Jump to content

Prognoze nākotnei ..... ,


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Tā, cienījamie biedri, esmu lepns, ka esmu kopā ar Jums, un pirksti vēl kustas, ka varu pa taustiņiem trāpīt, un acis ar vēl rāda ar stikla palīdzību ....., 

hujņa, tas ievadam .....,

 

Bet ir jautājums par tuvāko nākotni, tūlīt sākas Jaunais gads, ar visiem zināmiem ierobežojumumiem un omikrona draudiem, vai jūs jūtat savā biznesā izaugsmi, vai kritumu ?, kāds ir biedru noskaņojums ?, 

 

es atbildēšu pirmais, , man ir sūdīgs noskaņojums, jo likvidēju savu SIA, (darbojos no 2004. g.) un likvidēju tāpēc, ka iestājās no 1. jūlija jaunā nodokļu politika, man ir jāmaina uzņēmuma darbības veids, vai jāiet pagrīdē , stabili zinu, ka uz gadu aiziešu pagrīdē (lai kariņš nošaujas) , pēc tam redzēs ....

 

gribētos saprast mūsu biedru redzējumu , iespējams ka nav kopumā tik slikti valstī, ka varbūt man vienīgajam ir naids uz pieneņgalvu un kariņu 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nebūtu naids uz Kariņu, būtu uz citu. Būsim reāli. Šitas vīruss ir pasaules trends. Nekad nebūtu tā, ka mēs te dzīvotu laimīgi savā mazajā, zaļajā pļaviņā un neliktos ne zinis, kas notiek apkārt (biezajā tumšajā mežā) 🤣. Kantoris, kurā es strādāju, iet uz augšu strauji, pateicoties zaļajām figņām (kāpēc figņām varētu stāstīt gari un plaši, bet tā ir cita tēma) un tagad vēl energoresursu cenu kāpumam. Bet nu kā būs ilgtermiņā, hvz.

Huiņa ar vīrusu (@Artanis) ir nevis pārspīlēta, bet tiek izmantota. Mans viedoklis ir, ka reāli pašreiz notiek "pasaules pārdale", paldies dievam (un kodolieročiem🤣), ne tādā veidā kā gadsimtu atpakaļ. Pie kā tas novedīs mūs? HVZ. Pagaidām, vienkārši rukāju 🤣, kā teica @raivix95.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Kā Kariņš teica, tad naudas ir tik daudz kā nekad nav bijis. Ja ienākumu pieaugums apsteidz inflāciju, tad jau dzīvie iet uz augšu. Man pagaidām tas nespīd.

Skatoties, ka vakcinētie sāk slimnot biežāk, pamazām kļūstu par antivakseri.

Un pēc šodienas Rīgas atbalsta RīgasSiltumam ar klimatneitralitātes lozungu, kļūstu par antirīdzinieku. Stabiņi uz ielām tagad šķiet kā vismazāk sliktais lēmums no visiem Rīgas lēmumiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 14 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Domāju ka nebūsi viens, ka tik ne desmitiem tūkstošu tādu.

šitā ir retā reize, kad varu tev piekrist 

pirms 2 stundām , raivix95 teica:

Vajag rukāt,

kam ? kariņam ?, nu es negribu strādāt un ražot  Kariņam

Link to comment
Share on other sites

Jā. Pa nopietnam pacēli tēmu. Bet ko gribi? Kaut vai HZ uz brīdi iedomājies, ka esi Kariņš vai Levits. Ko Tu izdarīsi, pateiksi?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 14 minūtēm , gitis teica:

. Pa nopietnam pacēli tēmu. Bet ko gribi?

neko negaidu no taviem pieminētajiem džentlmeņiem, jo viņi ir mazvērtīgi, 

 

bet gribēju saprast arī Tavas domas, un jebkura cita foruma biedra turpmākās perspektīvas mūsu tautas izaugsmē ....., un vai vispār mums ir izredzes ?, sakarā ar puķika darbībām, un eiropas mīzelīgo attieksmi pret austrumiem ...., tad vēl ZAĻĀ domāšana, kura paši sevi dzen atpakaļ alās ....

un aizmirsu vēl omikronu

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , gitis teica:

Kaut vai HZ uz brīdi iedomājies, ka esi Kariņš vai Levits. Ko Tu izdarīsi, pateiksi?

Es teiktu: "Galvenais ir nebalsot par populistiem, bet par mani!!!" :sarkasms:

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

2022.gadā turpināsim studēt grieķu alfabētu (Normunds Bergs, Kur tas suns aprakts).

Slikti vai labi, to katram pašam būs jāsaprot.

Energoresursu cenas ir uzšāvušās kosmosā, bail domāt, kādu efektu tas atstās uz vietējo ražotāju.

Labā ziņa - elektrība būs vajadzīga. Un šeit jau man ir plašs lauciņš kur rakt.

Visādi citādi - ar tuvojošos 2022!

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Artanis said:

. Bet mūsu gadījumā vienkārši palaimējies - vairums klientu ir lieli Rietumeiropas kantori, kuriem jau budžeti ir saplānoti un naudas atliktas gadiem uz priekšu. Taču diemžēl ir gana daudzi pazīstamie, kam nācies atlaist daļu savu darbinieku, vai pat aizvērt kantori vispār.

Tā ir. 

Kamēr es lasīju gudrus tekstus medijos vienu brīdi:  " Jā, daudzās nozarēs ir bezdarbs, bet te IT pelna, pārkvalifikācijas kursi bezdabrniekiem utml uz IT nozari utml."

Uz viņu papīra IT nozari koronka neietkemējot. 

Vispārēji  IT KĀ jā, tomēr atkarīgs no galeras klientiem un to darba sfēras. 

Vēl viens prieks par reālo dzīvi vs sapņiem uz papīra ierēdņu kabinetos. 

Laime tiem, kam ir savs stabils produkts, kuru koronka neietekmēja.

 

Ražotni? Pat ja ir stabili klienti, jeb*** l,  uzmini nu, cik cilvju rīt būs darbā, nebūs pašizolēti kā kontakta perZonas utml " prieki ". 

Dievs palīdzi.  

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , M@R$$ teica:

Labā ziņa - elektrība būs vajadzīga. Un šeit jau man ir plašs lauciņš kur rakt.

Sapirkies elektrības raktuvju akcijas vai pašas raktuves? :D

 

  • Haha 4
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , alusbundza teica:

likvidēju tāpēc, ka iestājās no 1. jūlija jaunā nodokļu politika,

Sūdīgs bizensa pamatojums, tas viss.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , alusbundza teica:

un vai vispār mums ir izredzes ?, sakarā ar puķika darbībām, un eiropas mīzelīgo attieksmi pret austrumiem ...., tad vēl ZAĻĀ domāšana, kura paši sevi dzen atpakaļ alās ....

un aizmirsu vēl omikronu

Pietiek ar nelielu interesi un virspusējām zināšanām par Visuma vēsturi un uzbūvi, nedaudz arī var civilizācijas vēsturi, lai @alusbundza  prātojumi liktos nenozīmīgi 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ju teica:

Sūdīgs bizensa pamatojums, tas viss.

Stokholmas sindroms!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , ImissimI teica:

Sakiet, lūdzu, kā jūs pazīstiet Alusbundžas kungu?

Kurš gan nepazīst Alusbundžas kungu...

:D

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

No vienas puses - kurss uz "zaļo" enerģētiku, tehnoloģisko procesu automatizācija utt. nodrošina augošu darba fronti. Atliek tikai rukāt. Diemžēl tā vietā nāksies nodarboties ar lietām, kas nerada nekādu pievienoto vērtību, tikai atņem laiku. SIA vairs nevar būt MU maksātājs. No jaunā gada visi MU SIA pāriet vispārējā nodokļu režīmā ar visiem no tā izrietošajiem jaukumiem. Ja negribu ķēzīt laiku visām tām grāmatvedības muļķībām, vai algot grāmatvedi, neatliek nekas cits, kā SIA likvidēt. Tāpat kā Bundžam. "Downgreidoties" no SIA uz IK - tāda opcija nav paredzēta. Tagad jāizmaksā viss iekrājušamies sev algā, bet pēc jaunā gada jālikvidē SIA un jāreģistrējas (varbūt) par IK vai vienkārši saimnieciskās darbības veicēju. Tas viss ir čakars, kas nerada nekādu pievienoto vērtību, patērē laiku, naudu, nervus. Paldies partijai, valdībai un personīgi dārgajam Leonīdam Iļjičam, pardon Krišjanim.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nekļūdos, MU jau arī bija paredzēts kā īslaicīgs pasākums jau sākotnēji. Tad vēl visādi pisnesmeņi izdomāja, ka tā var visu ko optimizēt, to lietu sačakarēja vienkārši. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ju teica:

Ja nekļūdos, MU jau arī bija paredzēts kā īslaicīgs pasākums jau sākotnēji.

Man šķiet, ka tu kļūdies gan.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , kreizā Kāja teica:

15%  arī ir ļoti daudz, būtu kā dažā labā kaimiņzemē 3%, cilvēki pie VID rindā sastātos nopirkt sirdsmieru.

Tas jau vairs ilgi nebūs. EU tak drīz ieviesīs minimālo nodokļu likmi, kas arī ir ap 15%. Pagaidām vēl laikam iet stīvēšanās ar amerikāņiem par niansēm.

https://www.politico.eu/article/eu-pushes-on-with-global-minimum-tax-rate-despite-us-stalemate/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Artanis teica:

lai cīnītos ar milzu kompānijām, kas nemaksā nodokļus, taču rezultātā visvairāk cietīs tieši mazie uzņēmēji un ģimenes

Mjā, kas to varēja iedomāties.

Link to comment
Share on other sites

Kā saka likums ir kā nostiepts striķis, kuram cits pārkāpj pāri, cits izlien pa apakšu, cits apiet apkārt, BET ir arī tādi, kas aizķeras. 

Tos mazo uzņēmēju mazo nodokļu režīmus sačakarēja paši uzņēmēji takšu firmā katru taksi par mikro uzņēmēju vai autobusu parkā katru autobusu. Šoferīšiem ne soc nodrošināšnas (slimība, bezdarbs) ne jēdzīgas pensijas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Artanis teica:

kuru apgrozījums ir lielāks par miljonu Eur gadā, vai peļņa lielāka par 100k

Tāds jau arī tas plāns ir, konkrētus ciparus jau var atrast internetā.

Bet nu parasti jau valstis kā Īrija, Luksemburga utt, nosaka ļoti zemas nodokļu likmes, piesaista lielos - Apple, Amazon utt. Tas kautkā ziņā no darbinieku, uzņēmuma nodokļa utt kompensē un atļauj vietējiem pazemināt % likmes. Tādā veidā čakarējot konkurenci, pārējām valstīm, tad arī nākas pazemināt % likmi. 

Ja visiem % likme vienāda, tad Apple nav baigā jēga bāzēties Īrijā, nodokļu ienākumi samazinās un nākas arī vietējiem pacelt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Insekc teica:

Šoferīšiem ne soc nodrošināšnas (slimība, bezdarbs) ne jēdzīgas pensijas.

Nu bet tā tak ir pašu darba ņēmēju izvēle! Ja takša šoferis vēl spēku gados, neslimo un pietiekami tālu no pensijas, tad kādēļ viņam liegt iespēju strādāt attiecīgā nodokļu režīmā, lai uz rokas vairāk saņem tagad un tūlīt, nevis kaut kādi mistiski graši pēc 30 gadiem pensijā ejot (ja vēl vispār līdz tai nodzīvos)? Un lielais vairums MUN īpašniekiem tas ir ģimenes bizness, vai vispār viņi paši ir vienīgie labuma guvēji, kas paši par sevi ir spējīgi izlemt!

 

Man tieši visvairāk uzdina dusmas šī valdības piekoptā demagoģija, ka, redz - "MUN režīms jau ir patiesībā slikts priekš nabaga darbiniekiem, un to likvidējot mēs jau tikai labāko jums daram". Tupa diršana - vesela čupa iedzīvotāju ļoti labprāt iemainītu kaut kādu mistisku nākotnes labumu (kas vispār pat nav skaidrs, cik un vai vispār būs) pret reālu naudu, ko var saņemt un tērēt ieguldot to nepieciešamajā šodien un tagad. Un valsts šo iespēju cilvēkiem atņēma, slēpjoties aiz "mēs jau tikai rūpējamies par jums" muldēšanas!

Labots - Artanis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

uz rokas vairāk saņem tagad un tūlīt, nevis kaut kādi mistiski graši pēc 30 gadiem pensijā ejot

Vaitag gadījumā nav tā ka tagad strādājošie maksā pensijas pašreizējiem pensionāriem?

Jeb pārfrāzējot, lai tagadējie pensionāri nesaņem neko, kamēr kāds var ietaupīt mazliet uz nodokļiem?

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Artanis said:

Reizē smieklīgi un skumji, ka šī EU prasība galvenokārt tika izdomāta, lai cīnītos ar milzu kompānijām, kas nemaksā nodokļus, taču rezultātā visvairāk cietīs tieši mazie uzņēmēji un ģimenes biznesi. Varēja taču ieviest normālu loģisku nosacījumu, ka, piemēram, šāds minimālais nodoklis ir tikai kompānijām, kuru apgrozījums ir lielāks par miljonu Eur gadā, vai peļņa lielāka par 100k.

Jā.

18 minutes ago, Insekc said:

Tos mazo uzņēmēju mazo nodokļu režīmus sačakarēja paši uzņēmēji takšu firmā katru taksi par mikro uzņēmēju vai autobusu parkā katru autobusu. Šoferīšiem ne soc nodrošināšnas (slimība, bezdarbs) ne jēdzīgas pensijas.

Tu normāli viegli vari samest visus vienā katlā. 

Moš strādā valsts iestādē vai lielā kantorī, kurš kroņa laikā ir stabils. 

Varbūt padarbini web kantori, piparbodi, krogu utml biznesu, gym ar silti iesaku. 

Mēs visi neesam taksisti un miljoni no printera mums, kā uzskata valsts ierēdņi, nebūt neripo. 

Daudzi cilvēki, ko labi zinu, ir aiztaisījuši ciet daļu no saviem biznesiem un NE tikai LV,  LV cilvēki nereti dzīvo ilūzijā, ka tikai LV koronka ietekmē. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Vaitag gadījumā nav tā ka tagad strādājošie maksā pensijas pašreizējiem pensionāriem?

Vai gadījumā nav tā, ka valstij sava monetārā un nodokļu politika ir jāplāno tādā veidā, lai pensijas var maksāt no tiem naudas, kas jau ir iekasēta no pašiem darba ņēmējiem, nevis jāpaļaujas uz to, ka katra nākamā paaudze spēj cel tikai lielāku un lielāku nodokļu slogu, lai barotu šo bezdibeņa melno caurumu, no kura nekādi nespēj pat apmaksāt pamatvajadzības, bet simtus miljonu tērē nevienam nevajadzīgos mākslas un kultūras objektos, zelta tiltos, atbalsta neskaitāmas nerentablas pašvaldību SIA ar valsts izsniegtajām dotācijām? Nu tas tā - slapjais sapnis, kā būtu jāfunkcionē normālai valsts infrastruktūrai, kur primārais mērķis nav sabāzt sev kabatās, un pēc mums - kaut vai plūdi...

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AndrisBB said:

Vaitag gadījumā nav tā ka tagad strādājošie maksā pensijas pašreizējiem pensionāriem?

Nu bet tie pensionāri savulaik maksāja par tā laika pensionāriem, pat padlas laikā soc nodoklis bija paliels un par kaitīgu darbu daudz lielāks. 

IIN arī eksistēja. 

Tikai nebija bērnu pabalstu un citu perks ko ļaunā valsts tagad dod. 

Ēd par velti daudzi skolnieki skolā un vēl vissirslikti. Damn, es par velti padlā neēdu un maniem senčiem nebija ne 1 kapeika pabalsta par mani padlas laikos.

Tas pirms  mantras: padlas laikā visu iedeva par velti un tauta bija izlepusi. 

Tad ja bija problēma uzturēt sīci, bija nevis socdienests, bet  ātri padlas milicija, inspektores un kruti jaukumi tikai sākās.

Bez bērnu pabalsta, bezdarba pabalsta utt  " sliktām " lietām. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Artanis teica:

pensijas var maksāt no tiem naudas, kas jau ir iekasēta no pašiem darba ņēmējiem

Un kā tu iesaki iekasēt no tiem kas strādāja pirms 20 - 50 gadiem? Ar laika mašīnu?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AndrisBB said:

Un kā tu iesaki iekasēt no tiem kas strādāja pirms 20 - 50 gadiem? Ar laika mašīnu?

Normālu tirgus cenu paprasīt par tavu dzemdību pieņemšanu piemēram. 

Tu esi augsti kvalificēts datoriķis, kurš piedzima nepieņemts šai pasaulē par tirgus cenu par šo pakalpojumu. 

Noteikti tavi vecāki un tu esat saņēmuši bezmaksas skolu un citas liekas lietas Latvijā, ieskaitot no nelabajiem padomju cilvēkiem. 

Bez tirgus cenas. 

 

Lūdzu, neapvainojies, tas nebija domāts kā aizvainojums, es Tevi cienu par Tavu kompetenci,  bet tu manuprāt neapzinies ko esi pats saņēmis par velti. 

 

Es reāli atbalstu, ka VISAM ir jābūt tikai par TIRGUS cenu. 

 

Un jā, mani aizvaino idejas, ka t.s padomju cilvēki visu saņēma par velti un citi modernie tukšie murgojumi. 

 

Normāli gribi, lai pastāstu par savu bērnību? Nahaļavu vissbija tavuprāt? B/d, pamatene? 

Pie padlas maniem senčiem nebija nekāda pabalsta par mani, tikai " sīki " izdevumi, par ko šodien tiktu piekliegti masu mediji, tolaik bija norma nerakstīta un rakstīta. 

Tagad? Paika nahaļavu mazajiem sīčiem skolā un vēl kauc, kas neesot pietiekami kruta, sorry. 

Dod un kodīs rokā un kauks.

 

Normāli atcelt bērnu pabalstu, bik tuvāk sajustos kā padlas laikos bija. Pirmais mini solis tuvoties padlas " haļavas " līmenim.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Achat teica:

Noteikti tavi vecāki un tu esat saņēmuši bezmaksas skolu un citas liekas lietas Latvijā, ieskaitot no nelabajiem padomju cilvēkiem. 

 

Ko tu tur runā ne pa tēmai. Manupŗāt Artanis doma bij ka katrs pats krāj savai pensijai, vai valsts tur to naudu kautkādā fondā, nevis iekasē no tagadējiem strādājošajiem, kuriem atkal nekas nekrājas. Es jautāju kā, lai tagadējie pensionāri kautko sakrāj ar atpakaļejošu datumu? 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AndrisBB said:

Ko tu tur runā ne pa tēmai.

Tava izpratne ir, ka tu esi krutāks kā es, tas ir viss. 

Vēl, es turpināšu par " iekasēšanu " par padlas laikiem un es negribēju Tevi aizvainot, īstenībā es Tevi ļoti cienu,  tomēr te būs nedauz dažas robežas.

 

Tu man nevari uzbraukt tikai tādēļ, ka tev šķiet, ka es neesmu nekas un tu esi VISS. Tā NAV. 

BTW, mēs varbūt varam bik pacīnīties SO,  un lūdzu nedomā, ka es esmu random stulbs  ubags. 

 

Kad mani senči aizveda mani uz PII, pirmo reizi viņi samaksāja ap 16 rē. Min alga tad padlā bija 50-60 rē. 

Kad es sāku iet pamatenē, maniem senčiem paprasīja " fonda naudu " 10 rē pusgadā. 0,00 rē bērnu pabalsts.

Tev ir bijuši bērni 80 ajos? 

 

Sorry, tu neesi Skolotājs manai dzīvei. 

Un noteikti tu neesi mans Tiesnesis. Tas Kungs ir teicis: " Netiesājiet un netopiet tiesāti ". 

Tu tiesā mani no šķietama augstuma pozīcijas.

Mēs visi ieejam šai pasaulē kaili un tādi iziesim no tās.

 

Labots - Achat
  • Kādas šausmas! 4
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...