Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Jurkins
Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

biezoknji vairāk kā vajag

No kā viedokļa? No tās daudzveidības, kam tās ir mājas vai no tiem, kuriem vajag apgrozījumu?

 

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

neteiksim, ka te arī būtu tā, ka tuksnesis un taisni koki 

Nu gaume katram sava. Esmu bijis gan UK, gan arī citās Eiropas "attīstītajās" valstīs. Nekad negribētu tur dzīvot. Ceru, ka tāda Eiropa uz šejieni neatnāks, kamēr es būšu.

 

Pirms 9 minūtēm , Zin... teica:

Tad izeja viena - zelta miljards 

Nosauc to kā gribi. Nekad neesmu sapratis debiloīdus, kuri sit plaukstiņas un dzied... ooo mūs drīz šeit būs 10 jardi.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , aoma teica:

iestādīs mums smadzenes vietā

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi 🙄

 

Jebkurā gadījumā neredzu neko sliktu tajā, ka nocērt, iestādi un kop. 

Nevis kā Sibīrijā nodeg tūkstošiem hektāru vai Latīņamerikā nocērt tūkstošiem un visiem pajāts. 

Just now, Jurkins teica:

Nosauc to kā gribi. Nekad neesmu sapratis debiloīdus, kuri sit plaukstiņas un dzied... ooo mūs drīz šeit būs 10 jardi.

Bet tie, kas negrib tos 10 miljardus arī negrib pakļauties ierobežojumiem, visas klimata pārmaiņas sauc par afēru, vakcīnas par afēru un populācijas samazināšanu, jebkādas regulas vai tarifus par resursu izmantošanu par lobiju. Tad ko darīt? 🤔

 

Masveida steralizāciju? Nodokli par katru bērnu? 

Link to comment
Share on other sites

Ak dies... Tu joprojām tici tam, ko piedāvā ziņu dienesti?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 1 minūtes , Zin... teica:

Jebkurā gadījumā neredzu neko sliktu tajā, ka nocērt, iestādi un kop.

Nejauc. Es arī tur neko sliktu neredzu, ja tas notiek saprātīgos apjomos. Lai cik skaisti izskatās nobriedis labības lauks, personīgi es negribētu redzēt tikai lielu sfērisku labības lauku.

 

Visa cerība uz nākamajiem kovidiem.

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Masveida steralizāciju? Nodokli par katru bērnu? 

Domāju, ka nevajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

Mums bērnībā bij jāravē kviešos rudzu vārpas, jeb otrādi, tagad  nobrauc viens abc pa sliedēm, un lauks ir lalbs..

Link to comment
Share on other sites

Labi, dzīvojat ilūziju pasaulē, ka 7 miljardi spētu uz zemes dzīvot "dabīgi" un bez cilvēku iejaukšanās - selekcijas, kopšanas, minerāliem, tehnikas, ar mežiem kas paši pūst un atjaunojas utt... 

 

Tik ja visi tā dzīvotu vēl šodien, kjipa "dabīgi" , tad nemaz mēs šeit nepljaapaatu, jo tādā interneta visticamāk nebūtu un iespējams paši nemaz nebūtu.

 

Cik gan daudzas dabas vietas nav iznīcinātas lai dabūtu materiālus visiem serveriem, kabeļiem, iekārtām utt. Un pietam tie, kas ieguva tos resursus, visticamāk dzīvoja eekaas, kur ir koks un ēda ēdienu, kas taisīts no produktiem, kas viņiem ir pieejams tikai tāpēc, ka cilvece iejaucaas dabiigumaa un sāka selekcionet, izcirst mežus priekš lauksaimniecības zemes  un citas lietas darīt.

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , Zin... teica:

7 miljardi spētu uz zemes dzīvot "dabīgi"

Skaidrs, ka nē, bet, ja cilvēks, nebūtu izdomājis bisznesu, tad noteikti tērējot kādas 10x mazāk resursu.

Un vēl jau ir tā problēma, ka evolūcijā kaut kas nogāja greizi un sākās trušveidīgs populācijas pieaugums.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 32 minūtēm , Zin... teica:

Tad ko darīt? 🤔

 

Masveida steralizāciju? Nodokli par katru bērnu?

Nu nē tak. Aktīvāk jāpropagandē to, ka krāns ir jābāž dibenā.

 

Labots - laikamTak
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu lūk, tātad LGBT īstenībā doma par zemi un ir uz viena viļņa ar tiem, kas domā, ka esam par daudz un tērējam par daudz 🥰

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Nu beidz, LGBT tik tālu neaizdomājas. Šiem vienkārši patīk krāns dibenā.

 

Man šis patika. Nezinu, feiks vai nē, bet prikols labs.

390593475_2021-05-1820_31_37-Mediaviewer.thumb.png.17bb7a9ad5385424ab80de4f0671f04e.png

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Šitas moderno sapiensu tupums visu pārvērst pievienotajā vērtībā. Mežam esot jānes peļņa. Mļaķ pašus jūs ar kājām pa priekšu jānes. Lieldienu salā arī reiz esot bijuši meži.

Ir tāda dziesma:

Citēt

The best things in life are free
But you can give them to the birds and bees
I want money
That's what I want
That's what I want
That's what I want

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

bet ja es izdomāju uztaisīt kautkādu koka puķe dobi, sētu vai vēl sazin ko, aizeju uz veikalu un tur man pa virsu jau tā dārgajai cenai, jāmaksā nodoklis. Tad iespējams meklēšu citu risinājumu.

 

Kas būs kas plastmasas veidīgs un te tev ir zaļais dzīvesveids.

 

Man laukos 5ha meža kas ir gandrīz 90% izzāģēts (pārdotas cirsmas, vējš darīja savu, u.t.t.), ir vairāk vai mazāk vietā atjaunojies dabīgā veidā, kur paretinot nedaudz, nu jau skaista jaunaudze aug. Ja visu atstātu pašplūsmā, es domāju, ka rezultātu ko tagad redzu es redzētu pēc gadiem 20-40. Bet tajā pašā laikā varbūt nemaz nav tik slikti, ka prātīgi rīkojoties tomēr paaudžu nomaiņu var veidot piemēram gados 80, nevis 200

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Mežu stādot, nevajag domāt par peļņu, bet ka bērnu bērniem būs kāda pagale malkas.

Nu jau ir grūti iebrist parastā pļavā, kur aug viss, tā saucamā jāņu zāle, viss ir kultivēts, selekcionēts, lielai peļņai paredzēts...

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Netālu no Aknīstes bija PRIEDE. Nezinu, vai vēl ir, pēdējo reizi biju tur piebraucis pirms gadiem 20. Nogabals pēc mežniecības datiem bija   ~100 gadu vecs priežu mežs. Tās priedes izskatījās kā jaunaudze apkārt tai. Nezinu, cik gadu varēja būt. Ap 300.

Skaidrs, ka īpatņiem, kuru dzīves jēga ir kāpt pa karjeras kāpnēm amazon noliktavās, pastaiga mežā (taisnās rindās izmeklēti koki ar zariem tikai galotnēs) nozīmētu laka kurpēs pa bruģētu taciņu ar elektroskrejriteni un degunu mobilajā.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Ar kokiem mūsdienās tāpat kā ar cilvēku domām - tiem jābūt koptiem, taisniem un pēc iespējas vienādiem :sarkasms:

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tuubijs
pirms 17 stundām , aoma teica:

Ak dies... Tu joprojām tici tam, ko piedāvā ziņu dienesti?

A ko ziņās piedāvā?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt te jau tiek jaukts vienā katlā mežs ar parku, protams izvilkt sazvērestības teorijas var jebkur, bet kopts mežs un parks ir divas tomēr dažādas lietas. Bet protams atstāt arī savvaļai ko ir forši, bet manos 5ha tas nav reāli. Bet redz tāpat dzīvnieki mežā mīt (pēc pēdām un pastrādā redzams), takā te jau laikam grūti pieņemt pārmaiņas, nevis viss ir tik slikts, kā to gribās mālēt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man ar bračku kopā ir apmēram 11ha no vectēva atstātā pļava/mežs, puse kautkur ir mežs. Pēdējoreiz kad tur biju, pirms gadiem 13, tad itkā vēl bij pļava, krūmi tik pa perimetru. Pagāšvasar bračka atsūtija bildes, lauka vietā jau vesela bērzu birze izaugusi. Kautko viņš tur ņemās, kad ir laiks un vēlēšanās, vismaz 'bezmaksas' malka ir. 

Tur tiešām ir tāds riktīgais 'dabigais' mežs, kā te daudziem patīk :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pus abrukusi māja vēl pavidam. Bij kautkad doma kautko ar viņu darīt, bet nu nav jēgas, lētāk nojaukt un pa jaunam uzbūvēt. Tik tas ka pilnīgākas nekurienes vidū, pārāk tālu no cilivizācijas. Ziemā aizbraukt vispār bezcers.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Tur tiešām ir tāds riktīgais 'dabigais' mežs, kā te daudziem patīk

@AndrisBB, skatos, ka ir kārtējā "pilsētas leģenda"😁 par dabīgu mežu. Nezin kāpēc visiem šķiet, ka dabīgs mežs ir mežonīgi brikšņi.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 36 minūtēm , AVilks teica:

takā te jau laikam grūti pieņemt pārmaiņas, nevis viss ir tik slikts, kā to gribās mālēt.

To mēs redzēsim (jeb patiesībā jau mēs neredzēsim) patiešām ilgtermiņā. Kad nepietika visiem ko cirst pēc vecumiem, izdomāja caurmērus. Domā uz to apstāsies? 😁 Debīlajai ekonomikai vajag pieaugumu. Tās ir tās pārmaiņas, ko mums jāpieņem. Vispār jau ir stulbi teikt mežs, jāsaka koksnes plantācijas. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu tāpat kā tev - "kopts mežs" - taisni, perfekti koki rindiņā un forvarderu pēdas viscauri

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

@Zin..., atceros, man bija bērnībā interesanta grāmatiņa. Šķiet saucās "Stāsti par to, kas tev apkārt". Tur bija aprakstīts eksperiments Vācijā, šķiet, 20. gadsimta sākumā, kad šie izdomāja uztaisīt "perfektu  mežu". Izcirta visus krūmus, līkos un sausos kokus, izvāca kritalas. Rezultātā mežs praktiski aizgāja bojā, jo tieši pamežā ligzdo daudzas putnu sugas. Savairojās kukaiņi u.t.t.

Tā kā... nu ko kurš saprot ar "kopšanu".

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 19 stundām , marrtins teica:

Ar kokiem mūsdienās tāpat kā ar cilvēku domām - tiem jābūt koptiem, taisniem un pēc iespējas vienādiem :sarkasms:

Gribēju ielikt plusu, bet, atceroties tekstus COVID tēmā, kaut kā nesanāk!

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 8 stundām , Jurkins teica:

Rezultātā mežs praktiski aizgāja bojā

 

Nu, ir arī spilgtāki cilvēka domas ģēnija piemēri.

 

https://www.treehugger.com/the-great-sparrow-campaign-was-the-start-of-the-greatest-mass-4864032

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Pests_campaign

Labots - VebKamera
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Frīks ieiet "mežā", kas reiz ir bijusi lauksaimniecības zeme vai kaut vai kādreiz nocirsta kailcirte un atstāta pašplūsmā. Skaidrs, ka tur ir tāds biezoknis, ka glupjš var palikt. Protams, es to nevaru pārbaudīt, bet tomēr riskēšu apgalvot, ka pēc 500-1000 gadiem tur būtu normāls mežs. Protams, var "izkopt" ar mērķi uz pievienoto vērtību un šajos 500-1000 gados atkārtot to 10-15 reizes. Lūk tad būtu dati par ilgtspējīgu saimniekošanu. Bet kā tā sistēma uzvedīsies, ja pēc labākajām efektīvas saimniekošanas tradīcijām savāks visu ieskaitot zarus, ir dzirdēts, ka pat celmus grasās izraut😁? Cik reizes pēc kārtas var stādīt kartupeļus vienā vietā nemēslojot? Skaidrs, ka principā mani interesē nākamie gadi 30, kas būs pēc 300 vai 700 gadiem... po, bet nu ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tā negaidot, pavisam nejauši, … https://www.la.lv/zage-mana-teva-staditas-priedes

 

[quote]

Pēc 1935. gada meža skaitīšanas datiem, kopējā mežu platība bija 1,75 miljoni hektāru, no tiem valsts mežu bija apmēram 1,39 miljoni hektāru, privātmeži 306 400 ha.

Tagad mežu ir ap 3,412 milj. ha. Ap 53% ir valstij piederoši.

[/quote]

 

Nav ne jausmas, kas būs vēl pēc 85 gadiem…

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Skaidrs, ka nav ne jausmas.

Vieta, kur aug koki, ir mežs piznesmeņa izpratnē. Nafig viņam tie medņi, rubeņi, dzilnas, dzeņi, melnie stārķi un citi bezjēdzīgie (nevar ne apēst ne pārdot citiem apēšanai) radījumi, ja ir apgrozījums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Frīks ieiet "mežā", kas reiz ir bijusi lauksaimniecības zeme vai kaut vai kādreiz nocirsta kailcirte un atstāta pašplūsmā.

Cik reizes esi bijis mežā pēdējā gada laikā? Mežā nevis pie auto stāvvietas, kur var izkāpt, bet kārtīgi dziļi pa tikai kājām vai divriteņu transportu sasniedzamām stigām?

Tur ir čuhņa. Reāla. No stigas noejot, nav nekāda pastaiga vairs. Un tas ir normālā 50-70 gadus vecā mežā. Paveicas, ja ir kāda dzīvnieku taka. Lai gan tās ir zemas parasti. 
un jā, es mežā iebraucu ar velo vismaz reizi mēnesī. Tādā mežā, kur no auto jāiet jau labu gabalu kājām.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , e = d teica:

Tur ir čuhņa. Reāla.

Mordanga ir tipisks piemērs. Moricsala kā rezervāts arī ir uzskatāms piemērs.

Link to comment
Share on other sites

Daudzas Latvijas problēmas ar mežu izciršanu atrisinātu, ja aizliegtu baļķu eksportu un granulu ražošanu. Mēbeļnieki un citi, kas ražo preces ar pievienoto vērtību te varētu bezgalīgi darboties un mēs to pat īsti nemanītu. 

 

Skaidrs, ka dabīgi audzis mežs būs daudz augstākā kvalitātē nekā cilvēku veidots. Latvijā praktiski nav seno mežu, jo tie veidojas 500 un vairāk gadus kā minimums. Lai tos redzētu ir jāaizbrauc uz Belovežas gāršu, tur kur poļi vēl nav izcirtuši. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Nav ne jausmas, kas būs vēl pēc 85 gadiem…

Jā, es kad apskatīju vecās kartes un mūsdienu, tad vaimanāt ka agrāk gan bija daudz mežu , bet tagad nav... nav galīgi iemesla . Ja paskatās šite vecās (pirmās Latvijas topenes), tad saproti ka agrāk to mežu bija krietni mazāk . Laikam pie vainas jaunsaimnieku būšana 20gs. 20-30gados. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 1 stundas , e = d teica:

Cik reizes esi bijis mežā pēdējā gada laikā?

Šogad neesmu bijis, bet gada griezumā 10...15 kādas. No 1993 līdz 2004. gadam mežos biju katru dienu. tā kā zinu gan, kādi mēdz būt meži.

Tas, kas Tev liekas čuhņa, citām dzīvām radībām ir mājas. Pamēģini saprast, ka pasaule nepastāv tikai Tev un konkrēti mežs - Tavām pastaigām augstpapēžu kurpēs

 

Pirms 25 minūtēm , Metrs teica:

Latvijā praktiski nav seno mežu, jo tie veidojas 500 un vairāk gadus kā minimums.

Lūk vecīt tāpēc arī ir tā Tava čuhņa.

Es Tev varu konkrēti parādīt vietu, kur apmēram 15 gadus atpakaļ bija +/- normāls mežs. Kopšanas cirtes tur nebija veiktas. Tātad bez kopšanām. Tad apkārt idiotiski sataisīja kailcirtes. Tagad šī palikusī meža josla ir trakāk kā Moricsala.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 25 minūtēm , oxygen teica:

pie vainas jaunsaimnieku būšana

Mūsu pusē vācieši ļoti daudz izcirta 1. pasaules kara laikā. Bija pat sabūvējuši veselu šaursliežu dzelzceļa tīklu, no kura daļu turpināja izmantot brīvvalsts laikā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 4 stundām , Raimonds1 teica:

Gribēju ielikt plusu, bet, atceroties tekstus COVID tēmā, kaut kā nesanāk!

Ko man dod tavs pluss... Man siltāk, ja @Tuubijs novērtē un neieliek mīnusus pa labi un pa kreisi - tas jau kā divi plusi :sarkasms:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Mana māte ir pensionēta mežkope, meža fakultātes absolvente.Esmu vedis viņu uz kursa biedru salidojumiem un klausījies veco mežkopju sarunās. Protams, senāk debesis bija zilākas un zāle zaļāka, un tas jāmēģina nofiltrēt nost. Jāatzīst, ka krievu laikos mežs bija vairāk pasargāts no dažu indivīdu ātras naudas gribēšanas, kā šajos laikos. Tagad, kalpojot šai vēlmei ir pārkārtojusies pat meža zinātne. Seniori labi atcerējās kādu savu studiju biedru, kurš tajos laikos nekautrējoties atzina, ka grib izveidot labu karjeru. Tās labā viņš nesmādēja arī tādus paņēmienus, kā savu studiju biedru stučīšanu, kuri Ziemassvētkos vai Lieldienās bijuši baznīcā, un vispār bija krietns komjaunatnes aktīvists. Savu viņš panāca un kļuva par profesoru. Arī jaunajos laikos mācēja iekārtoties, vienu brīdi bija pat deputāts no Zīgerista partijas. Savu "ieguldījumu" viņš, jau šajos laikos, ir devis arī meža zinātnē. Viņš atklāja, ka koksnes pieaugums konkrētām, mums aktuālām, koku sugām ir krietni lielāks, kā to noskaidrojušas citas zinātnieku paaudzes, pirms viņa. Un ja jau pieaaugums ir lielāks, tad taču cirst var vairāk! Zinātniski pamatots taču! Arī meža definīcija ir mainījusies. Agrāk, krūmiem aizaugušu, pļavu par mežu nodefinēt nevarēja, tagad var. Un tā mums tās meža platības tā pieaug, ka nespējam cirst. Bet cērtam ne jau tās, krūmiem aizaugušās, pļavas. Cērtam vectēva stādītās priedes. Vēl trakāk. Viena mammas kursa biedrene šausminājās - es vēl esmu dzīva, bet, manis stādītās, priedes jau cērt nost.

Labots - M_J
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Racer teica:

Mordanga ir tipisks piemērs. Moricsala kā rezervāts arī ir uzskatāms piemērs.

Mordanga nav tipisks piemērs. Vēsturi ir nekorekti salīdzināt ar šodienu. Piem. tik pat labi varam salīdzinat 19g.s. ogļu šahtu infrastruktūru, kāda bija tad un tagad.:) Starp citu, Mordangā ir skaistas ūdensdzirnavas, 18g.s, vai 19gs.sry neatceros kad būvētas.
Moricsala, Usmas ez. Usma, arī ir vēsturiska un nesačakarēta. Man Usmā patika vietējais veikaliņš, ieturēts stils un forša pārdevēja) darba laiks viņam gan līdz plkst.19, kā kārtīgos laukos :)

 

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 1 stundas , M_J teica:

Zinātniski pamatots taču!

A ko tu Zinātnei padarīsi.... :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Doma jau kopumā apmēram skaidra, grib dzīvot kā vācieši, bet negrib dzīvot kā vācieši.

Grib laukos labas algas un kautkādu darbu, bet negrib, lai būvē kautko, jo tad nav kur putniem skriet, tik rezervātus un naturālo saimniecību.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...