Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

Glauns tev braucamais !

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , osscar teica:

Glauns tev braucamais !

Paldies! Pavecs jau… 2016.g. modelis. Rāmis gan 2017.g. jo pa garantiju samainīja, šķiet pēc kādām 4-5 gonkām 🤪 rāmis ieplaisāja 😁😁😁

 

@osscar vakarā pačekošu tos maršrutus… ja neaizmirsīšu.

Link to comment
Share on other sites

tas ka vecs man šķiet po, ja kalpo un izskatās ok. Nekas jau tur diži nav mainījies globāli, ja neskaita pāreju no 26 un 29...

nu tā lielos vilcienos ...

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Lai nebūtu zīmēšanās, tāds vidējam tautietim tuvāks jautājums. 

Sen neesmu neko pētījis no ričukiem, pats minu vecu MTB 26nieku ar 1.75 touring riepām, bet ir hipotētiska vēlme apgreidot uz modernāku MTB ar 29 ratiem, lai biki komfortablāk var arī pa mežu pabraukt. Braukšanas stils - brīvdienis parastais, kas iekuļas visādās čuhņās. Nogalē 20-50km nominu un šad tad minu uz darbu pilsētā (8km viens gals) 

Kas ir tās atslēgas lietas bremzēm, dakšām, grupai utt. uz ko mūsdienās jāskatās?

Link to comment
Share on other sites

es uzklausīšu atbildi..kaut tagad cenas ričukiem - debesīs....arī savu piena velo vajadzētu uz 29 mainīt...bet nokavēju...tagad laikam jāgaida biku kad kas nokritīsies..ja nokritīsies...

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Nu jā, MTB gribu, jo gribu taisnāku sēdpozīciju nekā ar dropbariem. Pabraucu kkad ar šoseju un graveli - nepatika. 

Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām domā par MTB (nevis trendīgo graveli, kas tev tieši varētu derēt), tad, kā minimums  - alumīnija rāmi (jā, gadās arī tēraudnieki vēl), aizmugurē vismaz Accera (priekša tad gan jau arī būs kaut cik OK). MTB bremzes hidrauliku, kaut vai zemākā līmeņa Shimano.

Ja kāds gravelis, tad arī mehāniskajām nebūs vaina. Un tām diezgan vienkārši var pielikt papildus bremžu rokturus(?) ragiem augšā. Es savam CX tā izdarīju, lai ērtāk kaut kur uz darbu braucot.

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Fakts, ka bija jauns kosmoss pārkāpt no primitīva 26" (arī gan alumīnijs, Accera, cietā dakša priekšā) uz tādu jau vidēja līmeņa 26" MTB ar gaisa dakšu, labu grupu (kaut kas XT tur), pat vēl ar alumīnija rāmi. Tad arī jau bija interesanti pārkāpt uz 29". Kad  jau tiec pie sakarīga karbona aparāta, tad jau tikai saproti, ka tur kaut kas ir.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Ok. Alumīnijs, tas tā kā skaidrs, nav man dukas uz 4. stāvu stiept tērauda rāmi. :D 

Par grupu un bremzēm vairāk vai mazāk tagad skaidrs.

Kas ar dakšām? Ir kaut kas, no kā nopietni jāturās pa gabalu? 

 

Man kā reiz ir tagadējais ar Acera grupu un slēdžiem, alu rāmi, un cieto dakšu ar diezgan sportisku uzsēdi. Tā jau pa asfaltu forši, bet pa meža takām un granti, galīgi garām. Apmēram gribu kā uz touring enduro motocikla - taisna sēdpozīcija un min kur acis rāda. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Kazarms teica:

taisna sēdpozīcija un min kur acis rāda.

MTB standartā nekas tāds nebūs, ja vien kaut kādu specifisku iznesumu neliksi.

Tur kāds specifisks tūrisma velo tad jāskatās, vai pielsētas velo kāds jāskatas, ko var pielāgot.

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Es teiktu ka ja baigi neskaiti cik kas maksā, tad ņem deore grupu. Un dakša vēlams, kaut lētākā, bet gaisiniece!

Un tagad jau modē ir 1x12 ;) priekšā 34 vai 36 un aizmugurē 10-51 kasete.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Tur kāds specifisks tūrisma velo tad jāskatās, vai pielsētas velo kāds jāskatas, ko var pielāgot.

Protams, nedaudz pārspīlēju. Ne gluži, kā uz pilsētas ričuka, kur sēž kā uz poda. Bet nu normāli, puslīdz taisni, kā uz MTB ar normāla platuma stūri, nevis, tur 45 grādos vai zemāk. 

Link to comment
Share on other sites

Ja komfortam, tad bez maz vai šādu https://www.gandrs.lv/turisma-velosipedi/27888-turisma-velosipeds-crossway-100/

Šim mīkstā stute sēdeklim, iznesumam var leņķi regulēt, lai ragi augstāk. Bet nu, nez.

Pirms 5 minūtēm , Regisss teica:

Un dakša vēlams, kaut lētākā, bet gaisiniece!

Man sajūta, ka nemaz nevajadzētu pēc tā apraksta, bet ej nu nopērc jau gatavu ar kādu karbona dakšu.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 2 minūtēm , ju teica:

Ja komfortam, tad bez maz vai šādu

3X priekšā jau bezsakars.

Par 1X vs 2X vēl var diskutēt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja ņem ar mehāniskajiem diskiem, tad visi tie Sensah groupseti ir diezgan labi.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Ja tā dikti skrupulozi skatās, man nevajag nekādu apgreidu, jo esošais 26nieks ir ļoti labā stāvoklī un ripo adekvāti. 


Bet citādi - gribās pabraukt pa mežu un tur ar šaurām riepām, cieto dakšu un V bremzēm nekas prātīgs nesanāk un grūzt naudu tajā 15 gadīgajā 26niekā arī negribās. Gan jau prakses jautājums, bet labāk praktizējos ar kaut ko, kur pieceļoties kājās neesmu bez maz 90 grādu leņķī pilnīgi taisnās rokās. :D

Karbonu man noteikti nevajag un kādu lieku kilogramu arī piecietīšu. Tagadējais tāpat sver 15-16kg. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Crossway imho mežiem garām..plāni rati...riepiņas siev.ir tāds ....es metu acis uz tādu ar alivio vai  deori..tektro vai simano disku bremzes..bet  tads no kādi 800-1000eur būs...

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 14 minūtēm , osscar teica:

Crossway imho mežiem garām..plāni rati...riepiņas siev.ir tāds ....es metu acis uz tādu ar alivio vai  deori..tektro vai simano disku bremzes..bet  tads no kādi 800-1000eur būs...

Kāds Tev augums?

dažiem Trek modeļiem veloprofā atlaides…

pašlaik velo tā vairs nepērk un cenas sāk kristies. Ar gaisa dakšu 29” alumīnijs jau ap 1100 eur sanāk. Šķiet deore aprīkojums…


un ja ir vēleme, tad vislabāk ir pačekot FB:

- velosipēdu tirgus;

- velo baza:r;

- velopeak market.

 

tur var dabūt labus velo, kas ir pāris sezonu pabraukti, attiecīgi cipars daudz interesantāks.

Link to comment
Share on other sites

Man xxl lielo rāmi prasās...čekošu .tnx

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 11 minūtēm , osscar teica:

Man xxl lielo rāmi prasās...čekošu .tnx

Kāds Tev augums - cik garš esi? Katram ražotājam tās tabulas atšķiras…

Link to comment
Share on other sites

Kazarms
Pirms 46 minūtēm , osscar teica:

tads no kādi 800-1000eur būs...

Nu jā, es līdzīgā budžetā plānoju ierakstīties. 
Ok, ja par labāku dakšu un labāku grupu var piemaksāt 100 EUR, ir gana ok. 

 

Un paldies par padomiem, kungi!

 

Link to comment
Share on other sites

1.90 garums...nu xl ar varetu deret

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Parasti tie rāmji ir par lielu. 

Problēma ir ja nopērk pa lielu tad tur neko nevar padarīt, bet ja mazliet par mazu, tad uzliek garāku iznesumu utt un ir OK.

 

Man ir 1.90 un tad es parasti esu starp L un XL. XL pa lielu.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 53 minūtēm , osscar teica:

1.90 garums...nu xl ar varetu deret

Nu starp L un XL… ļoti atkarīgs no zīmola. Un saucamie racing (sacensību) rāmji būs garāki nedaudz.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Priekš 'racing' visam izmēri ir dalāmi ar 3. :D

Nopirku Sportful bib šortus, izmērā XXL un vēl par mazu. Ne resnumā, bet garumā. Nav brīnums ka viņiem ir 3XL izmēri :D

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Formām ir otrādāk… 😁 jo vairāk uz sacensību formu jo lielāks izmērs…

Savulaik Lawi bija tādi 3 formu līmeņi - tūristu, sporta un sacensību 😁 man derēja tūristu S/M, sporta L un racing L/XL 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , AndrisBB teica:

Nopirku Sportful bib šortus, iz

tie jau kārnajiem  makaronu ēdājiem domāti (Itāliem), Vienīgais kam normāls izmērs atbilst ir scott drēbēm

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 7 minūtēm , AndrisBB teica:

Jaunas kurpes ar vajadzētu iepirkt, bet joprojām kautkam interesantākam trūkst izmēri.

Gribēju šīs, bet nekur nav atrodams 46 - 47.

https://pedaled.com/eu_en/fizik-terra-powerstrap-x4-gravel-cycling-shoes-jary

 

Karameles krāšā arīt itkā OK

https://www.fizik.com/uk_en/terra-powerstrap-x4.html

Neņem ar ļipučkām! Ņem tās kur ar to vadiņu savelkas ;) 

Vēlams ar 2 tiem rulīšiem ;) 

Gaerne-Carbon-G-Sincro_full-carbon-Miche

 

 

 

Pirms 6 minūtēm , kaads teica:

1,90m  XL rāmis man

Kas Tev par ričuku?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Just now, kaads teica:

tie jau kārnajiem  makaronu ēdājiem domāti (Itāliem),

Nu Castelli ar itkā ir ok. XL man der kā reiz.

@Regisss Kur tu tik neglītas kurpes atradi? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Regisss teica:

Kas Tev par ričuku?

sportistu nīstais- cube 😀

apaviem tie BOa vai kā viņus tur sauca , katram ražotājam pa savam,,,,,laba manta, ērti grozīt, to apakšējo gan saviem nekad nelietoju

Labots - kaads
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, kaads teica:

sportistu nīstais- cube 😀

Kāpēc nīstais? Davai detalizētāku infu! ;) 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man ir vairākas ne-BOA un nav nekādu problēmu. Ir vienas Giro ar ļipučkām un darbojas lieliski.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Regisss teica:

Kāpēc nīstais?

hvz, daudzi to neuztver nopietni, kaut ko par ģeometriju murgo utt, Viena daļa jau slimi ar scott

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

 Kur tu tik neglītas kurpes atradi? :D

Iemetu pirmās kur zināju uzskatāmi ka ir tie savilcēji ;)  un jā… man pēdējās visas tikai Gaerne… tikai sarkanas… un ar karbona zoli 🤪🤪🤪 labi der viņu 45 izmērs! ;) un super izturīgas. Ar vecajām šķiet 7 sezonas nobraucu… visas gonkas, treniņus utt! ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB teica:

Man ir vairākas ne-BOA un nav nekādu problēmu.

ja ilgi brauc, un kājai kaut kas ne t''a, erti pieregulēt, ar klipsi nav tā sula.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nez, man ir gan ar klipšiem, gan šņorēm. Nav novērotas problēmas kautko pieregulēt.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, kaads teica:

hvz, daudzi to neuztver nopietni, kaut ko par ģeometriju murgo utt, Viena daļa jau slimi ar scott

Tak visiem zīmoliem ir krutais gals! So what! Katrs brauc ar to kas patīk un ko var atļauties! ;) Cube vienīgais man zināmais mīnuss - smags salīdzinoši…

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...