Jump to content

Vai latviešiem ir Sprīdīša liktenis?


Arcane
 Share

Recommended Posts

pirms 6 stundām , osscar teica:

Man darba kolēģiem apm. pusei kāds no bērniem dzīvo ārzemēs, UK, Dānija, u.c. Cik esmu runājis -atpakaļ neviens netaisās. 

Pats esmu labu laiku dzīvojis Beļģijā un Londonā,  Ok dzīvokļi ir dārgāk, Londonā stipri dārgāk - bet pārējais tāpat - paika , degviela cenas +- tādas pašas. Apģērbs tur ir lētāks,  ja salīdzina ar mūsu HM frančīzi vai uzcenoto reserved - kur džemperi ir lietojami līdz 2 mazgāšanas reizēm.  Pilnīgi saprotu, ka cilvēki meklē kur labāk, pats ja būtu biku jaunāks - iespējams nebūtu atgriezies...tur ir vieglāk dzīvot un par to pašu darbu ko te - vairmus gadījumos maksā 2x vairāk.  ja neesi pilnīgs pļēgurs un līkrocis. Visus Letiņus ar ko brisielē runāju - visādi klerki, tulki, asistenti etc  neviens nesūdzējās ka maza alga un cilvēki ir krietni smaidīgāki un ar  dzīvi apmierinātāki.  

Nez cik tur (Beļģijā vai UK) bērnudārzs vai skola izmaksā sīkajiem? Kā ar veselības aprūpi?  Ir jau gudrinieki, kas dzīvo ārzemēs neiet pie vietējā zobārsta, bet rakstas rindā LV un brauc labot te(nodokļus jau tomēr nemaksā šeit....)

Vācijā laikam ir obligātā veselības apdrošināšana ~200eur/mēn. Ja kas kaiš tad arī var apmeklēt ārstu. Gadā jau salasas, it sevšķi ja jāņem visiem ģimenē. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Arcane teica:

kas tieshi mums liedz laimi mekleet un sasniegt pashu Latvijaa?

Nekas neliedz, ja vien pa kājām nemaisās slinkums un neuzņēmība.

Link to comment
Share on other sites

Cik atceros nekas tur baigi nebija  jamaksa par sikajiem..par ārstiem hvz neinteresejos baigi.

.bet nu nav jau tik traki kā te...kad pusgads pie speca jāgaida...

Link to comment
Share on other sites

Nu ir gadijumi kad pat par naudu nav opciju...bet nu ok...vienkārši vajag ātri..a variantu nav...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Arcane teica:

Sanaak ka IT darbs ir ne prieksh visiem pat ja to speej? Kaa var labi apmaksaatu darbu nomainiit pret mazaak apmaksaatu?

Ļoti bieži IT jomā tie apmaksātie darbi ir diezgan stresaini, saistīti ar miljardus vērtu biržas uzņēmumu IT sistēmu izstrādi/uzturēšanu, kur piešķirtā atbildība ir neadekvāta tai "lielajai" algai (priekš LV). Tā teikt, when shit hits the fan.. kādam ar to ir jātiek galā. Ar laiku jau pie tā pierod, bet ne viens vien kolēģis ir pārgājis uz ko mierīgāku, tajā skaitā lead līmeņa konsultanti/dev.

Labots - optimuss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , dzincha teica:

Ir jau gudrinieki, kas dzīvo ārzemēs neiet pie vietējā zobārsta, bet rakstas rindā LV un brauc labot te(nodokļus jau tomēr nemaksā šeit....)

Nu tie tiešām ir gudrinieki, jo reali zobārsts LV nemaz nav letāks. Ja iet pie parasta NHS zobārsta, tad ir tik 3 veidu maksājumi, apmeram 20, 50 un 250. Pa 20 - chekups un kautkāda zobakmens nonjemšana,  50 ja kautkas tiešām jālabo, un 250 ir maksimums, ko var iekasēt, kaut visus zobus jāurbj, netakarīgi no tā cik reizes iet. LV par katru reizi un par katru sīkumu jāmaksā. Protams būs kautkādi ierobožojumi utt salīdzinot ar privātajiem zobārstiem.

Pie ārsta gan sen neesu bijis, bet nekur nav jāmaksā, ne pie ģimenes ārsta, ne slimnīcās. 

Drīzāk brauc uz LV tapēc ka vietējam ārstam nevar izstāstīt kas par vainu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Es parasti eju UK pie latviešu zobārsta, to te interesantā kārtā ir diezgan daudz, Bristolē vien vairākus pazīstu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Qubx teica:

brauc uz ārzemēm, cerībā ka tur visu iedos gatavu, un neparko nebūs galva jālauza

ne gluži tā, bet variantus atrod. ir vairāki zināmi, kuri aizdodas prom, gadās ka kādu nakti pavada uz ielas, bet tad iekārtojas tā, kā Latvijā pat nesapņotu. Latvijā darba piedāvājumu ir daudz, bet visi grib uzreiz pelnīt baigo piķi. ārvalstīs tas vieglāk panākams. Pie mums redz pārbaudes laikā mazāks cipars + jāparāda sevi utt, un reti kurš ir gatavs tam upurēties :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

daudz viņu ir tāpēc ka negrib maksāt

Ne gluži. Protams, ka labprāt ietaupīt un nemaksāt nekur un nevienam būtu patīkamāk, bet ja darbinieks sevi parāda un pierāda sevi, tad arī saņems, bet vispirms jāiztur pārbaudes laiks un tad vēl mazliet, un tad var prasīt arī labāku atalgojumu, bet visi jau grib piķi tagad un tulīt un nepar ko!

 

P.S. gribēšanu oficiāli maksāt labas algas jau valsts ir nogremdējusi ar saviem nodokļiem. Rupji rakstot- ja es darbiniekam gribu samaksāt 1k uz rokas oficiāli, man jāatdod visi 2k :(

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , snukurins teica:

Kā tad tā?latvijāņi tak vienmēr un visur uzsvērti stāsta cik šamie darbīgi.Es gan teiktu ka darbīgi jau ir,tikai lielākā daļa manipulāciju ir liekas.

Man te arī viens ,,uzņēmējs,, nesen teica,,,apskaties cik mēs uzņēmīgi,,.Nu zinot to kas ,,lācītim vēderā,, es nolēmu izmantot iespēju un paklusēt.

Bet taa jau arii ir. Kaapeec? Jo aarzemees maksaa par stundaam nevis darba rezultaatiem un vinjiem ir burtiskais darba laiks paarsvaraa. Protams luni nevar laist abos gadiijumos bet var stiept gumiju un nopelniit neko nedarot un iestaajoties darba laika beigaam biezhi pateikt "pienāciet rītdien" .

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Cik esmu novērojis, ārzemēs darbiniekam ir samērā šaura specializācija - ja liek flīzes, tad liek flīzes, ja lasa sēnes, tad lasa sēnes. Latvijā darbinieki ir ar plašāku specializāciju, piemēram, laukos kaimiņš strādā gaterī par asinātāju. Vienlaikus viņš pilda grāmatveža un jurista funkciju - gatavo atskaites VID un slēdz līgumus, ja nepieciešams, pārstāv uzņēmumu tiesās un jāteic, dara to meistarīgi, vairākreiz uzvarēja VID priekšnodokļa lietās. Vēl viņš atbild par elektrosistēmas darbību, ir elektriķa sertifikāts, nepieciešamības gadījumā spēj sagatavot paskaidrojuma rakstus, apliecinājuma kartes inženiertīklu būvniecībai, vadītājs tikai paraksta. To visu viņš dara par asinātāja algu, kas ir aptuveni 500-600 eiro mēnesī, kas priekš laukiem ir laba summa.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

username_taken

Esmu viens to tiem, kas 'brauc' atpakaļ (meklē darbu LV). Šādi tādi piedāvājumi ir, cipars izskatās neko, tikai neviens īsti neatbild :D Nez, varbūt tā pieņemts. Tomēr pierasts ka tev uzreiz atsūta meiliņu un pasaka kad būs atbilde.

Viens iemesls ir tas ka sausais atlikums LV sanāk lielāks dēļ lētajām izmaksām, otrs ir tāds patriotisks 'ieguldījums Latvijā'. Vēlos protams kārtīgi nopelnit, kā arī palīdzēt vietējiem kantoriem attīstīties.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka šajā "Pilnmēness" laikā būs bariņš LV pestītāju un patriotu nolasījies, kas beidzot brauks mājās, un glābs mūsu tautsaimniecību no kraha ar zināšanām, kas gūtas dzīvojot aizrobežu veiksmes stāstos..

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Spox teica:

bet vispirms jāiztur pārbaudes laiks un tad vēl mazliet, un tad var prasīt arī labāku atalgojumu, bet visi jau grib piķi tagad un tulīt un nepar ko!

Ne vienmēr jāprasa labāks atalgojums. Dažkārt jaunajam censonim atnāk labāks darba piedāvājums no citas puses un viņš ir prom. Ja jūt, ka jaunais censonis ir sakarīgs, ar  atalgojuma "labošanu" nevajadzētu diži vilcināties. Laikmets tāds, infa izplatās nemitīgi un strauji.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Nesaku, ka nekad neatgriezīšos Latvijā uz pastāvīgu dzīvi, bet tuvāko piecu gadu laikā tādu iespēju īsti neredzu tīri finansiālu apsvērumu dēļ. Šeit, Dānijā, tomēr tā ienākumu/izmaksu attiecība ir daudz patīkamāka, kā arī brīvā laika sanāk vairāk. Gan jau, kad būs pieredze iekrāta savā sfērā un kontā arī kādi vērā ņemami iekrājumi, tad jau varēs domāt par atgriešanos.

 

Par tiem atalgojumiem un pārbaudes laikiem arī šeit ir cita attieksme - tā kā likums, cik man zināms, nepieprasa pārbaudes laiku, vai arī mēnesi iepriekš paziņošanu par aiziešanu no darba vai atlaišanu, tad visas iesaistītās puses tai lietai pieiet daudz nopietnāk - ja darbinieks nejutīsies labi un tiks pie labāka piedāvājuma, jau nākošajā dienā var būt prom. Tā pat arī ja darbinieks pārāk ļoti laiž luni, jau nākošajā dienā var palikt mājās. Tas viss, protams, atkarībā no līgumiem un darba jomas specifikas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Usins teica:

sevi pārdot jāmāk

 

Pirms 13 minūtēm , Qubx teica:

NĒ!

Pārdot jāmāk pārdevējam! Nevis santehniķim, elektriķim, u.t.t.

Ja tā uzskati, tad nebrīnos, ka tālāk par personāldaļu netiec...

Link to comment
Share on other sites

Nu es arī par to ka latviešiem kā man liekas ir problēmas "braukt ar muti" un esam tādi iecietīgi.

Jāmāk strādāt, runāt un prezentēt sevi un tad arī normāli dzīvosi tepat lv.

Labots - LagerLV
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Qubx teica:

Esmu pats bijis uz pārrunām ar tehnisko direktoru/inženieri/kānuviņam. Viss apmierina, nāc strādāt, BET, pirms tam jāpiestaigā uz personāldaļu. Ieejam abi HjūmanRīsōrsez kabinetā, tur kaukāda blozga, paceļ galvu no telefona: "Man vajag cēvē!". Es saku, nu man tāda dažāda darba pieredze ka nav ko tajā CV tā smuki ierakstīt, bet es taču esmu jau šeit, varbūt intervēsiet? Nē! Un viss. 

nezinu konkrēto situāciju, bet aprakstītais diezgan labi parāda kāds tu būsi kolektīvā. nu un tehniskais direktors (vaikāturviņš :) ) labi redz, kā tu risināsi problēmas, kuras ir ārpus tavējā šauri virpas/frēzes/skrūvgrieža segmenta, un potenciālās tavas attīstības iespējas. (nu kas tur grūti - sarunāt ar meituku - noskaidrot ko vajag saburtot un kas tālāk jādara)

 

Pirms 27 minūtēm , Qubx teica:

Reāli rūpnīcai problēmas (lieki izdevumi desmitos tūkstošu), kuras es varu risināt ātrāk nekā bārdu ataudzēt.

varu risināt. bet varu arī nerisināt, ja pie manis nepienāks un pareizā tonī neparunās..

 

just my 2c. grūta ģēnija vietā darbadevējs izvēlas viduvējību, kurš mazāk spēj, bet nav dīvainītis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu CV jaunu gan jābūt gatavam aizsūtīt jebkurā laikā, nav jau tā ka tur kas baigi mainītos un katru reizi viss par jaunu jāraksta.

Man parasti ir sagatavotas vairākas versijas, atkarībā no darba specifikas. Tad to, kurš vairāk atbilst vakancei pielaboju un aizsūtu.

 

Pirms 30 minūtēm , Qubx teica:

5000€ liekos izdevumus, tad vismaz 2000 brutto jau nu vajadzētu saņemt.

Mums kantorī viss vairāk vai mazāk caurspīdīgi. Katru ceturksni ir atskaite un prezentācija, lai redzētu cik ieņēmumi no katra klienta, cik cilvēkdienas iztērētas uz to klientu, lai redzētu kāda ir produktivitāte (ir pat neliela sacensība starp UK, FR, NL kantoriem), cik iztērejām algām un cik visādiem running costs utt.

Nesen gan liels elektronikas komponentu tirgotājs (šinī forumā bieži pieminēts) nopirka lielāko daļu mūsu akciju, tapēc caurspīdīgums var pamazām pazust, bet toties projektu daudzumam vajadzētu strauji pieaugt.     

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

username_taken

 

28 minutes ago, LagerLV said:

Nu es arī par to ka latviešiem kā man liekas ir problēmas "braukt ar muti" un esam tādi iecietīgi.

Cik esmu ievērojis tad tā ir kopīga iezīme visiem kas nāk no eastern block. No amerikāņiem runāšanu (pārdošanu) var ļoti labi mācīties, bez sarkasma. 

Par algu un pievienoto vērtību - man patīk vienkārša bonusu sistēma. Vienojies par mērķi pacelt kaut kādu KPI par x procentiem, ja sanāk saņem cash, ja nē, tad būsi kaut ko iemācījies.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Spox teica:

Sāc ar sevi!!!!! Iemācies rakstīt latviski šādi, nevis shaadi!

 

 

pirms 15 stundām , Spox teica:

pac prasi kaa uzlabot, bet pac nelabosies :D tu prasīji, es atbildeeju. nepatiik- ej skjeersaam

 

kaada starpiiba kas bildee? nu tad ieliec veel psrs karogu un raksti ka gribi pacelt Latviju, jo kaada starpiiba kas bildee

 

man ir pretiigi lasiit shaadu tekstu, un prichom te drunks? kaut kaada meraukla? esesmu vinju saticis dziive, a tu?

Ok :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

,un kamēr tā nebūs Latvijā tikmēr arī nekāds veiksmes stāsts te nebūs.

Tu tak saņem n-reizes vairāk nekā pārējie laukos, tu zini, kas jādara z lai visiem būtu labi, tu zini ekonomikas problēmas z lūdzu, veri to kantori beidzot vaļā un parādi visiem kā pareizi jāmaksā strādniekiem :)))

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Qubx teica:

Un ķirurgam jāmāk krāsot un zobārstam griezt aklo zarnu, un elektriķim jāmāk uzrakstīt apelāciju un iesniegt uz kasāciju pareizā secībā.

 

Varētu kāds atgādināt to PSRS filmu kurā bij frāze - Jums kas vajadzīgs? Virpotājs vai papīrs?


Ko mlje?

Tad tu man gribi ar šo pateikt ka piem. programmētājam vajag dauzīt klavieri, saņemt to bāzes algu un sevi nerādīt un nekur augstāk par junior līmeni neiet?

pieGhdienas sekas...

Link to comment
Share on other sites

@Qubx Šeit neviens nerunā par profesionālu pārdošanu. Doma ir mācēt komunicēt ar citiem cilvēkiem pietiekamā līmenī, lai pārliecinoši izskaidrotu savu ideju vai domu. Rezultātā, ja otrs cilvēks tevi ir sapratis un tev piekrīt, tad tu esi mācējis pārdot savu redzējumu. Šāds pielietojums vārdam, 'pārdot', nāk no angļu valodas. 

Ja tu jau iepriekš to saprati pareizi un es te velti kaut ko skaidroju, tad, protams, atvainojiet mani, augsti godājamais @Qubx kungs

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Personāldaļas speciāliste ir saite starp darba devēju un darba ņēmēju. 

Tavā gadījumā acīmredzot viņai bija uzdevums pasūtīt tevi no kurienes nāci..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man pašam ir gadījums bijis, kad aizeju uz pārrunām ar firmas vadītāju. Pēc sarunas viss baigi cool, es esmu tieši tas kas vajadzīgs (bet jutu ka kaut kas ir aizrunāts mežā, utt). 

Pēc tam sekoja ceļš pie administratora, kur man vienkārši laipni pateica paldies par veltīto laiku..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Nu tieši tāpēc jau es neveru neko jo citi dempingo

bla bla bla...

Vaļāvērējs - specs, ibio.

Kā pašam kāda problēma, ko pats nejēdz risināt, tā jautājumi forumā.

A huļi tev tā vienkārši bez maksas kaut ko skaidrot, ja tu ar savu darbu sev naudu pelni?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, laikamTak teica:

A huļi tev tā vienkārši bez maksas kaut ko skaidrot, ja tu ar savu darbu sev naudu pelni?

Tu vari paskaidrot? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , ggg97 teica:

Ne vienmēr jāprasa labāks atalgojums. Dažkārt jaunajam censonim atnāk labāks darba piedāvājums no citas puses un viņš ir prom. Ja jūt, ka jaunais censonis ir sakarīgs, ar  atalgojuma "labošanu" nevajadzētu diži vilcināties. Laikmets tāds, infa izplatās nemitīgi un strauji.

protams, ka situācijas ir dažādas. mani pašu arī ir aicinājuši pie sevis. Bet ir arī tā bijis kā ar mob.tel operātoriem- pateicu, ka eju prom, uzreiz kaut ko iespringa un piedāvāja algas pielikumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

Ja kāds uzprasa ko palīdzēt caur PM nekad neatsaku

palīdzēsi? LV67HABA0551011129173

varu arī caur pz nosūtīt.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , username_taken teica:

Šādi tādi piedāvājumi ir, cipars izskatās neko, tikai neviens īsti neatbild :D Nez, varbūt tā pieņemts

Laikam neatbild ja piesakās nelasot kas tajā sludinājumā rakstīts. Nu ierauga algu un tālāk nelasa.  Bet reti kurš nepaslinko un pazvana uz sludinājumā norādīto telefonu. Nu tad jau var sākt runāt. Nu ja uz meilu atnāk dienā 100 vēstules no kurām 99% atverot skaidri redzi ka nu nekādīgi neatbilst tam kas sludinājuma, tad ... kaut kādīgi lauž rakstīt atbildi ka mīļais darba meklētāj pirms raksti, izlasi to sludinājumu. It seviški ja sludinājumā ir frāze : ''Ja Jūs atbildīsiet, mēs sazināsimies ar Jums''. Vispār Latvijā , ja meklē darbinieku , ir milzīga problēma saprast kas par ''fruktu'' . CV var sarakstīt visu ko gribi. Kā pārbaudīt? Nu ja kādā prasta aroda darītājs, neaicināsi takšu privātdetektīvu. Agrāk bija darba grāmatiņas- paskaties vai tiešam tajā kantorī ir strādājis. Redzi ka atlaists ar ''pantu''. Tagad, ja tas nav kādā miestā, kur visi par visiem zin, nedrīksti zināt neko par to potenciālo darba meklētāju. Jāpaļaujas tik uz kandidāta teikto/sarakstīto CV. Nu tad arī brīnāmies.

 Tā ka visiem meklētājiem silts ieteikums : nevis tik pa labi un kreisi sūtīt meilus uz sludinājumiem, bet arī pazvanāt, ja ir tajā sludinājumā telefons. Būs mazāk bēdu stāsti ka neviens neatbildēja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

diez kas mainītos, lielākas iespējas tikt pie darba?

Varētu gan būt. Izrādi lielāku iniciatīvu un entuziasmu kā vidējais maila pieteicējs.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Spox teica:

nu tad ieliec veel psrs karogu

Interesanti ar ko tad atshkjiras Padomju Savieniiba no Eiropas Savieniibas? Abos gadiijumos latvieshi nestraadaa un nepelna sev kaa shveicieshi piem. Atshkjiras tikai kaadaa veidaa vergo citiem. Vai nu caur kolhoziem vai biznesiem.

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Arcane teica:

Interesanti ar ko tad atshkjiras Padomju Savieniiba no Eiropas Savieniibas? Abos gadiijumos latvieshi nestraadaa un nepelna sev kaa shveicieshi piem. Atshkjiras tikai kaadaa veidaa vergo citiem. Vai nu caur kolhoziem vai biznesiem.

Kādas šausmas!

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , snukurins teica:

vai nu maksāju normāli vai nedaru labāk neko

Jā, labāk turpini te forumā sniegt savus eksperta atzinumus jebkurā jautājumā...

Link to comment
Share on other sites

Mans novērojums ir vienkāršs - atbildības trūkums cilvēkiem. Pie tam bez korelācijas ar vecumu. Nezinu kas pie vainas, seriāli varbūt? :D

Link to comment
Share on other sites

Ja tas nav milzīgs kantoris kur kadru daļa utt, tad iespējams runāsi tieši ar to , kas tevi pieņems darbā. Faktiski atkritīs stāsts ka viens domā vienu, bet patiesībā kas cits ( nu nav izlasīts līdz galam sludinājums) . Tas jau bija vairāk domāts tajā ''bēdā'' ka es izsūtīju CV, bet neviens neatbild. Nu daudz fiksāk sapratīsi . Faktiski sanāk kaut kas līdzīgs  darba intervijai- var gadīties ka ātrāk tiksi tajā vietā, nekā kad tas pats cilvēks kam var pazvanīt, ''sijās'' kaudzi meilu , kas  99% pilnīgi garām. Ja tā vieta nav kāda super-puper kur konkurs trijās kārtās, tad bieži paņems pirmo kas +/- atbildīs un vieta aizpildīta.  Nu dažreiz nav pārāk ilgi laika gaidīt lai kāda darba vieta būtu bez darbinieka- kamēr ar visiem potenciālajiem taisīsi klātienes intervijas , ja neesi kadru daļa, kam citu nav ko darīt, paies krietns laiks , jo intervējamais arī, bieži nevar tūlīt atskriet uz interviju. Nu tad arī nostrādā princips - kas pirmais brauc tas arī pirmais maļ.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Arcane teica:

Interesanti ar ko tad atshkjiras Padomju Savieniiba no Eiropas Savieniibas? Abos gadiijumos latvieshi nestraadaa un nepelna sev kaa shveicieshi piem. Atshkjiras tikai kaadaa veidaa vergo citiem. Vai nu caur kolhoziem vai biznesiem.

aizmirsi, ko vakar rakstīji? :)

pirms 21 stundām , Arcane teica:

Vari nerakstiit. Ignoreeshu.

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...