Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 8 minūtēm , ieleja teica:

statistikā balstīti zinātniskie pieņēmumi

 

Tas saucās meta analīze, ja kas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Vasarnieks teica:

Par mēness fāžu ietekmi visi apsiprinās, kam darbs ar cilvēkiem.

Bet kāpēc to neviens zinātnisks pētījums neapstiprina? Zinātniski pētījumi sux?

 

Kam mēs ticam? Mītiem? Pieņēmumiem? Vai zinātniskiem pētījumiem? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Ronalds teica:

Bet kāpēc to neviens zinātnisks pētījums neapstiprina? Zinātniski pētījumi sux?

Nav nekādu fokusu, tīrākā fizika. Pilnmēnes laikā Mēness atrodas vistālāk no Saules, nosacīti pretējās pusēs Zemei. Viņu gravitācijas savstarpēji kompensējas, mazinās, kā rezultātā Zemes gravitācija uzsēdina smadzenes uz stumbra un sākas ponti. 

 

/sarkasms/, bet ja nu kas, tad ©

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt ieteikums kovid slimniekam ar simptomiem iet pastaigāties ir prettiesisks. Pat kontaktpersonas bez simptomiem, kas atrodas karantīnā, nedrīkst pastaigāties. Vienīgi tie, kas ir atgriezušies no ārzemēm un atrodas pašizolācijā bez simptomiem, drīkst pastaigāties.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Malis teica:

Otrdienā ekstra piesardzīgs režīms, jūtu spiedošu un sildošu sajūtu krūšu augšdaļā, visu laiku monitorēju, vai nekāpj temperatūra, ja būs virs 38, tad jādomā ko darīt tālāk. Noteikti sazināšos tad ar ģimenes ārsti un darīšu kā rekomendē.

Sazinies ar ģimenes ārstu pēc iespējas ātrāk, neatliec uz nedēļas nogali. Karsonis ne vienmēr nāk ar augstu temperatūru, tā nav rādītājs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , Aigars teica:

Manuprāt ieteikums kovid slimniekam ar simptomiem iet pastaigāties ir prettiesisks. Pat kontaktpersonas bez simptomiem, kas atrodas karantīnā, nedrīkst pastaigāties. Vienīgi tie, kas ir atgriezušies no ārzemēm un atrodas pašizolācijā bez simptomiem, drīkst pastaigāties.

Sakiet, ko gribat, bet es uzskatu, ka ieslodzīt cilvēku dzīvoklī ir tikpat prettiesiski. Pat cietumniekus izlaiž svaigā gaisā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raivix95 teica:

Sakiet, ko gribat, bet es uzskatu, ka ieslodzīt cilvēku dzīvoklī ir tikpat prettiesiski. Pat cietumniekus izlaiž svaigā gaisā.

Ja Tev ir privāts pagalms, nav problēmu, pastaigā ar zāles pļāvēju, vai vismaz centies to iedarbināt, nekādu problēmu. Ja Tev dzīvoklis meža malā, kā man, arī nav problēmu, sākumā uzvelc masku un dodies mežā, pēcāk masku var novilkt. Bet, teiksim, Teikā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Bet, teiksim, Teikā?

Nu man Teikā privātmāja ar pagalmu. Ko nu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

pamēģini ''zviedru rūgto'', pret paģirām ideāli der ...., it kā derot pret visām kaitēm , man mājās stāv, bet es dozu parasti ņem lielāku , viena šļuka no pudeles kakliņa

http://www.mansdarzs.com/zviedru_rūgtais

ko tieši triec iekšā ?

http://brewmasterlab.com/index.php?route=product/search&filter_name=zviedru rūgt

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Aigars teica:

Manuprāt ieteikums kovid slimniekam ar simptomiem iet pastaigāties ir prettiesisks.

Par tiesisko momentu es nerunāju. Kā zinām, tad nebūt viss, kas ir tiesisks ir pareizs no loģikas un cilvēcības viedokļa. 

 

Ja cilvēks uzvelk masku, iesēžas savā auto (Autoram kā saprotu ir auto) , aizbrauc pastaigāties uz mežu kur droši var ievērot pat 20m distanci no citiem - kur problēma???  

Link to comment
Share on other sites

Aigars, ar to karantīnu interesanti. Kur pavadīt, mājās? Ko darīt ar mājsaimniecības iemītniekiem, lai izslimo kopā? Pardon, visu par to karantīnu neizlasīju, bet speciālisti iesaka slimos karantinēt spešel hosteļos, nošķirot no mājsaimniecības iedzīvotājiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

bet speciālisti iesaka slimos karantinēt spešel hosteļos, nošķirot no mājsaimniecības iedzīvotājiem.

Jā gan! Un viens no speciālistu ieteikumiem ir nošķirt riska grupas, ja mājas kāds ir saslimis. Tagad viesnīcas stāv pustukšas un tā varētu nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu - palīdzēt izdzīvot viesnīcām un paglābt pensionārus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ne jau es tos likumus izdomāju. Es tikai nesen izlasīju, lai būt lietas kursā, ja rodas vajadzība. Nebiju iedomājies, ka pašizolācija nav tas pats, kas karantīna. Manam kolēģim izrādās, ka pat oža nebija pazudusi. Neviena no kontaktpersonām nav saslimusi. Varbūt, ka pat kļūdains analīžu rezultāts.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Mani jautājumi bija domāti tieši foruma biedriem! Tiem biedriem, kuri uzskata ka covid ir mega problēma. Es gribu saprast jūsu argumentāciju!

https://statistika.spkc.gov.lv/pxweb/lv/Health/Health__Mirstiba/MOR10_Iedzivotaju_naves_celoni_menesi.px/table/tableViewLayout2/

 

https://statistika.spkc.gov.lv:443/sq/338f7f81-b6e2-43f8-9a94-7995e49f3510A

Miruši lv no audzējiem = 4024

no sirds/asinsvadu slimībām = 9985

Gripa un pneimonija = 224

Avārijas =86

Noslīka = 88

Pārdzērās -45

Pašnāvības - 210

Slepkavības - 40

Covid19 - 15... 

Vienkārši padomājiet..... Tas ir viss ko lūdzu!

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc neviens šos covid faniem tik nepatīkamos faktus negrib komentēt? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

Kāpēc neviens šos covid faniem tik nepatīkamos faktus negrib komentēt? 

Tāpēc ka tu esi vienīgais, kuram tie liekas interesanti?

Link to comment
Share on other sites

Lab biedri, eju gulēt - pārnesu no @Malis tēmas spamu uz šejieni, variet turpināt ņemties, man ir gana šovakar. ;) 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es arī domāju, līdzīgi kā Rolands, statistikas ziņā, bet problēma ir riskā, ka pieaugot saslimušo skaitam, var nespēt ārstēt akūtos, gan covid 19, gan citus un tad statistika būs cita. Vai no maskām ir liela jēga, laiks rādīs, man arī tās besī, bet rokas dezinficēt un ieturēt distanci, par sliktu nebūs netikai dēļ covid. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Ronalds teica:

Kāpēc neviens šos covid faniem tik nepatīkamos faktus negrib komentēt? 

Tie ir dati, kad visā pasaulē un Latvijā tika izmantoti vēl līdz šim nepieredzēti pasākumi. Bet tad iedod precīzus zinātniskus datus, cik būtu miruši, ja nekur pasaulē nekādi ierobežojošie pasākumi netiktu pielietoti. To vienīgi varētu uzzināt Baltkrievijā, bet batjka neko nevienam nestāstīs. Skaidrs, ka pasaules gals nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aigars said:

Bet tad iedod precīzus zinātniskus datus, cik būtu miruši, ja nekur pasaulē nekādi ierobežojošie pasākumi netiktu pielietoti.

 

Šo datu neesamība ir tā problēma, ko visi šī brīža statistikas analizētāji mēģina izlikties neredzam.

Mēs neviens nezinam un nevaram zināt, kā būtu bijis, ja vairums Eiropas valstu nebūtu ieviesušas lockdownu, nebūtu nēsājuši maskas utt. Paralēlajā realitātē nekad nenokļūsim.

 

Situācija ar Norvēģiju/Zviedriju nelielā mērā sāk dot kaut kādus datus salīdzināšanai un spekulēšanai, bet tur arī jāņem vērā, ka visas Zviedrijas kaimiņvalstis ilgstoši bija lockdownā, līdz ar to Zviedrijas situācija tikai daļēji atspoguļo to, kā būtu, ja nekādu lockdownu/aizsargpasākumu nebūtu.

 

Saskaroties ar kaut ko nepazīstamu (covid) ir dabiski un loģiski pieņemt dažādus aizsargmērus arī tad, ja uz sitiena nav pieejami zinātniski pierādījumi par to efektivitāti daudzu mēnešu/gadu griezumā. Pašsaglabāšanās instinktu tā kā neviens vēl nav atcēlis un pēc kara jau visi ir gudri. Bet kaut kas diemžēl ir jādara jau šodien un laika analizēt/pētīt ir tik, cik ir.

 

Link to comment
Share on other sites

Vispār mūsu valdībai ir ļoti nevalstiska domāšana, covid tomēr paņem vecos, slimos un vājākos. Kā saka dabiskā atlase. Tāpēc nevajadzēja nekādus ierobežojumus, tikai ieteikumus. Ja vēlies izsargāties, valkā resperatorus vai maskas, nelien cilvēkos, neceļo. Visam ieteikumu raksturs. Kā arī skaidrus noteikumus, ja saslimušo būs ļoti daudz, tad slimnīcas ņems pretī jaunākos un cerīgākos, pārējie tiks aizsūtīti mājās. Lai cilvēks pats izvērtē, ko viņam darīt, tad arī būtu daudz lielāks efekts. Tagad uzspiež un cilvēka dabā ir pretoties jebkam ko valdošā kliķe uzspiež. Protams arī valstij būtu labāk, ja samazinātos veco un slimo cilvēku skaits. Skan skarbi, bet jādomā par nākotni. 

  • Atbalstu 2
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

vakar, braucot pa pilsētu ar auto ievēroju, ka ir daži fanāti, kas vieni paši brauc ar auto, bet maska ir uzlikta, laikam baidās, ka caur ventilatoru var salonā kovids ienākt ,

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Maris77 said:

Vispār mūsu valdībai ir ļoti nevalstiska domāšana, covid tomēr paņem vecos, slimos un vājākos. Kā saka dabiskā atlase. Tāpēc nevajadzēja nekādus ierobežojumus, tikai ieteikumus. Ja vēlies izsargāties, valkā resperatorus vai maskas, nelien cilvēkos, neceļo. Visam ieteikumu raksturs. Kā arī skaidrus noteikumus, ja saslimušo būs ļoti daudz, tad slimnīcas ņems pretī jaunākos un cerīgākos, pārējie tiks aizsūtīti mājās. Lai cilvēks pats izvērtē, ko viņam darīt, tad arī būtu daudz lielāks efekts. Tagad uzspiež un cilvēka dabā ir pretoties jebkam ko valdošā kliķe uzspiež. Protams arī valstij būtu labāk, ja samazinātos veco un slimo cilvēku skaits. Skan skarbi, bet jādomā par nākotni. 

 

Jā, jā, "daudz lielāks efekts", sapņo tālāk. Cilvēka dabā ir "atļauts viss, kas nav aizliegts" un aitu bara efekts. Visam esot ar maigi rekomendējošu raksturu cilvēku domāšana būtu apmēram "visi tak iet uz veikalu pīķa stundās, maskas nevienam nav, tad es arī nevilkšu, negribu izskatīties pēc izlecēja". Bet vispār tiem, kas valdību sauc par "kliķi" - iesaku doties atpakaļ uz Delfi anonīmo komentētāju sadaļu - tur būs vairāk domu biedru.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , alusbundza teica:

ka ir daži fanāti, kas vieni paši brauc ar auto, bet maska ir uzlikta

Varbūt cilvēki to neuzskata par tik lielu problēmu un nastu, ka vnk aizmirst noņemt, nē?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...