Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , CAP teica:

viens ir svars, analīzes esi taisījis? :) 

Nē. Tur tāpat skaidrs, ka Covids.😁

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

Dažs labs nosirmotu no tā, kad zinātu, cik es patērēju visādus draņkus, saldumus, burģerus utt.. Es saldumus ēdu vienkārši nejegā. Arī fast foodu. Bet man no tā nav ne silts, ne auksts. Tā ka te vairāk ir ģenētika, un iespējams, dzīvesveids.

Tas ir viens no lielākajiem mītiem un muļķībām.  Paņem kautkādu MyFitnessPal vai ko līdzīgu, kas piefiksē visas kalorijas, makrosus (karbiohidrāti, proteīni utt), palieto kādu laiku un tad redzēsi kāda ir situācija, visdrīzāk no karbohidrātiem tik pārtiec, tad arī veidojas - tievs un ar riepu cilvēks. Sāksi ēst normāli, gan riepa pazudīs, gan muskuļu masa pieaugs. Ja nav normāla un atbilstoša proteīnu daudzuma, tad arī tievs kā skals, jo muskuļiem nav no kā veidoties, bet karbohidrātu par daudz, tos jau nav kur organismam pielietot, tapēc pa taisno riepā.

 

Svarīgi protams arī kad un ko ēd. No rīta labāk lēnus karbohidrātus (auzas) un ātrus proteīnus, vakarā pretēji - lēnus proteīnus (biezpiens utt). Bet nu tie jau sīkumi.

 

Man arī kārdriz likās ka man tur baigā ātrā vielmaiņa un varu pielikt nav iespējams :D kā sāku normāli ēst un sekot līdzi tam ko ēdu, plus jēgpilni treniši, tā riepa pazuda un būtiski muskuļau masa pieauga. Ja visu nepieraksta (vai nelieto applikācija), tad jau neredz lielo bildi.

 

Man ar kādreiz bij 85kg uz 189 augumu, bet to jau par labu miesas būvi grūti nosaukt.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

muskuļu masa pieaugs

Ar pliku rīšanu, kaut arī "normālu/pareizu", pie muskuļu masas netiksi :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Paņem kautkādu MyFitnessPal vai ko līdzīgu, kas piefiksē visas kalorijas, makrosus (karbiohidrāti, proteīni utt), palieto kādu laiku un tad redzēsi

Ņemšu vērā..😉

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Ar pliku rīšanu, kaut arī "normālu/pareizu", pie muskuļu masas netiksi

Skaidrs ka ar pliku netiks pie kultūristu līmeņa, bet fiziski darbojoties/strādājot vajadzētu būt manāmām izmaiņām ilgtermiņā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

Dienā tādu var mierīgi apēst

Dienā 730g maizes, turklāt ne tās gardākās? Es nezinu, cik izmisušam jābūt, lai ko tādu ikdienā darītu…

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

bez jokiem, iesaku.. lai ģimenes ārsts iedod nosūtījumu, vismaz 1x gadā der.. :)

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Par to ķermeņa masas indeksu - es ar saviem 176cm vēl 10kg varētu audzēt, un tad vēl būtu normā. Skāde tik, ka ar +5kg jau drēbēs būs grūti ielīst :D Tāpat jau pēc šādiem tādiem darbiem krekli par šauru palikuši :D 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

bez jokiem, iesaku.. lai ģimenes ārsts iedod nosūtījumu, vismaz 1x gadā der.. :)

Takš taisu. Viss ok.

Link to comment
Share on other sites

Man ir kautkāda tendence visulaiku ēst mazāk un mazāk proteīna, ja palaižu brīvplūsmā, kadus 60g parasti par īsu (sliktākajās dienās), mērķis apmēram 180g.

Tagad gan pāris mēnešus (kopš lockdowna sākuma) lielāko daļu pārtikas pusdienas/vakariņas saņemu no HelloFresh, pašam vairs nav jādomā ko un kā taisīt, tik jāuztaisa pašam, visas vajadzīgās sastāvdaļas atsūta. Viņiem vairāk vai mazāk sabalancēti ēdieni, proteīna šeiks pēc vakara workouta/skrējiena un viss ok.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , CAP teica:

viens ir svars, analīzes esi taisījis? :) 

Vispār skaudība nav laba lieta 😁

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , CAP teica:

bez jokiem, iesaku.. lai ģimenes ārsts iedod nosūtījumu, vismaz 1x gadā der.. :)

Kas par analīzēm?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

ķermeņa masas indeksu

universāls, bet neder visiem, jo katrs mēs esam savādāks.. ar tādiem pašiem parametriem viens būs ar riepu, cits bez riepas utt.. :D

 

 

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

skaudība

par skaudību jau izteicos :D es nekad nemēdzu skaust.. uz savu augumu es zinu mērķa svaru, kas man labs.. pēc ķmi tas tāpat būtu par daudz, bet realitātē ir savādāk :D

 

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

analīzēm

vispārējās asins analīzes + d vitamīna.. pašam tur niecīgi jāpiemaksā. Man gan katru gadu ir komisija, līdz ar ko asinis tāpat nolaiž un visu ko citu :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AndrisBB said:

Man ar kādreiz bij 85kg uz 189 augumu, bet to jau par labu miesas būvi grūti nosaukt.

 

 

katram būs sava atbilde uz jautājumu "kas ir normāla miesas būve", ja nav galējībās ieiets

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jacob teica:

 

katram būs sava atbilde uz jautājumu "kas ir normāla miesas būve", ja nav galējībās ieiets

Tā ir. Es arī gribētu būt raženāks, bet redz ka nesanāk..😁

Jāpievērš laikam uzmanība biedru ieteikumiem, un jāsakārto ķermeņa proporcijas.

Labots - Stasss
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vienam latviešu čalim ir diezgan labs youtube kanāls, kur viņš būtībā uz identisku augumu kā man pāriet no 100 - 110 uz 90kg aizstājot taukus ar muskuļiem, atšķirība kā diena un nakts. Arī 85kg būtu ok, ja muskuļu/taiku attiecība līdzīga.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

Vienam latviešu čalim ir diezgan labs youtube kanāls, kur viņš būtībā uz identisku augumu kā man pāriet no 100 - 110 uz 90kg aizstājot taukus ar muskuļiem, atšķirība kā diena un nakts. Arī 85kg būtu ok, ja muskuļu/taiku attiecība līdzīga.

 

 

Lai nomestu lieko svaru, pietiek sakārtot savu ēdienkarti. Vismaz manā gadījumā tas nostrādāja

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Jacob teica:

Lai nomestu lieko svaru, pietiek sakārtot savu ēdienkarti. Vismaz manā gadījumā tas nostrādāja

Nu tas jau mans ieteikums par to MyFitnessPal applikāciju, vismaz UK strādā labi. Kad taisu ēst tad visu piefiksēju, jo atpazīst visus svītru kodus utt, nav pašam manuāli jāraksta visi sīkumi. Cik esu pircis LV produktus poļu veikalus, tik arī labi darbojas, piet pieļauju domu ka ne uz visu. Ar HelloFresh tipa servisiem vienkāršāk, tur jau viss sarēķināts.

Var jau pats visu uz papīra izdarīt, bet ar tādiem appiem daudz vieglāk, ļoti labi var redzēt pa dienām, nedēļām utt "lielāku bildi", aizņem labi ja 5 min dienā.

 

Plus diezgan labi integrējas ar Endomondo.

 

 

Labots - AndrisBB
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nav ne mazākās vēlēšanās kaut ko appos fiksēt? Ir kaut kāda universāla metode - no rīta to, pusdienās to, vakarā ko?...

Link to comment
Share on other sites

@Stasss, deva tak jau to universālo metodi:

Pirms 45 minūtēm , AndrisBB teica:

Svarīgi protams arī kad un ko ēd. No rīta labāk lēnus karbohidrātus (auzas) un ātrus proteīnus, vakarā pretēji - lēnus proteīnus (biezpiens utt). Bet nu tie jau sīkumi.

 

Tālāk jau tad pašam jārēķina.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stasss said:

Nav ne mazākās vēlēšanās kaut ko appos fiksēt? Ir kaut kāda universāla metode - no rīta to, pusdienās to, vakarā ko?...

 

Gan jau internets ir pilns ar dažādiem ieteikumiem. Es noņēmu to, kas uzliek organismam slodzi, un sāku vairāk ievērot regularitāti ēšanas laikos. Bija daži lieki kg, kurus pirms tam dabūju nost ar aktīvu kustību, bet tagad pietika ar sakārtotu ēdienkarti un ievērotu regularitāti ēšanas laiku ziņā. Vismaz man tas nostrādāja.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

Nav ne mazākās vēlēšanās kaut ko appos fiksēt? Ir kaut kāda universāla metode - no rīta to, pusdienās to, vakarā ko?...

 

Protams, raksti visu uz papīra :D Ir jau arī metodes kur iziet uz šķivja proporcijām, neatceros precīzi proporcijas, bet sadalīts cik dārzeņi/griķi un gaļa. Tad vairāk vai mazāk ar var noteikt proporcijas. Ja sāk augt riepa, tad samazina maizes/griķu daļu.

 

Bet nu teikt ka nevar pielikt muskuļu masu tikai tapēc ka tādi gēni utt var teikt tikai tad kad tiešām zini ka uzturs ir vairāk vai mazāk sabalansēts, nevis lielākoties cukurs un karbohitrāti/tauki no maķīša.

 

Link to comment
Share on other sites

Svara metējiem arī ļoti iesaku nočekot kortizola līmeni. Ja esi normāls stresains darbaholiķis, tad augsts kortizols ļoti labi palīdz turēt masu pat pie pamatīgiem pūliņiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu es neiešu ēst arī uz svariem visu liekot.. Lielākais uz ko es varu upurēties - t.i. no rīta ēst putru, pusdienās karbonādi, un vakarā aprobežoties ar salātiem.

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā jau dārzeņus utt, svērt īpaši lielas jēgas nav, tur nav daudz kaloriju, vairāk šķiedras, pēc kāda laika jau piešaujas un var noteikt uz aci, plus appi jau atceras tavu "vēsturi" un var izveidot vienības "1 vidējs burkāns".

Lielākā daļa kalorijas jau nāk no karbohidrātiem - maize, makaroni utt. Tos jau arī var vairāk vai mazāk piešuties pēc kāda laika, ik pa laikam notestējot savu precizitāti.

 

Jeb tas viss saucas pieredze :D

Nēnu ja negribas darīt neko, tad tā arī jādzīvo un jāvaino vielmaiņa. Labs uzturs prasa kautkādu piepūli un ieguldījumus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stasss said:

Nu es neiešu ēst arī uz svariem visu liekot.. Lielākais uz ko es varu upurēties - t.i. no rīta ēst putru, pusdienās karbonādi, un vakarā aprobežoties ar salātiem.

 

Piemēram, es neko uz svariem nelieku. Vienkārši pēc iespējas noņēmu smago pārtiku. Var ēst daudz, bet ne smagu ēdienu. Ar pārējo organisms viegli tiek galā un liekais svars neveidojas. Tajā pašā laikā arī par diegabiksi neesmu palicis. Svars ir atbilstošs augumam.

 

Organismam ir labas pašregulācijas spējas, ja vien nav sabojāta vielmaiņa

Labots - Jacob
Link to comment
Share on other sites

Kartupeļi ir super piemērs "tukšājām kalorijām", it īpaši kautkādi ceptie utt.

 

Vai arī vakar vakarā taisiju spaggeti ar aitas malto gaļu, choppētiem tomātiem, mazliet papriku un spinātiem, aka Lamb Bolognese. Makarani dod diezgan labu kaloriju daudzumu no karbohidrātiem (mazliert pat par daudz), malto gaļu piedzen pēc proteīnu daudzuma cik vajag, bet proporciju ziņā pieņemami. Kaloriju ziņā ap 700. Viena čipsu paka arī ir 700 kalorijas.

Itkā enerģiju iegūsi lidzvērtīgu, bet no kura būs vairāk kautkas lietderīgs muskuļu pielikšanai un kurš "pa taisno" tikai riepā? 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja vēl pirms vakariņām noskrien 3 jūdzes (var arī darbā nostaigāt), kuras arī nodedzina 600 - 700 kalorijas, tad uzreiz sāc domāt kāda mārutka pēc skriet, ja pēctam noēd čipsos vai saldumos to pašu daudzumu. Tapēc tās applikācijas palīdz ieturēt sava veida disciplīnu.

Link to comment
Share on other sites

Man skriešanas tāpat pietiek. Darbs visu dienu fizo + vēl vakaros ar velo izgāžu, vasarā visu laiku, tagad reti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

karbohidrātiem

Tikai pārliecinos - vai tas ir tas, ko latviski sauc par ogļhidrātiem?

Link to comment
Share on other sites

Eu,nu tak neēdiet neko. Atcerieties, ka visi, kuri ir grauzuši svaigus burkānus vai nu ir miruši vai agri vai vēlu nomirs.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stasss said:

Man skriešanas tāpat pietiek. Darbs visu dienu fizo + vēl vakaros ar velo izgāžu, vasarā visu laiku, tagad reti.

 

nepārcenties ar to slodzi, savādāk būs kā vienam biedram te, kuram pielipa nekrietns vīruss. Kas pa daudz, tas pa skādi.


2 minutes ago, Jurkins said:

Eu,nu tak neēdiet neko. Atcerieties, ka visi, kuri ir grauzuši svaigus burkānus vai nu ir miruši vai agri vai vēlu nomirs.

 

teu jau neviens neliec stumt māgā kuo gribi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , mickys teica:

latviski sauc par ogļhidrātiem?

Iespējams ka tie ir ogļhidrāti :D 

Bet nu jātzīst ka dzīvojot ilgi anglo vidē reizēm latviskie vārdi kautkā sāk aizmirsties, jo runāt sanāk reti. Un tas nav pārspīlējums, citreiz runā un nevar atcerēties, kā kautkas saucas latviski, citreiz automātiski angliski pasakās vai veidojas kautkādi jaunvārdi. 


Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Allahs varētu pārcelt atsevišķā tēmā? :sarkasms:

Šis ir saistībā ar Corona vīrusu, joi liekais svars tieši ietekmē cik smagi vīruss iekodīs.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AndrisBB said:

Iespējams ka tie ir ogļhidrāti :D 

Bet nu jātzīst ka dzīvojot ilgi anglo vidē reizēm latviskie vārdi kautkā sāk aizmirsties, jo runāt sanāk reti. Un tas nav pārspīlējums, citreiz runā un nevar atcerēties, kā kautkas saucas latviski, citreiz automātiski angliski pasakās vai veidojas kautkādi jaunvārdi. 

 

da tas jau uz vietas esot mēdz gadīties. Joka pēc ķirbi saukāju par pampkinu, un kad pēc tam ir runa par ķirbi, tad saucu to par pampkinu, jo esi aizmirsis tā latvisko nosaukumu. Tas pats ar trusi, kuru pa jokam saukāju par rabitu :D:D:D 

Labots - Jacob
Link to comment
Share on other sites

Just now, msp said:

 

Negribu izdarīt tālejošus secinājumus, taču es pazīstu daudzus vecus alkoholiķus, bet nevienu vecu vegānu...

 

Vecu alkoholiķi gan interesanti būtu redzēt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jacob teica:

Vecu alkoholiķi gan interesanti būtu redzēt

Nēnu - ļoti ļoti interesanti, laikam pa maz uz ielām :lol:

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...