Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Zin...
Just now, snukurins teica:

Varētu nodomāt ka man te kādu varētu interesēt šādi piedāvājumi.

Pa maz maksā vai kas sāp? ? Kādēļ neinteresē?

 

Kā tad ir, grāmatvedes var maksimāli tik 600 EUR nopelnīt? ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 7 minūtēm , jema teica:

Visi zin ka šņukurs ir ākst, bet ko jūs ar viņu visu laiku diskutējat, tāds ir jautājums, pašapziņa ceļas, vai kas?

Uz šo jautājumu esmu 2x atbildējis. Ja tiešām interesē, nevis gribējās vienkārši kaut ko papļūtīt, sameklēsi arhīvā ;) 

Link to comment
Share on other sites

Zin...
Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Ceļot visiem algas, neceļot produktivitāti, saražotie produkti būs tie paši, bet valūta vairāk, tas nozīmē - inflācija. 

Viņš šo nesaprot, viņš domā, ka nauda aug kokā Saeimā, bet neviens viņu neplūc nost


Pirms 8 minūtēm , jema teica:

bet ko jūs ar viņu visu laiku diskutējat, tāds ir jautājums, pašapziņa ceļas, vai kas?

Pēdējā gada laikā 5mm klāt ?

Bet tā, šodien garlaicīgi :(

Link to comment
Share on other sites

Zin...

https://www.cv.lv/darba-sludinajums/bairons-lbc-sia/galvena-gramatvede-d4142502.html

 

Un kas piemēram Iecēniem vainas? :))

 

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Jāpārceļas,dzīve Rīgā.Tad jau labāk uzreiz lekt Daugavā.

 

Visi tavi ciema iedzīvotāji nīst Rīgu ja? ? Vai arī tu esi viņu barons, kas liek nīst to Rīgu

Link to comment
Share on other sites

marrtins
(labots)

Tas ir wishful thinking. Cik es atceros, tad alga vai prēmija ir par padarīto, nevis par nākotnes cerībām vai solījumiem. Kaut kāda produktivitāte jau celtos, bet nenozīmīgi un pēc 3 mēn. būs atpakaļ un vajadzēs atkal motivāciju.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Zin...
Just now, snukurins teica:

Tur jau tā lieta ka paceļot algas celtos arī produktivitāte

Tas ir kā, pieņemsim tu pieņem sev darba flizetaju pa 40 EUR dienā, redzi, ka īsti darbi nesokas, tad tu viņam sāc maksāt uzreiz 60 EUR dienā, un viņam sāk iet no rokas? ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Zin... teica:

nu nez....

elektriķis mehāniķis provincē stundas likme ciktur, un ja vēl dieszin kā tās stundas saskaita realitātē - nav nekāda kūrorta saule.

 

un par tiem grāmatvežiem nav viss tik vienkārši - finansists analītiķis nav grāmatvedis, un finansu vai audita kompānija nav bizness parastais.

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Un produktivitātes celšana jau arī nav tikai darba roku motivācija - tas ir arī vadības lēmums par, piemēram, augstākas efektivitātes tehnoloģiju ieviešanu.

Link to comment
Share on other sites

Zin...

Es to lieliski saprotu, bet viņš stāsta, ka LATVIJĀ visi pelna 600 EUR max... Ir tur grāmatvežu pozīcijas arī ar +1000 eur un tas atrodas Latvijā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , marrtins teica:

vienkārši kaut ko papļūtīt

Tevi pārspēt, te nevienam neizdosies!:thumbsup:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Es neuzticētu nevienu dokumentu vai veidot atskaiti VID grāmatvedim, kas pelna 600 vai mazāk :shok: Uzņēmuma vadītājs ir atbildīgs par visu, ko savāra grāmatvedis.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Zin...
Just now, marrtins teica:

tas ir arī vadības lēmums par, piemēram, augstākas efektivitātes tehnoloģiju ieviešanu

Protams, ka vajag, tikai tas maksā naudu , tātad vajag naudu investīcijām, tālāk vajag naudu apmācībām un laiku un galu galā cilvēkus, kas viņas tiešām efektīvi ieviesīs un tādi cilvēki maksā dārgi. Un parasti, jo augstāk attīstīta tehnoloģija, jo mazāk iespējas, ka Aļoša ar bamsli rokās viņas sapratīs. Un vispār, vajadzēs mazāk tādas Aļošas un tad reģionos atkal kvieks, ka šiem darbu atņem :(

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Tur jau tā lieta ka paceļot algas celtos arī produktivitāte.Pārforsēt protams arī nevar ,bet nu 1000 uz rokas tikai sildītu ekonomiku.Tā nauda tak netiktu uzkrāta bet tērēta

tā ir tāda pati falšā loģika kā pieņēmums, ka valsts labklājībai ieņēmums no drēbnieka pārdota uzvalka ir ekvivalents tam, ko drēbnieks samaksā par stikliniekam par antifas aktīvista izsistā stikla ielikšanu.

tā pat kā stikla zaudējums ir reāls kopējās labklājības zaudējums, kura dēļ drēbnieks piemēram nevarēs sev uzlabot šujmašīnu,

tirgus apstākļiem nepamatota algu (izmaksu) celšana priekš konkrētā uzņēmēja būs līdzīga kā papildus nodoklis/nodeva, kas ekonomiku nesilda, bet tikai pārdala ienākumus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 2 minūtēm , Zin... teica:

Un vispār, vajadzēs mazāk tādas Aļošas un tad reģionos atkal kvieks, ka šiem darbu atņem

Ar automatizāciju tā tas ir. Produktivitāte ceļas, bet darba roku vajag mazāk.

Viena no futūriskām vīzijām: maksimāla automatizēšana, nākotnē strādā faktiski tikai roboti, tie tiek aplikti ar nodokļiem, bet ļaudis rullē gurķi, nodarbojas ar "mākslu", studē filozofiju, rullē "bamsli", utt :D Tāds UBI paveids. Es gan tādam modelim paredzu ļoti drūmu nākotni, varam izvērst, ja ir vēlme.

Link to comment
Share on other sites

raiviic
Pirms 15 minūtēm , snukurins teica:

no 1000 nekādu uzkrājumu neveidosi

Kas ir jādara, lai mēnesī no 1K vismaz 200 - 300 nevarētu uzkrāt? Neticēsi, bet pelnu ap to tavu 1K un tikai dažreiz, pērkot kādu jaunu foto/video verķi, aiziet vairāk par 1K un tas nenotiek katru mēnesi :D . Un pat sausā tualete man nav (tiesa, arī zelta pods nav, ir tikai parasts, balts :D .)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Kamera, internets, video, skaitļošanas jauda, kas bija pieejama PC dažus gadus atpakaļ, saziņa ar visu pasauli, produktivitātes rīki kabatas izmēra ierīcē arī bija utopija 20 gadus atpakaļ ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , raiviic teica:

vismaz 200 - 300 nevarētu uzkrāt?

Mazi bērni!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Mans vecaistēvs rietumvalstis sauca  par vakar eiropu. Nu labi, bija mums ilgus gadus tas komunisma rēgs, bet tā pat šamējiem mēs esam bijusī socvalsts, tātad safista domāšana utt, nu tāpēc arī attieksme...

 

Mūs joprojām rietumos jauc ar leišiem, poļiem, krieviem, viņu skatījumā - auslenders, kas sadomājis skaisti padzīvot. Politiķi jau runā smukus tekstus, bet to viņiem preses sekretāre uz lapiņas sarakstījusi, kas tais galvās darās, to tik ābrams un dies tas kungs zin :D

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Zin... teica:

produktivitātes rīki

Kas tie tādi?


pirms 3 stundām , marrtins teica:

Viena no futūriskām vīzijām: maksimāla automatizēšana, nākotnē strādā faktiski tikai roboti, tie tiek aplikti ar nodokļiem, bet ļaudis rullē gurķi, nodarbojas ar "mākslu", studē filozofiju, rullē "bamsli", utt 

Tāda vīzija pastāv jau gadus simts vismaz, un visu šo laiku pieaug automatizācija, bet kaut kā arvien atrodas darbi, ko cilvēkiem darīt un necik tuvāk mākslas un bamšļa rullēšanai neesam tikuši ??‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Es nezinu, kas ir produktivitātes rīki, bet dzīvs piemērs: kamēr mūsu maximās (pirms vīrusa), kasieri ķer un grābj, jo nākošais pircējs stumjas virsū, bija tas gods pabūt arī citās valstīs, atceros Londonas lielveikalu - kasiršai (vecai žīdenei), pēkšņi nokrīt brilles, šī palien zem tās kastes, ko sauc par kases aparātu brilles meklēt, a publika bez stresa, lasa avīzes, risina krustvārdenes, sudoku, vienā angļu mierā, kamēr nav apkalpots viens pircējs, cits pat nedomā gāzties virsū, gluži kā pie mums korona laikos. Kur var salīdzināt produktivitāti, redzot kā strādā Latvijas lielveikalos un tai pašā UK. Algas cipars atšķiras vismaz 5x

Link to comment
Share on other sites

Zin...
1 stundu atpakaļ, aoma teica:

Algas cipars atšķiras vismaz 5x

Aptuveni 2-3x

Link to comment
Share on other sites

(labots)
21 hours ago, Zin... said:

A ka IT cilvekiem,

Zini kā ir... Ja nobrūk kāda kritiskā uzņēmuma IS, tad nākas rauties arī pāris dienas 24/7. Bet, protams, uzņēmums to attiecīgi apmaksā (virsstundas) un dot papildus brivdienas lai beigās ir tā, ka atbilstoši likumdošanai nedēļā ir 8*5... Bet tie ir izņēmumi, kas liecina, ka viens dara kautko bez rezerves cilvēkiem.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, snukurins said:

bet uz brīvdienām vispār ir šiem pajāt.

Virsstundas var būt arī brīvdienās, tad ir cits tarifs.

Cita lieta, ka it parasti var darboties arī attālināti, kaut vai no kūrorta Austrijā, kā tik internets ir.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 6 stundām , raiviic teica:

Kas ir jādara, lai mēnesī no 1K vismaz 200 - 300 nevarētu uzkrāt?

Tu ir spartisks talants. Es ar 1k, ja es vienīgais pelnītājs būtu, neprastu uzturēt ģimeni un vēl ko iekrāt. Ja vismaz divi pelna pa 1k un visu liek kopējā katlā, tad cita runa.

 

p.s.

Pilsētā

Labots - ggg97
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Tev jau vissirslikti un visi tik čakarē.


Toties es uzskatu, tā ir papildus iespējas nopelnīt.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

jau izsenis, kā viens no produktivitātes rīkiem, bija piem. pātaga

Link to comment
Share on other sites

Vēl arī giljotīnas, vai vienkārši galvu nocērt...

Nja, interesanti, kurā gadu simtā daži dzīvo... Un tādi ir it forumā....

Link to comment
Share on other sites

Zin...
pirms 1 stundas , snukurins teica:

Kā tur ir ar tiem lielveikaliem,viņi arī ārzemēs ir tik daudz kā Rīgā?

Manuprāt vairāk, hz.... Rīgas izmēra pilsētās vairāk ir tirdzniecības parki nevis lielveikalu tik daudz. bet ideja tā pati. Pārtikas veikalu jau nu tochna vairāk


Pirms 26 minūtēm , 138 teica:

pastāsti, ko tev nozīmē produktivitātes rīki

Ar darbu saistītas aplikācija sun iespējas - office, specifiskas uzņēmuma programmas, plānotāji, pieeja datubāzēm, saziņas līdzekļi ar darbiniekiem, monitoringa aplikācijas utt

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Zin... teica:

Ar darbu saistītas aplikācija sun iespēja

Es neteiktu ka gluži viss tevis nosauktais 

pirms 8 stundām , Zin... teica:

bija utopija 20 gadus atpakaļ

 

Bija tomēr šie un līdzīgie, lai arī ne katram kabatā.

640px-Handspring_Visor_Deluxe_Black.jpg

Un nullto vidū jau bija aparāti ar pirmo Windows mobilo OS, ar ofisa lietotnēm.

Link to comment
Share on other sites

Produktivitātes rīki pēc manām domām ir jira...

Link to comment
Share on other sites

optimuss
pirms 4 stundām , aoma teica:

Es nezinu, kas ir produktivitātes rīki, bet dzīvs piemērs: kamēr mūsu maximās (pirms vīrusa), kasieri ķer un grābj, jo nākošais pircējs stumjas virsū, bija tas gods pabūt arī citās valstīs, atceros Londonas lielveikalu - kasiršai (vecai žīdenei), pēkšņi nokrīt brilles, šī palien zem tās kastes, ko sauc par kases aparātu brilles meklēt, a publika bez stresa, lasa avīzes, risina krustvārdenes, sudoku, vienā angļu mierā, kamēr nav apkalpots viens pircējs, cits pat nedomā gāzties virsū, gluži kā pie mums korona laikos. Kur var salīdzināt produktivitāti, redzot kā strādā Latvijas lielveikalos un tai pašā UK. Algas cipars atšķiras vismaz 5x

Arī pie mums var novērot, ka pārdevēji vairs tik ļoti nesteidzas, kā gadus 15 atpakaļ.

Pirms padsmit gadiem sanāca pastrādāt US&A maximas līdziniekā - man tāda "lēna"/chill apkalpošana likās kaut kas neiedomājams, bet tur tā bija norma. Vēl kaut ko aprunājas ar pircējiem, un tādā garā. Rindā neviens nestreso. Veikala apgrozījums bija grandiozs, nebija nomale.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Man patīk, ka tagad ir pašapkalpošanas kases. 

p.s.

par cik norēķinos ar karti, tad tās paškases, kur tikai ar karti, gandrīz bez rindām manā krajā.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Zin...
Pirms 16 minūtēm , 138 teica:

Es neteiktu ka gluži viss tevis nosauktais 

Un tur arī bija kamera, soctikli, video un skaitļošana jauda?

Link to comment
Share on other sites

Jauda bija pietiekama, lai darbinātu tā laika lietotnes. (Pirmie vōrdi un ekseļi uz desktop kompjūtera darīja savu darbu pie vēl daudz mazākas skaitļošanas jaudas ?)

Kameras pirms 15 gadiem arī bija,  pirms 20 nu tā (bildē redzamajam priekšmetam eksistēja paplašinājuma slotā iespraužams kameras modulis), bet soc tīkli nav produktivitātes rīki.

 

Starp citu, runājot par šo visu - zināji, ka astoņdesmito vidū Latvijas lielajās rūpnīcās, piemēram, algu saraksti tika sagatavoti ar datoru?

Es vēl nesen nezināju.

Link to comment
Share on other sites

MarisO
Pirms 15 minūtēm , snukurins teica:

Bija,bija kaut kas,laikam saucās ,,skaitļošanas centri,,.Īsti neatceros.

 

tur tie "datori" bija tādi, kas lietoja perfokartes.    bija tāds "centrs" Ogrē.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MarisO said:

tur tie "datori" bija tādi, kas lietoja perfokartes.

Arī Ventspilī tādi bija, perfokartes. Divi stāvi ar darbiniekiem, izdara to pašu, ko šodien viens cilvēks ar PC. Arī ja tas dators ir no 90to sakuma.

Link to comment
Share on other sites

PS. Mani vis vairāk iespaidoja tas mašīnas, no kurām nāca ārā tie gala rezultāti - iebaro kartes, rezultātā aprēķina papīra palagus....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , MarisO teica:

tie "datori" bija tādi, kas lietoja perfokartes

Varbūt pēc pārdesmit gadiem ar līdzīgu intonāciju varēs teikt "tie bija tādi datori, kuros bija cpu ar dažiem miljardiem tranzistoru un nand ssd" :king2: 

Link to comment
Share on other sites

Tak laikam vis uz discreet electronics

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...