Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

mikro pilieni, kuri diemžēl iet cauri maskai

Iet, iet, bet apjoms un ātrums mikro pilieniem, kas tiek cauri, arī ievērojami samazinoties. Ieguvums no tā nav acīmredzams?

Link to comment
Share on other sites

Cik esmu lasījis ātrums nav svarīgs! Pat elpojot caur piesļunītu, infekciozu masku izdalās mikropilieniņi ar vīrusu. Pat vel vairāk kā bez maskas. Mikro pilieni uzkrājas gaisā, un viņus ieelpo nākamais. Ļoti palīdz telpu ventilācija, lai pilieniņi neuzkrātos. Un skaidrs ka nevazāties apkārt slimam. 

Pirms 6 minūtēm , TOoMoOT teica:

Ieguvums no tā nav acīmredzams?

Nē, nav! Ieguvums nosacīts.

Bet riski no nepareizas un formālas masku lietošanas gan ir reāli.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Cik esmu lasījis ātrums nav svarīgs!

Iztēlojies veikalā smirdīgu bomzi. Tagad iztēlojies smirdīgu bomzi, kurš stāv pie ventilatora. Kurā gadījumā smaka izplatīsies tālāk?

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

Pat elpojot caur piesļunītu, infekciozu masku izdalās mikropilieniņi ar vīrusu

Jā, viņas ir paredzētas vienai lietošanas reizei. Ir dzirdēts. :)

Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

Bet riski no nepareizas un formālas masku lietošanas gan ir reāli.

Tā ar lietām notiek, ja tās nepilda pareizi. Mans minējums būtu, ka ja lieto maskas, tad nevajadzētu to darīt nepareizi.

Luksofori arī radītu augstu risku, ja daži izdomātu, ka jābrauc pie sarkanās un jāstāv pie zaļās, citi  atkal otrādāk, bet tāpēc jau mēs neatsakāmies no luksoforiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , TOoMoOT teica:

Iztēlojies veikalā smirdīgu bomzi.

Man šitāds dzīvē sanāca. Stāv pie kases smirdīga bomzene, noplukusi, un pērk savu odieri.. bet uzpurnis novāļāts uzmaukts 👌

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Kopš tas viss ļembasts sākās, TV sižetos vismaz 100 personas ir tās maskas lietojušas nepareizi.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 1 stundas , Stasss teica:

jo tā uzskata epidemiologi, tad jālieto. Nav ko te anekdotes klausīties. 

Tikai daži epidemiologi tā uzskata. Sevišķi tie, kas aizsēdējušies valsts struktūrās un ir sen jau kā atrauti no zinātnes un dzīves vispār.


pirms 1 stundas , AndrisBB teica:

Liela daļa cilvēku benzīntankos vienkārši t-kreklu uzvelk līdz degunam un miers. Baigā jau nu problēma.

Pats princips - šāda ākstīšanās un vispārēja debilizācija ir problēma.


1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Piedod, bet es tiešām vairāk klausīšos, ko pauž pasaules epidemiologi

Ja? Kuros tad tu klausies? Tikai valdību izvēlētajos?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:
pirms 1 stundas , Stasss teica:

Piedod, bet es tiešām vairāk klausīšos, ko pauž pasaules epidemiologi

Ja? Kuros tad tu klausies? Tikai valdību izvēlētajos?

Tevī šajā tēmā un sakarā toč nē.

Tev runājot par šo visu uzreiz ieslēdzas lampu drudzis apvienojumā ar pilnmēnesi.😁

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Tikai daži epidemiologi tā uzskata. Sevišķi tie, kas aizsēdējušies valsts struktūrās un ir sen jau kā atrauti no zinātnes un dzīves vispār.

Eee.. a kur avots? Es tieši nesen meklēju diagramu par epidemiologiem, kas atrauti no zinātnes un dzīves. Nevarēju atrast.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Nu reku pašā epidēmijas sākumā, ASV CDC nerekomendē maskas: 

 

Un tad kaut kādā brīdī atkal sāka "rekomendēt".

 

Pie mums arī pirmais valsts epidemiologs stāsta, ka liela efekta nav.

Citēt

tāds milzīgs efekts, kā redzam no citu valstu piemēra, šai masku masveida lietošanai nav un diezin vai arī būs," uzsvēra Dumpis

 

Zviedru galvenais epidemiologs arī uzsver, ka masku valkāšana var būt taisni bīstama, jo rada maldīgu priekšstatu par drošību.

 

Respektīvi, domas dalās un izvēlies pats, kuros speciālistos ieklausīties, bet pamatojuma vispārējai maskuballei - nav.

 

Tie ir tikai oficiālie speciālisti, bet ir kaudzēm, kas nav pietuvināti valdībām, kas saka, ka no tām maskām nekāda vērā ņemama ieguvuma nav.

 

Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Tevī šajā tēmā un sakarā toč nē.

Nu turpini tik dzīvoties savā burbulītī aizspiedis ausis un acis, kā mazs bērns :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

epidemiologs stāsta, ka liela efekta nav.

 

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

tāds milzīgs efekts

 

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

nekāda vērā ņemama

Un atkal... 

Tomēr labāk nekā nekas.

A pa lielam man pohuj. Spriežat tālāk zinātnieki.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tak visi tie ietekumi valkāt/nevalkāt ir vairāk politiski nekā balstīti uz jebko. Tapēc ieteikumier ar realitāti mazs sakars, tas ka neiesaka, nenozīmē ka nepalīdz.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tie vīrusi izplatās mikropilienu veidā, kā apgalvo Ronalds, tad jau 2 m distancei arī nav jēgas. 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Pilnīgi piekrītu par to politiku. Tāds sviests, kas pie mums vienu brīdi bija - ja nav maska, der arī šalle, lupata, utt. Nu masku balle īstākā.

Kam gribas padziļināti, te ir neliels kopsavilkums par maskām un pret maskām, ar visiem sources: https://swprs.org/face-masks-evidence/


Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Tapēc ieteikumier ar realitāti mazs sakars, tas ka neiesaka, nenozīmē ka nepalīdz.

Un otrādi :D 

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jau med personālam slimnīcās arī maskas nevajag :D

Labots - AndrisBB
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Runa par vispārēju masku balli, ja nepamanīji. Atkal spīdi ar loģiku. Ja jau mums skafandrs nav vajadzīgs, tad tiem, kuri labo kosmisko staciju, arī nevajag. :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Aigars teica:

Ja tie vīrusi izplatās mikropilienu veidā, kā apgalvo Ronalds, tad jau 2 m distancei arī nav jēgas. 

Tā ir. Bet risku samazina.
 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jebkurā gadījumā no mušas uzpūsts zilonis. Baigā jaunu problēma uzlikt to masku veikalā :D

Manispēc tās maskas var būt, var arī nebūt. Te pie manis visi lielveikalos velk maskas, mazākos veikalos un benzīntankos 50/50 un kautkā nav nomiruši no maskas vilkšanas. Kautkāda daļa valkā maskas arī uz ielas, īpaši mani netraucē. Es uz ielas masku nevelku.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Just now, AndrisBB teica:

Baigā jaunu problēma uzlikt to masku veikalā

Nu man ir problēma, tīri principiāla.

 

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Es uz ielas masku nevelku.

NYC esot visur jāvalkā, nabadziņi :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Runa par vispārēju masku balli, ja nepamanīji. Atkal spīdi ar loģiku. Ja jau mums skafandrs nav vajadzīgs, tad tiem, kuri labo kosmisko staciju, arī nevajag. :sarkasms:

@marrtins Es tev aizmirsu izteikt pateicību. Kaut kad sen atpakaļ tu minēji, ka tu forumā tik kaislīgi iesaisties diskusijās, jo kačā savas spējas argumentēti diskutēt utml.
Redz, mani tas ļoti iedvesmoja. Pateicoties Tev, es jau divus mēnešus mācos pašaizsardzību - katru vakaru kapāju Mortal Kombat.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kā sokas pašaizsargāties Mortal Kombatā? Progress ir?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Visulaiku tiek runāts par obligātu masku valkāšanu ofisā, tā gan varētu būt neērtība un probēma, bet par laimi kopš marta ofisā neesu bijis un joprojām strādāju no mājām. 

Ja tik cik pāris reizes uzvilkt ieskrienot ofisā uz kādu mītingu, tad ok, bet visu dienu gan negribētos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Kā sokas pašaizsargāties Mortal Kombatā? Progress ir?

Tu neticēsi. Neiedomājams. Pretinieki bieži pat klāt nenāk, mēģina mukt un lēkā pāri.

image.png.e22cdae8815b8da4f53ec5d0332b3ba2.png

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu par Parīzi, bet trešdien bij diezgan dīvaina sitācija. Atlidoja no Parīzes jaunā kolēģe, kurai jāsāk strādāt nākamnedēļ. Visiem kas ierodas no Francijas ir jāsēž 2 nedēļas karantīnā. Bet viņai dzīvoklis bez mēbelēm, bij paredzēts ka Ikea piegādās visu otrdien un es palīdzēšu saņemt, bet Ikea pārcēla piegādi uz septembri. Nu ok, sarunājām ka trešdien aizvedīšu viņu līdz Ikeai, nopirkt vismaz pašus nepieciešamākās lietas (pa kluso, ganjau nenoķers, jo sods 1k GBP). Trešdien no rīta viņa atlido, dzīvokļa īpašnieks negrib dot atslēgas, jo karantīna. Viesnīcā arī viņu negrib ņemt :D Beigās nākas melot, ka bij citā viesnīcā un atlidoja jau mēnesi iepriekš. Kalamburs uz visu dienu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Mortal Kombat ir laba spēle - tur varoņi, piemēram, maskās tērptie Scorpion, Sub-Zero, Kitana, Kabal, Shao Kahn u.c. diezgan bieži piedauza tos, kas nerūpējas par apkārtējo drošību un nenēsā maskas.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Aigars teica:

Ja tie vīrusi izplatās mikropilienu veidā, kā apgalvo Ronalds, tad jau 2 m distancei arī nav jēgas. 

Pirmkārt, šo nevis es apgalvoju. Es tikai atreferēju to, ko esmu lasījis. Un jā, 2m distancei lielas jēgas nav! Jēga ir telpu ventilācijai ar ko vismaz LV ir mega problēmas. Ieeju pie klienta, ārā silts (nevis karsts) visi sēž sasmakušā kabinetā. Es saku - moš logu attaisam - neviens mani nedzird. 

 

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Tad jau med personālam slimnīcās arī maskas nevajag :D

Jā, nevajag! Viņiem vajag respiratorus! 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Un jā, 2m distancei lielas jēgas nav!

Matemātiski stāsts ir par balistiku!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Aigars teica:

Noskatījos Roberto De Niro filmu

Tā nav Roberta de Niro filma.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Es tikai atreferēju to, ko esmu lasījis

 Nu ja ticētu visam ko raksta daži īpatņi internetā....  Nu varbūt paskaties saulainā telpā kad saule ir 90 grādu leņķi pret kādu runātāju, kurš pat ne pārāk diži ''bļaustās'' Ieraudzīsi veselu kūli šlakatu (sīku pilienu ) kuri tomēr neuzvedās kā bezsvara stāvoklī, bet ar trajektoriju krīt uz zemi. Un tad padomā kas būtu ja šim priekšā maska. Nu dzirdamība sliktāka, bet tā pilienu ''artilērija'' būtu krietni mazāka. Un tikai nestāsti ka tie vīrusi nedzīvo tajās siekalās. Tad jau neņemtu analīzēm uztriepes, bet gan izelpoto gaisu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , oxygen teica:

bet ar trajektoriju krīt uz zemi

Tur jau ir tas noslēpums, ka lielie pilieni ātri nokrīt uz zemes. Ja runātājs tīri tev sejā nepūš viņus, tad viņu nozīme infekcijas pārnešanā ir neliela. 

Cita lieta ir mikropilieni, kuri paliek gaisā ilgu laiku. 

Padomā, kāpēc piemēram lidmašīnās, kur cilvēki sēž blīvi, bet ir ideāla ventilācija tika konstatēti ļoti maz inficēšanās gadījumu? 


Un arī ārā inficēšanās gadījumu ir maz.

 

Un vispār, ja cilvēks ir slims, tad viņam jāsēž mājās nevis maskā apkārt jāvalkājas!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

kur cilvēki sēž blīvi, bet ir ideāla ventilācija tika konstatēti ļoti maz inficēšanās gadījumu

Nu kaut kā lidmašīnās nesēž viens pret otru. Ja kāds man ''uzšķauda'' uz pakauša(arī krietni maza varbūtība jo lidmašīnā tie atzveltņi , kas aizsedz no aizmugures ir krietni augsti), tad tā iespēja mazāka, kā ja kāds pretī un ''apspļauda'' ar saviem mikropilieniem ja ne seju, tad pa trajetoriju rokas, kuras es  varu tīri instinktīvi pielikt pie acīm vai deguna. Bet ko nu strīdēties-izskatās ka esi speciālists epidemioloģijā ar vismaz doktora grādu, ja noliedz patiesības ko pauž liela daļa profesionāļu. Nu ja neskaita īpatņus, kas vienmēr atrodās kā tas itālis, kas internetā publicēja video ka tāda vīrusa vispār neesot... Arī skaitās epidemiologs...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu maz zini kā maska pareizi ir jānēsā? 

 

Es varu tikai piebilst, ka 95% cilvēku maskas nēsā nepareizi, līdz ar to zūd pat teorētiska iespēja ka viņas var kādam palīdzēt. 

Link to comment
Share on other sites

Un vēl tāds sīkums ka obligāta masku nēsāšana ļoti patīk visādiem krimināliem elementiem....

Link to comment
Share on other sites

Cik esmu vērojis, tad tā nepareizā nēsāšana var skādēt pašam nēsātājam, bet ne apkārtējiem. Bet, pa lielam , maska jau domāta lai aizsargātu citus. Nu var teikt ka nav ko slimam vazāties apkārt. Bet, cik saprotu ir daudzi gadijumi, kad tas slimnieks pat īsti nezin ka slims, bet parējos var aplipināt ka nemetās ar saviem ''mikropilieniem''. Nu ja būs uzstīvējis vismaz uz mutes , tad jau liela daļa būs to pilienu izskausta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , oxygen teica:

Bet, cik saprotu ir daudzi gadijumi, kad tas slimnieks pat īsti nezin ka slims, bet parējos var aplipināt ka nemetās ar saviem ''mikropilieniem''.

Kā runā, tad tie, kas īsti nezina, ka ir slimi (t.i., slimo bez simptomiem), tā īsti nevar citus aplipināt. Ja arī var, tad iespēja aplipināt esot stipri niecīga. Un, cik ir dzirdēts (uzņēmumā, kur vienam darbiniekam tika konstatēts COVID-19) un lasīts (medijos), tad visādiem "īsti nezin, ka slims" slimības lapas slēdz vēl pirms tiek sagaidītas negatīvi analīžu rezultāti, ka tik simptomi neizpaužas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Kā runā, tad tie, kas īsti nezina, ka ir slimi (t.i., slimo bez simptomiem), tā īsti nevar citus aplipināt.

Tā ir. 

Simptomi rodas no tā, vīruss replicējoties bojā šūnas. Ja simptomu nav, tātad šūnu bojājumu arī ir ļoti maz. Virusa slodze neliela. Iespējas kādu inficēt praktiski nav. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , oxygen teica:

tad tā nepareizā nēsāšana var skādēt pašam nēsātājam, bet ne apkārtējiem

Tā vis tīri nav. Dažiem var rasties maldīgs priekšstats ka slims var vazāties apkārt maskā. Maskas nepārtraukta aiztikšana ar rokām būtiski palielina iespēju inficēt citus caur virsmām. 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tīri matemātiski pat tie, kuri maskas nēsā nepareizi, varbūt pat zināmu laiku tomēr tās nēsā pareizi. TV var redzēt, ka vienu brīdi tā maska ir gan uz mutes, gan deguna, tad noslīd uz leju, tad tas nēsātājs tur grābstās gar masku un to sakārto. Pat, ja tā maska ir tikai uz mutes, tas tomēr samazina iespēju tiem pilieniem gan izdalīties no tā maskas nēsātāja, gan arī nonākt pie viņa. Pie tam tas maskas nēsātājs jau visu laiku neatrodas to infekciozo pilienu darbības zonā, daži pretīmnācēji tos izdala, daži ne, ja par viņa pasargāšanu un, pats izdalot tos pilienus pie pareizi uzliktas vai nepareizi uzliktas maskas, tur jau arī tā pilienu izdalīšanās ir samazināta, brīžiem vairāk, brīžiem mazāk.

 

Tā ka 

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

95% cilvēku maskas nēsā nepareizi, līdz ar to zūd pat teorētiska iespēja ka viņas var kādam palīdzēt. 

nav pareizi. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...