Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Tā statistika ar laiku gan jau parādīsies. Ja interesē, varu šādu statistiku no UK ielikt un pat to viņi taisa tikai dažas reizes gadā, jo laikam aizņem daudz resursus un laiku 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 29 minūtēm , Zin... teica:

Neko citu negaidīju 

Diendienā meklē linkus, saglabā te visu, aardaas, njemas, bet pēkšņi nekas nav redzams un nav vēlmes. 

Nu tu man saki, lai es skatos kaut kādus antivaxxer datus, bet ieliec kaut kādu random fb? Nav tur nekādu datu. Ko tu vēl no manis gribi? Kaut kāds viedoklis tajos tavos fb linkos. Kas tev tur pašam liekas ne tā?

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Tā statistika ar laiku gan jau parādīsies. Ja interesē, varu šādu statistiku no UK ielikt un pat to viņi taisa tikai dažas reizes gadā, jo laikam aizņem daudz resursus un laiku 

Dīvaini… Pieņemot, ka tie dati nonāk kaut cik sakarīgā datu bāzē, uzrakstīt SQL pieprasījumu vai ko tml nevajadzētu aizņemt ne daudz resursu, ne daudz laika. Kaut kā neticās, ka tās datu bāzes varētu svērt petabaitus vai kaut terabaitus, lai tādas statistikas izveide prasītu "daudz resursus".

 

OK, tas pēdējais piemērs (cik miruši covid dēļ, cik citu iemeslu dēļ) ir kaut kādā mērā "tricky" un prasa izmeklējumus (tātad - resursus un laiku), bet pārējiem vajadzētu būt elementāriem.

 

Tas, protams, pieņemot, ka tie dati tiešām ir "kaut cik sakarīgā datu bāzē", nevis papīra žurnālos, kas salikti pacientu mapītēs alfabēta secībā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Tā statistika ar laiku gan jau parādīsies.

Tagad ir jābūt! Ar laiku neder, jo rada augsni dajebkādām interpretācijām. Mudaki strādā ar lielām algām un nevar elementāru datu apkopojumu uztaisīt! 

Lab, apnika - ceru, ka saprati par ko besos. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ceru, ka arī tu saproti par ko es. 

 

Pat ja arī būtu tas datubāzes pieejamas, ka doma cik antivax viņas saprastu un skatītos? 

Interesantāk ir paklausīties "sensācijas" un "šokējošas ziņas" 

 

Neviens arī šeit nebāž seja tas tabulas un viņas nerēgojas visiem sejas priekšā, bet cilvēki tāpat izdara secinājumus, savādākus gan. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

labs cilvēki strādā ar lielām algām un nevar elementāru datu apkopojumu uztaisīt! 

Var… Bet negrib.

 

Starp citu, var kāds paskaidrot, wtf te notiek?

Image

Tā arī nesapratu, kāpēc skaitļi nesapas. Ir hospitalizēts kāds, kuram ir virs 100, tāpēc tabulā neuzrādās, bet pie "kopā" ir pieskaitīts? Cita skaidrojuma nav…

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Šitajā tēmā ir divas frontes

1) Rūdīti statistiķi 

2) Daži, kas vienkārši atnāk un kaut ko iepļūtī

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Pat ja arī būtu tas datubāzes pieejamas, ka doma cik antivax viņas saprastu un skatītos? 

Interesantāk ir paklausīties "sensācijas" un "šokējošas ziņas" 

Tu domā, ka ir tikai "antivaxeri" un "vaxeri"? Kā reiz teica Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju kontroles dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja, pediatre Dana Isarova, "tas, ka kāds cilvēks šajā brīdī nevēlas vakcinēties, nepadara viņu automātiski par "antikvakseri"."

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Es tā nedomāju, bet es domāju, ka antivax atbalstītāji ir vairāk nekā 50% vainīgi pie šī. 

Jo zini kā, ninformacijas telpa. 

 

Nu kā mums te bija benzīntanku krīze. Cilvēki pavelkas. Tāpat LV cilvēki pavilkušies un šo antivax huinju 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

pediatre Dana Isarova, "tas, ka kāds cilvēks šajā brīdī nevēlas vakcinēties, nepadara viņu automātiski par "antikvakseri"."

Pff, dezinformācija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Pff, dezinformācija.

Subjektīvi 

Vai kāds man šo izskaidros? Nu kā nezinītim

 

 

IMG-20211008-WA0003.jpg

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , binary teica:

Tā arī nesapratu, kāpēc skaitļi nesapas.

Kas tur ko nesaprast. Tabulas sastādītājs nemāk rēķināt.

Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Vai kāds man šo izskaidros? Nu kā nezinītim

Nevar. Vajadzīgo datu nav. Ja būtu dati, varētu analizēt. Citādi nekā. Labāk nepotēties. :sarkasms:

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

Kas tur ko nesaprast. Tabulas sastādītājs nemāk rēķināt.

Tabulas sastādītājs vārdā "Microsoft Excel"? Joprojām nesaprotu.

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Zin... teica:

Vai kāds man šo izskaidros? Nu kā nezinītim

Paskaties Dāniju, to mums te cēla priekšā kā piemēru, uz ko tiekties - šie kā atcēla ierobežojumus, tā pēc 10 dienām "mostly falling case rates" pārtapa par "rising case rates". Pagaidām nav "rapidly". Vai tas tā arī paliks - laiks rādīs. Bet nu skaidrs, protams, ka veselības aprūpes sistēma pie viņiem ir pasargāta, jo ar visas sabiedrības savakcinēšanu viņi gan jau ir kārtīgi savakcinējuši arī riska grupas.

 

Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

nu pēdējās dienās ziņo, cik no saslimušajiem ir potēti, un cik nepotētie , radio 1

Par saslimušajiem (inficētajiem) nu jau kādu laiku arī SPKC savā lapā katru dienu ziņo. Tur jautājums bija par hospitalizētajiem.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 12 minūtēm , Zin... teica:

Vai kāds man šo izskaidros? Nu kā nezinītim

Momentā redzams un top kristālskaidrs, ka nu obligāti sapotēt vajag pilnīgi visus un sākot jau no dzimšanas. Skolās visi un visur - maskās, citādi tie neģēļi tikai visādas zarazas atnes uz mājām! Uz ielām - tikai maskās un ar Zaļajiem Papīriem, bet izlecējus izķert ar soda vienībām! :sarkasms:Lūk - Dzīves un Brīves atslēgas! :sarkasms:

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

Kad sapratīsi, iesi potēties?

Kad uzzināsi, ka tie, kas pārtikā lieto gurķus, parasti neizdzīvo līdz 90, pārstāsi ēst gurķus?

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

@marrtins Tev tādas paniskas bailes no tās potes? Tu domā ka šī vakcīna Tev kaitētu vairāk nekā pati slimība?

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , marrtins teica:

obligāti sapotēt vajag pilnīgi visus un sākot jau no dzimšanas

Ta tīri interesē pēc, cik potes saņēmi pirmajos 3 dzīves gados? 0?

Pirms 13 minūtēm , marrtins teica:

Momentā redzams un top kristālskaidrs

Atbildes nebūs kādēļ šādi karte izskatās? Nu tīri subjektīva atbilde kaut? 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 4 minūtēm , Regisss teica:

Tev tādas paniskas bailes no tās potes?

Nē, man nepatīk virziens, kurā pasaule plūst. Var arī teikt neracionāls, principa vai pat reliģiskas dabas jautājums :) Bet varbūt man personīgi jau sen pote kabatā? :D

 

Pirms 5 minūtēm , Regisss teica:

Tu domā ka šī vakcīna Tev kaitētu vairāk nekā pati slimība?

Nē, pēc man pieejamiem datiem nekas par to neliecina. Bet kas man var vai nevar kaitēt ir absolūti nenozīmīgas un nesvarīgas dabas jautājums.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

vispār jau covid gadījumā statistika ir priekšā un pakaļā atrodama.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 6 minūtēm , Regisss teica:

@marrtins Tev tādas paniskas bailes no tās potes? Tu domā ka šī vakcīna Tev kaitētu vairāk nekā pati slimība?

tik pat labi var tev jautāt ?, tev paniskas bailes no slimības? , vari neatbildēt, tāpat skaidrs, bet esi taču nodrošinājies , vakcinējies, tevi neskar slimība, āa, tu uztraucies, ka braucot ar savu bmw uz 150 km/h dzenot garām kolonas, kad pretī brauc citi, uzrausies, un sapisīsi sev kaulus, netiksi uz operācijas galda, jo pilns ar kovidniekiem tur būs?, nu tad piebremzē, un dzīvo laimīgs

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

Ta tīri interesē pēc, cik potes saņēmi pirmajos 3 dzīves gados? 0?

Nez, tad jāskatās. Bet vispirms jāsameklē ģimenes ārsta vārds :D Bet par būtību - ja ir kādas potes (un maniem sīkajiem arī), teiksim, pret to pašu šeit n-tās reizes piesaukto polio, no tā nekādi nevar secināt, ka nu ir jāpiesakās visām potēm pēc kārtas, tajā skaitā - Covid.

 

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Atbildes nebūs kādēļ šādi karte izskatās? Nu tīri subjektīva atbilde kaut? 

Par keisiem pilnīgi pajāt, daudz labāks [manuprāt] rādītājs ir hospitalizācijas un mirstības rādītāji. Es redzu, ka daudz kur Eiropā (tajā pašā tevis pieminētajā Portugālē) riska grupas ir sapotētas tuvu 100% kamēr pie mums nedaudz virs 50%. Tas objektīvi.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Par keisiem pilnīgi pajāt, daudz labāks [manuprāt] rādītājs ir hospitalizācijas un mirstības rādītāji

Nuuu, ka tas izskatās uk un Portugālē un kā Lv un Rus? 

 

Protams ņem vērā arī ierobežojumu situāciju 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien pa pensionāru radio tieši šo aprunāja - vakcināciju senioriem - vakcinācijas aptveri pa vecumu grupām un novadiem... Baigi slikti vakcinējas tieši 80+ grupa... Lai gan nekas superīgs nav arī 60-70 grupā un 70-80 grupā... pēc apzvanīšanas atbildēm izskatās ka 80+ grupai ir apnicis dzīvot... :( reāli skumīgi... :( Patiešām kaut kāda daļa seniori ir stipri pamesti... vieni... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Nuuu, ka tas izskatās uk un Portugālē un kā Lv un Rus? 

Vai man dieniņtētiņ... Tu uzskati, ka es neesmu lietas kursā? Nu nevar taču būt, ka pats nespēj atrast...

Link to comment
Share on other sites

no ĀS ierobežojumiem īsti neadekvāts šķiet t/c ierobežojums, adekvātāk tad būtu bijis lēmums lielos t/c vispār pievērt brīvdienās un miers vai vk laist tikai ar sertifikātiem.. pārējais ir ok. Tiesa, nedomāju, ka diži kaut ko mainīs. Šī krīze ir jāpārdzīvo. Tas vispār ir ppc, ka 1.8 miljoniem tiek ierobežota dzīve dēļ padsmit tūkstošiem (šobrīd aktīvi slimie ir ap 15k, cik manīju pēc datiem)

 

Jāsaka gan, ka skolniekus tomēr ir žēl.. vismazāk skartajai daļai pēc būtības vislielākie ierobežojumi.

Labots - CAP
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Regisss teica:

Šodien pa pensionāru radio tieši šo aprunāja - vakcināciju senioriem - vakcinācijas aptveri pa vecumu grupām un novadiem... Baigi slikti vakcinējas tieši 80+ grupa... Lai gan nekas superīgs nav arī 60-70 grupā un 70-80 grupā... pēc apzvanīšanas atbildēm izskatās ka 80+ grupai ir apnicis dzīvot... :( reāli skumīgi... :( Patiešām kaut kāda daļa seniori ir stipri pamesti... vieni... 

Pirms kaut kādām nedēļām / mēnešiem pa radio arī kaut ko par šo padzirdēju (nē, nebija pensionāru radio :D). Kaut kas izteicās, ka "bet viņi jau nesaprot, ka, ja viņi saslims ar covid un nonāks tai slimnīcā, viņi var neizdzīvot". Bet pēc tā, kas bija pirms tās frāzes, man radās iespaids, ka viņi kā reiz to saprot, un viņus tas vairs neuztrauc.

 

Nav pat jābūt ne stipri pamestam, ne vienam, ne nelaimīgam. Dažreiz kā reiz cilvēks ir nodzīvojis superīgu dzīvi un arī vecumdienās ir laimīgs, bet nu "vecums nenāk viens" un saprot, ka principā jebkura diena var izrādīties pēdējā. Un, zini, nebūt nesūdzas par to, atļaujas pat par to sirsnīgi pasmieties.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja man būtu 80, domājams arī pa lielam būtu vienalga par to poti. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , binary teica:

 

Nav pat jābūt ne stipri pamestam, ne vienam, ne nelaimīgam. Dažreiz kā reiz cilvēks ir nodzīvojis superīgu dzīvi un arī vecumdienās ir laimīgs, bet nu "vecums nenāk viens" un saprot, ka principā jebkura diena var izrādīties pēdējā. Un, zini, nebūt nesūdzas par to, atļaujas pat par to sirsnīgi pasmieties.

tieši tā, kāpēc cilvēks nedrīkst labprātīgi nomirt, tad, kad ir viņuprāt laiks ir pienācis ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , CAP teica:

Tas vispār ir ppc, ka 1.8 miljoniem tiek ierobežota dzīve dēļ padsmit tūkstošiem (šobrīd aktīvi slimie ir ap 15k, cik manīju pēc datiem)

Tak ne jau "aktīvi slimo" dēļ ir tie ierobežojumi. Da kaut 150k slimo - ja slimnīcas neciestu, tad arī ierobežojumu nebūtu.

Link to comment
Share on other sites

Drīkst labprātīgi nomirt. Bet viņš padla sāk zvanīties uz 112 kā paliek slikti. Nah? 

Labots - e = d
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 7 minūtēm , alusbundza teica:

tieši tā, kāpēc cilvēks nedrīkst labprātīgi nomirt, tad, kad ir viņuprāt laiks ir pienācis ?

Pa LR1 bija diskusija pēc eitanāzijas balsojuma manabalss.lv. Tur saaicinātie garīdznieki spriedelēja, ka pats nedrīkst izlemt. Dievs tikai drīkst izlemt :D Tātad - ierosinājums noraidāms!

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Racer teica:

Mudaki strādā ar lielām algām un nevar elementāru datu apkopojumu uztaisīt! 

Nu taču valsts vienībā ne pirmo gadu, piekrīti ka puse tur nahuij nav vajadzīga, tikai atsēž pat nesaprotot par ko!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , jema teica:

Nu taču valsts vienībā ne pirmo gadu, piekrīti ka puse

A kur Ljadi pētijumos, ko tauta nezin ???🤸‍♀️

Cik es saprotu 3 ljardi c19 pētījumos iztērēti, atkal; jāubago ? 😇

Link to comment
Share on other sites

Ne jau karinnsshhusa valsi vada + VID represijas, Jo MF

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 6 stundām , martinno teica:

vienīgā asociācija ar valdības lēmumiem, likumiem, u.t.t. ir lai tautu apspiestu, ierobežotu, u.t.t. Arī šodien daļai tautas nekas nav mainījies no mūsu vēsturiskās domāšanas un lielai daļai šis pretošanās instinkts gūst virsroku pār saprātu, loģisko domāšanu.

Saprāts... loģiskā domāšana... Taisni ar saprātu un atskatu vēsturē jābūt skaidram, ka tie īsie miera brīži nav nekāds garants turpmākam mieram. Arī patreiz (t.i. pēdējos dažus gadu desmitus) relatīvi mierīgā situācija nav nekāds pamats uzskatam, ka nekas nevar mainīties. Saprotu vēlmi ticēt, ka kaut kas ir mainījies kungu un valdību uzvedībā, vēlmi ticēt, ka tu ievēli sevis pārstāvošu likumdevēju / valdību, kas nes Atbildību tautas priekšā, bet es tomēr pieturos pie vēstures - masveidīgākie slepkavas ir valdības (te nav runa akurāt par vietējo globālistu izpildvaru) un uzticēties tām nevar ne par kripatu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...