Jump to content

Vai latviešiem ir Sprīdīša liktenis?


Arcane
 Share

Recommended Posts

Pirms 34 minūtēm , snukurins teica:

Savukārt ,,expertu,, bazunētais ka ,,nupat tik nāks investori,, un tūlīt viss būs man atgādina pasaku par sūnu ciemu un laimes lāča gaidīšanu.Tak neviens te nenāks un neko nedarīs,baigi vajag kādam.

nenāks investori. arī tāpēc (kā štokijs te portālos izteicās), ka Latvijas bankas vairs nedod ārzemniekiem kontus vērt vaļā....

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

investori ir dažādi

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/ugunsgreks-talsu-puse-piedumojuma-del-evakue-stiklu-ciemu-un-bernunamu.a285826/


Ugunsgrēks Talsu novada Valdgales pagastā varētu būt izcēlies, aizdegoties traktoram, aģentūrai LETA sacīja kūdras ražošanas uzņēmuma SIA "Pindstrup Latvia", kam pieder attiecīgais kūdras izstrādes purvs, pārstāvis Edijs Ločmelis.

"Pindstrup Latvia" pārstāvis teica, ka ļaunprātīgu dedzināšanu nepieļauj, tomēr arī šāda versija citu starpā tiks pārbaudīta. "Viens traktors mums aizdegās, īsti nesaprotot, kā, jo tas kopš vakarvakara stāvēja lauka malā, līdz vienā brīdī redzējām, ka tas deg. Tas nozīmē, ka dzirkstele traktorā visu nakti ir gruzdējusi un vienā brīdī līdz ar vēju uzšķīlusies. Tādēļ varēja izcelties ugunsgrēks, bet par konkrētiem tā cēloņiem varēsim spriest vēlāk," viņš sacīja.

 Ir nodeguši divi traktori. un joprojām tehnika nespēj šur tur piekļūt. Trešdien, dodoties dzēst ugunsgrēku, ir nogrimušas gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mašīnas, gan arī virsmežniecības visurgājēji. Tāpat, mežā vienkārši nav ceļu, tāpēc vismaz kilometrs līdz ugunsgrēka vietai jāmēro kājām, kas sarežģī uguns lokalizācijas darbus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , snukurins teica:

Smukas tabulas un rakstus jau arī es mācētu uztaisīt

Nop, tieši tu nē... Tavs raksts un tabula būtu ar 300 EUR algām un par to, ka visi mirst badu kamēr tu pelni un esi spicais čalis pagastā.. un vēl par to kā tavs rada gabals pelna vairāk nekā vidējā alga Lielbritānijà un tā tur visi dzīvo, toties Latvijā vairāk par 300 EUR saņem tikai šņukurs un politiķi

 

 

Jo pašlaik tas izklausās tā - kas notiek manā sētmalē un ar manu x paziņu Anglijā ir taisnība, bet kopējā statistika , cipari, tabulas ir salti meli

Labots - Zin...
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2019.11.14. , 15:38, snukurins teica:

Spriežot pēc tā kā pēdējo desmit gadu laikā skolu beigušajiem iet ar rakstīšanu latviešu valodā es vienkārši neredzu neko par ko priecāties.

Viņi raksta bez komatiem? Drausmas! ?

 

Citēt

PSRS laikā centra skolas bija stiprākas,lauku švakākas,,/piepupizētas,,.Tagad bija otrādāk.Iemesls tam ir pilnīgi loģisks un vienkāršs,lielāku skolu skolotāji ir nodzīti un izdeguši.Mazās skolās mazāk bērnu,mazāka slodze,vairāk uzmanības var veltīt vienam bērnam.

Pareizi - RV1Ģ, piemēram, vienmēr ir no visiem atpalikusi, jo atrodas pašā Rīgas centrā. Pēc augstiem izglītības rādītājiem - tikai uz laukiem!

934354374.jpg

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2019.11.14. , 15:38, snukurins teica:

Spriežot pēc tā kā pēdējo desmit gadu laikā skolu beigušajiem iet ar rakstīšanu latviešu valodā es vienkārši neredzu neko par ko priecāties.

Skola nav raadiitajs. Es rakstu puslatviski jo esmu no datuve.lv laikiem. Nostalgjija.

Un veelviena svariiga argumentaacija:

Vot ir 2 populaari latvieshi Kārlis Ulmanis un Edvards Liedskalniņš bet izgliitiiba nespeeleeja izshkjirosho lomu kaapeec vinjus atceras bet tas ko vinji ar to izgliitiibu dariija. Taapeec ka vinjos bija tas par ko es runaaju proti korekta veseliiga cilveeciska attieksme pret dziivi. Kautkas ko var defineet par korektu patriotismu pret planeetu. Tas ir tas ko man maacija augot bet aarpus maajas maz redzu. Laikam tehnologiju laikmetaa vairs neaudzina.

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Arcane teica:

Es rakstu puslatviski jo esmu no datuve.lv laikiem. Nostalgjija.

Un kur problēma atmest šo nelāgo netikumu?

Tikpat labi krievs arī runā krieviski, un ņefig viņam piepisties ar mūsu Lv..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Stasss teica:

Un kur problēma atmest šo nelāgo netikumu?

Tikpat labi krievs arī runā krieviski, un ņefig viņam piepisties ar mūsu Lv..

Internets un dziive nav divas vienaadas lietas. Un nostalgjija nav nelaags ieradums. Dziivee runaaju latviski nevis..bet ja godiigi tad muusdienu latvieshu valoda nav originaalaa valoda. Un man netraucee ka krievi latvijaa runaa krieviski. Mani traucee ka neciena latvieshus un Latviju speciaali teelojot vai speciaali nemaacoties. Viena lieta ir nerunaat latviski jo gruuti iemaaciities vai neprot vai iislaiciigs cieminjsh bet otra ir specialli nerunaat latviski kaut lielu dalju vai visu muuzhu pavadiijis shajaa valstii.

 

Runaajot par krieviem latvijaa..kaapeec krievvalodiigo kompaanijaam ir vai nu briidinaajumi|atveertie procesi vai nodoklju paraadi? Muusdienaas ir www.firmas.lv kur to var apskatiities. Peec SS sludinaajumiem visi godiigie bet papeetot dziljaak..

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka tolaik latvietim mentalitāte bija savādāka. Jāpaskatas "Dvēseļu putenis", tad lieta būs skaidrāka (tā tauta runā..)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

 

atbilde ir zināma, okupācijas mantojums dažādās izpausmēs - zinu, ka liekas jau 30 gadus dzirdēts, bet mēs tam joprojām neesam tikuši pāri

Un netiksim arī, jo šis okupācijas mantojums ir sačakarējis domāšanu visam jau saknē.

Link to comment
Share on other sites

Nupatās ziņās bija vairāki raksti par Berlīnes mūra krišanas gadadienu. Vācijā viena tauta, un tāpat, pat pēc 30 gadiem vēl nekas nav izlīdzinājies. Ko tad prasīt no Latvijas, kur nenormālā daudzumā okupācijas laikā iebraukušie.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Aigars teica:

Vai kāds var izskaidrot kāpēc

 

Man šķiet tāpēc ka TAI laikā bagātība tika radīta balstoties uz lauksaimniecības produktu eksportu pēckara "bada" periodā, bet patreiz pārtiku nezin kur nogrūst, tā nav nepieciešama, tās tiek saražots stipri par daudz, tā ir nelikvīda prece. Sk. Ķīnas – ASV patreizējo ekonomisko kariņu, kura patiesais iemesls ir Ķīnas nevēlēšanās pirkt ASV lauksaimniecības produkciju ik gadu ne mazāk kā 25 miljardu USD apmērā. Patreiz bagātība tiek radīta uz pusvadītāju tehnoloģijām un tur Latvija nav pie lielā galda.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , abi teica:

Latvija nav pie lielā galda

Latvija ir maza. Nebūsim mēs pie lielā galda. Varbūt kādā jomā uz kādu brīdi varam iegadīties, bet ne tā kā lielās valstis.

Link to comment
Share on other sites

Mēs bijām 50 gadus totālā atpalicībā, nu nevar 30 gados visu salabot, nevar... Eiropas nabadzības robeža ir tā pati PSRS robeža

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Stasss teica:

Iespējams, ka tolaik latvietim mentalitāte bija savādāka. Jāpaskatas "Dvēseļu putenis", tad lieta būs skaidrāka (tā tauta runā..)

Taa vismaz runaa.

www.youtube.com/watch?v=4AVWtxGdoD4

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Zin... teica:

nu nevar 30 gados visu salabot, nevar...

Nepiekrītu ka nevar principā. Eiropā Hitlers ir lielisks piemērs kā pēc zaudēta Pasaules kara, vien pēc 20 gadiem par mata tiesu neuzvarētu nākošajā :)

Mūsu paaudzes laikā Āzijā ir gana daudz piemēru kā pēc tā arī īsti neuzvarēta kariņa, zemē, visas valsts mērogā, 30 gadu laikā salmu būdas tiek nomainītas uz stikla debesskrāpjiem un ražotas augsto tehnoloģiju preces, kas ir atrodamas katra šī foruma biedra mītnē.

 

Latvijā, jā... nevar, jo cīnās ar iekšējām problēmām, es pat teiktu galējā barības trakta posmā

Labots - abi
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Arī mūsējie atgūtos, ja tikai nemaisītu šitās visas korupcijas un mantrausības fenomenālos apmēros. Domāju, ka to ko mēs redzam medijos, tās vēl ir tikai puķītes. Reizēm liekas, ka šīs lietas augstajos plauktos tiek slēptas apzināti, lai neradītu iespaidu Eiropā, ka mūsu valsts šajā rādītājā ir Nr.1 Un ja šitā turpināsies, mēs drīz šajā savienībā dzīves līmeņa ziņā būsim Top1 no apakšējā gala. Ļoti drīz. Beigu beigās izmetīs no visiem OECD utt..

 

Bet ja tiesu sistēma nemainīsies, un lietas tiks skatītas gadiem, un zagļi staigās svilpodami, nekas te nemainīsies..

Un nemainīsies tāpēc, ka varas gaiteņos neviens arī negrib, lai te kas mainītos.

Labots - Stasss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas ir noticis Latvijā tāds pēckara gados, kas nav noticis Lietuvā un Igaunijā? Latvija laikam bija visvairāk cietusi 1. Pasaules karā, jo frontes līnija atradās Latvijā. Pēc tam latvieši karoja divās puses. Vienīgais, kas nāk prātā, ka Latvija bija vienīgā republika, kur tika Hrušcova laikā, pateicoties Pelšes, pūlēm izsūtīti "nacionālie" komunisti. Pēc tam ziniet, kas bija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Stasss teica:

Arī mūsējie atgūtos, ja tikai nemaisītu šitās visas korupcijas un mantrausības fenomenālos apmēros.

 

Piekrītu par visiem 100 000 000!

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Var jau visādi izlikties, ka tā nav, bet mums kaut kā nemaz tik bieži nesanāk kaut ko lielu un labu paveikt kopā. Viss aiziet sīkos, sadzīviskos kašķos, kurš te kādam kaut kad kaut ko pateicis vai izdarījis, kurš būs galvenais, ja kaut ko pasāks, kurš savāks visu slavu un naudu, ja sanāks un kurš būs vienīgais vainīgais, ja nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Aigars teica:

Kas ir noticis Latvijā tāds pēckara gados, kas nav noticis Lietuvā un Igaunijā? Latvija laikam bija visvairāk cietusi 1. Pasaules karā, jo frontes līnija atradās Latvijā. Pēc tam latvieši karoja divās puses.

Toties starp abiem kariem Latvija starp Baltijas valstīm bija ar visattīstītāko ekonomiku, ja pareizi izsakos. Pat somiem bija švakāk, un tas vēl pirms PSRS iebrukuma.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau tā ka Igauņi un Lietuvieši mums baigi rullētu pa priekšu, bet mums bija un ir iespējas starp Baltijas valstīm būt pirmajiem ekonomiskā un labklājības attīstībā, bet nu esam tur kur mēs esam.

 

Un kā jau minēju, ja faktori nemainīsies, tad nekas nemainīsies..


Labs rādītājs baltiešu sacensībā turnīra tabulā būs RailBaltic buvniecība.. tad arī paskatīsimies, kurš kuram pogas griež ārā un kādās sfērās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ggg97 teica:

Toties starp abiem kariem Latvija starp Baltijas valstīm bija ar visattīstītāko ekonomiku, ja pareizi izsakos. Pat somiem bija švakāk, un tas vēl pirms PSRS iebrukuma.

Par to jau arī ir runa. Kas ir mainījies?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Stasss teica:

Labs rādītājs baltiešu sacensībā turnīra tabulā būs RailBaltic buvniecība.

OK, es apzinos, ka neko nesaprotu no ekonomikas. Var kāds tā pāris teikumos apskaidrot, nafig tas RailBaltic vajadzīgs. Kādas būtiska problēmas šis atrisinās? Kādus būtiskus labumus dos? Kādas kravas pārvadās? Uz kurienu brauks tūristu pūļi?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Raimonds1 teica:

paņems nost klientus aviācijai

Uz kurieni? Vilciens brauc uz turieni, kur ir sliedes. Ļotene lido visur tur, kur ir gaiss uz kā spārniem atspiesties.

 

Bez tam mēs taču attīstamies septiņjūdžu soļiem. Drīz jau būs elektriskās lidmašīnas.?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jurkins teica:

OK, es apzinos, ka neko nesaprotu no ekonomikas. Var kāds tā pāris teikumos apskaidrot, nafig tas RailBaltic vajadzīgs. Kādas būtiska problēmas šis atrisinās? Kādus būtiskus labumus dos? Kādas kravas pārvadās? Uz kurienu brauks tūristu pūļi?

 

Eh, lasi. Tā būs pareizāk.

http://edzl.lv/lv/par-rail-baltica/kas-ir-rail-baltica


Vārdu sakot Baltijas savienojums ar EU.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

Ļotene lido visur tur, kur ir gaiss uz kā spārniem atspiesties.

Tā gluži nav viss, lidmašīnas lido milzīgus lokus (ne pa taisno), cenšas nelidot virs okeāniem utaml. Uz tā fona vilcieni brauc pa lineālu...

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , abi teica:

Uz tā fona vilcieni brauc pa lineālu...

un nemaz nevairās no okeāniem...?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Whistler_blower_leaf teica:

Tās ko tagad ved ar fūrēm un dangā ceļus, rada piesārņojumu.

Skaidrs jau tā, es tā provokatīvi nedaudz ? uzjautāju. Tikai tad tiem pārvietošanas tarifiem, piegādes laikiem, loģistikas sarežģītībai u.t.t. būs jābūt labākiem nekā pašreiz ar fūrām. Gan jau būs. Ja vajadzēs pieņems atbilstošus aizliegumus un regulējumus.

Mans čujs gan saka, ka visiem, kuri pie siles, čujs saka, ka gan jau būs super, bet pašlaik un tūlīt ir un būs forša naudas plūsmu apsaimniekošana. A pēc tam jau redzēs.

 

Velns! Air Baltic tak būs jāpārdod! Atkal varēs pieaucināt prudentiju un partneri Rungaini. Un pasipt pārsimt citronus?.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Ekonomikas pāros mācīja ka Eiropa apzināti izvēlējās fūres, kā veiksmīgāku un ekoloģiskāku risinājumu kravu pārvadāšanai salīdzinājumā ar tradicionālo dzelzceļu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, abi teica:

tradicionālo dzelzceļu

Tajā tumšajā laikmetā neviens nezināja par netradicionālo dzelzceļu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Zin... teica:

Mēs bijām 50 gadus totālā atpalicībā, nu nevar 30 gados visu salabot, nevar... Eiropas nabadzības robeža ir tā pati PSRS robeža

Tīri teorētiski, ja matemātiski parēķina, tad vajadzētu 30 gadus no vietas 11 - 12% GDP pieaugumu katru gadu, tad pa šo laiku varētu sasniegst vidējo Eiropas (ne labāko) GDP uz iedzīvotāju. Tik tas ka 10% bija tikai trijos treknajos gados un visi zin ar ko tas beidzās.

Tāka noķert Eiropas vidējo 30 gados ir vistīrākās fantāzijas.

Ja ņem kautko sasniedzamāku, teiksim 5% pieaugumu, tad vajadzētu nieka 60+ gadus.

Secinājums vienkāršs, vēl vismaz 30 gadus Eiropas līmeni neredzēt kā savas ausis, visdrīzāk vēl nākamos 50 gadus.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , abi teica:

Ekonomikas pāros mācīja ka Eiropa apzināti izvēlējās fūres, kā veiksmīgāku un ekoloģiskāku risinājumu kravu pārvadāšanai salīdzinājumā ar tradicionālo dzelzceļu.

un kurā vietā gan tādus brīnumus mācīja?

Link to comment
Share on other sites

Nu  tas RailBaltic  pa lielam ir vajadzīgs lai ja kas , var pārvadāt tankus. Nu ar  lidmašīnām nesanāk , ar smagajiem treileriem par smagu.  Tā vismaz izteicās viens speciālists, kad šim pajautāja nu kādas kravas ( tirdzniecība) vedīs , ja kravu plūsma nav virzienā kā iet tā trase un ar pasažieru pārvadājumiem pie cilvēku blīvuma mūsu trijās valstīs  nekad neatmaksāsies. Nu ir militāri stratēģisks , ja sak briest situācija uz kādu lokālu konfiktlu, kad fiksi vajag pārmest tehniku. Var jau runāt ka nu tik visu var vest ar kuģiem, bet... kad vajag fiksi, tad tie kuģi var nebūt pieejami . Nu nestāv ostā un negaida, bet kuģo kaut kur patālu.Krievi jau Sīrijā ieberzās, kad vajadzēja fiksi apgādāt karotājus . Izrādījās ka nav kam vest .

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , AndrisBB teica:

Secinājums vienkāršs, vēl vismaz 30 gadus Eiropas līmeni neredzēt kā savas ausis, visdrīzāk vēl nākamos 50 gadus.

Kārtējais pasaules karš šīs lietas izlīdzinātu. Kā tas bija ar Latvijas ekonomiku pēc 1WW.


Pirms 1 minūtes , oxygen teica:

Nu ir militāri stratēģisks , ja sak briest situācija uz kādu lokālu konfiktlu, kad fiksi vajag pārmest tehniku. Var jau runāt ka nu tik visu var vest ar kuģiem, bet... kad vajag fiksi, tad tie kuģi var nebūt pieejami

Ja sāksies nopietns, reāls konflikts, to dzelzceļu sabomardēs vairākās vietās.

Link to comment
Share on other sites

Just now, oxygen teica:

lai ja kas , var pārvadāt tankus.

Un atlido viens Iskander-M ar precizitāti 5-7 m (tik, lūdzu, nevajag stāstīt, ka krievu raķetes nemaz nelido) ...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja klups viens otram ''matos'', tad domāju nebūs kam un ko vest ne ar ķuģiem, ne vilcienu. Bet kad, piemēram , Krievijā , iekšpusē sākas jandāliņš, tad gan vajadzēs fiksi pārmest krietnus spēkus lai nosargātu robežas no visādiem ''zaļajiem cilvēciņiem''. Un tas nav izslēgts, jo dievs vien zin kas būs kad Putins aizies prom no varas (visticamākais ka iznesīs ar kājām pa priekšu, bet agri vai vēlu tā būs). Lai gan... nu man ir baigā skepse par baltijas spējam ar visu NATO ja kāds Žiriks izdomā ierullēt ar tankiem. Nu rietumos papukstēs un ... kā tagad kad jau sāk samierinieciski par Krimu.

 Bet pa lielam tas RailBaltic  man atgādina to optikas vilkšanu uz katru miestu, bet beigās nauda ir ierakta, izpīldītāji nopelnijuši, bet parastajam cilvēkam nekā.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Es par RB esmu skeptisks tādā ziņā, ka, manuprāt cenas būs nekonkurētspējīgas. Ja vien aviācijai un fūrēm neuzliks pamatīgus nodokļus.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...