Jump to content

Vai latviešiem ir Sprīdīša liktenis?


Arcane
 Share

Recommended Posts

username_taken

Nu nezinu, ja man sāktu cilvēki zvanīt un prasīt intervijas es būtu ļoti aizkaitināts. Bet nu ne par to stāsts, profesionāli būtu pateikt jā lūdzu nāciet uz interviju, vai nē paldies veiksmi turpmāk. HR cilvēkiem ir sagatavoti templeiti un šito nosūtīt ir 2 sekundes. Atbildība personāla atlasē tomēr ir uzņēmumam. Spamu protams var ignorēt.

Link to comment
Share on other sites

1. Nu jau esmu pensijā (1g.).

2. Esmu piedalījies jaunu darbinieku vērtēšanā un vētīšanā ne vienu reizi vien (1996 - 2017).

3. Pirmā kārta attiecīgās nodaļas cilvēki izšķiro 2 kaudzītēs visus CV. Vienā, kuri neatbilst kritērijiem ( izglītība, pieredze),  otrā  - atbilst.

4. Ar otrajiem (~6 gab.) notiek sarunas, kurās piedalās Personāla speciālists un attiecīgās nodaļas šefs + kāds speciālists.

5. Tiek izsvērts Nr1, Nr2, Nr.3. Palaikam jaunieši piedalās šādos pasākumos, lai izsistu lielāku algu/augstāku amatu savā firmā un nemaz nevēlas mainīt darba vietu. Tāpēc mums vajadzīgs Nr2 un Nr3.

6. Visiem, kuri iesniedz CV, Peronāla daļa aizsūta ziņu (nu lielākajai daļai "paldies, ka piedalījāties").

 

Neapgalvoju, ka tā notiek visur Latvijā (un pPasaulē), BET vajadzētu (manuprāt).

 

Ar manu līdzdalību izvēlētie speciālisti (visi) vēl joprojām strādā attioecīgajās vietrās, un es domāju, ka strādās līdz pensijai.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Arcane teica:

Interesanti ar ko tad atshkjiras Padomju Savieniiba no Eiropas Savieniibas? Abos gadiijumos latvieshi nestraadaa un nepelna sev kaa shveicieshi piem. 

Pats jau pateici: Ja nestrādā kā šveicieši, tad arī nepelna kā šveicieši. Piedod, kapitālisms

Link to comment
Share on other sites

Nav gluži tā par tiem sveiciešiem. Daudzi strādā pēc labākās sirdzsapziņas un ar lielāku atdevi, nekā no viņiem prasa. Mums darbadevēji grib maksāt maksimāli maz. Attaisnojums- rekur ir rinda, rekur ssā citi maksā vēl mazāk utt.

Es pirms aiziešanas no iepriekšējās darbavietas paprasīju veco algu (pirms krīzes) jo ienāca lielas investīcijas uzņēmumam. Man atteica, es aizgāju, manā vietā pieņēma 3 darbiniekus- tas laikam bija izdevīgāk :D + par visiem maksāt nodokļus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Spox teica:

aizmirsi, ko vakar rakstīji? :)

 

Nee neaizmirsu bet es tikai citeeju to kas mani ieintereseeja. Kontekstu vajag saprast pirms paarmest. Kaapeec padomju laiku cilveeki domaa ka PSRS bija risinaajums bet ES ir "ž0pa" piem.?

Pirms 21 minūtēm , Insekc teica:

Pats jau pateici: Ja nestrādā kā šveicieši, tad arī nepelna kā šveicieši. Piedod, kapitālisms

Nu es nedziivoju padomijaa bet apkaartejie gan un vinji negrib atpakalj CCCP. Pat Putins negrib PSRS 2.0

Labots - Arcane
typo
Link to comment
Share on other sites

Tā viš i. Katram jāapzinās savas spējas. Ja nemkaksā pēs spējām (un padarītā darba), tad meklē citu darba devēju.

Kā jau teicu, tas ir kapitālisms -Tev nemaksās vairak, ja varēs atrast kādu, kurš to izdarīs lētātāk.

 

Neteikšu, kā tā ir pareizi, BET tā viš i.

Labots - Insekc
O.K,.
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Tuubijs teica:

Redzot to, cik Tu liels dornis esi - nav brīnums :)

 

p.s. Neaizmirsti rīt man iepist vēl -20 :p

pediņ, pats prasīji. un sākās tāpēc, ka es ieliku tev 1- kur nepiekritu tavam viedoklim ar ko atbildēji ar - visiem maniem ierakstiem.

es kā dornis esmu spējīgs Latvijā  atrast darbu un darbu man piedāvā, nevis es meklēju, savukārt tu emigrantu losis kurš nespētu atbildēt par saviem vārdiem aci pret aci sūkā pipeles nigeriem ārpus dzimtenes. būsi Latvijā- uzzvani, parunāsim ;)

 

un bundža piekrīt emigrantiem (kurus regulāri no d irš ) tikai tāpēc, ka kāds vakar aizvēra viņam muti, jo kā vienmēr aizšāva garām? :D Karā visi līdzekļi labi, ne?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Arcane teica:

Nu es nedziivoju padomijaa bet apkaartejie gan un vinji negrib atpakalj CCCP.

Esmu gana ilgi dzīvojis PSRS, ka vairāk negribas.

Parasti jau tie gudrinieki grib srtādāt kā PSRS, BET saņemt algu kā Eiropā. (Kā vecā anekdotē par PSKP prezidiju).

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

pirktspējas.Piemēram lai uztaisītu ēstuvi un cilvēki nāktu ēst pusdienas būtu jāpalien zem kāda 1,5Eur.par pusdienām.

Beidz runāt par lietām kuras tev nav sajegas un lūdzu izbaz savu galvu ārā no sava meža, tev reāli realitāte galīgi skjibi aizgājusi jau dzīvojot starp kaut kādiem tur dzerajiem ar sausajām atejaam laikam

 

P.s ar savu 1,50 pusdienām samaksa savas "cilvēku cienīgās algas" pavàram

 

P.p.s domā Rīgā visi kebabi un burgeri kvai iet zem 1,50? Domā Saldū vai Cēsīs karbonāde maksā 90 centus?

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

Nu tad ir jābrauc prom jo vairāk neviens nemaksā,tikai mazāk.Rīga>nekādā gadījumā. 1,5Eur.par pusdienām.

Nav tik vienkārši. Rīgā meklējām servisa tehniķi. Bez 1k uz rokas neviens nepieteicās (+ visas soc garantijas, vesel. apdr ++). 

Tehniķis paskatās, Jūsu ierkārtas vētība 1Mio, tad man alga pienākas ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , snukurins teica:

Nu tad ir jābrauc prom jo vairāk neviens nemaksā,tikai mazāk.Rīga>nekādā gadījumā.

Otrais ir taisnība,ja neietu strādāt pa lēto noteikti kāda kapeika atrastos,sevišķi tiem lielveikalu monstriem.

Taisīt savu kaut ko nav jēgas jo nav pirktspējas.Piemēram lai uztaisītu ēstuvi un cilvēki nāktu ēst pusdienas būtu jāpalien zem kāda 1,5Eur.par pusdienām.

70960494_542596406479184_4056471885221724160_o.thumb.jpg.e05a757bc5734fc0908768a4c7d974fb.jpg

Labots - Spox
  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Spox teica:

Taisīt savu kaut ko nav jēgas jo nav pirktspējas.Piemēram lai uztaisītu ēstuvi un cilvēki nāktu ēst pusdienas būtu jāpalien zem kāda 1,5Eur.par pusdienām.

Nu vismaz Rīgā par 1.5 EUR tikai ūdeni dabūsi (remdenu).

Ne velti pulkāki Rīgas  krogi ar pusdienu kompleksiem ( ~3.5 EUR) dienas vidu aizpilda.

Link to comment
Share on other sites

p.s. Par visu augšminēto esmu gatavs diskutēt jebkādā formatā.

p.p.s. neesmu nevienā partijā (UN NEKAD NE ESMU BIJIS).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , snukurins teica:

Nu tad ir jābrauc prom jo vairāk neviens nemaksā,tikai mazāk.Rīga>nekādā gadījumā.

Otrais ir taisnība,ja neietu strādāt pa lēto noteikti kāda kapeika atrastos,sevišķi tiem lielveikalu monstriem.

Taisīt savu kaut ko nav jēgas jo nav pirktspējas.Piemēram lai uztaisītu ēstuvi un cilvēki nāktu ēst pusdienas būtu jāpalien zem kāda 1,5Eur.par pusdienām.

SORRY, TAS NO VATES;

Kkas nenostradāja, kā vajag.

 

 


Bet lai nu kā, esmu gatavs diskutēt par Latvijai būtiskiem jautājumiem gan pie alus kausa, gan viskija glāzes (single malt).

Labots - Insekc
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

Neapgalvoju, ka tā notiek visur Latvijā (un pPasaulē), BET vajadzētu (manuprāt).

Ja kantoris ir liels , tad tā tam būtu jānotiek. Bet ja ne pārāk liels un nav īsti tādas personāla daļas?Viens cilvēks apvieno piecus pienākumus. Starp citu visādi kadru vervēšanas /atlases kantori ir speciālisti visādu vadītāju atrašanas . Kad palūdz atrast KVALIFICĒTU strādnieku , tad skaidrā tekstā pasaka ka meklējiet paši liekot sludinājumus un vētot pašiem. Nu ir specializējušies max pārdevēju ( nu ne veikalu, bet kāda kantora ražojuma pārdevēji) bet ne zemāk.  Faktiski māk atrast tik speciālistus, kam būtiski komunikācijas, vadības, runas veiklības spējas.  Kur vajag lai cilvēks mācētu strādāt ar rokām, tur sākās problēmas. Kā jau minēju par pretendenta patieso pagātni tagad, legāli, iegūt informāciju ir pagrūti. Agrāk , kad redzēji darba grāmatiņu un ik pēc pus gada ir atbrīvots par darba disciplīnas pārkāpumiem, saproti ka var būt problēmas . Tagad personas datu aizsardzība un neko nedrīksti zināt. Ir tik viens veids, kad kandidāts ir strādājis kādā nopietnākā kantorī tad var lūgt kandidātam vai es drīkstu painteresēties iepriekšējās darba vietās. Ja piekrīt, tad ir kādas cerības ko uzzināt. Ja nepiekrīt , tad jau skaidrs ka kas ne tā. Lai gan arī šis ceļs pēc pēdējā datu regulām ir slidens / nelegāls.Kantorim , no kura darbinieks ir aizgājis, visāda personīgā informācija ir jāizdzēš. Tā ka gandrīz jāaicina palīgā zīlniece.... Vienīgais kas paliek ''čujs''un  '' ņuhs'' un pārbaudes laiks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , snukurins teica:

Krogi vispār ir ekskluzīva vieta,zemāka par restorānu,darbaspēka ēdināšanai nepiemērota.Droši vien 3.5Eur uz nodokļu optimizēšanas rēķina.

Sauc to kā vēlies, - krogs/ēdnīca /kebabnīca ...KO TUR VĒL OPTIMIZĒT.

Parādi man cūkasšņukur, kur var paēst par 1.5 EUR nesaindējoties.

Nolaidies no 90-tajiem gadiem. Viss ir mainījies (vai nu mums tas patījk, vai ne).

NEZINU ĒSTUVI, KUR VATR PAĒST ZEM 3.5 eur.JA ZINI, PADALIES AR INFO.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , oxygen teica:

 var lūgt kandidātam vai es drīkstu painteresēties iepriekšējās darba vietās. 

Rekomendācijas neviens nav atcēlis. Var zvanīt, vai nezvanīt rekomendētājam, BET fleitēt jau nu daudz nevarēs.


Pirms 3 minūtēm , Spox teica:

kafejnīca pie doņa

Konkrētāk?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Nu bet,dārgāk nav jēgas jo neviens nenāks.1.5Eur pusdienu komplekts atbilst algai 800Eur.Dārgāk?=desmaizes.

Kārtējo reizi pieradi, ka tev nav ne mazākās sajegas, kas notiek ārpus tavas sētas.... Nezinu kādēļ McDonald's nebankrote :( nerunajot par vietām, kur dod ēdienu....

Link to comment
Share on other sites

Tagad Rīgā standarc ≥4,5 par ēdienu - pusdienu komplektu. Kaaautkur gan jau var atrast par pārdesmit centiem lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Kurzemē ap 2,80-3,50.... Snjukurs laikam Ziemeļkoreja

Labots - Zin...
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Šņukurs tak teica, ka ar 15k gadā nav iespējams izdzīvot. Tātad pusdieno viņš ne tajās lētākajās vietās.. Sievu vispār nedēļas nogalēs uz 36.līniju ved uzbarot..

Link to comment
Share on other sites

Reāli restorānā (nosaukumu neminēšu) standarta ēdiens lielais bigmak ar papildus mazajiem kartupeļiem un 2 saldskābām mērcītēm jau velk pie 6eur. Atceros agrāk pirms kādiem 10 gadiem tajā pašā restorānā varēja paņemt lielo čizburgera komplektu + 2 mazos čizburgerus un + mazos kartupeļu ar 2 saldskābajām mērcēm pa kādiem 3ls vai pat lētāk.

Link to comment
Share on other sites

šņukuram braucot ar cigāru, dzīvojot savā miteklī un ēdot mājas paiku nafig vispār saņemt vairāk kā kaut kādus 700€? vienkārši jo grib? tak pietiek dzīvošanai. Tas citi grib bentlijus un tad jā vajag vairāk piķi, a viņam kādam mērķim?! krāt maisos? 1_2kLD3EnaJ-6INo0O-MvjzQ.jpeg.86bc897eb6a64e87f6e03ff139c4a441.jpeg

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Būtu te tādas cenas tā kebabnīca būtu slēgta

Uz kuras planētas tu dzīvo? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , snukurins teica:

Un vispār,jautājums atrisināts,bizness tātad Latvijā nav iespējams,1,5Eur nav peļņas,bet 2,50 Eur nav klientu.Atliek tēlot Sprīdīti un ,,našķoties,, ar svešzemju iespējām..

Nopietni, atbrauc kaut uz Kuldīgu, Talsiem un dabu paēst par 2 EUR, nu es domaju ko vairāk par frī kartupeļiem...  Nezinu kā Kuldīgā (principā mazpilsētā) tās visas kafejnīcas izdzivo piedāvājot kompleksās pa 3 un normāli paēst pa 5-10 eur

 

Vai aizbrauc uz kādu Makdonaldu Rīgā vai tuvējo hesiiti un uzprasit ko pa 1,5 eur... Laikam šie visi strādā uz situācijām???

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Joprojām neesi atlaidis laikam savu dziru ?

 

nu tad taisi savu gadsimta ideju, jebkurš darbinieks pusdienas pārtraukumā aizies ar savu gaļas kluci un gaidīs stundu kamēr tu viņu pagatavosi... Efektivitāte... 


Pirms 27 minūtēm , snukurins teica:

Nu es jau tā kā par laukiem

Kuldīga ir metropole?

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Vito Ventura teica:

tā kā likums, cik man zināms, nepieprasa pārbaudes laiku, vai arī mēnesi iepriekš paziņošanu par aiziešanu no darba vai atlaišanu

Latvijā ja nekļūdos likums nepieprasa pārbaudes laiku, bet to tikai pieļauj, savukārt tas mēnesis vai tad neattiecas tikai uz atlaišanu?

 

1 stundu atpakaļ, oxygen teica:

kad kandidāts ir strādājis kādā nopietnākā kantorī tad var lūgt kandidātam vai es drīkstu painteresēties iepriekšējās darba vietās.

Kā ir, cik bieži un kāda līmeņa amatos cilvēki mūsdienās mēdz kopā ar cv un motivācijas vēstuli sūtīt rekomendācijas vēstules vai cv vai motivācijas vēstulē norādīt ka TādsunTāds no iepriekšējās darbavietas var sniegt rekomendāciju telefoniski?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 7 stundām , Zin... teica:

Nopietni, atbrauc kaut uz Kuldīgu, Talsiem un dabu paēst par 2 EUR,

jā, bet produkti tad ir pirkti vairum bāzē, kas ievesti no Polijas, gaļa no pussprāgušām govīm, vai cūkām, un virtuves darbinieki saņem minimālo, un nodokļi tiek max optimizēti

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...