raksta beigās bija rindkopa ka firmas aprozījums pagājušagā gadā bijis 200k, bet peļņa pie miljona - kā tas fiziski iespējams? Aizdevumi, investīcijas, obligācijas, masīva nodokļu atmaksa? Wtf?

Labots - Artanis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tak nelauzies kā nevainīga meitene, un teoriju izstāsti vienkārši - tak ja par tādiem kantoriem raksta ziņās kā par Latvijas lepnumu, nekas tik pelēks jau tur nav. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Artanis teica:

ka firmas aprozījums pagājušagā gadā bijis 200k, bet peļņa pie miljona - kā tas fiziski iespējams?

Nu tādā līmenī es tās lietas arī nepārzinu, bet pieļauju, ja uzņēmumam ir pietiekami kaut vai nekustāmie, kas pastāvīgi ienes peļņu un ienākums netiek investēts tālāk, tad kādēļ lai tas nebūtu. Cita runa - cik tas ir izdevīgi.

Bet labi, atkal pieņēmumi, man melna bilde par to.

Es atkal nesaprotu, kā var rasties šie nodokļu nemaksas rekordisti, kuri VIDam ir parādā desmitiem miljoniem peso, bet apgrozījums viņiem nekāds.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ir holdingkompānijas, kur galvas uzņēmums nodarbojas tikai ar menedžmentu un saņem peļņu dividenžu veidā no citiem grupā ietilpstošajiem. Tas tā vienkāršoti. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Stasss teica:

bet apgrozījums viņiem nekāds.

Tas tāpēc ka daļa ieņēmumi tiek netēti vai ar ražošanu nesaistītie ieņēmumi, ko gada pārskatā nerāda pie apgrozījuma…

Pirms 4 minūtēm , e = d teica:

Ir holdingkompānijas, kur galvas uzņēmums nodarbojas tikai ar menedžmentu un saņem peļņu dividenžu veidā no citiem grupā ietilpstošajiem. Tas tā vienkāršoti. 

Attīstītās valstīs (oecd) tas tā īsti nestrādā jo spēka ir trasfertcenu regulējums starp saistītiem uzņēmumiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:
pirms 20 stundām , Stasss teica:

Uztaisīju IK papīru, kas man deva iespēju oficiāli reklamēt savu pakalpojumu, bet apgrozījums man bija nulle un līdz ar to iemaksas valsts kasē ari nulle. Bet klientu man pietika un nauda bira. Nice, ne?

Es biznesu neprotu, tāpēc sorry par stulbu jautājumu, bet kā ar "apgrozījums bija nulle" var dabūt gatavu "nauda bira"?

Ai, pieleca… IK bija, lai būtu iespēja oficiāli reklamēties, nevis oficiāli darboties.

Link to comment
Share on other sites

Ne tikai individuālajām riskanti tagad. Arī valsts iestādēs ir direktors un valdes loceklis, kam sakars attiecīgajā ministrijā. Pēkšņi liels ieguldījums - forši, bet aizdomīgi. Tad nu sanāk, ka pēkšņi parakstu par 6 ļamiem jāliek arī direktoram, jo tā labāk.

Tas no pazīstamā pieredzes.

Nelika parakstu, aizgāja no darba, jo zināja, ka neaizskaramās tautības pārstāvis šādus trikus veicis jau 3 reizes. Pēc katra tāda fokusa atsēž pieticīgā valsts amatā un tad atkal, nākot pie varas pareizajam ministram, parādās kāda uzņēmuma valdē. Bet iestādes direktoru, kas lika parakstu vazā labākajā gadījumā prese un viņam labākajā gadījumā pašam jāaiziet.

Bet Ābrams līdz nākošajām vēlēšanām kādā zinātniski pētnieciskajā institūtā pastrādās vecākā speciālista amatā un kals plānus.

Labots - gitis
Labots teksts
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Šeit vispār ir kāds bez autora kurš saprot ko nozīmē visi tie UD, CT, MR???

Jobtvai boni, tu tač mums te par guru meties medicīnā, un sveši šādi apzīmējumi?

CT - datortomogrāfija

MR - magnētiskā rezonanse

par to trešo hvz

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

UD es izlobīju kā uzņēmējdarbību, bet CT un MR palaidu garām - nebija vēlmes atšifrēt. MR varētu būt magnetic resonance? Nu re - jānodarbojas ar kriptogrāfiju :(

 

Link to comment
Share on other sites

--- dzēst

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Pazīlēšu kafijas biezumos no tā ko ikdienā dzirdu un redzu.

 

Ļoti daudz megakorporācijas, kas ir saistītas ar tiešo patērētāju uz nākamo gadu ir iebudžetējušas rekordienākumus/rekordpeļņas, pamatojoties uz - pieprasījumu, ienākumu pārdali patērētājam vairāk fokusējoties uz primāro, mazāk uz izklaides/sekundāro.

 

Gāzes cenas Februāra kontrakts, ko šobrīd var nopirkt NL Platts ir 1900 USD par vienu tonnu LNG. Mēs sāksim jauno gadu ar rekordaukstākajām izmaksām ražošanai, personīgajam patēriņam. Nāks pavasaris, cena kritīsies, nāks vasara un lielie patērētāji sāks pirkt kontraktus uz rudeni, jo negribēs, lai atkārtojas šī gada scenāris, dēļ lielā pieprasījumu, paredzu ka Q4 2022 būs dārgākais izmaksu gads mums kā tiešajam patērētājam.

 

Inflācija LV - 10%+ (11-12%)

 

Loģiski, ka jebkurš produkts, kas atrodas veikalu plauktos - maksās dārgāk, atskaitot varbūt vietējos bāzes produktus, ko ražojam tepat, tiklīdz iekļauta loģistika / uzglabāšana / sarežģītāks ražošanas process - cipari būs un jau ir augšā.

 

Jaunie dzīvokļu projekti - sūdīgāki, dārgāki, nepieejamāki. 3000 EUR/m2 būs jaunais standards un pie esošajām bankas likmēm tuvākā gada laikā pārmaiņas neredzu. 

 

Palielināts nabadzības risks - 2020 statistikas pieaugums būs ziediņi pēc tā, ko rādīs 2021 gada līkne un to, kas gaidāms 2022. gadā.

 

Turpināsim braukt ar vecākiem, sūdīgākiem, dārgākiem auto dēļ jauno auto nepieejamības. Jauno auto deficīts turpināsies vismaz 2 gadus, 100% nākamo gadu. Draugs Septembrī lidoju uz Štutgarti  pakaļ ilgi gaidītajam mazlietotajam Porsche, uz jautājumu kāpēc viņi netirgo tās +/- 500 jaunās mašīnas uz plača atbilde bija - nevienai nav datora, rinda virs gada. 

 

Kautko zīlēt par vīrusu ir muļķīgi, absolūti neparedzama parādība, par ko vien liecina tas, ka neviena no 2021. gada pozitīvajām prognozēm nepiepildijās, intereses pēc varat palasīt rakstus no pagājušā Decembra, kad tika anonsētas vakcīnas un kāda ažiotāža bija par pasauli vecajās sliedēs jau pavasarī.

 

2022. gads būs infantīlisma uzvara Latvijas Saeimas vēlēšanās, sliktākās koālīcijas izveide LV vēsturē un turpmāka novājināšana jau tā slābenajā LV politiskajā vadībā. Gobzems ir reāls kandidāts uz nr 2. pozīciju Saeimā, tieši vai netieši. KPVLV vēl šķitīs ziediņi. 

 

Kautkā tā. 

Labots - Destructo
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Bēdīgs 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Destructo teica:

Draugs Septembrī lidoju uz Štutgarti  pakaļ ilgi gaidītajam mazlietotajam Porsche, uz jautājumu kāpēc viņi netirgo tās +/- 500 jaunās mašīnas uz plača atbilde bija - nevienai nav datora, rinda virs gada. 

Tas "nevienai nav datora" baigi pazīstams izklausās.

 

Kamīnam restes vajag. It kā pirms mēneša-diviem bija jābūt klāt. Pirms nedēļas zvans no salona - "piedod, būs nākamgad; jāmeklē jaunu piegādātāju." Tas pat nav dators, tās ir štrunta metāla restes!

 

Bija doma likt siltumsūkni, bija noskatīts konkrēts modelis. Laicīgi zvanīju džekiem, kam uzticēta uzstādīšana, pavaicāju, vai nevajag jau pasūtīt un atvest, lai tad, kad varēs uzstādīt, nebūtu problēmas ar siltumsūkņa sagādāšanu. "Nē, nē, viss būs OK, viņus burtiski nedēļas-divu laikā var atvest, ja nav uz vietas". Mēnesi-divus vēlāk - "piegāde iespējama ne agrāk kā pavasarī, neesot pieejamas detaļas". Nu… Nu neko, nācās izvēlēties citu modeli, kas, šķiet, bija pieejams uz vietas.

 

Tie paši siltumsūkņi - cilvēks esot dabūjis iekārtu, bet bez kompresora. Ja neko nejaucu, teica, ka pirms gada kompresors maksājis zem 2k, tagad - virs 4k.

 

Par kaut kādu apkures iekārtu ražotāju dzirdēju, ka sākot (plānojot?) būvēt rūpnīcu Eiropā, lai varētu atbildēt uz pieprasījumu… Par kaut kādu (nezinu, citu vai to pašu) - ka apturējis/iepauzējis darbību.

 

Pirms 43 minūtēm , Destructo teica:

Jaunie dzīvokļu projekti - sūdīgāki, dārgāki, nepieejamāki. 3000 EUR/m2 būs jaunais standards un pie esošajām bankas likmēm tuvākā gada laikā pārmaiņas neredzu. 

Paldies, "iepriecināji".

 

Nesen dzirdēju, ka tagad pat grīdu privātmājai esot problemātiski ieliet - 100m² esot "pārāk maza platība, nav interesanti braukt uz tādu objektu".

Link to comment
Share on other sites

Ar mikrokontrolieriem un citiem aktuāliem čipiem tādos interneta veikalos kā TME, Farnell, Digikey ir pavisam bēdīgi. Kaut kas līdzīgs, bet ne tik traģiskā formā bija kaut kad ap 2010. gadu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Regisss teica:

Tas tāpēc ka daļa ieņēmumi tiek netēti vai ar ražošanu nesaistītie ieņēmumi, ko gada pārskatā nerāda pie apgrozījuma…

Attīstītās valstīs (oecd) tas tā īsti nestrādā jo spēka ir trasfertcenu regulējums starp saistītiem uzņēmumiem.

Gan jau arī IP, nekustamais (pārvērtēšana) un tamlīdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kreizā Kāja said:

Ja reiz nav rakstīts pašsaprotams (ne)novēlu, bet gan nepārprotams novēlu, tad būtu nepieklājīgi to atstāt bez ievērības, kaut kas sirsnīgi jāatbild - tāpēc vēlu ātrāk atbrīvoties no veselības  problēmām.

Diemžēl tas nav iespējams. Vienalga, vai miljonu maksātu  vai  miljonu būtu parādā. 

 

Nu redzēs, tāpat pie Dieviņa ir gari galdi, vai ne? 😃

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Betmenis teica:

Manuprāt viss ir tieši tā kā tam jābūt ja seko līdzi bauslim ,,ko sēsi,to pļausi,,.

Vēl viens Stokholmētais... :bad:

Link to comment
Share on other sites

"Saskatīšana", manuprāt, nav pati labākā vārda izvēle šajā kontekstā. Es lietotu terminu: "dabūt ar mietu pa pakausi, kamēr dzer rīta kafiju" - nu nevar taču to faktu nepamanīt.

Link to comment
Share on other sites

Savas privātās attiecības ejiet kārtot privātajā sarakstē!

Turpināsiet - paši zinat kas būs. 

Link to comment
Share on other sites

2022.01.1. , 20:48, Destructo teica:

paredzu ka Q4 2022 būs dārgākais izmaksu gads mums kā tiešajam patērētājam.

 

Bail iedomāties ko tad mēs runāsim, ja gribi negribi, sāc lēnām just, ka iekārtu vai detaļu piegāde sāk buksēt, cenas kāpj, līdz ar to kāpj ari mūsu pusē cena un tas tāds domino efekts kur vissmagāk cieš pēdējai kauliņš (patērētājs).

2022.01.1. , 20:48, Destructo teica:

Turpināsim braukt ar vecākiem, sūdīgākiem, dārgākiem auto dēļ jauno auto nepieejamības

 

Šis ir nedaudz specifiski jo paskatīties tagad uz mūsu autoparku cik % no tā sastāda līdz 5gadiem veci auto? Līdz ar to, tas ietekmēs samērā niecīgu % no LV dzīvojošajiem iedzīvotājiem. Jo piemēram jauns autiņš ir forši, bet sametot visas kopējās izmaksas tāda uzturēšanā, beigās saproti kāpēc tā ir jo paskatāmies kāda ir vidējā alga valstī (ne Rīgā tikai) + kamēr mums vēl ir dzīva padomju paaudze kas paši remontē auto un tikai galējā situācijā dzen uz servisu tad tur arī "jauns auto" ir bubulis. Kam dažos punktos dzirdot bēdu stāstus ar garantijas servisiem jaunajam salona autiņam reizēm gribas par nedaudz piekrist.

2022.01.1. , 20:48, Destructo teica:

2022. gads būs infantīlisma uzvara Latvijas Saeimas vēlēšanās

 

Šis gan skarbi, bet nu tas parāda atkal vidējo nostāju valstī jo izglītota tauta diezin vai tā pavilktos uz Gobzema demogoģīju, bet protams arī esošā valdība būs iedevusi krietnus bonusa punktus Gobzemam.

 

Interesētu bija dzirdēt tavu viedokli, paldies 👍

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , AVilks teica:

Šis ir nedaudz specifiski jo paskatīties tagad uz mūsu autoparku cik % no tā sastāda līdz 5gadiem veci auto? Līdz ar to, tas ietekmēs samērā niecīgu % no LV dzīvojošajiem iedzīvotājiem.

Nesaki viss, līdz ar šo kāps arī lietoto auto cenas, piekam diezgan. Tandence visā pasaulē pašlaik. 

 

Mums gada laikā 25-60% uzkāpušas. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, tas, ka lietotiem cenas ir augšā, esmu jau piefiksējis jo liekas neticami, ka mašīnas kas manā skatījumā labākajā gadījumā maksātu līdz kādiem 700€, tiek tirgotas ap 1.2-1.5k un ir kas pērk, tātad tirgus ir diezgan uzskrūvēts un ir pieprasījums.

 

Labi 700€ tas ir mans auto vērtības novērtējums, bet nu ok, lai būtu 1k

Labots - AVilks
Papildināta informācija
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Zin... teica:

Mums gada laikā 25-60% uzkāpušas. 

 

Interesanti būtu tagad parunāt ar tiem kas no UK vilka iekšā donorus un te detaļās tirgoja vai pie šāda cenu kāpuma bizness vairs atmaksātos? Ok, dēļ Breksit šis biznesa modelis tik nomainīts Nīderlandi, bet nu nav sanācis satikt darboņus lai varētu uzjautāt kā viss šis ir tirgu ietekmējis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Zin... teica:

Mums gada laikā 25-60% uzkāpušas. 

Man Google Sheets ir scripts, kas palaižas reizi mēnesī un piefiksē, ko Autotrader domā, cik plači varētu maksāt par 'trade in'. 60% pieaugums nav, bet cena tuvu tai ko solīja pirms gandrīz 4 gadiem.

Sarkanā līnija ir cik es domāju ka maksās, ja pa 4 gadiem cena nokrītas uz pusi (ar tādu viduvēju nobraukumu).

 

 

chart (1).png

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, AVilks said:

Nē, tas, ka lietotiem cenas ir augšā, esmu jau piefiksējis jo liekas neticami, ka mašīnas kas manā skatījumā labākajā gadījumā maksātu līdz kādiem 700€, tiek tirgotas ap 1.2-1.5k un ir kas pērk, tātad tirgus ir diezgan uzskrūvēts un ir pieprasījums.

Daudzi, kas agrāk braukāja ar sabtransu, tagad pērk auto. Noteikti koronka pie vainas: bail aplipināties. 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...