Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

www.MistersPimpausis.lv
Pirms 57 minūtēm , versatile teica:

Oj, daudz kas nav normāli.

Apturēt plānveida operācijas, kuru dēļ cilvēkiem paliek sliktāk.

Nespēt veikt savlaicīgus izmeklējumus, jo diagnostikas nodaļās daudzi darbinieki izolācijā.

Zināt, ka tuvinieks mirst, bet varēt ar viņu komunicēt vien telefoniski.

Pēc relatīvi viegli pārslimota kovida zaudēt darbu, jo pusgada laikā darbaspējas nav atjaunojušās (milzu nogurums pat no niecīgas slodzes).

Daudz kas nav normāli, jā.

 

 

Protams ka tas nav normali,kursh saka ka ir... Tikai metam pie malas Pro un Anti Vax Argumentus..

Nav isti legali piespiest darit ko negribi, tas ari viss..

 

Var rikot loterijas un maksat 20eiro pensim ja vins sapotesies, ok....Viss bumbaas ja tik viegli cilvekus ir dabut :D

Ari pieprasit veikt testus celosanai/vietu apmeklesanai... ari viss ok un saprotams!

Var darit vel 101 lietas...tacu...

Atlaist no darba un fiziski neatlaut kko darit /skirot cilvekus tikai delj vinu personigas izveles ir nekas vairak ka diskriminacija :D

 

Neesmu Ne Pro ne Anti ,galigi daudzmaz poh, bet saprotu abas puses...No ta suda vajag tikt vala, tacu veids ka tas tiek sak darits velk uz nelegalu darbibu pusi :D

 

Pro-Vaxeri ja gribat piedabut anti-vaxerus poteties - lielakais apvainojums Mulkim ir nosaucot vinu par Mulki!

 

 

 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Vakcinētajiem jau nu nebūtu jāvairās no veikala apmeklējuma laikā, kad tajā ir nevakcinētie.

Risks saslimt pastāv. Starp nevakcinētajiem lielāki riski. Ja teiksi, ka tā nav, aicināšu paskatīties saslimušo vakcinēto un nevakcinēto statistiku.

Just now, www.MistersPimpausis.lv teica:

Nav isti legali piespiest darit ko negribi, tas ari viss..

Ir.

Katras valsts likumdošanā ir minēti virkne gadījumu, kad brīvības ierobežošana ir atļauta.

tas ari viss..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Rubenis teica:

Viral load, kas ir būtisks faktors transmisijai, vakcinētajiem nav tik liela problēma, kā nevakcinētajiem.

Hmm, no kurienes tāds info? Esmu lasījis, ka load ir visai līdzīgs, bet vakcinētiem transmisija notiekot īsāku periodu. Piemēram, šeit (With Delta, infections occurring following two vaccinations had similar peak viral burden to those in unvaccinated individuals) un šeit (maza grupa gan un Ct asociē ar viral-load, t.i., sava veida surogātmērvienība, bet grafiks ir uzskatāms), redzams, ka pirmās 5 dienas ir vienāds "load" (Ct), kas pēcāk vakcinētiem straujāk samazinās.

ct-vacc-unvacc.jpg.97ad16ac2d7b8539d6d6ab4dcb41ce94.jpg

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ja apdraud pārējo sabiedrību, tad tiesības ierobežot

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Hmm, no kurienes tāds info? Esmu lasījis, ka load ir visai līdzīgs, bet vakcinētiem transmisija notiekot īsāku periodu. Piemēram, šeit (With Delta, infections occurring following two vaccinations had similar peak viral burden to those in unvaccinated individuals) un šeit (maza grupa gan un Ct asociē ar viral-load, t.i., sava veida surogātmērvienība, bet grafiks ir uzskatāms), redzams, ka pirmās 5 dienas ir vienāds "load" (Ct), kas pēcāk vakcinētiem straujāk samazinās.

ct-vacc-unvacc.jpg.97ad16ac2d7b8539d6d6ab4dcb41ce94.jpg

Parā kā excelī uztaisīji tik smuku grafiku

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Murlo teica:

Parā kā excelī uztaisīji tik smuku grafiku

Tas ir no otrā linka.

 

Pirms 1 minūtes , Murlo teica:

ja apdraud pārējo sabiedrību, tad tiesības ierobežot

a, ja neapdraud? :D

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

redzams, ka pirmās 5 dienas ir vienāds "load" (Ct), kas pēcāk vakcinētiem straujāk samazinās.


Un, kā jau teica @Rubenis: "vakcinētajiem nav tik liela problēma, kā nevakcinētajiem."

 

Link to comment
Share on other sites

Pašam vakcinētajam jau nav, bet, ja vakcinētais inficē opi, tad ir [vai arī nav] tāda pati problēma kā nevakcinētam.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Risks saslimt pastāv. Starp nevakcinētajiem lielāki riski. Ja teiksi, ka tā nav, aicināšu paskatīties saslimušo vakcinēto un nevakcinēto statistiku.

Nu pag, saslimt tak var arī ar citām slimībām. Teiksi, ka visiem tagad jāsaģērbjas skafandros ar mākslīgi kontrolētu iekšējo temperatūru, lai tik pasargātu sevi no jebkuras slimības?

Vakcīnas mērķis ir pasargāt no smagas saslimšanas. Vakcīna savu darbu dara tīri OK. Kāpēc tad lai vakcinētais baidītos saslimt ar covid?

Riska grupas, protams, ir cits stāsts - tiem ar visu vakcīnu būtu vērts izvairīties no vides, kur ir paaugstināts risks inficēties. Bet ārpus riska grupām esošajiem vakcinētajiem neredzu būtisku iemeslu izvairīties. Ja vien, protams, ikdienā nenākas kontaktēties ar nevakcinētiem riska grupu pārstāvjiem…

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Pašam vakcinētajam jau nav, bet, ja vakcinētais inficē opi, tad ir [vai arī nav] tāda pati problēma kā nevakcinētam.

Un zaļš zaporožecs nav sarkans.

Tu pats saki, ka load vakcinētiem ir mazāks, un, tā kā load ir ietekme uz transmisiju, tad ar mazāku load transmisija būs...

a) tāda pati

b) lielāka

c) visi idioti

d) uggačakabiguggačaka hurr durrr

 

Citus variantus nepiedāvāju, neizskatās, ka uztver.

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Es vispār nesaprotu tos cilvēkus, kas pēdējo gadu veltījuši visu savu laiku tikai lai visām varītēm pierādītu, ka vakcīnas un ierobežojumi un pasarg dies - maskas ir pats ļaunums. Kjipa līdz pēdējam cer, ka tā vakcīna tomēr nestrādā un varētu visiem teikt - he, es teicu!!  ? Kāds no tā būtu reāls labums, ka nekā nestrādā? 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , versatile teica:

Tu pats saki, ka load vakcinētiem ir mazāks,

Es saku, ka pirmās piecas dienas ir vienāds, atsaucoties uz pētījumu. Pēc tam samazinās. Un, jo augstāks Ct, jo mazāk vīrusa (vai tā fragmentu). Ne vienreiz vien ir dzirdēts, ka Ct augstāks par kādiem 30-35 vispār ir bezjēdzīgs rādītājs (piemēram, šeit). Nu tad tu vari pats izdarīt secinājumus zaļš vai sarkans.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

Pro-Vaxeri jus aizmirstat visulaiku to iemeslu kapec Anti  Negrib vakcineties...

Ne, tas nav tapec ka viniem nav laika,parak garas rindas,vinus vajag motivet ar 20eiro vai ari tapec ka vini iespejams ir Neizglitoti :D

 

Apsaukajot citus cilvekus & demorilizejot vinus nekur talu jus netiksiet/nevienu nemotivesiet, Tiesi Otradi!

Korektu blakusparadibu/problemu statu neatspogulosana/noklusesana lai nebaidetu cilvekus ar vakcinam tam ari nepalidz ja esi anti-vax.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Tu cherry picko datus. OK, piecas dienas vienāds, tad samazinās (un es pat neesmu skatījies, no kurienes dati, bet poh).

Vai tas ir labāk vai sliktāk, ar tādu, kas sestajā un pārējās dienās ir lielāks?

 

Es skatos uz kopējo load - ja tas ir mazāks, tātad, ir labāk.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Tu cherry picko datus.

Nu es tak @Rubenis prasīju viņa datus, lai nebūtu jāpicko. Vari padalīties arī ar saviem. Ak jā, tev jau:

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

bet poh

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Ak jā, tev jau:

Atkal tu čerry picko, bez konteksta.

Tad nu paskaidroju - "bet poh" manā ierakstā bija saīsinājums, ar paplašināto domu:

"Bet šībrīža situācijas analīzei ir vienalga, jo arī tevis atrastie dati runā par to, ka kumulatīvais load ir zemāks; diskusija, iespējams, pastāv tikai par to, cik zemāks. Un, tā kā ir darba diena un darba laiks, tad pieņemšu, ka šis ir tas retais izņēmums, kad būsi atbildīgi izturējies pret savu un citu laiku un izvērtējis informācijas avota ticamību".

Nah.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , jacobs teica:

A mums pokuij par tavu ''negribu''. Negribi ievērot ceļa satiksmes noteikumus. Tiesības nost, staigā kājām.😃

Šo salīdzinājumu varēs likt galdā, kad visur noteiks max ātruma ierobežojumu 30 km/h - kā pilsētā, tā nekurienes vidū. Jā, un "apstāties aizliegts" arī vajadzētu attiecināt uz visu Latvijas teritoriju.

 

Jebkuriem ierobežojumiem ir jābūt samērīgiem un pamatotiem.

Labots - binary
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 6
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 1 minūtes , binary teica:

Jebkuriem ierobežojumiem ir jābūt samērīgiem un pamatotiem.

pislonis tak saka, ka

Pirms 45 minūtēm , www.MistersPimpausis.lv teica:

Nav isti legali piespiest darit ko negribi, tas ari viss..

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Visa tā jezga ap vakcinēšanos man atgādina Gaidaja filmas Šurika piedzīvojumi tos kadrus ''strojkā'' kad prorābs  ambāli mēģina pārliecināt strādāt , bet šis ņirdz un gulšņā tālāk.

 Nu baigi labi atceros to  mūsu arodbiedrības bosiku  runas ka vispirms vajag pārliecināt, nevis spiest izvēlēties starp potēties un strādāt vai meklēt citu darbu.  Un tā jau pus gadu.  Kaut kā tagad, nedaudz pieklusuši. Tad paskatāties to filmu- ir daži kurus pārliecina pieņemt lēmumu tik kad pavēcina ''žagarus'' tipa nebūsi potēts ,  nebūs... 

Labots - oxygen
  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Nakui....

 

Fantastiska publika

Labots - Prime
Link to comment
Share on other sites

Tikko MK preses konferencē publiski atzina, ka līdz šim "arsenālā" nebija nekādi vakcinācijas veicināšanas pasākumi >60 g.v. vecuma grupai.

Tagad grib motivēt ar ikmēneša 20 eur pabalstu 5 mēnešu garumā, lai palīdzētu segt enrgo rēķinus.

Šķiet, kaut kur manīju arī domu atcelt atvieglojumus Rīgas sab.transportā pilngadīgajiem nevakcinētajiem.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Tikko MK preses konferencē publiski atzina, ka līdz šim "arsenālā" nebija nekādi vakcinācijas veicināšanas pasākumi >60 g.v. vecuma grupai.

Un tad tu un pārējie antivakseri uzreiz sitat plaukstas, ka atkal akmens valdības dārziņā.. vai ne?

Tiešām apskaužama loģika, nevis darīt visu, lai iegūtu pozitīvu iznākumu ilgtermiņā, bet meklēt katru vadzi, aiz kur aizķerties, lai tik pierādītu savu teoriju.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Šāda tempā turpinot varbūt kādā decembrī kādu antivax influenceri varbūt sauktu pie atbildības... Bet nu ko es te sapņoju 

Link to comment
Share on other sites

par ierobežojumiem:

slabo atvērt likumi.lv?

 

https://likumi.lv/ta/id/326729-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

https://likumi.lv/ta/id/326513-epidemiologiskas-drosibas-pasakumi-covid-19-infekcijas-izplatibas-ierobezosanai

 

par darbu:

Citēt

 

"5.1. darba devēji:

5.1.1. nodrošina darbiniekiem attālinātā darba iespējas, ja darba specifika to pieļauj;"

 

 

 

attālināts darbs nav noteikts kā obligāts, var arī uz vietas sēdēt, bet tad atkal ir jāievēro zināmi nosacījumi.. sertifikāts, maskas utt.

 

Citēt

5.16. tirdzniecības pakalpojumus epidemioloģiski nedrošā vidē var sniegt iekštelpās, ja apmeklētāju plūsma pilnībā tiek nodalīta no epidemioloģiski drošā vidē sniegtajiem pakalpojumiem un tiek noteikts tāds maksimālais apmeklētāju skaits, lai vienai personai nodrošinātu ne mazāk kā 25 m2 no publiski pieejamās iekštelpu platības, šādās tirdzniecības vietās:

 

nekur nav teikts, ka veikaliem kkas jānodala.. grib apkalpot visus.. 25 metri uz purnu.. grib 15, tad qr + pārbaude un viss..

 

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

atkal akmens valdības dārziņā..

Tajā akmeņu tuksnesī pa retam kāds zaļš kaktusiņš ir atrodams.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Stasss teica:

Un tad tu un pārējie antivakseri uzreiz sitat plaukstas, ka atkal akmens valdības dārziņā.. vai ne?

@Stasss, klau, tev tiešām šķiet normāli, ka pusotru gadu pēc pandēmijas sākuma un 9 mēnešus kopš brīža, kad vakcīnas ir pieejamas, vēl *nekas* nav darīts, lai reāli pasargātu riska grupas?!

 

Es drīzāk situ plaukstas nevis par "akmeni valdības dārziņā", bet par to, ka valdības retorikā beidzot parādās kaut kāda runa par riska grupām (pirms nedēļas/divām) un beidzot sāk parādīties kaut kādi riska grupas motivējoši faktori.

 

Nacionālais veselības dienests šodien publicējis aktuālo info par hospitalizēto sadalījumu pa vecuma grupām. Pa lielam tas pats, kas līdz šim - gandrīz 50% ir vecumā 70+, vairāk kā 80% ir vecumā 50+. Ja šīs vecuma grupas būtu tā kārtīgi savakcinētas, tad pie da jebkādas vakcinācijas aptveres citās vecuma grupās un pie jebkādas saslimstības slimnīcām nebūtu it nekādu problēmu nodrošināt veselības aprūpi kā covid pacientiem, tā jebkuram citam pacientam. Tiešām šķiet normāli, ka valdība līdz šim *neko* nav darījusi, lai motivētu vakcinēties šīs vecuma grupas, tā vietā visus motivējošos pasākumus vēršot pret visiem pārējiem?!

 

Es nudien situ plaukstas par to, ka valdība *beidzot* ir pamanījusi, ka covida gadījumā ir kaut kādas nebūt riska grupas…

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Tiešām šķiet normāli, ka valdība līdz šim *neko* nav darījusi, lai motivētu vakcinēties šīs vecuma grupas

Valdība vienkārši nevar pārtrumpēt daudz ietekmīgākos fb.com antivaxxerus un dezinformatorus :sarkasms:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Valdība vienkārši nevar pārtrumpēt daudz ietekmīgākos fb.com antivaxxerus un dezinformatorus :sarkasms:

Jā, tas diemžēl ir ļoti grūti, strīdēties ar muļķiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , binary teica:

Šo salīdzinājumu varēs likt galdā, kad visur noteiks max ātruma ierobežojumu 30 km/h - kā pilsētā, tā nekurienes vidū. Jā, un "apstāties aizliegts" arī vajadzētu attiecināt uz visu Latvijas teritoriju.

Tev liekas, ka sapotējoties, dzīve tik stipri pasliktinās? :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iegāju FB tikko Nacionālās veselības dienesta lapā - statistiku par cilveku skaitu slimnīcas nosheerota 1 reizi un 5 laiki. Iegāju plānprātiņu rakstos, kur ir kkads kārtējais murgojums par čeku, piespiedu vakcinācijaam un visu pārējo hernju - 570 laiki, 490 sheeri un 100+ komentāri. 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

@Stasss, klau, tev tiešām šķiet normāli, ka pusotru gadu pēc pandēmijas sākuma un 9 mēnešus kopš brīža, kad vakcīnas ir pieejamas, vēl *nekas* nav darīts, lai reāli pasargātu riska grupas?!


Cik daudz tādi kā tu ir darījuši šīs lietas labā? Ak jā, jūs ar savu dezinformāciju esat radījuši tieši pretēju efektu. Varam teikt tikai "paldies"! Bravo

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , binary teica:

kad vakcīnas ir pieejamas, vēl *nekas* nav darīts, lai reāli pasargātu riska grupas?!

Piekrītu, neviens publisks antivaksers nav ielikts aiz restēm. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Zin... teica:

Šāda tempā turpinot varbūt kādā decembrī kādu antivax influenceri varbūt sauktu pie atbildības... Bet nu ko es te sapņoju 

 

Pirms 1 minūtes , androidz teica:

Piekrītu, neviens publisks antivaksers nav ielikts aiz restēm. 

 

Ko vajag, to vajag! Singri! To skaitā, piemēram, arī vienu no mRNA tehnoloģijas izgudrotājiem jau sen bija laiks iesēdināt:

terrorist.jpg.feeec4de2be20fd1f759a2c43e996b30.jpg

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Ko vajag, to vajag! Singri!

Vismaz kaut kādā jautājumā mums ir vienots skatījums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

Cik daudz tādi kā tu ir darījuši šīs lietas labā? Ak jā, jūs ar savu dezinformāciju esat radījuši tieši pretēju efektu.

Nu pastāsti varbūt, pēc kā spried, ka es esmu antivaxeris? Pēc tā, ka es publiski nereju "davai, visi pēc kārtas skrieniet virsū katrai adatai, vajag vai nevajag"?

Pastāsti arī, kur un kādu dezinformāciju es esmu sniedzis.

Un jā, emocijas paturi pie sevis.

Man pašam pošu pase nav pārpildīta, bet nav arī tukša, maniem bērniem arī pošu pases pamazām piepildās, pat suns pirms pāris dienām kārtējo reizi tika pie savām potēm, tai skaitā neobligātajām.

Būtu man par 20-30 gadiem un/vai 20-30 kilogramiem vairāk, tad es arī būtu kaut kādā nebūt riska grupā un teiktu, ka man 100% vajag to covid vakcīnu. Šobrīd īsti nekas neliecina, ka es būtu riska grupā.

Ko pats esi darījis, lai būtiski samazinātu vīrusa izplatību? Vakcinējies? Malacis, bet par to, cik ļoti tas palīdz, "zinātnieki vēl strīdās". Distancējies? Vēl jo vairāk malacis. Es arī kopš pērnā gada marta ofisā esmu bijis vien dažas reizes, pa veikaliem cenšos nevazāties (reizēm gan vajag aizbraukt uz kādu būvniecības preču veikalu), un no ikdienas labprātāk izraujos brīvā dabā, nevis bārā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

Cik daudz tādi kā tu ir darījuši šīs lietas labā?

Un ko tad tu esi darījis Lietas labā? :D

 

Link to comment
Share on other sites

mērenība jebkurā lietā ir laba štelle..

man pašam nepatīk ne pārlieku antivaxeri, ne vaxeru bļaušana..

ja godīgi, man visa šī covidhistērija ir jau zb..

kas no manis atkarīgs, daru... par pārējo, lai katrs pats atbild.

Manu ikdienu pat šie jaunie ierobežojumi nesarežģī, tieši otrādi - rada iespējas izmantot par labu sev.

 

un tā bakstīšana ar pirkstu vienam otra virzienā.. ko Tu, ko Es.. aj.. labāk būtu dzēruši!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...