Jump to content

TV izvēle


unknovn
 Share

Recommended Posts

Kādā Euronics veikalā ir aizkavējies Philips 754 Oled. Par 900 eiro ļoti izdevīgs pirkums. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , RHS teica:

Kādā Euronics veikalā ir aizkavējies Philips 754 Oled. Par 900 eiro ļoti izdevīgs pirkums. 

Protams, tikai, ja nav veikalā no rīta līdz vakaram ieslēgts bijis.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2020.12.13. , 22:54, RHS teica:

Philips 754 Oled. Par 900 eiro

pieskaitiet veel ~200 par pagarinaato garantiju,

muusdienu tv nav diez cik ilgmuuzhiigi un remontam arii nav piemeeroti

 

Philips 55 OLED 804 raada jau ljoti smuki, bet ne bez blusaam

 

 

 

vieteejais atbalsta dienests paluudza nonjemt logus,

paskatiijaas, ka tajos erroru nav, taatad taa razhotaajs ir paredzeejis un taa tam ir jaabuut

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , MartiniB teica:

Philips 55 OLED 804 raada jau ljoti smuki, bet ne bez blusaam

Neesmu tik drošs, ka tā ir TV vaina - pilnīgi iespējams, ka pigorus taisa Avots caur HDMI. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

iespējams, ka pigorus taisa Avots caur HDMI

Piemeeram?

Izshkjirtspeeju vai aspectratio maina nepaarsleedzot kanaalu, kamdeelj lai?

 

Liidziigas izpausmes var dabuut atskanjojot ts failu no TV USB,

tik nepareizaa saraushanaas notiek 15 sekundes pirms paraadaas vertikaali filmeetais fragments

Link to comment
Share on other sites

Tev ir cits avots no kā palaist signālu? Tīri eksperimenta pēc.

Link to comment
Share on other sites

Vai tur navproblēma ar auto aspect ratio? Filipsam bija tā fīča ka viņš automātiski zūmo kad melni rāmji parādas... 

 

[Auto fill] / [Fill screen] saucās laikam...

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , saf teica:

[Auto fill] / [Fill screen]

Jaa, [Fit to screen], senaak [Auto zoom],

bet pie konkreetaam izshkjirtspeejaam:

2160 - pirmais video

1080 - OK

576 - otrais video

 

Link to comment
Share on other sites

Nu a tās fīčas nevar atslegt, to fit to screeen? Izskatās ka tā automatika pinas savā meistarībā...

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , saf teica:

Nu a tās fīčas nevar atslegt, to fit to screeen?

nu var jau arii citas markas tv pirkt, kuram taadas opcijas nav :)

es, tomeer buutu par korektu darbiibu, ja reiz taada fiicha ir pieejama

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , MartiniB teica:

pieskaitiet veel ~200 par pagarinaato garantiju,

muusdienu tv nav diez cik ilgmuuzhiigi

Piekrītu. Man ar, lg 3 gadi un izskatās, ka LED elementi pamazām sprāgst nost. Uz ekrāna parādījušies violeti plankumi. Pačolēju jūtubē, stāsta, ka lediem dzeltenais pārklājums lobās nost un tie sāk spīdēt zilā krāsā nevis baltā, kā tam būtu jābūt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , MartiniB teica:

es, tomeer buutu par korektu darbiibu, ja reiz taada fiicha ir pieejama

Nu jā, piekrītu.

Man bija viens vecs filipss, un arī šitas cirks bija. Beigas atslēdzu to opciju, jo ik pa laikam pa savam regulēja to attēlu un neko tur nevarēja pasākt...

Link to comment
Share on other sites

Ir doma , ka pēc jaunā gada, kad sāksies pēcsvētku izpardošanas,  vajadzētu pamainīt TV. Tad nu rodās jautājumi uz ko vairāk skatīties : Qled vai Oled. Skaidrs ka ja Qled , tad laikam viens ražotājs, bet kādu modeli lai būtu OK . Ja Oled , tad , jūtu ka vai nu Sony, vai LG . Nu kaut LG ražo matricas, tad ar pašam iekšām ? Un arī kāds modelis . Izmērs- laikam līdz 55collas, jo attālums tikai 2-3metri. Cena nebūtu galvenais kritērijs, bet maksāt par ko, kas galīgi nevajadzīgs no opcijām, arī kaut kā negribās.  Starp citu, vai kādam ir bijusi pieredze ar to Sony, kam ekrāns kā skaļrunis?  Un kā ir abiem, Q un O, variantiem ar HDR?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , saf teica:

Man bija viens vecs filipss, un arī šitas cirks bija.

Ok, tad atkrīt mans jautājums par avotu. Izskatās, ka Philips nekorekti tiek galā ar fīču.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , oxygen teica:

Ir doma , ka pēc jaunā gada, kad sāksies pēcsvētku izpardošanas,  vajadzētu pamainīt TV. Tad nu rodās jautājumi uz ko vairāk skatīties : Qled vai Oled. Skaidrs ka ja Qled , tad laikam viens ražotājs, bet kādu modeli lai būtu OK . Ja Oled , tad , jūtu ka vai nu Sony, vai LG . Nu kaut LG ražo matricas, tad ar pašam iekšām ? Un arī kāds modelis . Izmērs- laikam līdz 55collas, jo attālums tikai 2-3metri. Cena nebūtu galvenais kritērijs, bet maksāt par ko, kas galīgi nevajadzīgs no opcijām, arī kaut kā negribās.  Starp citu, vai kādam ir bijusi pieredze ar to Sony, kam ekrāns kā skaļrunis?  Un kā ir abiem, Q un O, variantiem ar HDR?

Qled un Oled ir divas pavisam atšķirīgas tehnoloģijas. Qled ir Samsunga led televizori ar speciālu pārklājumu, tāpat kā Sony-Triluminos vai LG- Nano. Viss ir atkarīgs, ko grib skatīties. Ja gaiša telpa, tad liela jēga no oled nebūs.

Link to comment
Share on other sites

No savas šī gada pieredzes ar QLED Q80T:

1. Bilde ir ļoti laba un tur pretenziju nav.

2. Lielākā problēma (un ne tikai man) ir ar kustības attēlojumu - brīžiem, atkarīgs no skatāmā materiāla, tās ir saraustītas - tā kā FPS trūktu. Šī problēma ir plaši aprakstīta samsung forumos, it kā ražotājs to risinās ar firmwares palīdzību.

Bet te vienam arī ar OLED arī ir problēmas.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , oxygen teica:

Tad nu rodās jautājumi uz ko vairāk skatīties : Qled vai Oled

Tikai manas personīgās domas: svarīgi, kas gudrajam TV par softu. Ja nenodrošina to vai to, pat vienam TV ražotājam šīs opcijas, atkarībā no cenas, var stipri atšķirties.

Pa lielam, ja izmērs pietiekošs, parasti pērk, ko maks atļauj. 

Ekrāna "smalkumus" spēj atšķirt vien retais, un arī tas, parasti ir pārdevēja iebarots placebo.

Link to comment
Share on other sites

Da ''smalkums'' ja nav no paša zemāka plaukta, laikam būs +/- ja vienādas klases matricas. . Bet, vairāk , uztrauc visādi ražotāju kasjaki. Nu , ka te pieminēja Philips. Man ar LG kaitina ka līki strādā CEC. Vismaz manējam. Tad vēl gadās pat krutiem ražotājiem krutam modelim, kad baigi bieži jāstiepj uz remontu. Nu baigi labi atceros piedzīvojumus ar savu Sony planšeti, kad stiepu vairākas reizes līdz apmainīja, bet joprojam vecā slimība. Palasiju forumos- izrādās ka visiem problēma, līdz Sony sāk atšūt . Laikam jāmet vairāk acs uz Oled. Gan klīst leģendas par ''iedegšanu'', bet... Nu negribētos kad pēc trim gadiem jāpērk jauns. Vai kādam ir ilgāka pieredze ar tiem Oled? Vairāk sliecos uz Sony. Galu gala, to TV sanāk skatīties tik vakaros-telpa jau nebūs ''saules pielieta''

Link to comment
Share on other sites

Manam LG pults strādā kā datorpeles kursors, uzskatu to par labu fīču. Tai pat laikā dārgākiem un lielākiem šī paša ražotāja tv modeļiem ir ir jāmocās ar kursortaustiņiem. Pieļauju, ka matrica varētu būt laba, jo iebūvētais pleijers dažādus internetā atrastus mēslus atskaņo tīri ciešamā kvalitātē (lai piedod man Didzis)

Un nē, netaisos vienu brendu reklamēt, gan jau arī citi piedāvā ko līdzīgu :)

Link to comment
Share on other sites

Kad plazma nosprāgs, pāriešu uz oled. Modeļi, kas apmierina manas dienišķās prasības bildei, bij ap 3k eiro pirms gada. Skatos, ka cenas krīt un mana plazma vēl turās. :D

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ir jāsaprot ko skatīsies. Panorāmai un Youtube pietiks ar lētākajiem TV. 

Ja interesē Ultra HD filmas ar HDR, tad vismaz 700 eiro būs jānoloca.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Kad plazma nosprāgs, pāriešu uz oled. 

Man tieši tas pats. 12 gadi plazmai, un iet bez problēmām. Un tikai nesen oledi ir panākuši plazmas attēla kvalitāti.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , saf teica:

Un tikai nesen oledi ir panākuši plazmas attēla kvalitāti.

Nestāsti, Didža CRT televizora kvalitāti nekad nepārspēt. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Racer teica:

Kad plazma nosprāgs, pāriešu uz oled

Man tāda pati situācija un domas līdzīgas. Droši vien Sony izvēlēšos dēļ Android

pirms 13 stundām , oxygen teica:

klīst leģendas par ''iedegšanu''

Par plazmām klīda tādas pašas leģendas. 12 gadu laikā tā arī nav apstiprinājušās.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , RHS teica:

Panorāmai un Youtube pietiks ar lētākajiem TV.

Lēts jau nenozīmē tikai švakāku bildi, bet arī iekšas un lielākas izredzes kapāties pa servisiem. Beigās remonta izmaksas var būt tādas, ka liek aizdomāties, vai maz ir vērts kko  labot vai izdevīgāk pirkt jaunu. Kgan, protams, virtuvei tak  nepirks tv pa 1k €.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2020.12.16. , 09:31, MartiniB teica:

nu var jau arii citas markas tv pirkt, kuram taadas opcijas nav :)

es, tomeer buutu par korektu darbiibu, ja reiz taada fiicha ir pieejama

Ļoti konkrēta fīča, ļoti konkrētam mērķim. Ja tā traucē, tad slēdz ārā. 

Bij man vecajam philipsam- pārslēdzās starp režīmiem pat uz pults ar speciālu pogu, jaunajam nav vajadzība meklēt kur tāda ir.

Kā jau iepriekš paskaidroja, tā nogriež melnos laukumus automātiski. Tad un arī tagad, domāju, ka tā domāta 4:3 attēlam un kino filmētajam video utml. Mūsdienām diezgan nevajadzīga fīča līdz brīdim, kad pieslēdz kaut kādu arhajisku avotu...

Any way atslēdz un netaisa drāmu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Vaskis teica:

tā nogriež melnos laukumus automātiski. Tad un arī tagad, domāju, ka tā domāta 4:3 attēlam

Kā iespējams uz 16:9 televizora skatīties 4:3 bildi bez melnām malām? Tas tak nav iespējams! Nē, nu ja var paciest, ka visas sejas pārvēršas par ''varžuģimjiem'' un cilvēki kardrā tādi īsiņi un resni palikuši, tad tik uz priekšu. Samaksāts  par visu ekrānu un neies tak skatīties uz menām malām :sarcastic:

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu un cik tad daudz 4:3 materiāla mūsdienās ir?

Varbūt bija aktuāli pirms 10 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Vaskis teica:

atslēdz un netaisa drāmu.

Tak noskaties ~minuuti garo video,

peec dazhu segunzhu gara vertikaali filmeeta fragmenta ar melnaam malaam saanos,

visu turpmaako 16:9 kontentu saak raadiit kaa 4:3

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , xp teica:

Nu un cik tad daudz 4:3 materiāla mūsdienās ir?

Mans kāzas, Tavas kāzas, viss filmētais kops 85-tā līdz 2000-kautkādiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu ok, pa retam kaut kāds fetišs iestājas, un ir velme paskatīties 4:3. 

Bet, pat 80-90 gadu filmas ir pārdigitalizētas, pat FullHD, nerunājot, ka visas ir 16:9.

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi visi videomateriāli, kuri filmēti pagājušajā gadsimtā, ir 4:3 formātā. Tāds bija televīzijas formāts. Protams, tas neattiecas uz platekrāna kinofilmām. bet tikai videoierakstiem. Nav pilnīgi nekādu citu variantu skatīties 4:3 formāta materiālu ,uz jaunajiem teļukiem, kā tikai ar melnām malām gar sāniem. Nē, nu protams var mēģināt pārkadrēt 4:3 bildi, bet tas ir baigais čakars, apsolūts roku darbs, jo neviena automātika vai algoritms to nespēj izdarīt. Tad vēl tiek zaudēta bildes izšķirtspēja , kura jau tā maza. Ar 4:3 kinofilmām vieglaķ, tur bildes izejmateriāls kvalitatīvāks, bet nu kam tas vajadzīgs? Mani vienkaŗši besī tie ideoti, kuri izstipj bildi un pārtaisa par ''varžuģīmjiem''. To tak normālam cilvēkam  nav iespējams skatīties.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Didzis teica:

Nē, nu protams var mēģināt pārkadrēt 4:3 bildi, bet tas ir baigais čakars, apsolūts roku darbs

Ko ta ar rokām izdarīsi? Vienkārši tiek apgrieztas sānu malas, lai būtu 16:9 attiecība un pazūd daļa bildes. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Ko ta ar rokām izdarīsi?

Nē nu ir jau vietas, kur kadru jāpaceļ, vai jāpavelk uz leju, lai svarīgākais paliktu redzams. Es gan rīkojos citādi - 4:3 paliek kā ir, bet apakšā tā paša video  palielināts līdz 16:9 un ap 200% noblūrēts video - pēc tam renderēju uz 16:9 un slkatītājam nekāda iespēja vairs varžuģīmi redzēt.  

  Bet vispār jau tagad nevis sānu, bet augšas/apakšas ir problēma, jo normāls kino formāts ir 21:9 un lielāko daļu pasākumu tā arī filmēju - bez liekām detaļām augšā un apakšā.

Untitled.jpg.80c39056edaa156a41c0e877fb3c5861.jpg

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

Vienkārši tiek apgrieztas sānu malas, lai būtu 16:9 attiecība un pazūd daļa bildes. 

Vienkārši apgriež un bieži pus seju nogriež. vai ko citu svarīgu kadrā sačakarē. Tapēc ar aci jāskatās līdzi, ko pārrenderēt,  bet vienalga bilde tik sačakarēta. Parasti 4:3 filmētajā svarīgākais ir tieši kadra vidusdaļā un nafig nevienam nevajag informāciju, kura pa malām. Piemēram cilvēks pilnā augumā 4:3 kadrā, nu ko tur nogriezt, tikai kājas un bilde uz 16:9 ir sabojāta. Filmējot uz 16:9 tak neviens normāls operators kājas negriezīs nost un pilnīgi pofika, kas kadram pa malām. Ai, labi, kas ir kadra kompozīcija, kā jāfilmē, tas laikam daudziem nav dots saprast. Par televizoru barga nauda atdota un kā nu tagad bilde nebūs pa visu ekrānu. Stiepie varžuģīmjus uz savie 4K televioriem un esiiet laimīgi. Pret to stulbumu laikam bezjēdzīgi cīnīties. Tāpat, kā nav iespējams ieskaidrot, ka ar telefonu jāfilmē to turot tikai un vienīgi  horizontāli.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Didzis teica:

Vienkārši apgriež un bieži pus seju nogriež.

Tad jau tā, ne seja, bet ''morda'' būs bijusi..?😀

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

nav iespējams ieskaidrot, ka ar telefonu jāfilmē to turot tikai un vienīgi  horizontāli

Šo cerību jau esmu atmetis. Diezgan ilgi centos "audzināt" visus pazīstamos, kuri vertikālos video filmēja, nu bezcerīgi, pāris reizes, kad ierauga mani tuvumā, pagriež, vēlāk skatos - feisbukā atkal vertikālais kadrs. Par kadra stabilitāti, vai normālu kadra kompozīciju vispār nerunājot. Diemžēl tā nu ir, ka digitālie ziepjutrauki un "viedie" telefoni visiem iedvesuši, ka ir foto/video ģēniji.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Ai, labi, kas ir kadra kompozīcija, kā jāfilmē, tas laikam daudziem nav dots saprast. Par televizoru barga nauda atdota un kā nu tagad bilde nebūs pa visu ekrānu. Stiepie varžuģīmjus uz savie 4K televioriem un esiiet laimīgi. Pret to stulbumu laikam bezjēdzīgi cīnīties.

Nu a ko tagad darīt? Visiem atkal uz 4:3 ekrāniem atpakaļ lekt? 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...