Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Cik tad tev ir vidējais ātrums tagad?

nu redz, es minu ar kalninieku, ne šosejnieku, be graveli  un tie ceļa posmi jau dažādi ir. līdz arto tas vid. nav patstāvīgs lielums.

Link to comment
Share on other sites

var jau būt, ka tiem kuri sačos piedalās tādus devaisus vajag treniņiem ut.t...bet nu te vairumam velo ir tādā ciparā kā tie pedāļi 😁 Un ja piem, nokrīt, nokrašo uz pedāļa- neiestājas tiem pedāļiem vienam vai otram kapiņi  ?

Link to comment
Share on other sites

šogad laikam tas ir ātrākais  laiks, bet nu distance īsa un bija izaicinājums :D

image.png.e1bd6acef83ef49946a424c55bfc8d46.png

nav ātri, bet neesmu sportists, velo tik atslodzei domāts, bet nu tas viss sava prieka  pēc

 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man kautkā tā, braucot pa visurieni, pārsvarā granteni, cik nu viņa ir. Decembris neskaitās, tur nekādi braucieni nebij, tik kautkādi eksperimenti ap māju.

 

 

Screenshot from 2022-06-02 14-07-00.png

Distance lēnām, bet pieaug.

 

 

Screenshot from 2022-06-02 14-09-55.png

Pirms 10 minūtēm , osscar teica:

Un ja piem, nokrīt, nokrašo uz pedāļa- neiestājas tiem pedāļiem vienam vai otram kapiņi  ?

Tiem gārminiem vajadzētu būt diezgan izturīgiem. Pret parastu nokrišanu.

Link to comment
Share on other sites

tas viss no garastāvokļa, laika apstākļiem utt ir atkarīgs. Ir dienas pa taisno braucot ka tu vairāk par 16km/h nevari pacelt, jo pretvējš nenormāls un tas vējš maina visu laiku virzienu, plus rudens-pavasaris ir cita veida gumija uzlikta un pavasaris -rudens cita atkal. un tad tālākos gabalus braucot atkal 1L x 2 ūdens + vēl kaut kas atrodas :)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Es visulaiku braucu vienu un to pašu maršrutu un vienu distanci (darba dienās), garastāvoklis īpaši ātrumu neiietekmē :D

 

Visvairāk ātrumu ietekmē ko esu apēdis pirms braukšanas. Tagad cenšos kādas 2 - 3 stundas pirms brauciena apēst kādas 1000 - 1500 kalorijas ogļhidrātus, aka kautkādus graudus, makaronus, auzu pārslas. Tad pus stundu vai taisni pirms brauciena pāris banānus, vafeles utt.

Nu braucot ik pa pus stundai kautko ielikt vēderā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss

@AndrisBB Tu ir traks… :D

kad kaut cik nopietni minu, tad batonus ņēmu līdzi tikai ja brauciens kādas 2.5h un vairàk… tikai tad… vakara izbraucienos, treniņos ar intervāliem utt. tikai dzeramo. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nekas nav trakāks par to kad aizminās līdz kalniem un tad 30km no starta, kājas pārvēršas par želeju, līdz tādam līmenim ka nav iespējams atmīties atpakaļ. Pāris reizes mācība ir bijusi :D

 

Reāli jau ķermenis var uzņemt apmēram 2k kalorijas glikodžena veidā, ko tur muskuļos. Pa stundu mierīgi var 700 nodedzināt. Ja nodezina visu, tad iestājas pilnīgākais pagurums.  

 

Varbūt šodien jaizbrauc līdz 'aplim' pamīt kādu stundu. Esu atradis ideālāko treniņvietu pa vakariem. Reti kad kāds auto brauc pa vakariem. Viens aplis pecīzi viena jūdze.

https://www.google.co.uk/maps/@51.5421378,-2.5745449,700m/data=!3m1!1e3?hl=en

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Mans nomītais pa gadiem… pirms Garmina un Endomondo bija Sigma spiģiks un tie dati nav saglabāti… :( izskatās ka 2013.g. pārgāju uz gps ierīcēm…


BDA3BD09-068E-464C-9038-F7D8937D654C.thumb.jpeg.f55b883edb533ccf3f6f96ad6b059cf7.jpeg
 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , AndrisBB teica:

Visvairāk ātrumu ietekmē ko esu apēdis pirms braukšanas. Tagad cenšos kādas 2 - 3 stundas pirms brauciena apēst kādas 1000 - 1500 kalorijas ogļhidrātus, aka kautkādus graudus, makaronus, auzu pārslas. Tad pus stundu vai taisni pirms brauciena pāris banānus, vafeles utt.

Nu braucot ik pa pus stundai kautko ielikt vēderā.

njāa, man tādu pieeju tai lietai :D 

 

Pirms 8 minūtēm , Regisss teica:

Mans nomītais pa gadiem

 un tev vēl gudros pedāļus vajag ? :)

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

un tev vēl gudros pedāļus vajag ? :)

Tak saku ka kā gadžetus lai interesantāk… ;) velo savaru vairs nevēroju… tagad jāvēro savs svars… :D 

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Regisss teica:

tagad jāvēro savs svars…

vēro uz svariem  :)

vienu gadu pa 2mēnešiem kādus 9-10kg nometu no ziemas perioda. tad tikai 2-3kg pa sezonu krīt. organisms pielāgojies :D

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Man jau šķiet ka tagad pēc 40 jebko nomest ir grūti… :( 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 6 minūtēm , kaads teica:

njāa, man tādu pieeju tai lietai :D 

 

Pameklē rakstus par 'cycling carb loading', diezgan interesanti.

Pagaidām dzīvoju ar 500 - 1000 kal dienā deficītu, tapēc arī vajag pirms braukšanas 'uzlādēt', savādāk pēc 40 min  iestājas problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Pagaidām dzīvoju ar 500 - 1000 kal dienā deficītu

Bļins… kā šo var uzskaitīt? 🤯🤯🤯

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

Man jau šķiet ka tagad pēc 40 jebko nomest ir grūti… :( 

Gluži 40 vēl nav, bet tagad diezgan stabili svars samazinās, pa pēdējiem 2 mēn.

 

Tas pa mēnesi ar 500 kal deficītu.

 

 

Screenshot from 2022-06-02 15-36-34.png

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Regisss teica:

šķiet ka tagad pēc 40 jebko nomest ir grūti

var var vēl kādu laiku

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Regisss teica:

Bļins… kā šo var uzskaitīt?

mēs ar tevi akmens laikmetā esam iesprūduši  :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

MyFitnessPal ir diezgan labs apēstā uzskaitīšanai. Nu Garmins diezgan OK skaita patērēto.

Skaidrs ka tie cipari nav super precīzi, bet nu nav arī vajadzība. Ja turās ap 0, tad arī nekas nekrītas. -500 līdz -100 dod tādu rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 8 minūtēm , kaads teica:

mēs ar tevi akmens laikmetā esam iesprūduši  :D

Nu šādos, sava ķermeņa veidošanas jautājumos, noteikti… 🤪 un man vēl saldumi baigi baigi garšo… :( 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nekāda raķešu zinātne jau nav. Piefiksē ko apēdi, pievērs uzmanību oglhidrātu/olbaltumvielu/tauku attiecībai. Tas cik patērē tāpat ar pulksteni piefiksējas.

Tiklīdz sāc piefiksēt ko apēdi, tā uzreiz var redzēt no kurienes visi cukuri nāk, no kurienes tonna nevajadzīgu kaloriju utt.

Galvā skaitot vai ēdot cik gribās vienkārši neredz 'lielāku' bilde, piem nedēļas griezmā.

Ja tauki nekrītas, tad palielini deficīta līmeni, līdz krītas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nē, ēst gribās visulaiku :D

Bet tad kad tiek pie ēšanas, tad viss ir garšīgāks. Kā arī mazāka vēlmē 'iztērēt' ēdamo kautkādos štruntos.

Ja vairāk spiež uz dārzēņiem (brokoļi utt) un kautkādām vistu filejām tad ēst īpaši negribas.

Bet nu, vairāk ogļhidrātus no rita/pirms treniņa, vairāk olbaltumvielas pēc trenniņa/vakarā.

Tas lai nodedzinātu kādus taukus. Kad sasniegts vēlamais svars, tad jau var ēst protams vairāk, lai uzturētu. 

  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Ja vairāk spiež uz dārzēņiem (brokoļi utt) un kautkādām vistu filejām tad ēst īpaši negribas.

Rīsi… griķi… kvinoja… Tītars, trusis, pīle bez garšvielām + zaļumi… bet nu zb… vienu nedēļu tā iztur un tad tūtē 😁🤪 ok, zivis arī… bet nu 🤪🤪🤪 

kad savulaik bija treniņi katru dienu + 2 dienas nedēļā 2 reizes dienā… tad reāli nevarēja pieēsties… 🤪 ieskaitot arī alko… bet tad bija cits vecums :(

Es ļoti nopietni sportoju līdz 27ņiem gadiem… tad traumas ņēma virsroku… :( 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 1 stundas , Regisss teica:

vienu nedēļu tā iztur un tad tūtē 😁

Pa lielam jau es ēdamo pasūtu no Hello Fresh, ko atsūta to ēdu. Uz veikalu reti eju, kad viss apēsts, tad nekā cita nav :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

optimuss
pirms 6 stundām , AndrisBB teica:

Nekas nav trakāks par to kad aizminās līdz kalniem un tad 30km no starta, kājas pārvēršas par želeju, līdz tādam līmenim ka nav iespējams atmīties atpakaļ. Pāris reizes mācība ir bijusi

Kad paņēmu jaunu hardtail pēc pacmit gadu nebraukšanas, tad burtiski skatījos, lai maršruts ir +/- tuvu vilcienam.  Sākumā ir baigi grūti novērtēt, cik tad spēs paveikt, ir bijuši želejas gadījumi 2km pirms finiša, nu tā ka viss, un jākrīt gar zemi. Pat kalnus nevajadzēja. Man gan ir arī problēma ar celi kā papildus risks, kur neviens ārsts nespēj neko jēdzīgu pateikt, kas par vainu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 12 minūtēm , optimuss teica:

Sākumā ir baigi grūti novērtēt, cik tad spēs paveikt, ir bijuši želejas gadījumi 2km pirms finiša, nu tā ka viss, un jākrīt gar zemi.

Nezinu kā tas ir kad nevar aizmīt līdz galam 🤪 ir bijis, ka pēc gariem gabaliem, kalniem naktī uzrauj temperatūru (kad pārķer), bet man laikam tauciņu rezerves lielas… 🤪

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tauciņu rezerves vairs nedarbojas, kad pārsniedz kādu noteiktu siirds ritmu, teiksim 140 - 150.

Organisms ir slinks, taukus dedzināt ir grūti, tapēc ņem enerģiju pa taisno no glikogēna rezervēm. Kad tās izsmeltas līdz zemam līmenim, tad iestājas želejas stadija. Angliski saucas 'bonking'.

https://www.bikeradar.com/advice/fitness-and-training/how-to-avoid-bonking-on-a-bike-ride/

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Ja padzīvo kaut pāris dienas caloriju deficītā, tad gligožēna līmenis organismā ir ļoti zems. Pietiek ar 30 min augstas intensitātes slodzi, piemēram mīties kalnā uz pilnu banku, nu tā tuvu pie max HR un želejas stadija var iestāties ļoti viegli. Pilnīgi vienalga cik tev tur tauki ap vēderu. 

Ja minās ar zemu intensitāti, ap 120 HR, tad jau var stundām mīties un nekas nenotiks, jo pārsvarā enerģiju organisms ņems no taukiem.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Tā biedri velorasti… ;)

 

šis riktīgi labs… kurš mēģinātu uzmīt? 🤪

 

 

un te nedēļas nogalē man viens paziņa nobraucis kosmosu… reāli dzelzs džeks 😉 Visu cieņu!!!

 

4AB97187-3B20-468B-BE6D-3F62144C1671.thumb.jpeg.45ee8fd188fe6a8beda73b6ddd474671.jpeg

 

es nesaprotu kā ko šādu var dabūt gatavu… nesaprotu…

Link to comment
Share on other sites

Es tā nevarētu..biju weekendā 2x lidz Vecāķiem.

P.s. mega silts ūdens jūrā..arī šodien...2x nodžumīju...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 1 stundas , Regisss teica:

šis riktīgi labs… kurš mēģinātu uzmīt? 🤪

 

Viņi jau vēl Bristoles kalnā tolkam nav uzmiņuši :D, kautgan mēģina ik pa pāris video, kānekā paši no Bristoles.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , Regisss teica:

es nesaprotu kā ko šādu var dabūt gatavu… nesaprotu…

Uzvarētājam, cik atceros, vidējais bija nedaudz virs 30km/h .

 

Bet tā, treniņš un vēlreiz treniņš. Noteikti vairāki 10kkm gadā.

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Man tik daudz nav pārsteigums par nobraukto distanci kā par to kā var pabraukt 24+h no vietas.  

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Kāds skatijās Unbound 2022? Dubļi diezgan ellīgi :D 100 vai 200 jūdzes pa tādu arī diezgan interesanti.

 

 

 

 

 

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

6.06.2022. , 21:48, Regisss teica:

...

un te nedēļas nogalē man viens paziņa nobraucis kosmosu… reāli dzelzs džeks 😉 Visu cieņu!!!

 

4AB97187-3B20-468B-BE6D-3F62144C1671.thumb.jpeg.45ee8fd188fe6a8beda73b6ddd474671.jpeg

 

es nesaprotu kā ko šādu var dabūt gatavu… nesaprotu…

 

Es arī nesaprotu, kā?
Būdams vien PVC vecis, braucu čempīša maziņo, 430 km apli. 🙈
ffrr.png.cf0da70351911ac5c386d4c4a720f015.png

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...