Jump to content

TV izvēle


unknovn
 Share

Recommended Posts

Sēdies divi! :D SD apraides signālam Panasonic 100 Hz 32" CRT rāda labāk par lētajiem LCD.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , M@R$$ teica:

nākamā gada pāriet uz HD

Nu tad 32" HD TV cilvēkam gados būs kā reiz laikā. Sen zināms fakts, ka LCD vislabāk rāda 1:1 pikseļu kartēšanas (pixel mapping) režīmā . :)

Link to comment
Share on other sites

Kā Didzis saka ulačaizeri tagad strādā tādā kvalitātē, ka vispār nevar saprast no kā viņi to bildi līmē, es kad paņēmu savu 65Q70R es speciāli vecus video skatījos uz kvalitāti, bilde izcila saprotot kādu sūdu tu viņā dzen iekša, iepriekš bija 63"plazma, miglu bildi rādīja, tehnika ir gājusi nenormālu soli uz priekšu! :thumbsup:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas gan, pats reizēm brīnos, kā tie vecie viģiki var tik labi izskatīties.

Link to comment
Share on other sites

Ja tiks lietots tikai VTV, tad jautājums, kam Android OS tev? Par kuru pārmaksāsi lieki...bez tā android 2x lētāk var nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , saf teica:
Pirms 16 minūtēm , saf teica:

Nu kurš tad būs 2x lētāks ar tādas pašas kvalitātes bildi

 

Tu doma VTV redzēsi baigo atšķirību starp 1080p un 720p? Nu ja ticība neļauj, tad pa 200 eiro tajā paša rd veikalā philips jau ar FHD.

Link to comment
Share on other sites

Domāju ka nevajag skatīties uz to vai FHD/UHD bet gan kāda matrica kurā un ... cik jaudīgas smadzenes. Dažreiz , tiem lētajiem matrica pilnīga draza, tipa max spilgtums 150, paša , tas bildes apstrāde  ( nu to ko nemīl Didzis, bet spēcīgas smadzenes ar pareiziem algoritmiem bieži to bildi , tomēr, pārvērš no kvadrātiņiem, skatāmu). Kādreiz , bija nopirkts , laukos , kaut kāds lētais LG. Nu bilde, ja noliek blakus puslīdz normālu, diena pret nakti ar visu virszemes SD kvalitāti. Pirms pērc lēto, atrodi kādā saitā kas par parametriem, nevis tik reklāmas saukļi tipa ideāls, bet raksturojošie lielumi , tipa max spilgtums, kontrasts, skatīšanās leņkis ir, pārdevēja lapā (un bieži arī pašu  lētuču  ražotāju lapās) kautrīgi noklusēti. Ja paskatās to ķīniešu kompāniju JVC un modeli, tad.... laikam speciāla sērija priekš Baltijas/Turcijas, kur parametriem kas raksturotu pašu ekrānu, tuvu nullei. Nu tādu var pirkt kad pats notestē veikalā ar kādu labu avotu. Citādi... nopirksi pa lēto un spļaudīsies kur mūsdienās var būt tik slikta bilde. Tas no manas pieredzes ar to lēto LG. Nu firma it kā pat zināma, bet bija pats lētākas , radiem vajadzēja. Šie palūdza lai atvedu. Pašam vēlāk bija kauns skatīties kad aizbraucu ciemos, uz to , kā rādija.

Starp citu, kad pirku virtuves Samsungu LT27D390, tad tas bija dārgāks bez smart, kā daži lētie ar smārt. Nu vadijos no tā , ka laikam jau ir labs, ja tā. Un nekļudijos-rāda perfekti. Laikam baigi labā matrica un arī smadzenes pareizas. Kaut skaitās monitors ar tv tjuneri, bet bilde ieliek vienos vārtos daudziem ''gudrajiem'' tv.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , jema teica:

Kā Didzis saka ulačaizeri tagad strādā tādā kvalitātē, ka vispār nevar saprast no kā viņi to bildi līmē

Kushu, nebojā citiem uzskatus 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Zin... teica:

Kushu, nebojā citiem uzskatus 

varbūt vari sabojāt manējo?

 

noskatīts šāds: 55PUS6804 419EUR (vecs modelis)

1200 Hz PPI (Picture Perfomance Index) 

 

piemetot 80eur 55PUS7805 499EUR

1700 Hz PPI (Picture Perfomance Index)  

 

1. Ir vērts tas Ambilight? saprotu ka subjektīvi 

2. Vai tā PPI atšķirība atsver tos 80EUR?

btw SMART netiks izmantots, skatos caur AppleTV

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Aigus teica:

Tu doma VTV redzēsi baigo atšķirību starp 1080p un 720p

No kura laika izšķirtspējai ir sakars ar kvalitati? Man otrā istabā ir 720p Pioneer plazma. Nu retais 4k spēj pietuvoties attēla kvalitatei.

Es jautāju par matricas kvalitāti, andris man nav prioritāte, peņemu ka mans atrastais filipss ir ar labāku matricu kā citi, tie lētie, 32" tv.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

ir tehnoloģijas, kas izmanto AI, ML, lai upskeilotu bildi, lai izkrāsotu bildi u.t.t., unrezultāts ir pārliecinošs

Principā piekrītu, bet tur ir ne tikai apskeils, bet arī dekodēšanas filtri n-tie. Es te nesen paziņam kāzu VHS kaseti no deviņdesmitajiem saciparoju un hobija pēc paspēlējos ar trokšņu, white balance, krāsu, kontrasta un gammas filtriem, kā arī apskeila algoritmiem. Finālā bij no VHS 720p ar 50 fps, kur lauki par kadriem pārvērsti, džeks bij autā - tur simboliskus 30 eiro biju paņēmis, bet pēc paskatīšanās uz 65" TV atvedu labu koni - teica, ka faķīrs esmu jo pa taisno no viģika skatoties VHS knapi var saprast kas notiek. :D Attiecīgi, pieļauju, ka lielajiem ražotājiem ir daudz nopietnāki par manis izmantotajiem algoritmiem bildes kvalitātes uzlabošanai.

 

P.S. Tagad ar kovidu ne kovidu, bet daudzi aktivizējušies, mani 2 dienu laikā jau 3 cilvēki saveda savas kasetes ciparot. Kopš pavasara bij miers. :) 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

@_KS

Ambilight izraisa atkariibu :)

silti iesaku piepirkt pagarinaato garantiju,

man pirms Jaanjiem nodzisa 49pus7181,

no izteereetajiem ~1100e atguvu 689e,

kas bija labs atspaids 55oled804 iegaadee

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , saf teica:

Caur ko dzen kompī?

Mazliet samudžināti sanāk, jo bilde iet caur S video, bet sākotnējais rezultāts ir DV.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt vari ar "recepti" padalīties, ja tas nav profesionālais noslēpums? Pats izmantoju maģi caur minidv kameru, no kuras pa firewire uz kompi, bet rezultātā tur pēc 720p galīgi neizskatās. Bet "bakstīšanas" metode uz 4 stundu kaseti baigi daudz laiku aizņem.

 

Vai varbūt zini kādu izglītojošu materiālu, piemērotu čaiņika līmenim?

Labots - Prodigy
Link to comment
Share on other sites

Nu apmēram tā arī daru, tikai caur DV maģi (pa lēto savulaik no televīzijas nopirku) un signāls tiek savākts nevis caur componenta banānu, bet caur S-video (ir starpība). Pēcāk jau ar to DV strādāju ar filtriem, laukus uztaisu par kadriem, apskeils un tad arī sanāk tie 720p 50fps. Nav jau nekas dižs, bet sava veida izklaide. :)  Tāda piemēra kur tīri no VHS man nav ko ielikt, jo tie visi ir privāti video, bet te ir piemērs, kur kādreiz bij safilmēts ar Betu, tad pārdzīts uz VHS un tad no VHS saciparoju, jo Betas ieraksti nav saglabājušies.
 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Uz Betas ta bija PRO ieraksts attiecígi ar labu kvalitāti un loģiski, ka VHS tikai izšķirtspēju sačakarēja. Man bija gadījums, kad cilvēks, uz profesionāla TV monitora, aizrādija, kapēc tā HD bilde nav  pa visu 16:9 ekrānu, bet tur griezās Betas magnetofona ieraksts. Profesionāls analogais ieraksts arī mūsdienās labi izskatās un ieliek daudziem  HD ierakstiem no interneta, kuri domāti parastiem bildes lūrētājjiem.  Ja VHS ieraksts filmēts ar sadzīves mzo kameru, nu neticu, ka tur ko var ulučizaizerēt. Nē, nu protams var krāsas un kontrastu uzkruķīt, progresīvaja formātā bildi pārdzīt, bet ja tur orģinālā ir tās 240 līnijas tad neviens ulučizaizers neuztaisīs 1080. Protams, cilvēkiem patīk, ka veco ieraksu ''uzlabo'' un, ja vēl gatavi par to maksāt, tad viss OK. Cik man lielākoties nākas ar mājas VHS ņemties, tad jau orģināls ir briesmīgs, ar trīcošu kameru filmēts, visu laiku pumpēts zūms un ''slaucīts'' kadrs. Nu i nafig vēl to sūda bildi uzlabot. Viens ieguvums gan ir, ja to sūda VHS pārdzen uz HD, tad stulbais YouTube nesamazina VHS tā jau slikto kvalitāti, jo uzskata ierakst par HD. Es tā daru ar ar DV SD ierakstiem. Pirms YouTube tos pārdzeni uz HD. Vēl interesanti, vismaz nav nācies saskarties ne ar vienu cilvēku, kurš atšķirtu vai YouTube ir SD vai HD ieraksts, ka tik HD pierakstīts un viss čikiniekā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Didzis teica:

Vēl interesanti, vismaz nav nācies saskarties ne ar vienu cilvēku, kurš atšķirtu vai YouTube ir SD vai HD ieraksts, ka tik HD pierakstīts un viss čikiniekā.

Pamaini cilvēku loku ar ko tiecies :D, tak skaidri redzams, ja kāds dunduks ir vnk sd uz hd pārlicis ar prastu algoritmu.

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, Tu vari Sūdu nosaukt par Konfekti, bet no tā nemainīsies būtiba. Tas, ka dajebkuru video vai foto var palielināt, nenozīmē, ka tā ir reālā izšķirtspēja. Ar visādiem algoritmiem var panākt daudzmaz skatāmu rezultātu, bet tas nemaina būtību. Es nesapratu ko ta īsti gribi pateikt? Paskaidrot, ka ja Youtubē ir HD, tad tas nozīmē ka izšķirtspēja ir tik un tik pikseļi? To tak katrs saprot. Jautājums jau ir par to kā šī izšķirtspēja ir iegūta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Strīdēties ar ieleju ir tas pats, kas apstrīdēt Mozus esamību vecajā derībā...

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Racer teica:

Pēcāk jau ar to DV strādāju ar filtriem, laukus uztaisu par kadriem, apskeils un tad arī sanāk tie 720p 50fps. Nav jau nekas dižs, bet sava veida izklaide. :)  Tāda piemēra kur tīri no VHS man nav ko ielikt, jo tie visi ir privāti video, bet te ir piemērs,

Nu bet te jau arī ir tikai tie formālie pikseļi. Ja oriģinālam bija 240 līnijas, tad tās tur klāt procesā no ahūna neradās, ja vien kaut kāds īpaša ierīce netika lietota. Tā kā teikt, ka reku man te ir 720p ir tas pats kas 

Pirms 44 minūtēm , Racer teica:

Sūdu nosaukt par Konfekti,

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tak viss

Pirms 15 minūtēm , e = d teica:

Tā kā teikt, ka reku man te ir 720p ir tas pats

Īsti neiebrauci idejā, skaidrs, ka tas nav īsts 720p, bet jautājums ar kādiem paņēmieniem/filtriem/algoritmiem rezultāts tiek panākts - pa vienkāršo griež acīs un izskatās tizli. :)

Link to comment
Share on other sites

ieleja, Tu man vēl te 12 krēslus nocitē.

Prieks par centību.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Pamaini cilvēku loku ar ko tiecies :D, tak skaidri redzams, ja kāds dunduks ir vienkārši sd uz hd pārlicis ar prastu algoritmu

Runa iet par profesionaļiem studijas ierakstiem ar labu  SD kvalitāti 16:9 formātā. Ja izejmateriāls ir kvalitatīvs, tad ļoti smuki pārrenderekas uz HD. Tāpat jau 90%  skatītāju lūr YouTube uz telefoniem vai 720 formātā. Protams, var redzēt atšķirību , bet tikai ar profesionālu aci un uz laba monitora. Vot par tiem cilvēkiem ar ko tiekos es tiešām labprāt tos pamainītu. Bija man savulaik jāfilmē vienā kantorī sēdes ar četrām kamerām, bet toreiz HD kameras apkārt vēl nemētājās, toties bija profesionaļas SD kameras un pults. Ieliku ierakstu YouTube un man uzbrauca vietējais sisadmins, ka nesekojot līdzi laikam un neesot HD kvalitāte. Skaidrs, ka tur pilnīgi pofig kādā kvalitātē tos mūļus rāda, galvenais ir teksts. Tad nu nākamo ierakstu pārdzinu uz HD un sisadmins uzreiz teica, ka pavisam cita štelle, noziņoja savam šefam, ka kvalitāte bildei esot super, bet faktiski bija tikai uzrakstiķš HD parādijies. Ne sūda uz laptopa monitora parasts cilvēks to bildes atškirību neredz. Galvenais, lai izejmateriāls būtu kvalitatīvs. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Didzis teica:

pārdzinu uz HD

Es sapratu tavu domu, bet atslēga jau ir - kā to SD uz HD pārdzen. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 13 minūtēm , Didzis teica:

Galvenais, lai izejmateriāls būtu kvalitatīvs.

Tas jau arī visas kvalitātes pamatā.

Kā iepriekš minēja - no s... konfekti neuztaisīsi.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Just now, Stepselis teica:

Kā iepriekš minēja - no s... konfekti neuztaisīsi.

Šis gan mūsdienās vairs neatbilst patiesībai. Tagad parādās pirms 100 gadiem filmētu materiālu otrreizējā atdzimšana, kur ar dažādiem algoritmiem bildi burtiski piezīmē klāt. Kaut vai šis piemērs:

 

Link to comment
Share on other sites

darklight

Pašlaik izskatās, ka notiek strīds, vai krokodils bija zaļš vai tomēr pa kreisi aizlidoja?

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Filmētais uz filmas jau ir pavisam cits stāsts. Man šķiet, iepriekš bija runa pamatā par digitāliem ierakstiem jau oriģinālā.

Link to comment
Share on other sites

Nu filma ir filma, bet VHS ir grūti nosaukt par digitālu avotu. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...