Jump to content

Par dzīvi Latvijā, par šo forumu, un kaut ko no tā..... .


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Bet tu esi tas, kurš to lieto "dižķibele" utml vietā ;) 


JFK nenodzīvoja līdz GFC.

FKTK, SPKC, vai STFU un GTFO, teica mana GF.

Labi, ka ir KFC un SMTP.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , 138 teica:

PND -VVF

Nu tā jau ir klasika. Pankiem desu es jau nesu :D 

 

Visu no tiem tavu alfebēta zupu sapratu. Grib pakačāt skillu, tad var iepazīties ar Fed vai ECB atbalsta pasākumu nosaukumu saīsinājumiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , marrtins teica:

Citam darbs 7x12h šķiet pa maz.

Viss jau atkarīgs no tā, kam dzīvo, kā jau te iepriekš bija minēts - dzīvo lai strādātu, vai strādā lai dzīvotu..

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc ir forši strādāt to kas sagādā prieku. Taču ne visiem tā dzīvē ir sakārtojies.

Protams svarīgi nepārforsēt, lai prieks nekļūst par riebumu.

 

Un jā, stundas diennaktī hroniski pietrūkst.

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

.Man te 7x12 jeb 24/7 ir norma.

Un kurš pie tā ir vainīgs? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , MIGs teica:

Tāpēc ir forši strādāt to kas sagādā prieku

Ir dzirdēts par tādiem "darbaholiķiem", teikšu godīgi, darbs man nesagādā prieku, vienalga, cik par to maksā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , laikamTak teica:
Pirms 17 minūtēm , snukurins teica:

norma

visiem?

@snukurins šķiet ir tā - ja citiem nav iekārtots un lietas nenotiek kā ir pie viņiem, tad tā nav norma.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , snukurins teica:

Man te 7x12 jeb 24/7 ir norma.

Piemērus.. Neskaitot zemnieku saimniecības sezonas laikā.

Kārtējais troļļa bazars.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Šodienas apstākļos jau darba salīdzinoši ir mazāk, atceros pusaudža gados (deviņdesmitie) dzīvoju un strādāju laukos, bija bietes, labība, 5 govis, cūkas, aitas, vistas u.t.t. Darba diena vidēji 18 stundas, jo ar tehniku bija pašvaki, sienu pļāvu ar rokām, vedu iekšā ar gaziku, vēlāk parādījās paštaisīts traktors. Pa nakti gulēt arī lāga nesanāca, jo mani reliģiskie senči trīsreiz naktī trenca augšā skaitīt 20 minūšu lūgšanas. Darba terapija nepalīdzēja, aizlaidos uz pilsētu, bet lauku ļaudis joprojām apbrīnoju un atzīstu, ka nevarētu visu mūžu strādāt 18 stundas diennaktī, bez svētkiem, svētdienām, katru dienu viens un tas pats ar mājlopiem un tīrumiem.

Link to comment
Share on other sites

Šis atgādina tos stāstus kā vecāki uz skolu gāja pāri trejdeviņām jūrām un kalniem, nu kjipa kā šajà klipā, lai būtu vizualizacija :D

 

Bet tā, jā, laukos ir smagi, bet tas ir tieši lauku darbos un arī sezonāli nevis snjukurs tagad 365/7/12 rušina galvu nepacēlis

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Nabadziņš... Bija/ir manā bijušajā ciemā ar kaut kāda sekta, nedrīkst to, nedrīkst šito, bet kad šamēju meitas tika uz tehnikumu, un senči vairs nevarēja kārtību noteikt - kā no ķēdes norāvušās, tagad respektablas daudzbērnu mammas :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Mielestapa teica:

jo mani reliģiskie senči trīsreiz naktī trenca augšā skaitīt 20 minūšu lūgšanas.

Kaut ko tādu var vienkārši šoķējoši apbrīnot..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

'^Patiesība ir daudz drūmāka, jo nabadzīgāks kontingents, jo vairāk sekotāju...

Link to comment
Share on other sites

1500 ?

 

Interesanti, diez tad viņš arī vēlēsies maksāt UK līmeņa cenas par visu? Vai cenas jāatstāj tādas pašas ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , snukurins teica:

Pa lielam visur,ar retiem izņēmumiem.

Tikko pajautājuu 10 cilvēkiem Latvijā, neviens nestrādā 7/12h :((( 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , snukurins teica:

Otrkārt paši strādātāji,ja neietu strādāt par tādu algu uzreiz nauda atrastos algām.Cik zinu tad tas gan nenotiks jo 300Eur esot kūl.

Būtu interesanti šo salīdzināt ar konkrētā novada vidējo algu.

Link to comment
Share on other sites

Pareizi, nāku no izredzēto puses, kas papīrus cilā un man apkārt ar tik tādi ;(

 

A ka IT cilvekiem, ar raujat 7/12 vai pa 300 EUR? ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , marrtins teica:

Nebi viens īss brīdis pirms GFC, kad Maxima XXX Purvciemā vispār dragāja 24h?

Bija, bija..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ieleja teica:

jauni ārsti-rezidenti slimnīcās strādā nenormēti daudz,

Pēcāk tas rezultējas ar ciparu "virs 300 EUR par 8 stundu darbu" neba viņi visu mūžu raus tagad tā ? pie snjukura gan jau ārsti varbūt tā rauj

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , laikamTak teica:
pirms 4 stundām , snukurins teica:

jāceļ minimālā alga

cik ta jābūt?

331081640_20150611_zim1.jpg.09f583af6a12862c73aa2da827bb8288.jpg

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AVilks

Man apkārt cilvēki kas strādā vairāk par 8h dienā ir medicīnas nozarē strādājošie, VUGDā: 2x12h un tad 3 diennaktis brīvas un SIA īpašnieki (tai skaitā es), līdz ar to, nezinu, lauksaimniekiem ok, tā ir sezonā jo pēc tam pa ziemu viņi sēž mierā.

 

Un minimālo algu vajag celt, hmm, tad arī līdzi tai produktivitātei būtu jaaug, bet mums normāli darbinieki maz, tie paši jau tiek labi algoti lai neietu prom. A haļavšķiku un pudeles cilātāju mums netrūkst. Viena liela daļa bija prom UK un citās laimes zemēs, jo tak LV ir sūds, u.t.t. Interesanti, Šņukuru neizlaida no valsts, jo runā tādu standarta čibrika blanku (visu zinu, citi idioti)?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 12 stundām , Stasss teica:

Neskaitot zemnieku saimniecības sezonas laikā.

man nesezona ir no novembra līdz martam, un tad no zvilnēšanas pie TV sāk sāpēt spranda, rokas, mugura stīva paliek, tāpēc man šis laiks nepatīk, labi, ka tajā laikā var vismaz mežā pavingrot, bet dienas gaišais laiks tik īss, ka pa mazs man tā darbošanās

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 15 minūtēm , snukurins teica:

Tāpēc ka visi normālie ir aizbēguši tur kur var ko nopelnīt.

Par ko tu runā? Par to lielu daļu plikadīdu, kuriem pat biļetei atpakaļceļam krīzes laikā nesanāk?

Lielāko ties tas kas nemāk te nopelnīt un dzīvot, tas nemācēs arī citur.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Zin...
(labots)
Pirms 25 minūtēm , snukurins teica:

Nez kā citur bet man te tādu maz un par šiem tipāžiem arī nav runa

Tātad tev situētas ģimenes, kas nelieto alkoholu strādā 12h dienā pa 300 EUR ja?

 

Tu tiešām dzīvo Latvijas robežās vai kkur tuvāk Pleskavai? Pārbaudi savu adresi

Labots - Zin...
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zin...

Man Latvijā ir zināmi, kas saņem 3500 EUR par darbu, prom netaisās ? ej tagad saproti ne

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

 

pirms 1 stundas , snukurins teica:
pirms 3 stundām , AVilks teica:

Un minimālo algu vajag celt, hmm, tad arī līdzi tai produktivitātei būtu jaaug,

Kā man patīk šie kopprodukta gaiditāju sektas pārstāvji,nekādi viņiem nedalec ka bez normālām algām nekāds kopprodukts un darba efektivitāte nav un arī nekad nebūs.

es nezi, kaut kāda dīvaina loģika jums.

līdzekļi priekš labām algām var rasties tikai no pārdotā produkta/pakalpojuma atnestās peļņas.

kuras apjoms attiecīgi ir atkarīgs no saražotā retuma un maksātspējīgā pieprasījuma. bet produkta retums un vajadzība tirgū ir tieši atkarīgs no uzņēmēja "uzņēmējspējas" (spējas izdomāt ko ražot, kā ražot, dārgāk pārdot, un pats galvenais sakombinēt kā tas viss ilgspējīgi turas kopā). attiecīgi palielinot peļņas daļu kam "dabīgi" jāpaliek uzņēmēja paša rīcībā (kaut vai jahtām vai lendkrūzeriem, bet viņa rīcībā)

darbinieka alga loģiski būtu minimums, par ko kāds piekrīt attiecīgo darbu darīt, un īpaši nekā nav saistīts ar to daudzumu, kas būtu vajadzīgs darbinieka ģimenes normālai dzīvošanai.

tāpēc arī process dabīgi virzās no daudz mazapmaksātiem strādniekiem uz kompjūteriem un mašīnām.

un gaušanās par to, ka kāds ļaunais saimnieks maksā vienu algu gan kvalificētam tehniķim gan slotas slaucītājam - tas nu tāds relatīvi īslaicīgs gadījums, kurš pie nākamajām vides pārmaiņām izbeigsies gan strādniekam gan uzņēmējam.

 

 

 

pirms 12 stundām , snukurins teica:

Atcerējos vizuālu piemēru,arī Timrots nesaprata kāpēc 2 naktī jāšuj.Man gan tas ir skaidrs,tas tāpēc ka pa dienu jāstrādā.Video kāda 27,14 minūte.  

nekas nav mainījies. arī padomjlaikos bija sievietes, kas pa dienu kapāja kolhoza maiņu, bet naktī šuva, lai sanāktu iemainīt ģimenei ko ēst. (kas mācēja šūt)

Labots - ervie
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 17 minūtēm , snukurins teica:

Kāpēc vienmēr ir viss jānoved līdz apkopējām?

Tu jau tieši mūždien runā par apkopējām 300 eur līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

Vai tad tas nav atkarīgs arī no tā cik lielais vairums saņem algās?Tas jau arī ir redzams ikdienā,kaut vai jaunu datoru atļaujas pirkt tikai retais un uzņēmēji.Pārsvarā ir 8-10 gadus vecas kastes un loptopi.

jā un nē. jo galvenais ir (līdz martam bija) sava vietējā produkta veiksmīgs eksports, nevis ko cerēt uz vietējiem.

(nupat paskatījos - mans mājas laptops arī 13tā gadā pirkts - vēl neko, priekš ziņām bootā pietiek :) )

 

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

zinātniskais utopisms arī joprojām ir dzīvs.

kas tev no zinātniskā utopisma nepatīk? daudz kas no tām idejām tagad ir ikdiena. (piem, no Klarka nāk satelīt tv un gps, no kubrika 2001 odisejas - modernie videozvani  un ipadi)

to pašu marksu rietumu pasaulē arī ļoti nopietni izlasīja un ņēma vērā.

Link to comment
Share on other sites

Zin...
Pirms 13 minūtēm , snukurins teica:

Tas jau arī ir redzams ikdienā,kaut vai jaunu datoru atļaujas pirkt tikai retais un uzņēmēji.Pārsvarā ir 8-10 gadus vecas kastes un loptopi.

Kādēļ šādi ir jamelo?

 

Pirms 13 minūtēm , snukurins teica:

elektriķii,grāmatvedes utt.šamiem 600Eur ir griesti

Kādēļ atkal ir jāmelo?

https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/finanses-gramatvediba

 

https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/energetika-elektroenergija

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 14 minūtēm , Zin... teica:

Kādēļ šādi ir jamelo?

Tāpēc, ka viņš ir hronisks melis. Un hroniski meļi nevar vienu dienu melot, bet otrā dienā pārstāt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visi zin ka šņukurs ir ākst, bet ko jūs ar viņu visu laiku diskutējat, tāds ir jautājums, pašapziņa ceļas, vai kas?

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 2 stundām , snukurins teica:

nedalec ka bez normālām algām nekāds kopprodukts

Vienkāršojot. Kopproduktu veido visu preču un pakalpojumu saražotais laikā un izteikts valūtā.

Ceļot visiem algas, neceļot produktivitāti, saražotie produkti būs tie paši, bet valūta vairāk, tas nozīmē - inflācija. 

Venecuēlas kopprodukts:

venec_gdp.png.e4d58aea64bb99e9e130a07a5ab1b57f.png

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...