Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Šoreiz piekrītu Andrim. 

Nebūtu, piemēram, tanī pašā Alsungā MKM mežizstrāde un zivju miltu rūpnīca, tā vieta būtu izmirusi. 

Bet nu "atlaJst SaEmu" un, "bet kādēļ lietuvieši un igauņi rosās, bet mēs neko." 

Nav viss jaanocērt pa tīro, bet ir stulbi gudri neizmantot resursus, kas Latvijai ir, jo tad sēnīte neaugs manā iemīļotā sēņošanas vietā, kur jau vecvectēvs sēnjoja. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kad vēl dzīvoju Ogrē, tad līdzīgs stāsts bij par Isover rūpnīcu, nevarēja sadalīt kurā pašvaldībā tā rūpnīca būs - Ogrē vai Ikšķilē, kuram pienākas kukuļi, plus pa vidam vēl piesārņijumi utt, kaut gan tas viss bij 'viena tante teica' līmenī.

Beigās laikam uzbūvēja pie igauņiem.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Viendien pa LR1 runāja par attīstības plānu lauku reģionos. Un tur atsaucās Mārupes iedzīvotājs, visu Mārupiešu vārdā sakot, ka lai uzņēmēji kratās ar savām fabrikām prom no viņu guļamrajoniem. Tai pat laikā cilvēki Lielvārdē un Mazpisānos sūdzās, kā jāmēro tāls ceļš līdz darbam un atpakaļ. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Kad pie Jēkabpils gribēja būvēt celulozes rūpnīcu, tad pareizie cilvēki (nezinu kādā veidā) dabūja īpašumā pareizos meža nogabalus, nocirta un dabūja kompensācijā mežu citur, jo tak sirdij dārgais īpašums jāpamet dēļ rūpnīcas. Beigās viss pajuka, bet, ja nemaldos ne mazāko lomu nospēlēja tas, ka investors bauru zemē nebija gatavs pielietot dabai draudzīgu (pašam smiekli nāk no šī formulējuma) balināšanas metodi.

 

Nu ja tā pa īstam, tad es (dīvains, vai ne) negribu dzīvot kā vācieši.

 

Cilvēkus īsti nevar vainot pie tā, ka viņuprāt investīcijas === piesārņojums, troksnis utt. Nav dūmu bez uguns.

 

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 17 minūtēm , raivix95 teica:

runāja par attīstības plānu lauku reģionos

Visi tie attīstības plāni ir buļļa kakas. Nevienam nav drosmes pateikt, ka sorry, bet neesiet jūs, ak dārgie cilvēciņi, tajos reģionos nafig neesiet vajadzīgi. Un būsiet vēl mazāk vajadzīgi. Jo, ja arī investīcijas ienāks, tad automātizācija un robotizācija darīs savu un jūs ar savu izglītības līmeni ... , bet jaunā uzņēmuma teritoriju teritoriju slaucīs robotizēts verķis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Nu ja tā pa īstam, tad es (dīvains, vai ne) negribu dzīvot kā vācieši.

Nav jau arī jēga izmantot pusgadsimtu vecus piemērus no vāciešiem, angļiem vai citiem, kad tiešām rūpnīcas apindēja visu visapkārt utt. Šodien pavisam citi standari un prasības.

3 gadus atpakaļ biju velotūrē (velosacensībās) pie Vācijas/Čehijas robežas, tur uz robežas ir liels rezervāts, mazas pilsētas utt. 

Cilvēki dzīvo, ir kautkādas rūpnīcas utt. Dzīvība, viss perfekti sakārtots tīrs, ir putni un zvēri. Viena no skaistākajām vietā kur esu bijis.

Es gan labprāt tur dzīvotu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nezinu @AndrisBB, man tā pārspīlētā sakārtotība neiet pie dūšas. Izskatās skaisti, bet iekšā tajā gleznā negribu būt.

Mums pie pilsētas ir Radžu ūdenskrātuve - bijušais dolomīta karjers. Man labāk patika, kad tā vieta bija  "mežonīga" 😁. Nu katram savs.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Lauku reģioni ir jau pārāk izputināti, neredzu vairs nekādas iespējas kaut ko glābt. Zviedri un Dāņi turpinās iepirkt zemi zem mūsu kājām, Latgale aizaugs nātrēm un visi sēdēs Purčika hruščovenēs grauzdami poļu burkānus. Tā es redzu nākotni.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , raivix95 teica:

un Mazpisānos sūdzās

Kurā Latvijas vietā tas ir? Varētu vasarā aizbraukt uz turieni ekskursijā.

Gribu apceļot dzimto zemi.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Man labāk patika, kad tā vieta bija  "mežonīga" 

Mežonīgie Rietumi tagad ir lidlauks. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 6 minūtēm , raivix95 teica:

tagad ir lidlauks.

Tā bija un vēl aizvien ir miskaste izņemot finiera ražotni un betona ražotni.

 

Bet reāli jau tā ir, ka visi tie attīstības plāni mēģina savilkt kopā pagātni un nākotni. Tas nekad neizdosies. Viensētu saimniekošana atjaunosies tikai pēc 3. pasaules kara (varbūt😁), reāli l/s biznesam uz 1000 ha vajadzēs 3 cilvēkus (mož bišķi pārspīlēju, bet varbūt arī pretēji), vienīgi talantīgi, bagāti programmisti 😁 varētu dzīvot lauku villās un strādāt attālināti. Lauku proletariāts... nu sorry, bet ...

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , raivix95 teica:

Lauku reģioni ir jau pārāk izputināti, neredzu vairs nekādas iespējas kaut ko glābt. Zviedri un Dāņi turpinās iepirkt zemi zem mūsu kājām, Latgale aizaugs nātrēm un visi sēdēs Purčika hruščovenēs grauzdami poļu burkānus. Tā es redzu nākotni.

 

Ja gribi mainīt situāciju, dibini organizācijas, stājies partijās vai kļūsti bagāts un tad pārveido visu pa savam prātam.

 

LSM nesen bija raksts, ka uz 2100 gadu būs 400 tūkstoši latviešu, pie pašreizējā dzimstības līmeņa. Tas ir pārāk maz, lai valsts funkcionētu, līdz ar to ir skaidrs, ka te būs cits etniskais sastāvs nekā ir patlaban. Tas mani uztrauc vairāk kā mežu izciršana. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , Metrs teica:

Tas ir pārāk maz, lai valsts funkcionētu

A bet varbūt nav par maz? Ja prātīgi izmantotu pieejamās zināšanas un tehnoloģijas, attīstītu sevi, mācītos, lai radītu vēl labākas, tad varbūt pat ar 40000 pietiktu. Bet tas nav par mums.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 13 minūtēm , Metrs teica:

te būs cits etniskais sastāvs nekā ir patlaban

 

Pirms 8 minūtēm , Jurkins teica:

Ja prātīgi izmantotu pieejamās zināšanas un tehnoloģijas,

 

Šādi? :lol:

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kautkā pārāk 'balti' tie migranti tai video izskatās, domājams ka tas video izvilkts no pavisam cita konteksta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Metrs teica:

Daudzas Latvijas problēmas ar mežu izciršanu atrisinātu, ja aizliegtu baļķu eksportu un granulu ražošanu.

 

Un? Ko tieši tas dod?

Tikpat labi var [pie]prasīt programmētājiem nestrādāt globālās kompānijās, un tā vietā urbināties ap iezvanpieejām.

 

Visur, kur ir masu patēriņš, ir industriālā ražošana. Var fanot par lauku tanti, kura uztur 2 govis, bet piens tavā ledusskapī ir tieši tāpēc, ka ir fermas ar 500+ galvām, nevis tāpēc, ka ir tādas 500 tantes.

 

Atgriežoties pie pievienotās vērtības kokam, kāpēc ir jāsāk ar mežu? Mans uzskats, ir, ka jāsāk ar tirgu. Jātiecas pārdot to, kas maksā dārgi, nevis, kas maksā lēti. Un kas kokā maksā dārgi? Dizains. Visi runā par dāņu vai itāļu mēbeļu dizainu, bet neviens nerunā par latviešu dizainu. Es saskatu tikai Nakts Mēbeles un Wenden, kas konsekventi iet šajā augstā plauktiņa virzienā. Kāpēc tik maz? Tāpēc, ka tas ir sasodīti grūti un neparedzami, jo latvietim labāk zīle rokā, nekā mednis kokā. Tāpēc turpinam zāģēt palešu dēļus. Ir skaistu grīdu, apdares ražotāji, bet tie pēc saviem apgrozījumiem ir margināļi.

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

ja nemaldos ne mazāko lomu nospēlēja tas, ka investors bauru zemē nebija gatavs pielietot dabai draudzīgu (pašam smiekli nāk no šī formulējuma) balināšanas metodi.

 

Maldies gan. To rūpnīcu neuzbūvēja, jo VASam vajadzēja garantēt (!) resursu par fiksētu cenu, ja nemaldos 20 gadu periodā. Nah tādus investorus.

pirms 1 stundas , Zin... teica:

Nebūtu, piemēram, tanī pašā Alsungā MKM mežizstrāde un zivju miltu rūpnīca, tā vieta būtu izmirusi.

 

Un tas pats daudzās citās vietās - Aloja, Rūjiena, Pampāļi utt. kas pastāv tāpēc, ka tur ir tā lielražošana, ko te tā nīst.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , raivix95 teica:

Un tur atsaucās Mārupes iedzīvotājs, visu Mārupiešu vārdā sakot, ka lai uzņēmēji kratās ar savām fabrikām prom no viņu guļamrajoniem.

 

Tad, kad Mārupē sabūvēja ražotnes, tad tur bija pliki lauki. Tie parcelējās vēlāk. Nu - tāda ir tā evolūcija. Padomjlaikā Rīgas centra daļā ar bija visādas ražošanas, kuras izvācās laika gaitā, jo loģistika kļuva pārāk sarežģita un vides prasības pārāk skarbas.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 50 minūtēm , AndrisBB teica:

Kautkā pārāk 'balti' tie migranti tai video izskatās,

Marokā, Ēģiptē un citur Ziemeļāfrikā nēģeri nedzīvo!

 

 

 

 

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Nu nestāsti pasaka, Ēģiptes lejasdaļā dzīvo nūbieši, viņi ir zili-melni. Un parasto nēģeru ar pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Latgaļi dzīvo tikai latgalē?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Kas tur un kur tur dzīvo ir viens. Interesanti, ka dažam sašutums ir par konkrētās Zinātniskās metodes pielietojumu pret noteiktu ādas toni [ne]sasniegušajiem :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 2 stundām , msp teica:

Maldies gan.

Varbūt. Bet kipišs ar celulozes balināšanas veidu bija gan.

Un, jā, par tām garantijām Tev taisnība.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 5 stundām , Metrs teica:

stājies partijās

Nedod Dievs! Nedarītu to vien tamdēļ, lai nebūtu jāstrādā ar prātā degradējušiem 50gadniekiem, kas, turēdami alusvēderus, sola zaļu dzīvošanu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Edis7 teica:

Mordanga nav tipisks piemērs. Vēsturi ir nekorekti salīdzināt ar šodienu. Piem. tik pat labi varam salīdzinat 19g.s. ogļu šahtu infrastruktūru, kāda bija tad un tagad.:)

Pag, es tik vecs nu neesmu. Labi, neesmu gadus 20 tur bijis, bet kādreiz braucu i copēt, i sēņot tur. Brikšņi bij baigie, i stigu nekādu nebij.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , jema teica:

Latgaļi dzīvo tikai latgalē?

Protams nē. Kārtīgs čangalis dzīvo ASV. Kad štatos apnīk, izdomā Rīgas apkārtnē zāģēt mežus. Iegansts tam-jābūvē golfa laukumi. Golfs ir ok, bet vai Latvijā pļavas pietrūkst?

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Racer teica:

Pag, es tik vecs nu neesmu. Labi, neesmu gadus 20 tur bijis, bet kādreiz braucu i copēt, i sēņot tur. Brikšņi bij baigie, i stigu nekādu nebij.

Iespējams, neveiklu piemēru ar 19g.s. ieliku,  :)  bet bija doma pateikt salīdzinājumos par infrastruktūru.  Attiecībā par brikšņiem,  ja tas traucē, tad jāiet parkos ar celiņiem,kur var pastaigāties kurpēs un uzvalkā. :)

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Es esmu laikam loti riebigs, bet es jutos tik sasoditi labi, ka Latvijas parstaveta dziesma netika finala. To jau teicu par pagajusha gada dziesmu, gan ari par shi gada, kura netika sogad nomineta tam ar balsojumu. Un vispar Latvijai vajadzetu apdomat dalibu Eirovizija. Runajot par vispar vairaku valstu dziesmam, kaa taads murgs vareja tikt, kaa San Marino, Albanija, vel vairakas valstis. Nakamais bus laikam drausmigaks kiselis.



Sent from my SM-N986U1 using Tapatalk

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vienīgais ko es dzirdēju ir ka kāds no Islandes dalībniekiem saslimis ar Covidu, tapēc viņi piedalās ar mēģinājuma ierakstu.

Bet nu kurš skatās to Eirivīziju? Pārsvarā jau neviena no dziesmām tur nav klausāma. Neatminos nevienu grupu/dzietātāju, kas tiešām pēc tā pasākuma iegūtu kautkādu popularitāti. Kautkādas Abbas var neskaitīt, tas jau bij sen un citi laiki.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja paņem par piemēru UK, tad vietējā mūzikas industrija vienkārši dominē Eiropu. Dziedātājiem no citām valstīm nav ne mazāko cerību, nu ja nu vienīgi pārvācas uz UK un tad mēģina darboties no turienes. 

Bet Eirovīzijā vienmēr pēdējas vietais, jo aizsūta B listes māksliniekus, kuriem pa lielam mazas iespējas vinnēt.

Aizsūtītukautkādu Dua Lipa un pirmā vieta garantēta :D 

 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 46 minūtēm , AndrisBB teica:

Dua Lipa un pirmā vieta garantēta

pilnīgi garantēti, ka nē! Takš tai kaimiņu būšanā neviens nebalso par dziedātāju vai dziesmu.

Tāpēc arī galīgi garām ir Jurkins asprātīgais saraksts

Kremlis nekad nesūta nevienu no saraksta, vienmēr pirmajās vietās, jo balso krievi, kas mīl kremli no liela attāluma.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

kādai transpersonai ar pincīti, kādai bezdzimuma būtnei

Transpersona ar bārdu dod lielas cerības uz panākumiem.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Eltons tak ar ir gejs, tāka tas pasākums ir tāds bijis jau no pirmsākumiem :D

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Visi mākslinieki, kas nespēj izcelties ar vokāla vai citām muzikālām iemaņām, mēģina izcelties ar pincīšiem. Tie paši Ramštaini, kaut arī gana populāri, taisa visādus šovus, porņukus un citas jēlības.

Pirms 12 minūtēm , AndrisBB teica:

Izskatās ka bij 69. gadā

Wiki neatradu Eltonu vispār, laikam nav izturējis atlasi, 69. uzvarēja Lulu kaut kāda.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 2 minūtēm , superKrona teica:

taisa visādus šovus, porņukus un citas jēļibas.

Ja šovs pārspēj muzikālo izpildījumu, tad tas ir vēl stulbāk nekā būtu bez šova, bet ja muzikālais izpildījums ir pietiekami augstā līmenī UN šovs liek atkārties žoklim, tad gan neredzu iemeslu sūdzēties. :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...