Jump to content

Prognoze nākotnei ..... ,


alusbundza
 Share

Recommended Posts

23 minutes ago, AVilks said:

Itkā jau varētu ko ierakstīt, bet saprotu, ka tie kas spēj pamatoti diskutēt nepiedalās šajā diskusijā,

Nu noteikti es zinu, kas nozīmē pamatoti diskutēt priekš LV forumu publikas, kuri pamatā gandrīz visi ir darba ņēmēji un nekad nav veikuši uzņēmējdarbību. 

 

Pamatotas diskusijas LV  lapās nav iespējamas, uzņēmēji arī parasti nešķērdē laiku interneta diskusijām  ar darba ņēmējiem, kuri uzskata, ka viņi spēj pamatoti diskutēt un ja kas no posta nepatīk, tad cilvēki neko nezinot, nespējot pamatoti diskutēt utml ,  arī casual uzbraucieni.

Tas ir bezjēdzīgi,  diskutēt ar cilvēkiem, kuri ir par slinku, lai izlasītu likumus par MUN, Komerclikumu utml  darbaspēku apgrūtinošus niekus. Par slinku lai padarbinātu kaut VID algu kalkulatorus. 

Dzīvo ilūzijās un sapņo, ka  viņu like/ dislike podziņas nospiešana  te kaut ko ietekmēs. LOL. 

 

 

Argumentēti diskutēt šeit nozīmē piekrist visiem lēmumiem un NEDISKUTĒT. 

 

Piekrītu, ikvienam, kas pelna par maz, ir laiks griezties sociālajā dienestā, bezdarbniekos, prasīt soc palīdzību un pārkvalifikācijas kursus utml. 

Viss ir jādara pareizi,  nav vērts pat sākt spirināties,  ja pelni maz: jāiet bezdarbniekos, jāklausa vadlīnijas. 

 

BTW, nav ko tur spirināties ar frīlansa iesācēju pirmā laika grašiem utml niekiem. 

Ir Maxima, bezdarbnieki, visādi sētnieku darbi,  viss, ko gudri cilvēki saka, ir pareizi. 

Ir tie paši lielie kantori, kur iet, ja nepatīk, var emigrēt. 

 

Un tikai nelecieties, ka neviens nekur netiks. To kunkstēšanu es lasu 22 gadus no vietas. 

Kamēr iedzīvotāju skaits visu laiku samazinās, mazāk vai vairāk. 

 

 

Mantra: antivakseri esot bēguši uz Somiju vien ir ko vērta.

 

Paskatoties LV internetu pat dzīvot vairs īsti negribas, izejot uz ielas vismaz normālus cilvēkus var redzēt.  

 

Tu spēj argumentēti diskutēt? 

Tu to nespēj, tu gribi uzspiest savu viedokli citiem. 

 

 

Man tak vienalga,  es neesmu MUN un nekad man nav bijis MUN. 

vienkārši, es mazliet spēju saprast reālo dzīvi, kura ir  sasodīti savādāka, nekā sapņo interneta komentētāji, pogu spaidītāji utml. 

 

 

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , AVilks teica:

A MUN sačakareja nevis mazie smadzeņotaji, bet gan mūsu pašu lielie atpazīstamie uzņēmumi

Ai nu beidz, Kompetentie, Kompetentie vainīgi!!!!!!!

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Achat teica:

kuri pamatā gandrīz visi ir darba ņēmēji un nekad nav veikuši uzņēmējdarbību

Nu vispār jau šajā forumā pietiekami daudzi ir darba devēji, vai vismaz pašnodarbinātie speciālisti, tā ka nezinu vai šis arguments šeit ir spēkā

 

Pirms 18 minūtēm , Achat teica:

Dzīvo ilūzijās un sapņo, ka  viņu like/ dislike podziņas nospiešana  te kaut ko ietekmēs. LOL. 

Varu tev garantēt, ka šeit nevienam tie īkšķi uz augšu vai leju nerausta. Vienīgais, priekš kā tie savulaik tika ieviesti (atskaitot faktu, ka vienkāŗsi nāca līdzi IPB foruma platformai) ir lai dotu iespēju cilvēkiem ātrāk atrast kvalitatīvas atbildes dažādos topikos. 

 

Atslābsti, iedzer kādu grādīgo, nosvini svētkus - nav jēgas cepties forumā.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Achat teica:

Nu noteikti es zinu, kas nozīmē pamatoti diskutēt priekš LV forumu publikas, kuri pamatā gandrīz visi ir darba ņēmēji un nekad nav veikuši uzņēmējdarbību

Pareizi, tu tikai normāli spēj ar tas x valsts iedzīvotājiem kur puse ir uzņēmēji 😄 āksts 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artanis said:

Nu vispār jau šajā forumā pietiekami daudzi ir darba devēji, vai vismaz pašnodarbinātie speciālisti,

To jau arī viegli var redzēt, kuri ir, kuri nav, pat nevajag lai būtu kaut kur komentāros minēts. 

 

Man vienreiz ienāca prātā viena analoģija saistībā ar 3 mēnešu pārkvalifikācijas kursiem. 

 

Neviens neiedomājas, ka kaut kur virtuvē pieņemtu darbā par pavāra palīgu cilvēku, kurš pirmo reizi mūžā  iegājis kaut sava mitekļa  virtuvē pirms 3 mēnešiem.

Vai par galdnieka palīgu cilvēku, kurš pateiktu, ka pirms 3 mēnešiem pirmoreiz mūžā nozāģējis koka gabalu un iedzinis naglu kokā, pirms 2 mēnešiem pirmoreiz ieskrūvējis skrūvi kokā. 

 

Vienkārša iemesla dēļ: tev ir vismaz jāpalīdz izgatavot produkts, kuru var pārdot klientam, lai dabūtu naudu, no kuras samaksāt arī tos nodokļus un darbinieku algas, protams. 

 

 

Kamēr IT? 

Nu tak esot krīze skaistumkopšanā,  tomēr IT labi pelnot un ir pārkvalifikācijas iespējas. 🙃

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , msp teica:

Valsts sāk savus vingrinājumus no prerogatīvas, ka Saša principā ir debils.

 

pirms 10 stundām , msp teica:

Mana personīgā nostāja gan tuvinās valsts modelim, jo, piedod, bet cilvēki ir stulbi.

 Un ne jau tikai Saša. Kādu finansiālo pratību tam pašam Sašam māca visa Parex sāga, sākot no uzraudzības, pārņemšanas un beidzot ar atdošanu par sviestmaizi. Vai Liepājas metalurgs un AirBaltic nebeidzamais "veiksmes stāsts". Un tie paši lemjošie "pilnie punči", kas visos, iepriekš minētajos, gadījumos kļuva vēl pilnāki, tagad atņem Sašam iespēju lemt par savām finansēm. Viņi to izdarīšot labāk, jo esot gudrāki. Šaubu nav. Pietiek ieskatīties kaut vai covidgudrie.com. Tajā sarakstā ir divi bijušie premjeri, nerunājot par virkni sīkāku gariņu. Skatos uz pašreizējiem lēmējiem un paliek bail ekstrapolēt, kuri būs tamlīdzīgā stulbeņu sarakstā pēc dažiem gadiem.

Labots - M_J
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, M_J said:

Un ne jau tikai Saša. Kādu finansiālo pratību tam pašam Sašam māca visa Parex sāga, sākot no uzraudzības, pārņemšanas un beidzot ar atdošanu par sviestmaizi. Vai Liepājas metalurgs un AirBaltic nebeidzamais "veiksmes stāsts".

Mums jau ir daudz, daudz senāka vēsture ar finansālo pratību:  xxx random SIA " kantori " un BB 90 ajos un ne tikai tas.

Pa lielam, lai cik ūdeņu nav aiztecējuši, nekas pa lielam nav mainījies. 

 

Nedīvāna eksperti ir neko daudz citādi kā 1992, 1998, 2008. 

 

Nekas nemainās. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Zin... said:

Pareizi, tu tikai normāli spēj ar tas x valsts iedzīvotājiem kur puse ir uzņēmēji 😄 āksts 

Atklāti sakot jā, man ir vieglāk komunicēt ar cilvēkiem, kuriem tai pat Vegasā ir bizness nekā ar tevi. 

Atvaino, bet mani uzjautrina tava apsaukāšanās,  tu mani nedaudz uzjautrini. 

 

Turpini tādā pat garā:  tu pat nezini, kā amīši utml kritizē savu valsti, politiku, pilsētas pārvaldību utml procesus  nebaidoties tikt norieti, apsaukāti par ākstiem, nespējīgiem diskutēt utml. 

Viņi vienkārši tādus kā tu neņem galvā. 

 

Neanonīmas diskusijas par ASV FRS un banku uzraugu politiku ir ar vairāk komentāriem kā viss šis forums. 

 

Tev vienkārši algoritms: man kas nepatīk, es uzbraukšu čalim, jams sapsihosies, varbūt ko rupju Jums uzrakstīs utml sagaidāms rezultāts. 

 

Jums tiešām liekas, ka esat gudrāks par mani, spējat mani aizvainot un mani spēsiet aizskart? 

LOL.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , msp teica:

Mārtiņ. Tu sāc domu vingrinājumu no premisas, ka katrs pats sev Saša.

Nu tikai tāda "katrs pats sev Saša", kam ir savs amats un savi instrumenti, nevis tā, kurš neko nejēdz un nekad nav arī pakustinājis pirkstiņu, lai ieguldītu sevī :) Jā, es zinu, ka ir ļoooti daudz otrā veida Sašas.

 

pirms 10 stundām , msp teica:

Valsts sāk savus vingrinājumus no prerogatīvas, ka Saša principā ir debils. Un jā, tas ir tāpēc, lai Saša sasniedzot pensijas vecumu, vismaz kaut ko dabūtu, nevis cīnītos ar ekstrēmu nabadzību.

Piekrītu, bet problēma, vismaz lielā mērā, ir apgriezta. Debils vietā šajā kontekstā tomēr labāk izvēlēties citu apzīmējumu, jo debili jau nav nemaz tik daudz. Drīzāk - slaists, neieinteresēts, nemotivēts, pieļauju, ka tā bija arī domāts. Un kāpēc gan lai būtu? Nedaudz pastrādā - un pensija būs, valsts tak solīja - priekš kam tur daudz pūlēties, mācīties, trenēties, spodrināt amatu, ja var pa diskotēkām, krogiem pastaigāt, ietusēt ar čomiem, paceļot? Bērnus taisīt? Baigais slogs, izmaksas, laika patēriņš, ieguldījumi - jādzīvo kamēr jauns. Un vēl, ja tā padomā, tad kam tie 10 bērni, kuros tu būsi ieguldījies, nākotnē maksās lielu daļu savas algas? Pareizi - tiem, kam nav bērnu vai ir 1, 2. Nav diezko liela motivācija...

 

Ko es gribēju pateikt - būtu tikai minimālā pensija (minimāli soc. nodokļi) vai priekš tiem, kuriem dzīvē nav palaimējies, tad vairums Sašām būtu pavisam cita motivācija ieguldīt sevī un bērnos. Bet kamēr ir šāda masīva sociālā sistēma, tikmēr tā arī tikai motivē visādus "debilus" (spec. dažiem: likts pēdiņās).

 

pirms 10 stundām , msp teica:

Tas, kas mani parasti uzvelk, ir tas, ka Kompetentie bazūnē, ka Latvijā ir zems nodokļu slogs darba ņēmējam, tur abt 34%. Bet tie ir tīrākie meli, jo 24% sociālā nodokļa likme, ko maksā darba devējs, nerodas nekur citur, kā vien darba ņēmēja pievienotajā vērtībā. Līdz ar to tiešo nodokļu slogs darba ņēmējam ir ap 55%. Un šis ir tas brīdis, kad iepriekšējiem MUN iestājas patiesības stunda. Pakalpojuma cenu celt strauji bieži vien nav iespējams. Nodokļi jāmaksā. Maciņā paliek mazāk par pusi nopelnītā. (No kā vēl jāsamaksā PVN, akcīze, NĪN, n'shit).

Mani arī traku var padarīt, piemēram, ka cilvēks no radu / paziņu loka, jau tuvu pensijas vecumam, bet joprojām nesaprot, kā nodokļu sistēma strādā. Baigi apmierinātais, ka darba devējs viņa vietā maksā 24% :lol: Nu viņš (patiesībā viņi - ir vairāki) bola acis un tā arī nespēja pieņemt patiesību. Reku, pirms laiciņa nedaudz uzmetu uz papīra par nodokļiem. Bet viens gan viņiem visiem ir kopējs - uzskats, ka, ja viņi eksistē, tad viņiem PIENĀKAS cilvēka cienīgs atalgojums. Valodu kādu esi iemācījies pa 30 gadiem? Nē. Kādos kursos esi bijis? Nē. Brrr...

 

pirms 10 stundām , msp teica:

Pēc būtības, ja tev nav lielu uzkrājumu, tad legāla veida kā samazināt nodokļu slogu nav.

Uzkrājumus jau arī diži nevar izveidot vispirms nesamaksājot nodokļus. Tie jau arī veidojas pēc nodokļu nomaksas (neskaitot dažus valsts sponsorētos, kur nodokļu nomaksu var atlikt uz vēlāku laiku). Vēl var paeksperimentēt ar dažādiem saimnieciskās darbības veidiem kā jau tu pareizi minēji.

 

pirms 10 stundām , msp teica:

Ja ir lieli uzkrājumi, tad var dibināt Sia, maksāt sev minimālo algu, un peļņu gūt caur dividendēm, nevis algu. Bet ir jābūt spilvenam pirmā gada darbībai. Nu tur pa ceļam vēl var visādas mazās optimizācijas caur grāmatvedību dabūt un "lietderības koeficientu" celt. Bet cik cilvēkiem šis ir iespējams?

Gada spilvens tak nav lieli uzkrājumi. Manuprāt tas vispār būtu minimums jebkuram jau kādu laiciņu strādājošam. Visiem ir iespējams eksperimentēt ar dažādiem saimnieciskās darbības veidiem - to lieliski pierādīja MUN (spec. dažiem: nu nebija tie tikai lielie uzņēmumi vien, kas sadalīja darbiniekus pa mazajiem). Grāmatvedis jau sen kā nav jāalgo - var atrast kā pakalpojumu (tādi nelieši - nav stājušies darba tiesiskajās attiecībās!!!). Ne visiem tas gan ir nepieciešams vai būtu labākais variants, tas tiesa, bet izvēle tomēr ir labāk nekā izvēles trūkums? Ja vēl skolās no agra vecuma runātu par uzņēmējdarbību nevis tikai programmētu "dabūt labu algotu darbu"...

 

pirms 10 stundām , msp teica:

Mana personīgā nostāja gan tuvinās valsts modelim, jo, piedod, bet cilvēki ir stulbi. Nav nekāda pamata apelēt pie pilsoniskās sabiedrības saprāta, kas paši investēs savos pensiju uzkrājumos. Tam kaut kādā mistiskā veidā būtu jākļūst par kultūras sastāvdaļu, bet... nezkāpēc visi izvēlās aifonu, gucci, bmw un Vidusjūru šodien. Jo kas zin - var nedavilkt, var noprintēt uzkrājumu vērtību līdz nullei, utt.

Daļēji saistāms ar pirmajā paragrāfā teikto par apgriezto problēmu un vēlāk par uzkrājumu veidošanu. Ja ir sistēma, kas motivē vairāk paļauties uz valsti. Ja ir sistēma, kas motivē dzīvot uz parāda nevis arī kaut ko iekrāt un tikai šodienai (spec. dažiem: ir arī šodienai jāpadzīvo, protams), tad vairums arī ļausies tādai motivācijai. Stulbums, jā... Krīzītēs, kā jau te kāds pieminēja, skaidri ir redzams - vairumam uzkrājumi ar mīnuszīmi un tad nekas cits neatliek, kā klanīties visiem pēc kārtas - vai Kompetentajiem vai darba devējiem vai... Kopš GFC nekas, absolūti nekas nav likts aiz auss kur nu vēl kaut ko no vēstures mācīties...

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Artanis teica:

 

Atslābsti, iedzer kādu grādīgo, nosvini svētkus - nav jēgas cepties forumā.

Bail iedomāties, ja vēl pillā šeit sāks ko drukāt?😀

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, marrtins said:

 

Ko es gribēju pateikt - būtu tikai minimālā pensija (minimāli soc. nodokļi) vai priekš tiem, kuriem dzīvē nav palaimējies, tad vairums Sašām būtu pavisam cita motivācija ieguldīt sevī un bērnos. Bet kamēr ir šāda masīva sociālā sistēma, tikmēr tā arī tikai motivē visādus "debilus" (spec. dažiem: likts pēdiņās).

Nu ar to ar ir pieredze: 2008/2009 kad daži U.K pensiju fondi un pašvaldības, investīciju fondi pasipa Islandes banku utml akcijās vismaz 800 ļimaku GBP,  pirmā lieta bija aulekšot pie faldības    un gudro banku guru raudot lūdzās BoE, FRS, ECB, BOJ utml centrālās bankas samazināt minimālās likviditātes prasības komercbankām un bāzes& refinansēšanas un overnight likmes. 

 

Man bija patiess prieks izlasīt par BOJ emisijas pirmo paketi un bāzes likmju samzināšanu, overnight likmju samazināšanu utml jaukumiem. 

Tas bija kā simts dzelzsceļa kravas sastāvi pilni ar banknotēm. Vienas dienas laikā. No printera. 

 

Atmiņa ir īsa. 

1929 1 USD bija gandrīz grams zelta. 

2007  zelts maksāja 600-700 $ par unci. 

2021? 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Zin... teica:

Te sākas divas problēmas, ko martinnnnnaa veidīgie nesaprot - 1)vairāk nekā puse Sašas nekrās,

2)tie, kas būs ekstrēmajā nabadzība visvairāk kliegs par savu tiesību uz pensiju 

Nu nemels niekus, ja... Nav gluži, ka manviedīgi nesaprot. Labāk būtu izmantot citu terminu - [nedaudz] besī esošā sistēma. Augstāk jau izklāstīju par apgriezto problēmu. Skaidrs, ka ar nazi nogriezt un pēkšņi ieviest citu sistēmu uz sitiena nevar. Mūsdienās vairums pensionāru, atskaitot tur Lembergu un kam tur vēl bija zolīdās pensijas, jau dzīvo ekstrēmā nabadzībā.

 

pirms 10 stundām , Zin... teica:

radīs papildus slogu policijai zogot vai, ko citu un diez cik marrtins būs laimīgs ja šis marrtins sistēmas rādījums šim īpašumu apzagtu un menti neko īpašu, jo tak budžetā neviens nemaksā .... 

Nu tāpēc retorisks jautājums - kas tā par valsti, kur speciāli nav definētas pašsaprotamas un neatņemamas tiesības ikvienam kārtīgām pilsonim turēt un nēsāt ieroci?

 

pirms 10 stundām , Zin... teica:

Pie pašreizējās stulbuma pakāpes pie antivax un anti 5g utt pat paredzētu, ka ja arī maģiskā kārtā visi krātu, tad atrastos kārtējie solījumu devēji ar kko (blockchain, investīcijas, mmm, ivermektina izplatīšana) un lai dod siem naudu

Vēlreiz - ir milzīga atšķirība, ja valsts stājas [vardarbīgās] attiecībās ar pilsoni vai pilsoņi savā starpā veic brīvprātīgas transakcijas. Un jā - krāpniecība nekādā ziņā nav atbalstāma, bet atkal jau - apgrieztā problēma. Kāpēc tik daudzi uzķeras uz tiem pašiem telefonkrāpniekiem? (retorisks jautājums). Ar ko tad PSRS solījumi atšķiras no tevis uzskaitītajiem solījumu devējiem? Ar ko atšķiras Latvijas dotie solījumi par pensiju ponzi shēmu? Tādi paši, tikai daudz lielākā apjomā un ar daudz lielāku jaudu.

 

pirms 10 stundām , Zin... teica:

Marrtiinnnnnsaaa nodokļiem. Jeb kāds cits antivakseris samaksāja kādam (kas nav kompetents) un beigās marrtinns maksā par to, par ko pats iestājies. 

Protams vainīga būs valdība. 

Dabīgi, ka vainīga. Beidzot, cerams, sāc apjēgt. Globālajā kontekstā man vēl skaidri prātā arī vietējā afēra ar Parex "glāpšanu" - visi mirs, ja mēs to neglāPsim - tā kā savelciet vien jostiņas. Stulbums - jā un arī man jādzīvo tam līdzi.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Artanis said:

Nu, valdības vietā labāk būtu bijuši 15% nodokļu kasē, nekā 0. Būtu atstājuši MUN maksātājus mierā, lai vismaz kaut kāda naudiņa ripo, un ir cilvēkiem iedvesma mazo biznesu uzsākt. Sākumā, kad likme bija 10%, mana māte pensionāre arī izmantoja MUN lai tirgotu savus rokdarbus - bija laimīga, ka var bez liekas grāmatvedības un čakarēšanās oficiāli nopelnīt kādu naudiņu. Tad pacēla uz 15%, tad uz 25%, vairs jau īsti nebija jēgas, jo peļņa tur kā reiz 25-30% tikai arī bija. Tagad kad MU likvidēs pavisam - attiecīgi arī meta visu pie malas, un tirgos tikai pazīstamajiem. Idiotisms no valdības puses.

Edited 21 hours ago by Artanis

Šis ir vislabākais koments šajā tēmā, +100000. 

Tikai random tauta to nesaprot un " viņi " arī ne. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Achat teica:

Mums jau ir daudz, daudz senāka vēsture ar finansālo pratību:  xxx random SIA " kantori " un BB 90 ajos un ne tikai tas.

Pa lielam, lai cik ūdeņu nav aiztecējuši, nekas pa lielam nav mainījies. 

 

Nedīvāna eksperti ir neko daudz citādi kā 1992, 1998, 2008. 

 

Nekas nemainās. 

90-tajos vēl būtu kaut cik attaisnojums - sabiedrība tikko izraususies no vienas ekonomiskās sistēmas citādā, bez pieredzes, bez zināšanām - gramstīšanās tumsā. Nu tik sāksim dzīvot. Un tad tie solījumi... :D

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Atceroties "PAREX" - kaut kur ap 2004-2005 gadu , kad strādāju pašvaldības SIA , vajadzēja ieiet pie galvenas grāmatvedes , tur priekšā bija viens cienījams kungs , ar kuru viņa kaut ko pārrunāja . Kad viņš bija devies prom , uzjautāju par ko viņi runāja ? Atteica , ka esot rīkojums no augšas visus uzņēmuma pamatkontus pārvietot uz PAREX , atstājot SWED un Unibanka tikai algu kontus . Noreikti tā bija ar daudziem pašvaldību uzņēmumiem , kā rezultātā PAREX dabūju apgrozāmos līdzekļus . Un kad viss aizgāja pa grunti nācās glābt savu stulbumu .

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Bija jau tur viņiem neslikts bizness. 

Varbūt pat nenoietu uz grunti, kaut viņiem bija lieli ieguldījumi hipo vpp ( ASV tirgus utml ) , kuru ratings nolidoja utml. 

 

Paklīda runas un tauta skrēja izņemt piķi. Turklāt viņi jau bik bija sākuši izplesties ārzemēs, bija padaudz ārzemnieku piķis ieguldīts. 

Kā tauta sāka ņemt ārā, tā jamie pie Ivara: Ivar, glāb mūs, drīz būs jāatmaksā sindicētais kredīts, hipo vpp nu ir lēti un tauta skrien izņemt naudu. 

Ivars izglāba. 

To be fair, kad jamie nopirka tos hipo vpp,  tiem bija A reitings no ASV aģentūrām utml respektablām iestādēm. 

 

 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Vienīgās patiesi vērtīgās zināšanas par elektrību ir kā civilizēti likt skaitītājam griezties uz pretējo pusi!

Vecos varēja palaist, lai ripa rotē otrādi. Pat klausījos veselu "zinātisko" lekciju, kuru veiksmīgi esmu aizmirsis.

Jaunajiem - viedajiem šāda opcija nespīd.

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Ar BB gan bija netīrāk. 

Viņi solīja augstus % salīdzinot ar citām bankām,  man liekas, cerot uz hiperinflāciju. 

Turklāt tiek runāts, ka viņi cerēja ne tikai uz to, arī uz lata devalvāciju. 

Tas nenotika un  burbulis pārplīsa. 

 

Bez BB 1992-1997 bija xxx visādu SIJU un kurkšķu,  kuri nogāja pa burbuli. 

Daļa no tiem solīja mega lielus % par noguldījumiem, daļa vienkārši  dziedāja pilnas ausis par mega peļņu, lai tik ieguldot biznesā, peļņa firmai būšot milzīga un ātri. 

Daļa vienkārši nedarīja neko no šā, vienkārši  palika parādā piegādātājiem- biznesmeņiem,  algas, nodokļus, par elektrību, gāzi utml. 

 

Vēlāk bija 1998/1999 krīzīte. 

 

 

Tiek runāts, ka lumpeņi ( nabagi ) esot tupākā tautas daļa,  izskatās patiesi. 

Līdz apskatamies, cik tad bija algas! 

Vidējam nabaga lumpenim NEBIJA lieku Ls20  tajos  90 ajos ko aiznest uz BB, iegulīt SIJās utt laimes solītājos.

 

Tauta nesa uz BB un sijām parasti sākot no Ls100 vai 100 USD līdz xxxx un xxxxx summām.

Kad algas bija 30-60-100 lati uz rokām ( parasti ).  

 

Lumpeņus BB un tās sijas nemaz nevarēja uzmest, tiem jau tad nebija KO uz turieni aiznest.

Vienīgi, ja sijas varēja tos uzmest uz darba algu ( ļoti populāra nodarbe ). 

Kaut kādu zic direktoru un zic grāmatvedi atstāja saplosīšanai, sapakoja koferus un atstāja piegādātājus, darbaspēku un v(F)alsti uzmestus. 90 o ikdiena.

Labots - Achat
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Skatos, sametušies te raudātāji par nodokļu reformu un mūsu vietējie "uzņēmēji"  (pēdiņās apzināti) ber lielās asaras.

Ziniet - es teiktu, labi vien ir. Jo piedodiet, atvainojiet, ja jūs nespējat par sevi pat minimālo iemaksu veikt, kā šī aroda pārstāvji paši par sevi, tad kādi jūs nahren uzņēmēji? Jūs esat kā aklā zarna valdības organismā - no jums labuma tāpat nav nekāda.

Ejat strādāt algotu darbu un no jums būs lielāks sabiedrības labums, nekā ar savu uzņēmējdarbību, kura nespēj galus kopā savilkt.

Šie nabagi, MUN maksātāji bija pieraduši, ka atmetot valstij kapeikas, var parazitēt un birokrātijas nepilnībām un ar pelēko kasi operēt fonā, un viss ir skaisti. Bet tagad, kad pieprasīja atmest cilvēcīgāku kumosu valsts kasē, tad pēkšņi visiem bankrots. Un labi vien ir, vismaz katrās otrajās dzīvokļa un mājas durvīs nebūs pa 3 uzņēmumi, kuri tikai un vienīgi izsaimnieko to, ko piešķir ES subsīdijas, PVN zaudējumi, un citi saistītie maksājumi.

Ejat strādāt, liekēži!

 

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Šie nabagi, MUN maksātāji bija pieraduši, ka atmetot valstij kapeikas,

9% no apgrozījuma (nevis no ienākuma) nav nekādas kapeikas. Tas jūs - Sabiedrības labuma meklētāji - pieraduši atmest 50+% un vēl jums par maz. Piedodiet, atvainojiet, ja ar to tev ir par maz - vari pats iemaksāt brīvprātīgi visus atlikušos % - Sabiedrība paldies tev nepateiks un tās Havaju salas - kāds tur Sabiedrībai labums?!

 

Pirms 13 minūtēm , Stasss teica:

Ziniet - es teiktu, labi vien ir. Jo piedodiet, atvainojiet, ja jūs nespējat par sevi pat minimālo iemaksu veikt, kā šī aroda pārstāvji paši par sevi, tad kādi jūs sasodīts uzņēmēji?

Nu negribu es veikt nekādas minimālās iemaksas par tiem 5 mēnešiem, kamēr atpūšos Havaju salās. Negripppu un vissss!!! :sarkasms:

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

9% no apgrozījuma

Ja, bļa?

Un cik tādam, piem. zemniekam vai datorspecam, vai hvz kam vēl iziet caur oficiālo kasi, kas sastāda tos 9%?

Kā likums lauvas tiesa aiziet caur kreiso kabatu..

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā jau ir pilnīgi vienalga cik % aiziet nodokļos, ja visi viņus maksā vienādi. Kunkstēšana sākas, kad vairs nevar "izkonkurēt" citus, kas maksā nodokļus.

Ja es piedāvāju IT pakalpojumus, tad kāda starpība vai es samaksāju 9 vai 25%. Vienkārši izrēķinu cik man tas pasākums maksā, cik gribu nopelnīt un pieskaitu klāt nodokļu likmi. Ja visiem noteikumi vienādi, tad nekādas starpības.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stasss said:

Skatos, sametušies te raudātāji par nodokļu reformu un mūsu vietējie "uzņēmēji"  (pēdiņās apzināti) ber lielās asaras.

Ziniet - es teiktu, labi vien ir. Jo piedodiet, atvainojiet, ja jūs nespējat par sevi pat minimālo iemaksu veikt, kā šī aroda pārstāvji paši par sevi, tad kādi jūs sasodīts uzņēmēji? Jūs esat kā aklā zarna valdības organismā - no jums labuma tāpat nav nekāda.

vienkārši tev par īsu saprast, ka gadās cilvēki, kuri saprot kopējo vidi, cik iesācēji mini biznesā reāli pelna utml.

11 minutes ago, Stasss said:

Ejat strādāt algotu darbu un no jums būs lielāks sabiedrības labums, nekā ar savu uzņēmējdarbību, kura nespēj galus kopā savilkt.

Paldies par pamācību. 

Noteikti izmantošu. 

Paņemšu A lapu un pēc tam B lapu, lai valsts maksā. 

Man vienmēr ir bijusi alga, lielāka vai mazāka,  pie citiem vai pie sevis strādājot. Par kuru ir vienmēr ticis nomaksāts pilns VSOI. 

 

Tā ka līdz penZijai nez vai izvilkšu,  jāsāk slaukt valsts jau šodien. 

Sagaidu raudāšanu par viltus lapām utml casual uzbraucienus.  Jebkurš ārsts un jebkur man izrakstītu to DNL,  vienalga, LV vai dajebkur citur. 

 

Btw, ja man būtu 8 h pēc stingra grafika no vietas jārukā, sen tupētu uz lapas. 

N.B toč jāsāk slaukt valsts, valsts apmaksāta  sl lapa nav bijusi vismaz pēdējo 5  gadu laikā.  Vrb parakšos par agrākiem periodiem, cik visp to lapu ir ticis ņemts. LOL. 

 

Par biznesu ar nemāci, vienu no biznesiem mēs aizklapējām ciet. Jā, tur viss tika maksāts parastajā režīmā, nevis MUN algas utt idille. Nekādu EU fondu līdzekļu utt tur ar nekad nebija. LOL. 

 

 

 

 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Nu redz. Jau sākās "atmaskas"

Atmaskas kam? Tu pats te pin iekšā "ēnu" ekonomiku itkā tas būtu attiecinām tikai un vienīgi uz MUN vai zemnieku saimniecībām. Bet tā tas nav.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Achat teica:

Jebkurš ārsts un jebkur man izrakstītu to DNL,  vienalga, LV vai dajebkur citur.

Par šo es tiešām nešaubos. Tas bez lapas ir redzams.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja visiem noteikumi vienādi, tad nekādas starpības.

Nu nav jau vienādi. Tie, kas pelna vairāk, arī maksā vairāk. Ne tikai absolūtos skaitļos, bet nu jau arī procentuāli. Nu gluži kā no komunistu manifesta.

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Par šo es tiešām nešaubos. Tas bez lapas ir redzams.

Tu bez tupiem uzbraucieniem kaut ko vairāk arī māki? :sarkasms:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tā pavisam vienkārši padomā, tad vienīgais ko tā % like maina ir biznesa "aktivitāte", jo lielāks %, jo visdrīzāk mazāk darbības notiks, jo mazāks, jo vairāk darbības. Bet nu tur jau arī limits, cik tad darbības fiziski var notikt, cik reāli ir līdzekļi ko apgrozīt utt. Tas no makro līmeņa. Bet mikro līmenī, it īpaši IT, kur nav darba trūkuma, tur tiešām neko īpaši nemaina.

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu minimālā iemaksa ir uzlikta neatkarīgi no apgrozījuma. Tad jau tie procenti šiem konkrētiem tipāžiem maz ko izsaka.

Te jau lielie raudātāji ir tie, kuri vispār praktizē pa nullēm izbraukt bez apgrozījuma.

Tiem kam apgrozījums ir, tiem ne silts ne auksts.

(tā man šķiet, par teiktā patiesumu nav ne jausmas, tikai pieļauju)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, marrtins said:

Atmaskas kam? Tu pats te pin iekšā "ēnu" ekonomiku itkā tas būtu attiecinām tikai un vienīgi uz MUN vai zemnieku saimniecībām. Bet tā tas nav.

Man arī patika idilliska ideja. Zemteksts laikam bija domāts, ka koronka ietekmējot tikai kaut kādu ēnu ekonomiku. 

 

Vienu no biznesiem mēs aizklapējām, tas bija parastā nodokļu režīmā strādājošs SIA un yep, visi tur, protams, tika atbrīvoti no darba. Vienalga, augstākā vai auKstākā izgl vai pamatskolas papīrs. 

 

BTW, tur es pat nevainoju ierobežojumus vai valdību. 

Ja cilvēkiem ir bail no koronkas, to SIA nāktos klapēt ciet pat ja ierobežojumu nebūtu itin  nekādu. Sava specifika. 

 

Cilvēki nodarbojas ar biznesu lai vismaz sev algu nopelnītu, ja veicas, gūtu peļņu. 

Tādēļ, kamēr vēl visus maksājumus tur varēja samaksāt čerez ņemogu,  aizklapējām ciet. Citādi vēlāk būtu daudz vairāk problēmu, reputācijai arī, pasaule ir ļoti maza. 

Labots - Achat
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Cik saprotu minimālā iemaksa ir uzlikta neatkarīgi no apgrozījuma. Tad jau tie procenti šiem konkrētiem tipāžiem maz ko izsaka.

Nu nav tik vienkārši. Tur jau ir atkal nedaudz samudrīts, principā, ja māk, var arī izsprukt. Bet idejiski - maksāt no neesošiem ienākumiem vien ir varena ideja :D Precīzās detaļās es tev tagad nepateikšu, jo uz mani tas neattiecas, bet principā var rakstīt iesniegumu, ka tev tur nebūs ceturksnī 1500 laikam, tad var tās minimālās neveikt. Nu kaut kas uz to pusi.

 

Kāpēc par raudātājiem sauc tikai vienu pusi? Dafai, es arī māku:

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Te jau lielie raudātāji ir tie,

kuriem nolikt 50+% vēl ir par maz :sarkasms:

  • Patīk 4
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Bet idejiski - maksāt no neesošiem ienākumiem vien ir varena ideja

Nu bet paga - ja jau tev nav ienākumu, tad nah tev uzņēmums???

 

Es arī kādreiz biju tikpat gudrs. Uztaisīju IK papīru, kas man deva iespēju oficiāli reklamēt savu pakalpojumu, bet apgrozījums man bija nulle un līdz ar to iemaksas valsts kasē ari nulle. Bet klientu man pietika un nauda bira. Nice, ne?

Un par to visu prieku atmetu minimālo iemaksu 50 eur gadā. Woallā, dzīve izdodas, ne?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Tiem kam apgrozījums ir, tiem ne silts ne auksts.

MUN sakarā atšķirība bija, 9%, tad pacēla uz 15%, tad (šķiet) 25%? + visādi papildus ierobežojumi.

 

Pašnodarbināto sakarā, laiciņu atpakaļ ieviesa papildus 5% tai daļai, kas virs 500EUR un tad pēc gada vai diviem vēl papildus +5% (10%). Ķēmi.

 

SIA-ām papildus jāšanās ar 20% / 23% IIN un diferencēto neapliekamo minimumu, kur grāmatveži juka prātā un pat konsultanti VID sākotnēji nespēja tikt skaidrībā. Pagriežot galvu uz vienu pusi tiek darītas šīs nejēdzības, kamēr uz otru pusi klāstīts cik daudz tiek strādāts, lai nodokļu sistēmu vienkāršotu, padarītu stabilu. Un tad atnāk @Stasss & Co un sāk klārēt cik sistēma ir laba, bet to visādi nelgas tikai apjāj! Bravo!

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pizdu, ātrāk atpakaļ akmens laikmetu, un būs miers virs zemes, jo lai ko darītu, viss ir slikti! Āmen

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Nu bet paga - ja jau tev nav ienākumu, tad nah tev uzņēmums???

Neesi tiktāl aizdomājies, kāpēc nevarētu būt uzņēmums, kas darbojas 6 mēn., bet pārējos 6 mēn. darbinieki atpūšas Havajās? Nu tāpēc tev atliek vien sapņot par tādu dzīvi un rukāt cītīgāk :) (no offence).

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Es arī kādreiz biju tikpat gudrs. Uztaisīju IK papīru, kas man deva iespēju oficiāli reklamēt savu pakalpojumu, bet apgrozījums man bija nulle un līdz ar to iemaksas valsts kasē ari nulle. Bet klientu man pietika un nauda bira. Nice, ne?

Atkal jau tu te jauc ēnu ekonomiku iekšā - it kā uz darba tiesiskajās attiecībās nodarbinātajiem tas nebūtu attiecināms. Tur gan viss tiek nomaksāts pēc pilnas programmas. Kāpēc gan tu nevarētu nomaksāt 9% un miers mājās, nevis vispār 0%?

Pirms 5 minūtēm , Stasss teica:

Pizdu, ātrāk atpakaļ akmens laikmetu, un būs miers virs zemes, jo lai ko darītu, viss ir slikti! Āmen

Kāpēc viss? Sākotnējais 9% jau bija labs variants. Bet, redz, nē - nevarot tomēr tā...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stasss said:

Par šo es tiešām nešaubos. Tas bez lapas ir redzams.

Tev patiešām viss ir redzams, jo tu esi algots darbinieks. 

Varbūt pamēģini atvērt biznesu vai vismaz piedalīties ar savu kapitālu kā SIA dalībnieks. 

Pēc 3 gadiem varēsi atrakstīties. 😀

 

 

Bizness, kurā es darbojos, izvilka pat 2008/2009 krīzi, tā  ka dali savas diagnozes savam darba devējam, nevis man. 

Yep, protams, nekādi mega miljoni tur nebija, vienalga.

Nemāci mani kā man dzīvot. 

 

Savukārt Tev es iesaku šodien atvērt krogu, tūrisma firmu, utt biznesu. 

Redzēsi, kā tā būda rūks, miljoni pa reni plūdīs katru dienu un nakti. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , marrtins teica:

Neesi tiktāl aizdomājies, kāpēc nevarētu būt uzņēmums, kas darbojas 6 mēn., bet pārējos 6 mēn. darbinieki atpūšas Havajās?

Neesmu, izklausās pēc dzīves paradīzē

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...