Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , Duncan F teica:

 

Jā, jā, "daudz lielāks efekts", sapņo tālāk. Cilvēka dabā ir "atļauts viss, kas nav aizliegts" un aitu bara efekts. Visam esot ar maigi rekomendējošu raksturu cilvēku domāšana būtu apmēram "visi tak iet uz veikalu pīķa stundās, maskas nevienam nav, tad es arī nevilkšu, negribu izskatīties pēc izlecēja". Bet vispār tiem, kas valdību sauc par "kliķi" - iesaku doties atpakaļ uz Delfi anonīmo komentētāju sadaļu - tur būs vairāk domu biedru.

Jā, bet tā būtu cilvēku pašu izvēle. Tagad uzspiež un tāpat saslimst, līdz ar ko ir pretestība , neticība, pie tam ir pieņemts pārkāpt jebkuru noteikumu. Ir naudas sodi parātruma pārsniegšanu, bet tāpat cilvēki cenšas pārkāpt ar cerību ka nenoķers. 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Maris77 said:

Jā, bet tā būtu cilvēku pašu izvēle. Tagad uzspiež un tāpat saslimst, līdz ar ko ir pretestība , neticība, pie tam ir pieņemts pārkāpt jebkuru noteikumu. Ir naudas sodi parātruma pārsniegšanu, bet tāpat cilvēki cenšas pārkāpt ar cerību ka nenoķers. 

 

Neviens nevienam neko neuzspiež. Drīzāk ir tie, kuri uz visa šī sev pelna politiskos punktus. Un tie tad arī stāsta, ka kāds kādam kaut ko uzspiež. Diemžēl to, kas tic Gobzemiem un Ko, ir gana daudz. Un tas ir tiešām bēdīgi. Dzīvojam mēs tomēr vienā valstī, kur ir jārēķinās ar citiem cilvēkiem. Lidz ar to, ja staigā kaut kāds vīruss un ir prasība pēc elementāriem piesardzības pasākumiem, tev gabals nokritīs, ka tu tos ievērosi?

 

Auto braucējus, kas "cenšas pārkāpt ar cerību, ka nenoķers", vajadzētu sodīt atbilstoši nodarījumam, kuru viņi ar savu pārkāpumu nodara cilvēkiem. Piemēram, notriec uz nāvi - nāves sods u.t.t. Tas disciplinēs. Ja tu esi idiots un tev patīk lidot metāla kārbā, lido tur, kur neviena nav. Tur vari kaut vai betona sienā uz 150 km/h skriet. Ja esi sabiedrībā, tad tevi ir jāsoda atbilstoši un bargi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār ir jau pierādīts, ka lai saslimtu ir jāatrodas blakus slimajam ~ 15.min. kad veikalā veidojas tāda situācija? Rindā stāvot? Pat tad reti kad ir 15 minūtes garas rindas. Pie plauktiem pāris sekundes un esi citur. Sabiedriskais transports cita lieta, nav ventilācijas un tur protams inficēties var. Zviedrijā ir rekomendācijas un nekas uz lielo Zviedriju ~ 500 slimie dienā, mazā Latvijā noteikumi un vairāk kā 100 slimo dienā. Plus vēl sagrauta ekonomika un parādu jūra. Lielās bagātās valstis atkopsies, bet Latvija vēl no iepriekšējās krīzes nav atkopusies, jau jaunu speciāli taisām. Kam valstī ir jābūt prioritātei, jauniem strādājošiem cilvēkiem vai veciem slimiem pensionāriem? 

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Maris77 said:

Latvija vēl no iepriekšējās krīzes nav atkopusies

 

Tev točna Delfu anonīmajos komentāros būs daudz piekritēju

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Maris77 teica:

Zviedrijā ir rekomendācijas un nekas uz lielo Zviedriju ~ 500 slimie dienā, (..)

Skaties plašāk. Visā pasaulē ir kādi 300k jaunu gadījumu dienā. Uz 7.6 miljardiem, te ir vien 0.004% dienā? Tak ar tādiem tempiem 70 gadus vajadzēs, lai visus inficētu. Tad jau viss kārtībā.

 

Es par ko? Par to, ka tas štrunts nav vienmērīgi izplatījies pa visu Zviedriju. Visskartākā ir Stockholm (teju trešdaļa gadījumu), otra skartākā - Västra Götaland (piektdaļa gadījumu). Varbūt ir vērts analizēt šos divus reģionus, neiekļaujot neskartās (vai krietni mazāk skartās) zonas? Tad arī tā "bilde" būs reālistiskāka.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Skaties plašāk. Visā pasaulē ir kādi 300k jaunu gadījumu dienā. Uz 7.6 miljardiem, te ir vien 0.004% dienā? Tak ar tādiem tempiem 70 gadus vajadzēs, lai visus inficētu. Tad jau viss kārtībā.

 

Es par ko? Par to, ka tas štrunts nav vienmērīgi izplatījies pa visu Zviedriju. Visskartākā ir Stockholm (teju trešdaļa gadījumu), otra skartākā - Västra Götaland (piektdaļa gadījumu). Varbūt ir vērts analizēt šos divus reģionus, neiekļaujot neskartās (vai krietni mazāk skartās) zonas? Tad arī tā "bilde" būs reālistiskāka.

Mums jau ir tas, inficējas darba vietās. Jo cilvēki viens pie otra atrodas visu dienu. Piedāvājums, slēdzam visas darba vietas. Protams Saeima , valdība, ministrijas un citi plānā galdiņa urbēji var strādāt attālināti, bet kā attālināti var strādāt piena kombinātā, maizes ceptuvē, policisti, ugundzēsēji u.t.t. ? Slēdzam visu ciet? :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Maris77 teica:

Vispār ir jau pierādīts, ka lai saslimtu ir jāatrodas blakus slimajam ~ 15.min. kad veikalā veidojas tāda situācija? Rindā stāvot? Pat tad reti kad ir 15 minūtes garas rindas. Pie plauktiem pāris sekundes un esi citur. Sabiedriskais transports cita lieta, nav ventilācijas un tur protams inficēties var. Zviedrijā ir rekomendācijas un nekas uz lielo Zviedriju ~ 500 slimie dienā, mazā Latvijā noteikumi un vairāk kā 100 slimo dienā. Plus vēl sagrauta ekonomika un parādu jūra. Lielās bagātās valstis atkopsies, bet Latvija vēl no iepriekšējās krīzes nav atkopusies, jau jaunu speciāli taisām. Kam valstī ir jābūt prioritātei, jauniem strādājošiem cilvēkiem vai veciem slimiem pensionāriem? 

Pieņemsim kad tev būs  73 gadi kāds pateiks  ai man par tevi nospļauties ,kā tev liks justies ,jo tomēr cilvēki vēlas  izbaudīt vecumdienas..

Labots - rooyar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Duncan F teica:

 

Tev točna Delfu anonīmajos komentāros būs daudz piekritēju

Tu gan esi stulbs! Es salīdzinu kāda man bija alga treknajos gados un kāda ir tagad, toreiz par to pašu darbu ko daru pašlaik es saņēmu vairāk. Bet cenas tagad ir pavisam citas. Arī tās sociālās garantijas, kas man bija toreiz, vēl ar vien visas nav atgrieztas. 


Pirms 4 minūtēm , rooyar teica:

Pieņemsim kad tev būs  73 gadi kāds pateiks  ai man par tevi nospļauties ,kā tev liks justies ,jo tomēr cilvēki vēlas vēlas izbaudīt vecumdienas..

Noteikti grib, bet vai tāpēc ir jācieš bērniem? Viss jāsagrauj, lai viņi pamestu Latviju? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Maris77 teica:

Slēdzam visu ciet? :) 

Nē, atceļam ierobežojumus, un pagaidām, kad visi paši aizslēgsies, jo nebūs, kas uz darbu dodas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Maris77 said:

Mums jau ir tas, inficējas darba vietās. Jo cilvēki viens pie otra atrodas visu dienu. Piedāvājums, slēdzam visas darba vietas. Protams Saeima , valdība, ministrijas un citi plānā galdiņa urbēji var strādāt attālināti, bet kā attālināti var strādāt piena kombinātā, maizes ceptuvē, policisti, ugundzēsēji u.t.t. ? Slēdzam visu ciet? :) 

 

Darba vietās, kurās nevar strādāt attālināti - distance, maskas, vairogi, izvairīties no pulcēšanās pie ieejām, liftos, pusdienojot utt. Nevienam gabals no tā visa nenokritīs.

Attālināti var strādāt ne tikai valdība, bet arī visi privātā sektora biroja darbinieki. To skaits Rīgā mērāms tūkstošos. Visus nosaukt par plānā galdiņa urbējiem - tā ir necieņa un tā nevajadzētu publiski izrunāties. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Maris77 teica:

Vispār ir jau pierādīts, ka lai saslimtu ir jāatrodas blakus slimajam ~ 15.min.

Tieši 15-tajā minūtē? Kur tas ir pierādīts?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Maris77 teica:

Es salīdzinu kāda man bija alga treknajos gados un kāda ir tagad, toreiz par to pašu darbu ko daru pašlaik es saņēmu vairāk. Bet cenas tagad ir pavisam citas. Arī tās sociālās garantijas, kas man bija toreiz, vēl ar vien visas nav atgrieztas. 

Tajos laikos drusku jau nereālas cenas bija. Par katru izpildīto sūda darbu, kosmosu maksāja. Gandrīz katram ģimenes loceklim sava mašīna bija uz krītu paņemta. Tika pirkti nekustamie īpašumi kosmosa cenās utt. Katrs otrais  pēkšņi bija celtnieks, jo to katastrofāli  trūka un maksāja baigo piķi tiem, kuri kāsa pārējos cilvēkus veicot nekvalificētu darbu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , kaads teica:

Tajos laikos drusku jau nereālas cenas bija. Par katru izpildīto sūda darbu, kosmosu maksāja. Gandrīz katram ģimenes loceklim sava mašīna bija uz krītu paņemta. Tika pirkti nekustamie īpašumi kosmosa cenās utt. Katrs otrais  pēkšņi bija celtnieks, jo to katastrofāli  trūka un maksāja baigo piķi tiem, kuri kāsa pārējos cilvēkus veicot nekvalificētu darbu.

Es nestrādāju celtniecībā, bet valsts iestādē un man atšķirībā no ierēdņiem tur ir jāstrādā, nevis jāsēž kabinetā. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Maris77 said:

Es nestrādāju celtniecībā, bet valsts iestādē un man atšķirībā no ierēdņiem tur ir jāstrādā, nevis jāsēž kabinetā. 

 

Pareizi, pareizi, "darbs" ir tikai tad, kad cilvēks ar lāpstu rok grāvi 12 stundas dienā. Pēc tam ož pēc sviedriem.

Visi šitie inženieri, arhitekti, programmētāji, grāmatveži - slaisti, dīkdieņi, plānā galdiņa urbēji.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Te dažiem ''personības dubultošanās''- dažos postos saka ka nav ko slimiem vazāties apkārt bet citos ka nafig visi tie ierobežojumi un statistika ir nepareiza. Nu tad kādi ierosinājumi lai  funkcionētu kritiskas/būtiskas lietas? Nu ja ja uzskatāt ka krogs vai kartīgs koncerts stadionā ir kritisks priekš visas sabiedrības , kur tagad ierobežo, tad ar loģiku tā pašvakāk. Bet ja masveidā saslims bez kuriem nu nekadīgi, tipa mediķi/kārtības sargi/ pārtikas ražotāji , tad nu gan būs auzas... Tas ka daudzi cilvēki ''ar labu'' nesaprot ka vajag to un šito lai  būtu  labums visiem ir bijis no laika gala. Atliek tik ''piegriezt skrūves''  tipa visādi likumi  un sodi par to nepildīšanu.

 Un vilkt statistiku  ka katru gadu tik nomirst no šādas slimības, tik no citas un covids  ar saviem procentiem ir tūds . Nu varbūt nezināt, bet visiem cilvēkiem miršanas apliecībā raksta kāpēc miris . Man liekās ka tajos papīros/statistikā nav tāda termina nāves iemeslam ''vecums''. Un kovids ar savu mirstamības procentu ja VISIEM kam iet smagāk ( nu tipa plaušu iekaisums), ir kas un ar ko slimnīcā sniedz palīdzību, ir niecīga. Tanī brīdi , kad vairs nevarēs visiem slimajiem kam vajag (smagi, vajag stacionāru)  , būs statistika tajās nāvēs pavisam cita. Nu vismaz tā sanāca dienvidu zemēs.. Bet to , daži, kā zirgi ar klapēm uz acīm, nu nekādīgi negrib/nevar  saprast. Maļ vienu un to pašu ka viss slikti. Ir slikti DAĻAI ( tipa viesnīcu, izklaides bizness) bet tā nu nekādīgi nav lielākā daļa sabiedrības . Un ja papētītu cik tas bizness dod budžetam ar nodokļiem/ sociālām iemaksām, tad tie cipari , domāju, pavisam nekādi. Bet troksni saceļ šis nozares lielu ka nu tik visa ekonomika sabruks ja ierobežota izklaide.

 

 

Pirms 19 minūtēm , Maris77 teica:

Es nestrādāju celtniecībā, bet valsts iestādē un man atšķirībā no ierēdņiem tur ir jāstrādā, nevis jāsēž kabinetā. 

Nu tad varbūt pamaini valsts iestādi uz kādu pivāto. Vienīgi ja specalitāte tipa policists, tad jau gan grūtāk... Nāksies pārkvalificēties

Labots - oxygen
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , oxygen teica:

 

 

 

Nu tad varbūt pamaini valsts iestādi uz kādu pivāto. Vienīgi ja specalitāte tipa policists, tad jau gan grūtāk... Nāksies pārkvalificēties

Kāpēc pārkvalificēties, tāpat drīz pensija, es par to, ka dažs saka, ka esam atguvušies no iepriekšējās krīzes, nu neesam vēl atguvušies, bet jau jauna krīze. Cik pateicoties covid mums ir lielāks budžeta deficīts? Kāds miljards jau mīnusā. No kā pacels algas skolotājiem, ārstiem, policistiem? Ja Rīgā jau tagad trūkst 60% policistu, skolās trūkst skolotāju, trūkst ārstu, kur mēs ejam? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , kaads teica:

Tajos laikos drusku jau nereālas cenas bija. Par katru izpildīto sūda darbu, kosmosu maksāja. Gandrīz katram ģimenes loceklim sava mašīna bija uz krītu paņemta. Tika pirkti nekustamie īpašumi kosmosa cenās utt. Katrs otrais  pēkšņi bija celtnieks, jo to katastrofāli  trūka un maksāja baigo piķi tiem, kuri kāsa pārējos cilvēkus veicot nekvalificētu darbu.

Tu domā, tagad ir citādāk? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Maris77 teica:

Es nestrādāju celtniecībā, bet valsts iestādē un man atšķirībā no ierēdņiem tur ir jāstrādā, nevis jāsēž kabinetā. 

Celtniecības sfēra kā piemērs tikai minēts. Tajos laikos visās sfērās neadekvāti maksāja.


Just now, binary teica:

Tu domā, tagad ir citādāk? :D

zināmā mērā jā :)

Link to comment
Share on other sites

Padomāsim! Ir zināms, kurām cilvēku grupām šis vīruss ir bīstams!  

Kā jūs domājiet - vai prātīgi ir ieviest vispārējus ierobežojumus kuriem ir pamatīgas blaknes sākot ar neērtībām un cilvēktiesību ierobežošanu beidzot ar ekonomikas nograušanu... 

Vai tomēr sargāt riska grupas (ja šie cilvēki paši to grib!) Un riska grupas var un vajag sargāt! 

1. Izglītošana - ja esi riska grupa neej uz sabiedriskām vietām slēgtās telpās! Nodrošināt pensionāriem pārtikas piegādi mājās lai pa veikaliem nevazājas - ir mums sociālie dienesti.  

2. Ja tomēr kur jāiet/jābrauc (Piemēram pie ārsta) -  nodrošinām ar bezmaksas respiratoriem kuri pierādīti palīdz. 

3. Ja pensionārs nedzīvo viens, nodrošinām viņam iespēju padzīvot viesnīcā, ja kāds no ģimenes locekļiem saslimis. 

Bet pārējie dzīvo normālu dzīvi, izslimo, iegūst imunitāti. Un šī jautrība beidzas. 

 

Šādi mēri nav mans izdomājums, arvien vairāk ārstu un zinātnieku par to runā. 

 

Es uzskatu, ka esošie mēri ir kā minimums mazefektīvi. Skaidrs ka nezinām kas būtu ja būt, bet kliedzošākais piemērs ir zviedrija vs uk - kaut uk bija ļoti stingra karantīna tur kopējās misrstības palielinājums bija krietni lielāks, kā zviedrijā.  Un vispār, ja mēs paskatāmies uz kopējās mirstības pieaugumu pa valstīm, nav novērojama kaut kāda korelācija ar pieņemtajiem mēriem. Drīzāk ir redzams ka dienvidnieki un krāsainie mirst vairāk. 

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja runā par tiem ''treknajiem gadiem'' un tagad un par valsts un privātajiem, tad labāk nesalīdzini. Tajā laikā privātajos loti bieži ''uz papīra'' minimālā, praksē... . Visi muka no valsts uz privātajiem ''stumt ķerru''. Sākās krīze- valsts kantoros samazināja algas, privātajos... vienkārši uz ielas. Nu tāpēc baigi daudzi aizbrauca prom. Tagad.... vēl nesen privātajiem totāli trūka darba spēka-atkal algas lielākas kā valsts. Nu ja gribās kaut kādu staabilitāti ( kaut ar iespējamo algas samazināšanu, bet ne ar vispār, darba pazaudēšanu krīzē) , tad darbs valsts iestādēs. Ja gribi risku, bet lielāku algu , tad privātajos. Un tā , pa lielam visā pasaulē. Es nerunāju par visādu ''padomju'' locekļiem, kas bieži saņem kosmosu, bet par ikdienas darbu darītājiem. Diemžel valsts iestādēs, ļoti bieži ''vadītājs'', pieci ''vietnieki'', četras ''sekretāres'' un desmit , kas dara reālo darbu. Attiecīgi tiem algas ''kas palika pāri'' no tā budžeta , ko tērēja administrācijai, bet darba ''više kriši''. Privātajos- ja atļausies tādu organizāciju, tad vienkārši aizies pa burbuli konkurences dēļ. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pat negribās pieminēt ka esošie ierobežojumi bieži ir smieklīgi!

23.59 - vīruss nav bīstams, bet 00:01 jau ir... 
Kopā pie bāra letes dzert var, bet dejot nē! 

Ja bērns paliek skolā uz pagarināto grupu - tur viss oki, nav bīstami, bet ja pagarinātās grupas vietā ir pulciņš kur kaut ko interesantu iemāca  - žopa žopa... 

Sportot protams ka arī ir mega kaitīgi....   

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

izslimo, iegūst imunitāti.

kur tu lasīji, ka iegūst imunitāti?, pārslimojot gripu, imunitāte nerodas, nākošgad atkal var saslimt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

Bet pārējie dzīvo normālu dzīvi, izslimo, iegūst imunitāti.

Un kādi ierosinājumi ģimenēm, kur gan bērni, gan vecvecāki dzīvo kopā? Domāju ka tādu krietni daudz . Rīkojam ''koncentrācijas nometni'' vieniem vai otriem lai nav kontakta kad ''kas var lai izslimo''? Ja dzīvo viens, tad var tā, bet ne ģimenēs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 21 minūtēm , Ronalds teica:

Vai tomēr sargāt riska grupas (ja šie cilvēki paši to grib!) Un riska grupas var un vajag sargāt! 

Šis ir ļoti diskutabls jautājums, kas tad ir riska grupa un kādā veidā jāsargā. Ja atceļam mērus, ap pansionātiem uzceļam 4m žogu, ar visādām kaitēm sirgstošos ieslogām.  Nav tādu kritēriju, kas noteiktu, vai esi riska grupā vai neesi, kā arī nav iespējams uztaisīt analīzes, kur pateiks, cik liela varbūtība nomirt no gripas vai cita vīrusa.

 

Ja dzīvojam kā ir bez ierobežojumiem, tad saslimst  liela daļa iedzīvotāju, kā tas bija Argentīnā, Peru,  kur uz 33M iedzīvotājiem saslimst 800k.  Tepat citā tēmā Malis dalās ar pieredzi, ka guļ mājās jau 3. nedēļu un iespējams, ka būs sekas veselībā un viņš jau nepieder pie tās dēvētās riska grupas. Kādam jau jāmaksā par ārstēšanos, sēdēšanu mājā. Matemātiķi lockdown zaudējumus rēķinot aizmirst pielikt, cik izmaksā ārstēt daudzus tūkstošus cilvēkus, to dīkstāve utml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , oxygen teica:

Un kādi ierosinājumi ģimenēm, kur gan bērni, gan vecvecāki dzīvo kopā?

Es jau teicu - kamēr bērni slimo - vecvecākus uz viesnīcu. 

 

 


Pirms 8 minūtēm , Mezavecis teica:

Nav tādu kritēriju, kas noteiktu, vai esi riska grupā vai neesi,

Kļūdies! ir gan!  Vecums virs 65 gadi un hroniskas slimības. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Ronalds teica:

vecvecākus uz viesnīcu. 

Tu savus vari vest kaut uz mežu, jo tev pohuj! Es savus tā neienīsti, lai kaut ko tādu darītu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pri čom te ienīšana? Ja esi slims ar slimību, kura tev nav kaitīga, bet tavai omei ir - pēc manām domām ir prātīgi, ja Ome padzīvo viesnīcā un neinficējas! Bet patīk mums spiest uz emocijām un muļķības runāt! 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vari būt Covid pārnēsātājs(vairākas dienas), nekādus simptomus nejust, vai arī vari pārslimot viegli un pat nenojaust, ka esi "lipīgs". Tajā pat laikā citus spēj smuki aplipināt, īpaši ja esi idiots un speciāli neievēro ierobežojumus, t.sk. arī masku ārpus mājas - tak "dakteris" ar bārdu youtubē ir gudrāks. Attiecīgi - izolēt "riska grupas" ir totāla muļķība, jo tas, ka nezini, ka esi jau vīrusu noķēris, nenozīmē, ka to jau neesi "noķēris", sen jau vari būt aplipinājis apkārtējos. 

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 26 minūtēm , Ronalds teica:

Es jau teicu - kamēr bērni slimo - vecvecākus uz viesnīcu. 

Šī ideja jau ir pierādījusi sevi kā nekam nederīga tajā pašā paraugpiemērā Zviedrijā. Kādam jau tos vecos cilvēkus jāapkalpo, jāārstē un tad sanāk, ka karantīnā jāieslēdz arī šī cilvēku grupa, ko praktiski izdarīt nav iespējams. Var minimizēt riskus aizliedzot apmeklētājus, darbiniekus testēt 3x dienā uz koronovīrusu, bet risks būtiski palielinās, ja apkārt desmitiem tūkstošu infekcijas devēju.  Es nemaz neskaitu psiholoģisko faktoru, ka veci cilvēki tāpat ir depresīvi un tikai paātrina iespēju doties uz kapiem, jo daudziem vecāka gadagājuma aktīvā sabiedriskā dzīve paildzina mūžu un katra sēdēšana 4 sienās nemaz nenāk par labu veselībai.

Pirms 26 minūtēm , Ronalds teica:

Vecums virs 65 gadi un hroniskas slimības. 

Kas ir hroniskās slimības? Pirms gadiem izslimota tāda vai citāda slimība? Pēc 50 gadiem gandrīz katram otrajam ir kāda problēma, ar kuru normālos apstākļos var ilgi sadzīvot.  Sirds kaites bieži vien konstatē jau pēc nāves, jo daudzos gadījumos pats cilvēks nezina, ar ko viņš sirgst. Mūsu veselības sistēma nav no ideālākām un pilnu diagnostiku veic tad, kad jau viss ir slikti, ko parāda jaunatklāto vēža statistika. Spilgts piemērs ir sieviete, kas 34 gados nomira, nebija viņai hronisku slimību, tik vien kā pagātnē izslimots plaušu karsonis. Statistikas kļūda?

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , oxygen teica:

Nu ja gribās kaut kādu staabilitāti ( kaut ar iespējamo algas samazināšanu, bet ne ar vispār, darba pazaudēšanu krīzē) , tad darbs valsts iestādēs.

Es gan nebiju valsts iestādē, kaut kādu brīdi biju pašvaldības iestādē (RD PAD), 2009. gadā kaut kādu 1/3 atlaida :)

Veselības Inspekcijā, šķiet, pirms kādiem 6 gadiem arī daļai darbinieku pateica "paldies, uz redzēšanos" :)

Vienīgais, kas tur ir stabili - alga konkrētā datumā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Ronalds teica:

pēc manām domām ir prātīgi, ja Ome padzīvo viesnīcā un neinficējas!

Paklau, uzdošu ''dumju jautājumu''- vai tev vecāki vēl dzivi? Ja nē vai nomira ''ar trieku'' vai tomēr , pamazām, daudzu gadu laikā ''izdzisa''. Ja otrais, tad vai tu viņus (vai kāds cits , bet tavā māja) uzpasēja/kopa vai prom uz pansionātu un .... . Pat ja uz pansionātu, tad nemaz tik viegli neievietosi un par dzīvi ( lielākajā daļa Latvijas pansionātu) neizteikšos..  Padomā par šiem, maniem jautājumiem un tik tad braši saki ''visus uz viesnīcu''. Pat ja valsts , brīnumainā kartā , noorganizēs to ''viesnīcu'', tad izmaksas būs , domāju par kārtu augstākas nekā no tiem ierobežojumiem kas tagad.  Ja vēl padomā Latvijas cilvēku vecumu struktūru, tad....

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , binary teica:

2009. gadā kaut kādu 1/3 atlaida

Nu par trekno gadu valsts iestāžu darbinieku skaitu/kvalifikāciju neizteikšos lai nebūtu darbs foruma autocenzoram.  Atceros kad ''atvilkās '' bars baudītāju, par kuru ''augsto intelektu'' var stāstīt stundām. Nu  neba visi bija/ir  tādi- kas tomēr saprātīgi/iestāde vajadzīga, tad tos jau nesaīsināja. Cita lieta ka to daļu, ko tomēr veica ''slimesti'', kas lielāko darba dienas daļu pavadīja ''draugos'', uzkrāva uz atlikušajiem. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@alusbundza Tak daudz faktoru, kas var ietekmēt negatīvi slimības iznākumu. Liekais svars jau uz vecumu ir ļoti daudziem, līdz ar to tās riska grupas apjoms ir daudz plašāks un mehāniski ierobežot praktiski nevar. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Mezavecis teica:

Liekais svars jau uz vecumu ir ļoti daudziem, līdz ar to tās riska grupas apjoms ir daudz plašāks un mehāniski ierobežot praktiski nevar.

Varbūt tomēr lietderīgi pašam būtu sevi savest kārtībā (kontrolēt rīšanu, pīpēšanu, dzeršanu) pirms prasīt atbildību no "pārējiem"? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Varbūt tomēr lietderīgi pašam būtu sevi savest kārtībā (kontrolēt rīšanu, pīpēšanu, dzeršanu) pirms prasīt atbildību no "pārējiem"

Kam tu to adresē? :) Man ar viss ar to ir kārtībā :) Es cepos par to, ka formāli riska grupa ir cilvēki virs 65 gadiem, bet ja sāk iedziļināties, tad zem šīs robežas ar dažādiem riskiem izrādās vēl liekās bars.

Link to comment
Share on other sites

Ui, tas nebija personīgi, bet vispārīgi par tām "riska grupām" :D 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...