Jump to content

Vai latviešiem ir Sprīdīša liktenis?


Arcane
 Share

Recommended Posts

pirms 7 stundām , 138 teica:

Latvijā ja nekļūdos likums nepieprasa pārbaudes laiku, bet to tikai pieļauj, savukārt tas mēnesis vai tad neattiecas tikai uz atlaišanu?

Tas pārbaudes laiks ir vienīgā iespēja kā tā reāli pārliecināties ko darbinieks spēj un ja nekam neder var bez liekas likuma pantu piemeklēšanas , atlaist. Pēcāk.... ja ej oficiālo ceļu, tad jāpēta un var sanākt ka nemaz nav tik viegli.Piemēram : izrādās baigais vājinieks kas slimo 5 mēnešus un 29 dienas. Vienu dienu atnāk darbā un atkal bez vienas dienas 6mēneši. Tā var kopā pusotra gada triju gadu laikā. Trakākais ir tur , ka pa apkārtceļiem uzzini ka ''vājiniekam'' tajā laikā ir bijušas privāthaltūras. Nu jā , arī darbiniekam ir pienākumi pēc likuma. Piemēram  jānostrādā viens mēnesis pēc atlūguma iesniegšanas ja darba devējs nepiekrīt ātrāk. Tik viens jautājums- darbinieks pēc atlūguma iesniegšanas vairāk nenāk uz darbu- ko darīt darba devējam? Varbūt kāds piedāvā ka vajag tiesāties?-nu takšu skaidrs ka neviens tā nedarīs. Nu te sākās sviests ka Darba Likums ir it kā labs, bet to var veikli izmantot daži ķēmi. Izteikti valsts pārvaldē, kā kādi tūdi, tā... beigās darbonis atrod to, ka atbrīvots nepareizi, jo rīkojumā bijis nepareizā vietā komats un šim pienākas kompensācija. Ja agrāk varēji diezgan legāli dabūt inf par pretendenta vēsturi, tad tagad... Nu tad arī pamainiet DL lai bez liekas ķēpas var tikt vaļā no slanga.  Te viens pieminēja ka Dānijā esot (?) ka darbinieks uz reiz varot uzteikt  bez tā mēneša , bet arī darba devējs, tā pat. Nu tas ir skarbi, bet izslēdz  stulba darba devēja un ''slanga'' darbinieka gadījumus. Gan darba devējs domās lai darbinieks nepaņem vagu, gan darbinieks klaji neņirgāsies.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Spox teica:

pediņ, pats prasīji. un sākās tāpēc, ka es ieliku tev 1- kur nepiekritu tavam viedoklim ar ko atbildēji ar - visiem maniem ierakstiem.

es kā dornis esmu spējīgs Latvijā  atrast darbu un darbu man piedāvā, nevis es meklēju, savukārt tu emigrantu losis kurš nespētu atbildēt par saviem vārdiem aci pret aci sūkā pipeles nigeriem ārpus dzimtenes. būsi Latvijā- uzzvani, parunāsim ;)

 

un bundža piekrīt emigrantiem (kurus regulāri no d irš ) tikai tāpēc, ka kāds vakar aizvēra viņam muti, jo kā vienmēr aizšāva garām? :D Karā visi līdzekļi labi, ne?

Honnda? Muahaha, tad redz, kas pa dabas kļūdu zem šitā profila slēpjas :D :iiam:

vel tas niks tik spooooocīgs :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

jā, bet produkti tad ir pirkti vairum bāzē, kas ievesti no Polijas, gaļa no pussprāgušām govīm, vai cūkām, un virtuves darbinieki saņem minimālo, un nodokļi tiek max optimizēti

Es tak nesaku, ka vispār var paēst pa 2 EUR , tas ir nereāli pat ārpus rivasy, bet šis grib iestāstīt, ka pa 1,50 tik cilvēki ir gatavi ēst

Link to comment
Share on other sites

es, kad pēdējo reizi biju Rīgā par pusdienām samaksāju 4,5 eur.. zupa+otrais.. nu.. pat priekš manis bija ok porcijas..

pat hesītis cenas pamazām ik pa laikam ceļ... 

 

Jelgavā pa vasaru pāris reizes biju vietējā ēstuvē.. pa 2+ eur varēja brangi paēst.. cik te nesen pajautāju.. ēstuve aizvērusies :) bet bija garšīgi.. sākuši haltūrēt utt....

 

ir man no darba vēl viena netālu ēstuve.. pusdienu piedāvājums 3+ eur.. es gan tur savu mūžu neesmu bijis.. tipa specializējies pusdienu restorāns.. kompleksajām ok cena.. kā sāc ņemt atsevišķi.. salasīsi 6-7 eur...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau normālas ēstuves pat lepojas ar to, ka šie izmanto Latvijas produktus un pārsvarā restorāni to arī dara, protams krabi un stori no Latvijas nedabusi, bet dārzeņus, gaļu jā

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , snukurins teica:

Otrkārt pasākuma jēga ir nevis kādu pa lēto ēdināt bet gan izskaust importa pārtikas 99% pārsvaru,atbalstīt vietējo produktu un radīt vidi kur rasties biznesam.

Jā, parasti ir velme iekš Rimi nopirkt Getliņu tomātu, bet šis takš maksā 5 ar kapeikām €. Tur pat blakusgrozā holandietis par 1.50€..

Tur ir slimam jābūt, lai to vietējo tad atbalstītu..

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja runājam par paiku - vienīgais , kas mani kretinēja ( ok pusdienas TUR ir biku dārgāk - bet arī te ja neņem komplekso "makaroni po flotski" - tad arī tāpat 6-7 EUR aiziet) -ka veikalos maz svaigu zivju bija ...ok Beļģiem ezeru nav , angļiem tālu jābrauc - korķis 3h  kamēr no londonas izbrauksi..a te ieskrien pēc darba vai pirms darba  pacopēt - un svaigs fiš galdā...vakar  no rīta 3 h biju ezerā - līdaka + smuks asars tika uzcepts.?

Link to comment
Share on other sites

Karbonāde ar kartupeļiem pašizmaksa de facto nevar sanākt zem 1 EUR pat mājās gatavojot, ja Vīnē protams tā karbonāde nav no 30 gramiem gaļas

 

Bet pat ja tev mistiski sanāk dabūt 1 EUR par porciju pašizmaksa, tad tagad pieleic klāt pie tā 1 EUR vēl sievas algu, paliga algu, PVN, telpu īri, komunālos, neizlietotoa produktus, grāmatvedības outsoursingu, galu galā kādu peļņu... Joprojām būs zem EUR?

 

 

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Nu Tu jau kā parasti par Rīgu un dārgo galu.Zinu ka ir un tā ir,bet reģionos tā nav,nebūs un pa lielam arī nevajag.

Tad saki, ka runā par savu ekskluzīvo vietu, kur nevienam neko nevajag nevis par visu Latviju... Kaut gan manā galā šīs tavas pusdienas pa 3 eur cilveki stumj sejā ar smaidu un kafejnīcas ciet neviens never

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Zin... teica:

 

Bet pat ja tev mistiski sanāk dabūt 1 EUR par porciju pašizmaksa, tad tagad pieleic klāt pie tā 1 EUR vēl sievas algu, paliga algu, PVN, telpu īri, komunālos, neizlietotoa produktus, grāmatvedības outsoursingu, galu galā kādu peļņu... Joprojām būs zem EUR?

Šņukuram, kuram darba kabinets ir blakusistaba mājā, un sausā tur pat aiz loga, to nesaprast. Viņam skaidrs, ka lai uztaisītu porciju, vajag tikai pagrabā paņemt 3 kartupeļus, un no saldētavas izvilkt gaļas plāceni.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Jā, parasti ir velme iekš Rimi nopirkt Getliņu tomātu, bet šis takš maksā 5 ar kapeikām €

Tikko interes pēc paskatījos UK vietējā veikala tomātu cenas, parastie maksā 1,5-2 kg, eko maksā 5£-8£ kg, Getliņi tak eko ne?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , CAP teica:

pusdienu piedāvājums 3+ eur.. kompleksajām ok cena.. kā sāc ņemt atsevišķi.. salasīsi 6-7 eur...

Rīgas visproletāriskākajās ēdnīcās (kur tev iekrāmē jau gatavu no katla) kādās gadījies būt - tā arī ir, komplekss ap EUR 4, atsevišķi zupas no 2, otrie no 3. Kkas vēl lētāks man raisītu izbrīnu.

Briāna Delisnekā ir cenā/veiktspējā labākais Rīgā man zināmais zupu piedāvājums, turklāt 24/7, iesaku. Tieši Briāna. Vecrīgā nu tā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Un vajadzētu vispirms sākt ar to ka saprast cik ir pusdienu komplekta pašizmaksa.Man te sieva uzteisa vietējos kartupeļus ar karbonādi no vietējās dārgās gaļas,ar piedevām,mērci.Piemetu tā uz ,,aci,,.Iznāk pat zem eiro porcijas pašizmaksa.

kaut kā atgādina vienu manu radinieku, vienās bērēs mielastvietā (profenes ēdnīcā), skolnieku ēdienkartes cenas pētot viņš nodeklarēja - oi, pa tādām cenām es pats katru dienu būtu gatavs zupu vārīt. aha aha.

 

Link to comment
Share on other sites

2019.09.27. , 22:42, Qubx teica:

Vai tu varētu pašķetināt savu  domu mudžekli?

Kāds sakars zobārstam ar nodokļiem? 

Kādā veidā tie atbraukušie tev kaitē? 

Vai tu spēj apjēgt ka viņi ne tikai atved naudu uz Latviju, bet arī regulāri sūta saviem radiem?

Strādājot UK sociālo nodokli kāds maksā uz LV?  Tas, ka fedja atved naļiku omei un tā tirgū nopērk kartupeļus - LV ekonomikai tas po. Bet iedomājies cik % no algām aiziet uz pašvaldībām? Ir atšķirība? 

Bērniem zobārsts LV ir bezmaksas. Ne visās iestādēs, bet ir kurām ir “valsts” līgums  un tur pēc pieraksta ir bezmaksas.

Nez no kādiem līdzekļiem, tas pastāv? 

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , dzincha teica:

Strādājot UK sociālo nodokli kāds maksā uz LV?  Tas, ka fedja atved naļiku omei un tā tirgū nopērk kartupeļus - LV ekonomikai tas po.

Par filiaaleem LV, vai darba specifiku bez filiaaleem un darba liigumu sleegshanu ar Latviju bet darba vieta aarzemes esi dzirdeejis? Ne visi aarzemnieki nemaksaa LV nodokli.

Labots - Arcane
typo
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Qubx teica:

Cik tev IQ?

 

Nevervelē par to ko nezini.

 

 

Tīnis ticis pie mammas datora? 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār "Sprīdītis"  bērnībā nebija mans mīļākais lasāmgabals. Atceros kaut ko kā pa miglu no literatūras stundām, kas arī nebūt nebija manas mīļākās. Kaut kas bija jāanalizē un mož pat sacerējums jāraksta. Vēl no tiem laikiem manā lamuvārdu topā ir "ievads", "iztirzājums" un "nobeigums". Un "sabiedriskais nopēlums", kad literatūras učene starpbrīdī nejauši dzirdēja, ka "Rūdolfa Blaumaņa (vai kaut kā cita, neatceros) noveles ... galvenā varoņa ... ietekme uz manas personības veidošanos" (sacerējuma temats)  ir tāda pati kā uz lamantīnu vairošanos Klusā okeāna dienvidrietumu daļā. Lab, tas viss ir sū... Bet, ja atmiņa neviļ, tad tas Sprīdītis pārnācis mājās tur vienam otram atšāva ar to lāpstu (maigi?... nu, varbūt, ne gluži atšāva, bet doma uz to pusi). Nu ko, "sprīdīši", esat tam gatavi? Esat par to domājuši? Jebšu šīs tēmas nosaukums ir pilnīgi garām?

 

p.s. negribu aizvainot nevienu, kurš aizbraucis, sevišķi, tos, kuri ir sevi atraduši tur.

p.p.s bet vēlos aizvainot tos, kuri ir gatavi vien gudri irst jebkurā vietā, laikā un pozā.

Link to comment
Share on other sites

Par iestāšanos ES balsojāt? Gan jau ka balsojāt. Tātad поздно пить боржоми. A to, ka kāds te gudri dirš, man po.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Un kāds bij loģisks pamatojums balsošanai pret?

Man domāt nebija.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , alusbundza teica:

neticu

Tava darīšana.. Bija bija, izbija. Tāds bija man lēmums tobrīd. 

Link to comment
Share on other sites

Alternatīvā vēsture protams ir interesanta tēma, bet visdrīzāk ja arī būtu nobalsojuši pret, tad pēc pāris gadiem būtu nākamais referendums, un tā kamēr nobalsotu par. Kautkā maz ticams ka būtu viena tāda maza LV kas vienīgā nebūtu EU, it īpaši ja EST un LT būtu iestājušies. Iespējams ka varbūt arī kaimiņus, tad tik ātri neuzņemtu.

Nav jau īsti ar ko salīdzināt piemēram tīri ekanomisko izaugsmi, ja nu vienīgi ar Horvātiju, kas iestājās 10 gadus vēlāk. Neizskatās ka tie 10 gadi kautko daudz ietekmējuši, izaugsme stipri līdzīga.

https://www.google.co.uk/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_&met_y=ny_gdp_mktp_cd&idim=country:LVA:LTU:EST&hl=en&dl=en#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ny_gdp_pcap_cd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:LVA:HRV:EST:LTU&ifdim=region&hl=en_US&dl=en&ind=false

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , ggg97 teica:

Par iestāšanos ES balsojāt? Gan jau ka balsojāt. Tātad поздно пить боржоми. A to, ka kāds te gudri dirš, man po.

Nebalsoju jo gaaju skolaa un nebija 18+ gadi. No politikas vispar neko nesapratu. Kursh tagad d1r$?

 

Kaa jau teicu. Shajos forumos esmu ieveerojis ka meera visus peec vienas formulas bet katram cilveekam atshkjiriigs dziivesstaasts.

Labots - Arcane
papildus
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Arcane teica:

meera visus peec vienas formulas

nаu nekaadas formulas. ja kraanc i garsj, OK. ja iiss - nu ta sorry.,...

  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Un ja tev nav audi 80 ar gāzi, tad vispār neko no dzīves nesaproti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2019.09.30. , 18:22, laikamTak teica:

nаu nekaadas formulas. ja kraanc i garsj, OK. ja iiss - nu ta sorry.,...

Interesanti peec kaadiem kriteerijiem to garumu nosaka?

2019.10.1. , 09:47, Vito Ventura teica:

Un ja tev nav audi 80 ar gāzi, tad vispār neko no dzīves nesaproti.

Kur tad paliek cilveeciskais faktors ko audzinaaja skolaa un gjimenee? Es shito attieksmi esmu piefikseejis darbos. Vieni par otriem gudraaki un varenaaki kameer nav jaastraadaa. Man netraucee darboties ja es to varu izdariit bet man traucee ka no manis gaida briinumus un neljauj maacoties kljuudiities.

 

Man shajaa sakaraa papildus neskaidriibas:

Kaapec Latvijaa ar godiigu darbu nekur taalu nevar tikt?

Kas noticis ar cilveeciskajaam attieciibaam? Taada sajuuta ka driiz garaamgaajeejiem nevarees vispaar neko pajautaat.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Arcane teica:

Kaapec Latvijaa ar godiigu darbu nekur taalu nevar tikt?

Tā nav, ir atsevišķi izņēmumi. Te pat forumā arī sastopami.

Link to comment
Share on other sites

Kāda vaina Sprīdīša liktenim, savācās sprunguli, stabuli un vēl kaut ko tur, apceļoja pasauli, pieveica skopuli un lutausi, sapazinās ar vēja un laimes mātēm un atgriezās Laimes zemē. 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
2019.09.30. , 18:22, laikamTak teica:

nаu nekaadas formulas

nezinu, kurš to manā vietā rakstījis...


eu, puslitr, tas tu atkal?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Arcane teica:

Interesanti peec kaadiem kriteerijiem to garumu nosaka?

 

Viss ir vienkārši:

13583.jpg

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tak "strādnieki" lielākoties tādi pusmiroņi vien ir, attiecīgi nav starpības... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Arcane teica:

Kaapec Latvijaa ar godiigu darbu nekur taalu nevar tikt?

 

Kādreiz pagātnē, kad strādāju pie vienas no situēti turīgākajām biznesa dāmām Latvijā, viņa man deva padomu

Ja gribi būt labs biznesā, vadībā, esī žuļiks un mācies visiem labi kārt makaronus uz ausīm.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atkarībā kādā veikalā un ko tu tur dari ? ir veikali kur maksā 4ciparu skaitļos arī konsultantiem, atver to pašu CV.lv... Ja tupa stāvi pie kases, vairāk par 700 neceri, UK arī pa minimalku tupeesi pie kases, tāpat kā citur Eiropā. Un jā, arī UK ar minimālo dzīvosi kā bomzis, varēsi streikot cik gribi, nepatīk, ej prom, paņems tavā vietā kādu pirms pensijas vecuma kundzi vai tādu, kas neko citu nevar dabūt

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

Izglītība bērniem nesanāks.

Šņukur, atkal tu kaut kāds neprecīzs.

Lai nu kas, bet vispārējā vidējā izglītība Latvijā ir bezmaksas :)

Un vienistabas dzīvoklīs Rīgā īrēts par 300 un it īpaši par 400 kopā ar komunālajiem sanāk tāds kuru var nosaukt par dzīvokli. Vai UK, it īpaši lielākās pilsētās, par 750 sanāk kaut kas ko var nosaukt par dzīvokli, nemācēšu ne piekrist ne noliegt.


Ak jā, brīvpusdienas skolā taču arī, līdz kurai tur klasei.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , snukurins teica:

Tie kas pazīstami strādā un saņem no 2000 līdz 3000 uz rokas

Ko nu fleitē, tas ir 31 000 - 48 000 gadā. Noliktavā tādu algu saņemt nav iespējams (ja neskaita bosus).

2k ar daudz overtaimiem, strādājot 12 stundas faktiski bez brīvdienām drošivien īslaicīgi ka var, bet nejau 3k mēnesī :D

Varbūt pirms ziemassvētkiem strādājot 16 studas, bez nevienas bīvdienas tādu summum var izspiest. Bet tas vienu mēnesi, nejau visulaiku. 1000 - 1500 mēnesī būs tuvāk realitātei.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...